ЧИЙ ГОГОЛЬ? Боязнь жінок, поховання заживо, любов і ненависть до Росії | Історія для дорослих

  görünümler 324,698

History For Adults

History For Adults

8 aylar önce

Сьогодні в "Історії для дорослих" - довгоочікуваний випуск про Миколу Гоголя. Олег Криштопа розповість, чи справді письменника поховали заживо, чому він боявся жінок та за що той ненавидів Петербург.
На нашому каналі ви зайдете багато цікавих відео про історію України, Радянський Союз та розвінчування історичних міфів: cutt.ly/XYd03MU
Цікаві факти з біографії Миколи Гоголя. Звідки Гоголь брав свої історії? Хто був прототипом Тараса Бульби? Гоголь і жінки - чому в письменника не склалося з особистим життям?
Також вам може бути цікаво:
✅ Радянський літературний барон Олександр Корнійчук, що оспівував 1933-й - trshow.info/watch/gFnFEv0sofc/video.html
✅ Ленін - терорист номер один - trshow.info/watch/QEBc47DGvxI/video.html
✅ Чому Росія ліквідувала МЕМОРІАЛ? - trshow.info/watch/lJUCu5Nbjtc/video.html
✅ Як Ленін "придумав" аж дві України - trshow.info/watch/BgxCxIOBOvg/video.html
✅ Історія українського Щедрика - trshow.info/watch/q1M6szjBU20/video.html
✅ Вся правда про Степана Бандеру - trshow.info/watch/_lpR9v1Bpis/video.html
✅ КОТОВСЬКИЙ: брехун, розбійник і перший радянський олігарх - trshow.info/watch/RWnkKSJ96Ms/video.html
✅ Історія Нового року, Діда Мороза і Святого Миколая - trshow.info/watch/S4uRanDb2k0/video.html
✅ Як мовознавець Шевельов розніс "русский мир" - trshow.info/watch/sAB6zGgCPks/video.html
______________
Залишайте коментар і вподобайку, а ще - підписуйтеся на наш Телеграм-канал: t.me/Istoriya_dlya_doroslykh
Також ви можете стати нашим Патроном: www.patreon.com/history_for_a...
Або підтримати нас разовим внеском: Моно 💳 5375 4115 0272 5521
Зробимо історію великою знову!
, ,

YORUMLAR: 519
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
Підтримайте, будь ласка, нашу працю: Моно💳5375 4115 0272 5521 або Приват:💳5523 2458 0063 3131 Патреон: www.patreon.com/history_for_adults А тут наш милий телеграм-канал: t.me/Istoriya_dlya_doroslykh
Григорий Годебський
Григорий Годебський 4 aylar önce
1йДУУУУп
Валерий Демьяненко
Валерий Демьяненко 6 aylar önce
@Ян Ґанж Про що це і до чого воно? А хто така Елена Дольская? Про які приклади з архівів іде мова: до чого тут геніальність Миколи Гоголя?
Ян Ґанж
Ян Ґанж 7 aylar önce
@Валерий Демьяненко?= @Elena Dolskaia , назвіть приклад , з архівів 😭. Бандера = Бандура 👍. Він був депутатом польського сейму, відстоював права українського народу через реформи. Тому в УПА був розкол з Бульбою-Боровцем і Мельником котрі протиставляли йому військовий переворот. Бандера з братами "сиділи" в німецькому конслагері. Єдиний його гріх проти СОВКА, що очолив уряд України в екзилі та став провідником об'єднаного УПА.
Ян Ґанж
Ян Ґанж 8 aylar önce
Дарую 😭 безвАздмездно Пьяные крики и запах сортира - Внешние признаки "русского мира". Цепь золотая на шее банкира - Связь поколений "русского мира". Русский язык стал родным для башкира - Это политика "русского мира". У депутата седьмая квартира - Вот справедливость "русского мира". Крест золотой на груди рэкетира - Это духовность "русского мира". Из негодяя сделать кумира - Идеология "русского мира". Ложь ежедневная телеэфира - Это правдивость "русского мира". Двадцать копеек пачка пломбира - Память фантомная "русского мира". В морду удар от отца-командира - Вот "педагогика" "русского мира". Насмерть кувалдой забить дезертира - Это гуманность "русского мира". Сытый смешок на устах конвоира - Это реальность "русского мира". Вор, матершинник, подлец и задира - Это сторонник "русского мира". Кнут, кандалы, яд, петля и секира - Издревле скрепы "русского мира". Смерть вместо масла, война вместо мира - Это основа "русского мира". Братья, друзья, земляки-украинцы! Разве нужны нам такие "гостинцы?
Tetyana Katysheva
Tetyana Katysheva 8 aylar önce
Захоплююсь вашими викладами історії! ЗаГоголя було надзвичайно цікаво почути те, про що знали дуже мало! Подяка !
Вита Корниенко
Вита Корниенко 3 aylar önce
@Історія для дорослих а то шо Гоголя отравили и все раскрыл исследователь из донецкой обл. в 2009 году Вы не слышали ? Все пересказываете московские сказки но на украинском языке ?
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
Дякуємо за підтримку🥰
A.F. Channel
A.F. Channel 8 aylar önce
Дякую, було як завжди дуже цікаво. Гоголь - особистість загадкова, як і його твори. Стівен Кінг у своїх містичних творах розповідає про людські пороки - щось подібне було й у Гоголя, але у реаліях того часу. А на Шевченка дарма він обізлився через мову, Тарас Григорович цього не заслужив. Вітаю "Історію для дорослих" з таким напливом підписників! Батько наш Бандера та Слава Україні!
Natalia Kukhtin
Natalia Kukhtin 2 aylar önce
Можливо він заздрив Шевченку за його свободу у виборі,так як сам не міг обрати національність.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
Mila Mila
Mila Mila 6 aylar önce
Справжній геніальний Полтавчанин ,такі як Котляревський ,Сковорода ,Мирний ,Лисенко ,Вишня ,Тютюнники ,Симоненко Ковінька .....
Ян Ґанж
Ян Ґанж 7 aylar önce
@Elena Dolskaia, назвіть приклад , з архівів 😭. Бандера = Бандура 👍. Він був депутатом польського сейму, відстоював права українського народу через реформи. Тому в УПА був розкол з Бульбою-Боровцем і Мельником котрі протиставляли йому військовий переворот. Бандера з братами "сиділи" в німецькому конслагері. Єдиний його гріх проти СОВКА, що очолив уряд України в екзилі та став провідником об'єднаного УПА.
A.F. Channel
A.F. Channel 7 aylar önce
@Elena Dolskaia Дякую за зауваження, але я пишаюся тим, що у нас є свої герої, яких я, як справжній українець, поважаю. Бандера насправді нічого поганого нікому не зробив, його біографію я знаю достатньо добре (а завдяки каналу "Історія для дорослих" став знати ще краще). Це наша історія і потрібно про це пам'ятати.
Ольга Войцехівська
Ольга Войцехівська 8 aylar önce
Сьогодні в 9-х класах розпочинаю творчість М.Гоголя (українська література).Обов'язково скористуюся Вашим матеріалом. Дякую Вам сердечно, дуже цікаво. Уподобайка, як завжди.
Maria Maria
Maria Maria 8 aylar önce
Всякі легенди створені про те,що Гоголь рухався у труні після поховання.Читала,що в наш час у труну до померлої жінки прикріпили камеру і були зареєстровано конвульсивні посмикування деяких м'язів.При перепохованні тіла у Гоголя виявили, що голова була повернута до плеча і це все.Ніяке перевернуте тіло не було зареєстровано.Це могло статися при опусканні труни в яму.Роздувають фейки для сенсації.Всі генії є з прибамбасами.Тому вибачимо Гоголю його метання і полюбимо його за створений ним поетичний і привабливий образ України.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Val T
Val T 3 aylar önce
Finally, Maria, somebody wrote something meaningful. Only an idiot would say that he always loved his motherland and never felt any bitterness and disappointment. It was an Empire, great Empire and Gogol or Hohol was part of it: sometimes proud, sometimes critical, sometimes right, sometimes wrong. And as almost every artists he needed fame, money, commissions, sponsors and as everybody had to cater to the tastes of those in power. Were there any fully independent art and artists? When? Very very few and not the most talented.
Oksana Kravhuk
Oksana Kravhuk 8 aylar önce
Гоголь спочатку був романтиком, потім став реалістом. Реалізм і вбив генія. Щоб добре жити, доводиться пристосовуватися. Це трагедія! І типова трагедія!
Kharchenko Nikolay
Kharchenko Nikolay 8 aylar önce
Haben Sie Recht...
Неля Бажан
Неля Бажан 8 aylar önce
Геніальний письменник. Ніхто, окрім нього, не створив такого Магнетичного світу української міфології в літературі. Гадаю, що він і не міг бути іншим. І цікавий він саме завдяки своїй роздвоєності.
Olha Sichkaruk
Olha Sichkaruk 2 aylar önce
@L3nusa : ну не каждый сможет просидеть в тюрьме. Гоголь прекрасно знал что его ждёт в таком случае. Он и так балансировал на грани.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
L3nusa
L3nusa 3 aylar önce
@Вита Корниенко висміювати українців але патріотично, він же патріот .... на кшталт 'бьет - значит любит'
Анна Руденко
Анна Руденко 5 aylar önce
Настав той час коли кожному потрібно усвідомити свою ідентичність. Раз і назавжди!
Ната Смир
Ната Смир 8 aylar önce
Гоголь- Наш,не має сумніву! Мелодіка текстів підтверджує це. Не треба звиртати,що каже рашка,а навпаки показувати як він любовно описує Україну... Ми чомусь дуже легко відрікаємось від Чехова також... (Крим)
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Ludvigg Gundersen
Ludvigg Gundersen 5 aylar önce
гений Н.В.Гоголь - великий Украинский писатель. его мнение о рашке приведено где-то на 6-й мин. этого ролика, а также в его высказывании: "есть у русского человека бескорыстная любовь к подлости. Он ничего с этого иметь не будет, но гадость ближнему сделает". Н.В.Гоголь 12
Андріана Кметик
Андріана Кметик 6 aylar önce
@Евгения У заборона української мови на той час вас не бентежить?
Ната Смир
Ната Смир 7 aylar önce
Язык- условие империи... В том и состоит гениальность,что через чужой язык Гоголь смог передать Украинскую ментальность,обогатив,разукрасив русский. Украинский язык старше и богаче,но противостоять системе,цензуре могли не все... (Крим)
DP LOID
DP LOID 8 aylar önce
необычная интерпритация жизни Гоголя через призму его обимперивания к концу жизни. спасибо.
Іванна Іванна
Іванна Іванна 8 aylar önce
Не уявляю як Чичикова (персонажа "Мертві душі") можна було переобразити в позитивного персонажа, мабуть тому і Гоголь спалив 2 том, бо розумів, що не переконливим получився позитивний образ його персонажа.
Ibn Khaldun
Ibn Khaldun 8 aylar önce
В высшей степени странные обстоятельства смерти Николая Васильевича Гоголя привлекают внимание даже далёких от литературы людей. Самая распространённая версия состоит в том, что почувствовав творческий кризис, писатель впал в тяжелейшую депрессию и в состоянии нервного срыва сжёг рукопись второго тома «Мёртвых душ». Я рискну предположить, что кризис его носил не просто творческий, а более глубокий экзистенциальный характер, и второй том своего главного произведения он уничтожил не потому, что он было недостаточно хорошо написан, а потому что Гоголь осознал, что про Россию ничего хорошего написать вообще не получится, не покривив при этом душой. Никакого осмысленного будущего у страны нет, а его знаменитая Птица-Тройка, бессмысленно поколесив по дорогам ещё некоторое время, в конце концов всё равно заблудится в тумане русского мира и влетит в овраг. Вполне возможно, что Гоголь, обладавший безусловным даром предвидения , в воображении своём уже видел жуткие картины воплощения в реальность своей «Страшной Мести» на шестой части суши, и, имея такие видения , никакого желания продолжать своё существование у него быть не могло.
Александр Крыжановский
Александр Крыжановский 3 aylar önce
Тим, хто продає свою Батьківщину нема спокою ні на якому світі! Дякую, було дуже цікаво!
Alina Dmyterko
Alina Dmyterko 7 aylar önce
Неочікувано побачила пана Ростислава Чопика - свого викладача. Дякую за таке інформативне відео!!👍👍👍
Max Us
Max Us 8 aylar önce
Доброго дня, дякую за вашу працю
PESABO
PESABO 8 aylar önce
Дякую за працю!
Nina Samsonova
Nina Samsonova 8 aylar önce
Дякую. Цікаво було дізнатися про Гоголя те, що не казали нам в школі, а було то при совку.
Luigi Mathiano
Luigi Mathiano 8 aylar önce
З криму велика подяка ютубу за те, що показав ваше вIдео! ПIдписався👏🏻👍❣️
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
дякуємо за підтримку:)
What Air Defense Doing
What Air Defense Doing 3 aylar önce
About the fear of being buried alive - there was a time in the 19th century when this was pretty common. There were some incidents when people were buried prematurely due to having been mistakenly pronounced dead. There were reports about the dead "waking up" during the wake. So a lot of people had this fear (some of the famous historical figures included, can't remember who exactly). Some people left instructions in their wills, asking to inflict fatal injuries on their "dead" bodies to make sure they're not still alive before being buried. I'm not a mental health professional, but it's very clear that he suffered from some kind of mental illness or a personality disorder. Seems to me he had proplems with anxiety, paranoia and delusions, among other things. Maybe this had a role in his desire to win the tsar's favour - for protection from imagined (or real) threats. But again, I'm not an expert, and even professionals can't accurately diagnose someone only based on bits of their biography.
Анатолий Мандрыч
Анатолий Мандрыч 8 aylar önce
Все гении, при жизни были непризнаны, испытывали гонения ,ущемления. Быть гением, трудно ,Роберта Фишера ,многие считли ненормальным,а он был одержим шахматами . Гоголь Н В неоднозначен ,противоречив ,но он гений!
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Hamster Pusya
Hamster Pusya 7 aylar önce
зачем после каждого слова запятая?
Мiхаiл Нечипорук
Мiхаiл Нечипорук 8 aylar önce
Пам`ятник Гоголю в мене на районi, на Русанiвцi. Дуже гарно. Шановний пан Ведучий, дуже дякую, вельми цiкаво. Тема, звичайно, не розкрита, але тема захоплює. Велика подяка моїм батькам, якi привили менi з дитинства любов до читання. Зокрема справжнiй iнтерес до всiх тих Гоголевських "чортiв" 🙂
Volody Krupnuk
Volody Krupnuk 8 aylar önce
Дякую!Як завжди дуже цікаво
sayuri
sayuri 3 aylar önce
Идеальных людей не бывает !!! Просто читайте их произведения и наслаждайтесь !!!
Юрий Карнарук
Юрий Карнарук 8 aylar önce
Дякую за працю.👍👍👍👍👍👍👍
Галина Докан
Галина Докан 8 aylar önce
Усі ваші випуски надзвичайно цікаві.Щиро дякую.Слухаю на одному диханні.
Alexey Leontyev
Alexey Leontyev 8 aylar önce
Дякую за цiкаве вiдео. Смiшно, яку трактовку Тараса Бульби i досi вимагають в росiйських школах. Ніби вони сам текст не читали
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Into Nathiy
Into Nathiy 8 aylar önce
Думала,що то царська цензура редагувала Тараса Бульбу.Сумно,що це зробив сам Гоголь
der Schwarze Rabe
der Schwarze Rabe 2 aylar önce
Таню, Гоголь спілкувався із Миколою Першим, мав серед літературних критиків зв'язки... Так, він був змушений... Любив письменство він...
Anna Bystrik
Anna Bystrik 3 aylar önce
@Сергей Дурнев що ви тут пишите, мабудь так, а ось у вашої відповіді на мій комент ви поливаєте українців лайном : то хто ви, бот Кремля , чи хтось ваш акаунт зламав ?
Anna Bystrik
Anna Bystrik 3 aylar önce
@Сергей Дурнев Дурнев, не дури: у коментах отруєння росією гоголя обговорюється. Ви бот кремля, ви б краще йшли прибрати геть вашу криминальну владу на московії , бо скоро й вас мобілізують ... вибирайте кращу владу , яка зупинить війну. усе, що ваша країна 25 років намагалась побудувати - усе страчено вашею владою у кремлі . Ваш далекий схід вже віддан Китаю , Курили відбере Японія, Германія візьме Калінінград , фіни та шведи пішли до НАТО...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
@Anna Bystrik В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Anna Bystrik
Anna Bystrik 3 aylar önce
то була царська само- цензура, бо без царської цензури він "сам" би нічого не зміняв
Светлана Онищенко
Светлана Онищенко 7 aylar önce
Начинать надо с родителей.Это я вам, как врач говорю.У Гоголя была мать с больной психикой.Ментальное здоровье это часто наследственность.Поставить диагноз сейчас конечно невозможно, но то, что Гоголь был нездоров , скажет вам любой специалист.
Підгодовуйте бездомних тварин.
Підгодовуйте бездомних тварин. 8 aylar önce
Дуже дякую вам за цю розповідь. Дуже цікаво про Гоголя розповіла Ірина Фаріон у програмі " Велич особистості," але звичайно ваша програма більш насичена і дуже інформативна.
Bogdan
Bogdan 8 aylar önce
Є чарівний канал "На пошуки грамоти", там є декілька розборів мюзиклів/фільмів по творах Гоголя включно з неймовірним оглядом на Тараса Бульбу
oksana lupey
oksana lupey 8 aylar önce
Перед смертю Гоголь написав листа Шевченкові, в якому признався, що дуже заздрив його славі і його непереходженню на російську.
Wika Krol
Wika Krol Aylar önce
Шевченко багато писав російською!!! Навіщо брехати😔
Val T
Val T 3 aylar önce
@Ян Ґанж thank you for good comment. Shevchenko is great but it is ridiculous to compare his fame to that of Gogol. Shevchenko was aware that in order to expand the borders of his popularity he should write in Russian, that is why many of his prose he did in Russian, but obviously his poetry he should and wanted to be Ukrainian. It sounds much better even though translations are very good too.
Val T
Val T 3 aylar önce
@Ян Ґанж I see you are a true Marxisist.
Ян Ґанж
Ян Ґанж 8 aylar önce
Якщо маєте, дайте ссилку: де той лист публікуєть, чи просто перепишіть і виставте в коментарі. Взагалі те 18 ст., то якесь "супер багаття" української літератури. А мерчу було й тоді - ціла копиця. Хтось любив чи не любив Тараса Григоровича Шевченка, а когось він. Історія розвивається по спіралі, але кожен її виток буває на вищому чи й нижчому рівні....
Altay Tadar
Altay Tadar 8 aylar önce
Гоголь - це приклад того, що з гарного українського письменника, зробила російська імперська цензура (ідеолоґія) і РПЦ!
Igor Glushenok
Igor Glushenok 8 aylar önce
Дякую за Гоголя. Улюблені твори: Страшная месть, Вий, Ревизор, Вечер накануне Ивана Купала
26-й кадр
26-й кадр 8 aylar önce
Дуже приємно що немає вставок із коміксів, чи то монтажер подорослішав, чи змінили на другого, але стало краще, можна навіть лайк поставити 👍
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
26-й кадр
26-й кадр 8 aylar önce
@Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ в останньому відео заставки знову повернулися. Мабуть у монтажера канікули закінчилися.
Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ
Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ 8 aylar önce
Із за тих заставок я і перестала дивитися цей канал. А це думаю гляну, і дуже сподобалося!
Житомир Патріот
Житомир Патріот 8 aylar önce
Дуже цікаво! Подяка.👍👍
Серж
Серж 8 aylar önce
Добрый День!Как я рад видеть новые видео! Спасибо Вы Супер!
Natella
Natella Aylar önce
Дуже дякую....дуже цікаво!!! Дуже дякую за прекрасний канал!!!
Андрій Пшеничний
Андрій Пшеничний 8 aylar önce
"КОНТРАКТ З ДИЯВОЛОМ", режисери і продюсери, назва для біографічного серіалу про Гоголя (вдячності не треба😃). В ролі диявола - московський імперіялізм. Може Володимир Олександрович зніме такий фільм? І в московію його можна продати
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох .
Татьяна Бу
Татьяна Бу 8 aylar önce
Я думаю, коли будуть гроші, знімуть обов'язково. Про всіх.
Флорібунда Іванівна
Флорібунда Іванівна 5 aylar önce
Дякую. Дуже цікаво, власне, як завжди. Особливо враховуючи, що моє дівоче прізвище Макуха, а мій батько з Ічнянського району. Тобто, цілком може бути, що маємо козацькі корні. Так прикро, що все дитинство, я соромилась свого «смішного» прізвища, замість того щоб мати привід пишатися, через незнання історії.
Konstantin Perepelycia
Konstantin Perepelycia 8 aylar önce
Дякую Вам за такі цікаві унікальні дослідження!!!
Daria Petrushenko
Daria Petrushenko 8 aylar önce
Отже, Гоголь - перший письменник, який закликав підтримувати його на Патреоні))
Думка Моя
Думка Моя 8 aylar önce
спасибі каналу. Давня і протиречива любов моя, Гоголь
ДУМИ
ДУМИ 4 aylar önce
Завсігди подобалися твори Гоголя. Його вклад неоціненний в українську культуру 👍
Маргарита Кузина
Маргарита Кузина 13 gün önce
было очень интересно, спасибо за этот ролик
Maia Labounskaia
Maia Labounskaia 7 aylar önce
Комментарий в поддержку канала и спасибо за интересные видео!
Ковідка Ковідка
Ковідка Ковідка 8 aylar önce
Дякую, як завжди, чудово!
Анна
Анна 2 aylar önce
Дякую, так багато дізналася про життя Гоголя ❤
Лариса Романенко
Лариса Романенко 8 aylar önce
RESPECT! СЛАВА УКРАЇНІ🇺🇦✌!
D1MA_CO0LDAS
D1MA_CO0LDAS 8 aylar önce
Я вважаю Гоголь у "ВІЙ" якраз показав всю нечисть яка збирається у московицькій церкві
Dariya Kovner
Dariya Kovner 2 aylar önce
Це справжня історія, яка сталась у моєму рідному місті Ніжин, де Гоголь навчався. Тому це історія не про "московицьку церкву" якраз про українську.
Оксана Антоненко
Оксана Антоненко 7 aylar önce
Ай-я-яй!
Aleks Tsaran
Aleks Tsaran 8 aylar önce
Дуже цікаво! Дякую!
Раїса Олійник
Раїса Олійник 8 aylar önce
Дякую, дуже цікаво!
Пространство Магии
Пространство Магии 6 aylar önce
Это не невроз - это одержимость !! Контракты , и он это знал!!
Tetiana Kuzmenko
Tetiana Kuzmenko 4 aylar önce
Дякую за Вашу працю.
Yanka
Yanka 8 aylar önce
Щаслива, що знайшла ваш канал! Ще й в рідному місті
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
🥰
Вячеслав Шурупов
Вячеслав Шурупов 7 aylar önce
Надзвичайний, просто шикарний канал. Дякую, пане Криштопа. Моя повага.
Ігор Коваль
Ігор Коваль 8 aylar önce
Дякую за крутий якісний контент)
Наталя В
Наталя В 8 aylar önce
Щира подяка за працю, вподобайка та коментар на підтримку каналу
Tetiana N
Tetiana N 8 aylar önce
А чи знає шановне панство, що в Україні існують громадяни, які вірять, що Тарас Бульба - реальна історична постать )))
26-й кадр
26-й кадр 8 aylar önce
*Tetiana N* а хіба Тарас Бульба не існував?
Genadij Drugoj
Genadij Drugoj 8 aylar önce
Да. Тарас Бульба Боровець идин из Бульб.
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
Та ладно)) хоча, звісно все може бути) але це дивує))
Tetiana N
Tetiana N 8 aylar önce
@Sharmy Sharmya ні ((( найкраща радянська освіта дуже допомогла
Sharmy Sharmya
Sharmy Sharmya 8 aylar önce
В нас дебілів 73%. Для вас це новина?
ирина городецкая
ирина городецкая 3 aylar önce
Чей Гоголь? Гоголь принадлежит миру, как мировой гений.
Altay Tadar
Altay Tadar 8 aylar önce
Яка разюча відмінність! України підавстрійської, від України підмосковської! Якщо в Австро-Угорщині, справжній розквіт українського слова, то в романівській імперії, цілковита деґрадація та упадок українства, під жахливим пресом імперської цензури та заборон!
Vicktor Potapov
Vicktor Potapov 2 aylar önce
Поцікавтеся біографією Івана Франка і побачите, як австро--угорська імперія "підтримувала" українців, що жили на її теренах, їх мову, освіту, літературу. Може розові окуляри спадуть з очей.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
@SuperBerenika 2009 В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох.
Altay Tadar
Altay Tadar 3 aylar önce
@Val T ))) Видавництвом української літератури в підросійській Україні, займався український народ (кращі його представники)! Видавництво здійснювалося попри жорстоки репресії російської імперської влади!
Пространство Магии
Пространство Магии 6 aylar önce
Контракт разрухам и аннулируется , снимаем все контракты на веки вечные с Украины - и возвращаем истинную свободу творца Украине ! Истинна !!
fedinna
fedinna 8 aylar önce
фантастичний розбір фільму "Тарас Бульба" на каналі "На пошуки грамоти!" . Більше сміялась тільки від розбору "Вогнем і Мечем"
Vicktor Potapov
Vicktor Potapov 2 aylar önce
Мене теж дуже потішив Михайло Боярський в ролі козарлюги, антисеміта.
AX_ÆA-IX
AX_ÆA-IX 8 aylar önce
Схоже, що Гоголь був надзвичайно самотньою людиною.
ASPIRIN
ASPIRIN 5 aylar önce
Бортко, це той клоун який зараз виступає в істериках і закликає знищувати українців
Богдан Курильченко
Богдан Курильченко 3 aylar önce
Ваша праця ,як джерельна вода,очищае душу !
Алена Дунаева
Алена Дунаева 7 aylar önce
Когда опускали, гроб наклонился, вот и повернулась голова.
Anzhelika Sikora
Anzhelika Sikora 2 aylar önce
Шкода що більшість з нас не помічали ненависті та заздрості сусіда і вважали їх братками
Heaven
Heaven 8 aylar önce
Дуже круто! Дякую!
Ольга Гвоздецкая
Ольга Гвоздецкая 7 aylar önce
"Ганса" он привез из Германии когда ездил туда и пробыл в Неметчине около месяца . Так же несказали о настоящей фамилии Гоголя . О связях Гоголя с царской охранкой .
Микола Горянін
Микола Горянін 7 aylar önce
Класна передача, дякую. Так стисло і локанічно. Пробрало душу, розірвало. Як для українця - дуже боляче, проте повчально. Через оті " руская земля" і тощо, до цих пір не дивився останню версію російського фільму "Тарас Бульба", хоча там знімалося багато українських акторів. Ще раз дякую за бомбезне відео про життя Гоголя.
Патріція Мазур
Патріція Мазур 8 aylar önce
Дуже сумно,загинув за полушку.
Петрович Салем
Петрович Салем 8 aylar önce
Дякую профі за роботу, окрема дяка п.Євтушок!:))))
Olesya Gunko
Olesya Gunko 3 aylar önce
Приємно було побачити свого викладача, Ростислава Чопика, в кадрі
Tamara Pryanishnikova
Tamara Pryanishnikova 8 aylar önce
Велика подяка за таку цинну инфоромацию за Великих украинцив Хай щастить
Hanna Prystayko
Hanna Prystayko 8 aylar önce
Дякую за працю! Всі ваші відео дуже цікаві
Yustyna Dusan
Yustyna Dusan 8 aylar önce
Дуже цікаво! Яке щастя знайти такий прекрасний канал
Історія для дорослих
Історія для дорослих 8 aylar önce
Дякуємо! Дуже приємно 🥰
Anna Dubovyk
Anna Dubovyk 8 aylar önce
Шикарний сюжет, дякую!
Oryna Yemelianova
Oryna Yemelianova 2 aylar önce
неймовірний випуск! за місяць до повномасштабного вторгнення... дякую вам за позицію.
Богдан Стоцкий
Богдан Стоцкий Aylar önce
Зачем было доводить до втргненненя, можно было просто выполнить Минские соглашения и вернуть территории мирным путем.
леди джу
леди джу 2 aylar önce
Разумеется Гоголь Украинский писатель, но Как и любой талант ему нужна была реализация, финансы . Поэтому он мог любые заказы выполнять, людей ,которые ему платят. Это нормально для творческого человека в любой стране мира, тогда и сейчас
Iryna Bobyr
Iryna Bobyr 7 aylar önce
Вподобайка пану Олегу для просування каналу. Дякую за невтомну боротьбу на інформаційному фронті московитсько-української війни.
Історія для дорослих
Історія для дорослих 7 aylar önce
Дякуємо за підтримку!
Сергей Канышин
Сергей Канышин 8 aylar önce
Переписка Гоголя и воспоминания про Гоголя его друзей и знакомых у Мережковского , почитайте ,там без сегоднямодных перекручиваний и выдергиваний из контекста
Lina K
Lina K 8 aylar önce
Гоголь любив Україну, але бабло любив більше, десь такий висновок можна зробити, це його і погубило
Artur Larsen
Artur Larsen 3 aylar önce
@Сергей Дурнев Прочитав Ваш попередній коментар і багато в чому з Вами згоден. Життя М.В.Гоголя в дійсності не досконально вивчено, він був людиною талановитою і загадковою. Не дивлячись на те що його примусили чи то по матеріальним причинам, чи по іншим причинам внести поправки в "Тараса Бульбу", його "Ревізор" і "Мертві душі" випотрошили Московію до її "ісконних" глибин і показали її наскрізь корумпованою і огидною ординською імперією. Українцям довгий час показували Гоголя як "ісконно" російського письменника і взагалі для України не цікавого.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
@Artur Larsen В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 3 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох.
Artur Larsen
Artur Larsen 8 aylar önce
Так, Гоголь любив Україну, і так як він її описав і прославив, нікому не поталанило. Але россія його згубила, він був людиною загадкоою, талановитою і вразливою. В Гоголя було як мінімум дві душі, одна українська, друга россійська, набута в Петербурзі. Його россійська душа любила бабло, переписала Тараса Бульбу на замовлення самодєржавія, і тд. Українська душа боролася з россійською, хотіла повернутись в Україну, але програла сатанинській россійській душі.
Ray Guffey
Ray Guffey 3 aylar önce
Вiтання iз Америки!! Микола Васильович Гоголь - укрaiнский письменик! Пом'ятаю, як я маленькою дiвчинкою читала його" Вiя", ховаючись пiд столом😁
I Mur
I Mur 8 aylar önce
Дуже дякую! Дуже цікава інфа! 😀
EvolutionUndDieBibel
EvolutionUndDieBibel 8 aylar önce
Якщо Гоголь вважав себе пророком, то він не боявся що його поховають заживо, він був впевнений що воскресне на четвертий день.
Валік Зінчук
Валік Зінчук 8 aylar önce
На рахунок, розміщенням тіла в труні. Є велика імовірність того, що перед перепохованням, гріб був просто розкопаний грабіжниками, які поспіхом закопали.
Юля Гиренко
Юля Гиренко 7 aylar önce
Цікаво.... Люблю читати твори Гоголя( але страшно іноді буває).
Roman Rempel
Roman Rempel Aylar önce
Как смешно смотреть потуги вложить другие смыслы . Просто примите как есть Гоголь писал как видел . И хорошо писал . А больше чего надо ?
Elena Karabulya
Elena Karabulya 7 aylar önce
Дуже цікаво! Дякую!
Waed Desa
Waed Desa 8 aylar önce
Дякую! Ваші відео найкращі!
Eric W
Eric W 7 aylar önce
Дякую за таке чудове відео!
Anastasia Turbanist
Anastasia Turbanist Aylar önce
Дякую вам за це відео Зараз читаю «за лаштунками імперії» і відео допомогло розширити свої знання і нашарувати, систематизувати інфу ❤️
Яroslav
Яroslav 4 aylar önce
Як завжди, дякую за цікаве відео!
Віктор Шевченко
Віктор Шевченко 6 aylar önce
Десь читав, що "перевертання" Гоголя в труні - наслідок попередньої ексгумації 1927 року.
Alexandra Kohan
Alexandra Kohan 2 aylar önce
Як вам не соромно розповсюджувати не підтверджені факти історії Великого письменника Гоголя? Ви просто сраплюжили все а також його історію життя. Ви самі не знаєте, що зачепили...Одне правда, що зі смерттю Гоголя була містика... заспокойтесь і не будіть те що не розумієте
Олександр Захарченко
Олександр Захарченко 8 aylar önce
Можна огляд війн Москви проти Києва за останні 853 роки? 8 березня буде 853 роки з початку першої російсько-української війни 1169 року. Їх 22 було? Дати. Тривалість окупацій. Грабунки. Асиміляційна політика. Чому українці раніше програвали московитам?
anette espinoza
anette espinoza 3 aylar önce
Mongol hordes destroyed Kyivan Rus. Novgorod never can take Kyiv before that. Novgorod was vassals of golden horde
Genadij Drugoj
Genadij Drugoj 8 aylar önce
Какая Россия в 12 веке ?в 15 ? Вы озренели ?Всероссийская империя союамозванно была провозглашена царем Московским Петром в 1721.
Oksana N
Oksana N 8 aylar önce
Подяка за цікаві відео!
Марина Зарудна
Марина Зарудна 8 aylar önce
Дякую!) Про дві душі я от що думаю: прогиналася заради грошей явно російська 😅
Yana Pejcov
Yana Pejcov 6 aylar önce
Слушайте, думала будет нудное гундение про Гоголя, но в итоге жвавое , выразительно чтение .
LotusPetal 🇺🇦
LotusPetal 🇺🇦 7 aylar önce
Так він талановитий, але двуликий ! Отой чого його нечисті мучили . Бо совість мучила за зраду українського.
Tamara Norba
Tamara Norba 6 aylar önce
Не міг визначитись з національною приналежністю...таке як Гоголь - просто малорос з комплексом меншовартості (
Shevchenko. The Ladies Man
20:55
Історія для дорослих
görünümler 531 B
ÇİN NEDEN GIDA, ALTIN, KÖMÜR DEPOLUYOR?
8:46
Haluk TATAR
görünümler 77 B
Teşkilat 50. Bölüm Fragmanı
1:06
Teşkilat Dizisi
görünümler 943 B
Gönül Dağı 71. Bölüm 2. Fragmanı
1:01
Gönül Dağı
görünümler 916 B
Aras Karafil | En Yeni Kamera Şakası #shorts
0:59
Aras Karafil
görünümler 853 B
Gül Masalı 15. Bölüm @atv
2:17:00
Gül Masalı
görünümler 384 B
Canım Annem I 157. Bölüm | "BANA TUZAK KURDUN!"
48:10
Çok Güzel Hareketler 2 - 121.Bölüm (Yeni Sezon)
2:8:06
Çok Güzel Hareketler
görünümler 1,5 Mn
Alparslan: Büyük Selçuklu 31. Bölüm 1. Ön İzleme
1:01
Alparslan: Büyük Selçuklu
görünümler 582 B
Müge Anlı ile Tatlı Sert | 4 Ekim 2022 Salı
2:13:33
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 821 B