Türkiye'nin hızlı değişen gündemi halkın psikolojisini nasıl etkiliyor?

  görünümler 103,964

BBC News Türkçe

3 aylar önce

Türkiye’de ülke gündemi sık aralıklarla, hızla ve sert biçimde değişiyor.

Gündemi kimi zaman uluslararası siyasi meseleler, kimi zaman yapılan yeni yatırımlar, kimi zamansa çevre, sağlık, ekonomi gibi farklı alanlarda başlıklar belirliyor.

Peki, tüm hızıyla değişen ülke gündemini takip etmek, okumaya ve anlamaya çalışmak psikolojimizi nasıl etkiliyor?

Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi Prof.Dr. Ayşe Bilge Selçuk ve psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Burhanettin Kaya ile konuştuk.

Haber: Ege Tatlıcı, Burak Abatay
Video: Ege Tatlıcı
Katkıda bulunanlar: Neyran Elden, Esra Yalçınalp, Osman Kaytazoğlu

BBC Türkçe internet sayfası: www.bbc.co.uk/turkce
Facebook: bbcturkceservisi
Twitter: bbcturkce
Instagram: bbcturkce

YORUMLAR
X 00
X 00 Aylar önce
Röportaj edilen halkın moraline fazlasıyla şaşırdım, sanki türkiyeden değillermiş gibi .d ....
iyi_huylu_kekeme
iyi_huylu_kekeme Aylar önce
Şu polo t-shirt giyen, kel abiyi çok sevdim. Onun inancından bende istiyorum. Hee bi de ekonomi iyi diyor, bana ucuz yollu bi araba ayarlarsa da müthiş mutlu olurum. Lütfen kendisine iletin.
Azər Huseynov
Azər Huseynov Aylar önce
Butun türk dunyasi bu veziyyetde
Furkan Kav
Furkan Kav Aylar önce
HAYATİMDAKİ DEĞİŞİM! 2016 ya kadar haber izledim. Gündemi sürekli takip ediyordum. Haberlerden haberlere sürükleniyordum. Sonra üniversiteyi kazanınca haber izlemeyi bıraktım. O gün bu gündür kafam rahattı neyse pandemiyle beraber evime geri döndüm. En son fetöyle bıraktığım haber kanallarını yine fetöyle buldum. Pandemi faciasını sürekli bir korku ile insanlara endeksleyen haber kanalları insanlara stresten başka bir şeye yaramıyor. Gündemi o kadar hızlı değiştiriyorlar ki çok kısa bir zaman önce İzmir'de deprem oldu kim hatırlıyor? Daha sonra Instagram kullanıyordum bunu da bıraktım. Ne zaman açsam gereksiz duyarcilar. Sürekli bir iç sıkıntısından başka bir şey bırakmıyor. Hak aramak isteyenler birilerini suçlayıcı tavirlarda toplumun dışlanmış kötü ruhlu kesimlerini topluma mal edenler herkesi bir gören o asalak kesimden o kadar uzaklaştım ki instagrami bırakınca. Kötü yanı da Instagram kullanmayi bırakınca artık bu dünyada yokmuşsun gibi varsaliyorsun. Eğer sosyal medyada var isen gercektede varsindir. Bu gündemden ve herşeyden bıktım. Sadece kendi milletimi özledim. Sene 2012 gözümde güzel bir ülke saf ve temiz dostluklar. Şimdi ise koca bir boşluk.
JOKER BLACKPINK
JOKER BLACKPINK Aylar önce
BİR GELECEK GÖRÜNMÜYOR.
Nazan Fatihli
Nazan Fatihli Aylar önce
Bunlarin hepsi MUSTAFA KEMAL PAŞA mizin yolundan ayrılmaktan oldu dini kullanıp halki ikiye böldüler sanki cumhuriyetçiler Müslüman değilmiş gibi bir havalara girdiler kindar dindar gençlik dediler onu da başardılar bu saatten sonra biz bize yeteriz gibi boş laflara artık karnımız tok akp ile taaa başından beri fikirlerimiz hiç bir zaman uyuşmadı hepsi bu
Child Lover
Child Lover Aylar önce
Kötü etkiliyor. Doğu karadenizde sel felaketi mi, birden iki gün içinde katlıya katlıya artan coronavirus vaka sayısı mı yoksa her yerde aynı anda çıkan gelmiş geçmiş en büyük orman yangınları mı, ülkeye giren ve haberlerde daha sessiz bir yer edinen komando tipli afgan göçmenleri militanları mı.
HİLAL GÜNGÖRÜR
HİLAL GÜNGÖRÜR Aylar önce
14 yaşındayım kendimi abartmıyorum 28 yaşında gibi hissediyorum.
Gökmen
Gökmen 2 aylar önce
10 yıl oldu tv izlemiyorum bir o kadar yıldır ulusal gazete almıyorum. Hatta reklamdan ve uyduruk haber “hikaye” den geçilmeyen ulusal basını internette bile takip etmiyorum. Ülke gündemini yabancı basından takip ediyorum.
Özgür KaRaKaRTaL
Özgür KaRaKaRTaL 2 aylar önce
Var Var Türkün kaderinde var çile çekmek.!
Sedat Görkem Yenigün
Sedat Görkem Yenigün 2 aylar önce
7:55 Türkiye'nin geri kalmasına sebep olan düşünce sistemi.
Baran Aytekin
Baran Aytekin 2 aylar önce
Her aileye bir psikolog şart oldu ülkede. Hepimiz öyle bir ülkede yaşıyoruz ki; sokağa adım atmaya korkar, ebeveynlerin yanında küçük bir çocuğu sevemeye cekinir olduk. Biz bunu hak edecek ne yaptık? Yazıklar olsun akp yönetimine zamanın da oy veren insanlara.
alios
alios 2 aylar önce
Gerçekten gündemi takip ederken kafayı yicek gibi oluyordum, haber izlemeyi bıraktım acayip güzel mutlu bir hayat yani çok relax herşeyi bırakıp köye yerleşmek gibi, google yaptığım aramalara göre sadece kendimle alakalı haberleri bana gösteriyor o da bana fazlasıyla yetiyor
Vidonowski Dobrowski
Vidonowski Dobrowski 2 aylar önce
5-6 senedir haber seyrememeye gayret ediyorum . Gercekten ulke gundemi insanin piskolojisini bozabiliyor.
Uğur Erden
Uğur Erden 2 aylar önce
Gündemi değiştirmek için asparagas haberler ve gereksiz olayla ile gerçek gündem bastırılıyor. Artık kendimizi farklı düşüncelere yöneltiyoruz, haberleri izlemiyoruz ya da istemiyoruz. Cinayetler başını aldı gitti. Adalet ise şüpheli. Hangi dert ile yanacağız? Hangi derdi içimizde ya da dışımızda halledeceğiz. Kaldıramayan insanlar ya kendini öldürüyor ya da ( Yeter artık ne olursa olsun.) diyerek ya suça mahal oluyor ya da mecburen deve kuşu gibi kafasını kuma gömüp öylece yaşayama çalışıyor. Hali hazırda geçim sıkıntısı yetiyor insanlara. Ben bu ayı aileme sıkıntı yaşatmadan nasıl bitiririm düşüncesiyle artık düşünmüyor gündemi. O onu öldürmüş, o katil beraat etmiş, o parti bunu yapmış gibi gibi.
İdil Oktay
İdil Oktay 2 aylar önce
bunlar akıllanmaz abi hala bizde az oluyor diyor
Oyuncu Rehberi
Oyuncu Rehberi 2 aylar önce
iğreniyorum daha 17 yaşındayım ama bir gülümsemek artık zor geliyor herhangi bir yemek yiyemiyorum dışarıda herhangi bir aktiviteye katılamıyorum babam emekli ve sadece eşek gibi ders çalışmak zorundayım hayatımın en güzel yaşlarında odamdan çıkamıyorum aşağılanmış hissediyorum almanyadan akrabalarım gelince ekonomik olarak keşke gençlerimizi hayattan soğutacak kadar kötüye gitmeseydik keşke bir kokain az çekselerdi
K
K 2 aylar önce
Dünyanın en büyük açık cezaevi
Rodok Keskin Nişancısı
Rodok Keskin Nişancısı 2 aylar önce
Yorucu...
Halit Emre Ay
Halit Emre Ay 2 aylar önce
Zinalar çoğaldığı için katiller çoğaldı diyen bir insan yaşıyor bu ülkede. Diyeceklerim bu kadar.
Pertev Dural
Pertev Dural 2 aylar önce
tımarhane cumhuriyeti : TC oynatmaya az kaldı, psikolojik savaşın amacı da bu değil mi?
Hatice Tozlu
Hatice Tozlu 2 aylar önce
Psikolog hanımın mimigi yok.
FUZZY
FUZZY 2 aylar önce
“Dün Azerbaycandan geldim” “bizde ekonomi çok iyi” :) Azerbaycandakı 1 aylık maaşla biz Türkiyede 5 ay yaşıyoruz, AKP cahili :)
someone
someone 2 aylar önce
ailem haberleri açınca ben odadan çıkıyorum gidip netflix izliyorum 17 yaşımdayım her gün cinayet her gün bi olay o kadar yoruluyorum ki... Twitter da kullanmıyorum insanların boş laflarını görmemek için. Vallahi çok yoruldum.
CosmicLove
CosmicLove 2 aylar önce
başkana güveniyoruz ama etrafındakilere güvenmiyoruz diyen dayı, etrafındakileri gönder o zaman, oy verip durma
Eren Eser
Eren Eser 2 aylar önce
1:37 abla ne alaka?
Samet E
Samet E 2 aylar önce
her şeyin düzeleceğini şükür yoluyla ya da dua yoluyla olacağını sanan eğitimsiz, cahil bir halk var. örneğin bediha temur hanımefendi çok güzel konulara değiniyor kadın cinayetleri, güvensizlik ve en önemlisi de sevgisizlik olduğu için tüm bunların içindeyiz diyor fakat sonrasında bunu bir şekilde kuran'a falan bağlıyor. herkesin inancına saygım var fakat bu ''şükür'' inanışı içinde bulunduğumuz (ekonomik kriz-sosyal parçalanma) durumlardan bizi kurtaracak bir inanış olamaz. mantıklı düşünen, sorgulayan bir insan; siyasetin, sosyal yapı ve yaşayışın farklı dini inanışın çok daha farklı şeyler olduğunu düşünebilir zaten. duayla ya da da inanarak çözülecek değil bu ülkenin problemleri! eğitimle, okuyarak, araştırarak doğru kişileri seçerek gerekirse o makama seçilerek bu problemler giderilir. Bizim asıl psikolojimizi bu eğitimsizlik ve bunun getirdiği sonuçlar etkiliyor.
Murathan Aktimur
Murathan Aktimur 2 aylar önce
Keske ingilizce altyaziniz da olsa
Ty Lee
Ty Lee 2 aylar önce
çok kötü etkiliyor....
Sinan Bozkurt
Sinan Bozkurt 2 aylar önce
1
Irmak
Irmak 2 aylar önce
"Turkiye tarihi, travma tarihi."
alexander Cr
alexander Cr 2 aylar önce
psikolojiyi unutmuştuk biz neden hatırlattınız bozulacak şimdi
Sayaç Agizli
Sayaç Agizli 2 aylar önce
Skiyo
hasan döleker
hasan döleker 2 aylar önce
Ülkemizde mutlu olan insanlar eğitimsiz insanlardır sadece evine bedava gelen yardımlar bile o insanları mutlu edebiliyor ama eğitimli insanlar araştırma yapmasını bilen kişiler mutsuz kısımı oluşturur herşeyin farkında olur hakkını aramaktan çekinmez buda gücü elinde bulunduran kesimi rahatsız eder Gücü elinde bulunduran kesimi rahatsız etmemesi için Türkiye de eğitim diğer ülkelere göre daha kötüdür eğitimde 41 sırada olmamız gibi
YanCaman
YanCaman 2 aylar önce
Hangi pisikoloji
Yks2022
Yks2022 2 aylar önce
TRENDEEE GİRSİNNN
Cenko
Cenko 2 aylar önce
Bu ülke daha da cok göc verecek yillara sair. En büyük problemimiz genclerimizin umudunu kaybetmesi. Siyasal Islamcilara tesekkürler!
duran sahin
duran sahin 2 aylar önce
How you always talk about the negative
Ali Eyri
Ali Eyri 2 aylar önce
BBC Avrupa'nın adaletsizliği ni , acımasız çıkar politikalarını da dile getirseniz keşke ,iyi kötü yanlış ne varsa her toplumda var . kişileri değil devletimi milletimi vatanımı seviyorum ve sahip cikiyorum,,, pırıl pırıl gençler var bu ülkede sahip çıkarlar değerlere boşuna uğraşmayın,Ya İstiklal Ya ölüm bizim yolumuz UNUTMAYIN
Emir
Emir 2 aylar önce
fatih böke adlı malı sinir katsayımızı attırmak için mi aldınız videoya
Bünyamin Alacahan
Bünyamin Alacahan 2 aylar önce
.
HİLAL
HİLAL 2 aylar önce
Türkiye'de yaşayanların psikolojisi mi kaldı.
Furkan nakruF
Furkan nakruF 2 aylar önce
kendisine oy vermediğim için terörist ilan edildiğim ülkede kalır mıyım? girerim onların bir tane gençlik kollarına alırım gri pasaportu yallah.
Sefa Kahraman
Sefa Kahraman 2 aylar önce
2 yıldır televizyon izlemiyorum. Mutluyum
Montajsss
Montajsss 2 aylar önce
Psikolojik yardım öneriyorsunuz ancak o da çok pahalı.
BİRİK HEALT
BİRİK HEALT 2 aylar önce
artık haberleri beni fazla ilgilendirmedikçe takip etmiyorum. insanları tamamen oyalamak için kasıtlı olarak yapılıyor. ondan dolayı arık bıktım . beni benimle baş başa bırakın demedikçe gündem konusunda rahata ulaşamayacaksınız . buna ben den dahilim. bu da benim yorumum.
doguzkaan
doguzkaan 2 aylar önce
Sabahleyin yapabileceğim en kötü şey Twitter'a girmek. Umutsuzluktan günün geri kalanında yararlı hiçbir şey yapamıyorum :/
Bilal Güvenç
Bilal Güvenç 2 aylar önce
sen ingilizlerin neden intihar ettigini biliyor musun BeBeCe
Aydan Şekerci
Aydan Şekerci 3 aylar önce
En kısa zamanda tarafsız bir müessese tüm yetişkin nüfusa psikolojik, sosyolojik ve gn kültür teste tabi tutsun puan barajı konsun. Ne siyasi, bürokrat..vb ipleri tutan aday olabilsin ne oy hakkı.. Artık hastalıklı bireylerin sağlıklı bireyler üzerinde söz hakkı olmasına izin verilmesin. Hatta belki de tüm dünya uygulamalı ki sadece bireysel yaşam alanımız değil, gezegenimiz kurtulsun..
buket eren
buket eren 3 aylar önce
Merhaba BBC, ingilizce altyazı ekler misiniz ?
Ahmet Can
Ahmet Can 3 aylar önce
Kötü etkiliyor
Bir Vatandaş
Bir Vatandaş 3 aylar önce
Kusura bakmayın ama siz Türk halkı olarak tüm bu olumsuzlukları siyasi istikrarsızlığı, ekonomik krizi, toplumsal öfkeyi ve nicelerini sonuna kadar hak ediyorsunuz Çünkü zamanında oylarınızı kime verdiniz belli ve sistemi değiştirmek için yetkiyi kime verdiğinizde belli bunu siz seçtiğiniz... sürünün 4mk size acımıyorum, beter olun!
yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi
yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi 3 aylar önce
Sen ne halkısın?
Oğuz SAVAŞ
Oğuz SAVAŞ 3 aylar önce
% 51'in hatalı tercihinin bedelini, toplumun tümü ödüyor. Artık iktidar değişse bile en az 10 sene Türkiye belini doğrultamaz. Hazine boş, 500 Milyar Dolara yakın borç var. En fazla 5 seneye kadar moratoryum ilan edileceğini düşünüyorum. Gündemin hızlı değişmesinin nedeni, ülkeyi yönetenler ülkenin gerçek sorunu olan ekonomi, işsizlik vs. gibi konuların konuşulmasını istemiyorlar ve yapay gündemler oluşturuyorlar. İzmirde Camide Çav Bella, Ayasofya, Cehape, İstanbul Sözleşmesi ...... vs. halk bilinçlenmediği taktirde Türk insanı zillet içerisinde yaşamaya devam edecektir.
Yeliz Durmuşoğlu
Yeliz Durmuşoğlu 3 aylar önce
Adam kendini Azerbaycan’la kıyaslıyor . Başka söze gerek yok 😀
Aytekin Kaymaz
Aytekin Kaymaz 3 aylar önce
Almanyada Bile Hep hissetik!
fener2210 fenerfener
fener2210 fenerfener 3 aylar önce
Kafanizi yormayin, kafayi cekin yeter...
fener2210 fenerfener
fener2210 fenerfener 3 aylar önce
7 sene quebec te yasadim, 7 senede olan gundem burda 1 gunde oluyor...
umut ihsan
umut ihsan 3 aylar önce
Vide arkada çalıyordu şu kısımda 7:58 bu arkadaş olduğunu anladım çünkü yazık ya dicek başka şey yok
x y
x y 3 aylar önce
Ders çalışırken yine kendimi buralarda buldum kara kara düşünduruyor.
Ekrem Güntekin
Ekrem Güntekin 3 aylar önce
Sizene
Greengard
Greengard 3 aylar önce
İnsanlar duyarsiz hale geldi.
Mr. Qafqaz
Mr. Qafqaz 3 aylar önce
2:53 Bu psikolok kadın çok güzlemiş . Kendisini nasıl bu kadar güzel tutuyor depresiflik içinde
Adsız
Adsız 3 aylar önce
Allah bizi akpden kurtarsın
Adsız
Adsız 3 aylar önce
BBC keşke Türk televizyonlarına da gelsen youtubeda olmuyor
Dondurma kutusundaki sarma yaprağı
Dondurma kutusundaki sarma yaprağı 3 aylar önce
Valla düşünemeyen bi halkımız var. Biz böyle gidersek n*h düzeliriz
Adsız
Adsız 3 aylar önce
Türk medyası biz kötü haldeyiz ama dünya da farklı değil izlenimi yaratmaya çalışıyor
Burak
Burak 3 aylar önce
5:07 BEN...
Kaan Ülkan Aşan
Kaan Ülkan Aşan 3 aylar önce
İyiki kurtuldum şuradan
Kemal Aydın
Kemal Aydın 3 aylar önce
BBC çok iyi çalışıyorsun. Elindeki imkânları o kadar akıllıca kullanıyorsun ki seni tanımayan yahut unutanlar da burada sana ve senin habercilik anlayışına ve "doğruluğuna" filan vs. methiyeler düzüyor. 🙂 Sadece gülüyorum. Tekrar söylüyorum: HAKİKATEN ÇOK İYİ ÇALIŞIYORSUNUZ ! Sizi birkaç yıldır takip ediyorum da küresel sermayenin yalakalığını yapmakta çok maharetlisiniz, insanların milli ve manevi değerlerini kullanarak kaleyi yine her zaman olduğu gibi "içten" tahrip etmeye çalışıyorsunuz. Çünkü yine her zamanki gibi İngilizliğinizi yapıyorsunuz. Ama yoo siz Türk milletini Türklerden daha çok savunursunuz, onun iyiliğini istersiniz, biliriz biz ! 🙂 Sizi seyrettikçe yine gülüyorum... Körpe beyinlere zehirlerinizi akıtmaya devam ediyorsunuz. Ama şimdi birileri yine diyecek: Ben açlık çekiyorum, parasal olarak zor durumdayım, psikolojimiz şöyle oldu, siyasetçiler şöyle böyle yavv. Ah güzel yurdumun güzel insanları bunun siyasi ve parasal olmadığını ne zaman anlayacaksınız. Büyük resmi ne zaman göreceksiniz ? Ne zaman büyük resmi görüp her şeye ekonomi ve siyaset noktainazarından bakmayı bırakacaksınız? Ülkemizin birtakım sorunları var yok demiyorum ama bunun "edebiyatının" yapıldığını ne zaman göreceksiniz. Çünkü o büyük resmi gördüğünüzde bu ve bunlar gibi şeytanın evlatlarının insanlara dikte ettikleri, zerk ettikleri zehirlerin neticesinde ortaya çıkan insanlar arasındaki kavgaların kargaşaların asıl istenen olduğunu ne zaman duyup bilecek ve bunun küçük resim olduğunu ne zaman göreceksiniz ? Haberciliğinden feryat figan ettiğiniz Türk medyası habercilik anlayışına methiyeler düzdüğünüz BBCden daha beter. Onların kendilerinden haberi yok. BBCnin Türk muhabirleri bile içinde bulunduğu sistemin asıl maksadından bîhaber, onlar da muhtemelen bunu memleketinin iyiliği için yaptığını zannediyordur 🙂 Ah güzel yurdumun güzel ve saf insanları ne zaman gözlerinizi açacaksınız.? Ağzınızda çiğneye çiğneye sakız ettiğiniz ekonomi, psikolojik bozukluk, para, travma, sosyal çatışma, ikilik, ayrışma gibi kavramların ve olguların en başta kendimiz sebebiyle sonra da sinsi bir çete tarafından dünyaya zerkedildigini ne zaman idrak edeceksiniz ? Zorluk, elem, sıkıntı, dert, keder görmek istiyorsanız tarihinize ve dedelerinize bakın... Geçtiğimiz yüzyılda verdiğimiz mücadelenin varisleri olarak daha mı kötü durumda olduğumuzu düşünüyorsunuz?..İyi düşünün... Üzerimize akın akın, dalga dalga, fevc fevc gelen şeytanın evlatlarının bugün Türk'ün yüzü suyu hürmetine mi size destek verdiğini zannediyorsunuz? Tarihteki düşmanlarınızı düşünün cevabı sizler bulacaksınız. Hesabın kapandığını mı zannediyorsunuz? Eğer öyleyse ÇOK BÜYÜK GAFLETTESİNİZ demektir.
Adsız
Adsız 3 aylar önce
Ne anlatıyorsun bbc yalan söylüyor ve bizi bölmeye çalışıyor öyle mi gaflete düşmedik bbc ne olduğunu biliyoruz ama üzümünü ye bağını sorma halkın haberi yok bunlardan trt ve a haberden dolayı zehirlenmisler
batu
batu 3 aylar önce
eğitimsizlik...
Karia sisterhood
Karia sisterhood 3 aylar önce
Bbc çok iyi bir haber tebrik ederim...
Yiğit Kolaçoğlu
Yiğit Kolaçoğlu 3 aylar önce
Hala ekonomimizin dünya çapında iyi olduğunu savunuyorlar.. diyecek söz bulamıyorum
Cem Cosgun
Cem Cosgun 3 aylar önce
Ya bu kadarda olmaz dedigimiz olaylar Türkiye'de o kadar sıradan ki bu durumda ülkenin gündem degismesinde nolsun insanları uyutmanin bi yoluda bu biseyler unutturmak ya gerçekten o kadar çok rezil seyler yasadikki sor millete bişey hatırlamıyo
Semih Akıncı
Semih Akıncı 3 aylar önce
Ya şu siyah tişörtlü dayı sinirimi bozdu. Ekonomimiz kötü ama diğer tüm ülkelerden iyi, bütün ülkelerde psikolojik sorunlar Türkiye’den fazla oluyor falan. Bir Azerbaycan’a gitmiş diye bütün dünyayı gördüm sanıyor. Böylelerini 3’er gün isviçre, iskandinav ülkeleri, kanada ve avustralya’ya götüreceksin. Oradaki gelir ve gider düzeyini canlı canlı göstereceksin ki kafa biraz açılsın. Umutsuz vakıa yoksa yemin ediyorum ya.
Mevlana
Mevlana 3 aylar önce
Bu halk akillanmaz hersey mustehak bu halka
alperizma aa
alperizma aa 3 aylar önce
Azerbaycan a gidip geldi, sanki Avrupa turu yapmis gibi, ekonomimiz çok çok iyidiyor. herhalde Afrika'daki falan bahsediyor.
Çift Bilet
Çift Bilet 3 aylar önce
"Neden herkes birinin sözünü yazıyor?" -Nikola Tesla
youtube hesap
youtube hesap 3 aylar önce
Delirdik, çıldırdık ve bıktık olumsuz etkiliyor tabi ki
aydın yıldız
aydın yıldız 3 aylar önce
Adam dün Azerbaycan'dan gelmiş. Ekonomimiz çoğu yerden çok çok daha iyiymiş!
aydın yıldız
aydın yıldız 3 aylar önce
Millet Manyak oldu. Net!
Mehmet Görgülü
Mehmet Görgülü 3 aylar önce
Bu videoyu yaptığınız için inşallah erişim engeli gelmez
Batu Tys
Batu Tys 3 aylar önce
Soru: "Hızlı değişen günden psikolojinizi nasıl etkiliyor?" Cevaplar: -Başkan iyi çevresi kötü. -Azerbaycana gittim ekonomi dünyanın geri kalanından iyi
miracc
miracc 2 aylar önce
Olum ne bekliyon ki
I live İn Antalya
I live İn Antalya 3 aylar önce
Saçım beyazlamaya başladı daha 14 Yaşındayım 😐 Zaten bu yorum herşeyi anlatır
Cumbo
Cumbo 3 aylar önce
Videolarınıza belki ellinci kere aynı yorumu yapıyorum ama siz ne müthiş bir gazetecilik yapıyorsunuz vallahi bravo helal olsun.
Aştiyago Gabarin
Aştiyago Gabarin 3 aylar önce
Şu an için tek neden Sedat Pekerin gündemini saf dışı bırakmaktır Umarım sonu kaos ve cinayetler olmaz
Emre Ağca
Emre Ağca 3 aylar önce
Normal bir ülkede siyaset,politika konuşanlar sadece siyasetçilerdir.Bir toplumda halk sanat,müzik,tarih,felsefe,spor değil de siyaset,ekonomi konuşuyorsa o toplum geri kalmış bir toplumdur.Yurtdışına çıkanlar az çok bilir insanlar sadece kendi yaşamlarının derdinde,hobilerinin derdinde ama Türkiye'de hem geçim derdi hem gündem,yok kanal istanbul ,yok sedat peker ,yok suriye,yok erken seçim,yok ekonomi gerçekten yordu,yıprattı.Türkiye nüfusunun en az 3 de 2 sine psikolojik destek lazım gerçekten.Artık insanların bir çoğuna da saplantı oldu en basit bir konuyu bile siyasete çekebiliyorlar.Kendi ailemizle bile ekonomi,siyaset tartışmaktan neredeyse birbirimizi boğazlayacak hale geldik.Gündemden uzak kalayım diyorsun bir türlü yine seni içine çekiyor.Öyle bir noktadayız ki artık toplum içinde insanlar birbirine tahammül edemiyor.En beteri de bu gelecek kaygısı düşün düşün bir yere varılmıyor insanı yiyip bitiriyor.Sanırım bunların tek çözümü yurtdışında hayat kurmak.
Volkan Samet Tabak
Volkan Samet Tabak 3 aylar önce
Halen iyi durumda oldugumuzu soyleyenler acaba ne ıcıyorda kafaları bu kadar ıyı yada bahsettıklerı Turkıye dıye baska bır ulke daha mı baska bır yerde
Umut
Umut 3 aylar önce
Ülke çok yordu çok ezdi çok üzdü. ne kazandım ne verdi bana? Koca bir Sıfır hiçbir şey.
Gök Börü
Gök Börü 3 aylar önce
Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Bilge Su Aktürk
Bilge Su Aktürk 3 aylar önce
0:52 hakiki has koyunlardan...
Gazi Esen
Gazi Esen 3 aylar önce
Baştakilerin yatacak yeri yok
StreetDriverMTB
StreetDriverMTB 3 aylar önce
Anlık olarak TÜRKİYE NİN psikolojisi:Bozuk
Kaan koray kardeşler
Kaan koray kardeşler 3 aylar önce
7 gün internet bakmadım .baktım gündemi çok kaçırdım şaşırdım . Tüekiyede gündem çok hızlı değişiyor.
Muhammed Efe Günaydın
Muhammed Efe Günaydın 3 aylar önce
Kafam çok karıştı dün bir şey oluyor yarın bambaşka bir şey :(
muhamagas
muhamagas 3 aylar önce
80 yılında kötü bir durum yaşandı ama daha kötüsü iç savaş yaşandı o dönemlerde herkes birbirine saldırıyordu şimdi yine aynı duruma düşüyoruz
Sefa Oral
Sefa Oral 3 aylar önce
0:12 euro 6.59 vay be ne zamanlar varmış şimdi euro 10.46
Enes ve Michelle
Enes ve Michelle 3 aylar önce
Türkiye'de yaşamak isteyen mi kaldı? Herkes gitmek istiyor bu ülkeden çünkü tehdit altındayız. KORKUYORUZ.
mustafa efe dayı
mustafa efe dayı 2 aylar önce
3 yıl sonra İsveç'e geliyorum. Gerçi kron bile TL'yi geçmişken biraz gerçekçi olmak lazım :')
Erce Pınar
Erce Pınar 3 aylar önce
2:32 Azerbaycan'dan geldim, Türkiye'nin ekonomisi her yerden daha iyi diyor da kafası baya güzel herhalde, zira: 1 Azerbaycan Manatı = 5,16 TL :) İşte bunlar gibiler yüzünden biz de okkanın altına gidiyoruz!
Yusuf Sipahi
Yusuf Sipahi 3 aylar önce
5:05 - abiyi kaybettik
Mösyö Gustave
Mösyö Gustave 3 aylar önce
''ben geçen gün azerbaycan'dan geldim yani şunu söyliyim dünyanın geri kalan ülkelerinden ekonomik durumumuz çooh iyi'' dünyanın geri kalanını azerbaycan'dan ibaret sanan davar herif yiyecek ekmek bulamayınca görecem seni.
Sofiane Pamart au Piano Day - ARTE Concert
34:17
ARTE Concert
görünümler 782 B
PARAYI SEVEN KIZLARIN İSİMLERİ!
0:14
Berk Coşkun
görünümler 681 B
Gecenin sonu yatakta bitti - Aşk Mantık İntikam 14. Bölüm
3:48
Stranger Things 4 | Creel House | Netflix
1:36
Stranger Things
görünümler 2 Mn
Mazbata 2.0
9:28
BBC News Türkçe
görünümler 1 Mn
Suriye'de savaşın dönüm noktaları
11:22
BBC News Türkçe
görünümler 313 B
İçimizdeki Çocuklar; Şema Modları - Bölüm 1
12:43
'Süper Vali' Recep Yazıcıoğlu 32. Gün'de
33:51
32.Gün Arşivi
görünümler 160 B
PARAYI SEVEN KIZLARIN İSİMLERİ!
0:14
Berk Coşkun
görünümler 681 B
Gecenin sonu yatakta bitti - Aşk Mantık İntikam 14. Bölüm
3:48
Stranger Things 4 | Creel House | Netflix
1:36
Stranger Things
görünümler 2 Mn
Bu aşkın katili kim? - Aşk Mantık İntikam 14. Bölüm
7:25
Aşk Mantık İntikam
görünümler 799 B
Sadece Dubai'de Görebileceğiniz İnanılmaz 8 Araba
6:58
Yoksa Duymadın Mı?
görünümler 38 B
Camdaki Kız 13. Bölüm Fragmanı | "Yüz Yüze..."
1:13
Brawl Stars: Brawl Talk - New Legendary Brawler!!
3:46