Atölye Asus Kazananları
56:11
YORUMLAR
ışık Sobutay
ışık Sobutay 3 dakika önce
Ben düşünüyorum bu aleti. Henüz çevremde hiç yok.
Zehra Yetkin
Zehra Yetkin 5 dakika önce
hoca güzel anlatıyor ama depresyonun ya da anksiyetenin ya da obsesif kompülsüf ya da bipolar bozukluğun çözümü yok maalesef.binlerce ilaç onlarca terapi yöntemi ..ne genlerini değiştirebilirsin ne de çocukluğunu.ileride genler değiştirilse onarılsa bile çocukluk dönemi etkisini hep sürdürecek.daha da ileride bunlar çöp insan denilecek ...
baris bagrul
baris bagrul 22 dakika önce
Keşke en kötü z kuşağı temsilcisini seçmeseymişsiniz matrix 3 lemesi analizi için. Yüzlerce video var 2. ve 3. filmlerdeki detayları anlamlandırabilmek için. Filmlerin bu şekilde küçümsensenmesini hiç bir şekilde kabul etmiyorum. Her açıdan düşündürten, şaşırtan, varoluşu, gerçeği sorgulatan bir baş yapıt olarak görüyorum tüm üçlemeyi.
Erol Ayhan
Erol Ayhan 24 dakika önce
Şu tutarsız aptal adamı da çıkarmazsın ya
Engin Firol
Engin Firol 24 dakika önce
CHPli teyze :) :) :)
KAWA BEN
KAWA BEN 27 dakika önce
Hayir saat dünyanin heryerinde ayni sekilde ayni hizda hareket etmelidirler. O zaman saatin gecerliligi ve anlami olur toplumlar icin.
Arda Kazan
Arda Kazan 34 dakika önce
Dört bir yandan aşıdan 2-3 gün sonra kalp krizi haberleri geliyor.
zeynep n
zeynep n Saatler önce
Arkadaki havuz dolu olsaydı dinlemezdim sizi😊
nescio
nescio Saatler önce
19:59 Bu kısma katılmıyorum. İnsan lenslerin tüm bakış alanında kapladığı alanı kolayca öğrenebilir. Biraz araştırma ve antrenmandan sonra gerçeğe yakın tahminlerde bulunabilir. 20:37 işte kilit nokta 600 milimetre ve 24 milimetrede aynı hareketi yapmamak. Lens daraldıkça elimizle kurduğumuz çerçeveyi de daraltmalıyız. Tutarlı tahminler yapmak için her seferinde kollarımızı tamamen öne uzatıp sonra lensi ayarlamamız gerekiyor, bu sayede ezberlediğiniz açıklıklar her seferinde aynı lense denk gelir. Bunu yapmadığınız sürece kollarınız size yaklaştıkça lens genişler ve tahmin bulanıklaşır.
Derya Dinçer
Derya Dinçer Saatler önce
Tanrısal İKEA :)
Enes GENÇ
Enes GENÇ Saatler önce
Adam o kadar beyaz Türk ki daha önce suriyeli görmemiş
Batu aygordu
Batu aygordu 2 saatler önce
akp'yi sosyalist görüyormuş HAHAHAHHAHAHA 14:46
Nebuch
Nebuch 2 saatler önce
beyefendinin "aynı tonda 50 saat konuşabilirim" tarzından olması yüzünden ciddi anlamda dinlemesi izlemesi zor bir video olmuş. düz yazı okumak gibi hissettirdi, üzgünüm. hiçbir dediği bana geçmedi ve odaklanamadım. mırmırmırmırmır aşı karşıtı biri bu videoyu asssla izlemez. 42. dakikada aşı karşıtlığı konusuna girilmiş öncesinde ne anlatılmış diye tekrar bakıyorum (inanılmaz cidden aklımda hiçbir şeey kalmamış bir uğultu sesi dışında) azıcık enerji. video çoook değerli olabiliirdi tamamen ıskalanmış. fayda değil bir ihtimal zarar bile vermiş olabilir.
Emre Kocayine
Emre Kocayine 2 saatler önce
Havada durdum şahitlerim var.
Kubilay Samuk
Kubilay Samuk 3 saatler önce
Hadi dön artık…:(
Arman ADIYEKE
Arman ADIYEKE 3 saatler önce
Takyonlar ve fotonlar ışık hızını geçiyor... Bunları oluşturacak ve işlevsel hale getirecek elektronik bir sistem oluşturulduğunda, zaman yolculuğu da mümkün hale gelir. Önemli olan ışık hızını geçemeyen kütleye sahip parçacıkları, kütlesiz hale getirmek... Gelecekte Ders kitaplarına girecek olan NUR TERMODİNAMİĞİ bu sorunu çözecektir...
Cagri Budakli
Cagri Budakli 3 saatler önce
Ermrah Safa Gurkan Flu tv de çok daha başarılıydı , format gereği de olabilir . Flu tv ye daha çok yakışıyordu .
Batu Sayın
Batu Sayın 4 saatler önce
Videonun 10. Dakkasindayim dayanamadim..kusura bakmayin ama amerikanin intikam icin afganistani isgal ettigini soylemek ayri bir seviye. Olmus amerikan askerlerinin vucudunda uyusturucu getirttiklerini dunya alem biliyor. Ne intikami ne diyorsunuz yahu, adamların çıkarı olmasa binlerce kilometre uzakliktaki ülkeyi isgal ederler mi.
nhl nhl
nhl nhl 4 saatler önce
Ay şahane 😍 bu seriyi çok çok sevmeye başladım, doktor bey'e tüm derdimi anlatasım var, konuşma tarzı tam bir psikiyatrist ❤️😍
Galapagos
Galapagos 4 saatler önce
Hocam çok kıymetli bilgiler vermiş fakat kullanılan dil, yüzeysel geçişler ve hızlı anlatımdan dolayı hiçbir şey anlamadım.
Müslüm Cakar
Müslüm Cakar 4 saatler önce
04:08 flu tvyi iyi yakalamışsınız :D
KABASAKAL
KABASAKAL 5 saatler önce
İbretlik bir ikili ilişki bu kadar güzel dostluğunuzun olması imrendirici, söyle ilker, mıstıva senin boyfriendin mi
karpuz kabuğu
karpuz kabuğu 5 saatler önce
adamla resmen dalga geçiyor, kapatıyor ve eksiliyorum.
Serdar Kaşıkcı
Serdar Kaşıkcı 6 saatler önce
Flu TV'yi izliyordum. Tesadüf bir videonu gördüm izledim ve 2 günde tüm videolarını izlemişim. Videonun ilk 70 saniyesinde söylediklerin beni de anlatıyor.
Serdar Kaşıkcı
Serdar Kaşıkcı 6 saatler önce
Teşekkürler
dilaver kadem çitoğlu
dilaver kadem çitoğlu 7 saatler önce
Allah korusun AMİN AMİN AMİN
Javid Javadli
Javid Javadli 7 saatler önce
Bilgi bi yerden bi yere hop diye ucar aninda iletisim mumkundur, bilgi ayni zamanda bir olaydir.
Tugrul Ak
Tugrul Ak 8 saatler önce
13:40 demek ki roadrunner ile coyote nin maceraları fizik kurallarına uygun. Coyote sadece onu tutan bişey kalmadığını farkedince düşüyor 🤣😅😆
semih
semih 9 saatler önce
19:50 XJSHSSKSKSKM
Demet Tunali
Demet Tunali 9 saatler önce
Sonra da "Better Call Saul"
Tekin Alp
Tekin Alp 10 saatler önce
Yaylak olsun
Orhan Ak
Orhan Ak 10 saatler önce
Lisede boyle anlatan bir fizik ogretmenim olsaydi belki sayisala yuruyup ben de bilim insani olacaktim ama olmadı.
Orhan Ak
Orhan Ak 11 saatler önce
Gecen yaz gittigim dis hekimine reklamlardan da etkilenip tavsiye ettiginiz macun markasi var mi demistim. Cevap: istersen sabunla fircala ama gunde 2 kere demisti.
Coskun Ceylan
Coskun Ceylan 11 saatler önce
En kotu flutv bolumuydu👎👎👎
Orhan Ak
Orhan Ak 11 saatler önce
Bana ayda 500 bin lira verseler bir insani ameliyat edemezdim testere ile falan açamazdim hassasim. Doktorlara bravo nasil yapiyorlar anlamiyorum.
Serdar Bilgili
Serdar Bilgili 12 saatler önce
Taşıyıcı ortam verinin iletilme kalitesini arttırabilir.(veriyide kaliteli yapabilir beyin örneği verebiliriz taşıyıcı bir ortamdır ve veriyi ister kaliteli ister kalitesiz gönderebilir iyi beyin iyi veri kötü beyin kötü veri iletebilir) Verinin iletilme kalitesini şöyle etkiler verilerin iletilirkenki hızları ve onların kayıp oranını etkilediğinden örneğin bakır jack girişli bir mp4 max 40.000 hz destekliyorsa 80.000 hz desteklemek için o hızı destekleyebilecek ve mümkün olduğunca az kayıp verecek altın jack kullanırlar sony nin üst seviye müzik çalarlarında altın soket jack görebilirsiniz aynı şey kameraların işlemcisi için de geçerliler transistorler ne kadar hızlı dolar ve boşalırsa o kadar yüksek veri işleyebilir silikon mimarili işlemciler kullanıyoruz bu yüzden de yani 1080 p çeken kameranın işlemcisini 8k çeken bir kameraya takamazsınız bu da iletim ve işleme hızının kaliteyi etkilediğini gösteren bir başka örnektir. Ne kadar hızlı ulaşım o kadar taze yemek demek.
dwainweed
dwainweed 12 saatler önce
Işık hızıyla giderken selektör atamayız yani?
Enesmaster
Enesmaster 13 saatler önce
Her hangi bir üretilecek enerji çeşidi bulursanız kendiniz kullanın kimseye söylemeyin ve keyfinize bakın sağlıklı kalın :)
salvador odin
salvador odin 13 saatler önce
Sermaye piyasası kimde para varsa hak onun...
Furkan Topçu
Furkan Topçu 13 saatler önce
Takılmışlar ışık hızına
Sel Won
Sel Won 13 saatler önce
Habil ve kabilin zamaninda torbami vardiki, oldurdugu habili 1 sene torbada gezdirmis. Agzinizdan cikani lutfen kulaginiz duysun yahu...
Y G
Y G 13 saatler önce
yine mi, bu gereksiz !
massart09
massart09 13 saatler önce
Hocam, binlerce km çapındaki bir pervanenin merkeze yakın bir kaç cm çapındaki dönüş hareket hızıyla, merkeze en uzak uç noktası hız farkından ve bu uç noktadaki hızın teorikte ışık hızını aşıp aşamayacağı veya ışığın saniyede gittiği hızı geçip geçemeyeceğini ve geçerse neler olabileceğini, uzaktan bakan birinin merkezi ve uzak uç noktasını nasıl gözlemler. Bu konuyu hep merak etmişimdir yıllar önce aklıma geldi böyle birşey daha sonra google dan araştırma yapmıştım bir kaç benzeri metin görmüştüm ve bunu düşünen tek kişi olmadığım için sevinmiştim fakat cevaplar çok tatmin etmemişti beni :D Bu konu hakkında bir video hazırlar mısınız. Sizin anlatımınızla bu konuyu dinlemek çok keyif verici olacaktır. Çok çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. Ben derdimi çok iyi anlatamamış olabilirim ama sanırım siz çok iyi almışsınızdır zaten.
massart09
massart09 13 saatler önce
Uçağın içerisinde karşıt bir rüzgar olmadığından içerisindeki atmosfere dahil olup aslında uçağın bir parçası olarak uçakla bir bütün oluşturuyorsunuz. o yüzden uzaydaki gibi sürtünmesiz ortamdaki etkiyle(etkisizlikle) aynı sonucu almış olacağız. Fakat bu durum kamyonetin arkasında zıplarken açık havanın getirdiği, hıza bağlı yatay sürtünmeden oluşan etkiyle aynı değildir. Rüzgar karşıt güç uygulayacağından aynı yere düşmeyebilirsiniz çünkü rüzgar kamyonetle olan yatay hızdaki bütünlüğü bozacaktır diye düşünüyorum. Yani kapalı ortam olan uçağın içiyle kamyonet arkasındaki açık hava arasındaki farkı bu şekilde yorumlayabiliriz. Bu arada resim öğretmeniyim. Kendi fikirlerimi yazdım, kaynak gösteremem. Fizik benim için büyük bir hobidir sadece. Teşekkürler.
SLYMN VR
SLYMN VR 13 saatler önce
:))) gezinirken denk geldim hakikaten komik çocukmuş bu aytuğ :))) ahaha 90'lı yıllara geri döndük :)))
ZIUKH
ZIUKH 13 saatler önce
note: 23:01 yüksek sesle konuşma
4RS3N CODM
4RS3N CODM 13 saatler önce
Kısacası kuantum fiziği standart fiziğin temel ilkeleriyle hayvan gibi çakışıyor. Başlıca; Nedensellik Determinizim Realizm Yerellik ( Lokalite )
Enis Gürsoy
Enis Gürsoy 14 saatler önce
Rüstem Batum`un özgürlük anlayisi; eger kendisinin cani söz konusuysa sikiyönetime bile razi.
halise şengül
halise şengül 14 saatler önce
3 Adana'da 11 yıl Gaziantep'te yaşamış birisi olarak son bir yılda sadece iki ay et yiyebildim şuan sosyal medyada resimlerini görmeye bile tahammül edemiyorum ciddi derecede midem bulanıyor, ama peynirden vazgeçemiyorum, şu an peyniri de hayatımdan çıkarmayı düşünüyorum. Vejeteryan olmak zorunluluktu benim için sanırım veganlığa terfi ettim😂
Mustafa
Mustafa 14 saatler önce
Yarim sise viskiden sonra eve nasil gittigimi hatırlamıyorum ışık hızıda neymiş
Gringo
Gringo 14 saatler önce
86-87 akp nin ilk donemleri dedi tarihci adam yaa, akp 2001 yilinda kuruldu, 2002 yili secimlerine katilip kazandi beyfendiler.
milkNcookiez
milkNcookiez 14 saatler önce
bu adam konuşurken orgazm oluyorum
Metin Uçar
Metin Uçar 15 saatler önce
adama neden bu kadar bu kadar tilt oldunuz anlamadm bide adam en iyi ulusal filmide kucaklamış.
İbrahim Yaman
İbrahim Yaman 16 saatler önce
Ben fiziği çok seviyorummm. Her türlü konusunu dinlerim. Efsana sohbet.
Volkan
Volkan 16 saatler önce
Flu tv’de muhtelif içerikte bu tip bir çok video izledim, değerli pek çok bilgi edindim, sayenizde daha da aydınlandım. İlk defa bu video sonrası bir yorum yazma ihtiyacı hissettim. Sistemin tıp üzerinden neler yaptığını seziyordum ama psikiyatri alanındaki örneklerini, bu alandaki uzman kişilerin ağzından somut bilgilerle öğrenmek çok kıymetli ve bu bahsedilen kapitalist sistemdeki hayatın içinde bunları başka bir platformda duyabilme şansımız çok az. Sağ olun , var olun. Amacını, idealini hissediyorum, paylaşıyorum sevgili İlker. Hocamıza da çok teşekkürler, harika bir iş! 👏👏
Isa Valiev
Isa Valiev 16 saatler önce
Lan yıllardır ışık hızı diye insanalara zaman felan neler yedirdiler be ışık hızı felan hikaye kanmayın böyle şeylere.bi aya gidemeyenler ışık hızıymış paralel evrenmiş oymuş buymuş lan siz ilk önce şu gezegeni tam bi öyrenin henüz okyanusları bile oyrenmediler ışık hızı dıyorlar
adem kılıç
adem kılıç 16 saatler önce
karanlıkları yırtan ışık varsa ışıkları yutan karanlık vardır
ışık türkili
ışık türkili 16 saatler önce
Biz evrende ışık hızına yaklaşıyor olamaz mıyız?evren bir yere doğru hareket ediyorsa güneş sistemi ve saman yolu da hareket ettiğine göre dünya güneşin etrafında dünya kendi etrafında belli hızlarla döndüğüne göre hızımız iyice artıyordur. büyük patlamadan buyana kadar evrenin genişleme hızıyla birlikte ışık hızına ulaşamaz mıyız? evrenin merkezine göre
Murat Canpolat
Murat Canpolat 16 saatler önce
Hocalar yeni çamlıca camii'ne hiç gitmedikleri görülüyor :) dedğiniz gibi dışı sıradan bir cami gibi görünüyor ama içi gayet modern. büyük otoparklar, asansörler... var, gayet güzel aslında en azında görmenizi tavsiye ederim.
Estergon Kara
Estergon Kara 17 saatler önce
Bu adam 6 senede Türkçe öğrenememiş mi? Olum kesin eminim benden daha iyi Türkçesi vardır bunun.
Seref Yaman
Seref Yaman 17 saatler önce
agnostik bir adamım sadece meraktan soruyorum şahit olduğum bikaç olaydan dolayı... hissi kablel vuku , 6. his yada adına ne derseniz deyin bir nevi ışık hızını geçmek anlamına gelmiyormu yani kardeşim vatanı savunurken şehit oldu annemin o şehit olurkenki hissettiği acı (bu arada haber yaklaşık 7 saaat sonra ulaştı bize) metafiziğe delil olabilirmi gözlemlenebilir evrende gözlemleyemediğimiz bir şeyler varmı bilimsel araştırmalarda bakış açımızı değiştirmek fiziğide değiştirebilirmi çok merak ediyorum...
muhammet örsdemir
muhammet örsdemir 17 saatler önce
Hoca yok izlenmez. Bu puhhh