Güney Kore’ye Sesleniyorum: YAPMAYIN! - All of us are Dead İncelemesi

  görünümler 2,645,239

Murat Soner

Murat Soner

9 aylar önce

Netflix’in son dönemde Türkiye’de de çok izlenen zombi dizisi All of Us are Dead’den bahsettim bu videoda. Bu arada diziyi 4K Dolby Vision olarak izledim, hem de son dönemde eleştirisini yaptığım bütün dizileri izlediğim televizyon, yani izlediklerime benimle birlikte katlanan, benim dert ortağım Beko Android TV ile.
Eğer siz de Beko Android TV’ler ile ilgili daha ayrıntılı bir bilgi almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz; www.beko.com.tr/search?q=%3A%...
@bekoturkiye
Daha önceli videolarıma da göz atmak isterseniz:
Gülmekten Anlatamadığım Netflix Filmi
AŞK TAKTİKLERİ İncelemesi: trshow.info/watch/X71Bmv7_sBQ/video.html
Zombi olmasa da bu diziye çok benzeyen yerli dizimiz
AŞK 101 İncelemesi: trshow.info/watch/8SvkcotkG-8/video.html

YORUMLAR: 8 649
𝒐𝒄𝒆𝒂𝒏𝒃𝒓𝒆𝒆𝒛𝒒
𝒐𝒄𝒆𝒂𝒏𝒃𝒓𝒆𝒆𝒛𝒒
"İndirimli ayçiçek yağı bulmuş gibi dalıyor." yine küfretmeden küfür etkisi yaratan Murat Soner cümleleri.
Danbi'nin Kore Mutfağı
Danbi'nin Kore Mutfağı
Güney Kore'de okul zorbalığı çok önemli bi problem. O yüzden dizinin ana sebebi olarak özellikle bu konuyu seçmişler.
Ali Ekinci
Ali Ekinci
İlk defa Murat Soner'in dizi eleştirilerinden birine katılmıyorum. Kesinlikle bu kadar gömülecek bir dizi değil. Sürükleyici ve içerisinde bir sürü ders verici, olumlu mesajlar barındırıyor. Soluksuz bir şekilde bitirebileceğiniz 12 bölümlük müthiş bir dizi. Kesinlikle bu videoya bakıp izlemekten vazgeçmemenizi öneririm. İyi seyirler şimdiden.
kim_jennie♡
kim_jennie♡
Diziyi bitirdim sonra buraya geldim.Bence gayet güzel bi dizi bu kadar gömmeye gerek yok bence.dizi zaten öyle vıcık vıcık aşk değil.Güzel göndermeler yapılmış özellikle arkadaşların birbirlerini koruması kendilerini feda etmesi iyi.dizi gerçekte sürükleyici bence izlenmesi gereken bi dizi
N.V
N.V
İtfaye’yi arıyorlar çünkü kızın babası orda çalışıyor. Ayrıca zombi salgını var o çocukları kurtarmak istememeleri çok doğru yansıtılmış bi sahne. Hem yarı zombilerden biri korunma bölgesine sızıyor ve sonradan fark ediliyor. O çocuklarda uzun süredir okulda, güvenemiyorlar virüslü olup olmadıklarına. Güzel göndermeler yapılmış bu dizide.
Ecem alan
Ecem alan
bence gayet başarılı bir yapım. böyle emek harcanmış yapımların kuş bakışı eleştirilmesine gerçekten üzülüyorum.
serdy ximi
serdy ximi
Saçma sapan Türk dizilerinden çok daha iyiydi bence güzel bir diziydi severek izledim açıkcası
Ayşegül Işık
Ayşegül Işık
Eleştirmek için eleştirmişsiniz. Örneğin öğrencilerin 12 bölüm boyunca zombilerden kurtulabilmek için bulduğu çözüm yollarından hiç bahsetmemişsiniz. Drone ile okulu izlemek, müziği kullanarak zombileri başka yöne çekmek, tuvalet yapabilecekleri alan oluşturmaları bunlar çok güzeldi. Aşk sahnesi de oldukça azdı. Bence keyifli bir diziydi.
Rümeysa
Rümeysa
Diziyi az önce bitirdim aşırı sürükleyici ve bir o kadar etkileyiciydi. Dizide bazı mantık hataları olsa da genel anlamda bayıldım. Bu videoda gereksiz eleştiriler var bence. Öğrenciler çok akıllıca çözümler bulmuşlardı. Ayrıca verilen mesajlar çok önemliydi bu videoda bunlara hiç değinilmemiş. Bu videoyu izleyip diziye karşı önyargılı olmayın lütfen bence kesinlikle bir şans verip izleyin pişman olmazsınız.
Jenchuly`♡⃛
Jenchuly`♡⃛
Bence dizi güzeldi ve bi şans verip izlemenizi tavsiye ediyorum.Evet dizide biraz mantık hatası vardı ama önemli olan asıl bize verilmek istenen mesajdı.Her karakter bize farklı bir bakış açısı sunuyordu.Bence gayet güzel bir diziydi ama fazla gömmüşsünüz sanki diziyi.Zombiler hayali varlıklar olduğu için herkese aynı gelmiyor zombinin tipi yada ısırma şekli.Öğrencilerin birlik olup bulduğu çözüm yöntemleri gayet mantıklıydı bence.
İrem nym
İrem nym
Zombiler, vampirler, kurt adamlar insanların hayal ürünü olarak oluştuğu için onları yavaştır, hızlıdır ya da uçabilir diye belirli kalıplara sokmak yanlıştır. Her yapımcı kendi hayal dünyasına göre uyarlayabilir. Dizide mantık hataları olsa da en hoşuma giden şey zombilerin hareketleri oldu, izlemesi çok keyifliydi.
StayxArmyxMoa~
StayxArmyxMoa~
Dizi gerçekten aşırı iyi gidin izleyin. Asla pişman olmazsınız. Hem eğlendim hem duygulandım. Aile sevgisini ve arkadaşlığı ise dibine kadar yaşadım. Lütfen bir iki yerde kötülendi diye izlememezlik etmeyin. Ben öyle yaptım ve en sonunda izlemeye karar verdim. Şimdi bitirdim diziyi ve bana "izleme" diyenlere sövüyorum. Gerçekten çok çok çok iyi. Izlemeyen bin pişman...
~Merdümgiriz
~Merdümgiriz
Bence gayet güzel bir diziydi. Akran zorbalığına uğrayan kişilerin ve ailelerinin endişeleri, korkuları çok iyi anlatılmış. Bazı yerlerde size hak verdim. Çünkü dizi tümüyle mantık abidesi değildi tabii ki. Ama bazı yerlerde de gereksiz fazla gömmüşsünüz. Ayrıca zombili bir dizinin eleştirisini yaparken zombilerin anatomisini, yapısını eleştirmek doğru değil bence. Sonuçta hayali bir yaratıktır zombi. İsteyen hızlı isteyen yavaş koşturtur, isteyen iliğini sömürünceye kadar ısıran bir zombi gösterir ekranda isteyen bir ısırık alıp kaçan bir zombi. Genel olarak güzel bir diziydi, ben çok beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim.
bahar
bahar
Dizi aslında metaforlar barındıran ve farklı tarzda konuları da bulunduran bir diziydi. Akran zorbalığı, arkadaşların birbirine olan sadakati ve fedakarlığı.. Ayrıca itfaiyelerin gelmemesi 2014'de Güney Kore'de yaşanan geç tahliyeden bir sürü öğrencinin hayatını kaybettiği bir gemi faciasına gönderme idi. Karakter isimlerini garip söylemek komik değil, bu onların dili ve bu var olan dile bir saygısızlıktır açıkçası.. Bazen eleştiri yapacağım diye işin ucunu kaçırabiliyor insan.
Mrs.Meryem
Mrs.Meryem
Diziyi İzlemeden ön yargılı davrandım ama hızlıca bitirdim . Gereksiz tarafları vardı ama kurgusu okul temalı olduğu için bence güzeldi . Ve çok karakterli oluşu bizi sıkmadı bence başarılı
Minhowsi♡´#skzibisalın
Minhowsi♡´#skzibisalın
Dizi bence çok güzeldi. Öncelikle farklıydı,diğer zombi dizilerine ve ya filmlerine benzemiyor. Ayrıca benzemek zorunda değil zombi bir hayal ürünü ve her kes farklı şekilde tasarlaya bilir. Dizide çok fazla konuya dikkat çekilmişti. Zorbalık,sadakat,sevgi,arkadaşlık ve daha fazlası. Bence bunlar hakkında da konuşsan iyi olurdu. Ayrıca zombi dizisinde de bu kadar mantık aramak zaten mantıksız bir haraketdir.
dilek yılmaz
dilek yılmaz
1- film cidden kaliteli ve güzel ve hiçbir zombie filmi bu şekilde yapılmadı hep aynı içeriklerle yapılıyordu, ama bu filmin konusu dahi farklı,bilgisayar konusuna gelirsen adamlar bilgisayarı alsada kaçamazlar girişte zombiler var çünkü ve bırakın okuldaki çocukları kurtarmayı adamlar kendilerini kurtaramıyorlar,okula gelseler bile çekirge sürüsü gibi zombie dolu yani açıkcası eleştirilerin biraz saçma geldi ama herkezin kendi düşüncesi sonuçta
cikolatalı_puding
cikolatalı_puding
Diziyi birkaç saat önce bitirdim. Bence her ne kadar mantık hataları olsa da çok güzel bir diziydi. Çesitli toplumsal konular hakkında verilen mesajlar görülmeye değerdi. Bu dizi bence gerçekten sürükleyici ve duygusaldı. Yorumların çoğunda zaten bundan bahsediliyor. Bence gerçekten emek verilmiş kaliteli bir dizi izlenmesini şiddetle tavsiye ederim.
Nazlı
Nazlı
Tamam kabul ediyorum, mantıksız yerler vardı ama bence dizi gayet iyiydi. Zombi dışında da ele alınan konular vardı, bu kadar da gömmeye gerek yok be abi
Firdevs Üstüner
Firdevs Üstüner
Dizinin konusunu bilmeden dizi hakkında yorum yapmak çok komik gerçekten.
PERA PALAS'TA GECE YARISI Nefretsiz Eleştiri
16:02
Murat Soner
görünümler 3,1 Mn
Güzel Günler 5. Bölüm @guzelgunlerdizi
2:20:49
Güzel Günler
görünümler 579 B
Kıskanmak yok 🥰
0:15
Edanın Dünyası
görünümler 1,2 Mn
RAİN'E ODA YAPTIK (45.000 TL TUTTU)
20:44
Ezgizem
görünümler 108 B
BÖRÜ 2039 İNCELEMESİ - ELEŞTİREL ÖVGÜ
11:59
Lionel Messi | "Sıradışı, İstisna ve Anormal"
25:22
Hastalık Bu Futbol
görünümler 234 B
KAÇIŞ Dizi İncelemesi - Disney'de Bile KAÇIŞ Yok!
14:49
DUY BENİ DİZİ ELEŞTİRİSİ - BEN UTANDIM!
15:06
Murat Soner
görünümler 3,9 Mn