YORUMLAR
Serhat Dayi
Serhat Dayi Dakika önce
Ev daha mantıklı duvarları yalama. Olayiniza bir yaşanmışlık yazayım mi .dedemin iki katlı gece kondusu alt kat da bir oda biz ailecek kaliyoz.diger iki oda birileri kiracı üst katta dedem yengem ve üç yetim kız üç oda.sonradan alt katdaki iki odayı da bizim alanimiza katdtık.dedem sizin gibi düşünse idi üç yetim kız iki öksüz erkek iki kadın şu an nerede nasıl olurduk bilmiyorum.duvarlari yalamaya geleyim.sonra belediye çok iyi bir hükümeti varmış gibi ekonomi tavan yapmış gibi bizi çıkardı havuzlu site yaptı paran yoksada kalamayacagin bir ev verdi her ay bir gram altın vereceksiniz yönetime dedi.her ay 1 gram altın koyabilseydik amk .evlenirdim.herkesin tecrübesi çok değerlidir anecinize tipi yapiyorsunuz ama düşmemiş siniz malesef.seviyom sizi ve sizinle olanları itici bir yazı tavrım var bu size özel değil sosyaldede öyleyim yaniş anlamayin
Abdestli Liberal
Abdestli Liberal 2 dakika önce
39:50 bu arkadaş fazla devletçi
Hamit Berke Güven
Hamit Berke Güven 19 dakika önce
Ülkelerin ürettiği minimum enerjiyi yenilenebilir enerjiden üretsek ve talep artarsa, karbon emisyonu olan enerji kaynaklarına yönelsek enerji krizini geciktirmiş olmaz mıyız ?
Ankas Hayvancılık
Ankas Hayvancılık 26 dakika önce
Hocam arayı çok açıyorsunuz, açmayın :)
Deva Elixir
Deva Elixir 26 dakika önce
Konut/barınma krizi şu anda bütün dünyayı etkileyen, özellikle sosyo-ekonomik bir krizdir. İnsani koşullarda barınma hakkı anayasal ve de temel bir insani haktır. Bu yüzden kira meselesi öyle sadece finansal matematikle ne anlaşılabilecek ne de çözülebilecek bir mesele değildir. Çünkü konu ne yazik ki o kadar yüzeysel değildir. İçinde gerçekten bir sürü insanlık dramı barındıran bir konudur. Bu yüzden konunun laubali denebilecek seviyede yüzeysel ele alındığını düşünüyorum. Ev sahibi kavramı da çok tek düze ele alınmış. Misal Avrupa'daki her üç boş evden biri İspanya'dadır(3 milyondan fazla boş evden bahsediyoruz). Bu evler genellikle "Akbaba yatırım şirketleri" tarafından satın alınıp (on binlerce) spekülasyon aracı olarak kullanılıyor. Ehh talep devam ettikçe ve arttıkça kira fiyatı yükseliyormuş. Eh onu zaten biliyoruz. Biliyoruz da kardeşim bu serbest piyasada ne kadar nereye kadar serbest? Hiç sormayalım mi kendimize? Bunun insani bir sınırı olmasın mı. Ehh piyasa serbestmiş Afedersiniz ama Nah serbest! Serbestse sana mı serbest? Değil! Ama ille de fakirin payına da düşen bir serbestlik özgürlük var diyorsan evet olabilir. Fakire fakirlik zengine zenginlik serbest tabii ki! Mesela insanların aileleriyle birlikte sokakta kalmaları veya hatta çocukların özgürce açlıktan ölmeleri de serbest! Kanımca budur serbest (Neo)liberal piyasa. Bu piyasadaki serbestlik ve hatta özgürlük diyelim,senden benden gün be gün eksilip/eksiltilip/çalınıp/gasp edilip belirli bir sosyo-ekonomik zümrenin hanesine artı olarak yazılan serbestliktir, özgürlüktür, değerdir, emektir. Ama içiniz rahat olsun zira zaten zenginler zenginliği fakirler de fakirliği hakettikleri için o noktada değiller midir canım. Bu mecradaki üretimlerinizi beğenerek izliyorum. Umarım eleştiri haddini aşmamıştır. Yolunuz açık olsun. Saygılar sevgiler
Celil
Celil 26 dakika önce
16 Kasım ne hocam,zabıta görmesin stokçuluktan içeri alırlar.
Sel Ata
Sel Ata 39 dakika önce
Hollanda'da belediye resen yaptığı incelemede bizim kiramızın fazla olduğunu tespit etmişti. daha sonra ev sahibi geriye dönük farkı bize ödemek zorunda kaldı. Biz ne olduğunu bile anlamadık. Ev sahibi hesabımıza paraya gönderince öğrendik. Kira kontrolü böyle bir şeydir.
Hasan şahin
Hasan şahin 39 dakika önce
maliyet yüksek balon filan yok
Sdv
Sdv 43 dakika önce
Diger kanallar 1.25 x FluTv 0.75 x
M T
M T 47 dakika önce
👏👏👏👏
Selim Düzlem ఠ
Selim Düzlem ఠ 51 dakika önce
Burun ameliyatı olduktan sonra koku almada azalma olur mu ?
BORSA YAKIN TAKİP
BORSA YAKIN TAKİP 57 dakika önce
Hocam yine süper yorumlar teşekkürler 🙏🙏🙏
E ve Ö K ve G
E ve Ö K ve G Saatler önce
işten çıkabilirsin yada risk alabilrisn işte o zaman kiranı bekleyen bir evsahibi varsa yandın ki ne hemde... o yuzden TR de ev sahıbı olan 3 -0 önde başlar
System X
System X Saatler önce
bu kanalda neden marksizme sik atif yapiliyor bir iki marjinal ulke haric bu sistemi kullanan ulke kalmadi
Nizam Yiğit
Nizam Yiğit Saatler önce
Mustafa hoca, 100 tane midyeyi 1 defada yedikten sonra mideyelerin ve sofranın hakkını verdim dediniz mi?
Kiki
Kiki Saatler önce
Karbon veergisini türkiye nasıl pas geçmiş çok enteresan
turan ilgin
turan ilgin Saatler önce
Makalede karşılaştığım bir bilgi.10 yılda altın emlaktan 3 katı,dolar emlaktan 2 katı artış sergilemiş.Yurtdışı tefeciler burdaki bankalara.Burdaki bankalarda bize ev alın diye borç vermis.Neden bankalari kiraladiklarının cevabi.
Bekir Yolaçan
Bekir Yolaçan Saatler önce
Hakan hocanın yanıldığı şey şu; asgari ücretli kiranın daha ucuz olduğu yerde otursun okeyde anadoluda asgari ücret kazanma ihtimali yok. İkinci olarak zaten iş merkezleri büyükşehirlerde. Çocukluğumdan beri ucuz dediğim adana bugün ucuz değil dönsem bir tık daha iyi yaşarım ama işime devam edemem. Her şeyi geçtim ev almak hayal olsun okey ama araba da hayal. Dümdüz yaşamak da hayal bu enflasyonla. Ekonomiye dair düşünürken bunları göz önüne almak lazım. Ev alamıyorum araba hayal dümdüz hayatım da ay sonuna yetişmiyor eee neden çalışayım? İnsanların buraya gelmesine çok az kaldı. Büyükşehirlerde oturmak birkaç seneye hayal olacak. Bu da çok büyük bir değişime sebep olacak. Bu kadar eksi bir şeyin sonsuza dek devam etmesi imkansız.
Bekir Yolaçan
Bekir Yolaçan Saatler önce
Hakan hocanın yanıldığı şey şu; asgari ücretli kiranın daha ucuz olduğu yerde otursun okeyde anadoluda asgari ücret kazanma ihtimali yok. İkinci olarak zaten iş merkezleri büyükşehirlerde. Çocukluğumdan beri ucuz dediğim adana bugün ucuz değil dönsem bir tık daha iyi yaşarım ama işime devam edemem. Her şeyi geçtim ev almak hayal olsun okey ama araba da hayal. Dümdüz yaşamak da hayal bu enflasyonla. Ekonomiye dair düşünürken bunları göz önüne almak lazım. Ev alamıyorum araba hayal dümdüz hayatım da ay sonuna yetişmiyor eee neden çalışayım? İnsanların buraya gelmesine çok az kaldı. Büyükşehirlerde oturmak birkaç seneye hayal olacak. Bu da çok büyük bir değişime sebep olacak. Bu kadar eksi bir şeyin sonsuza dek devam etmesi imkansız.
Egecan Emre Hüner
Egecan Emre Hüner Saatler önce
Aile bireyleri Habertürk'te boklama tartışması izlerken kulaklığımla hocamı dinliyorum.
SERKAN ULUTAŞ
SERKAN ULUTAŞ Saatler önce
15 yıldır özel ve devlet ortaklığıyla devrede olan 1985 te yapılmış bir termik santralde çalışıyorum kimya teknikeriyim.Termik santralin amacı kalori oranı düşük kömürü değerlendirmektir.Öyleki santralde yaktığımız ocaklardan madenci arkadaşlarımızın çıkardığı kömür 2500-3000 kalori bandında yani bu kömürü evlerinizde ve kazanlarınızda çok zor yakarsınız verimsizdir. 24 saat 3 vardiya 2500 kişi 4 türbin tam kapasite çalışırsa saatte 640 mw elektrik üretiyor.karbon salınımı konusuna gelecek olursak bunun için kuruluştan beridir santrallerde bacagazı arıtma sistemleri mevcuttur ve olmayan santraller şu an çalıştırılmıyor.
Suat Nergiz
Suat Nergiz Saatler önce
Hocamızın güler yüzüne baktıkça insanın burun ameliyatı olası geliyor
Mustafa Nazif
Mustafa Nazif Saatler önce
Kiralanan hersey icin gecerli degil bu. Bazen satin almak daha mantikli
Zeynep Yasar
Zeynep Yasar Saatler önce
Almanya da . Kira kontratları çok detaylı . Artışlar bi kurala bağlı . Çok yüksek kiralar var . Ama kiracı da ev sahipleri de korunuyor . Ama Mustafa beyin dediği gibi . İnsan olmak önemli . İnsanın olmadığı yerde kural da boş .
Ulaş Mtn
Ulaş Mtn Saatler önce
Teşekkürler. Özledik 💯❤️🥳
Alp & Yagmur Gokcin
Alp & Yagmur Gokcin Saatler önce
Enflasyonist piyasada peşin olarak değil ama kredi ile konut almak karlıdır. TL ile borçlandığınızda borcunuz sabittir ve hızlıca erir, ancak evin değeri ile kira bedeli enflasyon oranında artar.
Hakan Fidaye
Hakan Fidaye Saatler önce
16 Kasımda çekilen programı bugün mü yayınlıyorsunuz.. Bizde yeni bölüm bekleyelim.. Tüü size
Muhammet Dgdln
Muhammet Dgdln Saatler önce
"Bütün rüyaların gerçek olsa sen ne yaşayacaksın?" sözü videonun en can alıcı sözüydü.
Ercan Kiraz
Ercan Kiraz Saatler önce
Hocamın anlatımı bilgisi çok iyi özel ders almak istesek alamayız. Siz hocamızı evimize getiriyorsunuz. Teşekkürler. Ev alımı için uzmanına sormanızı tavsiye ederim. Bu konuda uzman ve İlker bey sizi ikna edecek tek kişidir. Cihat E ÇİÇEK
Doğa Çakaloz
Doğa Çakaloz 2 saatler önce
Aynen dolar 9 oldu kanka :D