1000 Beyin Teorisi

  görünümler 996,958

Barış Özcan

Barış Özcan

Aylar önce

Bilim dünyasının en zor problemlerinden biri insan zekasının nasıl çalıştığı problemi... İronik değil mi? İnsan beyni, beynin nasıl çalıştığını hala tam olarak anlayamadı. Nasıl oluyor da şöyle havlu kadar bir şey düşüncelerimizi oluşturuyor? www.soo.cool
Nasıl oluyor da ben beyni böyle bir havluya benzetebiliyorum? Şöyle oluyor, iki elimle bu havluyu biraz buruşturursam kendi içinde kıvrımları olan bir çeşit yapı ortaya çıkıyor. Beyin deyince aklımıza ilk gelen şekil değil mi bu? Memeli hayvanların beyninde işte böyle bir dış katman var ve en büyüğü de biz insanlarda... İnsan beyninin %70’ini kaplayan bu dış katmana “neokorteks” adı veriliyor. Yani “yeni kabuk, yeni zar” anlamında bir kelime. Kıvrımlı kıvrımlı gözüken bu zarı açsanız yaklaşık 2 - 3 mm kalınlığında bu büyüklükte bir havluya benzer. İnsanın zekasıyla ilgili her şey bu havlu kadar alanın içinde yer alan hücrelerde meydana geliyor. Biz çevremizdeki dünyayı, evreni kafamızdaki bu havluyla anlıyoruz. Yeni keşifleri bu havluyla yapıyoruz.
Bilim, matematik, edebiyat gibi tüm bilişsel işlemlerden sorumlu olan neokorteks aynı zamanda dilimizi ve algılarımızı da yönetiyor. Kısaca beynimizin zeka ile ilgili kısmı burası. Bir de onun geri kalanını yani %30’unu oluşturan “eski beyin” kısmı var. Buralar da yürümek, koşmak, çiğnemek gibi eylemlerimizi; nefes almak, sindirmek gibi refleks davranışlarımızı ve duygularımızı yönetiyor.
Eğer insan zekasını anlamak istiyorsak bu dış katmanı anlamamız gerekiyor. Dışarıdan bakıldığında aynı bu havlu gibi yekpare tekdüze gözüken neokorteksin üzerinde fonksiyonel bölgeler var. Bazı yerler görmemizi, bazı yerler işitmemizi ya da konuşmamızı sağlıyor. İşin ilginç yanı bu birbirinden farklı fonksiyonlara sahip bölgelere yakından baktığımızda farklı türde hücreler görmüyoruz. Her yerde aynı türde bir yapıyla karşılaşıyoruz: sütunlu bir yapıyla.
Bu mikromimari tutarlı bir şekilde neokorteksin her yerinde var. Bu yapılar böyle gözle görülebilen bir şey değil ama her bir sütun fonksiyon olarak aynı şeyleri yapıyor. Bunu bir elektriksel devre yapısına benzetecek olursak aynı devreler farklı bölgelerde farklı işleri yapabilmemizi sağlıyor. Beynimizde 150 bin civarında kortikal sütun ve her bir sütunda da yaklaşık 100.000 civarında nöron var. Her bir nöron diğerleriyle binlerce bağlantı yapıyor. Bu bağlantılar hücre katmanları arasında farklı operasyonların gerçekleşmesini sağlıyor. Nöronlar ve katmanların ne işe yaradığını, kısaca 0.5 mm çapında ve 2 mm yükseklikteki tek bir sütunun nasıl çalıştığını çözebilirsek zekayı anlama konusunda çok önemli bir adım atmış oluruz. Çünkü bu sütunlar sadece insan beyninde değil tüm memeli canlıların beyninde var. Aynı yapı ne kadar kopyalanırsa beyin zarı o kadar büyük ve dolayısıyla zeka o kadar gelişmiş oluyor.
Bu konuda 100 yıla yakın bir süredir pek çok araştırma yapıldı ve bu araştırmalarda pek çok teori ortaya atıldı, ancak bunlardan en sonuncusunun çok iddialı olduğunu söyleyebilirim. “1000 Beyin” adı verilen bu teori sadece insan zekasının nasıl çalıştığını açıkladığını iddia etmekle kalmıyor, bunun makine zekasına da uygulanabileceğini söylüyor. Zaten teorinin fikir sahibi Jeff Hawkins aslında cep telefonlarının atası olarak kabul edilen avuçiçi Palm bilgisayarlarının mucidi. Daha sonra çalışmalarını nörobilim alanına yöneltmiş ve insan beynini tersine mühendislikle incelemek üzere Numenta adında bir araştırma şirketi kurmuş.

YORUMLAR: 2 782
Yavuz Hazir
Yavuz Hazir Aylar önce
Barış abi sayende Türkiye'deki gençler bilgileniyor. TRshow Türkiye'nin en iyi kanalları arasındasın.
Actor New
Actor New Gün önce
yavuz, youtube kazandırmasaydı barış abiyi burda bulamazdın. Hiçbir şey karşılıksız yapılmıyor
Levent Özdemir
Levent Özdemir 19 gün önce
@Fırat Kızıltaş alem adamsın 😬
Asude Demircan
Asude Demircan Aylar önce
Evet gercekten öyle coğu bilgileri özcandan biliyorum cok güzel anlatıyor
mehmet karadem
mehmet karadem Aylar önce
''Beyhan Budak'' : Kişisel gelişim ve psikoloji
İsmail Nazmi Taşer
İsmail Nazmi Taşer Aylar önce
@Fırat Kızıltaş Felsefe kanalı olarak Portal'ı öneririm
Kamer Bilgin
Kamer Bilgin Aylar önce
Şu adam , onca problemle boğuşan günümüz tr gençliğinin başına gelmiş nadir güzel olgulardan biri.Teşekkürler Barış Özcan.Hayretle izledim.
Kadir Mørk
Kadir Mørk Aylar önce
Bence baya mantıklı, video sırasında aklıma el işleriyle uğraşan insanların zamanla alanlarında neden daha iyi olduğu geldi, onlar o mini kapsüllerine yaptıkları iş ile alakalı verileri dokunarak ve görerek sürekli yüklediler, ve bu veriler zamanla o kadar arttı ki bu mini kapsüller işi nasıl daha hızlı ve kaliteli olacağını, oluşturduğu olasıklar silsilesi içinden seçtiler ve bir karara vardılar. Cidden muazzam, ufkumu açıyorsun be abi!
ScrinGeneral17
ScrinGeneral17 18 gün önce
Bir de nöronların sürekli iletişim kurdukları nöronların tarafına kaynak yığma olayı vardı. Onun da büyük etkisi var.
Enes Ceylan
Enes Ceylan Aylar önce
"Bir bilgeliği bin bilgiye dönüştürdüğünüz için" teşekkür ederim Barış Özcan!
Şahin Fidan
Şahin Fidan Aylar önce
Barış abi senin anlatırken ki heyecanın bize de tesir ediyor ve videoyu daha zevkli şekilde izliyoruz. Böyle kaliteli içerikler için teşekkürler.
Emre Özen
Emre Özen Aylar önce
Gerçeklik kavramını sorgulayan, aslında herkesin aynı şeyi görüp, tamamen aynı şeyleri hissetmediği, neredeyse her şeyin göreceli olduğu fikrini destekleyen bir teori. İlgi ve heyecanla izledim.
Kendini kandırmayan insan
Kendini kandırmayan insan Aylar önce
Bu arkadasin bütün videolarını yalanlayan YDUNYA TV kanalini da izlemenizi tavsiye ederim. Fikirleriniz değişecektir.
Arjen A.
Arjen A. Aylar önce
Yorumunu çok beğendiğim, eklemek istiyorum: 1000 beyin teorisine göre gerçeklik kavramı beynimizin kabul ettiklerini ele alıyor, bu da doğruyu savunan, doğrunun olmadığını savunan, ve doğruyu savunmayan olarak bilgi seviyesini temsil ettiğini düşündüğüm 3 bakış açısını göze çarptırıyor. Doğrunun olmadığını açmam gerekirse, herkesin düşüncelerinin haklı olduğunu kabul etmişlik olarak özetlerim.
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar 🤗😟
Bir transfer haberi
Bir transfer haberi Aylar önce
transfer haberleri mesut özil fenerbahçe’den ayrılacak mı video link trshow.info/watch/Zu-vro1YUDo/video.html
Bozejder
Bozejder Aylar önce
Bu yazdiginin tam tersini destekleyen bir teori, biraz ustune dusunmen lazim sanirim..
GECE ŞAHİNİ
GECE ŞAHİNİ Aylar önce
Harikasın zamanın ötesinde yaşıyorsun keşke okullarda senin gibi eğitim verebilecek hocalar olsa bilimde ve teknolojide çığır açarız :))
Caglar Casper
Caglar Casper Aylar önce
Açıklayıcı ve net bir anlatım. Teşekkür ederiz. Aynı şeylere bakıp farklı sonuçlar çıkarmak. Muhtemelen bilgi ve tecrübe denen şey oluyor.
victorious pistol
victorious pistol Aylar önce
ne zaman bir video izlesem her seferinde şaşırtmayı vede öğretmeyi başarıyorsun ve her kapanıştada bir fikir ile düşüncelerimizi baş başa bırakıyorsun çok kıymetli bir içerik üreticisin başarılarınızın devamını diliyorum : )
ademaltun55
ademaltun55 Aylar önce
Bizleri bilgilendirmek için harcadığınız emeğe saygı duyuyorum Barış bey. Teşekkür ederim. Videolarınızın devamını diliyorum
sima
sima Aylar önce
"Bin bilgiyi bir bilgeliğe dönüştürmek" o kadar güzel bir söz ki...
Sıfat Reis♥️
Sıfat Reis♥️ Aylar önce
Lise öğrencisiyim 11'e gidiyorum. Yarı zamanlı çalışıyorum da Aileme yük olmak istemiyorum Geçinemiyoruz Durumumuz Kötü TRshow'dan da harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 6-7 kişi bile görüp takip etse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bunu sürekli belirtiyorum samimi kalın en iyi dostunuz kendinizsiniz kendinize iyi bakın..❤
Ahmet Doganay
Ahmet Doganay Aylar önce
Değil mi efendim değil mi... Hadi şimdi bira içelim
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
🤗Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar
Bir transfer haberi
Bir transfer haberi Aylar önce
transfer haberleri mesut özil fenerbahçe’den ayrılacak mı video link trshow.info/watch/Zu-vro1YUDo/video.html
Paralyzer
Paralyzer Aylar önce
@Mustafa Karaman Kültürel Müslümanlık denebilir kısaca. Sadece görmüş, adet gibi yılda 1 kez bayram namazına giden biri gibi. Sorsan anlamını tam açıklayamaz ama inandığı dinin kitabı kaç yerde sorgulamasını istiyor haberi yok.
God Of Monke
God Of Monke Aylar önce
Son zamanlarda yaşadığım sorunlarla nasıl mücadele edebileceğimi, hayatta ilerlerken oluşturduğum haritada büyük katkın var Barış Özcan. Hayatımdaki her şeyi sizin yaptıklarınızla şekillendirmesem de, küçüklüğümden beridir bana ek bilgiler kattınız. Teşekkürler.
Sacide BOZKURT
Sacide BOZKURT Aylar önce
SORU!: 'Aynı anda' hem vazo hem de yüz algılayabilen beyin yapısı nasıl açıklanıyor bu teori kapsamında? Eğer bu teori odak ve konsantrasyon bağlamında geliş(tiril)miş ise (yorumlarda gördüğüm kadarıyla), bu iki eylemin de farklılık gösterbileceği ne kadar göz önünde tutulmuş? Peki odak ve konsantrasyon neye bağlıdır? Bunların girdiler konusunda bir etkisi var mıdır? (sorular olmuş...)...
Yaşlı Adam
Yaşlı Adam Aylar önce
Beyin araştırmalarınızın, bu konuyla ilgili bakış açılarınızın devamını isteriz değerli Barış hocamız🙏 bizleri aydınlat🧠
COSS
COSS Aylar önce
Barış abi, naçizane bir tavsiyem; görüntünün sağ tarafında dalgalanan ışık hüzmeleri, sana konsantre olmak isterken yeni girdilere sebep oluyor ve beynim bu ışık hüzmelerinin kaynağı konusunda yetersiz veriye sahip olduğu halde bile bir oylama yapmaya çalışıyor. Bu sırada dikkatle seni izlemek isterken, gözlerim bu veri ihtiyacına karşı koyamayarak dalgalanan ışığa doğru yöneliyor :)
Wild plays
Wild plays Aylar önce
Kişisel bir sorun beni etkilemedi
Kavi Erol
Kavi Erol Aylar önce
İçimdekileri yazmışsın
COSS
COSS Aylar önce
@Mervenur Güneş Söylemek istediğimi, videodaki içeriklerden kendimce alıntı yaparak anlatmak istedim :)
Mervenur Güneş
Mervenur Güneş Aylar önce
Direk odaklanamıyorum desene
Mehmet Ali Polat
Mehmet Ali Polat Aylar önce
her zamanki gibi tüylerim diken diken oldu. barış bey sanırım yotubenin ve Türkiye'nin en verimli ilçerik üreticisi sizsiniz.
Bulut Taşcı
Bulut Taşcı Aylar önce
barış bey abi, her videonuzun sonunda tüylerimi ürpertmeniz çok özel. ayrıca hayatımın bir parçası olduğunuz için size minnettarım. hep olun inşallah.
Neslihan Akbaba
Neslihan Akbaba Aylar önce
Muhteşem bir anlatım şekli ve cidden çok fazla faydalı. Sayenizde ülkemizin gençleri bir çok bilgiyi öğrenip kendini geliştirebiliyor. Üstelik bilgi bilgiyi doğuruyor gerçekten çünkü kişinin araştırdığı herhangi bi dalın illaki dayandığı bir başka kaynağı olabiliyor . Alınan her bir bilginin her kaynağına inmeye çalıştığımızda yeni yeni şeyler öğreniyoruz aslında beyin çalışma hızını etkileyen en önemli faktörlerden biri de bu. Bilgi öğrenimi. Ne kadar şey öğrenirse o kadar düşünüyor ve düşündükçe beyni çalıştırıyor haliyle çalıştırmasına bağlı doğru orantıyla çalışma hızı da artıyor insan beyninin. En çok bilgiyi edinme aktivitesine ihtiyacımız var ve bunu en iyi Barış abi sağlıyor. Çok teşekkür ediyoruz senden niceleri daha kanal oluşturarak faydalı işlere vesile olur umarım. Başarılarının devamını diliyorum Barış abi 🙏 :).
Kadir Çolak
Kadir Çolak Aylar önce
Bilmek, öğrenmek için denememiz; denemek için de on kere yüz kere yapmamız kaçınılmaz bir şey
Parzivall
Parzivall Aylar önce
1000 Beyin Teorisene göre odaklanma ve Konsantrasyon'da açıklanmış oluyor çünkü görüntü, ses, obje gibi faktörleri aradan çıkardığımızda sessiz sakin bir ortam yarattığımızda girdiler min değere iniyor ve beyin daha az çalışıyor. Daha fazla odaklanıyoruz. Cidden her yönden mantıklı bir teori. Bu teoriye göre beyne milyonlarca olasılığı değerlendiren aşırı derecede gelişmiş bir kuantum bilgisayı demek mümkün. Cidden aydınlanma yaşadım bu kanal sayesinde. Faydalı bilgiler.
Umut Korkmaz
Umut Korkmaz 18 saatler önce
@TRshow Vanced Öğrenmenin ilkeleri konusunda psikolojik açıdan yaklaşırsak öğrenme 2 türlü oluyor ya koşullu ya edimsel. Koşullu öğrenme öğrenilecek bir şeyi öğrenmen için gerekli ortam hazırlanıyor. Mesela seni birinin bilerek yaktığını düşün. Küçük bir yanık. Sen acı çekiyorsun ve yakılan cisim sigara, kibrit, çakmak her neyse ona karşı bir ön yargı sergiliyorsun ve bunların seni yakacağını biliyorsun. Edimsel öğrenme ise bir şeyi öğrenmen için öğrenmeden önce senin önce bir davranışı gerçekleştirmen gerekiyor. Atıyorum eve girmeden evi öğrenemezsin. Bir bardağı tutmadan, içine su koymadan suyun dökülüp dökülmediğini bilemezsin. Bir şeyi öğrenmen için önce o davranışı gerçekleştirmen lazım. Birde hem edimsel hem de koşullu öğrenme dediğimiz olaylar var. Atıyorum sen suya atladın. Suda nefesini daha fazla tutamadın ve nefessiz kaldın. Nefes almak için suyun dışına çıktın. Şimdi suda nefes alınamayacağını bilmediğin için önce bir suya atlaman gerekiyor. Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için. Sonrasında ise suyun üstüne çıkınca nefes alabileceğini öğrenerek bir koşulun sağlanması, yani nefessiz kalman durumunda sudan çıkman gerektiğini öğrendin. Hem koşullu, hem edimsel öğrenme sergilemiş oldun. Bunu beyine nasıl yorarsın o kadar kapsamlı bir bilgim yok ama sanıyorum ki bilişsel gelişim öncesi fiziksel olarak edinilen dış verilerin işlenmesinden sonra bilişsel zekanın gelişimiyle beyin karar vermeye başlıyor. Bu yüzden zaten bebekken düşünemiyoruz. Beynimize girdilerin bir anlam ifade etmemesi sonucu beyin bir karara varamıyor diye düşünüyorum. Bilişsel gelişimin olabilmesi için önce fiziksel gelişimin gerçekleşmesi ve yeterli seviyeye gelmesi gerekiyor. Yani beyinin gelişim hızı insanın gelişim hızıyla ters u şeklinde bir süreç diye düşünüyorum. Bebekken beyin gelişim göstermiyor çünkü beyin dış verileri anlamıyor. Sonra en üst seviyelere çıkarak verileri anlıyor ve bir süre sonra değişimlere fiziksel anlamda ulaşamadığı için veya algılarda azalma olduğu için beyin kararları da istikrarsız çalışmaya başlıyor. Yaşlıların bu yüzden bir süreden sonra gençken düşünebildikleri gibi düşünemediklerini düşünüyorum.
KORSaN_TV \White Rabbit
KORSaN_TV \White Rabbit 27 gün önce
O zaman sınav öncesi şöyle bir sistem kurmak lazım; "bomboş" küçük bir oda! Sadece ders kitabı alıp çalışacağın yer! Odaklanma problemlerini de çözeceğini düşünüyorum kısmen de olsa! Ve ilerde evlenirsem böyle bir hayalim var çocuklarım için. Eğitim hayatlarını daha verimli hale getirmek!
Kendini kandırmayan insan
Kendini kandırmayan insan Aylar önce
Bu arkadasin bütün videolarını yalanlayan YDUNYA TV kanalini da izlemenizi tavsiye ederim. Fikirleriniz değişecektir.
Sıfat Reis♥️
Sıfat Reis♥️ Aylar önce
Lise öğrencisiyim 11'e gidiyorum. Yarı zamanlı çalışıyorum da Aileme yük olmak istemiyorum Geçinemiyoruz Durumumuz Kötü TRshow'dan da harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 6-7 kişi bile görüp takip etse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bunu sürekli belirtiyorum samimi kalın en iyi dostunuz kendinizsiniz kendinize iyi bakın..❤
KORKMAZ
KORKMAZ Aylar önce
@Atheist Turk sen konuşma
Home Account
Home Account Aylar önce
Kısa bir süre önce bu konu hakkında çalışmaya başlamıştım (yapay zeka) ve bu konuya ilk olarak varlık kavramından girdim. Varlık konusun'da çok fazla fikir olmasına rağmen en isabetli bulduğum Gilles Deleuze'nin kavramıdır. Varlık ona göre tam olarak gelişimin farkıdır. Varlık farkların öbeksel yığılmasıdır.
Mehmet Sercan Aslan
Mehmet Sercan Aslan Aylar önce
Bu kıymetli bilgi için Allah senden razı olsun. 🙏🏻
Zehra Bulut
Zehra Bulut Aylar önce
Çok etkileyici çok öğretici çok düşündürücü her video ! Canı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum👏❤️
B Art
B Art Aylar önce
Barış abi videoların çok profosyonel çekimi ile konusu anlatımı ile. Gerçekten ilham veren videolar yapıyorsun. Teşekkürler.
Dancing Dead Guy
Dancing Dead Guy Aylar önce
İnsan kendine yeterince yakından bakınca aslında hiç de özel olmadığını daha net görüyor. Yapay zekadan ve makine öğrenmesinden korkan, aslında kendisinin de bu sistemlere benzer olduğunun farkına varıyor. Bu videoda bizi tanıştırdığınız teoride de tek bir benlik değil de benlikler bütünlüğü olduğumuz daha da net görülüyor. Bence merdivenden daha hızlı çıkmayı (yani gelişimi) bir amaç olarak görüyorsak, artık yerimizi doğacak olan yeni "insana"(collective consciousness) bırakmanın zamanı gelmiştir. Özel değiliz. Özelmiş gibi davranmamızın modası yakında geçecek.
Oğuz Çelik
Oğuz Çelik Aylar önce
Barış abi bu ülkenin bir gençlerinden birisi olarak senin sayende aydınlanıyor ve bilgileniyoruz. Bunun için sana sonsuz teşekkürler 💙
Eren İzci
Eren İzci Aylar önce
aslında algoritma benzeri bir yapı her şeye bir soru sorarak gelen cevaba göre hareket ediyor ve işleyişe sokuyor. Hem felsefe hem de mühendisliği ilgilendiren bir kısım. Örneğin felsefe de ana soru neden ne için nasıl gibi soru kökleridir bunların hepsi karşı tarafta ki cismi kişiyi nesneyi tanımaktır aynı şekilde mühendislikte de her makina bir veri girişine göre çalışır. Gelecek heyecan uyandırıcı
ibrahim Karakoç
ibrahim Karakoç Aylar önce
Teşekkürler Barış Hocam yıllardır sizi takip ediyorum ve hayatıma gerçek anlamda etki eden kişilerdensiniz
Hamdi Gülle
Hamdi Gülle Aylar önce
"Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı" kitabında da paradigmalardan bahsediliyordu. Eğer hayatta etkili bir konuma sahip olmak istiyorsanız kendinize has paradigmalarınız olsun :) Kitabı da tavsiye ederim bu arada.
Sıfat Reis♥️
Sıfat Reis♥️ Aylar önce
Lise öğrencisiyim 11'e gidiyorum. Yarı zamanlı çalışıyorum da Aileme yük olmak istemiyorum Geçinemiyoruz Durumumuz Kötü TRshow'dan da harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 6-7 kişi bile görüp takip etse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bunu sürekli belirtiyorum samimi kalın en iyi dostunuz kendinizsiniz kendinize iyi bakın..❤
Zehra Avcı
Zehra Avcı Aylar önce
@barış sesli olarak TRshow da var isterseniz dinleyebilirsiniz
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar🤗
Bir transfer haberi
Bir transfer haberi Aylar önce
transfer haberleri mesut özil fenerbahçe’den ayrılacak mı video link trshow.info/watch/Zu-vro1YUDo/video.html
Sayi Larla
Sayi Larla Aylar önce
@SAMUEL AMCA Kanıt olsun olmasın inanç aklın ışığıyla kalbin yolunu çizmesidir. Yani seçimdir nihayetinde. Yani inanç kalbin işidir. O yüzden tartışmak çok saçma. Çünkü o yol yalnız yürünür. Allah ya da Tanrıyla problemi olan bunu 'Onunla çözmelidir. Nasıl? Gönderdiği mesajları okuyarak. Aldığın cevaplar ışığın olsun. Herkesin cevabı kendine ve herkesin cevabı saygıyı hak eder. Yargılamak küçümsemek çok saçma. Sonuçta hepimiz aynı şeyin peşindeyiz.
TROLLFLIX
TROLLFLIX Aylar önce
Cok bilgilendirici ve derin dusundurucu bir icerik olmus. Tessekurler Baris Ozcan! ♥ 🧠
Ykbal Zairovna
Ykbal Zairovna Aylar önce
Çekime dair yorum yapmaya da gerek yok. Adam öyle bir araştırma yapıyor ki bu ister istemez onun konuşmasına yansıyor, nasıl da güzel bir hazırlık yapıldığı ortada ki izleyicileri ekran karşısına kitliyor. Kendi adıma yorum yapmak istersem bilgi edindiğim kadar bir o kadar da zevk alarak izliyorum, çünkü diksiyon olsun o bilgileri anlayabilmem olsun her şey harika, çünkü bunu herkes başaramaz. Bilgi aktarmayı herkes izleyiciyi sıkmadan aktaramaz, ama siz bunu en güzel şekilde yapıyorsunuz. Teşekkürler!
Halil Berk
Halil Berk Aylar önce
Gün içerisinde kendimi geliştirmek için öğrendiğim şeyler monotonlaşırken bir anda Barış abinin videosunu izleyip beynimin kendini değerli hissetmesini sağlamak ve yeni bilgileri öğrenmenin, duymanın verdiği heyecanla videonun her zaman ki gibi süper olduğu yargısını beynimin oy birliği ile seçmesi muazzamdı.
Elif Çelik
Elif Çelik Aylar önce
Bir görüşü,bir düşünceyi, bir inanışı hepsi ile aynı fikir birliğinde olsak bile bunları muhakkak farklı kelimelerle ifade ederiz... Hepimiz muhteşem yaratılmışız...
Berkehan Keskin
Berkehan Keskin Aylar önce
Çok ilginç bir teori. Bir mühendislik öğrencisi olarak bana çok mantıklı geldi. Çünkü mühendislikte de aslında bir çok şey, çeşitli verilerin değişim hızı veya oranı kullanılarak hesaplanır.
Sıfat Reis♥️
Sıfat Reis♥️ Aylar önce
Lise öğrencisiyim 11'e gidiyorum. Yarı zamanlı çalışıyorum da Aileme yük olmak istemiyorum Geçinemiyoruz Durumumuz Kötü TRshow'dan da harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 6-7 kişi bile görüp takip etse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bunu sürekli belirtiyorum samimi kalın en iyi dostunuz kendinizsiniz kendinize iyi bakın..❤
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar 🤗🤗
Bubble
Bubble Aylar önce
@SAMUEL AMCA Ve siz isteseniz de istemeseniz de siz burda insanlara parazitlik yaparken Müslümanı da Hristiyanı da, deisti de dinsizi de, bilim yapmaya devam edecek ve dünya bu insanlar sayesinde daha iyi bir yer hâline gelecek. Siz içinizdeki kini kusmaya devam edin, zaten amacınız da bu değil mi? Tekrardan iyi günler
Bubble
Bubble Aylar önce
@SAMUEL AMCA Zihnim sizinki gibi manipüle edilmeye açık değil çok şükür. Daha çok sorgulamaya ve keşfetmeye açık. Yaptığınız diğer yorumlara bakılırsa insanların Tanrı inancı sizi bir hayli rahatsız etmiş. Yapacak daha önemli işleriniz olmasa gerek, yoksa bir parazit edasıyla insanlara bu kadar saldırmazdınız. Hem bakın bizlere cevap yetiştirmekten parmaklarınız da çürümüş, o zaman mesela bir kitap açıp okuyabilir veya pencereyi açıp beyninize oksijen gitmesini sağlayabilirsiniz. İyi günler
Bir transfer haberi
Bir transfer haberi Aylar önce
transfer haberleri mesut özil fenerbahçe’den ayrılacak mı video link trshow.info/watch/Zu-vro1YUDo/video.html
E-MOBİLİTE
E-MOBİLİTE Aylar önce
Abi iyiki tanımışız seni ya, çok şey kattın bize vallahi. Herşey gönlünden geçenin hayırlısı olsuna abi. 🤲👋
Isaac Newton
Isaac Newton Aylar önce
"Asıl mesele, bin beyinle topladığımız bu bin bilgiyi bir bilgelige dönüştürebilmektir daima.." Lütfen bu videoyu izleyen saygı değer kişiler daha güzel bir gelecek için beyninizi geliştirin, anlayın, kavrayın ve uygulayın..
Hatice Kübra Baytar
Hatice Kübra Baytar Aylar önce
Sen bu ülkenin değerisin.iyiki varsın BARIŞ ÖZCAN..
Doğan Kurubaş
Doğan Kurubaş Aylar önce
Barış Abi sen Türkiyenin en iyi öğretmenlerinden birisisin gerçekten... İyiki varsın
Ömer
Ömer Aylar önce
Yapay zeka , makine öğrenmesi ve derin öğrenme aslına hepsi birbirinden farklı fakat aynı zamanda birbirlerine bağlı alanlardır.İnsan beyni ile bu alanlar arasında bir bağlantı kurulmaya çalışılması yeni bir devrimi başlatmak için yeterli olabilir . Belki de yeni bir alan doğabilir . Asıl mesele şudur ki bilime ve teknolojiye ilgisi olan bizler bu pastadan ne dilim kapabiliriz ? Metaverse videolarında da aynılarını düşünüp kendime hep bu soruyu sordum , bu tip videolar ciddianlamda ufuk genişlemesine yarıyor . Teşekkürler Barış Bey .
JUDGE PM
JUDGE PM Aylar önce
Merhaba Ben 10.Sınıf Öğrencisiyim. TRshow'den Para Kazanmak İstiyorum. Dershaneye Gidiyorum Aileme Fazla Yük Olmak İstemiyorum. Bu Kadar İnsandan 5 Kişi Gelse Bile Bana Moral Olur. Amacım Prim Değil Lütfen Yanlış Anlamayın. Şimdiden Teşekkür Ediyorum
DON'T CLICK THIS VIDEO
DON'T CLICK THIS VIDEO Aylar önce
*Oha.Oynatma Listeme Hiç Bakdınızmı? Bakmasanız iyi olur bence.Sakın Tıklamayın.*
Mukaddem Meral
Mukaddem Meral Aylar önce
21.yy filozofu olarak kitaplarda Jeff Hawkins adını görebiliriz. Çünkü bu, hem zihin felsefesi hem de bir anlamda meta epistemoloji gibi duruyor.
miss harley quinn
miss harley quinn Aylar önce
bize Histoloji derslerimizde 6.02deki sütunlar şeklinde hücreler öğretiliyor ve mikroskopta onları inceliyoruz ayrıca bu hücrelerin çeşitleri de öğretiliyor ama görevleri konusunda yeterince bilgi verilmiyor bu video sayesinde bu konudaki bilgilerim pekişti resmen :)) Bu arada beynimizin yaptığı eleme yöntemini biz test çözerken bilinçli olarak şıkları eleyerek yapıyoruz sanırım 😄
Ali Dincer
Ali Dincer Aylar önce
Asıl mesele bin beyinde topladığımız bu bin bilgiyi bir bilgeliğe dönüştürmek. Modellemelerde doğadan yararlanmak yeni duyduğumuz bir kavram değil ama şüphesiz beyin yapısı hakkında ulaşılan sonuçlar , yapay zekaya uyarlanarak çığır açıcı sonuçlar doğuracak. Şimdi gidip kitabı inceleme vakti :)
NURİ Mertoğlu
NURİ Mertoğlu Aylar önce
mükemmel yaaa arasan bulamazsın bu bilgileri 😃 Barış abi sayanizde her bilgileri bizimle paylaştınız için teşekkür ederiz
Ferhat Koleli
Ferhat Koleli Aylar önce
Teşekkürler barış hocam sizin gibi değerli araştırmacı kişiler sayesinde gorunmezi görüp kendimizi Bu dünyaya farklı bakabiliyoruz ☺️🙏
JUDGE PM
JUDGE PM Aylar önce
Merhaba Ben 10.Sınıf Öğrencisiyim. TRshow'den Para Kazanmak İstiyorum. Dershaneye Gidiyorum Aileme Fazla Yük Olmak İstemiyorum. Bu Kadar İnsandan 5 Kişi Gelse Bile Bana Moral Olur. Amacım Prim Değil Lütfen Yanlış Anlamayın. Şimdiden Teşekkür Ediyorum
ÜMİT ÖZGÜN
ÜMİT ÖZGÜN Aylar önce
bir light novelde buna benzer bir teknikten bahsediyordu genelde sadece insanların okuması için yapılan fantastik eglencelik bir novel ama böylesine bir fikir ordada vardı ana karakter düşünclerini bölmeyi aynı anda farklı şeyleri düşünebilmeyi sağlayan bir teknik öğreniyodu bu sayede farklı tecrübeler hatalar edinip daha iyi öğrenebiliyordu zamanla düşünce bölünme sayısı artıyo ve öğrenme gücüde katlanarak yükseliyodu
Muharrem Kaya
Muharrem Kaya Aylar önce
Emeğine yüreğine sağlık Özcan bey Allah razı olsun çok faydalı sizin gibi insanlar çoğalsın toplum bilinçlensin inşallah başarılar dilerim
Muharrem Kaya
Muharrem Kaya Aylar önce
Barış Özcan bey başarılar dilerim
Abdulhakim Öğüt
Abdulhakim Öğüt Aylar önce
Barış bey sizi merakla izleyen meraklı bir kitle için İngilizce alt yazı eklerseniz uyandırdığınız merakla ingilizce yazılmış merakaver birçok eseri (mesela A Thousand Brains gibi eserleri) çevirilerinden değil aslından okumak için gayretimize biraz daha gayret katmış olursunuz.. Teşekkürler
B
B Aylar önce
Bu video bana harika bilgiler öğretmekle kalmadı bir de aniden beynimde çakan bir şimşekle yeni bir roman konusu bulmamı sağladı. Bilgileri bilgeliğe dönüştürmek için kanalını izliyorum Barış abi. Beynine emeğine sağlık yine çok güzel olmuş.
Vėræ Alesgarlee
Vėræ Alesgarlee Aylar önce
Mükemmel bir video. Ne kadar iyi hissettiriyorsunuz şöyle zamanlarda. Hep bilimle ve sağlıkla kalın. Ki bizde kalalım:)
Mustafa GÜLER
Mustafa GÜLER Aylar önce
Emeğinize sağlık Barış Hocam 👏👏👏
Vildan Kalkan
Vildan Kalkan Aylar önce
I felt amazed when I learned that all cells of Neo Cortex is same and these cells provides most of our vital functions. Before I learn this, I supposed that there are lots of different cells for each missions. (And now, I realized that we don't learn functions in vain) This video showed me importance of looking in different perspective. We all see same thing but interpret different. Our perspective can reach us to wisdom. İt's magical.
Çigdem Baysongur
Çigdem Baysongur 17 gün önce
Barış bey sizin bizim için bir şans olduğunuzu düşünüyorum. Ne çok şey öğrendim sizden. Bir öğretmenim kadar kıymetlisiniz. Sağolun. Emeklerinizin bir karşılığı, bir anlamı var.
Onur Turhan
Onur Turhan Aylar önce
Her yaş grubunun anlayabileceği beni şaşkına çeviren ancak bu şekilde anlayabilirdim dediğim detaylarla dolu. Teşekkür ederiz... Güzel insan.
betül geçer
betül geçer Aylar önce
Yine çok açıklayıcı, içinden bilgelik akan bir video olmuş elinize sağlık 😊
KORSaN_TV \White Rabbit
KORSaN_TV \White Rabbit 27 gün önce
İyiki varsın abicim 🎩🧑‍💼 emeğine yüreğine sağlık.. keşke insanlarımız da böyle güzel şeylere değer verse ..
21 21
21 21 Aylar önce
Türkiye’nin en iyi kanalısın Barış Abi 👏👏
Gamze Ararat
Gamze Ararat Aylar önce
Fincana dokununca seçim yapmaları gerekiyor dedik ama gözümüzün görüp yaptığı yorumu dikkate almadık. İşin bi de dokunarak anlamaya çalışanlarla görerek anlamaya çalışanların iş birliği boyutu var sanırım. Gerçekten sizin araştırmalarınız ve videolarınız öylesine yaşayıp gittiğimiz hayatta bize bir şeyleri sorgulamayı hatırlatıyor. İyi ki varsınız 👏🏼
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar 🤗☺️
KaraLord
KaraLord Aylar önce
@B Art Bu durumda bizim elimizde işte her boş zamanımızı bu video gibi diğer tür videolar olsun kendi araştırmalarımız olsun bu şekilde geliştirmeliyiz
KaraLord
KaraLord Aylar önce
Gözümüzün bu algılama olayı bence daha çok küçükken nasıl bir bebeğe bir şey verip bak bu fincan dersek beyin bunu fincan olarak kaydeder zaten Ondan sonraki süreçlerde de o dokunma olayı ile milisaniyeler içinde milyonlarca hatta milyarlarca eşya arasından onun bir fincan olduğunu beyin algılar Beyin gerçekten inanılmaz bişey
B Art
B Art Aylar önce
Keşke bizde şuan Barış abi gibi olsak. Gerçekten okuldan eve evden okula hicbir bilgi yani yeni birşey üretemiyoruz. Sadece ordan oraya gidiyoruz o kadar. :(
DON'T CLICK THIS VIDEO
DON'T CLICK THIS VIDEO Aylar önce
*Oha.Oynatma Listeme Hiç Bakdınızmı? Bakmasanız iyi olur bence.Sakın Tıklamayın.*
Gulchin Abdullah
Gulchin Abdullah 28 gün önce
Böyle bir videonun nasıl bu kadar az izlenebileceğini aklım almıyor. Poğaça tarifleri bile 1 mln izlenmeye ulaşırken bi de… Elinize emeğinize ve beyninize sağlık 👏🏻👏🏻
Sercan Turna
Sercan Turna Aylar önce
Olm muhteşem bir herifsin ya! :) Seni seviyoruz Barış Özcan, sen ve senin gibilere ihtiyacımız var! Teşekkürler... :)
Burakdgl
Burakdgl Aylar önce
Barış abi sayende yeni bilgiler öğrenmek insana gurur verici geliyor(TEŞEKKÜRLER❤)
burak demirel
burak demirel Aylar önce
Bu kadar güzel bir anlatım olabilir mi ya. Bravo ve teşekkürler✌️
E
E Aylar önce
Evrim teorisi hakkında bir video yapar mısınız? Bilenler olsa da sizin ağzınızdan dinlemek isteriz.🙏
JustZey
JustZey Aylar önce
Sabahın köründe işe gitmeden yaptığım kahvaltının yanında barış özcan izlemek 10/10 verimli... çok enerjik başladım güne🥰🤌🏻
Set Sey
Set Sey 2 gün önce
Yapay zekaya ilk defa tam anlamıyla inandım kesinlikle yapılabilir ,bu arada çok teşekkürler Barış Özcan gerçekten hakkın ödenmez
SEKO 25
SEKO 25 Aylar önce
Kaliteli videolar yapan iyi bir youtuber ' i izlemek kadar keyif veren bişey yok , emeğine sağlık .
Derya Karakaş
Derya Karakaş Aylar önce
Barış abiyi kaç yıldır izliyorum hiç bir videosunda da youtubenin genel sözü "like atıp abone olmayı unutmayın" dememiş . Bu adam mükemmel bir adam videoları öğretici ve çok iyi videolar
Sm B.
Sm B. Aylar önce
Abi sen ders videosu atsan Allah'ın her günü izler ders çalışırız :) Seviliyorsun !
Oğuzhan AHISKALI
Oğuzhan AHISKALI Aylar önce
Yine eşsiz bir video yine eşsiz bir sanat eseri. Teşekkürler BarışÖzcan. Programlama dünyasına hoş geldiniz, burada da işler böyle yürüyor :)
uno tifo
uno tifo 7 gün önce
Barış abi çok güzel bir sunum olmuş ,sağol demek isterim...videyoların çok güzel . Bu videonda beyine dokunmussun...iyi anladık ama sonunda bir paradox ortaya koydun ister istemez...sizler beyin konusunu güzel güzel anlatırken ,çok iyi dinliyordum ama sonunda ister istemez bir mantıksızlık sezmiş gibi oldum .. Sorum şu :Bir beyin'i nasıl olurda bin beyinle izah edersiniz...şimdi sorum şu şu bin beyini 100 000 beyinle mi açıklayacaksınız?işler karışmıyormu?... Bir de kural olarak bir nesneyi aynı nesneyle izah edemezsiniz... Bilmem anlatabildim mi?
Ahmet Selim Paköz
Ahmet Selim Paköz Aylar önce
İnsanın acizliğini ve Yaratıcı'nın kudretini gösteren ne kadar çok şey var etrafımızda, tabi bakmasını bilene.
Osman barışık
Osman barışık Aylar önce
5 yaşındaki kızıma videolarınızı izletiyorum keyifle zevkle. çok teşekkür ederim videolarınız için hayatında belki de kimsenin öğretmeyeceği bilgiler veriyorsunuz çok sağolun.
Cem Gülbeyaz
Cem Gülbeyaz Aylar önce
Barış abi, mühendislik öğrencisi olarak ilgi ve heyecanla izledim. Emeğine sağlık.
Sadık Diler
Sadık Diler Aylar önce
Bu adamın anlattıkları beni büyülüyor teşekkür ederim barış abi
𝖕𝖔𝖕 𝖉𝖗𝖆𝖌𝖔𝖓
𝖕𝖔𝖕 𝖉𝖗𝖆𝖌𝖔𝖓 Aylar önce
Barış Özcan'ın Mükemmel olan yüzlerce videosundan biri,başarılarının devamını dilerim Barış abi.
Yusuf Yusuf
Yusuf Yusuf Aylar önce
Baya güzel ve kaliteli içerik için teşekkür ederiz Barış Abi eline emeğine sağlık
Muhammed Sümen
Muhammed Sümen Aylar önce
Belki de bu yüzden aynı anda iki iş yapamıyoruz ya da düşüneceğimiz zaman hep sakin kafayla düşünmeyi tercih ediyoruz nöronlar arasında farklı girdiler ya da kararlar olmasın diye bana çok mantıklı geldi bu teori.
Rafet İnce
Rafet İnce Aylar önce
Abi yayınların için teşekkür ederim. Bilimsel açıdan dünyada neler oluyor haberimiz oluyor sayende. Ben senden bir konu hakkında video yapmanı istesem kabalık etmiş olmam umarım. "Güneş ışıklarıyla insan yapımı cihazlardan yayılan ışık arasında bir fark var mı? Varsa nasıl bir fark var?
Rafet İnce
Rafet İnce Aylar önce
Bu konuyu birkaç aydır düşünüyorum. Mesela bir odanın içerisinde yaktığımız ampul sedece o odayı aydınlatıyor. Kapıyı vs. açsak dahi odanın dışına pek bir etkisi olmuyor ama güneş doğduğu andan itibaren binaların içi de dahil her yeri aydınlatıyor. Güneş ışınlarının yayılması ile insan yapımı cihazların ışınlarının yayılması arasında nasıl bir fark var?
ExelanceVirtuoz
ExelanceVirtuoz Aylar önce
Barış...Videoların içeriği bir yana,tasarımcı olmandan kaynaklanan bir estetiğe ve sinematografiye sahip...Emek kokan bir yayın anlayışın var tebrikler bir farklı tarafı var
zeynep
zeynep Aylar önce
Amerikada bir ajansa bağlı olarak çalışmıyormu katkısı yok mu onların
Furkoq
Furkoq Aylar önce
Allah yolunu açık etsin Barış abi bu bilgilerle ülkeyi faydalandırmaya devam ediyorsun inşallah daha nicesi de faydalanır
Sıfat Reis♥️
Sıfat Reis♥️ Aylar önce
Lise öğrencisiyim 11'e gidiyorum. Yarı zamanlı çalışıyorum da Aileme yük olmak istemiyorum Geçinemiyoruz Durumumuz Kötü TRshow'dan da harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 6-7 kişi bile görüp takip etse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bunu sürekli belirtiyorum samimi kalın en iyi dostunuz kendinizsiniz kendinize iyi bakın..❤
Abdülhakim Bakmaz
Abdülhakim Bakmaz Aylar önce
Profilimde ki sayıyı 600 yapalım be Knklar🤗
Bir transfer haberi
Bir transfer haberi Aylar önce
transfer haberleri mesut özil fenerbahçe’den ayrılacak mı video link trshow.info/watch/Zu-vro1YUDo/video.html
furkan
furkan Aylar önce
@JUDGE PM knk pubg videosu çekmek gibi herkesin yaptığı şeyleri yaparak bir yere varamazsın maalesef farklı bir konsept bulman lazım izlenmek için
Furkoq
Furkoq Aylar önce
@JUDGE PM ben de 12. sınıfım kardeşim yksye hazırlanıyorum okul kurslar falan benim de zamanım kalmıyor yapılacak en iyi şey boş vakitlerden de ferakat etmek konuları öğrenmek bak elinde youtube var dershane mecburi değil ailene yük olmamak istemeni anlıyorum ama onlar senin ailen ve senin için fedakârlık göstereceklerine ben inanıyorum Allah yolunu açık etsin hepimizin hedeflerini kolay etsin
Melike Cengiz
Melike Cengiz Aylar önce
Barış abi merhaba, Benim sana birkaç sorum var ve bir videonda bu sorulara cevap vermeni arzu ediyorum. 1.sorum Dünyanın döndüğü Eliptik yorungenin bir kisminda dünya güneşe daha uzakken- ki bu tarih 4 temmuz- , bir kısmında daha uzak olduğu konusunda - ki bu tarih ise 3 Ocak - hemfikiriz diye tahmin ediyorum . Bu güneş ile dünya arasinda ki uzaklığın en kısa olduğu tarihte nasıl oluyorda gunes ve dünya aynı birer mıknatıs gibi birbirini çekmiyor da bı anda tam 3 Ocak tarihinde ne oluyor da dünya uzaklaşıyor ? Benim bu konuda bir küçük teorim var degerlendirmeni isterim; Bence ya dünyanın dönme hızı azaldığı için yorungeni güneşe olan uzaklığı değişiyor , Yada yörüngede bir anda uzaklastigimiz için dünyanın hızı azaliyor ve sonuç olarak da dünya uzaklaşıyor dünyadan
Zühal Ceylan
Zühal Ceylan Aylar önce
Makine öğrenmesine yani algoritmasina çok benziyor kodlamanin mantığıda buna benzer girdiler; tanıtılır,işlenir gerekiyorsa döngüye sokulur ve sonuca ulaşılır 😊 Bilişimci olarak mantıklı geldi
Ömer Koç111
Ömer Koç111 Aylar önce
Asıl mesele bin beyinle topladığımız bu bin bilgiyi bir bilgeliğe dönüştürmekte 👌👍
Aslan Hamza
Aslan Hamza Aylar önce
Sen harika bir adamsın Barış abi emeğine sağlık 🙏🏻
Filiz Karatepe
Filiz Karatepe Aylar önce
İzleyicine saygısı olan adam..emek vermesi kişiliğinin nezaketinden..helal boşa yaşamayan insan .
Tekin Alp
Tekin Alp 5 gün önce
İlk bakışta tek şekil olarak yorumluyoruz ama bakıp anlamaya çalıştıkça ikinci şekil olarak yorumlayabiliyoruz. Bilgi güçtür, ne kadar çok data varsa o kadar gerçekçi yorumlama imkanı oluşur. Hayatın her alanı böyle, kiminin bilgisi yüzeysel olduğu için hayata yoz/ yobaz kalır kimi ise hayatı anlama konusunda derinleşmeye çalışır, derinleştikçe de bilgeliği ve gerçekçiliği artar.
Kurbanoff S
Kurbanoff S Aylar önce
By Barış her yeni Videoda yeni belgeler kazanıyoruz sayenizde, çok iyi anlatıyorsunuz🔥✊🖤
EngelSİZ Eğlence
EngelSİZ Eğlence Aylar önce
Merhabalar ben metehan görme engelli bir takipçinizim sizi severek takip ediyorum bu anlatmış olduğunuz 1001 zeka konusunda biz görme engeller bunu her gün her an yaşıyoruz örneğin sabah kahvaltıda kahvaltı tabağa mısın çay fincanımızın konumunu belirleyip ve beynimizle hiç şaşırmadan beynimizde bir profil oluşturarak hayatımızı idame ettiriyoruz yani bu konu çok daha derin ve anlamlı olabilir evet çok haklısınız tebrik ediyorum güzel bir konu bir şeyleri anlamak için illa görmek gerekmiyor soylediginiz gibi dokunarak onun konumunu şeklini algılayıp beynimizde bir profil oluşturuyoruz biz görme engeller için de sadece simgeler değil cisimler değil sestonu da aynı şekilde bir insanın sestonu ile profilini beyninizde oluşturabiliyoruz ya hatta boyunu kilosunu yüzünü 100 ifadesini anlayabiliyoruz
Onur Milan
Onur Milan 3 gün önce
Hep merak ederim eğer biz de tasarlanmış varlıklarsak ne uğraşmışlardır ha diye 😂 gerçekten muhteşem bir çalışma ellerine sağlık tasarlayanların
Haluk Özpolat
Haluk Özpolat Aylar önce
HER VİDEONUZU İZLEYİŞİMDE KENDİMİ İNANILMAZ BİLGİLER ÖĞRENMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM VE HER SEFERİNDE, KENDİME, YAŞADIĞIM DÜNYAYA, EVRENE YANİ HERŞEYE KARŞI İNANILMAZ BİR HAYRET DUYGUSU GELİŞTİRİYORUM.
KANİ KANİ
KANİ KANİ Aylar önce
Her izlediğimde Allah (Cc) büyüklüğünü daha iyi Anlıyorum daha iyi tefekkür edebiliyorum ve daha büyük bir SUBHANALLAH Diyorum…
Yeni
Yeni Aylar önce
Hocam hazır beyine girmişken, AŞK denilen duygunun beyindeki karşılığı nedir bununla ilgili bir video bekliyoruz...
Nur Şəkixanlı
Nur Şəkixanlı Aylar önce
Uykudan uyanır-uyanmaz ana sayfamda Barış Özcanı görmek çok mutluluk verici:) Başarılar!
TshwinhoR
TshwinhoR Aylar önce
@DON'T knk reklam yapma
DON'T
DON'T Aylar önce
*Oha.Oynatma Listeme Hiç Bakdınızmı? Bakmasanız iyi olur bence.Sakın Tıklamayın.*
ELNUR Nur
ELNUR Nur Aylar önce
4 ilden coxdu izliyem.
Metehan Uysal
Metehan Uysal Aylar önce
Beyin büyüklüğü ile zeka arasında doğrusal bir ilişki yoktur daha büyük bir beyin daha zeki olduğu anlamına gelmez. Keşke arka plana veya elegant durma çabalarına dikkat edeceğine anlatacaklarının doğruluğuna dikkat etseydin abi her videonu izliyorum senin gibi bir çok insana hitap eden insanların böyle konularda daha dikkatli olması gerekiyor.
Şevval Nur Yıldırım
Şevval Nur Yıldırım Aylar önce
Yarın ki matematik sınavı için tam zamanında atılmış bir video👍🏼👍🏼
Abdulkadir Çelebi
Abdulkadir Çelebi Aylar önce
İmani bakışla bakan herkesin takvasi artıyor. Rabbim varlığını azametini haşmetini kör olan görmek istemeyen gözlere resmettiriyor.
Etibar Qambarov
Etibar Qambarov Aylar önce
Selam.Cokdandir sizin takipcinizim.Bu gun "Storytel"de sizin sesle bir kitabi dinledim ve seslendirmeniz cok guzel olmus. Mumkunse Stephen King kitaplarini seslendire bilirmisiniz?
Işılay Gök
Işılay Gök Aylar önce
Bu teoriyi bir fizyoterapi ve rehabilitasyon öğrencisi olarak 4 yıldır bize öğretiyorlar biz de hastalarımızı bu yolla eğitmeye çalışıyoruz çoğunlukla nörolojik rehabilitasyonda. Ama bir ismi yoktu 😊
Isaac Newton
Isaac Newton Aylar önce
Beynin işlevsel olarak sürekli bir değişim ve dönüşüm içinde olması, karmaşıklığının temel sebebidir. Beyin elektriği iletişim için kullanır ama elektrikle çalışan bir cihaz da değildir; onu sadece bir araç olarak kullanır. Beyni çalıştıran şey, ne olduğunu henüz bilmediğimiz ''yaşam enerjisi''dir. 'Beyin nedir?'' sorusuna sinirbilimcilerin vermeyi en sevdiği cevap, onun bir hayatta kalma donanımı olduğudur. Bizi hayatta tutmak için vardır ve bu işi evrende en iyi yapan cihaz, beyindir. Beyinle ilgili öğrendiğimiz her şey, aslında bu hayatta kalma donanımının bizi nasıl hayatta tuttuğunu anlatan farklı bir marifetin çözümlenmesinden ibarettir.
Ali Yildiz
Ali Yildiz Aylar önce
Roger Penrose nanotüpleri keşfetti. "The Shadows of the Mind" (Aklın Gölgeleri) kitabının yazarı. Müthiş bir kitap ve diyor ki: "Nöronlar arasındaki küçük nano tüplerde iletişim var, geçmişle gelecek burada kayıtlı dir!"
Leydi Hanım
Leydi Hanım Aylar önce
Beyni çözdüğümüz zaman evreni insanı hayatı neden yaşadığımız gibi sorular cevaplanacak. Varol güzel insan çok faydalı bir video olmuş 👍
An ability that we all need
12:20
Barış Özcan
görünümler 1 Mn
Kardeşlerim 35. Bölüm
2:16:01
KARDEŞLERİM
görünümler 1,9 Mn
Evdeki Saat - Sarmaşık (Official Lyric Video)
4:06
Rüyalarımızı kontrol edebilir miyiz?
17:52
Barış Özcan
görünümler 2 Mn
The Formula of Hapiness : D+O+S+E
11:23
Barış Özcan
görünümler 1 Mn
Vücudumuzun yarısından fazlası insan değil!
15:16
Barış Özcan
görünümler 1 Mn
Başarı için 10000 Saat Kuralı
12:48
Barış Özcan
görünümler 1 Mn
Matrix Awakens!
15:47
Barış Özcan
görünümler 948 B
THE TROLLEY PROBLEM - What would you do if you were?
17:06
Kardeşlerim 35. Bölüm
2:16:01
KARDEŞLERİM
görünümler 1,9 Mn