Mahrem 1. Bölüm

  görünümler 2,967,259

TRT 1

TRT 1

Yıl önce

Mahrem 1. Bölümünde Neler Oluyor?

FETÖ’nün ortaokul çağlarından itibaren öğrencilere nasıl yaklaştığı, askeri okullara nasıl eleman yerleştirdiği tanıkların açık beyanlarıyla işleniyor. Askeri okullara yerleştirilen öğrencilerin örgüt tarafından takip edilme süreçleri ve yöntemleri örgüt içerisinde faaliyette bulunmuş etkin pişmanlar tarafından anlatılıyor.
“Mahrem” belgeselinde TSK’ya sızan FETÖ’cü subaylar ele alınırken; ortalama bireyin nasıl soğukkanlı bir katile, ahlaki kaidelerden sıyrılmış bir fedaiye ve bir casusluk şebekesinin kullanışlı piyonuna dönüşme hikâyesi aktarılıyor.
FETÖ’nün, antidemokratik yönetimlerin mütedeyyin kitlelere yönelik baskıcı uygulamalarını da kullanarak kutsal değerleri nasıl istismar ettiğini, insanların duygularını nasıl sömürdüğünü, ihanete meşruiyet kazandırma amacıyla geliştirdiği yöntemleri, söylemleri ve tavırları da ilk kez tüm çıplaklığıyla “Mahrem” belgeseli ortaya koyuyor.
FETÖ’nün askeri okullara yerleştirmek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üzerinde hakimiyet kurmasında büyük etkisi olan “şok mangaları” da belgeselin ilk bölümlerinde yer alıyor.

--------------------

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları:

Resmi Facebook Sayfası: TRT1/
Resmi Twitter Sayfası: trt1/
Resmi Instagram Sayfası: trt1

YORUMLAR: 3 753
Yucel Kaya
Yucel Kaya Yıl önce
Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun...😓😓 TÜRKİYE 🇹🇷 ❤
Aysel Akdere
Aysel Akdere 20 gün önce
Amin
malatyalı cihat
malatyalı cihat 7 aylar önce
Amin
BAKU AZERBAIJAN
BAKU AZERBAIJAN Yıl önce
Gerçekten TRT nin yaptığı bana göre gelmiş geçmiş en iyi proje oldu. Türkiye Cumhuriyetinin karşı karşıya kalmış olduğu en sinsi örgütü tanıklarıyla bu şekilde belgesel dizi olarak aktarmak kolay bir iş değil. Senaristlerin oyuncuların teknik ekibin eline sağlık çok teşekkürler. Şehit Aydın Çopur'a ve tüm 15 Temmuz şehitlerine Allah gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun
padişahıcihan
padişahıcihan Yıl önce
Bizlere tarihi ve böyle anlamli diziler lazım aşk meşk dizilerin yerine. Müthiş bir dizi elinize sağlık çok güzel olmuş.
Si-hing Davut
Si-hing Davut Aylar önce
@Mehmet Şerif VARLIK akp de solcu ozmn Erdoğan bi konuşmasinda özledik hoca efendi me zman geleceksin diyor daha ne yapsın akp helal olsun yahu fetonun hakkında ancak onlar gelebilir ccc allah lahilehe ilajnh en büyük agp solcu agp ama hadi kardeşim imamhatipe
Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürk Yıl önce
Ben izlemeye dayanamadım.Ağlamaktan gözlerim şişti.Onlarca hayat çaldınız.Bunca mazlumun ahını yanınıza bırakır mı sanıyorsunuz Mevlam?
Ibrahim Bayrakttn
Ibrahim Bayrakttn 17 gün önce
Aynen bırakmaz Mevlam. ilk önce olanların, sonra sebep olanların belasını verecek.
Olması Gerekenler
Olması Gerekenler 7 aylar önce
değer miydi annenin gözyaşına sonu çok güzeldi. izlediğim bir kaç anlamlı dizi listeme kendini yazıdırdı. 16 yaşındayım bunları öğrenmeye ihtiyacım var kaynaklara güven derken arada kaynıyordu açıkçası çokda dikkatimi de cezbetmiyordu ama bu dizi hem akıcı hem öğretici elinize emeğinize sağlık.
Tuğba A
Tuğba A 11 aylar önce
İçim yandı izledikçe. Neler yapmışlar. Tertemiz parlak gençlerimizi, geleceğimizi nasıl ipotek etmişler. Bu o zamanın gençlerinden aldıkları ahlar yeter onlara.
Aysel Akdere
Aysel Akdere 20 gün önce
Yeni izledim ve izledikçe nefretim arttı Rabbim bu insanları kahretsin gencecik gençleri ne hale getirmişler. Ölmesin sürünsünler sebep olanlar
Betül T.
Betül T. Yıl önce
Çok emek verilerek hazırlanmış bir belgesel. Emeği geçenlerden Allah razı olsun teşekkür ediyoruz. Bize çok şey öğrettiniz ve anlattınız. Rabbim bu ülkeyi vatan hainlerinden ve düşmanlardan korusun, bir daha 15 Temmuz yaşatmasın bizlere 🇹🇷
Zehra Karadağ
Zehra Karadağ 7 aylar önce
AMİN
Harun Uysal
Harun Uysal Yıl önce
Allah devletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın.
Özgür Yildiz
Özgür Yildiz 7 aylar önce
Daha dur. Bunlar hiç bir şey değil. Henüz gerçek fetocuların yargılandığını sanmıyorum. Senaryo, kurgu güzel lakin, bu filmin sonunda herkes şok olacak. Ben buna inanıyorum.
elmir yagubov
elmir yagubov 7 aylar önce
@Sana Bahse Girdim 🌹 eee bu rolden dolayı nonoş fetosun sana ödülde verir
Sana Bahse Girdim 🌹
Sana Bahse Girdim 🌹 7 aylar önce
@elmir yagubov ikiside asko
Kadir Kalyoncuoglu
Kadir Kalyoncuoglu Yıl önce
Allah vatanımızı korusun 🇹🇷🇹🇷
Aysel Akdere
Aysel Akdere 20 gün önce
Amin
Zehra Güneş
Zehra Güneş Yıl önce
@eXecutioner dedim ya amin sana da
eXecutioner
eXecutioner Yıl önce
@Zehra Güneş Allah hidayet versin ne diyeyim
Zehra Güneş
Zehra Güneş Yıl önce
Nasıl anlayamazsın ki cb 'nın yaptığını görmeyen korlerle aynı ülke de yaşıyoruz
HATEM ABDULKAREEM ABDULLAH AL-JUBOURI
HATEM ABDULKAREEM ABDULLAH AL-JUBOURI Yıl önce
Tüm Şehitere ALLAH RAHMET ELYSİN MEKANI CENNAT OLSUN
Aysel Akdere
Aysel Akdere 20 gün önce
Amin
Karaskomur
Karaskomur 7 aylar önce
Amin
arifin tekmelediği kertenkele
arifin tekmelediği kertenkele Yıl önce
@kime anlatsam hey hey niye eleştiri yapmak için illaha yönetmen mi olmak gerekiyo
Haluk Zeybek
Haluk Zeybek Yıl önce
2007 de askerliğimi Hakkari Şemdinli de 1987/1 Piyade Çavuş olarak yaptım 2008 de terhis oldum ve sonrasında Uzman çavuşluk sınavlarına girdim. Herşeyi kendi emek ve çabamla geçtim. Sağlık mülakatında 13 heyet doktorunun 12 si tam not verirken İsmini hatırlamadığım bir göğüs cerrahi binbaşısı beni elemişti. Oysaki 2007 de askerliğimi Şemdinli ortaklar üs bölgesi Kars merkez Kars Digor gibi çeşitli il ve ilçelerde gezici birlik olarak yapmıştım. Beni elemesinin nedeni göğüs kafesim güvercin kafes miş. Uzman olamazmışım. Ama neden asker yaptılar.. Zoruma giden 1.92 boy 86 kg iken Saçma bir sebepten dolayı beni elemişler Di. Eğer ki Fetöcü iseler hakkım zehir zıkkım olsun. Mahşerde kahru perişan olsunlar inşallah.
slayer ump
slayer ump Yıl önce
"Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni yurdundan çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Allah da onlara tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir." (Enfâl, 30).
Kürşat Taksın
Kürşat Taksın 21 gün önce
Tağut sistemin bekçiliğini yaparak ayet paylaşmakta ayrı bir ironi olsa gerek
Saliha
Saliha 29 gün önce
@ceycey Sonuç: Tuzak kuranlara Allah tuzak kurdu...
Muhammet Usul
Muhammet Usul Aylar önce
@ceycey sonuç diye soruyor musun bide ? hak galip geldi
Öglena
Öglena Yıl önce
Hayatımda izlediğim en güzel belgesellerden biriydi. Bravo! İzlerken kendimi içinde hissettiğim nadir yapımlardan😊👏
Öglena
Öglena Yıl önce
@Elif Dikerşunları ciddiye almayın, bilerek böyle yazıyorlar
Elif Diker
Elif Diker Yıl önce
@Selahaddin eyyubi el KÜRDİ pardon Kürtler hariç derken şehitleri türk kurt olarak ayıracak kadar dustuysen sana diyecek tek kelimem yok
Mucahit Cifci
Mucahit Cifci Yıl önce
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çok başarılı göz dolduran bir proje olmuş. Bu tür derin olaylar hakkında bilgisi veya merakı olmayan insanlar içinde gerçeği görebileceği şeffaf bir çalışma olduğu için ayrıca tebrik ediyorum.
Eda Çiçek
Eda Çiçek 7 aylar önce
Cennet vatan ülkemizi asla bölemeyeceksiniz bu vatan sahipsiz değil ederi bi dolar olan adamların vatanı hiç değil Allah şehitlerimize rahmet yakınlarına sabır versin amin 🇹🇷
Serhan Eroğlu
Serhan Eroğlu 7 aylar önce
Bayrak İnmez,Ezan Susmaz,Vatan Bölünmez.
Asya
Asya Yıl önce
Harika bir dizi! Sivil Hava kurumlarında önüne her fırsatta engel çıkartılıp o zor sınavları başarıyla tamamladığı halde kaptan pilot / pilot olması engellenen, bundan dolayı yıllarca işsiz kalan siviller de var.. İnsanlara bunu reva gördüler; intikam dolu, ihtiras dolu kalpsiz zalimler.
38beyza
38beyza Yıl önce
aşırı güzel.çok anlamlı ve özel, allah tüm şehitlerimizi rahmetle eylesin kahramanlar iyiki varsınız :) 🇹🇷🤍
fatih_ozdogn
fatih_ozdogn Yıl önce
2009 senesinde Jandarma okullar komutanlığına girdim. O kadar fetocu arasından sıyrılıp yedekten de olsa girdim. Okulda o kadar zor günler yaşadım ki aldığım cezalar, haftasonu yasakları... Haftada bir gün çarşamba günleri ders olmazdı eğitim olurdu. Ve ben o eğitime hep takım komutanından dolayı takla atarak gidiyordum bir kez yürüyerek gittiğimi hatırlamıyorum. Hep düşünürdüm neden birkaç kişiye yapılıyor bu eziyet ve neden o birkaç kişiden biri benim diye. 2016 senesinde anladım.. Hakkımı helal etmiyorum
Şami
Şami 18 gün önce
@hasanburak demir Recep reis seneye %30
sukrancingozsc
sukrancingozsc 23 gün önce
Köprüde katledilen 2 Harbiye öğrencisinin ölümü araştırılıyor mudur?
ayse yildirim
ayse yildirim 29 gün önce
Benim kardesim de cekmis ayni sikintilari o zaman anlamiyordu simdi tamda bunun icin.Sucsuz yere yargilanan sucsuz yere dislanan sucsuz yere olen bu insanlarin yavrularin hakki nasil odenecek.
Alperen 3473
Alperen 3473 Aylar önce
@Hatice Kursat abla askeriyede itiraz edemezsin sorgulayanazsın zaten zor üstüne ceza alırsın bilmeden konuşmayın
Canoğlu Reklam
Canoğlu Reklam Yıl önce
Bu belgeselin yapımında emeği geçenlerden Allah razı olsun umarım Gençliğimiz bu belgeselleri izlerler ve geçmişe dair fikir sahibi olurlar
SENCER
SENCER 17 gün önce
TÜM ŞEHİTLERİMİZİN MEKANLARI CENNET MÜBAREK RUHLARI ŞAD OLSUN CANLARI PAHASINA VATANIMIZI KORUDUKLARI İÇİN MİNNETTARIZ
Harun
Harun Yıl önce
Bu belgeseli yapanlar gerçekten işi bilen insanlar, insanlara konuyu anlatabilmek için belgesel-dizi karışımı bir şey yapmışlar her şeyi ayrıntısına kadar açıklıyorlar ve bir de gerçek diziler gibi merak uyandırıyor.
Serenay Ç.
Serenay Ç. Yıl önce
Yapılanmanın bu denli planlı olduğunu şu belgeselle farkettim. Çekimler de gayet kaliteli olmuş, emeğinize sağlık
damla avci
damla avci 7 aylar önce
Bunlar insan olamaz 😡 çok şükür ki çökertildi Allah razı olsun oyunları bozanlar dan
Mert Gök
Mert Gök Yıl önce
Filmin bir sahnesinde" belki de istihbarat teşkilatları bu kadar planlı degildir" demişti. Gercekten de çok planlı ve sistemli.
sumeyye su
sumeyye su Yıl önce
Rabb'im bu filmi yapandan, vesile olanlardan razı olsun. Bizleri bilinçlendirdiği için. Allah devletimizi de başımızdan eksik etmesin. Meğer ne Zorlu günler geçirmişiz. Torpil torpil diyorlar. Asıl o zamanda torpilin alası varmış da bilmiyormuşuz. İnşaallah da bu çalışma gözünü açmayanlara da bir faidesi olur. Ne diyeyim....
Seyfi
Seyfi Yıl önce
Trt'yi tebrik ediyorum dizi olarak devamını istiyoruz.
Zeynep Yılmaz
Zeynep Yılmaz Yıl önce
Anadolu nun temiz geçleri annem babam nasıl tazminatı nasıl öder demesi yürek acıtan Allah Türk cumhuriyeti devleti her zaman korusun
Hxhddy Hcuf
Hxhddy Hcuf Yıl önce
Amin Ya Rabbel Alemin Amin Amin Amin 🇹🇷🇦🇿☝️❤️🤲🤲🤲🤲🤲 Zalımlar için Xainler için Yaşasın Cəhənnəm Amin Amin Amin Amin
Annemin Elinden
Annemin Elinden Yıl önce
Keşke bunlar gerçek olmasaydı da sadece dizi olsaydı. Çok güzel çekmişler. Oyunculuklar çok gerçekçi. Ama hepsinin yaşanmış olduğunu hatırlayınca insan kahroluyor.
Angel💘
Angel💘 7 aylar önce
@sonsuzluk yolcusu Evet
Asosyal Sosyolog⁉️Asosyaliçe💛
Asosyal Sosyolog⁉️Asosyaliçe💛 2 aylar önce
10 ay önce de izlemiştim şimdi tekrar izlemeye geldim gerçekten şu zamana kadar yapılmış en iyi belgesel olabilir ekip zaten efsaneydi son bölümdede acayip ağlamıştım bee...
Merve Akbaş
Merve Akbaş Yıl önce
Çok kaliteli bi belgesel olmuş.Oyuncular harika yansıtmış rollerini.
🇹🇷SARI TORBANIZ GELDI
🇹🇷SARI TORBANIZ GELDI Yıl önce
🇹🇷Sehitlerimizin ruhu sad olsun mekanlari cennet,yapanlari yaptiranlari unutmayin 🇹🇷
Betül Yücetaş
Betül Yücetaş Yıl önce
Dinimizi öğrenmediğimiz ve öğretmediğimiz için insanlar göremedi doğru yolla eğri yolun farkını...
BOZ KURT
BOZ KURT Yıl önce
Uzun zamandır bu kadar heyecanla izlediğim tek belgesel , tek yapım.Allah hainlere fırsat vermesin.
Ahmed Al- Khaled
Ahmed Al- Khaled Yıl önce
Allah bir daha devletimize böyle acılar yaşatmasın inşaallah
Ahmed Al- Khaled
Ahmed Al- Khaled Yıl önce
@Cute Art söyle hadi etmicem söz
Cute Art
Cute Art Yıl önce
Şuan bir örgütle uğraşıyor devlet ben söylersem küfür edersiniz ama zamanı geldiğinde anlayacaksınız 👌🏻
Rabia Askurt
Rabia Askurt Yıl önce
@Atakannn Büyük kesinlikle büyük cezalar olmalı ve uygulanmalı
Atakannn Büyük
Atakannn Büyük Yıl önce
Öyle olmaması için devletin çok ağır caydırıcı cezalar vermesi lazım Fetöcüler hala geri dönüp intikam alma hayalleri kuruyorsa bir yerde yalnışlık vardır bu kalkışmanın Rusya'da olduğunu bir düşünün Rusya kendi hainlerini ne yapardı? ben söyleyeyim yapılan işkencelerden kurtulmak için ölmek için yalvarırlardı biz besliyoruz
Tayyibe Sezen
Tayyibe Sezen Yıl önce
Allahım. Şehitlerimize. Rahmet. Eyle. Amin 🌻
Sümeyye
Sümeyye Yıl önce
Rabbim emeği geçenlerden razı olsun 🤲🏻 geç kalınmış bir çalışma/belgesel olmuş. Bu leş örğütün pisliklerini daha çok anlatmalıyız çünkü Allah affetsin çok çabuk unutuyoruz.
S2GHatun
S2GHatun 7 aylar önce
@sonsuzluk yolcusu Onca Millet arasinda en dogru bilen ve konusan sensin evet. 🤦sürekli kendi bildigini dogrulayan ve milletin yazdigini sorgulayan sensin.
bosmorck
bosmorck Yıl önce
@sonsuzluk yolcusu dedi foz izleyen yosun kafa
Haziran M
Haziran M 7 aylar önce
Sinirden eli ayağım titredi cidden lafın gelişi değil şunları yazarken bile başım dönüyor bu komutanların ileri ki bölümde ölülerini görmek dileğiyle
Yucel Kaya
Yucel Kaya Yıl önce
Allah Devletimize ve Milletimize Bir Daha Böyle Birşey Yaşatmasın...🤲🤲
yusuf yıldırım
yusuf yıldırım Yıl önce
TRT ye teşekkürler çok güzel anlatımlı dizi belgesel gibi olmuş umarım insanlar izlerken bu yaşananlardan bir ders çıkarır
Martı 84
Martı 84 Yıl önce
Dinimizi ehli sünnet alimlerinin bildirdikleri doğru yazılmış kitaplardan okuyup öğrenirsek bizi kimse kandıramaz. Dini ve milli değerlerimizden taviz vermezsek yolumuzu şaşırmayız. Kimi sevip kimi sevmeyecegimizi çok iyi bilmeliyiz. Ne güzel buyurulmuş, Müstakim ol Hazreti Allah utandirmaz seni...
Rümeysa Keleş
Rümeysa Keleş Yıl önce
İçim parçalandı şimdi daha iyi anladım 15 temmuzun arka planını Rabbim bizi büyük felaketten kurtarmış. Askerlerimizin ayağının altındaki toza kurban olurum .
Otto Von Bismarck
Otto Von Bismarck Yıl önce
Siyasi ayağını, ülkenin her yerine nasıl ne şekilde kimin desteği ile girdiklerini, Ergenekon ve Balyoz davalarını falan anlatacak mısınız? Kesinlikle halk olarak bunları da izlemek isteriz umarım anlatırsınız.
Ahmet Hakan Bayraktaroğlu
Ahmet Hakan Bayraktaroğlu Yıl önce
@besiktas parti tutmuyorum dedim değil mi sana ? Mecliste şuan adam yok..
Kasım Akmeşeek3k3oek3o
Kasım Akmeşeek3k3oek3o Yıl önce
@Ahmet Hakan Bayraktaroğlu rururhrjrrjjrrjrjrjtjrjejjsjeejrhrjrhrjrjrjrjrurururururururururu
Figen ZAMBA
Figen ZAMBA Yıl önce
Yürekten tebrik ediyor alkışlıyorum o kadar güzel olmuş ki işin iç yüzünü bilmiyordum Rabbim tüm Müslüman Türk Kardeşlerimin yar ve yardımcısı olsun Düşmanlara fırsat vermesin (AMİNN) ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.......!!!
Malcolm X
Malcolm X Yıl önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Harika bir yapım olmuş. Ağzım açık izledim.
Mavi Ş.
Mavi Ş. Yıl önce
"Kanunsuz emir, emir değildir" kuralı getirilsin, kanunlar askerlik ahlakına, eşitlik ve adalete uygun hale getirilsin ve her rütbede asker bu kurallara göre eşit kabul edilsin.
ERDEM E
ERDEM E 8 aylar önce
Artık hiçbir şekilde gizlenmiyor komutanlar tarafından her fırsatta altı çiziliyor
Sidika Cunedoglu
Sidika Cunedoglu Yıl önce
@EL KADİRİ VER RUFAİ n f3lsğs ç
EL KADİRİ VER RUFAİ
EL KADİRİ VER RUFAİ Yıl önce
@Mavi Ş. iç hizmet kanununda açıklikla yazıyor. Gizli bir şey yok
Mavi Ş.
Mavi Ş. Yıl önce
@EL KADİRİ VER RUFAİ O halde böyle bir kanun gizlenmemeli, gizleniyorsa da çekinilen yönleri düzenlenebilir.
EL KADİRİ VER RUFAİ
EL KADİRİ VER RUFAİ Yıl önce
Cumhuriyet kuruldugundan beri boyledir. Kanuna uymayan emir uygulanmaz , bazı durumlarda yazılı emir isteme hakkı vardır. Meslek hayatımda defalarca yaşadım.
SCARPE
SCARPE Yıl önce
🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷izlerken tüylerim diken diken oldu
Hxhddy Hcuf
Hxhddy Hcuf Yıl önce
Allah Devletimize Milletimize ve Dinimize Zeval vermesin Turkiyemizi payidar kılsın Amin Amin Amin Amin Zalımlar için Xainler için Yaşasın Cəhənnəm Amin Amin Amin Amin Amin 🇹🇷🇦🇿☝️❤️🤲🤲🤲🤲🤲
Yeliz KURTKAYA
Yeliz KURTKAYA Yıl önce
Bu gençlere bunları yaşatanlar iki cihanda da gün yüzü görmesin inşallah
Sinan Yikilmaz
Sinan Yikilmaz Yıl önce
AMİN AMİN AMİN
Gülyaz Uğur
Gülyaz Uğur Yıl önce
Amin
Esra Nur
Esra Nur Yıl önce
Amin inşallah
sonsuzluk yolcusu
sonsuzluk yolcusu Yıl önce
Katılıyorum " *yaşatanlar* " cümlenize
Kahraman uludağ
Kahraman uludağ Yıl önce
Çok güzel bir dizi yapmışlar, yönetmenine senaristine oyuncularına, set işçilerine hepsine şükranlarımı ve takdirlerimi sunuyorum..
Kürşad'ın Çerisi
Kürşad'ın Çerisi 7 aylar önce
Ne kadar benziyor demi 15 temmuza çok iyi gercekten. Demek istediğimi anladın mı?
Sümeyye Zehra İğdeli
Sümeyye Zehra İğdeli Aylar önce
En üzücü olanı ise bunların sadece bir senaryodan ibaret olmaması 😔
a.h
a.h Yıl önce
Cok güzel bir Belgesel!!Yolunuz Acik olsun.Egmeynize saglik
Zeynep
Zeynep Yıl önce
Elinize emeğinize sağlık çok güzel bir belgesel olmuş
yusuf yıldırım
yusuf yıldırım Yıl önce
TRT ye teşekkürler çok güzel anlatımlı dizi belgesel gibi olmuş umarım insanlar izlerken bu yaşananlardan bir ders çıkarır
emmoğlu
emmoğlu Yıl önce
1999 senesiydi yanlış hatırlamıyorsam. Türk Hava Kuvvetleri Muvazzaf Subay alacaktı. Yaklaşık 400 kişi Ankara'da sınava girdik. İngilizce testi hariç sorular çok basitti. Orada tanıştığımız 5-6 kişi ile Kızılay'a gittik. Öğleden sonra sonuçları açıkladılar. İngilizce testini (70 puan) geçen hiç kimse olmadığı için iptal ettik, Genel kültür ve genel yetenek testlerinden 70 ve üzeri alanları spor testine alacağız dediler. Biz de sevindik çünkü sorular kolay olduğundanhepimiz 85-90 arası puan alacağımızı hesaplamıştık zaten. Ne mi oldu? İsimliğinde "Aksak" yazan bir Yüzbaşı sonuçları açıkladı. Bizim guruptan hiçbirimiz kazanamadık! Yani kazandık aslında ama Fetö kendi adamlarını almak için bizi eledi. Tabi hemen orada itiraz ettik. Yanlışlık var mümkün değil, sorular kolaydı bu nasıl olur dedik. Bizim gibi hemen hemen herkes sesini yükseltti, şikayet edeceğiz dedik. Sadece 10-12 kişi kendi adamlarının yazılı sınavı geçtiği söylendi. Oysa o sınavda en az 250-300 kişi rahat 70 ve üzeri puan almıştı. "Aksak" isimlikli yüzbaşı inzibatlara emir verdi tek kelime edeni içeri atın dedi. Biz de korkudan susup çıktık mecburen. Nizamiye önünde kaybedenler olarak konuştuk ne yapabiliriz diye. Birkaç subay- astsubay çocuğu vardı aramızda. Onlar babalarının bu işin peşini bırakmayacağini söyledi ama birşey çıkmadı maalesef.Sınava giriş için ilkokul, ortaokul, Lise ve Üniversite diplomalarının onaylı sureti; Anne ve Babamızın fotoğraflarini istemişlerdi önceden. Güvenlik soruşturmasını geçenler sınava davet edilmişti sadece. Sınav için rahmetli annemin başı açık fotoğraf bile çektirmiştik. 15 Temmuza kadar bizi eleyenlerin "Kemalist" / "Vesayetçi" yapı olduğunu sanmıştım. 15 Temmuzda bizleri eleyenin Fetöcü olduğu ortaya çıktı. Benim gibi o sınava girip hakkı yenen varsa alta yorum yazsın. Birlik olup savcılığa suç duyurusunda bulunalım. O "Aksak" soyadlı Yüzbaşı belki deşifre olmamış, keyifle devletten aldığı emekli maaşını yiyordur şimdi halen belki.
Miyase Isicik
Miyase Isicik Yıl önce
Konya da sürekli ücretsiz dershane sınavları olurdu. Seviye tespit adi altında. Ben hep derecelere girerdim. Ve sürekli burs vereceklerini söyleyip dershaneye kayıt yaptirmami isterlerdi. Ama annem ilkokul mezunu bir kadın olmasına rağmen asla bu grubun içine sokmamıştı beni. Geleceği gördü kadıncağız sanırım. Teşekürler annem ❤
Bilal Berek
Bilal Berek 7 aylar önce
@Duygu Poyraz nasıl yani benim dedigim gibi mi
Niyazi D.
Niyazi D. 10 aylar önce
@Yahya Alperen ecevit koruyordu.
Cute Art
Cute Art Yıl önce
Benimde orta okulda dershaneye gitmiştim ama sırdan dershane değildi Cumartesi pazar günleri yatılı alırlardı dini eğitim verirlerse hatta feto piçinin kitaplarını okutmuşlardı benim sevmediğim bir arkadaş ile aynı dershanedeki sınıfta olduğumuz için içim rahat değildi o “o zamanlar benle dalga geçiyorlardı vs klasik zorbalık işte” neyse bende aileme dedim gitmek istemiyorum diye bir iki yalvarıştan sonra bıraktım sonra darbw olayları vs oldu 6 yıl sonra o zaman anladım ki rabbim sevmediğim arkadaşın vesilesiyle dershaneyi bıraktırdı yoksa güme gidecektim 😋
Yahya Alperen
Yahya Alperen Yıl önce
@Niyazi D. Hangisi koruyor ise o getirdi
Ş.
Ş. Yıl önce
Ah canım ülkem, canım askerlerim neler çekmişiz, neler çekiyoruz. Ama hiçbir zaman barışamayacaksınız!!!! Türk milleti ilelebet payidar kalacaktır.
busra gumus
busra gumus Yıl önce
Gerçekleri anlatan vatan için mücadele veren yüreği güzel vatan sevdalılarını anlatan dizinin izlenme sayısına bakın birde bomboş aşk dizilerinin izlenme sayısına ve bu diziye dislike atan rezillere yazıklar olsun.
Bekir Akben
Bekir Akben Yıl önce
Unutmamak ve unutturmamak için benzer proğramlar yapılmalı
Akahag Afagwh
Akahag Afagwh Yıl önce
@Himmet Aytemir Müslüm Gürses Altın Hızma
Halil İbrahim Yıldırım
Halil İbrahim Yıldırım Yıl önce
@Açılın Beyler niye ecevit cocuk mu cumhurbaskanindan bahsediyoruz
Halil İbrahim Yıldırım
Halil İbrahim Yıldırım Yıl önce
@Açılın Beyler chp de sagolsun pkkyi buyutup besliyòr
bosmorck
bosmorck Yıl önce
@Arslan ecevitten söz ediyorsun
TWİNS
TWİNS Yıl önce
Harikaydı her şeyi çok güzel anlattınız teşekkürler 🙏🏻
K. Symn
K. Symn 5 aylar önce
Yeni izlemeye başladım ama daha 10. dk olmadan dayanamayıp ağlamaya başladım.Rabbim çaldıkları hayatların bedelini dünyada da ödetsin hepsine.
🇹🇷SARI TORBANIZ GELDI
🇹🇷SARI TORBANIZ GELDI Yıl önce
15 temmuz sehitlerimizin ruhu sad olsun🇹🇷 Gazilerimize selam olsun umarim onlarda istedikleri hakklarini alirlar en kisa zamnda🇹🇷🇹🇷
kullanıcısından
kullanıcısından Yıl önce
Bir şok mangası mağduruyum yıllardır kendi akrabalarım dahil yaşadıklarımı kimseye anlatamadım herkes yalan söylediğimi düşündü kimse bunlara yedirmedi,onlar Allah kitap diyo iftira atma zora gelemedin dedi aşağıladı çok şükür ki Rabbime en azından çektiğim sıkıntıları artık biliyorlar bu bile yeterli,kimseden beklentimiz yok vatana küsmek de yok yine olsun yine canımı koyarım yoluna .. vatan sağolsun
uyutan ana
uyutan ana Yıl önce
Benimde EN büyük hayalim polis olmaktı ama boyum 168 olmasına ragmen 164 dediler kırmızı damgayı vurdular ve 150 bile olmayan kizlar 160 bile olmayan erkekler boyları bile ölçülmeden elini kolunu sallaya sallaya çıktılar ben eve giderken o otobüste öyle bir ağladım ki öyle bir ağladım ki o döktüğüm gözyaşlarinda boğulsunlar inşallah daha hala da varlar soruları çalıp kıt kafalari ile doktor hemşire olanlar var Allah onların eline düşürmesin kimseyi öldürür
uyutan ana
uyutan ana Yıl önce
@Hayrunnisa Gül İnal amin cümlemizin 😔
Hayrunnisa Gül İnal
Hayrunnisa Gül İnal Yıl önce
Çok acı gerçekten Allah yardımcın olsun Rabbim sana ve senin gibi bu şerefsizlerin mağdur ettiği kimselere en güzelini yaşatsın
ELNURALIYEV ALIYEV
ELNURALIYEV ALIYEV Yıl önce
Canım kardeşlerim. "...Olur ki, hoşunuza gitmeyen bir şeyde sizin için hayır, yine olur ki hoşunuza giden bir şeyde de sizin için şer vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.."
Mesut Turan
Mesut Turan Yıl önce
Allahtan gelen herseye amin deriz elbet ... Elhamdülillah muslumaniz lakin kuldsn gelen baska bu yapi boyle bir yapi idi hala anlamayanlar var
Nurten Korkut
Nurten Korkut Yıl önce
40 yıllık planları Allahın izniyle bir gecede bertaraf oldu.Kendileri plan yaparlarken Allahın plan bozucu oldukları akıllarına bile gelmedi..Çok güzel olmuş Emeğinize sağlık...
TURKEY/Ту́рция TR
TURKEY/Ту́рция TR Yıl önce
Nurten hanımın dediği doğru. Fetoculardan biri her şeyi itiraf edince 40 yıllık yapılanma olduğunu ifade vermişti. Çok ustaca dizan edilmiş köklü yapısıyla insanları gözünü boyayan bir örgüttü.
Nurten Korkut
Nurten Korkut Yıl önce
Ayrıca AKP limisiniz diye sorduğunuzda göre Vatanseverlerin sadece Akpli olduğunu sizde anlıyorsunuzdur
Nurten Korkut
Nurten Korkut Yıl önce
Konu vatansa gerisi teferruattır
Yahya Alperen
Yahya Alperen Yıl önce
Hepimiz Reisin tek sözüyle edirneden hakkariye kadar yanar tutuşur, köpeklerin kökünü kazarız Allahın izniyle.
Nurten Korkut
Nurten Korkut Yıl önce
Evet AKPliyim Fakat konuyla ne alakası var. Akpliyim ve devletimin yanındayım
hamza Yilmaz
hamza Yilmaz Yıl önce
2003 yılında cemaat dersanesinde sınava hazırlandım. Dersanede onların tabiri ile işe yaramaz olduğumdan hiç elimi tutan olmadı. Tercihleri bile yalnız başına yaptım. Ki işine gelenleri el üstünde tutarlardı. Üniversitede onların evlerinde 2 ay kaldım. Onların tabiri ile tedbire uyumadığım için cemaat evinden atıldım. Tek niyetim Allah ve kuranın olduğu barınma yerinde okulu bitirmekti. Onların ise tek derdi kendilerine koşulsuz hizmet edecek enayi bulmaktı. Çok şükür beni attılarda paçayı sıyırdım bu vatan haini satılmışlardan.
Sevilay Yartaşı
Sevilay Yartaşı 7 aylar önce
Hayır bildiğinde şer Şer bildiğinde hayır vardır kardeşim demekki verilmiş sadakan varmış ki onlara bulaşmamışsin
Rahime Öztürk
Rahime Öztürk Yıl önce
Aynı şeyleri oğlumda bire bir yaşamış biri olarak çok doğru tesbitlerde bulunulmus, Allah'a şükürler olsunki Oğlum bunlara uyum sağlayamadı kurtulduk. Verilmiş sadakamiz varmış.
ümmügülsüm saraç
ümmügülsüm saraç Yıl önce
@Coşkuncan Kara velhasıl tartışmalara boşverelimde bu memleketi beraberce muhafaza etmek gerekiyor
ümmügülsüm saraç
ümmügülsüm saraç Yıl önce
Allah ve Resulü benim inandığım ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
ümmügülsüm saraç
ümmügülsüm saraç Yıl önce
@Coşkuncan Kara bunu bana demekle sensin herhalde kribto
ümmügülsüm saraç
ümmügülsüm saraç Yıl önce
@Coşkuncan Kara sana inandırmak zorunda değilim Allah biliyor yeter Böyle demek ile hakka giriyorsun
Sevdenurbşk
Sevdenurbşk 10 aylar önce
O kadar çok ağladım ki içim çıkana kadar ağladım herşeyi bilip sustunuz size gelip yapılanma olduğunu söylediklerinde meslekten ihraç ettiniz kimin hakkı varsa haram olsun
Sibel ÖZER
Sibel ÖZER Yıl önce
Bu zülmü izlemeye dayanamıyor insan.Allahım zalimlerin zulmünü yanlarına bırakma.Bu zulme sessiz kalanların bu sessizliğini de yanlarına bırakma.
İsmail Tezel
İsmail Tezel Yıl önce
Katiyen başımı açmam diyen annelerin ellerinden öpüyorum.
aSaby
aSaby Aylar önce
@Skoe-Marten ordu şuan kapalı askerler alıyor, ordu istiyorsa açacakmış
Himmet Aytemir
Himmet Aytemir Yıl önce
Emeği geçen herkese teşekkürler güzel bir dizi
Fatma Karkide
Fatma Karkide 7 aylar önce
Az önce Trt de izledim olağan üstü güzellikte yapılmış bir belgesel olmuş tebrikler. Bitmesini hiç istemediğim ve bitince de hemen TRshow gireyim bakayım mutlaka devamı vardır dedim ve yanılmamışım süper👍👏. Rabbim bu çocukların gelecekleri ile oynayan mağdur bırakılan ve hakkın rahmetine şehit olarak göç edenlerin cümlesinin ahları her iki Cihanda yakalarını bırakmasın İnşAllah 🤲
Nevin Yilmaz
Nevin Yilmaz 7 aylar önce
Aminn.insallah.bunlari basimiza cikaranlarda icinde.
Gülnihal Özdilek
Gülnihal Özdilek Yıl önce
Bunların gösterilmesi güzel de insanın aklına hemen şu soru düşüyor. Bu vatan hainlerine meydanı bırakıp vatansever evlatların manipülasyonla sürülüp üstelik yüksek tazminatlar ödemiş olmaları da gözümüzün önünde duran bir haksızlıktır ve bu duruma acilen bir çözüm getirilmesi ve mağdur durumda olanlardan özür dilenmesi de gerekir diye düşünüyorum.
Александр Мамедов Курд
Александр Мамедов Курд 8 aylar önce
Can türk askeri 🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇦🇿☝️🤘
esoess Esoess
esoess Esoess 8 aylar önce
Sizler yüzünden yüksek puan almama rağmen devlet memuru olamadim gençliğimi yediniz siz ve sizin gibilere hakkımı helal etmiyorum.
Fatih Ay
Fatih Ay Yıl önce
Oh be! 2 saat olmayan bi dizi 🤩
Tugba Soysal
Tugba Soysal Yıl önce
Bırakın açığını, kapalısını sağını, solunu tek Türkiye var başka memleketimiz yok.. Sahip çıkmak zorundayız!
Birinci Lazım
Birinci Lazım Yıl önce
Gerçekten mükemmel olmuş 100 bölüm yapın 100'ünü de izleyelim. Elinize emeğinize sağlık👏
Rukiye Almila Hatun
Rukiye Almila Hatun Yıl önce
çok büyük emek verilmiş ve çok akıcı. elinize sağlık :))
Yasin Yanar
Yasin Yanar Yıl önce
Harika bir şekilde anlatmışlar herkesin Emeğine sağlık
RABİA KARADAĞ
RABİA KARADAĞ Yıl önce
Belki inanmayanlar yok artık diyenler vardır ama hepsi o kadar gerçek ki yakınlarımdan yıllar önce duyduklarım bire bir aynı olaylar. Gerçekleri herkese gösteren bir yapım olmuş.
Kullanıcı 1
Kullanıcı 1 Yıl önce
Ergenekon-Balyoz mağduru mu yakınlarınız?
Or Bur
Or Bur Yıl önce
Bu işin diğer acı tarafını kimse görmüyor. Başı kapalı birisinin, namaz kılan birinin dini vecibelerini yerine getiren birinin askeriyeye girememesi. Bu işleri bu noktaya getiren sebeplerden büyüğü
Zehirli Salkım 1. Bölüm
23:06
TRT Haber
görünümler 151 B
Arda Turan'dan Manchester İtirafı! #shorts
0:41
TV100 Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum
görünümler 212 B
Velet - Gözümden Sakındığım
2:04
VELET MUSIC
görünümler 248 B
Seversin 12. Bölüm Fragmanı
0:59
Seversin
görünümler 1,5 Mn
Nöbet 1. Bölüm
2:01:49
Nöbet
görünümler 3 Mn
Gelsin Hayat Bildiği Gibi - 1. Bölüm
2:06:55
Gelsin Hayat Bildiği Gibi
görünümler 5 Mn
Why is Saudi Arabia building a line-shaped city?
15:27
Barış Özcan
görünümler 2 Mn
Kumpas 1. Bölüm
40:08
TRT 1
görünümler 627 B
ŞEBEKE: İhanetin Kodları
44:51
TRT Haber
görünümler 502 B
Sızıntı Belgeseli - 7 Eylül 2016 (3. Bölüm)
52:01
Köylülerin Linç Ettiği Osmanlı Padişahı !
10:46
#kardeşlerim asdor 💟
0:21
Ahmet-
görünümler 152 B
Kuzey Yıldızı İlk Aşk | Meleklerin Güzellik Saati #Shorts
0:56
Kuzey Yıldızı İlk Aşk
görünümler 1,5 Mn
Elraenn | Ulan ömer ulan ömer 🤠
0:53
TwitchWest
görünümler 153 B