Lezbiyen olmak | "İnsan özendiği için zor yolu seçer mi?"

  görünümler 386,849

+90

2 aylar önce

Türkiye'de lezbiyen olmak kolay mı? Üç lezbiyen kadın anlatıyor: Homofobiyle mücadele etmek, aileye açılmak, örgütlenmek, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine yönelik ayrımcılığa karşı kanuni koruma olmayan bir ülkede kamusal alanda var olabilmek...

Eda Burcu Şenel ve Ece Pişirici birlikte yaşıyorlar, sosyal medyada da bir lezbiyen çift olarak açıklar. TRshow'daki Eda & Ece kanalları ve diğer sosyal medya hesaplarıyla farkındalık yaratmak için hikayelerini paylaşıyorlar. Avukat Yasemin Öz ise 90'lardan beri LGBTİ+ derneklerde aktif rol alıyor.

Psikiyatrist Seven Kaptan, lezbiyenlik hakkında yanlış bilinenlere açıklık getiriyor: "Dizilerde görüldüğü için, özenerek olunmaz, heteroseksüellik ne kadar sağlıklıysa o kadar sağlıklı."

Eda ve Ece ailelerine açılmışlar hatta aileleri, sevgililerini tanıyor ve seviyor. İkisi de, ailelerinden gördükleri desteğin ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Ece'nin ablası Melike Pişirici, kardeşini "hayatı kaçırmadığı" için tebrik ediyor ve ekliyor: "O kadar çok Ece ve Eda var ki kendini maalesef saklamak zorunda kalan…"

Peki Türkiye'de neden hiç ünlü lezbiyen yok? Yasemin Öz, bunun mümkün olmadığını söylüyor: "Söylemeye cesaret edemiyorlar çünkü kadın olarak yaşadıkları ezilmişliğin üzerine ikincil bir ezilmişlik biçimi eklenecek."

Birçok ülkede LGBTİ+ kişilere evlilik ve ortak velayet hakkı tanınırken Türkiye'de iş yerinde ayrımcılığı, nefret söylemini ve nefret suçlarını yasaklayan bir kanuni düzenleme dahi yok. Bir gün evlenmenin hayalini kuran Eda ve Ece, eşcinsel evliliğin yasal olduğu bir ülkeye göç etmeyi düşünüyor.

Tüm bu sorunlara rağmen, 2013'teki Onur Yürüyüşü'nün 100 bin katılımcıyla gerçekleştiğine ve LGBTİ+'ların toplumun bir kesimini dönüştürmeyi başardığına dikkat çeken Yasemin Öz, LGBTİ+ hareketi için "Bence Türkiye'nin en başarılı hareketi" diyor.

Türkiye'de lezbiyen olmak videomuz ile lezbiyenlerin yaşamlarını dinliyor, Türkiye'deki LGBTİ+ haklarına göz atıyoruz.

Arşiv görüntüleri: Çiçek Tahaoğlu, Fatih Pınar, Lezbiyen Biseksüel Feministler (LezBiFem) ve Oktay İnce/Kaos GL

+Hakları

YORUMLAR
+90
+90 Aylar önce
Dünya nüfusunun %1,7'sinin interseks olduğunu biliyor muydun? İnterseks olmak ne demek?👉trshow.info/watch/q-R_60YkgcI/video.html LGBTİ+ kişilerin yaşamlarına odaklanan "Gökkuşağının +'ları" serimizden haberin var mı? Link burada👇 🌈trshow.info/goPLLsTnmMgfDpI_TelNbkKQXKVkDnbJvzfy.html
H.İbrahim Dursun
H.İbrahim Dursun 8 gün önce
@Börte Katun Aynen kafası çalışmayanlarda zannediyoki iyi neyetli bir haber kanalı
Hilal Sena
Hilal Sena 29 gün önce
@Žižek'in Burnu Birincisi 4 kadınla evlilik mevzusunda o sizin bildiğiniz gibi bir mevzu değil sen birinci eşini razı etmeden Islama göre başka bir hanımla daha evlenemezsin... Yanı her şeyi yüzeysel bilip konuşuyorsunuz derinlemesine araştırın öyle tartışalım tamam mı ¿¿
Ramiq Ismayilov🇦🇿
Ramiq Ismayilov🇦🇿 Aylar önce
Lutfen asexsual biri ilede roportaj yapin
Brhm Yok
Brhm Yok Aylar önce
Fondaş medya oyunları işte tamam dünyaya geldin hormonal sıkıntı da var kardeşim cinsellik yaşamak zorunda mısın bildiğin sapıklık başka bir şey değil porno izlemekten milletin beyni kalmamış örneğin bende dişi aslandan hoşlandım hormonel mi benim adım ne olacak nasıl açıklama yapabilirim evlat sahibi olunca o çocuk ne olacak kendi egonu tatmin etmek için bir çocuğun geleceğini nasıl çalabilirsin
Börte Katun
Börte Katun Aylar önce
@S s +90 TÜRKIYE'DE EŞCİNSELLİK PROPAGANDASI YAPIYOR Türkiye'de yabancı vakıflarından fonlanarak yayın yapan medya organları olduğu gibi ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya devletinin birlikte kurduğu Türkçe yayın yapan mecralarda bulunuyor. Deutsche Welle, Voice of America, BBC ve France 2'in ortak Türkçe yayın yapan TRshow kanalı +90 etnik ve mezhepsel fay hatları üzerinden propaganda yapıyor. +90'ın son içeriğinin başlığı "lezbiyen olmak"… Kadın kadına cinsel ilişkiyi meşru gösteren 14 dakikalık yayında Türkiye'nin LGBTİ konusundaki hassasiyetleri hedef alınıyor. Eşcinselliği şirin gösteren videonun hedef kitlesi ise çocuklar ve gençler. Videoda kadın kadına ilişkinin bir cinsel tercih olduğu ve çocuk yaşta keşfedilebileceği fikri işleniyor. +90 sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet kurumlarına güvensizliği aşılıyor. Kanal cinsiyetsizleştirme ve yabancılaşma propagandası yapması ile de dikkat çekiyor. +90'da Trans Çocuk Olmak, Eşcinsel Olmak, Shibari nedir?, Ensestten Hayatta Kalmak, Non-Binary Olmak, İnterseks Olmak, Trans Kadın Olmak gibi çok sayıda içerik yer alıyor. Türk-Kürt, Sünni-Alevi ayrımı yayınlarıyla iç karışıklık yaratma, ekonomik sorunlar üzerinde de toplumsal patlamanın zeminine hizmet eden + 90 kanalı turuncu hareketlerin de önemli destekçisi konumunda.
TC H.N.E
TC H.N.E 8 saatler önce
Çok net, ve sadece gerçek...👏👏👏
Andromeda Nereid
Andromeda Nereid 21 saatler önce
Çalıntı tasarım tshirt yapip millete kakalayan çift değil mi bunlar 😂😂
Safak Bilgin
Safak Bilgin 23 saatler önce
benim dinimi kabul etmeyen küfredeni bende kabul etmiyorum MIGDEM BULANDI
Nur
Nur 6 saatler önce
MIGDE diye bir organ yok insanlarda mide o önce bunu öğren
Həsənağa Qarayev
Həsənağa Qarayev Gün önce
Siz nasıl çocuk yapıyorsunuz?
Tuğba Çırakoğlu
Tuğba Çırakoğlu Gün önce
Allah çocuklarımızı sizin gibilerin tuzağına düşmesinden korusun.
Shugi life
Shugi life 2 gün önce
Sapikligi normallestirme çabasi derler buna.
Efef
Efef 3 gün önce
kabul etmeseler de bir taraf erkek rolünü üstleniyor. ellerinde olmadan masküleniteyi ön plana çıkarıyorlar (saçlarını kısa keserek, erkek gibi giyinerek vb.)
mbclass mbclass
mbclass mbclass 3 gün önce
Batı medyasını yakından takip eden birisi olarak şunu ne yazık ki söylemeliyim ki gücü eline alan yozlaşıyor. Öyle ki bazı ülkelerde eş cinsel olmayan çocuklar "zorla" eş cinselliğe sürükleniyor. Burda da Diyanet 4-6 yaş arasına zorunlu din eğitimi planını açıklıyor. Aslında büyük resme geriye yaslanıp bakarsanız her şeyin basit birer güç mücadelesi olduğunu daha iyi anlarsınız. Tabi bunun için her iki tarafı olabildiğince objektif bir şekilde zihninizde yargılamalısınız detaylıca araştırarak.
Exilelovebot
Exilelovebot 3 gün önce
Love is love
Müzik diyorum Müzik benim hayatim
Müzik diyorum Müzik benim hayatim 3 gün önce
Nekadar da güzeller yaa....😊 bana sacma gelse de .. herkez kendi bilir Hayat onlarin ... gercekten sade ve cok güzeller
özgen çevik
özgen çevik 4 gün önce
Ya gitmeyin...
özgen çevik
özgen çevik 4 gün önce
Kim ne derse desin çok güzelsiniz. Bir heteroseksüel olarak söylüyorum. İstediğinizi sevin, istediğiniz gibi yaşayın. Bu sizin hayatınız..
Zeynep Esen
Zeynep Esen 4 gün önce
Love iş love 🏳️‍🌈
Lυηα
Lυηα 4 gün önce
Keşke ailem beni de sevse
Oguzhan arslan
Oguzhan arslan 5 gün önce
Tovbe tovbe allah islah etsin
A A
A A 5 gün önce
Evlenmek icinlezbiyan atıyorum
Damar Adam
Damar Adam 6 gün önce
*Belki tuhaf gelecek ama,bir kadının bir kadınla olmasını o kadar yadırgamıyorum..Nasılsa bunlar normal hayatta bile bir birlerine rahat rahat aşkım maşkım diye konuşabiliyorlar,,dışarda el ele kol kola gezebiliyorlar.Toplum bunu kadınlarda farklı düşünmüyor ! Ama bir erkeğin bir erkekle beraber olması ve aynı şeyleri yapması,yaşaması bana acayip geliyor.Zaten Kadınlar kadar yapamazlarda ulu orta. Bu arada,,herkese saygım var velakin ben kadınlardan hoşlanıyorum he yanlış algılanmasın :)*
drcserdar
drcserdar 6 gün önce
dinle kafayı bozmuş kişiler bu ülkenin en büyük sorunudur, kimse onlara hiçbir konuda karışmazken, onlar kendileri gibi olmayan kim varsa hayatlarına müdahale etme hakkını kendinde görürler.
gubate katre
gubate katre 6 gün önce
Sizinki ileri değil en geri kafalılık
tugce blr
tugce blr 6 gün önce
Ozenmek ne alaka lan insanın içinden geliyor.bu arada tanışmak isteyen kizlar yazsın:)
Fikri
Fikri 6 gün önce
Çok yanlış yoldasınız. Yanlış olan şu; içinizde öyleleri var ki kendisini doğru ifade etmeye çalışanları bile yanlış gösteriyor. Örneğin 11:48 'de açılan pankarta bakın. İnsanlık her zaman bilinmeyenden korkmuş ve karşı durmuştur. Bu yüzdendir ki amacınızı doğru ifade edemeyip , bilgilendiremeyip üstelik pankarttaki gibi yanlış algı yaratıp , soyunanı mı dersin daha ileri gideni mi dersin amacınızı bunu kapalı kapılar dışında da yapma özgürlüğünü istiyormuşsunuz gibi anlaşılıyor. Diğer insanlar da dinlerine , yönelimlerine , çocuklarının yönelimlerine , kültürlerine zarar geleceğini düşünüyorlar. Siz içinizdeki çürüklerden kurtulmazsanız işiniz çok zor ve hatta sırf araştırıp kendisi bilgilenenlerin saygısını kazandığınız gibi bilgilendiremediğiniz , ulaşamadığınız kişilerinnde iyice nefretini kazanıyorsunuz. Sonra da neden öldürülüyoruz , neden nefret görüyoruz diyin. Ha tüm sorun sizde değil; bir de karşı cins yokluğunda karşı cins davranışına sahip hemcins arayan onunlanişe koyulan sonranda arkasından ve böyle eylemlerde onlara tü! kaka! diyen iki yüzlüler var. Amacınıza ulaşmanız cidden içinizdeki çürüklerden ve iki yüzlü insanlardan dolayı zor.
Eda Korkmaz
Eda Korkmaz 7 gün önce
14 yaşındayım, liseye gidiyorum yaklaşık 5 yıldır biseksüel olduğumun bilincinde yaşıyorum ve ailem o kadar homofobik ki babam zaten çok garip davranıyor eşcinsellere karşı (özellikle gayler) onunla asla konuşamam annem ise eşcinsellerin sapık olduğunu söylüyor sanki bütün lezbiyenler her kadına aşık olabilirmiş gibi davranıyor onunla bir kaç kere sadece tepkisini ölçmek için konuşmaya çalıştım ben kızlardan hoşlanmasam bile desteklediğimi bile öğrense benden nefret eder o derece şuan bu yorumu yazarken bile korkuyorum bu videoyu izlemezler biliyorum ama bu yorumu yazdığımı öğrenebilmelerinin düşüncesi bile beni korkutmaya yetiyor bir erkekle sevgili olmamın bile kötü karşılanacağı bu ülkede kızlardan hoşlanmak oldukça zor geliyor son sözüm ise şu: LGBT+ bireyi olunmaz LGBT+ bireyi doğulur, biz sosyal medyada görüp özenmiyoruz bu içten gelen bir şey
Furkan
Furkan 6 gün önce
kolay gelsin kardeşm
Ege Ozcelik
Ege Ozcelik 8 gün önce
LGBT üyelerini insan olarak görmüyorum .
Xttxxt5x Boggo8
Xttxxt5x Boggo8 4 gün önce
@Ege Ozcelik neslimizi sen dewam ettirirsin sikinti yapma
Ege Ozcelik
Ege Ozcelik 6 gün önce
@Xttxxt5x Boggo8 Üreme yok bişey yok . Neslimiz tükenir .
Ege Ozcelik
Ege Ozcelik 6 gün önce
@Xttxxt5x Boggo8 siz böyle ola ola insan neslini tüketirsiniz .
Xttxxt5x Boggo8
Xttxxt5x Boggo8 7 gün önce
@Ege Ozcelik hâlâ anladigini dusunmuyorum, kizlar video da o kadar aciklama yapmis bunu anlamaman icin bir sebep yok(!).Bak kardesim sana mala anlatir gibi anlatayim.Sen erkeksin ve erkeklerle kendini hayal et desem sana hemen yuzun eksir ve igrenirsin degil mi neden? Cunku sen kadinlardan hoslaniyorsun ve bu senin elinde olan bir sey degil kendini bildin bileli sen kadinlardan hoslaniyorsun cunku sen boylesin ve bu degismez.Ben de bir kadinim ve kadinlardan hoslaniyorum erkekler ilgimi cekmiyor isterse David Beckham gelsin ufacik bir kalp carpintisi bile olmuyor ve bu benim elimde degil ki ben zor yolu isteyerek secmedim neden toplumdan dislanmak ugruna boyle bir yolu seceyim niye kendimi insanlardan soyutlayayim.Ben buyum yarin oburgun bir erkekle de evlensem buyum. (Ben biseksuelim ama %90 kadinlardan %10 erkeklerden hoslaniyorum yani erkeklerden hoslanmam yok denecek kadar az)
Ege Ozcelik
Ege Ozcelik 7 gün önce
@Xttxxt5x Boggo8 Niye bir erkek erkekle sevgili olsun yada niye bir kadın jadınla sevgili olsun ?
Lisa
Lisa 8 gün önce
Vardık, Varız, Var olacağız!
Lisa
Lisa 7 gün önce
@Vatan Bayrak Ne alaka ?
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 8 gün önce
Bu Resim gerçek sen misin ?? Asosyal bir halin var :)
eversut1
eversut1 8 gün önce
1994 yılında Tom Hanks'in Philedelphia filmini seyrettikten sonra insanların hepsine "insan" olarak bakabilmeyi öğrendim. İnternet ve Wikipedia sayesinde birçok araştırma yaptım. Tereddütleri olan insanlar dinbaz siyasetçileri dinleyeceğine bu konu üzerine kendileri araştırma yapmalı. Koyun olup birilerinin söylediklerinin peşinden gitmeyin, kendiniz araştırın. Bu, bir seçim değil, yenidoğan ünitesinde yatan bebeklerin bir kısmı LGBT'dir. O bebekler cinsel yönelim konusunda ne kadar masumsa, bu videodaki insanlar da o kadar masumdur
UYANDIRICI
UYANDIRICI 8 gün önce
Yallah İngiltere'ye !
Xttxxt5x Boggo8
Xttxxt5x Boggo8 8 gün önce
Iban atacam para yolla gidelim
ΝαΝΝΟ
ΝαΝΝΟ 9 gün önce
Ne yaşayacaksınız içinizde yaşayın restoranda gidip öpüşmek nedir. Biz burada çocuklarımıza bir gelecek inşa etmeye çalışıyoruz sapıtmış birkaç insan çocuğumun aklını boyuyor yok öyle dünya. Tamam kendiniz bozuksunuz bizim çocuklarıda bozmayın!!
tancoo
tancoo 8 gün önce
aman hocam ne olur kız çocuğun başka bi kızı sevse, mazallah seni falan bıçaklar di mi
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 9 gün önce
Pisliğinizi evinizde yapın, normal birşey gibi insanlara göstermeyin !!!!
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 9 gün önce
Sapıklıktan başka birşey değil !!!!
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 9 gün önce
Ailelerine yazık ALLAH kimseye böyle Evlat vermesin. Midem bulandı....
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 8 gün önce
@UYANDIRICI Hazırım Kanka:)) Sende bana destek olursun:))
UYANDIRICI
UYANDIRICI 9 gün önce
Kanka yazık ki ne yazık. Bu arada linç yiyeceksin. Hazırsın değil mi :)
Ulaş Özçelik
Ulaş Özçelik 9 gün önce
14.17 öyle bir yer yok Can sağlığımız tehlikede demişsiniz anlamıyorum neden bir insanı lezbiyen diye öldürmek ister ki
Ulaş Özçelik
Ulaş Özçelik 8 gün önce
Sitem ediyorum
tancoo
tancoo 8 gün önce
sen türkiyeyi tanımıyorsun ya da kör falansın herhalde. madem bilmiyorsun KONUŞMAYACAKSIN. bu kadar basit
no sarcasm
no sarcasm 9 gün önce
Karılar da haklı, ortalıkta erkek mi kaldı, en delikanlı takılan erkekler bile skinny kot ve küpelerini kombinliyorlar, neredeyse erkeklere tayt giydirip kırıta kırıta sokakta gezdirecekler,
Mehmet BARAN
Mehmet BARAN 9 gün önce
AHİRETTE İŞİNİZ ÇOK ZOR BİLESİNİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.
H.İbrahim Dursun
H.İbrahim Dursun 9 gün önce
ALLAH'IN LÂNETİ EŞCİNSELLERİN ÜZERİNEDİR.
H.İbrahim Dursun
H.İbrahim Dursun 9 gün önce
@Irmak Aytekin çölüne derken anlamadım😊
Irmak Aytekin
Irmak Aytekin 9 gün önce
çölüne 👋
Gökhan Cindemir
Gökhan Cindemir 10 gün önce
Alman kanalı kimlik sever…
Zehra Güneş
Zehra Güneş 11 gün önce
"İnsan özendiği için zor yolu seçer mi " bu söz çok şey anlatıyor aslında..
meow lol
meow lol 11 gün önce
❤️❤️❤️
Özlem Uysal
Özlem Uysal 12 gün önce
Aşk kazansın🌈🙏🏻
Vatan Bayrak
Vatan Bayrak 7 gün önce
Bu Aşk değil, bu bir Sapıklıktır
Jeon Jungkook
Jeon Jungkook 12 gün önce
Ebrar karakurt var
Pozitron
Pozitron 13 gün önce
Herkes istediği hayatı yaşasın size ne ?!
er bel
er bel 13 gün önce
İnsan bu tip davranışlara meğilli olabilir. Fakat bunu göstererek teşvik etmek hoş değildir Kim ki bu olayı desteklerse, hoş görürse müslümanın imanı gider,kafir olur. Ayet vardır. Müslüman olmayan için zaten problem yok. Yalnız inancıma göre, bela ve müsbetlere , iki cihanda olacak olan azaba hazır olun...
Yönetici
Yönetici 13 gün önce
Eşcinsellik olayında genelde lezbiyen bir çiftse bir taraf erkek gibi oluyor gaylerde de biri pasif oluyor onlar bence kendini diğer cinsten hissettiği için hormonal olarak o yüzden eşcinsel oluyorlar burada esas eş cinsel çiftin erkekte aktif olanı kadında pasif olanıdır bence
Poker Poker
Poker Poker 14 gün önce
Sanki her escinsel, yada her neyse hic kimseye zarari olmayan birileri, erkeklere tecavuz eden erkeklerde escinsel, yada seri katillerin bazilari, yada uyusturucu saticilarin bazilari gizli escinsel veya baska bisey,yani kotu insan kotudur, bu hastaliga bakmaksizin. Her defasinda cocuk tecavuzunu behane edib bu gibi hastaligin normal gosterilmeye calisilmasi biktirdi artik, baska behaneler bulun artik. Normal olan biseyleri dunya devleri bu kadar propagandasini yapmaz, netflixde her dizi neredeyse bar bar bagiriyor, gozlerine sokuyor insanlarin her kadraji
İbrahim Gök
İbrahim Gök 14 gün önce
Lgbt secimdir nokta
tancoo
tancoo 8 gün önce
malaq
piskevit
piskevit 10 gün önce
,
Orhan Capas
Orhan Capas 14 gün önce
Farklilik zenginliktir. Mutluluk peşinde kosmaya devam edin guzel insanlar
Fuad Murtuzayev
Fuad Murtuzayev 14 gün önce
😒🤮🤮🤮🤮🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢
Süleyman Er.tom.
Süleyman Er.tom. 14 gün önce
Ne mutlu size..iyiki varsınız cani gönülden destekliyorum sizi ..mutluluk bence nedir biliyormusunuz.kendini ifade etmektir.......unutmadan yasal olan yasaklar bu çok acı bir durum...umutla kalın
Gokhan Baran
Gokhan Baran 15 gün önce
Ne kadar sizin gibi ve size destek Veren varsa hepinizin yolu dogru hollandaya alalim orda mesut mutlu olun turkiyeyi mahvetmeyin please
tancoo
tancoo 8 gün önce
sen de afganistana gitsen keşke ait olduğun yere
Xttxxt5x Boggo8
Xttxxt5x Boggo8 14 gün önce
Iban atacam para yolla gidelim
Serhat Uzun
Serhat Uzun 15 gün önce
Lgbt desteklemiyorum.
tancoo
tancoo 8 gün önce
VAAAY HELAL FARKLIYIM DİYOSUN HA
Sscb enoch
Sscb enoch 15 gün önce
Çokk güzel ya Bence cinsiyet erkek yada kadın deyil içsel birşey ama içsel olarak genelde tipe göre deyişdiği için insan erkek ve kadın adında yönelimler daha fazla bence içsel birley
EFSANEVİ RAP SAVAŞLARI
EFSANEVİ RAP SAVAŞLARI 15 gün önce
kıvırcık kızı neden stranger things eleven karakterine benzetiyorum var mı başka biri daha böyle düşünen
Big Brother
Big Brother 15 gün önce
Herkese Saygı duyuyorum ama gelecekte hayatlarını nasıl şekillendirecekler kaygılıyım.
Fatih kartal
Fatih kartal 16 gün önce
Bayrak kovalayan polis Sadece bu ülkede olur galiba
Ceylan Sarıkaya
Ceylan Sarıkaya 16 gün önce
Allah size akıl fikir, hidayet versin. Nasıl da sevimli ve doğal bir durummuş gibi gösterip bir de üstüne video çekiyorsunuz. Hiç mi ölüm, hesap aklınıza gelmez!
mikail karaboğa
mikail karaboğa 16 gün önce
Lezbiyen gay diye bir şey yoktur nefsine hakim olamama durumudur bence
tancoo
tancoo 8 gün önce
:d
Fatma Fatma
Fatma Fatma 16 gün önce
Yaptiginiz hoş bi durum degil sizi desteklemiyorum
Mert Çalışkan
Mert Çalışkan 17 gün önce
Kız ne kadar güzel bir kiz yahu.. :)
Darly Dixon
Darly Dixon 18 gün önce
İleride hata yaptım bir erkekten hoşlanıyorum gibi bir mevzu çıkabilir mi ?
Hatice Bulut
Hatice Bulut 18 gün önce
BOYUNUZ KAÇÇÇ
Beyzanur BİLEN
Beyzanur BİLEN 18 gün önce
İyi yapıyor devletimiz Allah Erdoğanı başımızdan eksik etmesin!!!
MAGNUS
MAGNUS 18 gün önce
Bunlar batı Hristiyan misyonerliğinin işleri amaç;
Ferit Açıcı
Ferit Açıcı 18 gün önce
Asla bir çocuğunuz olmayacak, bu dünyaya bir evlat getiremeyeceksiniz. Bu sevinci yaşayamayacaksınız. İş işten geçince mutsuzluk, huzursuzluk tüm dünyanızı karartınca belki anlarsınız. Bu dünyada da işiniz bitmeyecek. Bir de gerçek ve hakiki hayatınız var ki ebedi olan odur. Orada da Çetin bir azap sizi bekliyor olacak. Yazık çok yazık.
Ferit Açıcı
Ferit Açıcı 18 gün önce
@ria tek amacımız söz verdiğimiz Yaradana sözümüzü tutmuş bir şekilde varmak. Ürememiz de onun içindir.
Ferit Açıcı
Ferit Açıcı 18 gün önce
@Ekin ama Can olmayan yok biz barbar Türkler bir halt bilmeyiz.
Ekin ama Can olmayan
Ekin ama Can olmayan 18 gün önce
Evlat edinme gibi bir seçenekten haberin var mı?
ria
ria 18 gün önce
işte tek amacı üremek olan bir insan kendi zekasının dusuklugune acimak yerine başkalarına nutuk çekiyor AHAHSHZEUXJEİJEKXKEXKSOJDKCJDKCFBSJZBEKC
Gülsena
Gülsena 19 gün önce
Ay ne güzel çift ya
Mustafa Reisli
Mustafa Reisli 19 gün önce
Neden kız arkadaş bulamadığım anlaşıldı
KADİR TOPAL
KADİR TOPAL 21 gün önce
Soverdim ama yazmıyorum !
tancoo
tancoo 8 gün önce
susknk
mk
mk 19 gün önce
tüh
gül yaman
gül yaman 21 gün önce
Mekanda yakınlaşmak nedir ya ? Saçma sapan şeyler . Bir kadın bir erkek bile öpüşse bu doğru değil hey allahım ya
tancoo
tancoo 8 gün önce
harbi sanane
mk
mk 19 gün önce
sanane
Ray Emre TUFEKCI
Ray Emre TUFEKCI 21 gün önce
İngiltere'ye gelmeniz gerekiyor. Burada hiçbir sorun yaşamazsınız. Vize başvurusundan itibaren kendinizi eşcinsel çift olarak deklare edebilirsiniz.
Siyah kuğu
Siyah kuğu 21 gün önce
💖
Cem Turan
Cem Turan 22 gün önce
Çok tatlısınız ikinizde ^^
+90
+90 21 gün önce
💞💞
alya soral
alya soral 22 gün önce
pkk bayrağı açınca polis müdahale etmiyor tiyatrocu gazeteci veya video daki birlikler yürüyüşe çıktığında polis müdahale ediyor bu insanlar kimseyi öldürmüyor sadece kendilerini ifade etmek istiyorlar karşı çıkarak değiştiremeyiz .
edaimac
edaimac 23 gün önce
Narsistik ebeveynlerinin genelde çocukları bu durumda bu çocukların veya çocuklarımızın sonu ne olacak düşünün bi büyükler çocuk yapmayı düşünüyorlar kime anne yada baba diyecek önce çocuğunuza kimliğinin ne işe yaradığını tatlı bir dille anlatmalısınız büyükler çocuklarınıza yazık ediyorsunuz bu durumları normalmiş gibi karşılamayın önce aileler eğitilmeli 🇹🇷🇩🇰
N Yr
N Yr 23 gün önce
KomsunuZ vardı. Annem bırakır di. Kadının kalçalarını sürekli takip ederdim. 5 yaşındaydim. Çocuk lar ne istedini bilir. O kadının kalçalarından dolayı hangi kadınla çıksam ilk baktığım yer. Sonra dan eşcinsel olun maz. Hep vardır. Bu kesin. Ben kadınlara hastayım. Bir erkek olarak. Ama şu bir gerçek her lezbiyen eşcinsel değil dir. Biseksuelik kadınlarda daha yaygin
N Yr
N Yr 23 gün önce
Ece kesin lezbiyen ama eda biseksuel. Eda Çocuk icin olursa erkekle beraber olup hatta evlenebilir bile...
kardelen 00
kardelen 00 23 gün önce
Ben müslümanın dininin gereği bu haramdır. Desteklemem, kafamı çevirir geçerim. İslamda özgürlük vardır herkes herşeyi yapabilir kısıtlama yoktur. Yaptıkların herşeyi Allah ile senin arandadır. Kimsenin bu duruma şiddetle karşılaması hoş değil. Dinimi kullanarak saldırı yapanlar tamamen yanlış tutum sergiliyor. Lakin dinimi kullanarak bu haram tutumu sergilemesine tamamen şiddetle karşı çıkarım.
Ramazan Resul Ersoy
Ramazan Resul Ersoy 24 gün önce
Bu toplumun buna alışması çok zor olacak gibi gözüküyor
ANVAR HIDIROV
ANVAR HIDIROV 24 gün önce
Allah’ım size fırsat vermesin
Ekin ama Can olmayan
Ekin ama Can olmayan 18 gün önce
Sil
mk
mk 19 gün önce
sana mı sorucak allah
90’s nisa
90’s nisa 21 gün önce
kes
Asdfhafsgjajsjdhaj
Asdfhafsgjajsjdhaj 21 gün önce
Boş yapma
Ayhan Sivas
Ayhan Sivas 25 gün önce
LGBT amerikan merkezli Siyonist Vakıflar tarafından fonlanıyor aynı muhalefet ve yandaş medyasının fonladığı gibi..
minnoş Aheste
minnoş Aheste 20 gün önce
Abi Hollanda'dadan esrarlı kek getirip yiyor musun bu neyin kafası
darthbane
darthbane 24 gün önce
Gay olmama rağmen cebime para girmiyor alla alla
pelz nice
pelz nice 26 gün önce
kadın olsaydım kesin lez olmak isterdim herhalde bir pamuk prenses ile birlikte olmak çok hoş olurdu herhalde
Sibel Bedir
Sibel Bedir 26 gün önce
Sizi seviyorum🥰
Sevginin Gücü
Sevginin Gücü 27 gün önce
Allah siz ve sizin gibileriniz ıslah eylesin olmuyorsanız kahhar ismiyle kahr û perişan eylesin.
Ekin ama Can olmayan
Ekin ama Can olmayan 18 gün önce
Tm
zed koc
zed koc 27 gün önce
Ben 6 yaşında cinsel yönelim konusunu bırak beynimin çalıştığı ile alakalı şüpheler içindeydim.. Sanırım bu daha iyi hmm
Kartal Tibet
Kartal Tibet 27 gün önce
Bi kere lezbiyenlik nedir,eşcinseliz desenize.
Vegans are the healthiest
Vegans are the healthiest 28 gün önce
teşekkürler
SAMSUNSPOR 55
SAMSUNSPOR 55 29 gün önce
Ben çirkin kızların lezbiyen yakışıklı erkeklerin gay olmasını destekliyorum, böyle olsun ki güzel manitalar bana kalsın jajajajaj
SAMSUNSPOR 55
SAMSUNSPOR 55 28 gün önce
@hiromi ne demek istedin anlamadım ama instegram varsa hemen tanışabiliriz 😄
hiromi
hiromi 29 gün önce
s ve j
Burak KOYUNCU
Burak KOYUNCU 29 gün önce
İkisininde üst sınıf zengin insanlar olması tesadüfmü
Ekin ama Can olmayan
Ekin ama Can olmayan 18 gün önce
Babam sıradan bir kamyon şöförü, annem basit bir fabrika işçisi, Köyde kit kanaat geçiniyoruz. Senin bakış açına göre panseksüel olmamalıyım?
minnoş Aheste
minnoş Aheste 20 gün önce
Üst sınıf oldıkları için ailelerine açılıp açık açık yaşayabiliyorlar
darthbane
darthbane 24 gün önce
@Burak KOYUNCU ben ve tanıdığım bir cok kisi
Burak KOYUNCU
Burak KOYUNCU 28 gün önce
@kendimezorbayim erkek misin kızmı
kendimezorbayim
kendimezorbayim 28 gün önce
@Burak KOYUNCU ben kardeşim ben,bazen ekmek alacak para bulamıyorum öğrenciyim. fakirim ama eşcinselim
Pin In
Pin In 29 gün önce
Cok talisiniz, insallah hep boyle guler ve mutlu olursunuz :) Oyku Serter bence lezbiyen ve daha bir cok ama kimse birsey soylemiyor... cok kotu
Cesur GÜRSEL
Cesur GÜRSEL Aylar önce
Eşcinsellik sadece insanlarda olan bir durum değil. Bilinen 500 tür hayvanda da eşcinsel vaka var. Biraz biyoloji, biraz evrim bilen bir insan bu durumun sebeplerini de çok net görebilir. Dolayısıyla insanların cinsel yönelimlerine bakmak gereksiz.
Furkan
Furkan 6 gün önce
@Cesur GÜRSEL kesinlikle haklısın. bazı kalıplar içerisinde kalıp insanlara saldıran aptallar yüzünden bu bireyler çok ciddi sorunlar yaşıyor.
X
X 13 gün önce
@Necip Sal hxhxhxzh
Necip Sal
Necip Sal 13 gün önce
Sonunda arastirma yapip konusan biri
Cesur GÜRSEL
Cesur GÜRSEL 28 gün önce
@X bilgim yoktu ama şuan öğrendim. Ancak benim mesajım gayet açık. Biyoloji, evrim bu konuya ışık tutuyor. Kutsal metinlerse lanetliyor. Bense bilimin ışığını tercih ediyorum. Üstelik böyle yazmak için eşcinsel olmaya da gerek yok. Ki eşcinsel de değilim. Bir erkek ilgimi çekmiyor. Hani zorla ya da hevesle olunacak bir durum değil. Kendimden biliyorum. 😅 Demekki işin arkasında başka bir şey var. Bunu da bilim bize açıklıyor
X
X 28 gün önce
Hume Yasası nedir biliyor musunuz? Bir şey dikkatimi çekti de...
semih akar
semih akar Aylar önce
En azından hiç degilse eski sevgili eski eş cinayetine kurban gitmezler. Türkiye gibi bir ülkede hayata tutunmayı başarmışlar pırıl pırıl gençler bu gençlerin sayesinde bizde sömürgeci gerici cahil yönetimlerden kurtuluruz belki bırakın cinselliği yatağa mahkum hastalar için ötenazi bile uygulanamıyor bu ülkede
Halil Arıcan
Halil Arıcan Aylar önce
Allah'u Teala bize muhtaç değildir İhlas suresinde var namaz kılmamıza Ramazan ayında oruç tutmamıza ihtiyacı yoktur. kendi topuğuna sıkar insan
Gülruhu Beyaz
Gülruhu Beyaz Aylar önce
Allah ım sen bizleri ve nesillerimizi koru. Sapmaktan ve sapıtmaktan sana sığınırız
Gülruhu Beyaz
Gülruhu Beyaz 8 gün önce
@tancoo bilakis.
tancoo
tancoo 8 gün önce
noldu gözün mü kaldı :D
Gülruhu Beyaz
Gülruhu Beyaz Aylar önce
Euzubillahimineşşeytanirracim.
А К
А К Aylar önce
Terbiyesizler, ayip size!
Catty Wolf
Catty Wolf Aylar önce
Yorumlara toplandi yine bizim Talibanlar.
tancoo
tancoo 8 gün önce
@Yaşıyorsak eğer aynen öyle yapıyorum çünkü hepiniz öylesiniz
Yaşıyorsak eğer
Yaşıyorsak eğer 14 gün önce
Sizin fikirlerinizi savunmayanlara "Araplar","Yallah Arabistan'a","Talibanlar" .... gibi saçma sapan yaftalar yapıştırarak insanlara saldırmayın. NOT:Öyle yaptığınızda kendinizi ispatlayıp haklı olmuş olmuyorsunuz.İsteyen istediğine inanır.(Düşünce Özgürlüğü varmış ya hani )
Yasin Arslan
Yasin Arslan Aylar önce
Kürdistan vardır lubunyalar vardır sloganından sonra kimse bana lgbt demesin.
tancoo
tancoo 8 gün önce
@darthbane aman darthbane bey napıyorsunuz? herkes ekmeğinde
tancoo
tancoo 8 gün önce
bunları dedilerse saygım artmış demektit
darthbane
darthbane 18 gün önce
@Ekin ama Can olmayan tabiki
Ekin ama Can olmayan
Ekin ama Can olmayan 18 gün önce
@darthbane reis sen de ekmeğindesin
darthbane
darthbane 24 gün önce
@Yasin Arslan ayrica cok yakışıklısın
Nur Boz
Nur Boz Aylar önce
Örnek olmuyorsunuz sadece rezil oluyorsunuz yazık size . Dünya sizin yüzünüzden çöküş yaşıyor. Ormanlar alevler içinde nasıl zarar görüyorsa İnsanlıkta sizler yüzünüzden zarar görüyor.
Asdfhafsgjajsjdhaj
Asdfhafsgjajsjdhaj 21 gün önce
İlerde bebeğimin senin gibi olacağını bilsem 9. Ayda bile aldırırdım bu riski bile göze alırdım wndnsmms
judith s
judith s 29 gün önce
Dinazorlar da lezbiyen oldukları için yok oldular evet
𝚢𝚞𝚗𝚊𝚖𝚒x𝚢
𝚢𝚞𝚗𝚊𝚖𝚒x𝚢 Aylar önce
Ne alaka şimdi?
Elif Göçan
Elif Göçan Aylar önce
Lut kavmigibi başınıza taş yagacak
Asdfhafsgjajsjdhaj
Asdfhafsgjajsjdhaj 21 gün önce
Alış kızım alış bir gün daha çok duyacaksın böyle 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Nurlan Kazimov
Nurlan Kazimov Aylar önce
🤮
Cry for the moon
Cry for the moon Aylar önce
Bu ülkede heteroseksüel bile olmak zorken eşcinsellik ne kadar zordur kim bilir. Ben mesela heteroseksüel olsam bile videodakiler gibi sokakta öpüşmeyi bırak el ele bile yürüyemiyorum. Erkek arkadaşımı hala herkese arkadaşımmış gibi tanıtıyorum. Bu ülkede herkes için birine karşı bir şeyler hissetmek zor. Çok üzülüyorum bu duruma.
Cry for the moon
Cry for the moon 21 gün önce
@Taedy karşı cinse ilgi duymak. Kadınsan erkeğe, erkeksen kadına ilgin olması
Taedy
Taedy 21 gün önce
Heteroseksüel ne demek? Çok terim var o yüzden merak ettim yanlıs anlama
Mustafa Yurtsever
Mustafa Yurtsever Aylar önce
Her muhabbette, her konuda, her alanda, her yerde cinsel yönelimini gözümüze sokup bununla dikkat çekme ve ön plana çıkma amacı olmayan kimsenin hayatına karışmam. Herkes istediği kişiyle istediği şekilde istediği ilişkiyi yaşamakla özgürdür.
Çağatay'ın ihaneti - Yasak Elma 111. Bölüm
8:26
Sofiane Pamart au Piano Day - ARTE Concert
34:17
ARTE Concert
görünümler 742 B
Çağatay'ın ihaneti - Yasak Elma 111. Bölüm
8:26
Müge Anlı ile Tatlı Sert 17 Eylül 2021 Cuma
2:13:03
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 1,2 Mn
Öğrenciye Kiralık Daire
1:01
Tahsin Hasoğlu
görünümler 179 B