ЧИЙ ГОГОЛЬ? Боязнь жінок, поховання заживо, любов і ненависть до Росії | Історія для дорослих

  görünümler 338,691

History For Adults

History For Adults

Yıl önce

YORUMLAR: 525
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
Підтримайте, будь ласка, нашу працю: Моно💳5375 4115 0272 5521 або Приват:💳5523 2458 0063 3131 Патреон: www.patreon.com/history_for_adults А тут наш милий телеграм-канал: t.me/Istoriya_dlya_doroslykh
Григорий Годебський
Григорий Годебський 8 aylar önce
1йДУУУУп
Валерий Демьяненко
Валерий Демьяненко 10 aylar önce
@Ян Ґанж Про що це і до чого воно? А хто така Елена Дольская? Про які приклади з архівів іде мова: до чого тут геніальність Миколи Гоголя?
Ян Ґанж
Ян Ґанж 11 aylar önce
@Валерий Демьяненко?= @Elena Dolskaia , назвіть приклад , з архівів 😭. Бандера = Бандура 👍. Він був депутатом польського сейму, відстоював права українського народу через реформи. Тому в УПА був розкол з Бульбою-Боровцем і Мельником котрі протиставляли йому військовий переворот. Бандера з братами "сиділи" в німецькому конслагері. Єдиний його гріх проти СОВКА, що очолив уряд України в екзилі та став провідником об'єднаного УПА.
Ян Ґанж
Ян Ґанж Yıl önce
Дарую 😭 безвАздмездно Пьяные крики и запах сортира - Внешние признаки "русского мира". Цепь золотая на шее банкира - Связь поколений "русского мира". Русский язык стал родным для башкира - Это политика "русского мира". У депутата седьмая квартира - Вот справедливость "русского мира". Крест золотой на груди рэкетира - Это духовность "русского мира". Из негодяя сделать кумира - Идеология "русского мира". Ложь ежедневная телеэфира - Это правдивость "русского мира". Двадцать копеек пачка пломбира - Память фантомная "русского мира". В морду удар от отца-командира - Вот "педагогика" "русского мира". Насмерть кувалдой забить дезертира - Это гуманность "русского мира". Сытый смешок на устах конвоира - Это реальность "русского мира". Вор, матершинник, подлец и задира - Это сторонник "русского мира". Кнут, кандалы, яд, петля и секира - Издревле скрепы "русского мира". Смерть вместо масла, война вместо мира - Это основа "русского мира". Братья, друзья, земляки-украинцы! Разве нужны нам такие "гостинцы?
Tetyana Katysheva
Tetyana Katysheva Yıl önce
Захоплююсь вашими викладами історії! ЗаГоголя було надзвичайно цікаво почути те, про що знали дуже мало! Подяка !
Вита Корниенко
Вита Корниенко 7 aylar önce
@Історія для дорослих а то шо Гоголя отравили и все раскрыл исследователь из донецкой обл. в 2009 году Вы не слышали ? Все пересказываете московские сказки но на украинском языке ?
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
Дякуємо за підтримку🥰
A.F. Channel
A.F. Channel Yıl önce
Дякую, було як завжди дуже цікаво. Гоголь - особистість загадкова, як і його твори. Стівен Кінг у своїх містичних творах розповідає про людські пороки - щось подібне було й у Гоголя, але у реаліях того часу. А на Шевченка дарма він обізлився через мову, Тарас Григорович цього не заслужив. Вітаю "Історію для дорослих" з таким напливом підписників! Батько наш Бандера та Слава Україні!
Natalia Kukhtin
Natalia Kukhtin 7 aylar önce
Можливо він заздрив Шевченку за його свободу у виборі,так як сам не міг обрати національність.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
Mila Mila
Mila Mila 10 aylar önce
Справжній геніальний Полтавчанин ,такі як Котляревський ,Сковорода ,Мирний ,Лисенко ,Вишня ,Тютюнники ,Симоненко Ковінька .....
Ян Ґанж
Ян Ґанж 11 aylar önce
@Elena Dolskaia, назвіть приклад , з архівів 😭. Бандера = Бандура 👍. Він був депутатом польського сейму, відстоював права українського народу через реформи. Тому в УПА був розкол з Бульбою-Боровцем і Мельником котрі протиставляли йому військовий переворот. Бандера з братами "сиділи" в німецькому конслагері. Єдиний його гріх проти СОВКА, що очолив уряд України в екзилі та став провідником об'єднаного УПА.
A.F. Channel
A.F. Channel 11 aylar önce
@Elena Dolskaia Дякую за зауваження, але я пишаюся тим, що у нас є свої герої, яких я, як справжній українець, поважаю. Бандера насправді нічого поганого нікому не зробив, його біографію я знаю достатньо добре (а завдяки каналу "Історія для дорослих" став знати ще краще). Це наша історія і потрібно про це пам'ятати.
Ольга Войцехівська
Ольга Войцехівська Yıl önce
Сьогодні в 9-х класах розпочинаю творчість М.Гоголя (українська література).Обов'язково скористуюся Вашим матеріалом. Дякую Вам сердечно, дуже цікаво. Уподобайка, як завжди.
Неля Бажан
Неля Бажан Yıl önce
Геніальний письменник. Ніхто, окрім нього, не створив такого Магнетичного світу української міфології в літературі. Гадаю, що він і не міг бути іншим. І цікавий він саме завдяки своїй роздвоєності.
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
@Сергей Дурнев ну, уж извините, 400-тняя оккупация повлияет на любой народ. И нет, такими как мы были мы не остались. Только слепой не может увидеть перемен.
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
Теж так думала, але зараз вважаю його звичайним малоросом.
Olha Sichkaruk
Olha Sichkaruk 6 aylar önce
@L3nusa : ну не каждый сможет просидеть в тюрьме. Гоголь прекрасно знал что его ждёт в таком случае. Он и так балансировал на грани.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
Анна Руденко
Анна Руденко 9 aylar önce
Настав той час коли кожному потрібно усвідомити свою ідентичність. Раз і назавжди!
Maria Maria
Maria Maria Yıl önce
Всякі легенди створені про те,що Гоголь рухався у труні після поховання.Читала,що в наш час у труну до померлої жінки прикріпили камеру і були зареєстровано конвульсивні посмикування деяких м'язів.При перепохованні тіла у Гоголя виявили, що голова була повернута до плеча і це все.Ніяке перевернуте тіло не було зареєстровано.Це могло статися при опусканні труни в яму.Роздувають фейки для сенсації.Всі генії є з прибамбасами.Тому вибачимо Гоголю його метання і полюбимо його за створений ним поетичний і привабливий образ України.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Val T
Val T 7 aylar önce
Finally, Maria, somebody wrote something meaningful. Only an idiot would say that he always loved his motherland and never felt any bitterness and disappointment. It was an Empire, great Empire and Gogol or Hohol was part of it: sometimes proud, sometimes critical, sometimes right, sometimes wrong. And as almost every artists he needed fame, money, commissions, sponsors and as everybody had to cater to the tastes of those in power. Were there any fully independent art and artists? When? Very very few and not the most talented.
Into Nathiy
Into Nathiy Yıl önce
Думала,що то царська цензура редагувала Тараса Бульбу.Сумно,що це зробив сам Гоголь
Владомир
Владомир Aylar önce
@Olha Kryš читали сами издание без цензуры?
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
@Ян Ґанж Шевченко два рази писав расійською. Але як він сам сказав "щоб москалі не говорили що я їхньої мови не знаю". Але після видання, тієї ж "Слепая", Шевченко в листах корив себе, і говорив що не мав це писати.
der Schwarze Rabe
der Schwarze Rabe 6 aylar önce
Таню, Гоголь спілкувався із Миколою Першим, мав серед літературних критиків зв'язки... Так, він був змушений... Любив письменство він...
Anna Bystrik
Anna Bystrik 7 aylar önce
@Сергей Дурнев що ви тут пишите, мабудь так, а ось у вашої відповіді на мій комент ви поливаєте українців лайном : то хто ви, бот Кремля , чи хтось ваш акаунт зламав ?
Anna Bystrik
Anna Bystrik 7 aylar önce
@Сергей Дурнев Дурнев, не дури: у коментах отруєння росією гоголя обговорюється. Ви бот кремля, ви б краще йшли прибрати геть вашу криминальну владу на московії , бо скоро й вас мобілізують ... вибирайте кращу владу , яка зупинить війну. усе, що ваша країна 25 років намагалась побудувати - усе страчено вашею владою у кремлі . Ваш далекий схід вже віддан Китаю , Курили відбере Японія, Германія візьме Калінінград , фіни та шведи пішли до НАТО...
Ната Смир
Ната Смир Yıl önce
Гоголь- Наш,не має сумніву! Мелодіка текстів підтверджує це. Не треба звиртати,що каже рашка,а навпаки показувати як він любовно описує Україну... Ми чомусь дуже легко відрікаємось від Чехова також... (Крим)
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
@Сергей Дурнев я поняла, ты просто бот.
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
@Ната Смир тут нету гениальности. Наоборот надо было родной свой язык возраждать, как делал Шевченко. Гоголь просто хотел стать популярным.
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
@Андріана Кметик Шевченко видавав книги українською
MaUkrainian TerraRi
MaUkrainian TerraRi Aylar önce
Малорс він звичайний
Sergei Ilkhenko
Sergei Ilkhenko 3 aylar önce
@Сергей Дурнев не в цьому справа. Зараз просто книги взагалі мало хто читає.
Светлана Онищенко
Светлана Онищенко 11 aylar önce
Начинать надо с родителей.Это я вам, как врач говорю.У Гоголя была мать с больной психикой.Ментальное здоровье это часто наследственность.Поставить диагноз сейчас конечно невозможно, но то, что Гоголь был нездоров , скажет вам любой специалист.
Іванна Іванна
Іванна Іванна Yıl önce
Не уявляю як Чичикова (персонажа "Мертві душі") можна було переобразити в позитивного персонажа, мабуть тому і Гоголь спалив 2 том, бо розумів, що не переконливим получився позитивний образ його персонажа.
Вита Корниенко
Вита Корниенко 7 aylar önce
Украинцы своего патриота Гоголя опять "обосрали" , пересказали московские сказки но на украинском языке
natali iv
natali iv Yıl önce
@Ibn Khaldun В науці Медицина тестом МРТ (магнітно-резонансна томографія головного мозку) підтверджують хто має мозок психопата. Для зупинення протистояння 2-х різних біологічних видів очистити з влади, з політики, з релігії психопатів. На основі тесту МРТ вибрати у владу Гомо сапієнс- людей. Homo intelis: людиноподібні надтварини та їх ідентифікація trshow.info/watch/ggMNMaObDs8/video.html
Ibn Khaldun
Ibn Khaldun Yıl önce
В высшей степени странные обстоятельства смерти Николая Васильевича Гоголя привлекают внимание даже далёких от литературы людей. Самая распространённая версия состоит в том, что почувствовав творческий кризис, писатель впал в тяжелейшую депрессию и в состоянии нервного срыва сжёг рукопись второго тома «Мёртвых душ». Я рискну предположить, что кризис его носил не просто творческий, а более глубокий экзистенциальный характер, и второй том своего главного произведения он уничтожил не потому, что он было недостаточно хорошо написан, а потому что Гоголь осознал, что про Россию ничего хорошего написать вообще не получится, не покривив при этом душой. Никакого осмысленного будущего у страны нет, а его знаменитая Птица-Тройка, бессмысленно поколесив по дорогам ещё некоторое время, в конце концов всё равно заблудится в тумане русского мира и влетит в овраг. Вполне возможно, что Гоголь, обладавший безусловным даром предвидения , в воображении своём уже видел жуткие картины воплощения в реальность своей «Страшной Мести» на шестой части суши, и, имея такие видения , никакого желания продолжать своё существование у него быть не могло.
Oksana Kravhuk
Oksana Kravhuk Yıl önce
Гоголь спочатку був романтиком, потім став реалістом. Реалізм і вбив генія. Щоб добре жити, доводиться пристосовуватися. Це трагедія! І типова трагедія!
Kharchenko Nikolay
Kharchenko Nikolay Yıl önce
Haben Sie Recht...
DP LOID
DP LOID Yıl önce
необычная интерпритация жизни Гоголя через призму его обимперивания к концу жизни. спасибо.
Alina Dmyterko
Alina Dmyterko 11 aylar önce
Неочікувано побачила пана Ростислава Чопика - свого викладача. Дякую за таке інформативне відео!!👍👍👍
oksana lupey
oksana lupey Yıl önce
Перед смертю Гоголь написав листа Шевченкові, в якому признався, що дуже заздрив його славі і його непереходженню на російську.
Wika Krol
Wika Krol 5 aylar önce
Шевченко багато писав російською!!! Навіщо брехати😔
Val T
Val T 7 aylar önce
@Ян Ґанж thank you for good comment. Shevchenko is great but it is ridiculous to compare his fame to that of Gogol. Shevchenko was aware that in order to expand the borders of his popularity he should write in Russian, that is why many of his prose he did in Russian, but obviously his poetry he should and wanted to be Ukrainian. It sounds much better even though translations are very good too.
Val T
Val T 7 aylar önce
@Ян Ґанж I see you are a true Marxisist.
Ян Ґанж
Ян Ґанж Yıl önce
Якщо маєте, дайте ссилку: де той лист публікуєть, чи просто перепишіть і виставте в коментарі. Взагалі те 18 ст., то якесь "супер багаття" української літератури. А мерчу було й тоді - ціла копиця. Хтось любив чи не любив Тараса Григоровича Шевченка, а когось він. Історія розвивається по спіралі, але кожен її виток буває на вищому чи й нижчому рівні....
Александр Крыжановский
Александр Крыжановский 7 aylar önce
Тим, хто продає свою Батьківщину нема спокою ні на якому світі! Дякую, було дуже цікаво!
Bogdan
Bogdan Yıl önce
Є чарівний канал "На пошуки грамоти", там є декілька розборів мюзиклів/фільмів по творах Гоголя включно з неймовірним оглядом на Тараса Бульбу
What Air Defense Doing
What Air Defense Doing 7 aylar önce
About the fear of being buried alive - there was a time in the 19th century when this was pretty common. There were some incidents when people were buried prematurely due to having been mistakenly pronounced dead. There were reports about the dead "waking up" during the wake. So a lot of people had this fear (some of the famous historical figures included, can't remember who exactly). Some people left instructions in their wills, asking to inflict fatal injuries on their "dead" bodies to make sure they're not still alive before being buried. I'm not a mental health professional, but it's very clear that he suffered from some kind of mental illness or a personality disorder. Seems to me he had proplems with anxiety, paranoia and delusions, among other things. Maybe this had a role in his desire to win the tsar's favour - for protection from imagined (or real) threats. But again, I'm not an expert, and even professionals can't accurately diagnose someone only based on bits of their biography.
Alexey Leontyev
Alexey Leontyev Yıl önce
Дякую за цiкаве вiдео. Смiшно, яку трактовку Тараса Бульби i досi вимагають в росiйських школах. Ніби вони сам текст не читали
Ana
Ana 5 aylar önce
@Сергей Дурнев під кожним коментом срати будеш, zалупоголовий?
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Галина Докан
Галина Докан Yıl önce
Усі ваші випуски надзвичайно цікаві.Щиро дякую.Слухаю на одному диханні.
Анатолий Мандрыч
Анатолий Мандрыч Yıl önce
Все гении, при жизни были непризнаны, испытывали гонения ,ущемления. Быть гением, трудно ,Роберта Фишера ,многие считли ненормальным,а он был одержим шахматами . Гоголь Н В неоднозначен ,противоречив ,но он гений!
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
nigga
nigga Yıl önce
зачем после каждого слова запятая?
Мiхаiл Нечипорук
Мiхаiл Нечипорук Yıl önce
Пам`ятник Гоголю в мене на районi, на Русанiвцi. Дуже гарно. Шановний пан Ведучий, дуже дякую, вельми цiкаво. Тема, звичайно, не розкрита, але тема захоплює. Велика подяка моїм батькам, якi привили менi з дитинства любов до читання. Зокрема справжнiй iнтерес до всiх тих Гоголевських "чортiв" 🙂
Nina Samsonova
Nina Samsonova Yıl önce
Дякую. Цікаво було дізнатися про Гоголя те, що не казали нам в школі, а було то при совку.
Luigi Mathiano
Luigi Mathiano Yıl önce
З криму велика подяка ютубу за те, що показав ваше вIдео! ПIдписався👏🏻👍❣️
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
дякуємо за підтримку:)
PESABO
PESABO Yıl önce
Дякую за працю!
Volody Krupnuk
Volody Krupnuk Yıl önce
Дякую!Як завжди дуже цікаво
D1MA_CO0LDAS
D1MA_CO0LDAS Yıl önce
Я вважаю Гоголь у "ВІЙ" якраз показав всю нечисть яка збирається у московицькій церкві
Dariya Kovner
Dariya Kovner 6 aylar önce
Це справжня історія, яка сталась у моєму рідному місті Ніжин, де Гоголь навчався. Тому це історія не про "московицьку церкву" якраз про українську.
Оксана Антоненко
Оксана Антоненко 11 aylar önce
Ай-я-яй!
Max Us
Max Us Yıl önce
Доброго дня, дякую за вашу працю
Житомир Патріот
Житомир Патріот Yıl önce
Дуже цікаво! Подяка.👍👍
Konstantin Perepelycia
Konstantin Perepelycia Yıl önce
Дякую Вам за такі цікаві унікальні дослідження!!!
Юрий Карнарук
Юрий Карнарук Yıl önce
Дякую за працю.👍👍👍👍👍👍👍
Igor Glushenok
Igor Glushenok Yıl önce
Дякую за Гоголя. Улюблені твори: Страшная месть, Вий, Ревизор, Вечер накануне Ивана Купала
ДУМИ
ДУМИ 8 aylar önce
Завсігди подобалися твори Гоголя. Його вклад неоціненний в українську культуру 👍
Серж
Серж Yıl önce
Добрый День!Как я рад видеть новые видео! Спасибо Вы Супер!
Думка Моя
Думка Моя Yıl önce
спасибі каналу. Давня і протиречива любов моя, Гоголь
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
Дуже приємно що немає вставок із коміксів, чи то монтажер подорослішав, чи змінили на другого, але стало краще, можна навіть лайк поставити 👍
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
Вита Корниенко
Вита Корниенко 7 aylar önce
Украинцы своего патриота Гоголя опять "обосрали" , пересказали московские сказки но на украинском языке
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
@Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ в останньому відео заставки знову повернулися. Мабуть у монтажера канікули закінчилися.
Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ
Ęłéňā Čřįşțåľīñĕ Yıl önce
Із за тих заставок я і перестала дивитися цей канал. А це думаю гляну, і дуже сподобалося!
Андрій Пшеничний
Андрій Пшеничний Yıl önce
"КОНТРАКТ З ДИЯВОЛОМ", режисери і продюсери, назва для біографічного серіалу про Гоголя (вдячності не треба😃). В ролі диявола - московський імперіялізм. Може Володимир Олександрович зніме такий фільм? І в московію його можна продати
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох .
Татьяна Бу
Татьяна Бу Yıl önce
Я думаю, коли будуть гроші, знімуть обов'язково. Про всіх.
fedinna
fedinna Yıl önce
фантастичний розбір фільму "Тарас Бульба" на каналі "На пошуки грамоти!" . Більше сміялась тільки від розбору "Вогнем і Мечем"
Vicktor Potapov
Vicktor Potapov 7 aylar önce
Мене теж дуже потішив Михайло Боярський в ролі козарлюги, антисеміта.
Natella
Natella 5 aylar önce
Дуже дякую....дуже цікаво!!! Дуже дякую за прекрасний канал!!!
Maia Labounskaia
Maia Labounskaia 11 aylar önce
Комментарий в поддержку канала и спасибо за интересные видео!
Простір Алхімії Магії - квантовий простір 🎞🎬
Простір Алхімії Магії - квантовий простір 🎞🎬 10 aylar önce
Это не невроз - это одержимость !! Контракты , и он это знал!!
Ковідка Ковідка
Ковідка Ковідка Yıl önce
Дякую, як завжди, чудово!
Анна
Анна 7 aylar önce
Дякую, так багато дізналася про життя Гоголя ❤
Богдан Курильченко
Богдан Курильченко 7 aylar önce
Ваша праця ,як джерельна вода,очищае душу !
Наталя В
Наталя В Yıl önce
Щира подяка за працю, вподобайка та коментар на підтримку каналу
Tetiana Kuzmenko
Tetiana Kuzmenko 8 aylar önce
Дякую за Вашу працю.
Aleks Tsaran
Aleks Tsaran Yıl önce
Дуже цікаво! Дякую!
Kateryna Klaus-Ilienko
Kateryna Klaus-Ilienko Yıl önce
Гоголя читала давно, ще в школі. Зараз слухаю аудіокниги Гоголя в перекладі на українську. Чудовий компроміс🤗 Про Україну російською мовою ріже слух.
Лариса Романенко
Лариса Романенко Yıl önce
RESPECT! СЛАВА УКРАЇНІ🇺🇦✌!
Демиденко Сергей
Демиденко Сергей Yıl önce
Дякую за дуже цікавий україномовний контент! Як завжди на висоті! Так тримати! Батько наш Бандера, Україна - мати! Слава Україні!
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
Вита Корниенко
Вита Корниенко 7 aylar önce
Украинцы своего патриота Гоголя опять "обосрали" , пересказали московские сказки но на украинском языке
Оксана Антоненко
Оксана Антоненко 11 aylar önce
Это Ваш Батько! За всех украинцев не подписывайтесь!
natali iv
natali iv 11 aylar önce
@SuperBerenika 2009 Альо! Україна-назва території країни.
natali iv
natali iv 11 aylar önce
Галілеянин ІСУС - СПАСитель-Батько для Роду людського. ІСУС пояснив Істину про поведінку лицемірів, назвав ловцями-ЗЛОдіями душ людських, родом зміїним. Слава ІСУСУ на Русі!
Yanka
Yanka Yıl önce
Щаслива, що знайшла ваш канал! Ще й в рідному місті
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
🥰
Tetiana N
Tetiana N Yıl önce
А чи знає шановне панство, що в Україні існують громадяни, які вірять, що Тарас Бульба - реальна історична постать )))
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
*Tetiana N* а хіба Тарас Бульба не існував?
Genadij Drugoj
Genadij Drugoj Yıl önce
Да. Тарас Бульба Боровець идин из Бульб.
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
Та ладно)) хоча, звісно все може бути) але це дивує))
Tetiana N
Tetiana N Yıl önce
@Sharmy Sharmya ні ((( найкраща радянська освіта дуже допомогла
Sharmy Sharmya
Sharmy Sharmya Yıl önce
В нас дебілів 73%. Для вас це новина?
Tamara Pryanishnikova
Tamara Pryanishnikova Yıl önce
Велика подяка за таку цинну инфоромацию за Великих украинцив Хай щастить
Ігор Коваль
Ігор Коваль Yıl önce
Дякую за крутий якісний контент)
Маргарита Кузина
Маргарита Кузина 4 aylar önce
было очень интересно, спасибо за этот ролик
Сергей Канышин
Сергей Канышин Yıl önce
Переписка Гоголя и воспоминания про Гоголя его друзей и знакомых у Мережковского , почитайте ,там без сегоднямодных перекручиваний и выдергиваний из контекста
Раїса Олійник
Раїса Олійник Yıl önce
Дякую, дуже цікаво!
AX_ÆA-IX
AX_ÆA-IX Yıl önce
Схоже, що Гоголь був надзвичайно самотньою людиною.
Ольга Гвоздецкая
Ольга Гвоздецкая 11 aylar önce
"Ганса" он привез из Германии когда ездил туда и пробыл в Неметчине около месяца . Так же несказали о настоящей фамилии Гоголя . О связях Гоголя с царской охранкой .
Heaven
Heaven Yıl önce
Дуже круто! Дякую!
Петрович Салем
Петрович Салем Yıl önce
Дякую профі за роботу, окрема дяка п.Євтушок!:))))
Anna Dubovyk
Anna Dubovyk Yıl önce
Шикарний сюжет, дякую!
Микола Горянін
Микола Горянін Yıl önce
Класна передача, дякую. Так стисло і локанічно. Пробрало душу, розірвало. Як для українця - дуже боляче, проте повчально. Через оті " руская земля" і тощо, до цих пір не дивився останню версію російського фільму "Тарас Бульба", хоча там знімалося багато українських акторів. Ще раз дякую за бомбезне відео про життя Гоголя.
Hanna Prystayko
Hanna Prystayko Yıl önce
Дякую за працю! Всі ваші відео дуже цікаві
Флорібунда Іванівна
Флорібунда Іванівна 9 aylar önce
Дякую. Дуже цікаво, власне, як завжди. Особливо враховуючи, що моє дівоче прізвище Макуха, а мій батько з Ічнянського району. Тобто, цілком може бути, що маємо козацькі корні. Так прикро, що все дитинство, я соромилась свого «смішного» прізвища, замість того щоб мати привід пишатися, через незнання історії.
Daria Petrushenko
Daria Petrushenko Yıl önce
Отже, Гоголь - перший письменник, який закликав підтримувати його на Патреоні))
Prutenb
Prutenb Yıl önce
Треба в Україні штрафи за слово "русссскає". Не існувало такого ніколи й існувати не буде
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
*Prutenb* гарна ідея. Створіть петицію на відповідну тему.
Алена Дунаева
Алена Дунаева Yıl önce
Когда опускали, гроб наклонился, вот и повернулась голова.
Yustyna Dusan
Yustyna Dusan Yıl önce
Дуже цікаво! Яке щастя знайти такий прекрасний канал
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
Дякуємо! Дуже приємно 🥰
I Mur
I Mur Yıl önce
Дуже дякую! Дуже цікава інфа! 😀
Waed Desa
Waed Desa Yıl önce
Дякую! Ваші відео найкращі!
Юля Гиренко
Юля Гиренко Yıl önce
Цікаво.... Люблю читати твори Гоголя( але страшно іноді буває).
EvolutionUndDieBibel
EvolutionUndDieBibel Yıl önce
Якщо Гоголь вважав себе пророком, то він не боявся що його поховають заживо, він був впевнений що воскресне на четвертий день.
Olesya Gunko
Olesya Gunko 7 aylar önce
Приємно було побачити свого викладача, Ростислава Чопика, в кадрі
Elena Karabulya
Elena Karabulya Yıl önce
Дуже цікаво! Дякую!
Патріція Мазур
Патріція Мазур Yıl önce
Дуже сумно,загинув за полушку.
леди джу
леди джу 6 aylar önce
Разумеется Гоголь Украинский писатель, но Как и любой талант ему нужна была реализация, финансы . Поэтому он мог любые заказы выполнять, людей ,которые ему платят. Это нормально для творческого человека в любой стране мира, тогда и сейчас
Валерий Демьяненко
Валерий Демьяненко Yıl önce
Микола Гоголь - один із засновників жанру поетичної прози...
Валерий Демьяненко
Валерий Демьяненко 5 aylar önce
Як не існує? Кожна назва досить умовна: чому на першій чи другій сторінці роману "Мертві душі" написано, що це "поема"? Як варіант: "поезія в прозі".
Оксана Міжінська
Оксана Міжінська 5 aylar önce
Такого жанру не існує
Яroslav
Яroslav 8 aylar önce
Як завжди, дякую за цікаве відео!
Ray Guffey
Ray Guffey 7 aylar önce
Вiтання iз Америки!! Микола Васильович Гоголь - укрaiнский письменик! Пом'ятаю, як я маленькою дiвчинкою читала його" Вiя", ховаючись пiд столом😁
Eric W
Eric W 11 aylar önce
Дякую за таке чудове відео!
Anzhelika Sikora
Anzhelika Sikora 6 aylar önce
Шкода що більшість з нас не помічали ненависті та заздрості сусіда і вважали їх братками
Iryna Bobyr
Iryna Bobyr Yıl önce
Вподобайка пану Олегу для просування каналу. Дякую за невтомну боротьбу на інформаційному фронті московитсько-української війни.
Історія для дорослих
Історія для дорослих Yıl önce
Дякуємо за підтримку!
Житель Луганской!!!
Житель Луганской!!! Yıl önce
Славна Нація Українського Народу 🔥🔥👍👍👍🔥
Марина Зарудна
Марина Зарудна Yıl önce
Дякую!) Про дві душі я от що думаю: прогиналася заради грошей явно російська 😅
Валік Зінчук
Валік Зінчук Yıl önce
На рахунок, розміщенням тіла в труні. Є велика імовірність того, що перед перепохованням, гріб був просто розкопаний грабіжниками, які поспіхом закопали.
Oksana N
Oksana N Yıl önce
Подяка за цікаві відео!
Lina K
Lina K Yıl önce
Гоголь любив Україну, але бабло любив більше, десь такий висновок можна зробити, це його і погубило
Artur Larsen
Artur Larsen 7 aylar önce
@Сергей Дурнев Прочитав Ваш попередній коментар і багато в чому з Вами згоден. Життя М.В.Гоголя в дійсності не досконально вивчено, він був людиною талановитою і загадковою. Не дивлячись на те що його примусили чи то по матеріальним причинам, чи по іншим причинам внести поправки в "Тараса Бульбу", його "Ревізор" і "Мертві душі" випотрошили Московію до її "ісконних" глибин і показали її наскрізь корумпованою і огидною ординською імперією. Українцям довгий час показували Гоголя як "ісконно" російського письменника і взагалі для України не цікавого.
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
@Artur Larsen В 2009 году в Украине была издана книга о Гоголе и его отравлении, открытие нового, не Московского Гоголя, но украинцы в этом настолько отсталые что она не вызвала у них интереса, они продолжают употреблять московские сказки но на украинском языке . ..какими были такими и остались ...
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох.
Artur Larsen
Artur Larsen Yıl önce
Так, Гоголь любив Україну, і так як він її описав і прославив, нікому не поталанило. Але россія його згубила, він був людиною загадкоою, талановитою і вразливою. В Гоголя було як мінімум дві душі, одна українська, друга россійська, набута в Петербурзі. Його россійська душа любила бабло, переписала Тараса Бульбу на замовлення самодєржавія, і тд. Українська душа боролася з россійською, хотіла повернутись в Україну, але програла сатанинській россійській душі.
Орися Братко
Орися Братко Yıl önce
Це гарний приклад дякую
Олег Лисецкий
Олег Лисецкий Yıl önce
дякую за працю
Люда Ященко
Люда Ященко Yıl önce
До речі у Євгена Вольнова є відео на тему цензурування «Тараса Бульби», де розказується як раз про цензурування цензорами ще додатково до гоголівських правок.
sayuri
sayuri 7 aylar önce
Идеальных людей не бывает !!! Просто читайте их произведения и наслаждайтесь !!!
O. K.
O. K. Yıl önce
Пречудовий випуск!
Smaragd
Smaragd Yıl önce
Цікава підбірка. Дякую.
Iryna Yemelianova
Iryna Yemelianova 6 aylar önce
неймовірний випуск! за місяць до повномасштабного вторгнення... дякую вам за позицію.
Богдан Стоцкий
Богдан Стоцкий 6 aylar önce
Зачем было доводить до втргненненя, можно было просто выполнить Минские соглашения и вернуть территории мирным путем.
Vlad Vorobiov
Vlad Vorobiov Yıl önce
Заздалегідь перепрошую за критику Монтаж надто телевізійний: склалось враження, що дивлюсь якусь передачу на СТБ А по змісту все як завжди на вищому рівні)
Сергей Дурнев
Сергей Дурнев 7 aylar önce
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець. Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся - відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів. І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” - адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” - його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського - на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”? Хоч книжка Купрієнка - не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу. Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо - вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення - адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями. Нумо, українські письменники! Перед вами - справжній скарб. Олекса Вертипорох
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
@Vlad Vorobiov в попередніх відео є купа вставок у молодіжному форматі, і виглядає це все по дурному, теми серйозні а вставки з тупим гумором. Тут завжди були проблеми з монтажерами.
Vlad Vorobiov
Vlad Vorobiov Yıl önce
@26-й кадр Якщо коротко, то - так) Просто кажу, що дивлячись це відео я перенісся десь у 2008 Монтаж відверто несучасний і морально застарілий, на ютубі зараз так не прийнято Це може відштовхнути потенційних підписників, молоду аудиторію На скільки я розумію, важливе завдання каналу - нарощувати кількість підписників і робити авторів багатшими Хочу ще раз наголосити: я залишав комент не заради хейту, я хотів дати пораду, фідбек, якщо бажаєте, каналу, який мені щиро подобається і якому я бажаю процвітання)
26-й кадр
26-й кадр Yıl önce
*Vlad Vorobiov* вам потрібні вставки з голівудських коміксів, щоб періодично в кадрі мелькав Дракула або Бетмен?
ASPIRIN
ASPIRIN 9 aylar önce
Бортко, це той клоун який зараз виступає в істериках і закликає знищувати українців
Swietlana P
Swietlana P Yıl önce
Дуже цікаво.Вподобайка Дякую
Павло
Павло 5 aylar önce
Олег Криштопа дякую! Переглядаю з задоволенням ваші відеоролики
Korvin Woys
Korvin Woys Yıl önce
Лайк в підтримку каналу і відео👍👍👍 Хай квітне Український Ютуб!!🤘🤘🤘🤘
Shevchenko. The Ladies Man
20:55
Історія для дорослих
görünümler 549 B
POST-IT CHALLENGE 🟨
0:36
Celine & Michiel
görünümler 29 Mn
KÜTAHYA 250 BİN SOSYAL KONUT KURASI
7:2:27
Hatay'da 2 aylık bebek canlı olarak kurtarıldı
1:21
6 Şubat Depremi: "Hatay üvey evlat mı?"
9:39
BBC News Türkçe
görünümler 203 B
O kadar haklı çıktı ki...
0:39
Afranurshn
görünümler 560 B
İĞDEDEN KİMLER KORKUYOR #shorts
0:31
Fenomen Ailesi
görünümler 1 Mn
BU Bİ PASTA | RRAENEE
0:20
POĞAÇA ELRAENN
görünümler 1,1 Mn
KİRLİ ÇIKI 😂
0:26
Mazlum&Narin01
görünümler 704 B
Czn Burak Black Panther Tiktok Akımı Yaptık
0:21
Logo Bilme Kapışması | Bebek Markaları
0:58