Did the moon landing ACTUALLY happened?

  görünümler 5,361,572

Barış Özcan

Barış Özcan

3 yıl önce

50 years ago, on July 20, 1969, for the first time, two people landed on another celestial body from Earth. In the following years, 6 more manned flights took place to our beloved satellite and a total of 12 people walked on the surface of the Moon. These people are all American and NASA astronauts. I told you three sentences and I gave the source of this information in the last sentence. What if this information is not correct?
Did the moon landing actually happen?
“We never went to the moon" We see that the first answer to this question was not given with this book. In my last week's video, I told you that when you search for conspiracy theories, you will usually come across one source. That's the book. It was published in 1976, seven years after. The claims in the book form the basis of the discourse developed later on this subject.
NASA did not have the technology to take people to the Moon in the 1960s.
Stars do not appear in photos taken on the moon's surface.
There are optical anomalies in the same photos.
Lunar modules landing on the moon would have to form a huge cloud of dust after landing.
It is impossible to take and operate TV equipment that can broadcast live to the moon.
Because the temperature on the moon surface was too low or too high, the cameras of astronauts had to be melted or frozen.
Many more have been added to these claims over the years. I would like to dwell on the most important claims, since it is not possible to talk about it all within a video period. Answer more rational questions like, nasıl How did they get through the Van Allen radiation belt?. Let's start with technology first.
In the 1960s, NASA had the technology to take people to the Moon. Not only the Americans but also the Russians had such technology. The Apollo spacecraft even used a digital computer. With 2 kb of RAM and 36 kb of ROM, it was a computer that couldn't match today's watches, but it was enough for such a task. If friends of my generation watched the demos for Commodore 64, they might remember what can be done even with small data. 2 minutes 21 seconds of this clip in animation and music, only one person wrote 256 bytes code. It was quite advanced and sufficient for the Apollo era. In addition, spacecraft was not entirely dependent on the computer in itself. Already during the first landing of this computer Apollo 11 has failed and the landing took place. As the Soviet Union was far behind in computer technology, they were able to replace only computers with space calculators in space projects in the Moon projects. With this method, Ay’a managed to download the Luna 2 on September 13, 1959, 10 years before the United States. Yes, the first man-made object reaching the Moon was sent by the Russians. In short, it was technologically possible to send and download a spacecraft to the Moon at that time. It was risky and difficult to send people there. In fact, it's easy to bring them back to Earth alive after sending them to the Moon. So you know what the real question is? Despite all these risks, why did we go to the Moon?
~
The full text of the video and the resources I use are available on my website: barisozcan.com/aya-gercekten-g...
~
ALL VIDEOS ► bit.ly/barisozcanvideolar
To watch my new videos ► bit.ly/barisozcanyoutube
For adding subtitle ► trshow.info_cs_p...
~
BarisOzcan
BarisOzcan
BarisOzcan
BarisOzcan.com/sikca-sorulan-s...

YORUMLAR: 14 129
@mustafand898
@mustafand898 3 yıl önce
Amerikanın bilim için uzaya çıktığını söyleyeceksin sanmıştım tam çıkıyordum savaş için deyince
@user-bm4gi7yd7d
@user-bm4gi7yd7d Yıl önce
Keşke ülkemizde matematik fizik gibi uzay dalında bir ders olsaydı. En azında hiç yoktan iyi olurdu
@ebrarz7485
@ebrarz7485 3 yıl önce
Hayatımda izlediğim en kaliteli videolardan biriydi. Video emek ve çaba kokuyor. Sizi severek izliyorum ve her izlediğim videoda kendime çok şey katıyorum. Harikasınız !
@esinkaramaloney3656
@esinkaramaloney3656
Yarım asır önceki teknoloji ile gidiliyor ne yazık ki şu an hala gidilemiyor. Ayrıca NASA 'nin Ay' a gidiş raporlarını kaybettiklerini duymuştum. Emeğinize sağlık 🙏
@ahmetaltuntas7576
@ahmetaltuntas7576 2 yıl önce
Bu ekranlarda sizin gibi bilimsel araştırmalar yapan insanları görmek gerçekten bizi mutlu ediyor. elinize emeğinize sağlık 👏🏻
@satisteknikleri
@satisteknikleri Yıl önce
Sevgili Barış Özcan güzel videolarına devam ediyorsun. Bir ufak sorum var. Bu kadar mükemmel bir kurumun Ay'a çıkış videoların orjinallerini kaybetmesini nasıl yorumluyorsun ?
@betulb3216
@betulb3216 3 yıl önce
Bende küçükken hep astronot olmak istiyordum sonra öğrendim türkiyede uzay yokmuş
@user-mi4bj1ix6f
@user-mi4bj1ix6f 3 yıl önce
Barış kardeşim eline ağzına sağlık. Saçma sapan videolar yerine bilgilendirici video yapan bir kaç kişiden birisin
@cerennursahin2115
@cerennursahin2115 2 yıl önce
Barış abi o kadar iyi ve gûzel bilgilere sahipsin ki olayı daha iyi kavramamızı hemde gençlerin aklındaki sorulara cevap veriyorsun bence bu çok güzel bişey umarım daha iyi daha yüksek başarılara ulaşırsın💙
@ismailfidan5859
@ismailfidan5859
Ay’a hiç gidilmediği daha net bir şekilde anlatılamazdı.. bize balık vermeyip balık tutmayı öğrettiğin için teşekkürler Barış Özcan
@astrolin2022
@astrolin2022 3 yıl önce
Ben de aya gidilmediğini savunanlardandım. Bu bilgiye nerden vardım hatırlamıyorum, sanırım dünya aslında düz videolarından olabilir :))) Sizdeki araştırmacılık ruhu, bilgi kapasitesi ve kültüre çok güveniyorum. Artık "Aya asla gidilmedi" demeyeceğim, sonsuz teşekkürler! 💙
@ilkdoganemir1
@ilkdoganemir1 Yıl önce
Bu konu hakkında bi kitap okumuştum. Adı "İpler kimin elinde? Komplo teorileri" diye bi kitaptı.O kitabı okumanızı tavsiye ederim çünkü bu konu hakkında daha ayrıntılı şeyler anlatıyodu.
@cagan3821
@cagan3821 3 yıl önce
Abi yıllardır bize vermiş olduğun bilgi bilim ilim sanat için tüm takipçilerin ve izleyenlerin adına sana teşekkür ederim...
@seleric
@seleric 2 yıl önce
Barış bey çok güzel bir noktaya degindiniz. Bir bilginin doğruluğunu değerlendirmeye "kritik düşünme" (critical thinking) deniyor. Ve ABD'deki üniversitelerde bu konu öğrencilere bilgiye ulaşmanın yolları ile birlikte aktarılıyor. Böylece her okuduğu bilgiye inanmadan önce kontrol eden ve bilginin doğruluğunu ölçmeye teşvik edilen bilim insanları yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bence ilkokul düzeyinde bu bilgiler aktarılmali.
@ahmetcira8336
@ahmetcira8336 2 yıl önce
Benim de en çok merak ettiğim konulardan bir tanesi budur. Kainatın büyüklüğüne kıyasla gezegenimizin hemen yanında olan kendi uydusuna gitmenin pek de öyle övünülecek bir şey olmadığını düşünmekle beraber yine de yeryüzünde sıfırdan başlayan insanoğlu ve geleceği için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Sizin videonuz dan da oldukça etkilendim. Ancak hala şüphelerim var. Neyse en azından ömrümüz olursa 2024 teki bir sonraki ay macerasını görebileceğiz.
@altekendustri8106
@altekendustri8106
Öncelikle emeğinize yüreğinize sağlık. Dikkatimi çeken şu oldu yayınınız da , Abd , Çin, Hindistan ve Japonya bu dört ülkede ayın neden aynı yüzeyine nokta atışı yapar gibi aynı noktaya ayak bastılar veya neden aynı noktayı gözlemlediler. koca ayda başka nokta yok muydu? sizce de ilginç değil mi ?
@squerk4742
@squerk4742 2 yıl önce
güzel örneklemeler yapıyorsun takılmadan konuşuyorsun ve küçük espirileri kendini bozmadan fazla abartmadan yapıp konuya dönüyorsun bu yüzden hem eğlenceli hemde meraklı bir izleyiş sunuyorsun.
@ahmetaksu3083
@ahmetaksu3083 Yıl önce
Gerçekten çok açıklayıcı bir video olmuş ellerine sağlık Barış Abimm 🙏🏼
@einsam494
@einsam494 3 yıl önce
Bundan 50 sene önce bu videodaki bilgileri öğrenmek dört beş yılımızı alırdı. İnternete ve bu İnternet içindeki değerli ve sağlam bilgileri derleyip bize en sade şekilde sunan değerli insanlara buradan teşekkürler.
@osmangok8577
@osmangok8577 2 yıl önce
Barış abi tebrik ediyorum son derece başarılı içerikler uretiyorsun. Sayende surukleyici bir sekilde dinliyor ve anlıyoruz
BLACKPINK - ‘B.P.M.’ TEASER
0:32
BLACKPINK
görünümler 2,5 Mn
SUBWAY SURFERS 3 #shorts
0:49
Natan por Aí
görünümler 17 Mn
Yine yeniden BİM olayı: Savaş kızışıyor
20:00
Rusen Cakir medyascope
görünümler 30 B
Büyük Piramidin içinde ne var? 3B TUR
19:20
Barış Özcan
görünümler 950 B
Tek Tip Estetik - 317.Bölüm (Güldür Güldür Show)
17:20
Güldür Güldür
görünümler 3,2 Mn
Pentagon-verified UFO footage
9:00
Barış Özcan
görünümler 3,4 Mn
What's in the deepest point in the world?
11:41
Barış Özcan
görünümler 4,3 Mn
Düz Dünya'dan Big Bang'e 15 EVREN MODELİ
17:28
Barış Özcan
görünümler 1,6 Mn
A Week in NASA - I Met With an Astronaut
19:50
Barış Özcan
görünümler 3,6 Mn
Bermuda Şeytan Üçgeninin gizemi çözülebilir mi?
20:17