İşimiz Birleşik Arap Emirliklerine Kaldı. Batan Geminin Mallarını Almaya Geliyor

  görünümler 184,286

Nevşin Mengü

Nevşin Mengü

2 aylar önce

Hükümet neden düşük TL politikası güdüyor? Kısmen nedeni ideolojik bunu biliyoruz, bir nebze de "duygusal". Türkiye ucuzlayınca, alıcı bulmak da daha kolay. BAE lideri Türkiye'ye geliyor. Hükümetin amacı, BAE'ye ucuzlamış Türkiye'den fırsatlar sunmak. Dün yer yer sokak eylemleri vardı.

Eylem olmalı mı, olmamalı mı ayrı bir tartışma konusu oldu. Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı eylemcileri tehdit etti. Muhalefetin üzerindeki sorumluluk büyük.

Bolu Belediye Meclisi Başkan Tanju Özcan'ın istediği yabancı düşmanı kararları geçirdi. Bu da ayrı bir gündem maddesi.00:00 24 Kasım 2021 Nevşin Mengü Bugün Ne Oldu?

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trshow.info/on/rG2.html...

BTC ile Destek için : 3LCNasMzFEjcpsPm1PJJ668AhxDCVY38i4
ETH ile Destek için: 0xa0c6cB93A3420384f52bca4D69941F68F4f6eE1F

Nevşin Mengü TRshow Kanalına Abone Olmak İçin:
► bit.ly/3hBFUZn

Nevşin Mengü Sosyal Medya Hesapları:
Twitter ► nevsinmengu
Instagram ► nevsinmengu

YORUMLAR: 496
Ezgi Su
Ezgi Su Aylar önce
Babamla aynı meslektenim, babam benim yaşımdayken hem kira ödemiş hem 2 çocuğunu en iyi okullarda okutmuş, hem de kültürel faaliyetlerden feragat etmemiş; gazino, sinema, tiyatro, kabare. Ben tek başıma bunlardan birini yapamıyorum. O kadar okulun, yabancı dilin , emeğin hiçbir karşılığı yok.
uğur sicimağaoğlu
uğur sicimağaoğlu Aylar önce
@Ramazan Temiz oğlun asgari ücretle bim'de çalışır diye korkumuz.
Ramazan Temiz
Ramazan Temiz Aylar önce
Benim babam çobandı. 20 yaşıma kadar doktor yüzü görmedim. Siz neden bahsediyorsun. Babanızın sizin bilmediğiniz başka gelirleri olmasın. Bizim için eczaneden ilaç almak bir hayaldi. Haa ben tekniker oldum. Oğlum mühendis olacak. Mücadeleye devam. Şikayet etmeye değil.
uğur sicimağaoğlu
uğur sicimağaoğlu Aylar önce
@M Y özür dilerim. Boşuna bemim yüzümden araştırma yaptın. Ben trollük yapmıştım. Hollandada yaşamıyorum. İronş yaptım. Hakkını helal et kardeşim
M Y
M Y Aylar önce
@uğur sicimağaoğlu araştırdım senin bahsettiğin gibi bir program bulamadım... Hollanda hergün işine gidenler için her kilometre başına ufak bir miktar vergi indirimi sağlıyormuş... Amsterdamda bedava beyaz bisiklet uygulaması varmış vs... Ama senin dediğin spesifikasyonda bir ulaşım projesi yok veya ben bulamadım. Bu programa dair bir yetkili link örn Avrupa Birliği komisyonu projelerinin yer aldığı sayfada link olarak gönderirsen sevinirim. Merak ettim doğrusu...
uğur sicimağaoğlu
uğur sicimağaoğlu Aylar önce
@M Y Hollandada bisikleti devlet veriyor bedavaya... Hatta bisiklet kullandığım ve otomobilim olmadığı için aylık 300 euro teşfik alıyorum. Yanin Türkiyenim %48 'nim gümde 12 saat , haftanın 6 günü çalışarak kazandığı paranın 2 katı...
Çiftçi Emmi
Çiftçi Emmi Aylar önce
“ en büyük servetim cahillerdir” Tayyip Erdoğan
kızıl alev
kızıl alev Aylar önce
Biz cehaleti yenmedikçe bu ülke düzlüğe çıkmaz. En büyük sorunumuz *CEHALET*
THİB
THİB Aylar önce
@saiyajin murat yaşım yeterince var geçmişi çok iyi detaylı bilirim ne neden oldu nasıl oldu geçmişe takılı kalmışınız geçmişle yarıştıracak kadar ufak desteklediğin kişiler ileri bakmak konuşmak yerine devamlı geçmişte geçmiş yıl 2021 bir çok insan et alıp yiyemıyor ne kafasını yaşıyorsun ekmek 2.5 şuan yarın 4 - 5 tl arası olacak bu sözümü unutma yıl başı olmadan dolar 15 tl doları takip etti maaşın dolar mı dersin maaşın dolar olmasan ne yazar yediğin içtiğin kullandığın her şey dolar ile geliyor dolar üzerinden hesaplanıyor
saiyajin murat
saiyajin murat Aylar önce
@Yalçın Eyüpoğlu yaşın kaç bilmiyor ama belliki 30 altı çünkü 30 üstü olsa eskiyi bilsen böyle demezdin.. günlük faaiz %7500 olduğu 1 tl olan doların yarın uyandığında 2.5 tl oldu zamanalrı yaşamadınız çünki ? neyse sadece 1996-2002 arası ekonomik verilere bakarmısın :)
saiyajin murat
saiyajin murat Aylar önce
@THİB soruma cevap ver MKA diye chp oy veren ne oluyor başında kim olduna bakmaksızın ? ya soruya cevap ver sen
saiyajin murat
saiyajin murat Aylar önce
@THİB aga saçmalıyorsun :) hakikati söyle.. terör kaldımı bu ülkede ? ve nasıl hizmet ediyor sadece 1 örnek versene
Yalçın Eyüpoğlu
Yalçın Eyüpoğlu Aylar önce
@saiyajin murat redfogpf'e9ropi Senin gibilerine olanlar az bile Suanki yasam sartlari Misir kolelerinden beter yasayacaginiz surda 70 yil yarisindan cogu uyku ve is kalanininda kalitesini elinizden aldilar.
Ozan Ulusal
Ozan Ulusal Aylar önce
Türkiye hiçbir zaman bir Akdeniz ülkesi olamadı .Haklısınız evet belki bir İran , bir Suriye de olmadık . Ama garip bir şekilde Doğu Karadeniz Cumhuriyeti olduk çıktık.
Doğan Çetindoğan
Doğan Çetindoğan Aylar önce
@Ozan Ulusal toplumca anksiyete bozukluğu oldu AKOPE sayesinde... aslında aynı yöne bakıyoruz seninle inan senin kadar bende vazgeçtim ..hatta bunlara oy veren garibanları gördükçe çöpten ekmek toplayın akıllanmayın diye hayıflandım ( ki gerçekten öyle bir toplum yarattılar) ama çözüm değil .. sen ben vazgeçince iç işleri bakanlığına mafyayla bağlantılı aşağılık insanlar , ulaştırma bakanlığına ailecek uyuşturucu nakletme uzmanı armatörler , Cumhurbaşkanlığına da gözü bu ülkenin kaynaklarını çevresine yedirmekten başka hiçbir şeyi görmeyen arsızlar çöker... Kemal ve Meral den bu kadar kolay vazgeçme bence... Özellikle algı yaratmak için ele geçirilen basın yayın organları karşısında toplumun en azından uyanık % 35 - 40 lık kesimini bir arada tutmak için gerçekten çok zor bir işi yürütüyorlar.. siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak sokağa çıkmadan (kaos beklentisi AKOPE nin tek kurtuluşudur bunun için emrindeki kaynakları halkın üzerinde dibine kadar kullanacaklardır) dedelerimiz bu ülkeyi 7 düvelden 13 milyon yarı aç yarı tok nüfus ile kurtardılar.. Şimdi bize düşen HDP ye oy veren adama PKK lı demeden , CHP den bi bok olmaz fikrini bir kenara bırakıp , DEVA İP SP TKP aklında ne varsa ortak bir hedefe yönelmelerini sağlamak olmalıdır. Aslında hedef belli farklı düşünmenin farklı yaşamanın bu ülkenin Bekasına bir tehdit olmadığını bilen tüm oy sahiplerini buna ikna edecek siyasetleri merkeze alalım gerisini bu şerefsizleri gönderdikten sonra demokratik yollarla aramızda halledelim....
Ozan Ulusal
Ozan Ulusal Aylar önce
@Doğan Çetindoğan bugün siyasetle uğraşmamı tavsiye ederek teveccühünü esirgemeyen ( umarım saflık yapmıyorumdur ) üçüncü kişisiniz. Arkadaşım şunu bilmeni isterim ki Akdeniz Ülkesi olamadık derken Akdeniz'de hakimiyet kuramadığımızı değil oraya ait olamadığımızı anlatmaya çalıştım . Ki zaten Orta Doğu dediğimiz yer Britanya'nın sıfır noktası olarak kabul edildiği bir coğrafik terimdir. Bu da bizi bal gibi de bir Orta Doğu ülkesi yapmaya yerer . Japonlar biz Uzak Doğulu değiliz diyorlar mı ? Aslında teoride Orta Doğu ülkesi olmamız sorun değil . Sorun bir Orta Doğu ülkesi gibi kabul görmemiz . Senin ülkende yav bırak bilimi sanatı teknolojiyi şunu bunu adalet olmadıktan sonra seni kulağından tutup Kıta Avrupasının batısına koysalar ne olacak ? Türkiye Avrupa'nın başladığı bir sınır da olabilir ancak bittiği bir sınırda . Kuzey İtalyan'lar Afrika Napoli'den başlar derlerken neyi kastedio olabilirler ? Bu İtalyanları Afrika'nın bir parçası yapmayacağı gibi bizi de başka şeyler Orta Doğulu yapmaz . Neysen osundan ziyade ne olmak istiosan osun . Tarih mukayeseli bir bilim olarak kabul görür. Bilimde de şundan vazgeçmeyeceğim diye bir şey yoktur. Atatürk olsaydı bugün ne Orta Doğulu olurduk ne Avrupalı olurduk ne o olurduk ne bu olurduk . İşte o zaman biz, biz olurduk biz biz . Bu ülkede pırıl pırıl gençler var . Bugün tek biri her şeyi değiştirebilir ancak biz hala 70 yaşına merdiven dayamış morukların ağzına bakıyoruz işte sorun bu . Neymiş yeni cumhurbaşkanının devlet bürokrasisine hakim olması gerekiyormuş . Ulan Atatürk Atatürk olarak öldüğünde senden 20 yaş gençti . Ben siyasete atılayım da hangi biriyle uğraşayım paşam . Kemal ile mi Meral ile mi Recep ile mi Ahmet ile mi Ali ile mi ? Boş verelim gitsin bence . Uğraştığımıza değmez . Atatürk ne demiş umutsuz durum yoktur , umutsuz insan vardır . anasını satayım okul yüzü görmemiş insanlarla sırf vergi veriyor diye eşit siyasi haklara sahibiz ee kusura bakma da ne sen ne de ben bunlara laf anlatabiliriz . Herif üç kuruşa trollük yapıyor , bunun gibi onurunu satmış binlercesi var .çürümüşüz çürümüş .kokuyoruz ya kokuyoruz . Bazı kimseler var ki halkın verdiği gücü halka doğrultmuş işte onlar kimse gerçekten profesyçnel bir şekilde yargılanmazlarsa ki ( arkadaşım konuşturma beni . Shakespeare 'nin dediği gibi . Önce hayaller ölür , sonra insanlar . Bizim de az buçuk bir hayalimiz var . Afrika'da doktorluk yaparım belki , belki tanınan bir senarist olurum diyorum. Polis dayanmasın kapıma oto sansürün tillahını uyguladım şu an yine de korkuyorum . Başka şeyden değil ha , değmez amk değmez )
Doğan Çetindoğan
Doğan Çetindoğan Aylar önce
@Ozan Ulusal iyi işte kardeşim sen empoze et o zaman ne bırakıyorsun elin badem bıyıklı cahillerine siyaseti.. gir uğraş siyasetle ... Osmanlı yı övmek için konuşmadım yanlış anlamanı istemem .. Sömürge emperyalizmi ile fetih ekonomisi farklı şeyler ... Saydığın avrupa devletleri ekonomisini ele geçirdikleri tüm devletlerin kaynaklarını tüketirken kendi kültürlerini cahil toplumlara empoze ettiler diye ben kendi tarihimden mi vazgeçeyim ... Bizim atalarımız sadece fethettikleri topraklardan vergi almayı akıl etmiş vizyonları o kadarmış ... ama bu gerçek seni Ortadoğulu yapmaz .. en azından sen kabullenme bunu .. madem bilgi sahibisin geri kalanlardaki bilgi eksiğinide sen kapat.. Bu ülkede şu an kıçında donu olmayan adam Almanlar bizi kıskanıyor diye sokaklarda geziyor.. Almanlar ın İngilizlerin umrunda mı sence Türkiye .. Bir dokunsak bin ah işitiyoruz ..
maybeauty june
maybeauty june Aylar önce
@Erkan Çelik Foseptik.
Ozan Ulusal
Ozan Ulusal Aylar önce
@Doğan Çetindoğan yönetim nedir ben sana söyleyeyim . İngiltere'nin Hindistan'ı yönettiğini nerden anlıyoruz ? İngilizceden olabilir mi ? Neden olmasın ? Veya Kenya'da ingilizce konuşulmasının asıl sebebi ne ola ki ? Zidane neden Fransa Milli Takımı'nın efsanesi , hiç düşündün mü ? Fransa'nın Cezayir'i YÖNETMİŞ olduğu gerçeğiyle bir ilgisi olabilir mi ? Neden olmasın ? Yönetmek bir yerde kültürünü empoze edebilmektir . 150 yıl önce vali yönetiyormuş falan filan . Senin o vali dediğin adam vergi toplamaktan başka bir işe yaramamış olacak ki bir zamanlar yönettiğinizi sandığınız yerlerde ister Osmanlı ister Türk kültürüne dair en ufak bir kırıntı dahi kalmamış . Bugün Fas'ın jeolijisi hakkında açıp iki satır okuyabiliyorsan bunu Fas'ı YÖNETEN Fransızlara borçlusun . Kültürünü kabul ettiremediğin toplumu yönetmiş sayılmıyorsun eğer öyle olsaydı bugün gelen maymun prens dar günde fırsat bu fırsat deyip yok pahasına elindekine göz dikmezdi . Bana tarih oku diyeceğine aç biraz Fizik oku , aç biraz Tıp oku . Ne ülkeymiş be ne yazsam aç şunu oku diyen biri çıkıyor karşıma . Aralarında tıp fakültesinin de olduğu 5 bölüm değiştirmiş olmasam , sırf ikinci dünya savaşıyla ilgili 100 e yakın kitap okumuş olmasam oturup ağlayacağım .
Onru
Onru Aylar önce
Alaattin Çakıcı'nın böyle açıklamalar yapabilmesi, devlete güvenmemem için başlıca sebep. Komedi gibi. Devletinize güvenin yav. -Mafya Lideri
Mehmet Mehmet
Mehmet Mehmet Aylar önce
Demokrasi cumhuriyet hukuk olan ulkelerde boyle insanlar zaten konusturulmazlar .
Graess
Graess Aylar önce
Agzina veya eline saglik.. Bir insan püf noktasini bundan daha iyi yakalayamazdi... Aynen... Komedi gibi...
Selen Ermankol
Selen Ermankol Aylar önce
NASIL BİR CEHALET VAR BU ÜLKETE ALLAHIM 😓...
levent yıldız
levent yıldız Aylar önce
@salvatore Japonlar eskiden beri Şintoist ve Budistti. ve hala devam ediyor. bizler ise müslümandık. biz sahip olduğumuz şeyi kaybettik.
levent yıldız
levent yıldız Aylar önce
@salvatore Türkler atalarını reddeden öksüz ve yetim bir millet olarak yaşadı 100 yıl boyunca.
levent yıldız
levent yıldız Aylar önce
@salvatore Amerika'da binlerce Hrıstiyan tarikatı var. Batı, Türkleri dinsiz yapmaya çalışırken kendileri dinin nimetinden yararlanmaya devam ettiler. Türkleri köksüz ve çaresiz bir millet yaptılar
salvatore
salvatore Aylar önce
@levent yıldız Verdiğiniz bilgi yanlış japonların çoğu dinsiz ya da budist tek tanrılı ilahi kaynaklı dinler asya ülkerinde yüksek değil ayrıca artık uyanın lütfen yalvarıyorum Ben Kore’nin Japonya’nın başarılarını gördükçe kıskançlıktan ağlıyorum bir de kendi ülkeme bakıyorum tam bir 3. Dünya ülkesiyiz tarım bitti sanayi bitti eğitim bitti sağlık bitti milyonlarca işsiz… Ekonomi çöktü. Bakın Allah çalışan çabalayan herkese rızkını veriyor İsrail yeni kurulan bir devlet ama adamlar çok güçlü kore savaştan çökmüş bölünmüş bir ülkeydi bakın şu an dünyanın ilk 100 markanın 10-20 tanesi kore malıdır LG Samsung…. Japonya deseniz ayrı muhteşem bir ülke adamlar çalışmayı ahlak kuralı haline getirdi. Peki soruyorum size biz? Biz ne yapıyoruz hiç bir şey Allah’ta bize vermiyor. Artık Allah’ın adını siyasal islamla kirletmeyin geldiğimiz nokta Cahil bir halkın seçtiği liderin bizi yönetememesidir. Allah böylesi cahil ve tembel bir topluma ne yapsın?? Ayrıca şu an gelinen nokta da dış güçler(!!!!) parmağını oynatmadan bizim batışımızı izliyor.
levent yıldız
levent yıldız Aylar önce
@Deepdownndirty Japonların önemli bölümü Hrıstiyan oldu. Zaten onların sorumluluğu az ama senin sorumluluğun tam. Onlara peygamber tebliğ etmediği için kurtarabilirler ama Türkler müslüman olduğu için sen kolay kurtaramazsın
Özcan Yılmaz
Özcan Yılmaz Aylar önce
Hükümetin tek yaptığı kendilerini önceki güne göre daha zengin etmek.
gulcihan kayan
gulcihan kayan Aylar önce
Artık partiler üstü bir hareket gerekiyor.Millet İttifakının biraraya gelip halka açıklama yapmalı sonrası için nasıl bir ekonomik çözüm getirecekler.Grup toplantılarında konuşarak olmuyor .Artık hareket görmek istiyoruz.
Esma Karal
Esma Karal Aylar önce
Çok biliyorsan sen çözüm bul.
maybeauty june
maybeauty june Aylar önce
@Hakan Aydın Senin annen zevkine yapıyor. Aman aramızda kalsın kızkardeşin duyarsa canıma okur valla.😃😃
Hakan Aydın
Hakan Aydın Aylar önce
@maybeauty june Bütün paramı annene vermiştim. Bu kadar da pahalı olacağını sanmıyordum ama kendisi Dolar yükseldi dedi.🤣🤣🤣🤣
maybeauty june
maybeauty june Aylar önce
@Just Ales Enes kim ? Kripto aydın mı?😂 Bunlar kendine aydın diyor. Biz ne yapalım. Bugün yeni ne ögrendik ? 19 yıldır hergün öģrendigimizi 😃 Ekonomi berbat , battık ,öldük" Bu haber mi şimdi ?
Just Ales
Just Ales Aylar önce
@maybeauty june birader kadın gazeteci. Ekonomist değil. Haberi gelir sunar 2 yorum yapar gider. Çözüm önerisini burada nevşin de değil konularda ara. Enes her hafta şöyle şöyle yapılmalı diyordu skine takan oldu mu?
Ahmet Bozkurt
Ahmet Bozkurt Aylar önce
Vatandaş olarak ülkeyi terk etmek dışında yapabileceğimiz bir eylem yok sanırım
Ahmet Bozkurt
Ahmet Bozkurt Aylar önce
@Zilan silivri
Zilan
Zilan Aylar önce
Sokağa çıkmak gibi bir şansın var mesela
Tly 35
Tly 35 Aylar önce
Bu gidişle yapamayacağın tek eylem o olacak baksana 1 dolar 13 TL o da şimdilik
Furkan Özgüç
Furkan Özgüç Aylar önce
Öyle bir şans olsa bu ülkede akpli yobazlar hariç kimse kalmaz herkes kaçar bu ülkeden ben bile kendime hedef koydum 3 sene içinde gitmeyi planlıyorum maddi imkanlar yeterli olsa 1 sene içinde bile giderim ama olmuyor işte
Figen Apaydin
Figen Apaydin Aylar önce
Cep telefonu bir şımarıklık değil, gerçek bir ihtiyaç. Herkesin cebinde var, evet ama kimi 2.el, kimi son model.
HAKAN TOPAK
HAKAN TOPAK Aylar önce
Nevşin Mengü deyince ingiliz asaleti geliyor aklıma. Asil, kültürlü, çalışkan tam bir Avrupalı. Avrupanın o muhteşem insanları gibi. Çok çok üst düzey, ortadoğulu olamayacak kalitede bir insan.
Özge Fidan
Özge Fidan Aylar önce
Sıradan vatandaş ay sonunu nasıl getireceğini, hangi temel yaşam masrafını kısacağını düşünedursun, bir avuç azınlık ise lüks içinde gününü gün etsin. Türkiye’de emeğin, alın terinin bu kadar değersizleşmesi öyle üzücü ki! Bu haramilerle aynı zaman diliminde yaşamak zorunda olmak cumhuriyet değerlerine inanan bizim gibi milyonlar için çok büyük bir şanssızlık değil mi sizce de?
orçun Boynuegri
orçun Boynuegri Aylar önce
Bu milletin cahilliğini asla hafife almayın, hala bazı ortamlarda dibine kadar savunanlar bu mv onların tezahürü
Hasan Tural ÖZSOY
Hasan Tural ÖZSOY Aylar önce
Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemine karşı verdiğin tepkiye tamamen katılıyorum. Muhaletefetin kesinlikle gerçekçi bir ekonomik politika ortaya koyması gerekiyor.
Ata Platon
Ata Platon Aylar önce
Benim beddua etme özgürlüğüm var. O hakkımı kullanıyorum.
Mehmet Mehmet
Mehmet Mehmet Aylar önce
+1
kahrolasi federaller
kahrolasi federaller Aylar önce
İmam hatip mezunu, üniversite bile okumamış birisi çıkmış ben ekonomistim deyip tüm kararaları kendisi veriyor. Ekonomist olmak için ekonomi okumak bile yetmez master, doktora hatta profesörük almak yıllarca bu konuda tecrübe edinmek gerekir. İyi o zaman ben de kalp damar cerrahisi uzmanıyım bu işler böyle oluyorsa.
Kıvanç Atakul
Kıvanç Atakul Aylar önce
@Kemal Üney Ne ekonomisinde bahsediyorsun Türkiye 2021 Ekim Ayı görünümünde en büyük 20 ekonomisi arasından düştü 21' inci sıraya geriledi. G20' ye çağrılırken sadece ekonomik büyüklüğe baksalar Türkiye 21' inci sıraya gerilediği için Türkiye' yi cağırmayacaklar. Milyarlarca Dolar küçülen bir ekonomi varken nasıl ekonomi büyüyor diyorsun. Büyüse GSMH büyüklüğünde da Türkiye' yi geçen ülkeler olmaz. Ama varlar, dediğim gibi 21' inci sırada Türkiye. Doların Türk Lirası karşısında yükselmemesi, hatta düşmesini başarı olarak görenler şimdi Doların yükselmesini başarı olarak gösteriyor. Sen de buna inanıyorsun. Madem öyle kurla nurla nasıl mücadele edilecek görün diye neden söz verildi? Ben o sözleri internettrn bulup tekrar tekrar izliyorum. Demek ki yönetenler yalan söylüyor ve sen de konuyu çarpıtıyorsun. 19 yıldır iktidarda hükumet ama Türkiye' nin güneyindeki yapılar eskiden yoktu, bugün var. Engelleyememmiş. 2003' de iktidarın gelmesiyle Saddam ve Suriye' nin bu hale gelmesi aynı döneme denk geliyor ne tesadüf acaba. Kaddafi filan da bu dönemde yıkıldı. Ben Sağlam, Kaddafi yöntemleri hakkında Ak Parti' nin ne düşündüğünü videolarını tekrar tekrar izleyerek bulabiliyorum sen kafanı yorma. 1 Mart Tezkeresi de Irak' da insanların ölmesi için meclise tezkere getirilmesini, tezkere kabul olmadığı halde Türkiye üstlerinden Irak' ı vurmak için kalkan yabancı uçaklarını ben sana anlatırım da sen anlamazsın. Irak' ın işgali için 8 Milyar Dolar dış krediyi ABD serbest bırakacak diye sevinen bir hükumet nasıl oluyor da en büyük dış güç karşıtı oluyor, dış güç karşıtı olana yabancılar 450 Milyar Dolar Brüt Dış Borç verirler mi bunlar hep üzerinde düşünülecek şeyler. Yabancı bankalar en fazla bu hükumet zamanında açıldı, Banka satın aldı, halka kredi verdi, ödemeyenin arsasına ve evine el koydu. Ama sen bunları görmezden geliyorsun. Yine Sorosla yine bunlar aynı karede olacak şekilde fotoğraf çektirdi ama şimdi bizim yabancılarla hiç işimiz olmadı diyor. Tarım filan demişsin, ekonomi ile ilgilenmesem bilmeyeceğim. 2018' den beri gübreye % kaç zam geldi? Eğer TÜİK in açıkladığı enflasyon kadar zam geldiyse ben sana haklısın diyeceğim ama TÜİK' in açıkladığı enflasyondan fazla zam geldiyse ben haklıyım. 2018' den beri en az %150 zam geldi. Türkiye' de çiftçi sayısı azaldı, tarımı bırakan, hayvancılığı bırakanların sayısı milyonları buluyor. Ak Parti döneminde tarıma dönen insan oranı Türkiye' nin %1' i bile değildir. Ayçiçek yağının %35' i Romanya, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna' dan ithal. Onun için Almanya' da Avrupa Birim Parasıyla 1,29 olan 1 litre aycicek yağı Türkiye' de Türkiye' njn Birim Parasıyla 20. Yani 20 TL. Aç herhangi bir Migros, Carrefoursa, Şok Market İnternet sitesini Bizim, Yudum, Biryağ marka yağa bir bak. 25 TL' ye bile 1 litre yağ gördüm. Senin dediklerim gerceklerle uyuşmuyor.
Nüket Yaluğ
Nüket Yaluğ Aylar önce
@Kemal Üney Etrafıma bakıyorum,inşaatla uğraşanlar zengin,emekliler,askeri ücretliler ve çalışanlar hükümetin laik gördüğü %3-%5 artışlara talim ediyorlar….Görüyorum,yap-işlet- devretle ,elden verilen İhalelerle,25-40 yıl araç garantili köprüler,hasta garantili şehir hastaneleri,tüneller,yolcu garantili havaalanları inşaatı yapan firmalara ödeyeceğimiz faizli paralar ( dolar olarak)bizim vergilerimizden çıkacak.Ödeme yapmazsan,mahkemeye gidersen,İngiliz mahkemeleri bakacak, ihaleyi alan firmalar Türk mahkemelerine bile güvenmemişler….Tarıma gelince,mercimek,buğday,nohut ,arpa,yulaf,mısır ithal ve gümrük vergisi 0 uygulanıyor…Ben bakmıyorum,görüyorum…İnsanın tuzu kuru olunca,bir de menfaatleri varsa,ne açın halinden anlar,ne de yolsuzlukları,haksızlıkları,adaletsizleri görür ne de duyar….
Kıvanç Atakul
Kıvanç Atakul Aylar önce
@Kemal Üney Hayır, 2005' de hükumet imzaladı. Konuyu çarpıtmayın. Kim anlaşmayı uzattıysa, imzaladıysa politikaları desteklemiş ve politikalardan yaralanmıştır.
ttrraannccee1
ttrraannccee1 Aylar önce
Böyle solo bi kafa ile bakarsan ekonomiyi yorumlayamassın…
Kemal Üney
Kemal Üney Aylar önce
@Nüket Yaluğ sana tek tavsiyem kalıplaşmış yargılarından vazgeç at gözlüklerinden kurtul ve etrafına bir bak
A Sahin
A Sahin Aylar önce
sen harika bir insansın Nevşin. Senin gibisi olmadığı için böyleyiz. Ayrıca muhalefet planı neyse artık açıklamalı. gelince sarayı kapatacağım, yeni havaalını devre dışı bırakacağım milletin .mına koyanlara ödemeleri durduracağım tüm çalışan gruplarına maaş iyileştirmesi yapacağım diye tüm yapılacakları artık anlatsınlar ya. bekliyoruz.
Yaz Dostum
Yaz Dostum Aylar önce
Nevsin Hanim, analizlerinizi degerli buluyor, severek izliyoruz. Ve size çok güveniyoruz, iyi ki varsiniz. 🧿👏
Cansu Ucar
Cansu Ucar Aylar önce
Hafif göbek,tombilik ya çok komiksiniz bu gündemde bile güldürdünüz 😂😂 Emeğinize sağlık,sizi seviyorum 😘
Fly
Fly 17 gün önce
Yayınlarınızı izlemeye başladığımda ben de şaşırmıştım ne kadar soğuklanlı ve profesyonel işinizi yapıyorsunuz diye, çok takdir ediyorum hala, çok sabırlısınız, üstüne alaycı konuşmalarınız gülümsetiyor bile, elinize ağzınıza sağlık.
Ahmet Sarı
Ahmet Sarı Aylar önce
Nevsin hanım gerçekten duygularıma tercüman oluyosunuz muhalefet bile sizin gibi durumu anlatamiyor gerçekten çok iyi bir gözlemci siniz düşündüklerimi tam anlamıyla açıklıyosunuz yemin ederim bir parti kursanız haytimda ilk defa ona üye olurum
HOLDER
HOLDER Aylar önce
Havuzda dolara karşı 12-13 kat tl bulunuyor.Enflasyon durdurulamıyor ve bu yüzden asgari ücret vs yükselmeler olması gerekiyor..Bu sebeple piyasaya giren tl iyice artacak ve vergiler dahada absürt olabilecek.Peki dışarıda oluşan güvensizlikten dolayıda içeriye dolarda girmesi zor gibi görünüyor(Gelen paralar ucuzdan mal toplayabilmek için gelenlerdir onları karıştırmayın).Merkez bankası aşırı savunmasız...Peki ne yapılabilir bu şekilde giderse hiçbir şekilde durdurulamayacakmı dolar ? Türkiye dünyanın ucuz işçi ülkesi,marabasımı olacak?
김정은Kim jong-un
김정은Kim jong-un Aylar önce
Söylediklerinin hepsine aynen katılıyorum şuan çinden bile daha ucuz işçilik var türkiyede
erdem salcan
erdem salcan Aylar önce
Ülkemizde yaşamayan yurtdışında dolar ve euro ile maaş alan insanların bu ülke de oy kullanması ne kadar da saçma .Yakın gelecekte düzeltilmesi gereken konularda biri de bu. Türkiye de ki hayat pahalılığından ve zamlardan nasıl etkileniyor bu insanlar? Yada belediye hizmetlerinden falan .
Mustafa Çezik
Mustafa Çezik Aylar önce
Yurt dışına para götüren, neden getirsin? Ülkede bir değişiklik olmadı ki götürme nedenleri ortadan kalktı denilsin.
ARAF ALEMİ
ARAF ALEMİ Aylar önce
efsane cumaya yakışır bir indirimle TÜRKİYEYİ komple yarı fiatına dış mihraklara peşkeş çekilmekte. ÇILGIN CUMA DA TÜRKİYE KELEPİR FİATA
Mehmet Mehmet
Mehmet Mehmet Aylar önce
✔✔✔✔✔👍👍👍👍👍🤔🤔🤔🤔🤔
Gencoy Sumer
Gencoy Sumer Aylar önce
Gelen turist için Türkiye daha ucuz olmayacak. Dolar artınca fiyatlar da arttığına göre, turistler için neden daha ucuz olsun ki? Sadece Türk vatandaşları için yabancı ülkeler daha pahalı olacak çünkü Türk vatandaşlarının geliri azalacak.
60 saniye
60 saniye Aylar önce
Değerli müşterilerimiz, fiyatlarımız geçen haftaya göre pahalıdır ama gelecek haftaya göre çok uygundur. Teşekkürler))
lylmtlzdm Lylmtlzdm
lylmtlzdm Lylmtlzdm Aylar önce
Günün sorusu? Bugün gelen araplara ülkenin nereleri hangi kurumları hangi garantiler verilerek satıldı ??? Lütfen bu soruya odaklanın
ytcio
ytcio Aylar önce
Bizim maaşımız azalırken Katar şeyhinin elindeki hisseler artıyor
kemal yamaç
kemal yamaç Aylar önce
Daha devlet ile hükümet arasındaki farkı bilmeyenler oda kurup onun bunun yanındayız dese ne olur.
ADEM NUH ADA
ADEM NUH ADA Aylar önce
görgüsüz göstermek ister çünkü gösterdiği şeyin kendisinin olduğuna inanamaz ancak bunlar sadece görgüsüz değil, hödükler. taktıkları saat bile kendilerinden pahalı.
Şebnem Can
Şebnem Can Aylar önce
Hala tarım politikaları yok, hala işsizliği nasıl giderecekler belli değil
Duru
Duru Aylar önce
İyi ki varsınız tarafsız tek haber kaynağımız💙
Yücel Yilmaz
Yücel Yilmaz Aylar önce
Nevşin Hanım geçmiş olsun. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
bülend Nezir
bülend Nezir Aylar önce
ENGELİLER ELEKTRİKLİ ARAÇ ALABİLSİN ÖTV MUHAFİYET LİMİTİ KALDIRILSIN ENGELL,İLERE ADAM GİBİ ARAÇ ALMA HAKKI VERİLSİN. ARALKTA BU GÜNCELLEME DERHAL YAPILSIN******
Ulvi Ugur
Ulvi Ugur Aylar önce
Muhalefet dediğiniz de geçmiş dünyanın akıllı temsilcileri, fazla bişey beklememek lazım 🤯
TheVitrivius
TheVitrivius Aylar önce
“Aynı tornadan çıkmış gibi…” hahahahhahahah çok iyi yorum!
Onru
Onru Aylar önce
Yazık mazık değil bunlara. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorlar. Gülüp geçildiği, ciddiye alınmadığı için buralara kadar geldi iş. Çünkü siz gülüp geçiyorsunuz ama yanınızdakiler dinliyor.
ozan şamiloğlu
ozan şamiloğlu Aylar önce
Uzun süredir yayınları takip etme şansım olmuyor bundan dolayı çok üzgünüm gerçekten o akp lilerin açtığı odada çıksalarda kessek diyen arkadaşlar açım diye sokağa çıkanla demokrasi özgürlük için çıkanı karıştırmasınlar üzülürler sonra ikisinin psikolojisi çok farklıdır
hater
hater Aylar önce
“ne Şam’ın Şekeri ne Arabın Yüzü” bu deyimi bi araştırın derim. =)
Murat Sener
Murat Sener Aylar önce
Orjinali ne şamın şekeri ne de arabın zekeri argo biraz affedin
Yah Mk
Yah Mk Aylar önce
Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Rind Yıldırım
Rind Yıldırım Aylar önce
Katar la geçen mayıs ayında 12.50 üzerinden swap anlasması yapacaksın, sonra yok mandaydı, savastı anlatın güzelim insanımıza. Kalbini calmıssın yine seni sever, gözünü boyamışsın yine inanır.
Ibrahim Yorumez
Ibrahim Yorumez Aylar önce
Nevşin, 💐KK o on temel maddeyi fakirler için söyledi. Hiç olmazsa bişey yapmaya çalışıyor fakirler için. Sende itibarsızlaştırdın. Kara kış fonu diyor ve bastırıyor. KK o 2020 Aralıktaki meclis konuşmasından sonra acayip değişti. Selamlar 💐
Mustafa Çezik
Mustafa Çezik Aylar önce
Yurt dışına para götüren, neden getirsin? Ülkede bir değişiklik olmadı ki götürme nedenleri ortadan kalktı denilsin.
mcclaynn
mcclaynn Aylar önce
yeğenler karışsa bulamazlar birbirini. Çok iyi espri ya. Seviyorum sizi
seray
seray Aylar önce
Yakıt son 1 ayda 2 kat arttı. Bugün açık benzinlik yoktu 2 tane dışında. Onda da 1 saat sıra bekledik
Oğulcan Çetin
Oğulcan Çetin Aylar önce
Evren Kırıkoğlu'nu lütfen daha sık davet edin. Yorumlar çok aydınlatıcı.
oz sel
oz sel Aylar önce
Ağzına, yüreğine sağlık helal olsun sana
Tly 35
Tly 35 Aylar önce
Nevşin iyi ki varsın 🙏
Gultekin Unal
Gultekin Unal Aylar önce
“E tabi şimdi aile şirketi, her gelene biz İHA çakıyoruz😂😂😂😂
Sevinç Özdağtekin
Sevinç Özdağtekin Aylar önce
Zor bir Dönemden geçiyoruz...Olan bize oluyorrr...Onlar Sarayda oturuyorlar ve Maliyetini Biz karşiliyoruz CIKSIN O SARAYDAN .....
Asil İnsan
Asil İnsan Aylar önce
Tarihte ilk defa, 1000 ₺ (1 ₺ üstü) motorin ve benzine zam gelmiştir zannediyorum!
Cenker Zırhlıoğlu
Cenker Zırhlıoğlu 19 gün önce
Emeğinize sağlık
gizem abay
gizem abay Aylar önce
Harikasiniz!
Mesut Şahin
Mesut Şahin Aylar önce
KOSGEB desteği var da alabilen beri gelsin. Maillere bile dönüş yapmıyorlar saolsunlar
asker aydemir
asker aydemir Aylar önce
Çok solcu tanıdım hiç kimse senin Kadar sol tarafta Devrim yapmadı Nevşin Mengü 🙏👍✌️
nuray genç
nuray genç Aylar önce
Ak partili yeğenler tespitiniz nokta atışı Nevsin Hanım 😄😂
Ali Çetin Aksoy
Ali Çetin Aksoy Aylar önce
Sn. Mengü; sözün başında 'filanca odadaki meczuplar'ın ciddi olarak timarhanenin 'kronik koğuşuna' kapatılmaları gerekir, ama oralarda yer açmak mümkün değildir..
Oğuz K.
Oğuz K. Aylar önce
Ya, yana yakıla arayıp sorduğumuz, #128MilyarDolarNerede diye sorduğumuz servet; sessizce kanatlanıp gittiği gibi, büyük başarı kılıfı ve bir tantana ile yurda sokulursa... Zaman zaman dilinden düşürmediği 2053 ya da 2071 senelerine, yatırım olmaz mı?
Ayşe Karagöz
Ayşe Karagöz Aylar önce
Tarhana çorbası içip 2023 ü bekliyeceğiz başka çare yok
Ayhan Yeşilyurt
Ayhan Yeşilyurt Aylar önce
2 gündür dolar yoğun bir şekilde 11.88tl den dijital ortamda satılıyor, sanırım yabancı yatırımcıların kriz öncesi bir takım siyasilere anlaşıp, anlaşmayı yerine getirmesinden ötürü bir süre doları 12 de tutmayı sağlayacak.
Talha Can
Talha Can Aylar önce
başta anlattığınız spaces odasında bende vardım konuştukları süre boyunca büyük saçmaladılar en sonunda dayanamadım çıktım
X kare + y kare
X kare + y kare Aylar önce
Teşekkürler Nevşin Hanım.
Think
Think Aylar önce
Haluk Levent aday olsun.%70 ile Cumhurbaşkanı olur.
Lynx Global Group of Industries Products & Service
Lynx Global Group of Industries Products & Service Aylar önce
Nevsin Hn lütfen Prof Dr Osman Altug Bey ile 90dk lık ozel bir program yapar mısınız? TC nin ekonomik kurtulusu recetesini ortaya koyabileyecek yasayan tek vatandasımızdır!
Eli Erol Kebudi-FILMS
Eli Erol Kebudi-FILMS Aylar önce
Programda ilk kez altta döviz değerleri geziyor. Programın formatı bile değişti. 😥
FERAH SUDENAZ ULUSOY
FERAH SUDENAZ ULUSOY Aylar önce
yuzde otuzlarda olmalari basarilarini gosterir, kendi secmeni icin
Melody Pleiades
Melody Pleiades Aylar önce
Kültlerde herkes birbirine benzer. Popkültür gibi. Birşey moda olduğunda toplumda hızla yayılır. Bunlarda kapalı bir kült aslında. Aynı dili konuşan; aynı fikirleri ve çıkarları paylaşan. Bu yüzden birbirlerine benziyorlar. Benzer zevkleri var.
Ahmet Mert Mutlu
Ahmet Mert Mutlu Aylar önce
Evet dünyada bir ilk! İlk kez dünyada bir enerji alışverişi sonrası para, bankanın müdürünün evinde ayakkabı kutusuna transfer edildi:)
Mine Meriç
Mine Meriç Aylar önce
en güzel gündemi takip etme yöntemim
Ozge Uyanik Fien-Helfman
Ozge Uyanik Fien-Helfman Aylar önce
Asyalılardan yola çıkıp AKP çocuklarına gelmek… Bu benzetmeye koptum!!! 😂😂🤣🤣
Murat gul1970
Murat gul1970 Aylar önce
Allah rahmen eylesin
Kemal Bozkurt
Kemal Bozkurt Aylar önce
Muhalef çok pasif ve çok aciz durumdalar, muhalefete yazıklar olsun...
fariz tanirverdiyev
fariz tanirverdiyev Aylar önce
Azerbaycanda 30 yildir petrol ve dogal qaz cikiyor, halka faryadasi varmi? 0
Alev Avcil
Alev Avcil Aylar önce
Nevin hnm çok geçmiş olsun.sizi izlemeye devam ediyoruz
Erkan Günel
Erkan Günel Aylar önce
Hep aynı tornadan çıkmış gibi :)) sesli güldüm 😂 doğru analiz
Assena
Assena Aylar önce
DÜŞÜNSENİZE Başkan Akşener & Ekon Bkn Özgür Demirtaş & Dışişleri Bkn Can Dündar & Aile sosyal sorumluluk bkn Haluk Levent & Egitim bkn Berna Laçin & İletişim danışmanı Nevşin Mengü ÜLKE 1 yıla toparlamazsa 💪🤷🏼‍♀️uzaylılar istila etmiştir 🤣
ttrraannccee1
ttrraannccee1 Aylar önce
İşiniz gücünüz yangına körükle gitmek…hiçbiriniz yangın söndürmek için çabalamıyo…
X Y
X Y Aylar önce
Battık. Yandık. Bittik.
Turgut Gider
Turgut Gider Aylar önce
Nevsin, ekonomide Evren'le devam edelim, lütfen...
Mr Robot
Mr Robot Aylar önce
Evren Bey inanılmaz logical ve seri daha fazla görmek isterim
Aktan Demirkılıç
Aktan Demirkılıç Aylar önce
Geçmiş olsun Nevsin hanım
fariz tanirverdiyev
fariz tanirverdiyev Aylar önce
Azerbaycandan selamlar, Azerbaycanin iqtisadi durum zaten berbad Turkiyeye nasil yardim etsin?
Zed
Zed Aylar önce
Ya koptum gulmekten su “akp’li oglan cocuklarinin birbirine cok benzemeleri”yorumuna.. Harikasin Nevsin Mengu.
Erkan Çelik
Erkan Çelik Aylar önce
Umarım Dedikleri gibi savaş çıkarda İşe yaramayan Aktrol avına çıkarız sabırsızlanıyorum
Miracle world
Miracle world Aylar önce
Ahahaa Meral Akşener çok güldürdü beni😁
Ethem Özdemir
Ethem Özdemir Aylar önce
normal bir ülkede dünden bugüne yaşanan kur dalgalınışından kaynaklı 1246 yere ve o kişiye dava açılırdı ama burası normal bir ülke de değil, bu kur dalgalanması da normal değil
Samet KARAYAĞCI
Samet KARAYAĞCI Aylar önce
30:30 sanki bu anı daha önce yaşamıştım :)
Feyzi Esmer
Feyzi Esmer Aylar önce
Evren beyi daha çok görmek istiyoruz.
Mehmet Kubat
Mehmet Kubat Aylar önce
Hani bunlar 15 temmuzu planlayanlardı ? Yakında yeni bir kandırıldım gelir bence
Serdar O.
Serdar O. Aylar önce
Gecmis olsun, agzina saglik..
zeynep zeynep
zeynep zeynep Aylar önce
Ben 2011’de AKP’nin siyaset okuluna devam ettim. Derslerin birinde aynı zamanda AKP’de danışmanlık yapan bir “hoca” AKP döneminde Türkiye’nin ne kadar geliştiğini övgüyle anlatırken işöyle bir cümle kurmuştu: “ben Dünyanın her tarafını gezdim, hiçbir yerde bizdeki kadar AVM yok.”
kara dayi
kara dayi Aylar önce
Reyisimiz cumaya dua edecek dolar düşecek
Ekrem Viyuviyu
Ekrem Viyuviyu Aylar önce
Elimde milattan kalma s3 mini var iphone 11 almak için çalıştım para biriktirdim 4bin tl zam geldi 1 günde
Düşünen Adam
Düşünen Adam Aylar önce
O yeğenler pudracı nesil yeğenim. Dindar nesil yetistireceklerdi sözde kindar ve pudracı nesil yetisti yanlışlıkla😂🤣
Can Sarp Özcan
Can Sarp Özcan Aylar önce
Müthiş yayın!
Something Somethingoğlu
Something Somethingoğlu Aylar önce
4:23 kıyamam ya onların sözlerinde mantık arıyor ama ne mantık ne de başka bir şey açıklayamaz o kafaları :)
Sinaci Aziz
Sinaci Aziz Aylar önce
Kuzey korea'li yurtdisinda calisabilmesi icin ayle'si ve cocugu olani yolluyorlar. Kisi yurtdisina ciktiginda kontrol edecek mekanismus kolay olsun. Saygilar
Etiyopyalı Mücahit
Etiyopyalı Mücahit Aylar önce
Umarım baskın seçim gelir
Zekeriya Çan
Zekeriya Çan Aylar önce
Muhalefet sürekli toplantı yapmalı bir açıklama yapmadan gece gündüz özellikle mesai saatleri dışında zırtpırt toplantı yapmalı. Ne konuştukları sorulursa fikir üretiyoruz bu ülke hamasetle değil fikirler kurtulur diyip geçmesi alttan alta umut verip bir taraftandan da akp seçmenini germeli. Başka yolu yok.
Iphone Or Super Cute Robot? #shorts
0:27
PANDA BOI
görünümler 28 Mn
Prof. Dr. Özgür Demirtaş 2+2=4 TARAFSIZ BÖLGE-CNN Türk
3:19:45
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 2 Mn
Evlilik Hakkında Her Şey 10. Bölüm
2:03:12
Evlilik Hakkında Her Şey
görünümler 1 Mn
Cüneyt Özdemir ile Seçim 23 Haziran Canlı Yayın
3:59:42