Ay'a GERÇEKTEN gidildi mi?

  görünümler 4,460,334

Barış Özcan

Yıl önce

Bundan 50 yıl önce 20 Temmuz 1969’da ilk kez iki insan Dünya’dan başka bir gök cisminin üzerine indi. Takip eden yıllarda sevgili uydumuza 6 kez daha insanlı uçuş gerçekleşti ve Ay yüzeyinde toplam 12 kişi yürüdü. Bu kişilerin hepsi de Amerikalı ve NASA astronotu. Sizlere 3 cümle söyledim ve sonuncu cümlemde bu bilgilerin kaynağını da vermiş oldum. Peki ya bu bilgiler doğru değilse?
Ay’a gerçekten gidildi mi?
“We never went to the moon - Ay’a hiç gitmedik”. Bu soruya ilk hayır gidilmedi cevabının bu kitapla verildiğini görüyoruz. Geçen haftaki videomda sizlere komplo teorilerini araştırdığınızda karşınıza genellikle tek bir kaynağın çıkacağını söylemiştim. İşte o kaynak bu kitap. Ay’a gidilmesinden 7 yıl sonra 1976’da yayımlanmış, yine ABD’de. Yani Ay’a gittiğini söyleyenler de Amerikalı, gidilmediğini söyleyenler de... Kitaptaki iddialar daha sonra bu konuda geliştirilen söylemin temelini oluşturuyor.
NASA 1960’lı yıllarda insanları Ay’a götürebilecek bir teknolojiye sahip değildi.
Ay’ın yüzeyinde çekilen fotoğraflarda yıldızlar gözükmüyor.
Aynı fotoğraflarda optik anomaliler var.
Ay’a iniş yapan Lunar modüllerin indikten sonra çok büyük bir toz bulutu oluşturması gerekirdi.
Ay’a canlı yayın yapabilecek TV ekipmanı götürüp çalıştırmak imkânsızdır.
Ay yüzeyindeki sıcaklığın çok düşük ya da çok yüksek olması nedeniyle astronotların fotoğraf makinelerinin erimiş ya da donmuş olması gerekirdi.
Kitaptaki bu iddialara yıllar içerisinde daha pek çok yenisi eklendi. Hepsi hakkında konuşabilmek bir video süresi içerisinde mümkün olamayacağı için ben en önemli iddialar üzerinde durmak istiyorum. “Van Allen radyasyon kuşağından nasıl geçtiler?” gibi daha mantıklı soruları cevaplamak. Önce teknolojiden başlayalım.
NASA 1960’lı yıllarda insanları Ay’a götürebilecek bir teknolojiye sahipti. Sadece Amerikalılar değil Ruslar da böyle bir teknolojiye sahipti. Apollo uzay araçlarında dijital bir bilgisayar bile kullanıldı. 2 kb RAM ve 36 kb ROM kapasitesiyle bugünkü kol saatleriyle bile boy ölçüşemeyecek bir bilgisayardı ama böyle bir görev için yeterliydi. Benim kuşağımdan arkadaşlar Commodore 64 için yapılan demoları izlemişse küçük datalarla bile neler yapılabileceğini gayet iyi hatırlıyordur. 2 dakika 21 saniyelik şu klipteki animasyon ve müziği bir kişi sadece 256 byte’lık bir kodla yazdı. Apollo görevinde kullanılan bilgisayar dönemine göre oldukça gelişmiş ve yeterliydi. Ayrıca uzay araçları tamamen kendi içindeki bilgisayara bağımlı değildi. Zaten bu bilgisayar daha ilk iniş sırasında Apollo 11’de arıza yaptı ve buna rağmen iniş gerçekleşti. Sovyetler Birliği bilgisayar teknolojisi konusunda daha geride olduğu için Ay projelerindeki uzay araçlarına bilgisayar yerine sadece hesap makinesi koyabildiler. Bu yöntemle Ay’a ABD’den 10 yıl önce 13 Eylül 1959’da Luna 2 aracını indirmeyi başardılar. Evet Ay’a ulaşan ilk insan yapımı cisim Ruslar tarafından gönderildi. Kısaca o dönemde Ay’a uzay aracı gönderebilmek ve onu indirebilmek teknolojik olarak mümkündü. Riskli ve zor olan şey insanları oraya göndermekti. Aslında o da kolay da onları Ay’a gönderdikten sonra canlı olarak Dünya’ya geri getirebilmek mesele. Dolayısıyla sorulması gereken asıl soru ne biliyor musunuz? Tüm bu risklere rağmen Ay’a neden gidildi?
~
Videonun tam metni ve kullandığım kaynaklar web sitemde:
barisozcan.com/aya-gercekten-gidildi-mi
~
TÜM VİDEOLAR ► bit.ly/barisozcanvideolar
Yeni videoları kaçırmamak için ► bit.ly/barisozcanyoutube
Altyazı eklemek için ► trshow.info_cs_panel?tab=2&c=UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw
~
BarisOzcan
BarisOzcan
BarisOzcan
BarisOzcan.com/sikca-sorulan-sorular

YORUMLAR
Gokhan Koruca
Gokhan Koruca 3 saatler önce
Cevabı 00:56 da vermiş zaten. Ondan sonrasını izlemeye gerek yok. Kalkıp bize yalan olabilir diyecek değil ya.
Adrinette
Adrinette 8 saatler önce
Acaba ay dünyanın gelecekteki hali mi?
Black hole
Black hole Gün önce
Kesinlikle gidilmedi. Aydaki karamso toprağa bakın zaten o ucuz çekimin hilesini ortaya çıkartıyor. Ayda humuslu toprak varda Bİzmi bilmiyorduk 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
MONKEFLİX
MONKEFLİX Gün önce
aya gidilmediğine inanan insanların çoğu bu videoda tek argüman göstermiş *Nasa van ellan kuşağından geçebilecek bir araç geliştiriyor peki nasıl 1969 da gidildi beyninizi çalıştırın* arkadaşlar nasa van ellan kuşağından sıfır hasarla geçmek üzere bir araç yapıyor insanlara araştırın demeden önce siz araştırın araştırmak istemiyorsanız nygmanın uzaya gidilmedi diyip dünyadan hareket eden bulutları gösterdiği videoları izleyin
Ruslan Agalarov
Ruslan Agalarov Gün önce
Yalandı aya heçkim getmeyib NASA-nın Amerikanın yalanları hamısı yalandı
experience 23
experience 23 Gün önce
yav hehe
Yasa Dursun
Yasa Dursun 2 gün önce
Aya nasil gidiyorsun sen. 150° derece sicaklikta sen nasil yasayabilirsin. Ayin Hava durumu 150° buda Ozan tabakasi bulunmadin dan dolayi Ay da su an 300 ve 400° varan sicaklik var. Dünya da Atmosferin Ozon tabakasi bulundugundan dolayi Hayat var. Eger Dünyada Ozon tabakasi olmasaydi Dünyada su an 200° dereceyi gecen sicaklik olup her sey Agaclar Bitgiler Cair cair yanip kül olurdu. Ay da da söz konusu bu her taraf Küllesmis toprak. Yüz derecede su buharlasiyor. Buda Ayin Günese bakan tarafi. Arka tarafi ise Günes görmüyen tarafida eksi Yüzelli derece .Ayin Faaliyeti Dünya Üzerinde Corafi Tabiatin Dünyayi yönlendiren bir Gezegen dir Maknetik ve diger gücler icerisinde barindiran Gel git Hareketleriyke Denizlere Akintiya cevirip sada Duru kalmasini önlüyor ve böylekile suyun eskimeyip temiz olmasi saglaniyor. Ay gidip gezip yasanip Hayat bulunan bir yer degildir. Ve Aya varilmis olsaydi burayi coktan Kolonilestiler di ve simdiye kadar yerlesip bir Paris kadar en azindan yerlesil Il yada Kent e ve Sehire benzeyen yerlesik alanlar olmazmi idi. Her seye inanmayin Bu bir yalan komplosu.
Devrim Pınar Gürbüzoğlu
Devrim Pınar Gürbüzoğlu 2 gün önce
Sunum, Ay'a bir uzay aracı gönderildiğini kısmen ispatlıyor belki ama insanların oraya gittiğine dair ayak izi ve getirildiği iddia edilen taşlar dışında bir bilgi yok. Ki ayak izi ve taşlar da inandırıcılığı sorgulanabilir argümanlar. Ayrıca "sistemli bir yalan söyleme" halindeki ABD rakibi ülkelerden bahsediyor. Çin Uzay Ajansının birçok uçuşu, içeriği bilinmiyor. Ayrıca olmayan bir şeyi ispat etmek daha zordur. Maalesef bu video, Ay'da o tarihte bir insan vardı, gizemine ışık tutamamış.
BABYDXSHOW Youtube
BABYDXSHOW Youtube 2 gün önce
Aya tabi gidildi dersin cunku aksini soylesen ac kalirsin para kazanamazsin gec bilgiyi. Salla istedigini inanan aptal cok var
Nadir Sadiqov
Nadir Sadiqov 4 gün önce
2:25 tamam eğer aya gitmedilerse bunları nasıl biliyonuz.
Hiç kimse
Hiç kimse 5 gün önce
-Bana Ay’a gittim deme. -Neden? -Çünkü inanırım........
nabionuz beaa
nabionuz beaa 5 gün önce
Bu adam ne derse okeyim
!?
!? 5 gün önce
Şimdi telefonum uzay makinesinden daha fazla ram ve roma sahipse ben telefona oturarak uzaya gidebilir miyim woah
Berk Sözder
Berk Sözder 6 gün önce
Ben bir cahil akp koyunuyummm 2023 te süpergüç olup amerikayı yıkıcazzz
murat al
murat al 6 gün önce
ben ınanmıyorum hadı gıttı nasıl olduda gerı dondu yanı ayrılan parcalar oluyor tekrar bır atesleme olması lazım vs mantıksız gelıyor bana
Cem Şahin
Cem Şahin 6 gün önce
Rahman Suresi 33. Ayet Ey Cin ve insan toplulukları gökyüzünden dışarı çıkmaya gücünüz yetiyorsa hadi çıkın.Oradan kudretli bir güç olmadan asla çıkamazsınız.
Mesut Topcu
Mesut Topcu 6 gün önce
Videonun başlığı gerçekten gidildi mi? ana videonun başından itibaren "gidildi" "nasıl gidildi" ... gidilmediğine dair olan tezleri ortaya koysaydın. ve gidilmediğinden daha çok ilk gidilip gidilmediğine dair tartışmalar var. "İLK aya inen biziz" iddiasına karşın Gidilmediğine dair çok fazla kanıt var ve hala aksini söyleyemediler. Ben pek sevmem ama bi harun yahya'nın ayla ilgili yazdığı şeylere bakmalısın.
Halil Efe Oyunda
Halil Efe Oyunda 6 gün önce
0:00 Altyazı aç! HİDRA ÖLÜME İNAT! Yazıyor. Bu bir şarkı TRshow 'den bakın.
zafer ertas
zafer ertas 7 gün önce
Peki bu apollo 13 Van allen kuşağını nasıl geçti çünki günümüzde 2021 de bile buradan insanlı araçlar geçilemiyor ve güneş parlamaları nasıl öldürmedi bu astronotları son olarakda dönüşde o dönemin en kaliteli çeliği 1600 1400 derece ısıya dayanabilirken 2200 derecelik sıcaklık ve yer çekiminden nasıl sağ kurtuldu ? kafamda deli sorular dolanıp duruyor :/
resul aytulum
resul aytulum 7 gün önce
bune ya 🙄 len madem bilmiyorsun ne diye bizi oyalıyorsn barış
Ali Muhammed Abdullah
Ali Muhammed Abdullah 7 gün önce
Ayın yüzeyinden çekilen resimler, yeryüzünün gri resimleri. Marsın yüzeyinden çekilen resimler, yeryüzünün kırmızı resimleri. Güneşin yüzeyini gösteren resimler, yanan lav taşın top şekli. Hiç bir gezegen yok. Yeryüzü gelecek ve geçmişin arasındaki tek ''An'' seviyesi. Dünyanın sınırları üstelik maddenin son sınırları. İnsanın bedeni, madde olarak maddenin içinde yaşıyor. Maddenin içinde yaşadığı için, maddeyi hem dıştan hem içten görebiliyor. Maddeye dıştan bakınca sadece maddenin anını algılıyor ama maddenin içinden dışına bakınca, madenin gelecek ve geçmişini de görebiliyor. Bu görüntü güneş ve ay olarak gözüküyor. Ay yeryüzünün geçmişini yansıtıyor. Güneş de yeryüzünün geleceğini. Ve yeryüzü de şimdiki anı oluşturuyor. Güneş ve ay maddeden oluşmayan yeryüzünün farklı zamandaki yansımaları. Bu bir Hakikat. Maddiyattan oluşan aya gitmek için, geçmiş Zamana inmek gerek, yani yerin dibine doğru. 2500 Kilometre derinlikte, yeryüzünün ortalama 27 Milyar evvelki zamana inmiş olunur. İnsan yeryüzünün geçmiş halini görmek istiyorsa, yani bitkilerin, hayvanların ve insanların dağa yaratılmadı zamanı görmek istiyorsa, aya baksın. 999 adlı kitabımda boyutların İlmini açıkladım. Bu bilim gelecek neslin Hak ilmi. Bunun şakası yok. Allah'ın düşmanları, insanları fena halde kandırarak, İnsanların degerli zamanlarını sömürüyorlar. Zalimler, Cahillerı böyle harcıyor, kullanıyor.
Kr Dnz
Kr Dnz 6 gün önce
🤣
ADDJ CHkf
ADDJ CHkf 8 gün önce
alt yazıyı kim yaptı lan ilk saniye niye öyle :D
kamil hıyar
kamil hıyar 8 gün önce
hocalarımdan daha iyi anlatıyor ...
Bahattin GEDİK
Bahattin GEDİK 8 gün önce
İnsanın illaki aklina bir soru gelir bu konuyu webteknodan calip daha fazla izlenmis webteknonun gozu yasli
zzzehra
zzzehra 9 gün önce
one small step for men videosundan buraya :)
Fatih ATALAY
Fatih ATALAY 9 gün önce
o yıllarda Rusya değil SCBB vardı
Mücahit MUM
Mücahit MUM 9 gün önce
Dünyanın gelecekteki kaderini değiştiren bazı olaylar silsilesi ; KAVİMLER GÖÇÜ , İSTANBUL’UN FETHİ , FRANSIZ İHTİLALİ , AY’A AYAK BASILMASI..!
Game Box
Game Box 9 gün önce
Barış Özcan; Çok güzel insanların düşüncelerini manipüle eden bir İnsan olduğunu anlamaya başladım. Aya insanın ayak basmadığını eski nasa çalışanları bile sızdırmış olmasına rağmen, Barış özcan çok güzel bir çelişki ile insanları kandırmayı başarmıştır. trshow.info/watch/626OXG5kt64/video.html Biraz araştırın ve koyun gibi her söylenene aldanmayın. tebrik ediyorum barış özcan müthiş bir manipülasyon tekniği kullanmaktadır. Not: At gözlüğü takıp bana yorumda küfür etmeden önce gerçekten sağlam kaynaklardan araştırıp öyle küfür edin edeceksenizde. sağlıcakla kalın.
Tümer Batu
Tümer Batu 10 gün önce
videonun sonunda 20 Temmuz 1969 dan bi video koymuş şansa bak bende o uçuştan tam 38 yıl sonra doğdum, 2007.2007 dışında bi önemi daha var artık :)
Muzaffer alev
Muzaffer alev 10 gün önce
"YOU TUBE MUZAFFER ALEV'', ; @ @t
Ahmet Mithat
Ahmet Mithat 11 gün önce
Ay'a gidilmedi.Dünyanın oyunu hepsi.İnanmayın böyle şeylere.Adamlar 70-80 yıl önce Ay'a gitmiş,hala koronaya çare bulamadılar.Buldular ama zamanını bekliyorlar.Mantıklı düşünün.Koronoya bitirmek mi daha kolay yoksa Ay'a gidebilmek mi? Hepsi yalan.
YAKUP Ünal
YAKUP Ünal 9 gün önce
@Ahmet Mithat anladim efendim
Ahmet Mithat
Ahmet Mithat 10 gün önce
@YAKUP Ünal Onlara yalan-doğru demiyorum.Örnek olarak söylüyorum; Mesela Rusya 22 kişi götürse Ay'a çift kale maç yapsalar.Siz tv de ya da youtube da görseniz '' oooo adamlar aşmış,maç yapıyorlar,inanılmaz'' vs. dersiniz.1 gün sonra NASA yalanlasa,hemen ya NASA yalanladı Rusya gitmemiş Ay'a maç falan hikayeymiş dersiniz.Sadece NASA'ya inanıyorsunuz bu Türkiye için geçerli değil maalesef tüm dünyada böyle.Her gördüğünüze inanmayın her gördüğünüz videoya özellikle.Yoksa en iyi gelişmeleri kateden zaten Nasa.Bunu Rusya ve Çinde kabul ediyor.Demek istediğim her söylenene inanmayın.
YAKUP Ünal
YAKUP Ünal 10 gün önce
@Ahmet Mithat rakibi vardı Sovyetler Birliği rakibiyi di simbi de Rusya ve Çin rakip Amerika Rusya ve Çin Uzay yarişinda cin ve Rusya damı bu yalana göre belge hazırlıyor
Ahmet Mithat
Ahmet Mithat 10 gün önce
@YAKUP Ünal Kardeşim yıldan ziyade benim vurgulamak istediğim NASA ne derse dünya ona inanıyor.Söz meclisten dışarı.Rakibi yok diyebiliriz belki ama ne derlerse doğru gözüyle bakıyoruz çünkü ABD harici diğer ülkeler bu kadar yatırım yapmıyor diyebiliriz.Kara delik olayı mesela.Güya bu fotoğraflanmış.NASA Uzayda top oynayan adam gördük dese herkes inanacak.NASA Hz.İsayı görüntüledik deyip,fotoğraf paylaşsa yine herkes inanacak çünkü adamların rakibi yok.O yüzden söylediklerinin bir çoğu doğru değil.
YAKUP Ünal
YAKUP Ünal 11 gün önce
Dikkatli dinle 50yil diyor ve astronotlarin getirdiği ay taşları aydan getirildiğini doğrulanmis
İsmail Kaya
İsmail Kaya 12 gün önce
hayıııırrr george lucas çekti efektleri
Yusuf Salih
Yusuf Salih 12 gün önce
Şimdi neden gidirmiyor.
Lenovo lenovo
Lenovo lenovo 12 gün önce
Bizim öyretmenimiz aya gidilmediyimni iddia ediyor ama ben aya gidildiyine inanıyorum
Ahmet Aksu
Ahmet Aksu 12 gün önce
Gerçekten çok açıklayıcı bir video olmuş ellerine sağlık Barış Abimm 🙏🏼
Zehra Tülüce
Zehra Tülüce 13 gün önce
Neil Amstrong ile başka birkaç kişi daha iniyor ya ben onların yerinde olsam Neil i itibar kendim aya ilk ayak basan insan olurdum . Sonuçta diğerlerini takan yok
General Kış
General Kış 14 gün önce
Ayda şarkı söyleyerek zıplamakmı var bi hayalimiz
Berat
Berat 14 gün önce
Biz ülkenin sınırlarından çıkamıyoruz daha
FBI
FBI 14 gün önce
Apollo 13 un düşmesi sizce tesadufmu yoksa 13 cidden sanssizmi
Meryem Güneri
Meryem Güneri 15 gün önce
Videonun sonunda ağlayasım geldi normal mi
Mustafa Ali
Mustafa Ali 6 gün önce
Müzikten dolayı belki
The Untouchable Türk
The Untouchable Türk 15 gün önce
Emeğinize sağlık, güzel bir video olmuş. (13000.ci yorum)
hazan hazan
hazan hazan 17 gün önce
Aya gidildiğine inanmıyorum.
Muhammet
Muhammet 16 gün önce
Dünya düz demi
Yamocuk
Yamocuk 16 gün önce
Neden
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Tebrik ederim.
Xrourz
Xrourz 17 gün önce
videoyu baya sonra goruyorum ama aya ilk gidilme goruntusu amerika diyorlar ama ayın kendine öz bi ruzgari ve atmosferi yok ama amerika birleşik devletleri yani abd bayragi aya dikilmiş ve bildigin dünyadan bir bayrak gibi dlagalaniyor bu bir yalan.
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
O bayrak dediğimiz kumaştan yapılma değil. Bayrak dikilirken daha doğrusu taşınırken deforme oluyor ve buruşuyor. Saklandığı için dalgalanma görüntüsü oluşur.
selcuk han
selcuk han 18 gün önce
asla gidilmedi amerıkan senaryosu hepsi bu..
Yiğit S
Yiğit S 15 gün önce
@Muhammet NEDEN OLMASIN
Muhammet
Muhammet 16 gün önce
Dünya da zaten düz
Demir Demirhan
Demir Demirhan 18 gün önce
Cevabı netleştiremedim ben.AYA GERÇEKTEN GİDİLDİ Mİ YOKSA BÜYÜK BİR YALAN MI SÖYLENİYOR?Eğer gerçekten gidildiyse islam dini çürütülmüş olur:(
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 14 gün önce
@YusufCan GÜN onu biliyorum. Zaten
YusufCan GÜN
YusufCan GÜN 14 gün önce
@Yunus Emre Burak Rahman suresi 33-36 ya bakabilirsin
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 16 gün önce
@Yunus Emre Burak harbiden ne alaka
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Ne alaka
Çilekli Dondurma
Çilekli Dondurma 19 gün önce
daha aya *gerçekten* gidilip gidilmediğini bile bilmiyoruz :(
Dr. InfoTech
Dr. InfoTech 19 gün önce
Peki niye şimdilerde kimse gitmiyor?
Yamocuk
Yamocuk 16 gün önce
Videoda açıklıyor düzgün izle
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Araç göndermeyi tercih ediyorlar.
Fizik Küpü
Fizik Küpü 20 gün önce
biraz dark web deep web tor konuyla anlatsan iyi olur
Erdem dönmez
Erdem dönmez 20 gün önce
13 şanssızlığı ???????
Ferhat Ektiren
Ferhat Ektiren 20 gün önce
21.yüzyıldayız ve teknolojinin çığır açtığı bir zamandayiz ama aya tekrar gidebilmek için 10 yıllık bir süreye ihtiyaç duyuyorlar sizcede bir tuhaflık.yokmu heleki elon mask bunca deneme yanılma yöntemi ile space x projesinde mukemmeliyeti yakalamisken
Yiğit S
Yiğit S 15 gün önce
@Muhammet AYNEN OZAMANLAR ÜCRETSİZ GİDİLİYORDU AYA
Muhammet
Muhammet 16 gün önce
Bunlar aşırı maliyetli şeyler bundan olabilir
Efe Kahyaoğlu
Efe Kahyaoğlu 18 gün önce
10 yıl değil 3 yıl
ali veli
ali veli 21 gün önce
okadar ruslardan geri kalan bir ülke nasıl oluyor da ilk denemede aya insan gönderiyor ve başarıyor ve tam da amerikanin alman esirlerini tutumu bölgeye üst kuruluyor amerika. alman orada ne yapsın eder hitlerin profesörleri degilseler ve bütün bü projenin basında alman fizikçi profesör var bir de sonra bazı türk ise yaramaz yerleri silsinler diye çöpleri atsınlar diye türk elemanlar ben nasada calistim Almanların sayesinde aya gidilmedi diyor bana burada mantıklı bireyleri birileri söyleyebilir mi acaba tip bile bu gun hitlere borçlu ve halen de okadar insanligin halen bilmediği calismalari var
Mehmet Akif ÇİFTÇİOĞLU
Mehmet Akif ÇİFTÇİOĞLU 21 gün önce
Bu videodan sonra barış abinin kapısı çalındı. Barış: "Kim o? Aras kargo mu?" dedi, kapının arkasındaki adam: "Aynen kardeşim Aras kargo." dedi. Gerisi zaten belli. (Amerikada yaşayan bir adama nasıl Aras kargo gelir ki)
Mehmet Akif ÇİFTÇİOĞLU
Mehmet Akif ÇİFTÇİOĞLU 15 gün önce
@Mehmet Mutlu TRshow'a Aras kargo yaz izle anlarsın.
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 16 gün önce
Anlamadım
Cahit Kaplan
Cahit Kaplan 22 gün önce
9:40 ta çalan müziği bilen var
Cahit Kaplan
Cahit Kaplan 11 gün önce
@Yamocuk link atar mısın bulamadım
Yamocuk
Yamocuk 16 gün önce
Porky porkys
S D
S D 22 gün önce
Apollo 11 in indiği kordinatları bilseydik ve bir üst düzey teleskop umuz olsaydı orayı incelerdik ve orda bir amerikan bayrağı dursaydı belki daha çok inanırlardı
S D
S D 16 gün önce
@Yunus Emre Burak o zaman gg :D
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Modülün izleri teleskop la görülüyor.
Music's_Time
Music's_Time 20 gün önce
Evt ya...
ndy grn
ndy grn 23 gün önce
İyi de güzel kardeşim ondan sonra neden bir daha insanlı keşiflere devam edilmedi?!! Halbuki günümüzde o döneme göre teknoloji everest tepesi kadar gelişti. Tekrar, insanlı olarak canlı yayında gidilmezse hiç kimse ikna olmaz.Ayrıca van allen kuşağı o zaman sorun olmadıysa şimdi de sorun olmamalı. Söz konısu ülkelerin güç gösterisiyse , bunu pek âlâ danışıklı yalanlarla saklayabilirler sonuçta birbirlerini tehdit edebilecekleri bir sürü kozları var ellerinde. Böyle durumlarda ortak yalanlar işe yarar
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Teknoloji geliştiği için insan göndermiyorlar. Onun yerine insansız araç gönderiyoruz.
?? ? BMİ
?? ? BMİ 21 gün önce
@ndy grn niye hmm
ndy grn
ndy grn 22 gün önce
@?? ? BMİ hmm 🤔🙄
?? ? BMİ
?? ? BMİ 22 gün önce
Savaş bitti ve kesti
?? ? BMİ
?? ? BMİ 22 gün önce
Savaş yüzünden
Eren Kun
Eren Kun 24 gün önce
Uzaya gidilmedi diyip Uzaya gidilmesiyle ilgili videolar atan barış özcan
Nurlan Qasimli
Nurlan Qasimli 25 gün önce
Soruyu yine sordu ama yinede NASAnın tarafını tutdu
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 16 gün önce
Ne alaka Nasanın tarafını tutmakla
Selam Kübra
Selam Kübra 25 gün önce
Abi senden iyi öğretmen olur
Yiğit Oğuz
Yiğit Oğuz 25 gün önce
14:56 corona virüs bilerek yayıldı
Hüseyin Karavuş
Hüseyin Karavuş 26 gün önce
kol saati gücündeki bilgisayar ile karmaşık hesaplamaları yaparak aya gidilebilir diyor. Onu boşver navigasyonsuz markete gidemiyoruz.
Boogey
Boogey 27 gün önce
ben gidilmediğine inanıyorum
Burcu Kendir
Burcu Kendir 27 gün önce
Yine 🙏
Mehmet Ali Aktaş
Mehmet Ali Aktaş 27 gün önce
Malesf aya hiç gidilmedi insanları 52 yıldır kandırıyorlar eğer gidilseydi şemdiye kadar urda otel bile inşa ederlerdi dünyanı parasını kazanırlardı
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Teknoloji hızlı gelişiyor ama konu uzay teknolojisi olunca her şey gereğinden fazla pahalı oluyor. Bu yüzden uzay çalışmaları çok yavaş.
Mehmet Ali Aktaş
Mehmet Ali Aktaş 18 gün önce
@Hidden jager sen nasıl anlıyorsun ben aya gidilmedi yazışm çünkü gidemezler 384 bin kilometre gidiş geliş 764kilometere uraya gitmeye yakıtmı dayanır bitmeyen yakıt türünümü buldular
Hidden jager
Hidden jager 23 gün önce
dayı hadi ayda otel kurdular kaç kişi kalacak 7 günlük kalmayı düşünüyorsun herhalde
Əlirza Hacıyev
Əlirza Hacıyev 28 gün önce
Bana hiç inandırıcı gelmedi. Bence aya gidilmedi. Benimle aynı fikirde olanlar +1lesin 👇
Osman osmanoğlu
Osman osmanoğlu 28 gün önce
Osman osmanoğlu 1 saniye önce Yalan ve yalanı tekrarlayanlar ne güzel değil mi? Ay giden yokkkk.
Beren UZUNOĞLU
Beren UZUNOĞLU 29 gün önce
Evet aya gidildi
Shevej a.
Shevej a. 29 gün önce
:)))))
hayatın içinden
hayatın içinden 29 gün önce
Mars'a gidenler Aya parmak atmış olmalıdır 😉
Dilan Dilan
Dilan Dilan 14 gün önce
Mars’a da gidilmedi
Diyar Özdemir
Diyar Özdemir Aylar önce
Sana. Bayılıyorum ❤️🙏
MUHAMMET DUMAN
MUHAMMET DUMAN Aylar önce
Ben anlamadı gidildi mi gidiomedimi
YusufCan GÜN
YusufCan GÜN 28 gün önce
gidildi
determined
determined Aylar önce
Kamerayı nası kurdular
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Aracın üzerinde kamera vardı çıkartıp çektiler.
Levent Gullu
Levent Gullu Aylar önce
Aya fi tarihinde defalarca giden ABD bundan elli yıl sonra tekrar gidebilmek için neden beş sene uğraşıyor
Hidden jager
Hidden jager 23 gün önce
bunun astronot eğitimi 2 yıl roket hazırlanışı testler herşeyin ayarlanması var
Umut Rahatol
Umut Rahatol Aylar önce
Gta vice city
Kürşat dağlı
Kürşat dağlı Aylar önce
Aya gidilse, mutlaka üst kurulurdu. Şu an insanlar yerçekimsiz katmana turist olarak gidebilmek için milyon dolarlar veriyor. Aya gidilse ay turizmi bile yaparlardı. Ben inanmıyoum
Yusuf Ayvaz
Yusuf Ayvaz Aylar önce
Aya kim en son gidecek bence en önemli soru bu. Çünkü ilk giden onlar olmuş olacak. Aya gidildi diyelim herseyi astılar. Peki aydan geri gelmek için de enerji lazım onu nasıl elde ettiler. Astornotlarda biriken metan gazi olabilir mi?
BERATO 531
BERATO 531 Aylar önce
abi türkiye uzaya gidecek diye bir şey vardı bununla ilgili bir video çekermisin?
Yilmaz Kaya
Yilmaz Kaya Aylar önce
daha iyi değil mi
Yilmaz Kaya
Yilmaz Kaya Aylar önce
bize getirsinler
Yilmaz Kaya
Yilmaz Kaya Aylar önce
marsı
Efsane Montaj Tv
Efsane Montaj Tv Aylar önce
Lan ben alırdım ayın yoprağını alırdım biyere koyardım sonra dünyaya geldiğimde Tadina bakardım alın size araştırma
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Aydan bir sürü şey getirdiler.
Sezer Terzi
Sezer Terzi Aylar önce
Kandırıldık
Kuzey Emir Ayav
Kuzey Emir Ayav Aylar önce
abi diyosun fotoraf makinesi eridi dondu yahu adamlar uzaya gidiyo onada koruma yapmış olamazmı uzaya giden bir adam korumada yapmıştır doğrumuyum
Yağmur hayat Karkaçı
Yağmur hayat Karkaçı Aylar önce
Abi dediklerini özetiyle yazdım fen hocama okuyacağım vallahi gitmemişte olabilirler dediğin gibi çekilen fotoğraflardan yıldız yok yıldızlar gözükmüyor
Zeynep Eken
Zeynep Eken 26 gün önce
@Taylor neyse insanız düşünüyoruz işte her türkü şekilde iyi günler.
Taylor
Taylor 26 gün önce
@Zeynep Eken gündüze denk getirmek için sebepleri var tabiiki. Çalışmaları gece karanlığında mı yapacaklar? Neden yanlarına boşu boşuna yapay ışık kaynağı alsınlar koskoca güneş varken? Zaten astronotlar sıkış tepiş gidiyorlar yer olmadığı için.
Zeynep Eken
Zeynep Eken 26 gün önce
@Taylor aynen 12 kez cıkılmış 12 sındede geceye denk getırılmış bravo
Taylor
Taylor 26 gün önce
@Zeynep Eken aslında birkaç saat duruldu. Yani tekrar gece olması için hiçbir sebep yok.
Zeynep Eken
Zeynep Eken 26 gün önce
@Taylor orada 5 6 saat durulmadı sonucta ıllaki gece olmuştur
Ilker Dadok
Ilker Dadok Aylar önce
Peki neden şimdi gidilmiyor. 64te gidildiyse, şu anki teknolojiyle arka bahçemiz gibi olmalıydı. Dimi müdür.
Eymen Nuri ÇELİKTAŞ
Eymen Nuri ÇELİKTAŞ Aylar önce
10:16 olm çok tatlıığğğ astronotlara baağkkk yicemm
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 27 gün önce
Uzaylılar astronotları görür: "İşte bu yüzden bu türle iletişime geçmiyoruz."
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu Aylar önce
Evet bence de
Yui
Yui Aylar önce
adamların ada şarkı söylemesi çok hoş
GÖKSU GÖKÇE
GÖKSU GÖKÇE Aylar önce
10:02: -Aya ne için çıkıldı? -Tabi ki şarkı söylemek için!!!!
İSLAM AZERBAİJAN
İSLAM AZERBAİJAN Aylar önce
Sjsjsissjjsjssj
Uğur Süren
Uğur Süren Aylar önce
Aydan nasıl geri dönüldü? 2200 derece sıcaklıktaki van allen kuşağı nasıl geçildi? Elon musk bugünün teknolojisinin bile aya gitmek için yeterli olmadığını söylerken 1960larda nasıl gidildi? Atmosferi bile olmayan ayda çektiklerini idda ettikleri fotoğraflarda neden hiç yıldız yok? Dünyanın yerçekiminden 6 kat daha zayıf olan ayın yüzeyinde yürüyen astronotlar neden her adım attıklarında ancak dünyadaki kadar mesafe alabiliyorlardı? (Yavaş yürümeleri kanıttır diyenler için videoyu yavaşlatarak sundular diyorum.)
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
@Uğur Süren Yanıcı ve yakıcı olan gazları roket taşıyor.
Taylor
Taylor Aylar önce
@Uğur Süren ek olarak oksijen tankı götürüyorlar
Uğur Süren
Uğur Süren Aylar önce
@Taylor ayda atmosfer olmadığı halde kapsülü nasıl ateşlediler
Taylor
Taylor Aylar önce
Aydan nasıl geri dönüldü şöyle: Aya 3 astronot gitmişlerdi fakat sadece 2 tanesi ayın yüzeyine indi ve bu süreçte diğer astronot ayın yörüngesinde döndü. Ayda olan diğer 2 astronotun işi bittikten sonra altlarındaki kapsülü ayda bıraktılar çünkü dönmek için buradaki aletlere ihtiyaç yoktu, sadece ayda yapılan çalışmalarda işlerini gördü. Sonra ise astronotları bulunduğu kapsül ateşlendi ve ayın yörüngesindeki diğer araçla buluştu ve dünyaya döndüler. Diğer astronotun ayın yörüngesinde dolaşmasının sebebi ise astronotların araçlarını uzaktan değil kendileri kontrol ediyorlardı. Bu yüzden birleşme esnasında sıkıntı yaşamamak için diğer astronot yörüngede dolaştı.
Taylor
Taylor Aylar önce
Elon musk'ın öyle bir açıklaması yok. Ayrıca van allen kuşağı 2200 derece değil sadece yüksek radyasyon içeriyor. Ve videoda Barış Özcan'ın dediği gibi en ince kısmından geçiliyor. Videoda yıldız yok çünkü güneş var sen gündüzleri yıldızları görebiliyor musun? Adımları kücük çünkü üstlerindeki kıyafetler çok ağır, ayın koşullarına göre hazırlandı gerek radyasyon gerek sıcaklıktan korunmak için. Aya gidildi ve çoğu kişi araştırmadığı için bunu inkar ediyor. Sen araştırmışsın kafanda bazı sorular varmış daha varsa cevaplayabilirim, iyi günler.
Honor of Assassin
Honor of Assassin Aylar önce
Sadece yorumlardaki mimleri görmek için videoya giriyom
Bilgetürk
Bilgetürk Aylar önce
😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
ertugrul ozsoyler
ertugrul ozsoyler Aylar önce
Gardaş telefonunu -35 derece olan bir ortama koy çalışıyorsa aya gidilmiştir. Ay kaç derece -275 deniyor o ısıda ne bir mekanik ne pil nede elektronik hiçbir devre elemanı çalışmaz. Hadi sen paranı kazan TRshow dan🖐️
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
Yalıtım nedir? Bilirmisin?
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 27 gün önce
🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
raint3ch
raint3ch Aylar önce
Aynı ucubeler Dünya'nın düz olduğunu da bir sürü matematiksel denklemler ve senaryolar üzerinden ispat etmeye çalışıyorlardı. Shak O'Neal bile bunların kervanına katıldı bir ara..
Kadir Özdemir
Kadir Özdemir Aylar önce
Keşke savaş yerine barış adın gibi herkes senin gibi olsa abi
Kadir Özdemir
Kadir Özdemir Aylar önce
@Fergana düzelttim ama bunlara kafanı yormak yerine yorumlara hiç bakma.
Fergana
Fergana Aylar önce
herkes
Sufyan Halil
Sufyan Halil Aylar önce
Aga direk aya gidildimi gidilmedimi söylesene
Cevdet Karaarslan
Cevdet Karaarslan Aylar önce
Teknik bir açıklama yok. Magazin mantığı.
Zyklon B
Zyklon B Aylar önce
ben direk balık yemeğe geliyorum itiraf edeyim
Yunus Emre Burak
Yunus Emre Burak 16 gün önce
😂😂
Mehmet Tekin
Mehmet Tekin Aylar önce
Aya gidildiğinde neden yıldızlar gözükmüyor 🤔🤔
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu 27 gün önce
Güneş var çünkü Tıpkı dünyada gündüz vakti yıldızları göremiyorsan orda da göremezsin
eylül kardana
eylül kardana Aylar önce
Kimse bu yorumun neden bu kadar tuttuğunu bilmeyecek......
mert ayata
mert ayata Aylar önce
Benzetmelerin harika !
ömer trkysmnl
ömer trkysmnl Aylar önce
Arizona çölünü ay diye çekmişler inanmayın bunlara gidilmediğine dair çok delil var
InSight Mars'a İniyor! (CANLI YAYIN)
1:34:42
Barış Özcan
görünümler 2,5 Mn
Mescid-i Aksa’da “Erdoğan” sloganları
0:27
Anadolu Ajansı
görünümler 34 B
Gentleman x Ezhel - Lifeline (Official Video)
2:43
Bermuda Şeytan Üçgeninin gizemi çözülebilir mi?
20:17
A Week in NASA - I Met With an Astronaut
19:50
Barış Özcan
görünümler 3,1 Mn
Ay'dan Dünya'ya Nasıl Geri Döndük?
13:29
Ayhan Tarakcı
görünümler 158 B
What's in the deepest point in the world?
11:41
Barış Özcan
görünümler 3,6 Mn
Hayalet Adalar
11:49
Barış Özcan
görünümler 1,9 Mn
CANLI YAYIN: Hindistan Ay'a iniş yapmayı deniyor!
2:07:19
Barış Özcan
görünümler 2,5 Mn
MYSTERY OF 42
13:33
Barış Özcan
görünümler 2,8 Mn
Who was Stephen Hawking?
15:31
Barış Özcan
görünümler 4,6 Mn
So, who is this Elon Musk guy?
15:39
Barış Özcan
görünümler 8 Mn
Project of Montauk
13:10
Barış Özcan
görünümler 1,6 Mn
Mescid-i Aksa’da “Erdoğan” sloganları
0:27
Anadolu Ajansı
görünümler 34 B
Gentleman x Ezhel - Lifeline (Official Video)
2:43