Why is TheGodfather such a legendary movie?

  görünümler 1,491,474

Barış Özcan

Barış Özcan

Yıl önce

Special link to get 2-year plan plus 1 additional month and a big discount from sponsor NordVPN: nordvpn.com/barisozcan
---
Why is “Godfather” the greatest movie of all time? A movie that was released all the way back in 1972, why is it still a favorite of cinephiles? Why do people love this movie so much, why do filmmakers consider it a cinematic masterpiece?
First of all, let's take this apart: loving a movie and saying "a good movie" may not be the same thing. Sometimes a movie reminds you of some things about your own life. You may find the plot of the movie personally important. We may like some movies more than others for various reasons. There may also be films that we call "good" for their cinematic or artistic value, even if they do not have a personal meaning. There are people and huge universities, academic establishments that consider the art of film as a serious business, a serious discipline. In other words, it is possible to research, read and analyze movies with objective criteria in order to call a movie "good". We are talking about a subject so broad that a philosophy can be built on it: Cinema. When we put all these "serious" criteria on the table, Italian-American director Francis Ford Coppola's movie The Godfather, in Turkish BABA, has always been at the top since the day it was shot. Let's question that. Why?

YORUMLAR: 2 967
Barış Özcan
Barış Özcan Yıl önce
Tüm zamanların en "baba" filmlerini sunan dijital servislere dilediğiniz yerden ve hızlı olarak bağlanabilmek için bu kanalın izleyicilerine özel NordVPN linkini kullanabilirsiniz: nordvpn.com/barisozcan 2 yıllık plan artı büyük bir indirimle 1 ek ay alabilirsiniz.
Emre
Emre Aylar önce
Oğlan seni sevmedim sen bu filmi gösterme ve seslendirme seni sevmedim tamam
Sonat Saraydar
Sonat Saraydar Aylar önce
Bir sinema filmi felsefenin üzerine inşaa edilmez, sanatın üzerine inşaa edilir Barış Özcan... Sinema sanatın alanına girer; bu yüzden Yedinci Sanat... Hollywood sinemasından bugüne kadar tek bir sanat filmi çıktığı da görülmedi. Orası bir sirk... Dolayısiyle Baba filmi de öyle... Sinemadan hiç anlamıyorsun.
Leo Ziegler
Leo Ziegler Aylar önce
nord vpn neden iranda calismiyor?
Akl 𐰦
Akl 𐰦 6 aylar önce
@𝜌𝜾𝜿𝜶𝜍ƕ 7 ay
Rakbenadam
Rakbenadam Yıl önce
“Ailesiyle vakit geçirmeyen bir erkek, asla gerçek bir erkek olamaz.” -The Godfather
osman bozkurt
osman bozkurt 8 gün önce
​@Evolade :)
Hüdaverdi M
Hüdaverdi M 6 aylar önce
Herşeyi üzerine alınma, bu erkeklere söylenen söz, kadınları ilgilendiren bir durum yok burada
best_breakingbad
best_breakingbad 7 aylar önce
Baba 1 11.dakika sözü
Mori Haus
Mori Haus Yıl önce
@Evolade Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz, 32 yorumdan kimse öyle bir şey yazmamış :D
Emre Boyraz
Emre Boyraz Yıl önce
Kimdir bu Barış Özcan deseler bana derim ki:Bu ülkenin insanlarına gelmiş geçmiş politikacıların %70 inden sadece bir youtube kanalı ile daha faydalı olmuş,son 30 yılın MEB bakanlarına göre ülke gençlerini daha iyi yönlendirip sorgulamaya ve düşünmeye alıştırmış şahane bir adam derim.İyi ki varsın,iyi ki haftada bir seni izleyip iyi hissediyoruz.Seni daha geniş kitlerle tanıştırmakda bizim boynumuzun borcu olsun.
Prepective
Prepective Aylar önce
Abartmaya gerek yok herkes kendi alaninda iyi
leyla q-va
leyla q-va Aylar önce
Cok güzel dediz ❤
Dr. Mavi
Dr. Mavi 9 aylar önce
Abartmasak bu kadar
Perspective _
Perspective _ Yıl önce
Bu videoda yer alan filmler: 5:44 The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme) 5:48 Indiana Jones and the Last Crusade (IJ:Son Macera) 5:56 East of Eden (Cennetin Doğusu) 6:06 Hamlet (1948) 6:23 The Brothers Karamazov (Karamazov Kardeşler) 7:33 Legends of the Fall (İhtiras Rüzgarları) 9:25 Gladiator (Gladyatör) 10:25 Road to Perdition (Azap Yolu) 10:47 Succession - Dizi Son ikisini merak edip hangi filmmiş bu diyip bulduktan sonra diğerlerinide yazma kararı aldım :) Umarım işinize yarar.
FERDİ DEMİR
FERDİ DEMİR 5 aylar önce
Azap Yolu guzel bır fılm gercı hepsı bırbırınden ıyı de onu yakın zamanda ızledım muthıs
Seykitapsekerim
Seykitapsekerim 10 aylar önce
Sen Allah’ın bir lütfusun 😂💓
THEBest🇩🇪
THEBest🇩🇪 10 aylar önce
teşekkürler ama 12:23 de olan melodinin adını bilen var mı ya da sen biliyor msusun??
Dalyar Ak
Dalyar Ak 11 aylar önce
@Bilim Arşivi Merhaba. Rahatsız etmiyorsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum.
Limenitis Reducta
Limenitis Reducta Yıl önce
Türk Robot Köpek projesi 5 dakikada 7 ayın özeti
Burç Coşkunkan
Burç Coşkunkan Yıl önce
Adam işini o kadar ciddiye alıyor ki kostümlerini dahi konusuna göre özel seçiyor. Harikasınız
Serdarhan Duman
Serdarhan Duman 6 aylar önce
Emir adam işini para için yapmıyor ki. İşinde insanlara bir şey öğretiyor zaten adam zengin. ABD'de yaşıyor ve avukat.
Muratcan Göksu
Muratcan Göksu Yıl önce
İhanet acı vericidir, ama daha acı verici olan bunun asla düşmanından gelmemesidir. Vito Corlone 🌹
Muratcan Göksu
Muratcan Göksu 10 aylar önce
@Nisanur Dumlupınar kesinlikle
Nisanur Dumlupınar
Nisanur Dumlupınar 10 aylar önce
Kesinlikle katılıyorum düşmanları uzakta aramamak lazım yanımızdadır da biz görmeyiz...
Murat Emir Kazan
Murat Emir Kazan 10 aylar önce
düşmanın sana nasıl ihanet etsin ki
Travis
Travis Yıl önce
Corlone be
Yunus Yıldırım
Yunus Yıldırım Yıl önce
Kısa bir süre sonra erkek babası olacağım. Babalığın ne olduğunu, küçücük İstanbul'un göbeğinde 1+1 evde 7 kardeşiyle geçirip, tek harf öğretmeyen, kumarbaz bir baba ve sıfır ilgi gösteren bir evde; altı kız arasında tek erkek olarak öğrendim. Belki çok iyi bir abi veya kardeş olmadım. Baba figürünü ve eksikliğini genç yaşta ağır işlerle uğraşıp, ailemle ilgilenerek geçirdim. Bu uğurda en çok kaybettiğim zamana üzülürüm hep, zaman beni öfkeli biri haline getirdi kısa sürede; duygusuz, gamsız. Yıllar boyu evlenmeyi düşünmedim, ta ki karşıma her fikrimin, karakterimin zıddı biri çıkana kadar. Zamanla beni kesti, ölçtü, biçti. Aşkı, ardından kocalığı tattırdı. Bazen hâlâ babama, babalığa olan nefret ve korkum beni elegeçirse de - mesela baba olacağımı öğrendiğimde, sarılmak isteyen eşimi bu sebeplerden dolayı itmiştim. Özür dilerim güneşim, yaşadığın üzüntüyü bilemezdim - beni kaybettiğim zamanın aksine anılarla dolu yepyeni bir geçmişi yâd ettirecek, birbirinden güzel anıları, kaybettiğime üzüldüğüm zamanların aksine, hatıralarla kıvanç duyacağım bir hayata taşıyorum. Niye iflâs ettiğini soran ufacık bir çocuğa, "Çimentoya zam geldi, ondan.." diyecek kadar tarifi olmayan babamın bitmeyen kalpsizliğine mi kızsam, yoksa üzülsem mi bilemedim hep. Hislerimden anlamayan birine "Baba" demiş ve babaların kumar oynayıp istediği haltı yiyebileceğini düşünmüştüm o zamanlar. Kötü bir karakter olarak kendimde nefret ve öfke uyandıran, aman uzak olsun dediğim görevi üstlendiren kadere selam olsun! Kader öyle bir cilve yapar ki şaşar kalırsınız. Ben de tatlı bir kurbanıyım. Bahsini geçtiğim biricik eşimin önceki evliliğinden bir çocuğu var. Düşünün ki babalıktan nefret eden bir adam kanından canından olmayan bir evlat edinsin, üstüne o prensese ayrı bir aşık olsun.. Ne büyük lütuf! "Baba.." Şuan ekonomik olarak dardayım. Bir yandan gelecek kaygım, bir yandan erkek baba olmanın karışık duygularıyla hayatımı, hayatımızı yaşıyoruz. Evrencan var, naif bir sanatçı. Her şarkıya başlamadan önce, "Bunlar birer anı!" diyor. Artık ben de o anıların peşinde koşuyorum, şu anın.. Okuyan sizleri usandırdım ama bugün çok özel bir gün. Güzeller güzeli eşimin doğum günü. Hem de tam sevgililer gününden 2 gün önce!😊 Dünümü, bu günümü, yarınımı şimdiden güzelleştiren biricik güneşim, annem.. iyi ki doğdun rehberim! Seni çok seviyorum sonsuz aşkım. Bir şey daha; babalar okursanız diye soruyorum: baba olmak üzere iken her yerde baba ve babalıkla alâkalı şeyler okuyup, görüp izliyor musunuz? Sanki beni babalığa alıştırmak için sürekli karşıma duygusal baba videoları çıkıyor.😀 Yavaş yavaş baby showerci babalara sempati duymaya başladım. Aman Allah korusun! 😅
elif
elif 2 aylar önce
@Yunus Yıldırım ❤️💐
İbrahim Baybara
İbrahim Baybara 2 aylar önce
@Yunus Yıldırım Yunus bey tam tragedya eserleri çalışıyordum. Acılar ve yaşanmışlıkları sahneme taşımaya hazırlanırken samimi duygularınız beni bir hayli besledi. Yazdıklarınız klasikler arasına girmiş tiyatro metinlerinden farksız. Fazlasıda var gerçek olması.
Ahmet Keskin
Ahmet Keskin 2 aylar önce
devlet çocuğu senden almalı
Ayşegül Ağırel
Ayşegül Ağırel 2 aylar önce
@Yunus Yıldırım ben allahin rizkini arttiracagini dusunuyorum, bir kapi kapanir ancak bir baska kapi acilir gonlunuzu ferah tutun. yeni dogan oglunuzu allah anali babali buyutsun insallah 💗
Yunus Yıldırım
Yunus Yıldırım 3 aylar önce
Bu yazının ardından tam 9 ay geçmiş, neler yaşadık neler.. Oğlumuz 4. Ayını bitirdi. Böyle bir şey yok :) gösterebilmek isterdim şişkoyu sizlere. Bu yazıyı okuyan, yorumlayan kardeşlerim teşekkür ederim hepinize. Hayatınızda sevgi eksik olmasın. Hep sevsin birileri sizi, düşünsün.. Zor şeyler yaşadık. Mesela prensesim, üvey kızımın sözde öz babası tarafından açılan görüş günleri uzatılması hakkında açtığı davayı kaybettik. Daha çok görmek istiyordu, kızım da istemiyordu. Malesef bu yola girdik ve kaybettik.. halbuki prensesim Annesinin karnındayken kendisini tekmelerken hiç sevgi, özlem durmuyordu. Velhasıl boşverelim. Maddi olarak rahatlamaya başladım, Allah razı olsun dua edenlerden. Herşey çok güzel. "Babalığı" çok sevdim dostlar. Rabbim hepinize nasip etsin. Mutlu kalın.
Cənab
Cənab Yıl önce
"İlaç acıdır ,ama gene de yutmak gerekir. İşte şimdi sıra bize geldi, çocuklarımız onların kuşağından olmadığımızı söyleyecekler bize ve biz bu acı ilacı yutacağız" Turgenyev/Babalar ve oğullar
Semih Tucu
Semih Tucu 3 aylar önce
Aynen
hiçkimse
hiçkimse 11 aylar önce
Gerçekten çok güzel bir kitap şuan 13 yaşındayım ve etrafımda sadece ben bu tür kitaplar okuyorum ve bundan gurur duyuyorum .kitap okumayı sevenler için özelikle " cesur yeni dünya ve hayvan çiftliği çok güzel kitaplar tavsiye ederim " özelikle hayvan çiftliğindeki şu söz çok güzel" bütün hayvanlar eşitir ama bazı hayvanlar daha eşitir"
Rıdvan ÇAKMAK
Rıdvan ÇAKMAK 11 aylar önce
Keşke Babamın kuşagından olsaydın bu kadar yapay bi kuşak görmedim.
Futbol Hayatım
Futbol Hayatım Yıl önce
@Zeyna Demir Nasıl tavsiyelik kitapsa okuyum
muhammed ibrahim fidan
muhammed ibrahim fidan Yıl önce
Barış abi son kısımda oğlunuzun elinizi öpmesi yüreğimi duygulandırdı. Her ne olursa olsun babalar ile çocuklar arasında tarifi zor bir bağ var.
RevComrade
RevComrade 2 aylar önce
@Oğuz Ünal çünkü gösterdikleri o ufacık bir kesit bile ağzının suyunu akıtan bir başyapıt.
Oğuz Ünal
Oğuz Ünal 2 aylar önce
@RevComrade olayın içine hiç dahil olmayan izleyici nasıl oluyorda filmi bu kadar beğeniyor
RevComrade
RevComrade 2 aylar önce
@Oğuz Ünal orada olay şu şekilde, michael'ın eşinin yüzüne kapı kapanırken içeride michael'ın elini öpüyorlar. Kay onları dışarıdan izliyor, ama fark ettiysen kamera da odanın dışında yani Kay'in yanında. kamera bizi, yani izleyiciyi temsil ediyor. aslında olayların içine başından beri hiç dahil olmadığımız mesajını veriyorlar bize.
Oğuz Ünal
Oğuz Ünal 2 aylar önce
@RevComrade filmi izledim ama bişey anlayamadım. Son sahnedeki kapı kapanması bunu nasış gösteriyor biraz anlatabilirmisin
RevComrade
RevComrade 2 aylar önce
Filmin son sahnesi, kapı kapanması da bunu gösteriyor zaten.
Salam Salam
Salam Salam Yıl önce
"Bak oğluma ne yapmışlar" cümlesi ilk izlediyim zaman bile daha 17 18 varken bile babalığın ne olduğunu, anlamadığım zaman bile beni etkilemiş ve empati yapmama neden olmuşdu. Baba olduğum şuan ki zamandaysa bile artık o cümleyi empati yapamayacak kadar acı verici çaresizce olduğunu anladım.
C
C Aylar önce
@Louis Carti‍🏳️‍🌈⃠ Yine altına mı yaptın sen bebe
C
C Aylar önce
@Louis Carti‍🏳️‍🌈⃠ ❤️🏳️‍🌈
Louis Carti‍🏳️‍🌈⃠
Louis Carti‍🏳️‍🌈⃠ 6 aylar önce
Ben orada ağlamıştım direkt nedense o cümle çok koymuştu bana
Canaydın
Canaydın Yıl önce
Üç bölümünüde izledim. Ama bir ve ikiyi defalarca izledim. Birinci bölümde Don Corleone’nin büyük masa etrafında ki Barzini ve saz arkadaşlarına ayar verdiği sahne bana göre tüm zamanların en can alıcı sahnesidir. Marlon Brando olmak böyle bir şey. Kalite asla eskimez.
Oğuzhan Özkan
Oğuzhan Özkan Yıl önce
İlk defa bir TRshow' kanalına yorum yapıyorum. Tarih 09.02.2022. Bu videoyu evimde yalnız başına oturmuş, Barış Özcan videosu izleyerek geçirirken, son sahne de aniden gelen bir gülme hissiyle "gözümüzün önündeki neşeyi de bize gösterdiğin için" sana teşekkür ederim. Abi ne güzel iş yapıyorsun, motivasyonun hiç bitmesin.
Omer G
Omer G Yıl önce
Son sahne vidyonun tamamını bütünler ve destekler nitelikte olmuş:). Kendimi her iki karakterinde yerine koydum ve zamanımızın entellektüel kişiliği olduğu için farklı hissettim. Bu arada çağan ırmak’ın “babam ve oğlum” eseri de kendi kültürümüzden örnek olması münasebetiyle de bahsetmeye değerdi diye düşünüyorum. Çok teşekkürler Barış Bey
Fatoş Korkmaz
Fatoş Korkmaz Yıl önce
Kesinlikle bende bekledim aynısını ama olmadı. Olsun YİNEDE Barış Özcan in emeğine sağlık
Mert Şipar
Mert Şipar Yıl önce
Barış Özcandan dinlemeyi çok sevdiğim konulardan birisi filmler. Bence ayrı bir seri başlatmalısın. Film konuştuğun her videoda vizyonumu açıyorsun. En çok hoşuma giden şey ise arada iki üç film önerip onları da fark etmemi sağlaman, teşekkürler
AИАТФГIAИ ЯФСЖ
AИАТФГIAИ ЯФСЖ Yıl önce
@Meğer Geçiyormuş • Mesela Haluk Bilginer'in oynadığı Masum(Innocent) veya New York'ta Beş Minare( Five Minarets in the New York ) (sadece yerli-yabancı ortak filmler aklıma geldi)
Fakir
Fakir Yıl önce
Baba filmi Vatikan'ın karanlık yüzünü ortaya çıkarıyor ama hiçbir yorum yok
Ali İde
Ali İde Yıl önce
@Mertcan Tom Hanks in olduğundan bahsediyorsan filmin adı Azap Yolu
thepersonyouhaveseen
thepersonyouhaveseen Yıl önce
Bu video ile vizyonunuz acildiysa vay halinize.
kürşat eskitürk
kürşat eskitürk Yıl önce
Bütün babalar yalnızdır repliğiniz bir hançer gibi yüreğime saplandı, babamı düşündüm onun babasınıda ve kendimi, bende bir babayım... Muhteşem video için teşekkürler harika adam 👊♥️
Huriye Gözde Yıldız
Huriye Gözde Yıldız Yıl önce
Faydalı içerikleriniz için teşekkür ederiz, sizi çok başarılı buluyorum. Sadece pazar kahvaltısı yaparken sizi izlediğimiz zaman sizin donanımınız karşısında "ne kadar boş yaşıyoruz biz" duygusu olmasa:) Eklemeden geçemeyeceğim, Babam ve Oğlum filmini de gözlerim aramadı değil.
Halil Avsar
Halil Avsar Yıl önce
Babalar ve oğullardan konuşurken "Babam ve Oğlum" filminden de bahsedersiniz diye bekledim. Bu filmi ilk kalabalık ailem ile izlerken bir ara herkesin farklı bir duvara baktığını farketmiştim. Bir de Güney Kore yapımı "Sınır" (Orijinal İsmi: Keurosing Yönetmen: Tae-gyun Kim) filmi beni çok etkilemişti. Oğlan babası olduğum için mi? Yoksa bir babanın oğlu olduğum için mi :) bilemiyorum babalar oğullar bende hep çalışıyor.
Cüneyt Tan
Cüneyt Tan Yıl önce
Giris kısmında yaptığınız öznel olarak zevk almak ve nesnel olarak beğeni yargısı geliştirmek bunu sunmak arasındaki ayrım oldukça önemli. Bunun üzerinden tüm sanat tarihi okunabilir. Böyle film analiz videolarına devam edin lütfen.
Kadir Yıldır
Kadir Yıldır 10 aylar önce
Bu videonun babamın doğum gününden bir gün sonra yayınlanması ve bu videodan 10 gün sonra babamı kaybetmiş olmam bu video hakkında beni derin düşüncelere soktu...Bir babanın kaybı çok zor ve çok acı hayatta iken kıymetini bilmeli ve bolca vakit geçirmeli....Çoğu insanın aksine hayattayken babamla çok yakın olduğum için mutluyum.Arkadaş gibi olmak aynı şeylerden zevk almak ve tabi tecrübelerini size aktarması dünyanın en kıymetli hazinesiymiş
Fatih Tunçtürk
Fatih Tunçtürk Yıl önce
Kimsenin reddedemeyeceği bir film.
Commander Cody
Commander Cody Aylar önce
@Zeynep Naz Alakası yok
Commander Cody
Commander Cody Aylar önce
@Attila Altay Film zevkin yok demek ki
Zeynep Naz
Zeynep Naz 7 aylar önce
@Shaggy Uses 420% Of His Power zaten yeni nesil bu filmi anlamaz eskinin insanı anlar bu filmi
Fatih Tunçtürk
Fatih Tunçtürk 10 aylar önce
@Fatih Tunç memnun oldum adaş😂
Shaggy Uses 420% Of His Power
Shaggy Uses 420% Of His Power Yıl önce
Mert Gümüs IMDB yeniden yapılsa puanı bu kadar yüksek tutmak tabi mümkün değil video da dediği gibi zaman geçiyor nesiller değişiyor. O yüzden john wick in 3. Sünü bile çıkardılar ya :d senin gibi sinema dehalarını etkilemek için
Alper yapıcı
Alper yapıcı Yıl önce
Sufi gelmese çok şaşıracaktım abi. Allah yavrunu sana, seni de yavruna bağışlasın. Babalarımıza ve evlatlarımıza hayırlı uzun sağlıklı ömür versin. içerik çok güzel ve farklı bir inceleme olmuş eline sağlık.
hungarian model
hungarian model Yıl önce
Duyguların aktarımının en etkileyici yolu sinema. Müzikleriyle, renkleriyle, mekanlarıyla, hikayeleriyle aynı anda birkaç sanat eserinin birleşimi. Her film izlediğimde başka bir hayatı yaşamış gibi oluyorum. Hayatımız tek bir renkse, her film izlediğimizde başka hayatlar ile daha çok renk oluyoruz. Renkleniyoruz.
Zeynep Muş
Zeynep Muş 7 aylar önce
"Hikâyeler bize bizleri gösterir" Barış Özcan
Karliyone
Karliyone Yıl önce
Bu film kişiliğimin oluşmasında etken oldu. Tam ergen zamanımda izledim. Gerçek hayatı yüzüne tokat gibi çarpan bir film.
onurcan kıyı
onurcan kıyı Yıl önce
Kurtlar Vadisi ilk 97de bir şaheser her bölümü sinema tadında ve yüzyıllarda geçse hala unutulmayacak hemen hemen bütün dünyayı etkisi altına almakla beraber dünya basınları bir tarafa yabancı parlementolarda meclislerde dahi tartışmalar doğurmuştu keza dünyada bir Cumhurbaşkanını dizide oynatan tek dizi bir sanat eseri sürekli ithalleri övüceğimize birazda yerlileri övsek bizden olanı övsek kötü mü olur .
Ulaş Omay
Ulaş Omay Yıl önce
Konu “Baba” filmi olunca, kamera karşısına smokinle çıkan adam gibi adam Barış Özcan ✌️👏👏
ultraviolence1994
ultraviolence1994 Yıl önce
Ne diyon olm
Berrin Alpaslan
Berrin Alpaslan Yıl önce
Çok güzel bir ayrıntı yakalamışsınız...
Yilmaz öztürk
Yilmaz öztürk Yıl önce
@Pınar Altuğ Tamam tamam. ellemedik sevgili Barışını..
Pınar Altuğ
Pınar Altuğ Yıl önce
@Yilmaz öztürk neden boş yapıyorsun her iyi güzel yorumun altına saçmalamaya gelmişsin
Halil Haskaraca
Halil Haskaraca Yıl önce
Gül yoktu ama yakada. Çok kırıldık...
Muhtar Akosman
Muhtar Akosman Yıl önce
Ah be Barış abi, bu muhteşem anlatımının içinde keşke Çağan Irmak’ın o muhteşem filmi Babam ve Oğlum’dan da bahsetseydin. Gözlerim nasıl aradı o filmi bir bilsen diğer baba ve oğul içeren fimlere yer verirken sen. Yine de muhteşemsin, zevkle izliyorum her defasında seni
Ordeal
Ordeal Yıl önce
"Gençler hayatı ciddiye almıyor" diyenler, kendileri hayatı ciddiye alsalardı, onlara, gençlik çağına kadar, hayatın nasıl ciddiye alıncağını anlatırlardı. Abdulkadir Duru Sıfır'dan Otuzbeş'e, Abdulkadir Duru Sayfa 107 İnsanın dünyaya gelişine sebep: Yaşatmak için yaşamaktır. Abdulkadir Duru Titremesin Elimiz, Abdulkadir Duru
Mr.Legend Dygen
Mr.Legend Dygen 9 aylar önce
@S çokk tek taraflı ve yanlış bir bakış tarihte tersleri mevcud genelleme yapmak yerine iyi bir baba olamayanlar veya farkklı nedenlere gore gorecelendirseydin daha iyi olurrdu
S
S 11 aylar önce
"Gençler hayatı ciddiye almıyor" diyenleri yaşıyorsa babalarına sorun, bakalım onlar gençken nasılmış. Bazen kendileri bile anlatır, gençken şöyle yaramazlıklar yaptık, şöyle işleri batırdık, şöyle yanlışlar yaptık, şöyle fırsatları kaçırdık diye ama bu hatalara nasıl düşmeyeceğimizi düşersek ne yapmamız gerektiğini bize öğretmiyorlar sonra hata yapınca gençler şöyle gençler böyle kıçlarının üstünde tahkir etmekten başka yaptıkları yok. Eskinin yeniyi bunma alışkanlığı çok eski bir gelenek heralde, antik yunan ve sümer kitabelerinde bile "ne olacak bu gençliğin hali" gibi yeni nesilden şikayetçi yazılar var. Gördük ne oldu o gençliğin hali, her nesilde daha iyi oluyor insanlık, hatalardan ders çıkarıyoruz ve çoğu zaman kötülükler, yanlışlar, ülkeleri batıran hatalar gençlerden değil yaşlıların kararlarından kaynaklı. Milletleri savaşa gençler sokmuyor yaşlılar sokuyor ama gençler ölüyor.
İbrahim Sakar
İbrahim Sakar Yıl önce
Hayatımın hiç bir anında babamı hiç örnek almadım, almayacağım. Yokluk yoksulluk içinde büyüdük. Dişimle tırnağımla çalışan bendim kardeşlerimdi. İkinci sınıf öğrencisi iken ayakkabı boyacılığına başladım. Yaşıtlarım mahalle de saklambaç oynarken ben çalışıyordum okuldan sonra. Ayakkabıcıların önünde atılmış eski ayakkabıları bulup giyiyordum aylarca. Hepimiz ayrılıp kiraya çıktık. Kendisi arabası ve dairesinde oturuyor. Tek bir kuruş haram evime getirmedim tek bir kuruş masrafım olmadı ve tek bir kuruş şu ana dek istemedim.evlat ve torun ayrımcılığına şahit oldum. Bende şimdi bir babayım. Olabildiğince mükemmel bir baba olmaya çalıştım.hayatımı çocuklarıma idam edeceğim. Benim yaşadıklarımı yaşamasınlar diye hayatımın son gününe dek onlara harcayacağım. Nasıl iyi ve kötü bir baba olunur babamdan öğrendim. Bana ondan kalan en güzel eylem Galatasaraylı yapması ve emeklerimi görmezden gelerek beni mücadeleci biri yapması. Yüzlerce sayfa yazacak kadar doluyum.Şu an özür dileyerek söylüyorum Yaradana binlerce kez hamdolsun bir çok şeye sahibim. iyi ki varmışsın BABA...
S
S 11 aylar önce
@İbrahim Sakar Bazen kaçmaktan başka çare yok. Ben de uzaklaşmak istiyorum, annemi de almak istiyorum yanıma ama henüz uzak bir hedef.
İbrahim Sakar
İbrahim Sakar 11 aylar önce
O iyi olsun kimseye muhtaç olmasın yeter. :). Şimdi Lyon’da yaşıyorum. Uzağız birbirimize. Onlardan kaçtım daha iyi bir Hayat çıktı karşıma :)
mahmut tuncer hayriye
mahmut tuncer hayriye 11 aylar önce
Abi babanın kötü yönlerine rağmen yılmayıp doğruyu öğrenmişsin, ama unutma sana bir çocukluk borçlu:(
The Shitposter
The Shitposter Yıl önce
Umarım daha iyi yerlere gelirsin. Ki karakter olarak gelmişsin çoktan.
ahmet Demir
ahmet Demir Yıl önce
Bence, The Godfather serisinin uyarlandığı romanın yazarı ve aynı zamanda filmin de senaristlerinden biri olan İtalyan asıllı Amerikan yazar Mario Puzo'dan da bahsedebilirdiniz. Francis Ford Coppola'nın dehası ile ortaya koyduğu şaheser tartışmasız bir sinema klasiği. Fakat videonuzda da bahsettiğiniz temanın, arka planın, alt metinlerin, felsefenin vb. gibi kavramların kaynağı Mario Puzo. Bunlar bir kenara; aklınıza, ellerinize ve emeğinize sağlık. Gayet dolu ve kaliteli bir video, her zaman ki gibi. Teşekkürler.
Ozan Asutay
Ozan Asutay 7 aylar önce
Bu videonun amacına ulaşması için içinde Mario Puzo'ya da yer verilmesinin şart olduğunu düşünmüyorum.
can baba
can baba Yıl önce
+1
Deniz Aydoğdu
Deniz Aydoğdu Yıl önce
Sürpriz son😊 Emeğinize teşekkürler 🤗 Kült filmler arasındadır, iz bırakmış bir eser.Dediginiz çok doğru iyi veya kötü olmaları, işledikleri suçlar bunlar hikayenin besleyicileri empati kurup onlarla bağ kuruyoruz ana tema baba oğul ilişkisi ve çok sanatsal bir film bunu işlerken hissedebiliyorsunuz😊
Arya S-Far
Arya S-Far Yıl önce
Barış hocam son sahnen kalbimi ısıttı... videoların gerçekten çok dolu ve sanatsal... artık bir filim ve senaryo yazıp yonetme zamanı değil mi
Bootes Ownz
Bootes Ownz Yıl önce
Peki BABA nın 50. yılı olması,Sinema tarihinin en büyük Türk oyuncularından Haluk Bilginer'in "BABA" dizisinin başlıyor olması ? ve Barış Özcan'ın BABA temalı videoyu yayınlaması ? ve hepimizin aslında bu temeli en uç noktalarımızda günlük hayatımızda hissetmemiz :)
İsmail Şeflek
İsmail Şeflek Yıl önce
Barış bey, kızıma her videonuzu izletiyorum. Onun bir sosyal medya çocuğu değil , tüm bu internet ortamında kaliteli bilgi sahibi olabilmesini sağladığınız için teşekkürler
Fatih Sinay
Fatih Sinay Yıl önce
Üç oğul ve üç kız babası olarak ders dinler gibi izledim. Teşekkürler Barış Özcan.
Medeni Mansur
Medeni Mansur Yıl önce
Her videon ilaç gibi geliyor. Teşekkür ederim Barış Özcan. Tolkien evreni ile ilgili bir yada iki video yapsaydınız çok sevinirdik.. Tolkien kitapları dünyası ve yarattığı evren ile ilgili. Sizin bu konuda ne düşündüğünüz bizim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim. Ve başarılarınız devamını dilerim saygılar
ŞİİR DOKUNMAKTIR - YUSUF AKTAŞÇI
ŞİİR DOKUNMAKTIR - YUSUF AKTAŞÇI Yıl önce
Baba filmi bir şiirdir. Şiirde ve filmlerde asıl ulaşılmaya çalışılan, tüm insan bilgi ve deneyiminin, fizik ve metafiziğin, geçmiş ve geleceğin yalnızca sözcükler ve görüntüler yoluyla çağrıştırılmasıdır.
DON'T READ MY PROFILE
DON'T READ MY PROFILE Yıl önce
*Ohaa.Asla Sakın Oynatma Listemdeki Videomu İzleyeyim Deme.Benden Söylemesi.Sakın Tıklama.Asla*
Se Ne
Se Ne Yıl önce
Hayır filmdir. 3 bölümdür. Baba 1, 2 ve 3.
Oğuzhan Özkaya
Oğuzhan Özkaya Yıl önce
Sanada abone oldum
Oğuzhan Özkaya
Oğuzhan Özkaya Yıl önce
@Voice øf Emotions oldum
Taha Furkan Taylan
Taha Furkan Taylan Yıl önce
Babanın 3 filmini altyazı dublaj olarak abartmıyorum en az 30 kere izlemişimdir döneminin ötesinde bir üçleme hala zirvede tek başına bayrak sallıyor herkesin izlemesi gereken bir başyapıt hala açıp izliyorum.Netflixten kaldırılmasına tepkiliyim zaten açık ara dünyanın en iyi serisi.Seriyi izlemek benim için büyük bir zevk🥀
hungarian model
hungarian model Yıl önce
Dune filmi analizinden sonra bu anlatımınız da muazzamdı. Hikayeleri bu kadar çarpıcı, merak uyandırıcı ve öğretici bir şekilde anlatmanıza hayranım.
Ferhat Yıldız
Ferhat Yıldız Yıl önce
Sonu sürprizli :) Güzel olmuş.. emeğine, yüreğine, anlayışına sağlık Barış Özcan...
Yunus Türker
Yunus Türker 9 aylar önce
Bu videoyu izleyeli epey oldu. Alakasız, tamamen farklı gibi gelebilir ancak çok sonradan fark ettim ki son yıllarda izlediğim diziler Vikings ve Game of Thrones tam da bu sebeple beni bu kadar etkilemiş. Her ikisinin de merkezinde büyük aile dramı var. Parçalanan hayatlar, yitip giden umutlar. Çocuk aklıyla biraz farklı, genel hikayenin yanında alt metinleri pek algılayamıyoruz fakat insan yaşını aldıkça, büyüdükçe, özellikle de yakınlarındakileri kaybetmeye başladıkça vbu tür yapımlarda kendi hayatından bir şeyler buluyor. Bizim de umutlarımız, hayallerimiz vardı. Bizim de ailemizin yanında mutlu, keyifli günlerimiz vardı. Biz de tek tek hepsini kaybettik. Elimizden uçup giderken yapabildiğimiz hiçbir şey yoktu. Tıpkı the Godfather’da, Vikings’de, Game of Thrones’da olduğu gibi.
BetülEren' in sesi...
BetülEren' in sesi... Yıl önce
Mario Puzo ve Baba filmi sanırm en çok izlediklerim arasında yer alıyor. Teşekkürler Barış Özcan bu güzel sunum için...
galatasarayli
galatasarayli Yıl önce
Yıllarca çok uzun diye ertelediğim ve bir gün en nihayetinde oturup, bir çırpıda seyrettiğim en baba seri. Film bittikten sonra kendimi "lan ya bu filmi izlemeden ölseydim" diye kınadığımı hatırlıyorum.
Don Vito Corleone
Don Vito Corleone Yıl önce
@Ömer Faruk Aydemiröneriler Esaretin Bedeli inception Interstellar Seven Brave Heart Prestij The Departed
Ömer Faruk Aydemir
Ömer Faruk Aydemir Yıl önce
@İbrahim ipek tesekkur ederim hepsini izlemisim zaten amacim belki arada izlemedigim bi filim yakalarim diye saol
İbrahim ipek
İbrahim ipek Yıl önce
@Ömer Faruk Aydemir hocam valla öyle direk diyince akla birsey gelmiyor ama klasik filmleri izlemişimdir zaten onların dışında kesinlikle seveceğin birkaç film önereyim Who am i - hacker filmi akıcı Focus - 21 bu iki filmde kumar dolandırıcılık üzerine Edge of tomorrow - aksiyon bilim kurgu Can dostum- bu duygusal ve komedi
Seco Montana 01
Seco Montana 01 Yıl önce
@Hanım ağa psikopat sonny gorunce ben geleyim aklina
Ömer Faruk Aydemir
Ömer Faruk Aydemir Yıl önce
@İbrahim ipek kardesim 2 dk ni ayirip bana 4, 5 film yazarmisin rica etsem
Enes Kaymak
Enes Kaymak Yıl önce
Abi adam ilgimi çekmeyen bi konuyu nasıl bu kadar ilgi çekilebilir hale getirip bu konu hakkında bana zevk verdirebiliyor harbiden çok ayrı bi insan
Ahmet Demirci
Ahmet Demirci Yıl önce
Bu inceleme serisi çok eğlenceli ve bilgilendirici oluyor bundan önce de "while my guitar gently weeps" şarkısının incelemesini izlemiştim hayran kalmıştım aynı şekilde de bu video çok iyi olmuş eline sağlık.
Ramazan Aykaç
Ramazan Aykaç Yıl önce
Hayatımda izledigim en iyi filmin en iyi yorum videosu teşekkürler Barış Özcan 🙏🏽
shadow tattoo bialystok
shadow tattoo bialystok Yıl önce
Son saniyelerde gözyaşlarıma hakim olamadım Baba ve Oğul el öpme sahnesi ❤
Mehmet-TR
Mehmet-TR Yıl önce
Bence bu filmin özel olmasının en büyük nedenlerinden biri: gerçekçilik. Diyaloglar, karakterler, ilişkiler, hikayeler... gayet inandırıcı ve gerçek hayattan. Öyle süpermanvari doğa üstü kişiler ve olaylar yok
Shaggy Uses 420% Of His Power
Shaggy Uses 420% Of His Power Yıl önce
@mahmut tuncer hayriye yani profil fotoğrafı biz eskiden böle profil picture derdik
Ayhan Gökçe
Ayhan Gökçe Yıl önce
Teşekkür ederim sevgili Barış. Güzel bir anlatım ve kurgu ile klasikleşmiş bir filme, farklı bir bakış ile bakmamı sağlamış oldun. Felsefesine daha derin bir bakış yapılabilir belki ama bu kadar zamanda bu kadar olur bence...
Ercan Zeybek
Ercan Zeybek Yıl önce
Abi Spotify a daha fazla içerik bekliyoruz. gün içinde çalışırken kulaklıkta seni dinlemek çok güzel bı motivasyon. Sürekli yeni birşeyler öğrenmek, farkında olmak. İyi ki varsın. Lütfen daha fazla Spotify içeriği 🙂🙂
The Shitposter
The Shitposter Yıl önce
Spotify şu anda geri planda. Eğer uygun bir konu bulunursa podcasti en kısa zamanda yapılır.
İLKER ARSLANTÜRK
İLKER ARSLANTÜRK Yıl önce
Videonun sonlarına Tecrübe konusunda söylediklerin, insanları hep uç noktalarda yaşatıyorlar. Böylelikle değişik jenerasyonlarda 2 farklı kutup oluşuyor. Aile her zaman en ilmal edilmicek konudur. Padan ve mülkten vazgeçebiliriz ama ben oğlumdan vazgeçemem. Onun adından sorumluyum. Onun ilminden sorumşuyum. Onun evliliğinden sorumluyum. Zamanında rahmetli annem için işten güçten herşeyden vazgeçip, rencide etmeden kırmadan incitmeden nasıl baktım ise birgünde oğlum bana bakacak. Çünkü o zaman ben bebek olacağım. Herşey ertelenebilir. Ama insan asla !
Grand warden
Grand warden 10 aylar önce
Vito sinemaların en büyük karakteri gibi geliyor insana verdiği yükseliş hazzı ciddiyeti çevresine verdiği önem ve aldığı geri dönüş filmi ilerleyen bir hikayeye sokuyor özellikle aileler ile konuştuğu bir sahne vardı hepsini ortadan kaldırabileceğini görmemiz Vito'nun gücüne hayran olmamızı sağlıyor gençliğinde ne Montana gibi ağzı bozuk kadın düşkünü bir baron olma çabası yok ne brigante gibi karanlıktan çıkmaya çalışmıyor kısaca bize olması gerekeni gösteriyor
Elysium
Elysium Yıl önce
Sinema sanatı olarak ta çok fazla ince detay barındıran, subliminal mesajları çok iyi kullanan bir yapıttır Baba. Sizin gözünüzden bu filmin sinema sanatı tarafının ele alınmasını çok isterdim.
Khorezmshakh
Khorezmshakh Yıl önce
Baba’nın kitabına bu satırla başlar “Her büyük servetin ardında bir suç yatar.”
burak bilen
burak bilen Yıl önce
@Egg Suçun henüz ortaya çıkmaması olmadığı anlamına gelmez.
Egg
Egg Yıl önce
saçma bir söz
Bugger Night
Bugger Night Yıl önce
Çok doğru bir söz
Asaf Nevruzoğlu
Asaf Nevruzoğlu Yıl önce
Baba zaten tek kitap diğer 2 filmi Copalla yazdı senaryo olarak
leya roza
leya roza Yıl önce
Teşekkür ederim Barış abi gerçekten ilgiyle izlediğim çok güzel videolar paylaştığın için ❤️
Garip Stranger
Garip Stranger Yıl önce
Tabi filmin sadece babalar ve oğulları arasındaki ilişkiler dışında, bildiğin rönesansı döneme uyarlamış olması da güzel kılan sebeplerden bence. Yani Leonardo Da Vinci 'nin bu kadar popüler olmasındaki sebepte döneminde yaşayan ailenin baskın gücüdür. O dönemde aileler güçlendikçe sanat eserleri yaptırırdı. Leonardo da bu sebeple bir çok esere imza atma imkanı bulmuştur. Filmde bu konu biraz politikacıları beslemekle işlenmiş gibi. Merak edenler Rönesans ın Medici Ailesini araştırsın derim. Vs vs ... Güzelliklerin devamını diliyorum Barış Özcan ✌👍
Lazzi Dezzo
Lazzi Dezzo Yıl önce
Konsept olarak kanalın vizyonu güzel, emek de var ama sanki eskiden videoların teması daha faydalıydı. Tramvay Problemi videosu -bilenler bilir- benim zihnimde çok güzel bir yer edinmişti mesela. Birçok insanın dikkatini vererek izlediği bu videoların potansiyelini göz önünde bulundurarak konularda biraz daha farklı bir yol izlenebilir. Emeğinize sağlık.
Tugce Dumlupınar
Tugce Dumlupınar Yıl önce
Baba ve oğuldan önce anaerkil dönemde anne ve oğul bütünlüğünü bize aktarabilecek bir video gelir mi? Baba oğul ilişkisinin, anne oğul bağının kıskanılması sonucu erkekler tarafından yazıtlara kendilerince aktarılmış olduğu gerçeği gibi bilgilerin toplandığı bir video bizi o dönemleri de incelemeye itebilir.
Kamui V
Kamui V 11 aylar önce
Ne alaka ya
Eda-wan Kenobi
Eda-wan Kenobi 11 aylar önce
saçmalık
Medet Taylan Çoban
Medet Taylan Çoban Yıl önce
Ne kadar da güzel anlatmış.Ağzına yüreğine,bilgine sağlık Barış Özcan🙏🙏🙏
Arzu Seyfi
Arzu Seyfi Yıl önce
Bi çok şeyi herkesden farklı ve dikkat çekici bir şekilde anlatabiliyorsun ve bunu çok basit ve anlaşılır bir dil kullanarak yapıyorsun abi ve ben sana bu nedenle hayranım.
Ilhan Onem
Ilhan Onem Yıl önce
Final müthiş idi.Allah bağışlasın,çok tatlı bir evladınız var.
Gürani Kılıç
Gürani Kılıç Yıl önce
Çağan Irmak'ın Babam ve Oğlum filmi, Türk yapımı örneği olarak gayet güzel otururdu. İnanılmaz etkili bir filmdi.
Abdulkadir Kaya
Abdulkadir Kaya Yıl önce
Umarım oğlunuz sizi üzmemiştir... Her zaman güzel bir aileniz olsun.
Misotafiole
Misotafiole Yıl önce
"Ailesiyle vakit geçirmeyen bir adam asla gerçek bir adam olamaz."
özgür gençoğlu
özgür gençoğlu Yıl önce
@Raşit SEZGİN hakkı bulut
Doruk Işık
Doruk Işık Yıl önce
@Raşit SEZGİN vito corleone
Eren Fırıncıoğulları
Eren Fırıncıoğulları Yıl önce
C. Ronaldo
Bootes Ownz
Bootes Ownz Yıl önce
Favori Film serimi sizden dinlemek ve bakış açılarını görmek değerliydi.Teşekkürler...
gökkurt nizipli
gökkurt nizipli Yıl önce
Seni uzun takip ediyorum ama hiçbir videonun sonu bu kadar muhteşem bitmedi ufaklığın gelip elini öpmesi mükemmel bir kurgu ♥️♥️♥️♥️ Bende onu gözlerinden öpüyorum İnşallah gelecekte oda sizin gibi iyi bir baba olur
MEHMET CAN AKAY
MEHMET CAN AKAY Yıl önce
Baba ve oğul arkadaş olmadıkça her daim gizem problem ve yıkılış sahneleri eşlik etmekten usanmaz aile içerisinde...
Hakan Acar
Hakan Acar Yıl önce
Abi yaklaşık 5 yıldır izliyorum seni. Birşey farkettim. Bütün videolarında seninle alakalı çok önemli birşey farkettim. “NEDEN” sorusunu çok sorduğunu ve bu sorudan sonra ne geliyorsa bir şekilde beni sürükledi. Hayatıma bundan sonra “NEDEN” sorusunu alabildiğinden fazla sorarak devam edeceğim. Teşekkürler🙏
serdar aktaş
serdar aktaş Yıl önce
inşallah bir gün ülkemizdeki 15 milyon çalışanın tamamına yakınının asgari ücrete yani TÜİK verilerine göre açlık sınırının da altında bir rakama çalıştığı gerçeği ve ÇÖZÜMÜ üzerine bir video yapma cesaretini gösterirsin. işte o zaman TRshow'daki en faydalı içeriği üretmiş olacaksın. Gazapizm'in dediği gibi senin yandığından daha fazla yanan insanları duymuyorsan eğer, nasıl olcaz arkadaş?
Kadir Avcı
Kadir Avcı Yıl önce
Barış abi kaliteli ve insanlara ilham veren filmleri senin dilinden öğrenmek anlamak isteriz
DON'T READ MY PROFILE
DON'T READ MY PROFILE Yıl önce
*Ohaa.Asla Sakın Oynatma Listemdeki Videomu İzleyeyim Deme.Benden Söylemesi.Sakın Tıklama.Asla*
Voice øf Emotions
Voice øf Emotions Yıl önce
Ruha hitap eden, duyguların sesi olan daha fazla müzik eseri için abone olmanız dileğiyle...
Kansu Deniz
Kansu Deniz Yıl önce
Umarım, bir başka videonuzda da, babalar ve kızlarından bahsedersiniz.😊😊 Dipnot: İki kızı olan bir baba.❤
Ömer Faruk Bacni
Ömer Faruk Bacni Yıl önce
Hayatım da izlediğim en iyi filmdi belki kendimi bulduğum için belki diğer sebeplerden ama her zaman onu seviceğim aşikar bazıları sıkıcı bulur uzun filan bense ne zaman kötü hissetsem açarım o güzel şarkısını dinler gözlerimi kapatır ve ya kar yağışı ya da yağmuru izler baba olurum. İlk izlediğim de yaşım 16 dı sanırım (şu an 18) ve benim karakterimi çok etkiledi en çok sevdiğim film serisini Barış Özcan da dinlemekte ayrı keyif oldu (son da ki detay efsane) . Son olarak Michaelın ben ''Onlar ailem kaite ben değilim'' diyip onlar gibi olmasını izlemek o sessiz bir aksiyon yaşatan anlar mükemmeldi . O kadar çok şey yazmak istiyorum ki ama kelimeler kiyafetsiz kalıcak farkındayım o yüzden fazla uzatmayıp Baba 3 de Vincent gibi birine kalması üzdü . Ve kendinize iyi bakmassanız size ret edemiceğiz bir teklif yaparım. :) Bu arada hayatımı etkilicek her hangi bir kötü olayda tekrar tekrar açar sessizce izlerim en iyi terapidir.
EMRE EBEPERİ
EMRE EBEPERİ 10 aylar önce
Bir süredir oturup izleyeyim diye niyetlendiğim bir filmdi The Godfather. Şimdi daha da merak etmeye başladım. Bu faydalı ve güzel video için teşekkürler , emeğine sağlık Barış bey.
appleborn
appleborn Yıl önce
Sonunu gülmeden çekebildiğiniz için gerçekten tebrik ederim sizi 😂😂😂
YARDIM UZMANI
YARDIM UZMANI Yıl önce
"Baba'yı" bize neden BABA anlatıyor?çünkü bilime,sanata,edebiyata aç kalmış bir kitleyi ışık parıltısında aydınlatmaya çalıştığı için.İşde bu yüzden bu videoyu baba hazırladı.
Elif Kareni
Elif Kareni Yıl önce
Bir oğula sahip bir babanın 'baba ve oğul' yorumu, harikaydı. Elinize, dilinize yüreğinize sağlık efenim!
Nicksiz35
Nicksiz35 Yıl önce
Son zamanlarda izlediğim en iyi ve hayatın kendisinden bu kadar iyi örneklendirilmiş videolardan biri elinize sağlık.
Sənan``Nizami Sadıqov
Sənan``Nizami Sadıqov Yıl önce
BABALAR VAR ; YAŞAYARAK OĞULLARINA ÖRNEK OLAN BABALAR, BABALAR "VAR" ; ÖLÜMÜYLE OĞULLARINA GURURLU, ADAM GİBİ ADAM , İBRETLİK VE EN ÖNEMLİSİ İNSAN OLMANIN ÖNEMİNİ MİRAS BIRAKMIŞTIR. ŞEHİT BABALAR ! ★☆YOKLUĞUN ACI OLSA DA SEBEBİ GURUR VERİCİDİR ☆★ 🔜♾
Saliha İPEK OCAK
Saliha İPEK OCAK 11 aylar önce
Her zaman ki gibi izlemeyi reddedemeyecegimiz mükemmel ve baba bir video olmuş.
Samet Iscan
Samet Iscan Yıl önce
İnsanoğlunu, nasıl bir varlık olduğunu insana anlatan bir filmdir.
Salam Salam
Salam Salam Yıl önce
Barış beyden"Neden şuan günümüzde böyle filmler yapılmıyor" başlıklı video hazırlanmasını isterdim.
Emirhan Uyanır
Emirhan Uyanır Yıl önce
“Düşmanlarından nefret etme, bu senin yargılama yetini etkiler.” ~Michael Corleone~
Ahmet
Ahmet Yıl önce
Dostlarına yakın ol düşmanlarına daha yakın
Muhammed Ünlüer
Muhammed Ünlüer Yıl önce
Michael corleone diyor bunu Baba 3'de helikopter sahnesinde
Mehmet Aydin
Mehmet Aydin Yıl önce
kurgu kalitesi her geçen gün artıyor, son sahne şahane olmuş :)
YER6 Dünya
YER6 Dünya 4 aylar önce
“Hikayeler bize bizi gösterir” - Barış Özcan
Erhan Bayraktar
Erhan Bayraktar Yıl önce
Videonun kendisi zaten çok doyurucu da son kısmı baya eglenceliydi :) Genelde son bölümde sürekli sosyal mesaj verirsiniz ama boyle bi son da çok iyi olmuş, bence bunu yaygınlaştırmalısınız
Öteki
Öteki Yıl önce
Anlatının sonunda Sufi'nin geleceğini tahmin etmiştim çok güzel bir finaldi ve anlatım, her videoda binbir türlü pencere açıyorsun bana Barış Özcan öz abim teşekkürler :)
Yilmaz öztürk
Yilmaz öztürk Yıl önce
Barış özcan her zaman en iyi videoları bulup çeviri yapar. trshow.info/watch/nYdE3DDtNgA/video.html
Piano by NxV (Ceased)(Bırakıldı)
Piano by NxV (Ceased)(Bırakıldı) Yıl önce
Videonun özeti: Her insanın bir vizyonu, o vizyona göre de bir misyonu vardır. Misyon bitse de vizyon gelecek nesillere aktarılmak üzere orada kalır.
Bahar Kc
Bahar Kc Yıl önce
Çok güzel bi konuydu. Erkek kardeşlerim ve babam arasındaki adı konulamayan gergince ama sağlam kurulan bağın sebebini çok daha iyi anladım.
Serkan Büyükçınar
Serkan Büyükçınar Yıl önce
Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun.... İnşaallah düzeliriz ve onlarda güzelleşirler....
wi skutz
wi skutz Yıl önce
Keşke bir oda turu videosu yapsan! O muazzam videoların çıktığı ve editlendiği yaşamsal yeri görmeyi şahsen ben çok isterim...
Can Karadeniz
Can Karadeniz Yıl önce
"Baba ne kadar haksız da olsa oğul, onun rızasını tahsil etmeye mecburdur. Oğul da ne kadar serkeş de olsa, baba, şefkat-ı fıtriyesini ona karşı esirgemez ve esirgememeli." | Emirdağ Lahikası, s 85.
Abdullah Habib BEKTAŞ
Abdullah Habib BEKTAŞ Yıl önce
Sanırım 1993 yılıydı ve Rahmetli Babam “Gelmiş, geçmiş ve muhtemelen gelecekte çekilmiş en iyi filmi izlemek ister misin?” derken ne kadar da haklıymış ve iyi ki Babamla izlemişim bu filmi…
Aze Aze
Aze Aze Yıl önce
Duyğulandım cidden Allah rahmet eylesin
Özgür Demir
Özgür Demir Yıl önce
En Sevdiğim Film Baba Neden mi ? Hayatımın Her Alanına Köşe Bucak Sızan Başka bir Film Olmadı. Godfather Bir Şaheser Bir Başyapıt Tek Kelimeyle Muhteşem Barış Abi Emeğine Sağlık. Ailesiyle Vakit Geçirmeyen Bir Adam Asla Gerçek Bir Adam Olamaz. Don Vito Corleone
şervin yılmazlı
şervin yılmazlı Yıl önce
Bütün serileri kaç kere seyrettim hatırlamıyorum gene müthiş bir yorum olmuş barış Özcan 👏👏
cinayetbela
cinayetbela Yıl önce
Filmin yönetmeni Martin Scorcece'nin bir İtalyan olması ve bu kültürün içinde büyümesi hikayeyi çok daha anlatmasını sağlıyor. Aynı zamanda efsanevi aktörlerin oynaması da filmi bir klasik yapıyor.
Niyazi Dülgerler
Niyazi Dülgerler 11 aylar önce
Yönetmen coppola olacak
Vüsal Alisoy
Vüsal Alisoy Yıl önce
kanka o Coppola
Hasan Hüseyin Ersak
Hasan Hüseyin Ersak 4 aylar önce
babalar ve oğullar demişken successionun muazzam senaryosundan bahsetmemek olmazdı 4. sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz
Eren Saygın
Eren Saygın Yıl önce
Filmin,herkese hitap etmediği veya etmeyeceği düşüncesi içimi burkuyor.
Lil Dodo Papapapa
Lil Dodo Papapapa Yıl önce
@Qnzz atatürk?
Serra Cengiz
Serra Cengiz Yıl önce
@Ismayil Mammadli çok iyi yazdın
obsessive thinker
obsessive thinker Yıl önce
@Qnzz Başka bir popülizm örneği.
Mustafa Furkan Fenni
Mustafa Furkan Fenni Yıl önce
@Qnzz Yani neyi sevip sevmediğine hala başkaları karar veriyor
Sıla
Sıla Yıl önce
Gerçek bir başyapıt. İzlemeyen kalmasın. Olağanüstü.
Marshall
Marshall Yıl önce
3 partıda izledim sonuncusu pek iyi olmasada 1 ve 2 mükemmel. Al Pacino ve Marlon Brando ikilisinin oyunculuğu ayrı bir konu zaten. Sanmam ama hala izlemeyen varsa tavsıye ederim.
Ufuk Karabağlı
Ufuk Karabağlı Yıl önce
Hikayedeki en az 20 karakteri öne çıkarıp, başrol yapıp film çekseler onlar da kült olurdu.. birçok karakter oldukça derinliği olan karakterler
GPT-4 Çıktı! N'olacak şimdi?
23:58
Barış Özcan
görünümler 440 B
THE TROLLEY PROBLEM - What would you do if you were?
17:06
Which movie predicts the future the most?
22:46
Barış Özcan
görünümler 1 Mn
Google Earth hakkında BİLMEDİĞİNİZ 15 ŞEY
23:46
Barış Özcan
görünümler 2,6 Mn
What is inside The Great Pyramid? 3D TOUR
19:20
Barış Özcan
görünümler 3 Mn
The black matter does exist, NO it does not, YES it does!
20:58
The Wind Rises
15:20
Barış Özcan
görünümler 707 B
"The Last of Us"ın zombileştiren mantarları
16:01
Barış Özcan
görünümler 1,5 Mn