Beynine çip takılan maymun bilgisayar oyunu oynuyor!

  görünümler 1,588,496

Barış Özcan

Barış Özcan

2 yıl önce

İlk bilgisayar oyunlarından birinin pong olduğunu biliyor muydunuz? 70’li yıllarda Allan Alcorn adında bir programcı bilgisayar için nasıl bir oyun yapabilirim diye hayal etmiş. Sonra geçmiş klavyesinin başına satır satır kodlamış beynindeki bu hayali. Adına da Pong demiş. Pin pon gibi. Zaten bu hayalini kurarken masa tenisini düşünerek yola çıkmış. Oyunu ilk kez bilgisayarın başına geçen biri bile çok kısa sürede öğrenebilir. Klavye ya da mouse kullanarak bir kaç denemenin ardından mantığını çözüyorsunuz. Biz insanlar için bunu yapmak çok kolay. İstediğimiz şeyleri yapmak bir tık uzağımızda...
Peki aynı şeyi bir maymun yapsa? Pong oynamayı öğrense... Geçtiğimiz günlerde tam da bunu yapan bir şebekle tanıştık. Oyuncumuzun adı Pager. Biz insanlar gibi o da Pong oynamayı çok seviyor. Fakat bizden farklı olarak Pager elini bile kullanmadan sadece beyin sinyalleriyle bu oyunu oynayabiliyor. Çünkü onun beynine yerleştirilmiş bir çip var ve izlediğiniz görüntüler bu konuda yapılan en ileri seviye deneyde kaydedildi.
Makaklar, insanlarla beraber en yaygın primat cinsi. Köpeksi maymun ya da şebek olarak da biliniyor. Hayvan deneylerinde, özellikle sinir bilimde görsel algı ve görsel sistemlere ilişkin deneylerde çeşitli makak türleri yaygın olarak kullanılıyor.
Pager adlı bu makak da dünyadaki milyarlarca diğer maymun gibi beynini yaratıcı bir şekilde kullanmak zorunda. Doğada bu şekilde besin buluyor ve hayatta kalıyor. İçinde bulunduğu bu oda doğanın dijital bir kopyası. Arkaya yansıtılmış ormanda gerçek bir muz bulabilmesi imkansız. Ama o yine de karnını doyurmanın bir yolunu bulmuş.
Karşısındaki bilgisayar ekranında küçük bir kursör var. Sağ eliyle tuttuğu kol yardımıyla o kursörü turuncu karenin üstüne götürürse ağzındaki pipete muz suyu gönderiliyor. Bugüne kadar buna benzer sayısız deney yapıldı. Bu deneylerde önlerine konulan problemleri çözen hayvanların hızlı öğrenebilme becerilerini görmek artık hiç de şaşırtıcı değil.
Şaşırtıcı olan şey bu deneyde öğrenmeye çalışanın maymun değil, bir bilgisayar olması. Bu bilgisayar, Pager eliyle kursörü hareket ettirirken beynindeki elektrik sinyallerini anlamaya çalışıyor. Pager’ın kafasındaki bazı bölgelerde tüylerin az olduğunu görebilirsiniz. Çünkü 6 hafta önce bir ameliyatla beyninin her iki yarısına Neuralink çipleri yerleştirilmiş.
Neuralink, Elon Musk tarafından kurulan bir nöroteknoloji şirketi. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıllarda hem bu girişimden bahsetmiş, hem de bu şirketin domuzlar üzerinde gerçekleştirdiği bir deneyi canlı yayında sizlere aktarmıştım. Kafatasının hemen altına yerleştirilen çiplerin en önemli özelliklerinden biri elektrik sinyallerini bluetooth bağlantısıyla aktarabilmesi.
İşte Pager adlı bu şebeğin, eliyle ekrandaki kursörü turuncu alanlara götürmek için beyninde ne gibi sinyaller oluşturduğunu, bir cep telefonu uygulamasıyla takip edebiliyorsunuz. Kafasına yerleştirilen çipler bu sinyalleri gerçek zamanlı ve kablosuz olarak yayınlıyor.

YORUMLAR: 7 600
@burakenes7684
@burakenes7684 2 yıl önce
Kesintisiz izleyelim diye reklamları kaldıran barış Özcan adamlığı...
@raufabbasov6037
@raufabbasov6037 2 yıl önce
Ayn
@erencalskan9798
@erencalskan9798 2 yıl önce
bende reklam engeleyici var zaten :D
@emineyuksek4040
@emineyuksek4040 2 yıl önce
Reklamlari araya yerlestirmesine gerek yokki. Kendisi zaten reklamini yayinin icinde yapiyor bazen. sponsor oluyorlar videolarina. eger duzenli izliyorsaniz mutlaka görmüssünüzdür.
@raufabbasov6037
@raufabbasov6037 2 yıl önce
@@erencalskan9798 Napim:D
@fuxxu
@fuxxu 2 yıl önce
@@erencalskan9798 bendede adblock ücretsizdir
@mertakbas9614
@mertakbas9614 2 yıl önce
adam vaktimizi önemsediği için reklamları bile bile kaldırmış be adam be
@erentiryaki3759
@erentiryaki3759 2 yıl önce
Yoo çıktı bana
@axwell5827
@axwell5827 2 yıl önce
@@erentiryaki3759 +
@mertakbas9614
@mertakbas9614 2 yıl önce
@@erentiryaki3759 bilmiyorm ama bana hiç çıkmadı
@brillgenius8991
@brillgenius8991 2 yıl önce
Bana da çıktı
@movieedits1525
@movieedits1525 2 yıl önce
Sen TRshow Premium kullanıyor olabilir misin? Bana reklam çıktı çünkü
@brgplanlama
@brgplanlama 2 yıl önce
İzlemeden beğeniyorum.Böylesi emek verilen faydalı videoların karşılığı bile sayılmaz ama en azından birazcık içim rahatlıyor.İyi ki varsınız Barış Özcan
@resatbalaban3448
@resatbalaban3448 2 yıl önce
Hayatım boyunca hem genel hayatta hem de okulda öğrendiğim bilgiler bu kanaldaki içeriklerin yüzde onu kadar bile yok Biz gençleri bilgilernidrdiğin için teşekkür ederim Barış abi
@ermanbozac412
@ermanbozac412 2 yıl önce
Konuları çok güzel bir şekilde ortak noktada buluşturup, sanki gelecekten bir kuple göstermiş. Bravo. Teşekkürler Barış Özcan.
@kursatasd7069
@kursatasd7069 2 yıl önce
Mükemmel bir içerik üreticisisin abi. Senin gibi bir insanın bizim ülkemizden olması gurur verici teşekkür ederiz.
@T0LUNAY
@T0LUNAY 2 yıl önce
Kesinlikle. İyi ki Barış Özcan gibi bir Türk'e sahibiz...
@fausyrakan350
@fausyrakan350 2 yıl önce
Yeterince gelişmiş bir teknoloji,sihirden ayırt edilemez. -Arthur C. Clarke
@muratt5762
@muratt5762 2 yıl önce
SAKIN SON VIDEOMA BAKMA
@remtar3405
@remtar3405 2 yıl önce
Barış abi her zaman ki gibi yine bizi kendine hayran bıraktırıyorsun. Emeğine sağlık. Bu videoyu anlatmaya başladığından beri aklımda deli sorular uçmaya başladı. Her zamanki gibi her teknoloji insancıl olmuyor maalesef. Bu teknolojinin getireceği kötülüklerin yanında iyilikler az kalır diye düşünüyorum. Anlattıklarına ve yapılan deneylere göre bu teknoloji ile insanlar bedensel olarak kontrol edilebilir hatta ölü bedenler bile kontrol edilebilir hale gelmeyecek mi? Düşününce insanlık artık robotlaştırılmaya çalışılıyor sanki. Burada bardağın boş tarafından bakmak istiyorum çünkü bana kalırsa çok tehlikeli bir teknoloji bu. Bugün maymunu kontrol eden yarın bizleri kontrol edecektir.
@maria1trixx946
@maria1trixx946 2 yıl önce
Bunlar Kara vezir ve Cadının eline geçersee sonumuz felaket olur. ~Sir Bilgecan Dede~
@melike33705
@melike33705 2 yıl önce
:D
@minibrowltv9456
@minibrowltv9456 2 yıl önce
😂😂😂 ya sen adamsın🤗
@melike33705
@melike33705 2 yıl önce
@@minibrowltv9456 👍
@mustafaalpsimsek3067
@mustafaalpsimsek3067 2 yıl önce
Ben hala ara sıra Keloğlan izliyom
@melike33705
@melike33705 2 yıl önce
@@mustafaalpsimsek3067 bende :D
@susam_klasigi3
@susam_klasigi3 2 yıl önce
Her bilimsel gelişim ,masum olan işler gösterilerek ikna edicilik artırılır ama zaman geçtikçe bu iyi şeylerin yerini hep kötü amaçlar yer alır. Bu işler hep böyle hayata geçirilmiştir. Biz insanlar sonunun ne kadar kötü olacağını bilsekte iyi şeyler için muhtacız. Tuhaf bir durum cidden. Hem korku hem gönül rahatlığı bir arada. Bir insanda aynı duyguya sebebiyet veren bir durum.
@T0LUNAY
@T0LUNAY 2 yıl önce
Reyiz bu ne felsefi bir yaklaşım ufkum açıldı 😂
@siyahmaske
@siyahmaske 2 yıl önce
Muhteşem Bir yorum. Cidden hep böyle olmuştur. Sade ve Açıklayıcı.
@deniz3521
@deniz3521 Yıl önce
Aynı şeyi düşünüyordum aklımı okudun resmen özellikle başta söylediğin
@susam_klasigi3
@susam_klasigi3 Yıl önce
@@deniz3521 baya bir zaman geçmiş ama cidden okuyunca ben bile etkilendim😅. Böyle düşünsel zamanlarda acayip cümleler kurabiliyorum. 😀
@dokumaciks
@dokumaciks 2 yıl önce
İnşallah hayırlara vesile olur 🙏 emeğinize sağlık Barış Hocam 👏👏👏
@elfuu2266
@elfuu2266 2 yıl önce
Sanırım hiç hareket etmeden müzik değiştirebileceğimiz günler geliyor. Bu olayı şu şekilde de değerlendirebiliriz; konuşma yetisi olmayan bir bireyi hayal edelim. Eğer bu sistem yeterince gelişirse "text to speech" gibi bir sistemle en azından düşündüğü şeyi önce ses aygıtına (akıllı telefonların daha basit hali) yazı olarak işleyip, sonra bu yazıyı seslendirebilir. Yani bu sadece bir örnek. Çok çok daha fazla geliştirilebilir. Umarım o günleri görebiliriz :')
@evrencagin
@evrencagin 2 yıl önce
Umudum otizmli oğlumun beyinsel zaaflarının düzelmesi için kullanılabilecek seviyede bir gelişime ulaşılması. Tüm otizmli çocuk ebeveyninin benimle aynı şeyi düşündüğüne eminim.
@RoronoaDZoro-xm2xq
@RoronoaDZoro-xm2xq 2 yıl önce
Maalesef olsa bile Türkiye’ye geleceğini sanmam gelse bile 1 milyon TL bişe olabilir fiyatı
@evrencagin
@evrencagin 2 yıl önce
@@RoronoaDZoro-xm2xq evladımın sağlığı söz konusu neyim var neyim yok satar savar borçlanır yaparım. Yeter ki onu sağlıklı bir insan olarak göreyim. 😔
@RoronoaDZoro-xm2xq
@RoronoaDZoro-xm2xq 2 yıl önce
@@evrencagin haklısın inşallah çıkar alabilirsin insanın evladı çok değerli bişey
@RoronoaDZoro-xm2xq
@RoronoaDZoro-xm2xq 2 yıl önce
Çocuğum yok ama ne hissettiğini anlayabiliyorum
@EDEL434
@EDEL434 2 yıl önce
Allah şifa versin en kısa sürede bu teknolojinin eliyle iyileşmesini görmeyi diliyorum. Geçmiş olsun
@yigityertutmazlar7649
@yigityertutmazlar7649 2 yıl önce
İnsanlık olarak böylesi deneylerin başarıyla sonuçlandırılmış olmasının beni heyecanlandırması; "vicdanen yoksun oluşumu mu gösteriyor acaba" diye bir sorgulama başladı içimde. Sanırım ya doğacı vicdanı ya da insancı vicdanı bilincimize empoze etmeliyiz, yoksa arada kalmışlık hiç huzurlu değil. Sizin içinize nasıl bir vuku buluyor içinizce bu deneylerin karanlık yanını düşününce Barış Bey.
@ibrahimpanay7900
@ibrahimpanay7900 2 yıl önce
Kendi bedeninden kısıtlanmış bir insan için robot gibi olmak, izlenmek veya kontrol edilmek eğer hayallerini gerçekleştirebilecekse çokta koymaz. Hem teknoloji hem de insanlık için büyük bir adım
@fatihkaraman8402
@fatihkaraman8402 2 yıl önce
Umarım ileri de bu çipler sayesin de hastalara ve görme engellilere bir umut olur 👍🏼
@ergunblvck4173
@ergunblvck4173 2 yıl önce
Barış’ın Son 2 dakikalık konuşmalarından, vücut dilinden, fon müziklerinden nasıl bir başyapıt olduğunu , nasıl bir ahenkle bizleri etkilediği görmüş olduk... amacım kendimi senin gibi geliştirerek iyi yerlere gelebilmek... sevgiyle
@nurettinsimsek3519
@nurettinsimsek3519 2 yıl önce
Gerçekten samimi bir şekilde amacına yönelik kullanılırsa, insanlığa çok büyük bir hizmet olacak.
@paintliza.
@paintliza. 2 yıl önce
Bu çip olayı gelecekte her şeyin şimdikinden çok farklı olacağının en büyük kanıtı
@Anti-Feminizm
@Anti-Feminizm 2 yıl önce
Bu teknoloji kötü güçlerin elinde gelecekte herşey daha kötü olacak bence
@alphahydranoid8681
@alphahydranoid8681 2 yıl önce
Çip devletlerin elinde olmayacak şirketlerin elinde olacak hmm bu sonumuz olur gibi istedikleri kişiyi tek tuşla öldürebilirler canlılar nerdeyse kusursuz denebilecek kadar düzgün bir sisteme sahip neuranlik ve David Rockefeller'in dediği Cycborg insan doğasını bozacak
@paintliza.
@paintliza. 2 yıl önce
@@alphahydranoid8681 aslında bir söz vardır "kökünden Kopan dal ölür" bizde köklerimizden ayrılıp bambaşka birşeye dönüşüyoruz bunun sonumuz olması muhtemel 😕
@alphahydranoid8681
@alphahydranoid8681 2 yıl önce
@@Anti-Feminizm sana felaket senaryosu gibi gelebilir ama düşününce neden olmasın diye sorulduğum bı soru var Son 100 yılda şirketler yüzüne insanların IQ sunu düşürdü ve Rockefeller ailesi tarafından bütün şarkılar 440 hertz yapıldı tesadüfe bak(!) bu tam da ses dalgalarının önemli etkileri keşfedildikten hemen sonra oldu amaçları ne biliyor musun önce insanları aptal yapmak ve her istediğini yaptırmak bir Yahudi atasözü der ki Önce kaos (Corona) çıkar sonra insanları istediğine (çip) inandır
@Anti-Feminizm
@Anti-Feminizm 2 yıl önce
@@alphahydranoid8681 çok mantıklı bir atasözüymüş ben bu tür konularda bilgi sahibiyimdir ama o ses konusunuda bilmiyordum bildiğim iyi oldu insanları hem sesle hemde suyla aptallaştırıyorlar demek içme sularımıza florür katıp bizi mallaştırmaları yetmiyormuş gibi şimdide sesle aptallaştırıyorlar ben komplo teorilerini Ne var ne yok kanalından takip ediyorum ama sen hangi kanaldan takip ediyorsun çok merak ettim bende izlerim
@atakan_eren
@atakan_eren 2 yıl önce
Aslında ne kadar heyecan verici olsa da, düşünüldüğü zaman bir o kadar da korkunç !
@canercan3751
@canercan3751 2 yıl önce
Bencede
@furkan8796
@furkan8796 2 yıl önce
@Guest Only Aynen kardeşim çip lazım sana.
@serhatcekic5623
@serhatcekic5623 2 yıl önce
@Guest Only senin düşüncen aga ben ilk denek olmam o çip baya gelişip mükemmellesip kusursuz bir biçimde belki* takarım Google vs.. şirketlerin izinsiz verilerimizi çalması mantıksız ve bilmiyom beni rahatsız eder o çip
@serhatarslanturk
@serhatarslanturk 2 yıl önce
@Guest Only Güzel insan bak! Bu çip hacklenme durumu söz konusu ve hacklendiğinde sadece senin verin değil vücudunuda kullanamaz hale gelebilirsin. Yani seni uzaktan kumandalı robot gibi kullanabilirler. Delirtilebilirsin çünkü uzaktan müdahale ile düşüncelerinde kontrol edilebilecek. Bir daha düşün sonra bana dönüş yap istersen...
@gulsumyasarr
@gulsumyasarr 2 yıl önce
ben en çok maymunun sanal bi ağaç ortamında olmasına ve muz suyu içmesine üzüldüm, tamam yıllardır tartışılan bir konu bu suç ve cezada da geçiyor, tek bir insanın ölümü onlarca insanı yaşatacak ise bu suç olmaktan çıkar mı, aynısı hayvanlar için de geçerli, tek bi canlının muz yerine su ile beslenmesi ve sanal bi ortamda yaşaması, beynine bir çip takılmış olması onlarca insan için çok yararlı bi buluş olabilir ama yine de bu yapılan suç olmaktan çıkar mı? o yüzden "of be ne icat" gibi tepkiler veremiyorum.
@saban31
@saban31 2 yıl önce
İstediklerimiz, bir tık değil bir hayal, bir rüya kadar uzağımızda olacak... Vay be...
@hanifebostanc4068
@hanifebostanc4068 2 yıl önce
Sürekli yeni birşeyler icat edilirken "toplumun yahut bir kısım insanların yararına" denilerek yapılır.. umarım bu çip olayıda yalnızca felç vb. hastalığa sahip olan insanlar için kalır.. yoksa hiç de iyi bir gelecek bizi beklemiyor.. bir teknolojik gelişmenin olumlu yönlerinin yanı sıra olumsuz taraflarını da göz ardı edemeyiz 🤷‍♀️
@elifaltungeyik1119
@elifaltungeyik1119 2 yıl önce
İşinizde ne kadar detaycı olduğunuz oyun konulu bir videoda oyun desenli bir tshirt giymenizden bile belli. Hayranlıkla ve hayretle takip ediyorum.
@mehmetsahutoglu6992
@mehmetsahutoglu6992 2 yıl önce
Bu gelişmeler beni heycanlandırmak yerine ürpertiyor ve çok korkutuyor.
@betulk.7073
@betulk.7073 2 yıl önce
Barış abi sanat eserlerindeki imgesel şeyleri yakalayıp videolarında etkili bir şekilde kullanmana bayılıyorum . Bunu pek çok kitap , film ve şarkı için yaptığına şahit oldum . Resmen bilim ve sanatı harmanlayıp bizlere sunuyorsun . Bence bu yaptığın da sanat !
@betulk.7073
@betulk.7073 2 yıl önce
@@insanevladi12 bdbdbdh tuna abi ya
@ayisg9019
@ayisg9019 2 yıl önce
Bu benim gördüğün en ilgi çekici en eğelenceli en harika sanat.
@sonkullanc8224
@sonkullanc8224 2 yıl önce
Bilim ne kadar güzel bir şey. Bundan bir kaç yıl sonra telekinezi gibi bir şey gerçek olabilir olacak belkide . Nesnelerin içerisine yerleştirilen çip vb. şeyler sayesinde beyin gücüyle istediğimizi yapmak düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor . Teşekkürler Barış abi
@Mustafa-ep6wq
@Mustafa-ep6wq 2 yıl önce
Telekinezi zaten gerçek diye biliyorum
@sonkullanc8224
@sonkullanc8224 2 yıl önce
@@Mustafa-ep6wq çok bı araştırma yapamadım gerçek galiba
@denizberkg.1740
@denizberkg.1740 2 yıl önce
Umarım artik başkaları da Barış Bey gibi, bu seviyede, bu kalitede içerik üretebilir.
@niymetullahseyithanoglu1137
@niymetullahseyithanoglu1137 2 yıl önce
Zihnimizle yapmak istedigimiz şeyleri dokunmadan yapabilecegiz. Yüzümüze bi siperlik vay be
@tarkakot3242
@tarkakot3242 2 yıl önce
Abi tek cümleyle bizlerin dünyaya açılan haber kanalısın . Ve ben şahsen bundan gurur ve mutluluk duyuyorum
@BlackWhite-xn8jc
@BlackWhite-xn8jc 2 yıl önce
hadi canım
@tarkakot3242
@tarkakot3242 2 yıl önce
@@BlackWhite-xn8jc ne sandın
@mehmet75878
@mehmet75878 2 yıl önce
aslında bu tarz şeyler paylaşılıyor diye biliyorum ancak yabancı dil gerekli tabi Türkçe kaynaklar sınırlı maalesef
@tarkakot3242
@tarkakot3242 2 yıl önce
@@mehmet75878 işte burada barış abi yetişiyor imdadımıza
@zehragezer931
@zehragezer931 2 yıl önce
İyi ki böyle videolar çekiyorsun. Yoksa nasıl dünyada meydana gelen olayları bu kadar hızlı öğreneceğiz.
@kerem5800
@kerem5800 2 yıl önce
''Bilim ne muhteşem bir şey, ama insan yine de tuhaf bir korkuya kapılıyor.''
@TatarProductions
@TatarProductions 2 yıl önce
Ben bilimin gelişmesinden korkuyorum sebepsizce
@memati1848
@memati1848 2 yıl önce
@@TatarProductions aslında bilimde korkmuyoruz onun şeytanlaştırılmasından korkuyoruz
@teknolog3255
@teknolog3255 2 yıl önce
Korkmayın dostlar yoksa GELİŞEMEYİZ !!!
@bayrakdarbrs
@bayrakdarbrs 2 yıl önce
@@memati1848 sonunda da öyle olacak ya Frankenstein benzeri birşey çıkacak...
@yusufbulutkanal8526
@yusufbulutkanal8526 2 yıl önce
@@memati1848 dünyayı robotlarmı ele gecircek zkdndj
@fexrimuradelf9271
@fexrimuradelf9271 2 yıl önce
Barış abinin bu 15-20 dakikada hangi konudan başlayıp hangi konuyla bitmesine hayran kalıyorum. Adam bir konuyo evire çevire öyle yerlerden süzüp ortaya çıkarıyor ki, öyle ahenkli bir dille anlatıyor ki, ekrandan “çayın bitmiş” dese şüphesiz inanacağım
@melekyldrm3548
@melekyldrm3548 2 yıl önce
İletişimde harcadığımız zamanı ve enerjiyi tüm gerçekliği ve tüm benliğiyle anlatabileceğimiz bir imkan gibi görünüyor sabırsızlıkla bekliyorum. Binlerce sunum dosyaları binlerce editler onları yüklemesi metinler yazması her şeyi ne kadar çok zaman alıcı değil mi.Bir de dün düşündüklerimizin aynı anda karşı tarafa tam tüm benliğiyle hissedilerek aktarılması ne kadar müthiş olurdu. Hayat tam olması gerektiği gibi oluyor sanki eksik parçalar çok hızlı bir şekilde tamamlanıyor bir bütünlük oluşturuluyor insanoğlu tüm gerçekleri görmeye psikolojik olarak hazır mı acaba. Sabırsızlıkla bekliyorum haydi MR.Elon Mask 🙏🏻🧠
@halileroglu5004
@halileroglu5004 2 yıl önce
Reis bu çip mevzusu İnşAllah insanların yararına kullanılır. Teknoloji her zaman yenilik getirmeyebilir!
@muharremarslanpay1339
@muharremarslanpay1339 2 yıl önce
Günümüz bilgi kirliliğine karşın iyi ki varsın Barış Özcan.
@eyupsayar
@eyupsayar 2 yıl önce
Bitkisel hayatta iken insan beyni kendini kapatır, belki de bu çalışma ile bitkisel hayatta olan beyin tekrardan eski haline getirilir. Umarım insanlığın yararına kullanılacak bir çalışma olur. Gerçekten müthiş bir buluş hayranlıkla izledim.
@irfanuy1620
@irfanuy1620 2 yıl önce
15-20 dakika da olsa bizleri Türkiye gerçeklerinden farklı boyutlara taşıyan Barış ÖZCAN iyi ki varsın.
@godlybh9099
@godlybh9099 2 yıl önce
Doğru bir yorum
@bestedemir6450
@bestedemir6450 2 yıl önce
Da ayrı
@Sergio-vp1gj
@Sergio-vp1gj 2 yıl önce
@@bestedemir6450 bi bitmediniz
@bestedemir6450
@bestedemir6450 2 yıl önce
@@Sergio-vp1gj Bu kötü bir şey değil.Hatalarımızı düzeltmek iyi bir şey.
@tamercengiz5994
@tamercengiz5994 2 yıl önce
Abi bir tane videonu yarıda bırakabileyim... illa sonuna kadar izliyorum, iyi ki 15 20 dk sürüyor, ya 1 saat 2 saat sürse... uykusuz bırakırsın insanı :) başarılarının devamını diliyorum şaklabanlık yapmadan 5.3m abone herkesin harcı değil tebrik ediyorum... sadece boş zamanlarımda izliyorum seni sebebi malum yarım bırakılamıyor videoların :)
@melisabagcvan2928
@melisabagcvan2928 2 yıl önce
Tıp ve mühendisliğin eşsiz birleşimi.İki alan da o kadar değerli ki.Hayranlık duymamak elde değil.
@BURAK-yr9mb
@BURAK-yr9mb 2 yıl önce
Biyoloji*
@kawaisan5268
@kawaisan5268 2 yıl önce
@@BURAK-yr9mb hayır bu bir mühendislik eseri görüldüğü gibi
@selenajenner9838
@selenajenner9838 2 yıl önce
@@kawaisan5268 bence biyoloji ve mühendislik demek istedi
@kawaisan5268
@kawaisan5268 2 yıl önce
@@selenajenner9838 ben de yanlış anlamış olabilirim haklısın
@beyfendi7222
@beyfendi7222 2 yıl önce
@@selenajenner9838 nöroloji olmuyo mu
@mahmuthudayiemir
@mahmuthudayiemir 2 yıl önce
videodan sonra Aklıma ilk gelen "acaba ileride insanlar iyice bireyselleşip vr gözlükle mesela hayallerine girip oluşturdukları dünyayı hem hissederek duyguları ile birlikte yaşayacak mı?" Çılgınca birşey... Düşünsene dünyan var ve ne olmak ne yaşamak istiyorsan orda yaşıyosun sen yönetiyosun ve ömrün öyleee geçip gidiyor... :))
@ibrahimkonur3465
@ibrahimkonur3465 2 yıl önce
barış abi senin gibi insanlar bu tarz bilgileri paylaşmasaydi haberimiz biraz zor olurdu başarılarının devamını dilerim
@ersenakgun3495
@ersenakgun3495 2 yıl önce
Diğer sahalarda kullanım amaçlarına yönelmesi olağan bir nitelikte aslında bence bu işin mucizesinin yani sıra farklı senkron sahalarında gelecek olan başari göz korkutucu olabilecektir
@Salvesiia
@Salvesiia 2 yıl önce
*"Aynalar Aynı Dünya'ya Farklı Açılardan bakmamızı sağlar"* -Barış Özcan
@nevinkaratas3244
@nevinkaratas3244 2 yıl önce
bu yorum tutar xd
@muhammedgurel3469
@muhammedgurel3469 2 yıl önce
Aga zaten videoda duyuyoruz niye adamın video boyunca tüm söylediklerini yorum olarak yazıyosun
@napim6690
@napim6690 2 yıl önce
*NAPİM*
@azimli52_kurnaz_ironi_anti-ilk
@azimli52_kurnaz_ironi_anti-ilk 2 yıl önce
@@nevinkaratas3244 napalım tutarsa
@azimli52_kurnaz_ironi_anti-ilk
@azimli52_kurnaz_ironi_anti-ilk 2 yıl önce
@@muhammedgurel3469 AYN ya işleri güçleri prim
@cbn2072
@cbn2072 2 yıl önce
Hocam mükemmel bir analiz öğretici bir video olmuş emeğine yüreğine sağlık. O maymunu başka maymunlar ile iletişime geçerken ki aktivitelerle belki de onların dilini öğrenebilir maymun dilinden insan diline çeviren program yazılabilir. Ve sonra insan artık insan dışı tüm canlıları anlaya bilir.
@yigityertutmazlar7649
@yigityertutmazlar7649 2 yıl önce
İstediklerimiz, hayal ettiklerimiz şeyler bir tık uzağımızda şimdilik evet. İleride bir zihinsel atak ya da eylem kadar yakınlaştığı vakit, düş (ruya) alemindeki zihinsel ataklar o çipi tetikleyecek mi acaba? Bu ve benzeri durumlar için alınacak önlemleri şimdiden merak ediyor olmak heyecanımı daha da bir körüklüyor...
@frisbe7234
@frisbe7234 2 yıl önce
Barış Özcan hayatımda gördüğüm en kaliteli videoları yapan tek insan
@enderin___8900
@enderin___8900 2 yıl önce
Bizimle paylaştığın herşey için teşekkürler Barış Özcan 🦾
@003slaughter
@003slaughter 2 yıl önce
Telefonumda kullandığım bir program var. Güncel, bilime dair haberleri paylaşıyor. Ben de orada görmüştüm, daha taze ve sıcak bir bilgi, hemen sizin de ilginizi çekmiş ve video yapmışsınız. Sizden dinleyince daha detaylarını da öğrenmiş oldum, teşekkür ederim.
@iameyb5137
@iameyb5137 2 yıl önce
videoyu henüz izlemedim ama birkaç gündür düzenli olarak bu kanala uğrarken fark ettim. Barış Özcan bizim için gerçekten şanstan ibaret. hala Türkiye için "kaliteli" içerik üretiyor olması beni gerçekten mutlu ediyor. iyi ki varsın Barış Özcan.
@crydaaa
@crydaaa 2 yıl önce
Papağan gibi habire şunu yazacağınıza videoyla alakalı yorum yapsaydınız bari habire aynı sey anladık
@lordinfamous242
@lordinfamous242 2 yıl önce
@@crydaaa sonunda mantikli birisi
@egemertipeker4541
@egemertipeker4541 2 yıl önce
Ayn
@hlygvnj
@hlygvnj 2 yıl önce
Carl Sagan, "Cennetin Ejderleri"nde beyin evrimini ve maymunların kelime öğrenme kabiliyetinden bahsetmişti. İvme müthiş arttı.
@zaferdogan7789
@zaferdogan7789 2 yıl önce
En büyük hayalim geçmişte gezebilme istediğim her ana geri dönebilme ama bunu insanlara nasıl gösterebileceğim konusunda hep şüpheliydim :) bu büyük bi adım bence de beyinden canlı yayın yapabilmek artık o kadar uzak değil. Tek eksiğim geçmişin her anına gidebilmek... Mesela cengizhan ın yanında at koşmak
@ahmetozer1402
@ahmetozer1402 2 yıl önce
Akarsuda elini yıkama sakın
@zaferdogan7789
@zaferdogan7789 2 yıl önce
@@ahmetozer1402 o nedenmiş
@enescan102
@enescan102 2 yıl önce
Bedeli ölümmüş
@mertanhal6474
@mertanhal6474 2 yıl önce
@@ahmetozer1402 :Dd
@bordellosax
@bordellosax 2 yıl önce
00:58 deki geçiş bile etkileyici 😇her anı kalite kokan adam =Barış ÖZCAN👍💫
@NickAymaz
@NickAymaz 2 yıl önce
Vay be bir mühendis olarak yapılan çalışmaya hayran kaldım.
@jalina2ateez223
@jalina2ateez223 2 yıl önce
Cidden gittikçe gerçekleşmez dediğimiz her şeyi tek tek yaşıyoruz hayırlısı :/
@jikookreal632
@jikookreal632 2 yıl önce
Cidden hayırlısı ben azıcık korktum
@gozdecagaptay3894
@gozdecagaptay3894 2 yıl önce
Videolarınızın konularının kaliteleri bir tarafa; bulunduğunuz ortam, odalarınızın tasarımı, videolarınızın görüntü kalitesi çok güzel. Bu çabalarınız izleyicilerinize güzel içerikler sunmayı önemsediğinizi gösteriyor. Sizi senelerdir takip ediyorum ve kalitenizi çok beğeniyorum. Teşekkür ederim.
@mucahit_ozkyncu
@mucahit_ozkyncu 2 yıl önce
Barış bey çok güzel içerikli videolarınız var. iyiki varsınız..
@rumeysaeyceoglu2649
@rumeysaeyceoglu2649 2 yıl önce
Barış abi senin mesleğin ney . Maşalahherşeyi biliyorsunuz ve o mükemmel diksiyonuz ile bize aktarıyorsunuz . Çok ğolun siziin sayenizde biliglerim artıyor
@hakanbayrak2002
@hakanbayrak2002 2 yıl önce
Insanlik ve doganin yararına kullanılırsa cok güzel faydalari olur. Örneğin hayvanlarla konuşabilir onların duygu ve dusuncelerini anlaya biliriz. Bebeklerimizin neden agladigini dusunmek yerine ne istediklerini bilebiliriz. Kim bilir belki bir balinanin gözünden okyanusu bir şahinin gözünden yeryüzünü seyredebilirsiniz...
@noname-rd7rq
@noname-rd7rq 2 yıl önce
Guzel fikir👍👍hayvanlarin dilini bilmeyi cok isterdim,cunki onlar da canli,onlarin yavrusu olunce biz aman hayvandir nolcak diyoruz,acaba annesi ne hiss ediyo,bizim gibilermi,annesi bizim gibi hayati boyunca unutmuyomu,yoksa sadece o anlik uzuluyo,sonra geciyomu acisi
@Mrs.1815
@Mrs.1815 2 yıl önce
Sıkıntı herkesin bu kadar iyi düşünmemesi malesef :/
@erva8604
@erva8604 2 yıl önce
Ne güzel dediniz.. Umarım gelecekte bu yönde kullanılır
@rozerinn315
@rozerinn315 2 yıl önce
Felçli bir insanın hayallerini duygularını bilgisayara aktarması ne kadr dogru .Bu istem dışı olacak .Ve belki de istemiyoruz o hayallerimizin başkalarının görmesini
@nurullahates4585
@nurullahates4585 2 yıl önce
Abdurrahman Dillipak, bu olayı bir facia olarak anlatırken siz bu gelişmeyi heyecan verici bir şey olarak anlatıyorsunuz. Çok farklı iki değerlendime.
@kingwins2165
@kingwins2165 2 yıl önce
23 nisan yaklaştı bariş abinin oğlundan inglizce dersi alicaz kalem defter hazır olsun
@buayakkablarayseninrmifoto6242
@buayakkablarayseninrmifoto6242 2 yıl önce
Sen demesen 23 nisandan haberim yoktu djsnejxnejz kendi dertlerime düşmüşüm zaten bayramda da yine deli gibi ders çalışacağım zaten oleyyyy(!)
@elmaryeganzade1775
@elmaryeganzade1775 2 yıl önce
@@buayakkablarayseninrmifoto6242 ne
@movieedits1525
@movieedits1525 2 yıl önce
@@buayakkablarayseninrmifoto6242 xx...
@salamkanal5528
@salamkanal5528 2 yıl önce
Dersler yetmiomuş gibi bir de bu çıktı😃 olsun gelirim
@thebestplayer1444
@thebestplayer1444 2 yıl önce
Barış abi her zaman videouyu bizleri düşündürecek cümlelerle bitiriyor🙈😅
@mahmutcevik47
@mahmutcevik47 2 yıl önce
barış abi ilk videolarında sadelikten ödün vermiyordun. şimdi ise ekranda baya ayrıntı var.
@mustafaoz7205
@mustafaoz7205 Yıl önce
Kullanılış amacı çok önemli hocam insanların kişisel verilerini gizli tutabilecek şekilde olması lazım ama şu yönden çok iyi olur artık yalan söyleyen insanlar azalır düşünsene suçluları bu makinaya bağlayıp suçu nasıl işlediğini görebilirsin
@MoonGlow22
@MoonGlow22 2 yıl önce
Inşallah hedefleri gerçekten nörolojik hastalıkları iyileştirmektir ve sadece bu amaçla kullanılır
@ardaelde5299
@ardaelde5299 2 yıl önce
Masummm
@RAY-tr4hg
@RAY-tr4hg 2 yıl önce
Hiç sanmıyorum ama hayırlısı öyle olsa bile kötü niyetli insanlar hep olucak bi şekilde cip sistemini hackleyip kötü niyetli kullanabilirler Allah o günleri göstermesin
@gokkusagyolu5659
@gokkusagyolu5659 2 yıl önce
Bu, aşırı iyimserlik olur.
@Tonybardo
@Tonybardo 2 yıl önce
Boş düşünceler içindesiniz louy
@melissaeng7172
@melissaeng7172 2 yıl önce
Evet çünkü elon musk ta karşı robotlaşmaya
@eminetarlak1203
@eminetarlak1203 2 yıl önce
Teknolojinin bu kadar gelişmesi beni çok korkutuyor.
@volkanongun9388
@volkanongun9388 2 yıl önce
*Beynimize bir çip takılsa ve biz uyurken gördüğümüz bütün rüyaları kaydetse ve uyanınca izleyebilsek süper olurdu Ve emin olun en kral filmlerden bile çok daha iyi senaryolar çıkıp gördüğümüz rüyanın filmi yapılabilirdi*
@berkay9672
@berkay9672 2 yıl önce
Aşırı mantıklı güzel yorum 👍
@berkay9672
@berkay9672 2 yıl önce
@@retrogalaksi sen yine hatırlıyorsun ben başını hatırlayıp unutuyorum hastalık olduğunu yeni öğrendim vay be
@snnunlu1268
@snnunlu1268 2 yıl önce
Rüya görürken aynı hücreler tepki veryormu ki ? Eğer vermiyorsa nörolink fark edip kaydedemez
@stratejikgamer8833
@stratejikgamer8833 2 yıl önce
Bir de düşünsenize ergenliğe yeni girdiniz ve anneniz gece gördüğünüz sapıkça bir rüyayı izliyor ve babanıza gösteriyor.Sonra biri oklavayla merdaneyi diğeri ise anne terliğini ve ceza çekicini alıyor... Sonrası +18
@General_isenbuga
@General_isenbuga 2 yıl önce
Emeğine sağlık Barış Özcan. Harika bir video olmuş. Neuralink'in en büyük amacının bilinç kazanmış insan konrolü imkansız hale gelmiş yapay zekalara karşı koymak olduğunu biliyorum ama ne kadar doğrudur bilemem. Elon abi umarım iyi niyetlidir. :) Çünkü başarıyorlar Neuralink'i de. Bu arada 580 kişinin sorunu ne acaba? Neyi beğenmediniz hocam? :D
@cnmbnercan
@cnmbnercan 2 yıl önce
belki yaşımız bunun tamamen istenilen boyutta geliştiğini görmeye yetmeyecek ama gelecek nesiller adına bile çok mutlu ve hayretler içerisindeyim
@excalibur2231
@excalibur2231 2 yıl önce
Şu anda elimizde bulunan akıllı telefonlar yardımı ile herkezin aklını okuyorlar.Kısmen de yönlendiriyorlar.Asıl hedef tam kontrol edilebilen insan.
@EgitimveBilgiAkademi
@EgitimveBilgiAkademi 2 yıl önce
Deliksiz kesintisiz izleyelim bilgilenelim diye reklamları kaldıran koca yürekli Barış Özcan abimiz....
@dzimfzi6735
@dzimfzi6735 2 yıl önce
Yorumu kopyalayam
@oylesinebiri3314
@oylesinebiri3314 2 yıl önce
Nasıl ama benim karşıma reklam çıktı
@ahmetakif616
@ahmetakif616 2 yıl önce
Kaldirmadi zaten kaldirmasi da dogru olmaz Adam biryerden para kazanmasi lazim
@merictunca1612
@merictunca1612 2 yıl önce
Sen olmasan doğru düzgün türkçe bu konuşarı işleyen hiçbir kanal yok. Tek diyebileceğim şey, teşekkürler
@Kkkk-rm9zo
@Kkkk-rm9zo 2 yıl önce
Belki de ileride çocuklarımıza şunu diyeceğiz: İnanabiliyor musun telefondan müzik dinlerken telefonumuza kablolar takılıydı dkdşöfldö
@semihcakmak7267
@semihcakmak7267 2 yıl önce
ayn XD
@hmetefeylmaz2822
@hmetefeylmaz2822 2 yıl önce
inanır mısın, eskiden kulaklıklar vardı!
@fyh7533
@fyh7533 2 yıl önce
kulaklığa kabloyu nasıl taktın aw
@dr80ali
@dr80ali 2 yıl önce
Aa siz telefonlarınızı yanınızda mı taşıyordunuz? Çok komikmiş :)
@bilmiyordunmu7384
@bilmiyordunmu7384 2 yıl önce
Artık her şey bir rüya hayal kadar uzağımızda. Ama yine insanlar çok uzak yaa yeni bir uzaklık bulmalıyız.
@kamuranci5155
@kamuranci5155 2 yıl önce
harika bir gelişmeler demeti, bu insana ve insanlığa neler sunar? felçli kişiye yürüme ve hatta koşma fırsatı.... bilimsel olarak her konuda çok daha fazla şeyler yapılabilecek, demek. Bilim sona gelmedi, demek! 👍
@ahmetfaruk8649
@ahmetfaruk8649 2 yıl önce
Bu deneyi yıllar önce Türkiye’de yapıldığını söylüyor Prof. İsmail Hakkı Aydın hocam domuzun beynine bağlanma olayı neredeyse 40 yıl önce yaptık diyor ben ülkemiz adına çok gururlandım bence önce bu gibi yerli deneylerin videosunu yapmalısınız sayın Barış bey.
@-1umut-_______byram752
@-1umut-_______byram752 2 yıl önce
Ürkütücü... Çünkü sinyalleri almayı başaran bir çip, sinyalde verebilir. O zaman vücudumuz bizim değil o çipin istediklerini yapar. "UPGRADE" filmi geldi aklıma.
@dilahanaysere2204
@dilahanaysere2204 2 yıl önce
Çok doğru ve asıl amaçları da bu zaten
@echtr
@echtr 2 yıl önce
hemen de görmüşsün büyük oyunu
@-1umut-_______byram752
@-1umut-_______byram752 2 yıl önce
Ama Barış Bey ballandıra ballandıra anlatıyor buna nediceksin?
@echtr
@echtr 2 yıl önce
@@-1umut-_______byram752 arkadaşımızın söyleminde gizli bir komplo teorisi anlamı varken barış abimiz objektif olarak anlatıyor.
@-1umut-_______byram752
@-1umut-_______byram752 2 yıl önce
Dünyanın haline bakınca insan komplo teoriside üretiyor, paranoyada yapıyor. UPGRADE filminin yapımcılarıda benim gb düşünmüş galiba yanlız değilim :)
@kimbu3741
@kimbu3741 2 yıl önce
Abi herzaman olduğu gibi gene harika bir kısa belgesel çok iyi yapıyorsun bu işi
@isim3689
@isim3689 2 yıl önce
barış abi rica etsem temizlik, makyaj ürünleri vb şeyler için denek olarak kullanılan hayvanlar hakkında kısa bile olsa bir video çeker misin? kitlen çok büyük ve bu nedenle çok fazla kişi bilinclenir
@sechs0
@sechs0 2 yıl önce
Nolursa olsun vazgeçmeyecekler dostum, hep hayvanları denek olarak kullanacağız maalesef.
@asalperen5694
@asalperen5694 2 yıl önce
Edithizm izliyorsun dimi o onla ilgili yapmıştı çünkü
@damla9856
@damla9856 2 yıl önce
Bu videodaki hayvanlar için de aynı durum söz konusu bence. Hayvan ister mi beynine çip takılıp, her hareketinin kontrol edilmesini? Ne kadar zalimce ve ileride bütün insanlar bu şekilde olursa robottan farkımız kalmaz artık.
@isim3689
@isim3689 2 yıl önce
@@sechs0 maalesef ama bilinclenirsek böyle yapan markaları kullanmamaya dikkat ederiz
@isim3689
@isim3689 2 yıl önce
@@damla9856 aynen :(
@isimsiz-wg7wx
@isimsiz-wg7wx 2 yıl önce
Abi hocanın verdiği ödev üzerine "neuralink" hakkında ödev hazırladım dün gece (gece 1 civarı 18 Nisan) sende sabahına bu videoyu atman çok manidar oldu. Hem de senin bir videonu kullanmıştım ödev için. Tekrardan teşekkürler Barış Özcan.
@kushinanamikaze8603
@kushinanamikaze8603 2 yıl önce
ne okuyorsun
@isimsiz-wg7wx
@isimsiz-wg7wx 2 yıl önce
@@kushinanamikaze8603 lise 2. Ödev konusu geleceğin teknolojileri hakkında slyat tı.
@animan1951
@animan1951 2 yıl önce
her şeyi birbirine çok güzel ve mantıklı bir şekilde birleştiriyorsun
@Jdesigner
@Jdesigner 2 yıl önce
Neuralink peojesinin bu kadar hızlı ilerleyeceğini tahmin bile edemezdim. Bu hızla giderse 2030 yılında karşımızdakinin yapay zeka mı gerçek kişi mi olduğunu korkarım anlayamayacağız
@fatihcoskun8678
@fatihcoskun8678 2 yıl önce
Savaş, tıp, sinema her alanda hayatı değiştirebilecek boyutta bi gelişim. Ancak kötüyede kullanılabilmesi çok muhtemel bi teknoloji ...
@serhatoykan6055
@serhatoykan6055 Yıl önce
Abi bunlar nasıl bir yere götürcek bizi harika :D
@deren2401
@deren2401 2 yıl önce
10 Yıl Önce Barış abi: Afrika'da Safari 2021 Barış abi: Beynine çip takılan maymun bilgisayar oyunu oynuyor!
@orhanuzdjan
@orhanuzdjan 2 yıl önce
Safarideki neurolink İş başvurusunda maymuna sorarlar: 10 yıl sonra kendinizi nerde görüyörsunuz? Maymun: Bilgisayar başında oyun oynarken.
@esmaw
@esmaw 2 yıl önce
2053 barış özcan: minecraft bilmemne modu bölüm 85
@hakantasoglu9477
@hakantasoglu9477 2 yıl önce
Ne muhteşem bir anlatım ve final çok etkileyici idi..
@sahinaltan7012
@sahinaltan7012 2 yıl önce
Belkide geçmiş anılarımizi bir ekrana yansıtabilirler
@gokhanknay2298
@gokhanknay2298 2 yıl önce
Yıllar geçse de amacımdan vazgeçmedim, hala her videonun altına bu mesajı bırakıyorum. Uzun zamandır bir çok kez mail olarak attım, yorum olarak öne çıkarmak istedim fakat ulaşamayacağını ve okumak için bir fırsat bulamayacağını düşündüm her zaman. Bu tabuyu yıkıp pozitif auram ile bu maili ( aynı zamanda yorumu) yazıyorum. Biliyorum yoğun mail kutusundan bu maili göremeyeceksin. Videolarının altına kopyala yapıştır yaparak bunu göstermek isteyeceğim. Bu videoların altında da öne çıkamayacak bir yazı olacak ama olsun bir umut. Bir oyun düşün ki müziği, atmosferi, alt metin konusundaki başarılı planlanan evreni ve diyalogları ile sanatsal bir başyapıt, hikayesinin barındırdığı teknolojik gelişmişlik ve ‘kişi’ nin tam anlamı ile gelecek yıllarda bize gösterdiği gerçek teknolojik sonucunu çok güzel yansıtsın ve aynı zamanda eski yunan mitolojisinde felsefeciler tarafından Tanrı sıfatı ile bilinen ‘’Elohim’’ in oyunda bulunan evren üzerindeki tasarımı ( sırası ile Yunan, Mısır ve Roma mitolojisi içerisinde sanatsal olguları ile geçen bir evren ) ve oyunun genel olarak bitirilmesi için gereken tasarım çözümleri ile bu oyun tam olarak Barış Özcan youtube kanalına hitap ediyor ! Üretilmiş ve sanatsal anlamda tasarlanmış bu oyun tam anlamı ile video games dünyasında bir başyapıt. Bu fikri edinebilmek için bahsettiğim oyunun yorumlarını okumak bile yeterli. Kimisi oyunu oynarken gecenin bir yarısı ayağa kalkıp oyunu alkışladığını yazmış kimisi bir oyun değil de bir sanatçının elinden çıkmış ritüel olarak tanımlamış. Bu maili size ve kanalına ulaştırabilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. İnsanlarımızın sanat, tasarım ve teknolojinin her kırıntısına kadar felsefi boyutlarda sunulduğu bu oyunu oynamasa bile ne olduğunu ve konusu ile ilgili en ufak bir bilgi sahibi olmasını isterim. Gençliğimizin bu tarz hikayelere ihtiyacı olduğu kanısındayım. Ben Gökhan Kınay ( sosyal ağlarda: zibidingenyengen ) Bütün hayatımın varoluş amacını ve benliğimi sorgulamamı sağlayan bu başyapıtı sizin ile paylaşmaktan onur duyuyorum ! Mükemmel bir insan olmaya lütfen her zaman devam et Barış abi. Oyunun ismi: The Talos Principle
@yaxyag
@yaxyag 2 yıl önce
Barış Özcan okumayabilir ama ben okudum güzel kardeşim. Oyunu ilk senden duydum ve sırf senin hatrına oynayacağlm ama söylediklerin her zerresini bana bir Anime hissettirdi. Evet bir oyun diyip geçenler Anime sözünü gördükten sonra gerisini okumamıştır belki de, ama hayatı insanlığı geleceği ve grçmişi, iyiliği, kötülüğü, ölümü ve yaşamı iliklerine kadar insana sordurtacak türden bir hikayeye sahip. Eğer bunu okursan mutlaka izlemenizi öneririm. İsmi: Attack on Titan (Türkçe veya ingilizce altyazıyla izlenilebilir)
@servetsar1461
@servetsar1461 2 yıl önce
Abi kolay gelsin öncelikle, videonu izlerken birşey geldi aklıma! Bu sistem geliştirilse ve insanlara takılsa, uzuv kaybı yaşayan kişilere. Ve bu uzuv yerine robot bir sistem takılsa aynı şekilde kendi uzvu gibi kullanabilir ve bişey daha geldi aklıma bu konuda da video yapabilirsen çok müthiş olur diye düşünüyorum, misal doğuştan kör bir insana bu cihaz takılsa ve bir pc ye bağlansa, bu adama desekki bize resim çiz... Nasıl bir resim çizer renkli mi olur neye benzer? 🤔 Bunları araştırıp bir video yapsan müthiş olur. Başarılar dilerim kolay gelsin
@xherrycherry
@xherrycherry 2 yıl önce
Barış abi reklamları tekrar koymalısın, sonuna kadar izleriz hak ediyorsun.
@ercandumanlar8153
@ercandumanlar8153 2 yıl önce
TRshow’da bir Nobel ödülü olsaydı ilk barış Özcan’a verilmeliydi bence kaliteli içeriklerinden dolayı 😎👌
@nasiptevarsa6029
@nasiptevarsa6029 2 yıl önce
@@editinist4355 ok
@nasiptevarsa6029
@nasiptevarsa6029 2 yıl önce
̇ ndn
@ramazanmaden8248
@ramazanmaden8248 2 yıl önce
Koçum en iyi yutubur enes baturdur kücüklügümden beri izlerim enes adamdır
@nasiptevarsa6029
@nasiptevarsa6029 2 yıl önce
Ztn youtube elçisi olarak seçildi bir bakıma Nobel gibi 13 kişi seçildi
@starkendustri9330
@starkendustri9330 2 yıl önce
Beslediğimiz biricik köpeğimin hayallerini ve soylemek istediklerini bizim dilimize çeviren bir teknoloji ne zaman gelir ?
@suatbatural1356
@suatbatural1356 2 yıl önce
Ve yine Barış Özcan havalı çıkışını yaptı. İnanılmaz videolar için teşekkürler
@dunyaornegiSMM
@dunyaornegiSMM 2 yıl önce
Biz bile beynimizdeki milyon düşüncenin içinden çıkamazken; insan beynini okumaya kalkan bilgisayarın kendini imha edecek olması kaçınılmaz.
@ozanyrtan682
@ozanyrtan682 2 yıl önce
teknolojinin gelişimini tamamen durdurabilsek çok iyi olurdu bu teknolojileri yapanlar hep iyi yönlerini söylerler ama kötü tarafını anlatmazlar. kontrol etmelerini geçtim, zihnimizden geçenlerden haberdar olmaları bile çok çok büyük bir tehlike
@ayssuyuklu
@ayssuyuklu 2 yıl önce
Yahu ne harika bir içerik kurgu bu böyle... Harika bir içerik üreticisiniz gerçekten, tebrikler. Şiir gibi anlatımınız.
@ibrahimgonultas7748
@ibrahimgonultas7748 2 yıl önce
Geleceği takip eden biri olarak artık kendim araştırma yaparak bu deneyleri siz paylaşmadan daha önce öğrenmiş oluyorum, sadece sizin bakış açınızı, düşüncelerinizi ve diğer insanların bahsetmediği alanlarda bilgiler veriyor olmanız beni mutlu ediyor.
@sukruefe
@sukruefe 2 yıl önce
Araştırma yaparken hangi kaynakları kullanıyorsunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim.
@ibrahimgonultas7748
@ibrahimgonultas7748 2 yıl önce
@@sukruefe - Scopus, Web of science, Euromonitor gibi veri tabanlarından makalelere ulaşabilir, sosyal medya üzerinden bilimsel bilgiler, araştırmalar paylaşan platformları takip etmeni öneririm.
@omerardamuratoglu1361
@omerardamuratoglu1361 2 yıl önce
@@avcierkan89 Bunun yeri burası değil. Paylaştığın ve kanalının içeriği olan çoğu şey buradaki insanların ilgisini çekmez. Bunu daha ilgili bir videonun altına yaparsan sana daha çok yararı olur. Mesela yukarıdaki bir arkadaşın kanalı buradaki insanların daha çok ilgisini çekecek türden. Onun gibi sen de daha alakalı bir yere gidebilirsin.
@omerardamuratoglu1361
@omerardamuratoglu1361 2 yıl önce
3K abone olmak istiyor ama olamıyor Ya hadi diğerlerini geçtim onlar bir şey öğretiyor sen oyun videosu falan çekmişsin bir de abone istiyorsun. Allah aşkına buradan kim gider senin kanalına?
@Meto4040
@Meto4040 2 yıl önce
Aslında rüyamızda gördüğümüz renkli rüyaları uyurken ekrana yansıtıp çizilebilir ilerde uyanınca bakıp aynısını görüp görmediğimiz zaten anlarız.
@ahmetfurkan2886
@ahmetfurkan2886 2 yıl önce
arkaya yuri gagarinin şerefine koyduğu astronota ne demeli kral adamsın barış abi
@rabia4217
@rabia4217 2 yıl önce
Komplo teorisi denilen her şey aslında gözümüzün önünde tutarak saklamanın bir yoluydu
Tesla CYBERTRUCK is finally out!
11:38
Barış Özcan
görünümler 630 B
Kolpaçino 4 4'lük | Fragman
02:37
Box Office Türkiye
görünümler 285 B
Yeni Araba İle Cancık Sürücü
41:39
Noluyo Ya ¿
görünümler 1,5 Mn
Who knows more dances?!? 😂😈😬
00:57
Diana Belitskay
görünümler 6 Mn
Genius by accident!
14:49
Barış Özcan
görünümler 1,4 Mn
Elon Musk ‘ın 6 Başarı Sırrı (Siz de Uygulayabilirsiniz)
11:35
Elon Musk, beynimizi okuyacak: Neuralink
11:20
Hakkı Alkan
görünümler 11 B
EVRENDE HER ŞEY NEDEN DÜZ?
10:47
Bebar Bilim
görünümler 65 B
Kolpaçino 4 4'lük | Fragman
02:37
Box Office Türkiye
görünümler 285 B