Elektrik II - Olmaz Öyle Saçma Bilim - Prof. Erkcan Özcan - B09

  görünümler 615,580

Flu TV

Flu TV

Yıl önce

Bu bölümde elektrik konusuna devam ediyoruz.
Elektrik ışıktan hızlı mıdır? Elektrik ve manyetizma arasındaki fark nedir? Elektrik nasıl bir enerjidir? Elektrik neden çarpar? Akım ile elektrik aynı şey mi? Elektriği görebiliyor muyuz? Tesla mı Edison mu? Tesla'nın hakkı mı yendi? Elektriği ilk kim buldu?
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
➡ bit.ly/FluTv
Olmaz Öyle Saçma Bilim serimizin diğer videolarını izlemek için:
➡ bilim.flutv.online
➡Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trshow.info/on/-xT.html...
Serpil Özcan: serpilozcantr
Elektrik II - Olmaz Öyle Saçma Bilim - Prof. Erkcan Özcan - B09 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.
➡Aşağıdan Gitmeyenler - Olmaz Z - B02
trshow.info/watch/zARhIeNK7qQ/video.html
➡Aşağı Bakmayanlar - Olmaz Z - B01
trshow.info/watch/qJwySEF5KDs/video.html
➡Baharatlar - Olmaz Öyle Gastronomi - Şef Sinan Büdeyri - B08
trshow.info/watch/l7D_5VQItEw/video.html
➡GameStop Olayı - Olmaz Öyle Saçma Ekonomi - Emre Alkin - B06
trshow.info/watch/tu6ts0smqhE/video.html
➡Virüs Sanatı ve Biyokültür - Sanat Sohbetleri - Bager Akbay - B08
trshow.info/watch/TTzwBozJptg/video.html
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online .
. . . .
FluTV Discord: discord.flutv.me -- Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

YORUMLAR: 893
Arch Captain
Arch Captain Yıl önce
Fiziği youtube'dan ülkenin en kalifiye hocasından halk diliyle dinleyebilmek ne güzel ya. Fıstık gibi çağda yaşıyoruz hiç farkında değiliz.
pskaysegul
pskaysegul Yıl önce
Sormaya utandığım, saçma gördüğüm, tersleneceğimi düşündüğüm soruları sorduğunuz için çooook teşekkürler. Tüm bu soruları aynı çabayla cevaplayan hocamıza en içten saygılar. Bizi soru sormaktan korkutan sistem utansın. Son not: Bırakın kamerayı, daha telefonda sesim nasıl gidiyor diye şaşırıyorum:) Bilim çok güzel😍
Coğrafyasever Dilci
Coğrafyasever Dilci Yıl önce
Şu programı Türkçe dinliyor olmaktan o kadar gurur duyuyorum ki anlatamam. Üstüne üstlük düzgün bir Türkçe ile. (Konuyla çok alakasız oldu ama uzun zamandır böyle düşünüyordum en sonunda yazmak istedim.)
Özgür Leş
Özgür Leş Yıl önce
Erkcan Bey insanda o kadar güzel hisler uyandırıyor ki, her videosunu izlediğimde Yusuf Atılgan'ın "sinemadan çıkmış insanı" gibi hissediyorum kendimi. Bir süreliğine değişiyorum, güzelleşiyorum, iyileşiyorum sanki. Bir dijital platformda, insan samimiyetini karşı tarafa böylesine kayıpsız bir şekilde geçirebilmek olağanüstü bir başarı. Yürekten teşekkürler. Çok güzel bir elektriğiniz var :)
AHMET DOLMACI
AHMET DOLMACI Yıl önce
Erksan Hoca'nın google akademikteki atıf sayısını görünce Flutv'ye bir kez daha hayran oldum. Hocamızın 200 binden fazla atıfı var. Böyle bir kaliteli hocayı bu platforma dahil edip konuşturmak harika bir iş. İyi ki varsınız Flu tv ve değerli Hocamız...
ozan honamlıoğlu
ozan honamlıoğlu Yıl önce
Serilerin devamı gelir umarım, değerli bir hocamızın bilgilerini böyle paylaşması çok güzel. TRshow da ki en değerli içeriklerden birisi, sonuçta kaç tane CERN de çalışmış bilim adamı içerik üretiyor ki...
İstinaf Duvarı
İstinaf Duvarı Yıl önce
harika ya. bi tarafta hepimizin içinde olan "budalaca sorular"ı soran zeki bir adam, diğer tarafta son derece bilgili ve kibar, mütevazı bir bilim insanı.
Züleyha Gök
Züleyha Gök Yıl önce
Erkcan hocanın sadece son soruya verdiği cevap bile tam bir bilim insanı olduğunu kanıtlamaya yeter. Seviyoruz efenim 😊
Osman AKTAS
Osman AKTAS
Erkan hocam bu ülke için büyük bir değer. Teşekkürler. Bilimle kalın
chepny1
chepny1 Yıl önce
en sevdiğim bölümlerden. doktorum, teknolojiye ilgi duyuyorum, arada fizik veya elektrik elektronik mühendisliği veya yazılım okuyasım geliyor. sayın hocamızın her videosunu sonuna kadar dinliyorum.
Anıl Kara
Anıl Kara Yıl önce
Adam süper anlatıyor, anlattığını yaşıyor resmen. Hayranı oldum, bu paylaşımlara devam edin lütfen..
Ömer Faruk Alpaslan
Ömer Faruk Alpaslan Yıl önce
Erkcan hocam google scholar profilinize baktım 201k alıntınız var. HELAL OLSUN keşke öğrenciniz olabilseydim. Türkiye'de onlarca akademisyene bakmışımdır hiç bu kadar fazla alıntısı olan yoktu.
Canberk Tuncer
Canberk Tuncer Yıl önce
Keşke sınavlar vs olmasa böyle kaliteli hocaları dinleyebilsek :) teşekkürler flu tv ailesi...🖤
555
555
Bir hoca bu kadarmı güzel sade ve anlaşılır bir şekilde anlatır konuyu. Zamanın sabit olmadığının en büyük kanıtı Erkcan hocayı dinlemektir. Onu dinlerken gerçekten zaman duruyor benim için. Teşekkürler hocam.
Ömür Kale
Ömür Kale Yıl önce
Kendi alanına hakim ve daha önemlisi hakim olduğu konuları dışarı böylesine güzel-kolay anlatabilen insanlarla lütfen daha çok program yapın, çünkü buna ihtiyacımız var Türkiye olarak.
eda kaya
eda kaya Yıl önce
Harika bir kanal. Harika insanlar. Harika bilgiler. Sizi naptık da hak ettik bilmiyorum. Ülkemizde ender de olsa güzel şeyler oluyor. Teşekkürler.
Emre
Emre Yıl önce
İlker hocam lütfen bu güzel insanla programı bırakmayın veya siz Erkcan Hocam siz de bu güzide FLU TV platformunu bırakmayın. Serpil Hanım aman siz de :) Biz çok büyük keyifle izliyoruz çok kaliteli içerikler.
Volkan Sekerci
Volkan Sekerci Yıl önce
Sadece OHA demek istiyorum! O kadar akıcı, detaylı, şahane betimleme ve örneklerle anlatılan bir bölümdü ki, bana göre serinin en leziz bölümü oldu. OHA demiştim değil mi? Böyle şahane bilim insanlarına sahip olduğumuz için bile bu ülke çekilir.
Redhorn Lorien
Redhorn Lorien Yıl önce
Tartışmam Flu'nun en kıymetlisi, en pamuklara sarılası içeriği..
Korel Gökçe
Korel Gökçe
Harikulade , kusursuza yakın betimlemeler ile yapılmış bir program anlatımı , bugün 46 yaşımda dinleyip anlayabildiğim daha doğrusu halen Tam değil, ucundan kıyısından biraz biraz çakozlayabildiğim bu harika ,merak uyandırıcı konuları bana 16 yaşlarımda böyle anlatabilselerdi , belki bugün havada durabilmek gerçekleşecekti 🤣🤣🤣🥰 Şaka bir yana , Cavendish ve Maxwell hikayesi çok çok ilham verici ...Günümüzde biri bisiklet takımı markası , diğeri Uzayda salınan bir elektrikli otomobil...KAÇIK VE ÜŞÜTÜK BİR HAYALİMİ İNSANLIK ADINA PAYLAŞAYIM...Binlerce ton yüklü dev kargo gemilerini , yüküyle birlikte okyanusların üzerinde uçabilmesini sağlayabilmek...LÜTFEN BALIKLARI RAHATSIZ ETMEYELİM , diyebilmek için...Sevgiyle ve bilim ile mutlulalın... 😋😘😛