Suriye'de savaşın dönüm noktaları

  görünümler 332,661

BBC News Türkçe

7 aylar önce

"Senin sıran da geldi, doktor"

Arap ülkelerindeki hareketlilikten etkilenen lise öğrencilerinin Dera'da çizdiği bu duvar yazısı, öğrencilerinin gözaltına alınması ve ailelerine şiddet uygulanması üzerine, 15 Mart 2011'de, Şam ve Dera'da protesto gösterilerine yol açtı.

Devlet Başkanı Esad sert karşılık verdi, onlarca sivil hayatını kaybetti. Protesto gösterileri ülke geneline yayıldığında 10 yıldır devam eden iç savaş başladı.

Bugün ülkede yaşadığı bölge bombalanmamış; bir yakınını kaybetmemiş; ailesinden uzak düşmemiş bir Suriyeli bulmak imkansız. 2011'de nüfusu 22 milyon olan ülkede, 10 yılda neredeyse 600 bin kişi hayatını kaybetti.

6,5 milyondan fazla Suriyeli evini terk etti.

Ülke fiilen üçe bölünmüş durumda.

Peki 10 yılda bugüne nasıl gelindi?

Savaşın dönüm noktalarını ve kritik gelişmelerini inceledik: www.bbc.com/turkce/haberler-d...

BBC Türkçe internet sayfası: www.bbc.co.uk/turkce
Facebook: bbcturkceservisi
Twitter: bbcturkce
Instagram: bbcturkce

YORUMLAR
Erkin Isanow
Erkin Isanow 7 gün önce
Kimin günahı olsa ömür tarafda alev içinde yansyn inşalla
KOMONDO
KOMONDO 10 gün önce
Suriye dış savaş degilki savaşsınlar iç savaş zaten kaçanlarda müslüman ellerinde silah tank uçak yokki savaşsınlar rusya amarika İsrail esad müslümanları katlediyodu,yazıklan bunları bi dünyaya sığdırmadınız biri kötülük yapar hepsi yaptı dersiniz şimdi müslüman düşmanları aşaya yorumları yazın okuyum,
M Alawai
M Alawai 11 gün önce
Yemen'de, Suriye'de ve Irak'ta yaşananların sebebi İran'ın terör devleti olan Mecusilerdir ama Allah'ın izniyle Araplar yakında geri dönecek ve efendimiz Ömer İbnü'l-Hattab'ın getirdiği gibi İran'ın terör devletini yıkacaklar. 🇲🇦🇵🇸🇮🇶🇸🇾🦁🇴🇲🇪🇬🇹🇳🇸🇩🇸🇦🇩🇿🇱🇧🇰🇼🇦🇪🇩🇯🇯🇴🇸🇴🇶🇦🇾🇪🇲🇷 Arapların tarihini kim incelerse anlar ki, Araplar İslam'ın başlangıcından itibaren bir zayıflık, sonra güç ve sonra zayıflık döneminden geçerler, ancak daha güçlü bir şekilde geri dönerler ve bunun gibi, çünkü bunun için önümüzdeki yıllarda güçlü göreceksiniz. Arap liderler ve şimdi olduğu gibi değil, hükümdarlar ve devlet başkanları hainler
RGBMFY
RGBMFY 16 gün önce
Esed giderse belki bir şeyler değişir
Mehmet Ali Aydın
Mehmet Ali Aydın 11 gün önce
Esad gitmez
Hüseyin Korkmaz
Hüseyin Korkmaz 17 gün önce
Normal insanlar öldü diktatörler kazandı ...çok acı insanlık adına ama hakikat budur ..
Joker Fox
Joker Fox 22 gün önce
Rus uçağını vurdu sonra 45 derece döndü
Joker Fox
Joker Fox 22 gün önce
Yani Tayyip para için ülkenin içine etti görünen o
Mohamed Sharfudeen
Mohamed Sharfudeen 22 gün önce
Nasama povedaa basar al asath devadya paiya
yigithan çekiç
yigithan çekiç 24 gün önce
sarin gazını türkiye üzerinden cihatçı muhalifler kullandı yalancı kanal mısınız nedir.
yigithan çekiç
yigithan çekiç 24 gün önce
muhalifler kurmadı o katil sürüsünü kuran türkiye...
muhittin şahin
muhittin şahin 29 gün önce
Ortaya çıkardığınız kaos , dolduramayacağınız kadar büyük jeopolitik boşluk yaratırsa , kara delik gibi sizi de içine çeker. Rakiplerinize alan açmış olursunuz.
H S
H S 29 gün önce
Zarari yine insanlar gördü
Rojhat Asaad
Rojhat Asaad Aylar önce
Gerçeği olduğu gibi anlatan ilk kanal
ŞRVANOo o
ŞRVANOo o Aylar önce
ez diya trku nim
unal 38
unal 38 Aylar önce
Noldu la kıldınmı emevi camisinde cuma namazını 🤣
Mehmet Beyhan
Mehmet Beyhan Aylar önce
Cuma namazını Şam’da emevii camiinde kılacaktı Recep. Ne zaman kılacak ?
Adem ŞENSOY
Adem ŞENSOY Aylar önce
rusya iran fransa abd şeytan devletler
acikoturum
acikoturum Aylar önce
"Sarin gazı kullanıldığı ortaya çıktı" diye birşey yok! İsyancıların kullandığı ortaya çıktı asıl.
yalçın badalov
yalçın badalov Aylar önce
arkadaşlar bu bbc ye inanmayın bunların işi gücü propaganda yapmak
OT
OT 22 gün önce
Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar.
OT
OT 22 gün önce
Gerçeği söylemek propaganda olmuş.
nerde müslüman
nerde müslüman Aylar önce
Deccal Atatürk çikti...ve ordusu Deccalin bir gözü kör hadis-șerif Atatürk.... Deccal adadan çikaçak,,, hadis-șerif Ingiltere ada. Deccal yahudi olaçak... Hadis-șerif Atatürk yahudiyim diyor aslen... Deccalin çoçuğu yoktur... Hadis-șerif Atatürk ünde çoçuğu yok... Deccal gözü çam... Atatürk ünde gözü çam... Deccal komutan olaçak... ATATÜRK... Deccal çok öldüren olaçak... Hocalari ve müslümanlari öldürmesi. Deccal horasan dan çikaçak... Hadis-șerif,,, Türklerin içinden demek süfyan atatürk... Deccal mukadesata saldiracak.. Hadis-șerif.... Atatürk ün camii leri ve tekkelere saldirmasi.... Deccal anli geniș olaçak... Hadis-șerif Atatürk ayrica șapka var kafasinda demek.. Melhamei-kübra ile konstaniyenin fethi arasinda 6ay (6yil) vardir yedinci yilda Deccal çikar,,,, Büyük kanli savaș 1914-1918 1918 den hilafet kadirilma tarihi 1924,,, tam hadis-șerif de 6yil... Ekim 1923 cumhuriyet kuruluș 1924 mart,,, ekim- mart arasi 6ay.. Tam hadis-șerif destekler.... Allahin Kitabi bir gecede kalkacak.. Mustafa kamal Atatürk hilafeti kaldirmasi.... Yeryüzünde șeriat devleti kalmadi.. Hiç bir memleket yokki deccalin ordulari ezip geçmesin,, fatih sultan mehmetin topraklarini kâfir ordusunla calmasi...Atatürk... Deccal kötülüğü getirecek... Fuhuș, zina, erkeklerle yatmak, eroin Kokain Alkohol, faiz, vs. Vs. Helal yapmasi,,,, Lanet demokrasi Laiklik,ATATÜRK Deccalin anlinda kafir yazili diğer rivayet Kfr... Hadis-șerif... Bu kâfir, bu harfler kfr bir Silah dir,,, K kalașnikof,,, askerler.... (k) a atatürk..... Ve abd. (a) f tüfek ingiltere 1750... (f) i ismet inönü...ve israil... (i) r tabanca,,, polis (r) K a f i r,,, kfr silah ve demokrasiyi ayakta tutan askerler, polisler.
Mehmet Ali Aydın
Mehmet Ali Aydın 11 gün önce
Eline ağzına sağlık
ikinci yol
ikinci yol Aylar önce
Öso isid el kaide pkk pyd vs ayrım yapmadan tüm teröristlere sözüm bunların hepsi yenilmeye yok olmaya mahkum hepsi azar azar fare gibi geberecekler de olan yanlış politikalar yüzünden bizim mehmetcigede oluyor ona yanarım 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Game of HB 2
Game of HB 2 Aylar önce
3:55 ne gosterisi oldugunu bilen var mi?
Game of HB 2
Game of HB 2 Aylar önce
ABD *olmayan* kimyasal silahlar için Irak'ı işgal etmedi mi? (Saddam hakliydi veya mazlumdu demiyorum zira en az Esad kadar zalim ve dikatördü) peki neden butun dunyanin gozleri onunde (kanitli, kanitlanabilir bir sekilde *kimyasal silah* (Sarin Gazı) kullanan Suriye'ye mudahele etmedi, orayi işgal etmedi? Bu (Esad'ın olası devrilmesi) belki en azindan ulkedeki ic savasi durdur(a)masada bir nebzede olsa hafifletebilirdi. Ayrica *ayni ABD* (belki başka bir baskanin, Trump'ın, donemi olabilir) IŞİD koyune kimyasal silah kullanarak sivillerde dahil yuzlerce, binlerce insani vahsice bir fare gibi zehirleyerek, bogarak oldurmedi mi? Oldurdu!
Mustafa Olasılıksız
Mustafa Olasılıksız Aylar önce
Ne geçti elinize ? Nada:)
Halil Budak
Halil Budak Aylar önce
Suriyede savaşçısı olan turkiyeye oldu
AHMET GÜNDÜZ
AHMET GÜNDÜZ Aylar önce
Herşey planlı asıl plan Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek nasıl mı? ; Yıllarca terörle yıkamayacaklarını anladıkları o dakika işte asıl plan başlatıldı(Toplumsal Asimilasyon); Bunun için önce komşu devlet Suriye'de iç savaş çıkarıldı. Haliyle göç dalgası olacaktı ki asıl amaç buydu(Sonuca bakarsanız Suriye'de savaş durma noktasına geldi). Yani asıl hedefe ulaşıldı 5 milyon insandan fazla göç alındı ülkeye. Avrupa ile görüşmeler tamamen senaryoydu( Para verelim siz bakın dediler ki parada verilmedi) Şimdi ne mi olacak? Bu göçmenlerin çoğu vatandaş oldu. Doğum oranlarına bakılırsa plan uzun yıllar sürecek seviyede sabırla ilerletilecek! Planı kuranların Suriyelilerin istedikleri nüfus oranına gelmesiyle, kendi seçtikleri adamlar ile parti kuracaklar. Kuramazlar diyenlerinizi şimdiden görüyorum. Ama kuracaklar çünkü onlar çoktan Türk vatandaşı yapıldı bile. Evet belki hükümet olmaları zor ama yarın öbür gün aynı Suriye'deki gibi Esad'a karşı nasıl ayaklandılarsa zamanı geldiğinde hiç çekinmeden ülke içinde ayaklanma yapacaklarını görebiliyorum. Nasıl olsa ayaklanmayı yaptıracakları eli silah tutabilen binlerce Afganda içeri alındı. Silahlandırılmaları da yine planı kuranlardan yapılacak ve tahminim 40-50 yıl sonra bu yazdıklarımı görebiliriz(İnşallah görmeyiz). Ne yapmak lazım bu büyük ve sinsi planı görebilmek lazım. Ona göre hükümetin attığı adımları ve verilen kararları sonuçları nerelere götürüyor görmek lazım. Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
borcali borcali
borcali borcali Aylar önce
ewwwweè5
The Turkish
The Turkish Aylar önce
Getirdiğiniz gibi göndereceğiz.
Gdhh Hxhhdh
Gdhh Hxhhdh Aylar önce
Reis neden ozur diledi 😀😀 hadi noldu ? Haddin varsa özür dilemede bak Rusya kafanı eziyormu ezmiyormu. 😀
Hatip Kapçak
Hatip Kapçak Aylar önce
İktidar da çok uzun süre kalırsanız ve halkın isteklerini görmezden gelirseniz bunlar olur. Bilmem anlatabildim mi!
henan
henan Aylar önce
Suriyelileri ülkeniz de iste mi yorsanız suriye toprak larındaki yardım etiniz işid leri ve asker lerinizi çekin ozaman gideriz
Kemal Keskin
Kemal Keskin Aylar önce
Bitsin artık bu savaşlar huzur dolu günler de yaşayalım. Para ,mallar, mülk, mevki makam sevdasına hayatlar yok olmasın.
Hasan Karadağ
Hasan Karadağ Aylar önce
türkiye için savaş henüz başlamadı başlarsa suriyeyi aratmaz merak etmeyin
Sabuhi Eyvazov
Sabuhi Eyvazov Aylar önce
Erdoğan çok iki üzlü insan dir
Orhan Zada
Orhan Zada Aylar önce
Yalan söylüyorsunuz serin gazı turkiye destekli teröristler tarafından kullanıldı NATO güçlerinin Suriye'yi vurabilmesi için böyle bir durum gerekiyordu Libya örneğindeki gibi ama rüzgarları tersine döndü Kıbrıs'a kadar gelen ABD emperyalizmi,nin savaş gemileri uçak gemilerinden iki füzeyi Suriye'ye fırlattı ancak Rusya füzeleri ile vuruldu iki hafta ABD,den ses çıkmaz bunun üzerine Rusya dışişleri bakanı Lavrov basın açıklaması yaparak bu Suriye'ye fırlatılan füzeler bizim askerimiz tarafından Akdeniz üzerinde vuruldu bu füzeleri kimin attığını biliyoruz bir şekilde bir daha aynı şey tekrarlanır ise bu füzelerin çıktığı noktaları vururuz dedi ve ABD emperyalizmi savaş gemileri geri dönmek zorunda kaldı.
Assaya link birakiyorum.
Assaya link birakiyorum. Aylar önce
Allah razi olsun türkiye cennet cennet
Firuz Agayev
Firuz Agayev Aylar önce
Cok karisik bir savaş ve musulmanlarin parcalanmasina yonelik
Mehmet Akbaş
Mehmet Akbaş Aylar önce
Bu iktidar 20 yıldır başta müslüman devletleri 20 yıldır bombalaniyor
Trcem Trçetinkaya
Trcem Trçetinkaya Aylar önce
Orayı kan gölüne ceviren bizzat akp hükümeti
SURACH ABDUJALILOV
SURACH ABDUJALILOV Aylar önce
İç savaş diyorlar amma yok devlet yok 🤔
emissary
emissary Aylar önce
Sanırım Türkiye'ye göçten sonra savaşacak adam bulunamaması da bir dönüm noktası olabilir:D
serseri çikolata
serseri çikolata Aylar önce
Aşırı taraflı olmuş sarın gazı kullanılmadığı BM tarafından doğrulandı ABD Irak'ta kimyasal silah var yalanı ile Irak a nasıl girdiyse öyle girdi akp ise tarihte az görülecek bir başarısızlık ile Suriye'den milyonlarca mülteci milyarlarca dolar zarar 10larca şehit ülkede patlayan bombalar ile devasa bir rezalete imza attı tabi Türkiye'yi şeriatçı yobazların ülkesi yapma planı bop un bir amacı e eşbaşkanları da belli aslında isteyen istediğini almış oldu bizim comarlarda hala alkış tutuyor ..
Ali Ali
Ali Ali Aylar önce
Sarin gazini muhalifler kulandi ve bu kanitlandı yalan soyleme
Ilyas Kocakaya
Ilyas Kocakaya Aylar önce
Tarihte başarısız bir dış politika nasıl olurun örneğini verin deseler direk suriye politikası denecek galiba hatta ders olarak da müfredata konulabilir.
saman avşîn
saman avşîn 2 aylar önce
Arka müziği begendim
Feti Ercan
Feti Ercan 2 aylar önce
Yani orayı karistiran sırf Esad'ı devirmek için iç savaşa destek veren ülke biziz... E sonra ne oldu Esad dediki madem beni istemiyorsun al sana YPG dedi. Al sana göçmen al kendin idare et dedi... Türkiye orayı karistiran olduğu için mecbur bakıyor gocmenlere...
Abd Alateef
Abd Alateef 2 aylar önce
ع الله تفرج باذن الله
MR Bekir
MR Bekir 2 aylar önce
Yorum yapan herkes videonun içeriğini umursamadı, herkes şeriattan korkuyor, İslam dini bir yabancı olarak geldi ve bir yabancı olarak geri dönecek ve kıyamet kopacak.
Temur TOPRAK
Temur TOPRAK 2 aylar önce
Senaryo : ABD, İSRAİL BAŞROL : ABD,İSRAİL,RUSYA FİGÜRANLAR : MÜSLÜMANLAR Sonuç , görünürde şiiler Rusya’nın desteği ile galip gibi gözükse de yıkılmış bir Suriye , Nüfusunun yarısı ülkeyi terk etmiş bir Suriye , ordusu bitmiş bir Suriye var… Yenilen Suriye ve Suriye halkı. Siyonist zeka yine müslümanları kendine bedava asker yaptı. Atatürk’ü, laik yönetimi , bilimsel eğitimin önemini,evrensel hukuku devlete egemen kılmadıkça ülkelerin başı bitten **** ****** kurtulmayacaktır.
H murat Yildiz
H murat Yildiz 2 aylar önce
Yalancı sahtekar ABD
Milliyetçi Türk
Milliyetçi Türk 2 aylar önce
Atatürk tekrar dirilse kurduğu ülkeye şimdi baksa herkesin yüzüne tükürü tekrar uyur.
Milliyetçi Türk
Milliyetçi Türk 2 aylar önce
Sen komşu ülkeni koruyup kollamazsan yarın bir gün o savaş senide etkiler.
osman çizmeci
osman çizmeci 2 aylar önce
İç savaş bittiğinde ülke yeniden inşa edilirken öncü ülke Türkiye olmalı
Talha Hayaloglu
Talha Hayaloglu 2 aylar önce
olan bize oldu beyler bayanlar
Shaml Ahmd
Shaml Ahmd 2 aylar önce
اللهُم إنا قد مَسَنا الضَر وأنتَ أرحمُ الراحمين
Boer Boer
Boer Boer 2 aylar önce
1 milyon insan öldu suriyede ırakta . Bir odada 100 ler ceset videooarı var.toplu mezarlar dolu tarihin yüz karasi müslümanı müslümana kırdırttılar.mezhep savaşları şii ler vahabileri öldürdü o ötekini öldürdü örgütler beşar esad zaten kansızın teki 100 binlerce insanın katili .bebekler cocuklar kadınlar paramparça olan bir ülke
roxy Roxy
roxy Roxy 2 aylar önce
10yil sonra bu ülkede iç savaş cikacak
DeddeBillion
DeddeBillion 2 aylar önce
Baskasinin topragina göz diken türkiye bugün suriyelerle bas edemiyor.. Allahin adaleti iste.
Bilal Güvenç
Bilal Güvenç 2 aylar önce
yöneten 1 kişi mi haklı yoksa yönetilen 21 milyon kişi mi haklı?
Cengo Asan
Cengo Asan 2 aylar önce
Türkiye öso yerine Kürtlerle işbirliği yapsaydı (PKK henüz etkili değilken) tablo çok farklı olurdu.
Ahmet YÜCEL
Ahmet YÜCEL 2 aylar önce
İnsan hayatının değeri yok herkes pastadan pay almaya çalışıyor. Pasta yoksa da cahil toplumları karıştırıp o ülkeyi pastaya çevirmek kolay.
nanka na
nanka na 2 aylar önce
Vaatanlarini kurtaracak lari yerine kaçmayı tercih ettiler evvveldende vardı hainlik simdide
HEATSHOT
HEATSHOT 2 aylar önce
Süriyeliler ne zmn gidecek
Muhammed Osman Seker
Muhammed Osman Seker 2 aylar önce
Suriyede düşen her tc askeri boşuna düşmüştür
Sabri Fakeatanoğulları
Sabri Fakeatanoğulları 2 aylar önce
11:10 Çok mühim bi durum değil beceriksiz amerikanın demokrasi getirmesiyle ülkemizdeki gibi açlık sınırının altına düşebilir. Kadim dostumuz Amerika -İsmet inönü %70i 4bin liranın altına çalışan ülkenin enflasyonu (reel)%30ken yılın 2.3. ayı (en azından seçim yokken) savaştan bıkmış suriyeyle aynı hayatı yaşıyor. Dedesi istiklal harbi öncesi yönetimimize karşı olan halkın torunu ülkemde bereket içinde yaşıyor istiklal harbi veren gariban Türk sefalet içinde. Ha bu arada Ağustos itibariyle %45-50sinin tabi olduğu asgari ücret, tüik'in(pek tarafsız) açıkladığı açlık sınırının altında. Bu yüzden diyorum yıl sonuna maaşı 4bin olan dahi aç kalacak diye. Niçin savaş verdi bu ülke? 5 yıldır aynı duran sınırların ötesinde TSK'nın ne işi var? Ötesi terörist olan hududun berisi ne kadar sıradan insan? konuyu bağlamak istediğim yer zillet illet durumu değil kürt meselesi. Açılımla çözülemedi bugün kapatamayacakları partilerini kapatamayarak da çözemeyecekler. Beceriksiz amerikanın beceriksiz kuklaları bu kadar oluyor.
Aras assembly
Aras assembly 2 aylar önce
Millet birbirini keser, derdini biz çekeriz. Ne güzel dünya be 😠😠😠
Sefa Ünal
Sefa Ünal 2 aylar önce
video sonunda ülkeyi terketmeyenlerin %80 i açlık sınırında yaşıyor. Türkiyeye bak savaş falan yok insanlar öldürülmüyor kafamıza bombalar yağmıyor ama biz de açlık sınırında yaşıyoruz fakir bile değil açlık sınırı...
Anil Yildirim
Anil Yildirim 2 aylar önce
Beter olun!
Huseyn Huseyn
Huseyn Huseyn 2 aylar önce
Suriyada savaş törətməyə gedənlər türkiyə sərhəddindən keçdilər.
Kamikaze 777
Kamikaze 777 2 aylar önce
Suriyeyi mahv edenlerin arasında Türkiye de mi var? helal olsun, natonun sözünden hiç cıkmaz gerekirse kendini de mahv eder natonun emriyle bravo🙏🙏👎
rezaa
rezaa 2 aylar önce
Mö 413 yazılı Türk Tarihi böyle rezillik görmedi.?
Uğur Demirci
Uğur Demirci 2 aylar önce
Rus uçağını düşürdükten sonra , Ruslar 33 askerimizi şehit etmemişmiydi? O detay atlanmış sanki yanlış mı biliyorum?
Caga Caga
Caga Caga 2 aylar önce
Afqanisdan kimi 30 yil davam edecek.
talas oghli
talas oghli 2 aylar önce
Ingltere hic karismadi sanki
Ali Akkurt
Ali Akkurt 2 aylar önce
rusya nası bozmuş amerikanın planını ama maerikada gönülsüzdü
Emirhan Köse
Emirhan Köse 2 aylar önce
BBC farkı ile haber ve gercek haber Cok guzel anlatılmış
ZorBe HaT
ZorBe HaT 2 aylar önce
Balkanlardan gelen göçmenler nasıl bu ülkede kaldıysa Suriyeliler de kalacak goruceksiniz kimse onları cikaramicak
nebcen len adımı xD
nebcen len adımı xD 2 aylar önce
İkisi başka balkanlarda kalan Osmanlı vatandasiydi bunlar geçici koruma kapsamında mülteciler
A Patriot of the World
A Patriot of the World 2 aylar önce
Suriya iç şavaşına türkiye'ninde çok suçu var
gökmen alkiş
gökmen alkiş 2 aylar önce
suriye yi bu hale kimler getirdi. ışid dinci terör örgütüne muhalif diyen müslümanlar suriye yi bu hale getirdi. o müslimcikler şeytan abd ye uyarak suriye de ışid e destek verdiler. dinci teröristler en büyük desteği müslüman iktidarlardan gördüler. siyasal islamcı yönetimler dinci terör örgütlerle işbirliği yaptılar. suriye de akan kanın sebebi onlardır
binnai binnai
binnai binnai 2 aylar önce
esad gebermeden ulke duzelmez
Burak Turan
Burak Turan 2 aylar önce
128 milyar dolar burayami gitti acaba??
beyenpe
beyenpe 2 aylar önce
zamanında sizin ülkenizin sınırlarını çizdiği coğrafyanın halini böyle anlatmak ne kolay değil mi? millet canından olmuş evinden olmuş...
Şenol Kuzu
Şenol Kuzu 2 aylar önce
Büyük bir komplo önce ortadağuda sonra suriyede devreye sokuldu sonuç bazılarının tam istediği gibi oldu parçalanmış suriye değişen rejimler 👌
Sertaç Ünlü
Sertaç Ünlü 2 aylar önce
2010 senesinde heyecan için mi bi akim diye mi olaylara dahil oldular bu suriyeliler dert neydi ben anlamadım hala. Al kendinizi de bizi de dagittiniz el Suri
Ugurcan
Ugurcan 2 aylar önce
Orta Doğu da kan hiçbir zaman durmayacak. Maalesef
Engin Güven
Engin Güven 2 aylar önce
Biz neden ösonun yanindayiz? Bunu aciklayabilen var mi?
nebcen len adımı xD
nebcen len adımı xD 2 aylar önce
Bizim mezhepçi galaktik liderimiz Sünni diye sunniyi destekliyor diğerine yaşam hakkı tanimiyor sonra meydanlara çıkıp ne Sünni ne alevi ne şii'yim ben Müslümanım diyor tam bir komedyen anlayacagin
Yağmurun Sesi
Yağmurun Sesi 2 aylar önce
Sanırım sünni oldukları için. Esadı destekleyen suriyeliler şii olanlar ve orda savaş yok. Ortada bir mezhepçilik iç savaşı var. Yanlış biliyor olabilirim pek bilmiyorum onları
Berkay
Berkay 2 aylar önce
Suriye ve afganlar tumuyle ulkelerine donmezse Turkler kendi ulkelerinde azinlik olacak.
rexturk stayev
rexturk stayev 2 aylar önce
Türkiye’nin içinde bulunduğu durum hem komşuları ile ilişkilerinde yetersizlik , hem politik beceriksizlik , hem ilim ve fenden uzak tamamen saplantı haline gelmiş ideolojik saçmalıklar ve ne yazık ki yıllardan beri süre gelen Türk düşmanlığının neticesidir .Şu an içinde bulunduğumuz durum en çok Avrupa ve Amerika nın çıkarlarını korumak üzerine gelişmiştir . Bu barizdir . Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin siyasi iklimi değişip özgürlükçü ve insan haklarına yönelik söylemlerin artmasıyla birlikte ABD ve AB yardımlarıyla ülkemizin tekrar toparlanması tüm tarafların lehine bir adımdır
Sinan ünüvar
Sinan ünüvar 2 aylar önce
savaş bitse artık
can  arslan56
can arslan56 2 aylar önce
Lanet olsun deaş
can  arslan56
can arslan56 2 aylar önce
Lanet olsun deaş
Vesile İsmailzade
Vesile İsmailzade 2 aylar önce
Əsəd qalsın Suriya duzelsin
Beykoz üniver 20 yıl önce
Beykoz üniver 20 yıl önce 2 aylar önce
Suriye'deki bütün hapishane kaç kınları Türkiye'de elini kolunu sallayarak geziyor oh
Ophelia
Ophelia 2 aylar önce
nasıl bu kadar kötü bir politika yürütülebilir bir kere daha anladık bu videoda. türkiye esada destek verip suriye yönetimi eline alsaydı ypg olmaz ve şuan sınırötesi operasyonlarda askerlerimiz şehit olmazdı ve bu mültecilerle uğraşmazdık. sınır şehirlerimiz bombalanmaz, konut enflasyonu yaşanmaz ve ekonomik refah açıdan nispeten şuana göre daha iyi olurduk. ve parklarımızda evinin yatak odasındaymış gibi nargile içen züppelerle karşılaşmazdık.
nur mert
nur mert 2 aylar önce
Olan bize oldu en büyük çileyi biz çekiyoruz ve sonumuz bunlar gibi olursa ne yapicaz
BlacK
BlacK 2 aylar önce
öyle olacak zaten. öyle olsun diye tayyip bu ülkenin başında. bunu anlatmak 20 yılımızı aldı
lemon
lemon 2 aylar önce
afrika'da kabileler arası savaş çıkar. etkilenen yine türkiye olur. bahtsız halkım benim:(
Murat
Murat 2 aylar önce
Esad desteklenmesi gereken biri , diğer türlü başımıza bela mülteciler
M.Emin KARABABA
M.Emin KARABABA 2 aylar önce
Suriyeliler ve ülkemize sığınan tüm sığınmacılar Tanrı'nın misafirleridirler. Başımızın, gözümüzün üstünde yerleri vardır. Müslüman Türk evladı tarih boyunca kendine sığınanlara kol kanat germiştir ve bundan sonra da germeye devam edecektir. Ve bu merhametinden dolayı Rableri onlardan rahmetini esirgememiş; iç ve dış düşman darbelerine karşı onları muhafaza etmiştir.
nebcen len adımı xD
nebcen len adımı xD 2 aylar önce
Dayı geçmişte yaşayan turklerin sayısı 80 milyon değildi sınırlar bu kadar dar kaynaklar bu kadar kısıtlı değildi şimdi ufacık toprak çok sınırlı kaynak ve 80 milyon insan var üstüne bbirde bu kadar insan koyarsan taşar kaynaklar yetmez hem onlara hem bize yetmez şimdiden isyanlar başladı bile
Meltem
Meltem 2 aylar önce
Boş konuşma
Tolga Aspar
Tolga Aspar 2 aylar önce
Gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir! - Mustafa Kemal Atatürk
Albatros ERGENEKON
Albatros ERGENEKON 2 aylar önce
geldikleri gidecekler.hepsi sadece suriyeli değil...
Uludağ 86
Uludağ 86 2 aylar önce
Çünkü gerici bir halki ve Müslüman oldukları için ne diyelim batı ulkerinde bir ülkede böyle birsey gösterin yok yok yok
Uludağ 86
Uludağ 86 2 aylar önce
@last ik o Müslüman ülkeleri hangisi ve nekadar ileri ülkeler onuda söylersin sevinirim
Onur Göztepe
Onur Göztepe 2 aylar önce
Tr ne olursa olsun esad a destek vermeliydi devlet ne kadar kötü olursa olsun örgutlere ayrilmasindan iyidir zaten şuan esad çoğu yeri kontrol altina almiş durumda
Hong Kong tarihi: Afyon savaşlarından şemsiye eylemlerine
12:18
Afganistan’da büyük devletler neden kazanamıyor?
6:01
BBC News Türkçe
görünümler 791 B
KAFA NEREYE BEN ORAYA 1 | İLK DURAK BOHEME YACHT
32:08
İSRAİL'İN GİZEMLİ TARİHİ
38:46
ARGONOMİ
görünümler 5 Mn
'Atatürk: Türklerin Babası' belgeseli
44:17
BBC News Türkçe
görünümler 1 Mn
Türkiye'den Libya'ya giden 'hayalet gemiler'
12:18
BBC News Türkçe
görünümler 618 B
Giovanni Battista Piranesi: A collection of 1088 etchings (HD)
1:31:00
KAFA NEREYE BEN ORAYA 1 | İLK DURAK BOHEME YACHT
32:08
🔴 📺 Taraftara Açık Antrenman
1:16:42
Galatasaray
görünümler 420 B
Sana Söz - Tanıtım 2
1:00
STAR TV
görünümler 210 B
AMSTERDAM VLOG - PART 2
28:08
Kerimcan Durmaz
görünümler 384 B
Yalancı 7. Bölüm Fragman
0:51
Yalancı
görünümler 409 B
Kalp Yarası 17. Bölüm 2. Fragmanı
0:31
Süreç Film
görünümler 350 B