Denizli'de Gergin Final I Orhan Okulu - Cengizhan Şimşek

  görünümler 158,421

Akdenizin Başpehlivanları

Akdenizin Başpehlivanları

Aylar önce

Denizli Yağlı Güreşleri'nde altın kemer Orhan Okulu'nun
Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Denizli Yağlı Güreşleri nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Kıran kırana müsabakaların yaşandığı dev organizasyonun finalinde, son Kırkpınar Yağlı Güreşleri şampiyonu Cengizhan Şimşek’i mağlup eden Orhan Okulu altın kemeri almaya hak kazandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ve gün boyu nefes kesen mücadelelere sahne olan “Denizli Yağlı Güreşleri”nde altın kemer sahibini buldu. Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde sabah erken saatlerde başlayan Denizli Yağlı Güreşlerine Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemer kazanan pehlivanlardan Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Mustafa Taş’ın yanı sıra 500 pehlivan kıyasıya mücadele etti. Gün boyu süren etkinliğe Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve onbinlerce vatandaş katıldı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği Denizli Yağlı Güreşleri’nin ağası iş insanı Zafer Katrancı olurken, 14 boyda yapılan müsabakaları Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin "Ebedi Altın Kemer" sahibi Denizlili başpehlivan Hüseyin Çokal da izledi.
Final müsabakası nefesleri kesti
Saat 22.00’ye kadar süren ata sporu yağlı güreş müsabakalarında altın kemer alabilmek için ter döken güreşçilerin kıran kırana mücadelesi vatandaşlarca ilgiyle izlenirken başpehlivanlık mücadelesinde ise nefesler tutuldu. Yarı finalde Serhat Gökmen’i yenen Ali Cengizhan Şimşek finale çıkan ilk isim olurken, Orhan Okulu Ertuğrul Dağdeviren’i yenerek adını finale yazdırdı. Zorlu mücadele 40 dakika sürerken rakibi son Kırkpınar şampiyonu Cengizhan Şimşek’i yenen, Orhan Okulu Denizli Yağlı Güreşleri şampiyonu oldu, altın kemeri almaya hak kazandı. Cengizhan Şimşek’in ikinci olduğu Denizli Yağlı Güreşleri’nde üçüncülüğü ise Ertuğrul Dağdeviren ve Serhat Gökmen paylaştı. Denizli Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren başpehlivanlara madalya ve kupaları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş birlikte verdi. Ayrıca etkinliğe emek veren katkı sağlayan kişi ve kurumlara plaket takdim edildi.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trshow.info/on/M3c.html...

YORUMLAR: 88
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Değerli takipçiler, dostlar videoyu yorum, beğeni ve paylaşımla destekleye bilirsiniz. Teşekkürler 👍
ism1000RR
ism1000RR Aylar önce
Kırkpınar’ın rövanşı hiçbir yerde olmaz. Kırkpınar’a pehlivan farklı bir motivasyonla çıkar. Hem ünvan olarak hem de oranın ayrı bi maneviyatı ambiyansı var.
ism1000RR
ism1000RR Aylar önce
@Akdenizin Başpehlivanları Bu arada yağlı güreş adına verdiğiniz uğraş için de size ayriyeten teşekkür ederim. Sizler sayesinde daha çok sevilip yayılacak atasporumuz.
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Kırkpınar'da yenildiği için Pamukkale'de bu kadar sıkı, gergin ve sert bir mücadele olduğunu söyleyebilirmiyiz.
Tuncer ÇALIŞKAN
Tuncer ÇALIŞKAN Aylar önce
Usta emeklerine sağlık Allah derman versin, Yağlıgüreş camiasına hizmetin büyük Allah güç kuvvet versin artsın
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Tuncer Çalışkan Akdenizin Başpelivanlarına ailesine katıldığınız için teşekkür ederiz.
Mustafa Ertuğrul
Mustafa Ertuğrul Aylar önce
Orhan Okulu elensenin şeklini değiştirdi, Orhan baya tokat vuruyor ama karşılık gelince hemen mız mız ediyor.yerdeki rakibe elense numarasıyla vurmak ayıp oluyor.Güreş Federasyonu da seyrediyor bu işleri.
Nuri Cent
Nuri Cent Aylar önce
Karşıdaki de bebe ne yaziikki Recep Kara nasılda devirdi
Ümit sarıca
Ümit sarıca Aylar önce
Ben orda güvenlik görevlisiydim Orhan okullu ayıp etti Cengizhan zaten yorgundu böle yenmek olmaz ayıp etti cengizhanın rakipleri baya sağlamdı İsmail balabanlada karşı karşıya geldi sakatlandı hatta Balaban kaçtı gitti cengizhana haksızlık yapıldı bence
U Efe10
U Efe10 Aylar önce
Kondisyonun yaşla çok bir ilgisi yok. Eğer sporcu iyi çalışır kendine bakarsa 35 yaşında 25 yaşından daha iyi kondisyona sahip olabilir deneyimiyle birlikte bunun çok örnekleri var ayrıca güreş anlık şartlara bağlı değişken bir spor sonuçlar sürekli değişiyor tek bir müsabaka üzerinden net değerlendirme yapmak çok doğru değil
Mehmet Karakaya
Mehmet Karakaya Aylar önce
cengizhan kırkpınar ı tesadüf kazanmış gibi durum ortaya çıkmaya başladı, her gittiği yerde başarı gelmiyor, yada kırkpınar zirveydi yaptım bundan sonrası bana yeter derse, kimler kimler kazandı sonra unutulur gider, devamlılık esas yaşı genç daha , ileride büyük pehlivan olacaksa çok çalışacak
1eski
1eski Aylar önce
Cengizhan iyi dinlenememiş sanırım öncesinde, epey yorgun görünüyor. Bir de spikere de söylemiş zaten çok yoruldum, ailemi çok özledim diye, sanırım mental olarak da yıpranmış biraz. Güreş yapmayan arkadaşlar bilmez, şimdi ünvan sahibi olmayan pehlivanlar bazı güreşlerde kendilerini yormaz, bazılarında asılır. Cengizhan Kırkpınar şampiyonu olması hasebiyle her güreşine asıldı haliyle, bu da birikimli bir yorgunluk yaptı onda.
temir henden
temir henden Aylar önce
Orhan okulu resmen üstüste yumruklar attı aciz hakemler neden ihraç etmediniz....
𝗬𝗔𝗟𝗡𝗜𝗭𝗞𝗨𝗥𝗧
𝗬𝗔𝗟𝗡𝗜𝗭𝗞𝗨𝗥𝗧 Aylar önce
Koza tvden daha kaliteli net bir görüntü ile elinize sağlık ustam keşke canlı yayınlarda verseniz böyle kaliteli maçlarda ...
Osman Ozdil
Osman Ozdil Aylar önce
Cengizhan şimşek gibi acar pehlivanların çıkması lazım.aynı pehlivanların güreşlerini seyrede,seyrede artık öğrendik.çok değerli pehlivanlar. Ancak yeni pehlivanları da seyretmek daha zevkli olacak.hepsini seviyorum.
Gülfizar Kaygısız
Gülfizar Kaygısız Aylar önce
Orhan Okulu'nun hareketlerini görmezden gelen hakemler utansın YAZIKLAR OLSUN seyircinin güreş sevgisi kalmıyor
Gülfizar Kaygısız
Gülfizar Kaygısız Aylar önce
Güreş sevgisi kalmıyor güreş hakemi adil olmalıdır taraflı olmamalı sunucu dahil Ali Gürbüz Orhan Okulu'nun Şaban Yılmaz'a övgü yağmuru na tutuyor.ali Gürbüz ün Kırkpınar güreşleri madalya si neden alındı . gerçek ci olunmalı adıl olunmalı taraflı davranılmalı
Tahsin Şan
Tahsin Şan Aylar önce
Cengizhan yırtmış geçmiş Kırkpınar da. Bütün sene 1 turnuva kazanma Kırkpınar kazan hepsinden önemlidir yağlı güreşte.. cengiz han simsek son yıllarda gördüğümüz en teknik güreşçi. Kendisine baktığı sürece de bileği bükülmez. Denizlide antalyada istanbulda yenilmiş kim takar buraları. . Osmanlı güreşçisi cengizhan başarıların daim olsun.
Şükrü  Tatar
Şükrü Tatar Aylar önce
Halil usta muhteşem bir çekim kalitesi ve anlatım yüreğine sağlık
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Kaliteyi arttırdık. 😉
Yilmaz Aktas
Yilmaz Aktas 24 gün önce
Orhan okulu sert bir pehlivan ama gercekten cok iyi bir pehlivan cok severim bu ülke icin cok degerli
Murat KOŞAR
Murat KOŞAR Aylar önce
Güzel videolar için teşekkürler. Her daim takipteyiz.
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Teşekkür ederiz.
Taner Uçar
Taner Uçar Aylar önce
Böyle güreş yapan bi Pehlivan bu sene kemer alamadı hayret ediyorum.
Güney Pars
Güney Pars 15 gün önce
Cengizhan tesadüfen Başpehlivan olmuş.Güreşini izleyince güreşten soğudum.Adamda hiç çaba yok.Orhan okulu iyi bile sabretti.Şöyle adam gibi bi güreş istiyor Cengizhan yerlerde.Orhan Okulu kazandı Helal olsun...
seyyaha seyya
seyyaha seyya Aylar önce
Cengizde,Orhanda kaliteli pehlivanlar.Pirimiz Hz.Ali...Herkese slmlar...
erhan karakaş
erhan karakaş Aylar önce
Hep böyle kıl güreşiyor bu Orhan. Bildiğin tokatlıyor adamı
NMA CREW
NMA CREW Aylar önce
Gençlerin kondisyonu nasıl 35 yaşındaki ismail balaban ve orhan okuludan kötü oluyor ben bunu kabullenemiyorum.Çalışın kardeşim yatarak bir yere gelemezsiniz.Cengizhan evet çok güzel yenişler yaparak başpehlivan oldu ama kimse ondan bunu beklemediği için rahattı.Şimdi rakipleri daha dikkatli olacak bu güreşteki gibi..Bence işi çok zor artık.
1eski
1eski Aylar önce
@NMA CREW Cengizhan da atak güreşir aslında zaten, sanırım burada biraz süregelen yorgunluğundan ötürü yıpranmış olabilir.
NMA CREW
NMA CREW Aylar önce
@1eski yapma...İsmaille orhan ilk çıktıkları 2013ten beri sürekli arayan ve atak güreşen isimlerdi.
1eski
1eski Aylar önce
Antrenman yaşından ötürü tabii ki. Yaşça büyük olanın antrenman yaşı da büyük oluyor, İsmail ve Orhan ın gençliklerine bakarsan onlar da farklı değildi.
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Cengizhan Şimşek için anlayabildiğimiz bazı noktalar var. Kendisi ile yaptığımız görüşme de Kırkpınar sonrası ziyaretlerden dolayı dinlenemediğini bunun üstüne de çok yoğun bir güreş takvimine denk geldiğini belirtti. Bu takvimde iyi güreş çıkması gerçekten zor.
Mehmet Pehlivan
Mehmet Pehlivan Aylar önce
Helal olsun cengizhan Gerededen selamlar
Azmi Saraçoğlu
Azmi Saraçoğlu 23 gün önce
Yorumcu kardeş,sen tarafsız olsan olur,, senin inadına Cengiz
Vedat Akay
Vedat Akay Aylar önce
Kırkpınar tekrarı gibiydi güreş. İkisini de severim. Okulu ayrı bende
sengitbengelcem
sengitbengelcem Aylar önce
Orhan iyice mizikciliga baslamis. Insan yaslandikca kabullenmiyor herhalde yeni gelenleri..
Metin şahin
Metin şahin Aylar önce
40 kere gureş tutsunlar 39 unu orhan kazanır.
Ahmet Yasar
Ahmet Yasar Aylar önce
Cengiz han cok yorgun guresmis
Omer Yildirim
Omer Yildirim Aylar önce
Ata sporunu "el ense-kızdırma" taktiği ile centilmenlikten uzaklaştıran sporcular ş. yılmaz, o. okulu, i. balaban falan...isminiz için ödül için yapmayın şunu........
NMA CREW
NMA CREW Aylar önce
El ense yağlı güreşte var!!Anlayın şunu artık ya..
Nazmi İvgin
Nazmi İvgin Aylar önce
Bu orhan aga genç pehlıvanlara tahammulu yok biz neden ali gurbuz dıyoruz anlasıldımı şimdi resmen elense karışik samarlamış
mustafakocakir
mustafakocakir Aylar önce
Harikasın ustam
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Eyvallah.
Taner Uçar
Taner Uçar Aylar önce
Orhan Okulu taraftarı olarak bu tarz güreş Orhan'a yakışmıyor.
Volkan Alkan
Volkan Alkan Aylar önce
Neyin rövanşı adam Orhan i çimento torbası gibi atti
temir henden
temir henden 11 gün önce
hadi be öyle yenişmi olur....ayıptır ayıp....
Nokta Edirne
Nokta Edirne Aylar önce
eline emeğine sağlık halil bağdat usta
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Teşekkürler 🙏
Süleyman Türker
Süleyman Türker 29 gün önce
Elense ayakta çekilir yere kapaklanmış güreşçiye elense çekildiğini yeni gör düm
netherlands
netherlands Aylar önce
yağlı güreşlerde enseye vurma olayının kaldırılması lazım....adamın kafasında her türlü bölgeye vur sıkıntı değil ama enseye alınan bir darbe adamın hayatını kaydırabilir
H
H Aylar önce
Orhan okulu Cengiz han 10 kere karşılaşsın sadece 1 ini Cengiz han kazanır 9 Orhan kazanır Orhan çok formunda net
Erdinc Yenikaya
Erdinc Yenikaya Aylar önce
Kırkpınar’ın rövanşı Kırkpınar’da olur.
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Elbette öyle ama rövanş gibi maçtı.
süleyman gökçe
süleyman gökçe Aylar önce
Elensenin yerde olduğunu yeni görüyorum şaplak vuruyor resmen
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Sarı kart yedi o pozisyonda.
temir henden
temir henden Aylar önce
böyle yenişmi olur....
meteHaN alp
meteHaN alp Aylar önce
El ense yasaklansin her gureste kavga var mac bölunuyor normal yagli gures olsun
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Nizami olması lazım.
Mehmet Yigit
Mehmet Yigit Aylar önce
Teşekürler ustam
Selahattin Kara
Selahattin Kara Aylar önce
Cengizhan çok pasif güreşiyor
Mesut Düzgün
Mesut Düzgün Aylar önce
Kemaneden ters aşırma oyunu.
selçuk can
selçuk can Aylar önce
Orhan balonu patlatmış
Mehmet yorgancı
Mehmet yorgancı Aylar önce
Bu ne ilkellik spor desen değil develer bile daha medeni güreşir
Avcı Apo
Avcı Apo Aylar önce
Orhan biraz ayıp ettin bleder... Yakışmadı sana...
tuncay kara
tuncay kara Aylar önce
Hocam her yorulan yere yatarsa nasıl olucak güzel anlatiyosunda
tuncay kara
tuncay kara Aylar önce
Eyvallah hocam
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Güzel soru. Sarma, kıle yaparak yenebilirsin. İç kazık ters paça'dan çevirebilirsin. İlla ki ayakta dayama güreşi yapacaksın diye bir şey yok.
Murat Güler
Murat Güler Aylar önce
Şu seslendirme alt yazı ne alaka ne yazdığınizi siz anliyormusunuz ulan her önüne gelen bir halt la çıkıyor karşımıza...
Akdenizin Başpehlivanları
Akdenizin Başpehlivanları Aylar önce
Altyazıyı siz kendiniz kapatabilirsiniz ayarlardan.
Vedat Akay
Vedat Akay Aylar önce
Çok yattın Cengizhan yere. Gençsin. Bu kadar yapılmaz. Benim bildiğim yağlı da rakibe saygı için supleks atılmaz . Supleks minder oyunudur. Rövanş maçıydı. Tebrikler Okulu
Vedat Akay
Vedat Akay Aylar önce
@1eski rakibe zarar verir diye yaglida fazlaca supleks atılmaz diye biliyordum. Teşekkürler
1eski
1eski Aylar önce
Ne alakası var kardeş, supleksin eski adı bel kündesi veya kemaneden ters aşırtma oyunudur literatürde, yağlı nın da yapılan oyunlarındandır, çok sık yapılmama sebebi rakip yağlı olduğu için kontrolün zor olduğu, rakibi üstüne düşürme olasılığı barındıran riskli bir oyun olması. Yoksa saygıyla vs alakası yok.
Ben Bu Cihana Sığmazam 2. Bölüm @atv
2:23:57
Ben Bu Cihana Sığmazam
görünümler 3,5 Mn
DÜNYANIN EN KISA İNSANI (28 Yaşında, 62 cm) Jyoti Amge
12:29
I WANT SUMO (Shorts Version)
0:30
FilmPop
görünümler 18 Mn
URFA SOKAK LEZZETLERİ!
41:07
Kafalar
görünümler 1,7 Mn
Biga'da Nefes Kesen Final I Ali Gürbüz - Mustafa Doğan Özkaya
13:42
Akdenizin Başpehlivanları
görünümler 104 B
Metropol Kadınlar - Özge ÖZER GÜL
Metropol TV
görünümler 1
Başpehlivan Cengizhan Şimşek !! |Damla Altuğ
8:57
Cem Uzan’ın Gülşen Yorumu Mevzular Açık Mikrofon
0:53
Kasaba Doktoru 18. Bölüm
2:27:32
Kasaba Doktoru
görünümler 581 B
Bentrollmen | En Yeni Videosu | #shorts
0:25
TROLL MEN
görünümler 703 B
Müge Anlı ile Tatlı Sert | 4 Ekim 2022 Salı
2:13:33
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 833 B
Gül Masalı 15. Bölüm @atv
2:17:00
Gül Masalı
görünümler 392 B
Acı deyip geçme
0:27
Ali Sürücü
görünümler 3,7 Mn