MARDİN LEZZET REHBERİ - Ayaküstü Lezzetler

  görünümler 223,798

Ayaküstü Lezzetler

Ayaküstü Lezzetler

Gün önce

Ayaküstü Lezzetler Kanalına Abone Olmak İçin: 👉 / @ayakustulezzetler
Ayaküstü Lezzetler, Mardin'de! Oğuz ve Onur, bu hafta sizler için Mardin lezzetlerini keşfe çıkıyor. Bu videoda Yemeksepeti iş birliği yer almaktadır. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Mardin'de Dobo'dan kaburga dolmasına, kavurmadan dönere, pizzadan Mardin kebabına onlarca lezzet sizleri bekliyor.
Video başlarken beğen butonuna basmayı, Ayaküstü Lezzetler'e abone olmayı ve videolarda yorumlarınızla bizleri desteklemeyi unutmayın. Hepinizi çok seviyoruz. ❤️
Dilerseniz bizleri Instagram'da kendi hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.
/ ucakyolcusutr
/ oguzyenihayat
Intro: (0:00)
Kahvaltı: (3:02)
Kafro's Pizzeria: (8:51)
Çağdaş Et Lokantası: (17:49)
Tülay Lokantası: (24:34)
Doboo Restaurant: (27:21)
Davut Selim: (43:07)
Kebapçı Yusuf Usta: (49:04)
Ayaküstü Lezzetler "Mardin Lezzet Rehberi" videosunda aşağıdaki işletmeler yer almaktadır. Tattığımız tüm lezzetlerin fiyatlarını video içinde belirtiyoruz. Videonun çekimlerinin yapıldığı tarihle, yayınlandığı tarihler arasında zaman farkı olabilir. Bu süre zarfında ürün fiyatlarına gelebilecek söz konusu artışlarla birlikte, paylaştığımız yemeklerin de fiyatları artabilir. Bu artıştan Ayaküstü Lezzetler ekibi sorumlu tutulamaz. (Fiyatlar 29.04.2022 tarihinde eklenmiştir.)
- Paşavat Fırını - maps.app.goo.gl/ABUNTthuG8My6...
- Yücesoy Köy Ürünleri - goo.gl/maps/gwSep2FQnxkcEnQd8
- Atilla Çay Bahçesi - maps.app.goo.gl/wvSKgLUBUBUXX...
- Kafro's Pizzeria - maps.app.goo.gl/Rf5rs6U2pWvX3...
- Çağdaş Et Lokantası - maps.app.goo.gl/PcqZWEWsLsDa2...
- Tülay Lokantası - maps.app.goo.gl/DgCd1mjunRzTk...
- Doboo Restaurant - maps.app.goo.gl/NrhKVYQ7hu9dM...
- Davut Selim (Ümitköy Şubesi) - maps.app.goo.gl/PexUBHAgnVVLX...
- Kebapçı Yusuf Usta - maps.app.goo.gl/o7fTWFkWcBDNi...
#AyaküstüLezzetler #Mardin #MardinLezzetRehberi
Biz Kimiz?
Biz iki yemek sevdalısı; Onur Ziya Demir ve Oğuz Yenihayat olarak iyi yemeğin peşinden giden iki arkadaşız. Bazen yaşadığımız şehir olan İstanbul'da, bazen de Anadolu'da onlarca lezzeti, iyi ustaları ve turistik olmayan restoranları deneyimleyerek sizlere uzun ama eğlenceli videolarımızda sunuyoruz. Yediğimiz tüm yemeklerin ücretini kendi cebimizden ödüyor, hiçbir restoran ile işbirliği asla yapmıyoruz.
Bizler için iyi bir yemeğin tek özeti var; Lezzetli olması! Bu nedenle videolarımızda beğenmediklerimizden öte, lezzetini bildiğimiz, tadına güvendiğimiz veya çevremizde damak zevkine güvendiğimiz dostlarımızın deneyimlediği yerlere gidiyoruz. İkimizin de 10 yıldır süre gelen gastronomi deneyimleri artık tek çatı altında Ayaküstü Lezzetler'de. Bizlere katılmak için @AyakustuLezzetler'e abone olabilirsiniz.
Ayaküstü Lezzetler'in tüm videoları: • Tam Bölümler | Ayaküst...
Ayaküstü Lezzetler'in Semt Rehberi Videoları: • Semt Rehberleri | Ayak...
Ayaküstü Lezzetler'in 2021 yılında en çok izlenen 10 videosu: • En Çok İzlenen 10 Vide...
Ayaküstü Lezzetler'in Şehir Rehberi Videoları: • Şehir Rehberleri | Aya...
Ayaküstü Lezzetler'in Yol Üstü Lezzet Durakları Videoları:
• Yol Üstü Lezzet Durakl...
Drone görüntüleri için Zahit Mungan’a, katkılarından dolayı da Burak Erdem’e teşekkür ederiz.
Video ve prodüksiyon: İlkay Kaya - Dark Bucket

YORUMLAR: 358
@burhan5524
@burhan5524 Yıl önce
Mardin’den selamlar. Yaklaşık 1 aydır 8 yaşındaki kızım baba Mardin yayınlandı mı ne zaman yayınlanacak diye sorup duruyordu 😊Sabırsızlıkla bekliyorduk. Mardin’i çok güzel anlatmışsınız,gittiğiniz yerler nokta atışı yerler olmuş. Mardin’e tekrardan bekleriz. Ayağınıza sağlık 😊
@isratasdemr8085
@isratasdemr8085 Yıl önce
@@AyakustuLezzetler video biterken resmen üzüldüm yine çok çok çok guzeldi
@Kalo116
@Kalo116 16 gün önce
Bu videoyu gördükten sonra TÜLAY LOKANTASINA gittik güzel bir kazık yedirdiler bize. 5 yemek 5 içecek + videodaki gibi bir porsiyon pilavsız kavurma söyledik hesap 1500 TL geldi. Her şişte 3 parça et 4 parça yağ vardı, kıvamı da tadı da kötüydü. Kavurma tuzsuz suyun içinde pişirilmiş etten başka bir şey değildi. Sakın gitmeyin paranıza yazık.
@scienti5t
@scienti5t Yıl önce
5 sene Midyatta yaşadım. Allah sizi inandırsın her hafta bir kaç kez Çağdaş Lokantasında yemek yerdik. Hayatımda yediğim en güzel yemek, en güzel döner, en güzel kaburga ve perde pilavı, en güzel et yemekleri vs hepsi buradaydı. Perde pilavının bademli ekmeği... Allahım sana geliyorum 😄 O kadar çok özledim ki Midyatı, dünyanın en tatlı esnaflarını barındırır. Yerli yabancı turistlere, dışarıdan gelen memurlara, öğretmenlere, askere, polise, o kadar iyi davranırlar ki Allah hepsinden razı olsun. Ömrümün en güzel yıllarını yaşattılar. Ev sahibim Pekduran Mobilya Mehmet Abiye ve çalışanı Adem kardeşe selamlar olsun. Her işimizi yapardı, kamyonet lazım olurdu verirdi, dükkanında çalışıp stres atmamıza izin verir, her gün git her gün yemek ısmarlardı. Arabı Kürdü Türkü Süryanisi hepsi melek gibi insanlar ya. Geceleri cıvıl cıvıldır, insanlar güven içinde sokaklara dökülür, parklarda, kafelerde eğlenir. Çay bahçesi efsanedir. Batıda göremeyeceğiniz kalitede lüks kafe ve restoranları çok daha ucuza Midyatta bulabilirsiniz. Neredeyse her lokantası her kafesi en az bir ürünü ile meşhurdur ve rakipsizdir. Misal o Çağdaş Lokantasının aşağısında kuzu haşlamacı vardır tadına doyum olmaz. Eski taştan hanlar vardır. kimi çarşı pazar olarak kullanılır, kiminde tespih imalatçısı vardır, kiminde sabuncu, kimi kafeye dönüştürülmüş, kimi de kahvaltı salonudur ya da kebapçıdır. 60 ila 120 km arası değişen yolculuklar ile öyle güzel yerlere gidebilirsiniz ki. Batman'a, Diyarbakır'a, Mardin'e, Bitlis'e, Siirt'e. Biraz yolu uzatıp Van'a gider gelirsin. Heeey gidi... O kadar iyi geldi ki videonuz. Ne anılar var anlatmakla bitmez.
@muratkara3627
@muratkara3627 Yıl önce
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ne iş yaptınız acaba Midyatta
@scienti5t
@scienti5t Yıl önce
@@muratkara3627 öğretmen
@cevdetzdemir9964
@cevdetzdemir9964 Yıl önce
Amatör ruhla çok profesyonel bir şekilde yapılmış ve seyir keyfi üstün olan bir program. TRshow'de yayınlanan en guzel gezi ve yemek proğramlarından birisi, ve heyecanla her hafta cuma olmasını bekliyoruz. Tüm ekibi kutluyorum.
@burakerdem6265
@burakerdem6265 Yıl önce
Sevgili Oğuz ve Onur, Harika bir video olmuş. Dilim döndüğünce Mardin’i anlatmaya çalıştım. Bana da yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar bekliyorum. Sevgiler, Burak
@acan2196
@acan2196 Yıl önce
murat kim abi
@burakerdem6265
@burakerdem6265 Yıl önce
@@acan2196 Düzelttim kardeşim teşekkürler
@muratbalmumcu
@muratbalmumcu Yıl önce
Burak Hoca, Mardin’i çok güzel özetledin, memleketine sevdan gözlerinden okunuyor, sağol varol.
@omeryilmaz1948
@omeryilmaz1948 Yıl önce
DİLİNE YÜREĞİNE SAĞLIK BURAK HOCAM ÖMER.
@OzgurAragorn
@OzgurAragorn Yıl önce
Ağzınıza sağlık hocam
@sukruserin9992
@sukruserin9992 Yıl önce
Gastronomi dışında şehirlerin öykülerini anlatmanız harika.Turizm ,kültür yemek ne arasanız var videolarda.Ellerinize ayaklarınıza sağlık.
@murtysfoodiesclub
@murtysfoodiesclub Yıl önce
Ekrana yine ekmek bandığımız, üstüne de Tarihi bilgiye doyduğumuz harika bir bölüm olmuş. Emeğinize sağlık 👏
@gulistanmermer347
@gulistanmermer347 Yıl önce
Ramazandan önce çekim yapıp ramazanda yayınlayan tek kaliteli youtube kanalı, bir gaziantepli olarak mardinin hem yemekleri hem doğal güzellikleri beni kendine aşık etti çok güzel bir şehir 😍
@muratkahraman8628
@muratkahraman8628 Yıl önce
MARDİN aşk’tır teşekkürler 🙏
@lylmtlzdmlylmtlzdm211
@lylmtlzdmlylmtlzdm211 Yıl önce
Mardin muhtesemdir 😊 herkese gidip görmesini öneririm. Özellikle eski gerçek Mardin de gezin 😊
@cgr03
@cgr03 Yıl önce
Sizden bir kaç gün önce oradaydık. Restoran konusunda "Leyli Muse Mutfak"tan bahsetmemenize şaşırdım. Hem yemekler çok lezettli, hem çalışanlar çok içten ve ilgili, hem de mekan çok güzel. Özellikle Doboo'dan hiç memnun kalmadık, ilgi alaka sıfırdı.
@imran-ik2sz
@imran-ik2sz Yıl önce
Uzun zamandır Mardin ilini gormek istiyorduk, bu nedenle lezzet noktaları anlamında notlar alabildiğimiz ve eşimle birlikte izlerken çok keyif aldıgimiz bir yayın oldu.Yemekler de çok özel ve gerçekten de lezzetli görünüyordu. Teşekkür ederiz, emeğinize sağlık😊Sizden ricamız; programınızın formatı her ne kadar bölge bölge lezzet arayışı ve tanıtımı da olsa, bulunduğunuz bölge hakkında daha fazla bilgilendirme, belki bu programınızdaki konuğunuz gibi yerelde bölgenin tanıtımıni, tarihini anlatabilecek kimselerin de konuk olması, gezmeye ve görülmeye deger yerler, eski çarşılar, ibadethaneler vb. içerecek şekilde yapılacak yayınların, programınızı daha üst bir seviyeye çıkaracagini ve daha geniş kitlelere hitap etmesini saglayacagini düşünüyoruz. Küresel çapta kendini göstermeye başlayan gıda problemi ile ilgili olarak da, özellikle Anadolu illerinde yaptığınız yayınlarda; bölgenin tarımsal kaynaklari ve hayvancılıktaki durumu, belki yerel üreticiler ile sohbet edilerek değerlendirilebilir.
@ezop914
@ezop914 Yıl önce
Merhabalar. Ayaküstü Lezzetler nereye biz oraya diyerek gezdiğimiz yerlerde sizin önerilerinizi değerlendiriyoruz :) Şuana kadar çok güzel rehber oldunuz bize :) Ancak geçen hafta yaptığımız Mardin seyahatimizde Tülay Lokantasında yaşadığımız hiç hoş olmayan bir olayı anlatmak istiyorum. Lokantada yemek yerken dört kişilik bir aile geldi ve çocuklarına çorba içirmek istediklerini söylediler. Lokanta sahibi bir çorba için masa vermeyeceğini söyleyerek aileyi mekana kabul etmedi. Güzel Mardin'e bu tür esnaflar hiç yakışmıyor. Bir daha kesinlikle Tülay Lokantasına gitmeyeceğiz.
@seymacanpolat7250
@seymacanpolat7250 Yıl önce
Her videonuz çok özel ve güzel ama Diyarbakır ve Mardin tam bir kültür turu oldu benim için 😍 Sonbahar için plan yapıyorum sayenizde, eksik olmayın 😍
@meliketopaloglu3308
@meliketopaloglu3308 Yıl önce
Muhteşem bir rehber olmuş , Tarih öğretmenimiz harika , güzel ülkemin güzel insanları , hepinize sevgi ve saygıyla çok selamlar ,, bütün bölümleri çok büyük bir keyifle izliyorum ama Mardin bir başka olmuş , Mardin’e gitmiştim ama tekrar gitmek istiyorum bu program sonrası gittiğiniz heryere ayak basıcam 👌🏼👌🏼👌🏼
@iremuyar2733
@iremuyar2733 Yıl önce
Yemekleri o kadar iyi övüyorsunuzki imkanım olsa kalkıp gidicem Mardin'e😊
@lylmtlzdmlylmtlzdm211
@lylmtlzdmlylmtlzdm211 Yıl önce
Mardinin Süryani köyleri çok güzeldir. Suryaniler çok zarif insanlardır 😊
@OzgurAragorn
@OzgurAragorn Yıl önce
Her seferinde daha iyisini çekmeyi nasıl başarıyorsunuz bilmiyorum ama siz hayatımıza kalite kattınız dostlar. 🥰
@necla5441
@necla5441 Yıl önce
Çok çok güzel bir rehber oldunuz bize.Eylül sonu en geç Ekim ortası gibi Mardindeyiz..nereye gidelim ne yiyelim telaşı olmadan güzel bir gezi olacak sayenizde bundan eminim.Teşekkürler @ayakustulezzetler
@erkancalskan1103
@erkancalskan1103 Yıl önce
Abi siz muhteşem iki insansınız emeklerinize sağlık 🙏☺️
@oczaim93
@oczaim93 Yıl önce
Her zamanki gibi çok renkli ve zevkli bir rehber olmuş. Ellerinize ve emeğinize sağlık…
@aliyavuzzyavuz7237
@aliyavuzzyavuz7237 Yıl önce
Gastronomi yanında kültür programı gibide içerikleri yayınlamanız takdire şayan. Başarılarınızın artarak devam etmesi dileği ile.
@denizarkan5287
@denizarkan5287 Yıl önce
Gastronominin yanında kültüre de önem veriyorsunuz. Ağzınıza sağlık. Urla ilçesine bağlı Barbaros köyünde her sene yapılan "Oyuk Festivali"ne (bizim yörede korkuluklara verilen isim) de bekleriz. Hem "çalkama, patlıcan balı, kulika" gibi yöresel yemekleri tatmak, hem de festivalin tadını çıkarmak için 19, 20, 21 Ağustos'ta Barbaros'a uğrayın.
@aysimaselinozturk4361
@aysimaselinozturk4361 Yıl önce
Yine yanıltmadınız😍 Diyarbakır ve Mardin gezimizde tavsiyenizle gittiğimiz neresi varsa bayıldık💜
@muratoz-kantr325
@muratoz-kantr325 Yıl önce
Mardini zaten görmek istiyordum, bu videodan sonra hem Tarihini hemde lezzetlerinin tadına varmak için kesinlikle gideceğim. Almanyadan Selamlar
@yunusemresan6505
@yunusemresan6505 Yıl önce
Sabırsızlıkla beklediğim bir video Mardin’e gitmeyi düşünüyoruz rehberimiz olucağımızdan eminim ( Urfa’ya gittiğimizde tavsiye ettiğiniz yerlere gitmiştik ) harikasınız 👏👏👏
@hasanulubatli1980
@hasanulubatli1980 Yıl önce
yine cok güzel bir bölümdü, neredeyse 1 saat olmasina ragmen cok kisa geldi...inanin 3 saat sürse üc saat araliksiz izleyebilirim. bu tabiiki hem sizden ve gercekten görmeye tatmaya deger kaliteli yerler sundugunuzdan kaynaklaniyor...ellerinize, agazlariniza ve migdenize saglik.
@hatamangahutamanga774
@hatamangahutamanga774 Yıl önce
Emeklerinize sağlık güzel insanlar 🧿✌🏻
@BSusal
@BSusal Yıl önce
Emeğinize sağlık👏👏 gece gece ağzımız sulandı Mardin bileti bakıyoruz :)
@hulyayazc1839
@hulyayazc1839 Yıl önce
Çok duyarlı insanlarsiniz hep böyle kalın kendize de iyi bakın bizlere bu videoları çeki cem derken sağlığınızı koruyun lütfen fazla kilo almayın sizi seviyoruz
@catayeren2931
@catayeren2931 Yıl önce
vakti zamanında arkadaşlarla bir heves kafroya gitmiş biri olarak yorumlarınızı özellikle merak ederek izledim,yapmacık davranmadan samimi olduğunuz için tebrik ederim,köy ve ambiyansı ne kadar güzel olsa da pizza için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim,o kadar yol gidince insanın beklentisi hayli artıyor,beklentiyi karşılayamayınca da hayal kırıklığına uğruyor,şahsen biz hayal kırıklığına uğramıştık pizza çok kötü değil ama beklentiyi üst düzey tutmamak lazım,masada göremedim ama gittiğimizde sos vermişlerdi sosları gerçekten çok lezzetliydi :)
@sukrudokuyan5523
@sukrudokuyan5523 Yıl önce
Ben sizi izlemeye yeni başladım her ikinizinde sunumunuzu çok beğendim bilhassa Mardin çekiminizi soluksuz izledim çünkü Mardini anlatan Burak bey Mardini çok güzel tanıttı bence ülkemizde böyle tarihi özellikleri olan şehirlerimizi liyakatlı rehberler eşliğinde sunarsanız çok daha güzel işler yapacağınızı düşünüyorum sizler bu gayretlerinizi tv. yede taşırsanız eminim gastronomi ve tarihi kültürümüzede değer katacağınızı düşünüyorum selamlar.
@omerfarukgundogmus1765
@omerfarukgundogmus1765 Yıl önce
Kanal açıldığından beri takip ediyorum bu belki de ilk yorumum olacak. Her bölümü keyifle takip ediyorum. Cumayı bekleme sebebimsiniz. Çok kaliteli içerikler gerçekten. Umarım hakkınız daha çok verilir ve daha çok izlenirsiniz.
@ahmetkemalbakkaloglu2040
@ahmetkemalbakkaloglu2040 Yıl önce
Çok güzel bölüm olmuş elinize sağlık, Mardin’e bir kere gitmiştim ama özlediğimi farkettim, tatil tarihlerine bakmaya başladım bile
@tulyatulya212
@tulyatulya212 Yıl önce
Yine yine muhteşem bir video 👏👏👏 veeee lütfen sırada MARMARİS lezzetleri olsun 👍👍teşekkür ederim emeğiniz değer bulsun 🤗
@boss.staffturk1531
@boss.staffturk1531 Yıl önce
Çok güzel açıklayıcı keyifli ve biligilendirici bir video olmuş tebrikler 👋 lezzetlerde dahil👌
@eskigunler62
@eskigunler62 Yıl önce
müthiş bir videoydu kelimelerle anlatilmaz sevgili ayaküstü lezzetler yemek tarifleri malzemeler ve yemekler harikaydı Mardin çok güzel bir şehir hakikaten çok görmek isterim cokda uzakta değilim bulunduğum şehire herhalde üç dört saat mesafede herhalde sanırım hemen yakinimiz Adıyaman,Urfa sonra Mardin ♥️♥️♥️♥️♥️
@yunustutal9230
@yunustutal9230 Yıl önce
Mardin çok gizemli bir lokasyon. Geçen hafta oradaydık. Gerçekten huzur buluyor insan Mezopotamyada. Tebrik ederim ve teşekkür ederim güzel videonuz ve harikulade lezzetleri tanıttığınız için.
@altuncu464
@altuncu464 Yıl önce
Bayram tatilinden sonra ilac gibi geldi videolar. Elinize saglik
@resanbayraktaroglu3951
@resanbayraktaroglu3951 Yıl önce
Çok güzel bir Mardin tanıtımı olmuş, yemekler harika görünüyordu; en kısa sürede Diyarbakır ve Mardin e gitmek farz oldu, hem yemekleri hem de görülecek yerleri için....
@dayi8120
@dayi8120 Yıl önce
muhteşem bir bplüm alınmış sizin sayenizde türkiyenin daha az tanınmış gastronemi ve tarihi taraflarını tanıyorum. Baküden selamlar abiler
@tsk6390
@tsk6390 Yıl önce
İstanbuldaki özbek, italyan, fransız, iran, arap ve ortadoğunun en iyi restoranlarını içeren seriler bekliyoruz reisler
@blnteds8277
@blnteds8277 Yıl önce
Çok güzel bir program olmuş. Emeğinize sağlık. Helali hoş olsun. Bu arada sağlınıza dikkat etmeyi unutmamayın ki bu proglamlara ve güzelliklerle devam edebilesiniz . Doğuya devam . Sevgiler…
@hivron8550
@hivron8550 Yıl önce
Canım memleketim sen bir baskasin 🍀Cok güzel olmuş ellerinize sağlık...
@metinaltparmak2939
@metinaltparmak2939 Yıl önce
Mardin'i evimize getirdiniz.Sağolun var olun.
@muratimer8474
@muratimer8474 Yıl önce
Harikasınız. Özellikle Burak Beyin katılması çok güzel olmuş. Yolunuz açık olsun
@denizyus
@denizyus Yıl önce
Bir senedir videolarınızı her izlediğimde eşim "-yine mi onlar?" diye sitem ediyordu. Şimdi tv ye yansıt da birlikte izleyelim diyor 😂 evde dev ekranda sizi izliyoruz.
@hamittamer3752
@hamittamer3752 Yıl önce
1 saatlik videoların hastasıyız, Mardin vlog u da gelir umarım 😊 bi gün memleketetim k. Maraş ı da çekmenizi çok isterim
@furkankarakurt5798
@furkankarakurt5798 Yıl önce
yeni videolarınız olmasa zaman geçmez cansınız emeğinize sağlık 1 milyonda görüşürüz inşallah
@hhsengul7071
@hhsengul7071 Yıl önce
Harika bir program oldu. Özellikle teşekkür ederim…
@mecit874
@mecit874 11 aylar önce
Mardin candır muhteşem bir video tebrikler size 👏👏
@Beyranci
@Beyranci Yıl önce
Oğuz ve Onur Abi sizin tavsiyenizle doboya gittim.Yıldız yemekleri olan ortalama bir restoran.Alluciye yemeğine bayıldım.Bir daha Mardin'e giderseniz Mevlana Mahalli Yemekler Süreyyanın Mutfağına uğrarsanız pişman olmayacaksınız.Kendisi Murat Cercis Konağının baş aşçısıymış.Teşekkürler okuyanlara
@denizhanugurel8838
@denizhanugurel8838 Yıl önce
döner masaya düştü ve ağzına attın ya abi kalbimi kazandın. Sende bizdensin.
@osmaneraysarer3205
@osmaneraysarer3205 Yıl önce
Afiyet olsun vallahi cuma akşamlarını sabırsızlıkla bekliyorum sizin sayenizde ekibe kocaman sevgilerimi sunuyorum.
@hulyapeksen6465
@hulyapeksen6465 4 aylar önce
Mardin Yusuf Usta da sarımsaklı Mardin kebap ve cevizli kebap yedik çooook lezzetiydi. Adana da yediğim kebaplardan daha lezzetli geldi bana. Tavsiye için çok teşekkür ederiz. Sevgili ayaküstü lezzetler ekibi. Sizi seviyoruz❤
@ramazancelik8525
@ramazancelik8525 Yıl önce
Midyat çağdaş et lokantasına 10 üzerinden 10 diyorum mükemmel Şirin şefe ve İbrahim ustaya saygılar
@ayhantokcaer8404
@ayhantokcaer8404 Yıl önce
Biz Bağdadî'de yemiştik. Harikaydı yemekler. Başta alûciye olmak üzere. Artuk bey çok yakınımıza şube açtı. Mutluyum.Ancak en çok o çirkin binaların temizlendiğine sevindim. Unutmadan Süryaniler çok da güzel şarap yaparlar.
@umutsandal8602
@umutsandal8602 Yıl önce
Tarihçi hocamızın ağzına sağlık çok güzel anlatıyor
@muzafferbuyukyazc2325
@muzafferbuyukyazc2325 Yıl önce
Harikasınız gençler 😁😁😁
@kubra0088
@kubra0088 Yıl önce
Antalya rehberi olsa ileriki bölümlerde tadından yenmez. Yine diğer videolar gibi bu da muhteşem olmuş...
@leventtas-nf3ls
@leventtas-nf3ls 2 aylar önce
Çagdas et lokantasinda muhtesem kiymali, peynirli pide yapiyorlar.
@keremceylan7254
@keremceylan7254 Yıl önce
işini severek yapan sizlere herkese selam olsun =) saygılar sevgiler
@periella3395
@periella3395 Yıl önce
Ben sizin programinizi yeni kesfettim. Çok cok begendim. Ben yurtdisinda yasiyorum ve onumuzdeki sonbaharda Mardin/Midyat gezisi planliyordum. Sizin programiniz buyuk bir Kaynak olacak…Çok tesekkur Ederim…
@muratkahraman8628
@muratkahraman8628 Yıl önce
Herzaman bekleriz 🙏🙏
@srkn1721
@srkn1721 Yıl önce
TRshow'de yayınlanan en iyi programsınız abiler, Kültür Bakanlığı size ödenek çıkarmalı bence.
@yukselturan9612
@yukselturan9612 Yıl önce
Benim de küçüklüğümde Nevşehir de gül recelini kendimiz yapardık,, gül reçelsiz kahvaltı ya oturmazdık,, hemşehrim 🌹👍
@Mustafa93
@Mustafa93 Yıl önce
O kadar üzülüyorum ki ''şuan fiyatı ... TL sürekli zamlandığı için belli olmuyor.'' lafına, neyse... Emeğinize sağlık her zamanki gibi izlettiriyor kendini.
@talhausta3557
@talhausta3557 Yıl önce
Merhabalar, Bu kanalın izleyici kitlesinin bilinçli izleyici kitlesi olduğunu düşünüyorum. Videolarınız çok güzel olduğu için izlerken beğenmeyi unutabiliyoruz. Hatırlatırsanız bu sayıların çok daha fazla olacağına inanıyorum. İnşallah milyonları görüp dünya lezzetleriyle de bizi tanıştırırsınız. İyi çalışmalar.
@umutyasmum8174
@umutyasmum8174 Yıl önce
Burak aklimiizda siz de damagimizda bir lezzet biraktiniz. Yine fevkalade bir bölüm olmuş . Tebrik ediyorum.
@halilo47
@halilo47 Yıl önce
Arkadaşlar videodaki mardin çöreğini, pidesini ve kaymağını (ve hatta gül şerbetini ) canı çekenlerin istanbul bahçelievlerde bulması mümkün :) bahçelievler küçük mardin olduğundan her hafta düzenli olarak hakiki mardin peynir yoğurt ve kaymak buradaki yöreselcilere gelir. Adres: bahçelievler, gelincik sokakta bulunan gümüş gıda ve bahçelievler yayla’da bulunan nur gıda. Bu da size kıyağım olsun :)
@hakkidurgunlu5137
@hakkidurgunlu5137 Yıl önce
Çok kiymetlisiniz emeğinize sağlık güzel insanlar.
@muhammetmuratatac4167
@muhammetmuratatac4167 Yıl önce
Ah Savur :) Hâlbuki Mardin'in el değmemiş turizm ile yozlaşmamış doğası betona bulaşmamış en güzel yeridir. İyi ki de kimse bahsetmiyor aslında. Suyu bağ bahçeleri gibi temiz kalsın.
@grandmasterplaying7147
@grandmasterplaying7147 Yıl önce
kral ya ikinizde çok samimisiniz ve kral adamlarsınız. baştan sona atlamadan izlediğim tek gezi/yemek programı sizinki :D
@ilhanciger6967
@ilhanciger6967 Yıl önce
Çağdaş et loktantasına döneri için ve Kebapçı Yusuf u kebabı için listeme ekledim . Mardin i zaten görmek istiyordum tarih ve kültür turu , gastronomi de pastanın kreması olur :) . Ama şu kuyruk yağsız hazırlanabiliyorsa ondan isticem , et zaten yağlı kolesterol patlacak. Ama diğer mekanlar için özellikle pizzacı için aynı pozitif düşüncem yok . Özellikle 200 km çok uzak bir mesage git gel ve aman aman bir pizza değil hatta bildiğin pide bu .
@a.s6155
@a.s6155 Yıl önce
Emeğinize sağlık, yine çok güzel bir video olmuş.
@ahmet.fotograf
@ahmet.fotograf Yıl önce
Bı gün de İlkay önce yesin siz sonra yiyin😅Afiyet olsun yine harika bir bölüm olmuş ☺️🙋‍♂️
@muratbalmumcu
@muratbalmumcu Yıl önce
Burak Hoca muhteşem, bence de 3 bölüm Mardin yapın. Hocadan Mardin’i dinlemek çok keyifli olur.
@user-vh4pf2te3f
@user-vh4pf2te3f 14 gün önce
Çok kaliteli bir tanıtım olmuş 👌
@korcanbuyukuncu2505
@korcanbuyukuncu2505 7 aylar önce
Harikasınız. 🎉
@mustafaozcan6407
@mustafaozcan6407 Yıl önce
video başlamadan beğendim mardin ve siz aynı video da olunca kötü olma şansı yok:)
@glllcccnnakknrr5013
@glllcccnnakknrr5013 Yıl önce
Oh annem dobo yapmışken Mardin’in gelmesine çok sevindim, cnm çekmeyecek 🤰🏻 canımız 😀🙈
@OnurJacksonYT
@OnurJacksonYT Yıl önce
Oy guzum oy HAYIRLI BAYRAMLAR AYAKÜSTÜ LEZZETLER EKİBİ :)
@vedatkamanli
@vedatkamanli Yıl önce
Size saygı duyuyorum.ramazana saygı duymanizdan dolayı size daha fazla saygı duyuyorum.iki gönlü dev adam iyiki varsınız.kalite
@sencobydunyas4644
@sencobydunyas4644 Yıl önce
Yine dolu dolu bilgi iceren bir ansiklopedi tadinda olmus .Emeginize saglik.Kolay gelsin opuyorum beaa yanaciklarinizdan.
@kemalcanevincan2064
@kemalcanevincan2064 Yıl önce
Selamlar yola devam yeni videolarınızı bekliyoruz allah saglik huzur versin size urfali
@emreyuksel8081
@emreyuksel8081 Yıl önce
Mardin gerçekten efsane çok gitmek istyorum 🤙🏻
@nevimcengiz5314
@nevimcengiz5314 Yıl önce
güzel format olmuş, bizde bilgileniyoruz şehirler hakkında... 👍
@erhansavas5951
@erhansavas5951 Yıl önce
Merhaba canlar Yine yine ve yineee Ağzımızın suları aka aka izliyorum 😋Kafro's Pizzeria duydum Çok izledim Yadırgamadım hatta bilseydim ben söyliycektim :) İlkay biraz kilo alacak :) Evet Başbaşa kavurma yemeniz gerek İşimiz bu Yaşasın YEMEK yemek
@nihatsari598
@nihatsari598 Yıl önce
her ne kadar videolarınıza yorum yazamasakta ailecek hayranlıkla izliyoruz sizleri. selamlar
@hano1880
@hano1880 Yıl önce
Süpersiniz zevkle sizlerle gülerek izliyoruz Artık Nevşehir e gitme vaktiniz gelmedimi
@huseyinozgul8173
@huseyinozgul8173 Yıl önce
Hem tarih hem lezzet harika
@ucantospaga
@ucantospaga Yıl önce
Yine efsane video ayaklariniza saglik
@omerdil5414
@omerdil5414 Yıl önce
Şehir rehberleriniz süper Adapazarı’na da bekleriz. Köfteci İsmail ıslama köfte ve inegöl, Dönerci Ömer döner ve irmik helvası, Sakarya 79 yoğurtlu döner. Quicky yapar kaçarsınız.
@yaprakgulseven7603
@yaprakgulseven7603 Yıl önce
O kadar eşsiz yemek yediniz benim aklım da gönlüm de badem şekerinde kaldı. Türk kahvenizi badem şekeri eşliğinde yudumlarken bizi de yâd ederseniz seviniriz.Yeni keşiflerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
@ercumentonat2409
@ercumentonat2409 Yıl önce
Oldukça güzel program olmuş, emeğinize sağlık
@salvodorcu1
@salvodorcu1 Yıl önce
vay be 6 sene yasadıgım midyat ve yemek yedıgım mekanlar. tesekkurler.
@MuhammetAydn-dd5fo
@MuhammetAydn-dd5fo Yıl önce
Doğu rotasında yol üstü lezzet durakları herkesin ihtiyacı olabilecek bir şey. En azından İstanbul-Sivas yada Malatya. Yaz geliyor herkes köyüne gidiyor vs. Doğu rotası çok önemli
@tahsindavran2719
@tahsindavran2719 Yıl önce
Tavsiyeniz Üzere Midyat'ta Çağdaş Et Lokantasına Bu akşam yemeği için gittik.Fakat akşam sulu yemek olmadığını Midyat'tada bulamayacağımızı söylediler,50 metre ileride Cihan Et'te mükemmel bir yemek yedik,Çağdaş'ın Esnaflığını tutmadım.
@fridadoll
@fridadoll Yıl önce
İnanılmaz❤️ Mardin turu yükleniyor☺️
@erdemerdem1314
@erdemerdem1314 Yıl önce
abartmadan restorantla ilgili dogrulari soyleyen adam gibi adamlar! abolereniz burada yemek yepeti yanimizda..
@seferkurum
@seferkurum Yıl önce
Evet arkadaşlar gerçekten öyle daha Belçika’dan oraya pizza yemeye geldim ve yediğim en güzel pizza’dan biri.
@ozaneyupoglu5548
@ozaneyupoglu5548 Yıl önce
Mardindeyken derik kazasına gidip derik yesil zeytini tadına bakarsanız bizlerde yemiş kadar mutlu oluruz Derik muazzam bir yer dünyaca tescillenmiş zeytinleri
@alituncel5761
@alituncel5761 Yıl önce
Guzel dostlar mardini yemekleri ve tarihi bukadar oz anlatilmazdi videolarin icinde en guzeli bu olmus mardin gezmeyle yemegiyle bitmez
DİYARBAKIR LEZZET REHBERİ - Ayaküstü Lezzetler
1:05:41
Ayaküstü Lezzetler
görünümler 340 B
KARS SOKAK LEZZETLERİNİ DENEDİK ! w/@bicimali
48:03
Mesut Can Tomay
görünümler 1,2 Mn
URLA GASTRONOMİ REHBERİ - Ayaküstü Lezzetler
1:14:55
Ayaküstü Lezzetler
görünümler 329 B