Destan 1. Bölüm

  görünümler 15,432,096

Destan

Destan

Yıl önce

Destan 1. Bölüm Özeti:
8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.
Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!
Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı ‘Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor.
Oyuncular:
Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli(Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Deniz Barut (Ulu Ece),Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir Beg),Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk Beg), İpek Karapınar (Çolpan Hatun),Burak Tozkoparan(Temur Tegin), Elif Doğan(Tutkun),Burak Berkay Akgül(Kaya Tegin),Ahmet Olgun Sünear(Yaman),Buse Meral(Sırma), Ecem Sena Bayır(Günseli Hatun), Esra Kılıç(Mei Jin),Bilgi Aydoğmuş(Kırçiçek),Osman Albayrak(Vargı Beg), Alper Düzen(Danış Ata), Şahin Ergüney(Kün Ata),Meltem Pamirtan(Yibek Kadın),Evren Erler(Çalayır)
Destan TRshow kanalına abone olun: bit.ly/3FJJcqb
Destan Instagram sayfası; destanatv
Destan Twitter sayfası; Destanatv
Destan Facebook sayfası; destanatv

YORUMLAR: 6 891
Destan
Destan Yıl önce
Destan'a abone olup bildirimleri açmayı unutmayın:🔔
Bahar Lara Aydın
Bahar Lara Aydın Yıl önce
Nihayet kadınların tarihimizdeki gücünü, kudretini izleyebileceğimiz bir dizi. Tarihimizde yalnızca erkeklerin üstün, savaşçı,hükümdar, yönetici olduğu algısını yıkıp böyle bir projeye imza atan Mehmet Bozdağ'ı tebrik ediyorum.
sevinc ehmedova
sevinc ehmedova
Finalden geliyorum.Dizini bu kadar güzel başlatıb.Kötü sonla bitirmeniz gerçekten akıl alır bi şey değil.Neden diziyi bu kadar sevdirib sonda hayal kırıklığına uğratdınızzz...
Natasha Auton
Natasha Auton
This is excellent! I don’t understand the language but the actors convey such emotion that I’m enthralled. So much better than most American/Canadian tv series. I really wish there was english subtitles.
Muhammed Beyhan
Muhammed Beyhan Gün önce
Edip Tepeli Ebru Şahin Efsane ya 😅😅 Bayılmamak Elde Değil Bana Katılanlar 👍 Efsaneler Ölmez Efsane Yaşatır Seni Unutmayacağız 😭 1 Yıl Oldu Vay Be 😔😢 Yazık Oldu Vallahi
Z.E-va`Aysena👑
Z.E-va`Aysena👑
Türklerin bir ad altında birleşeceyi o günü görmek umudu ile..👐🏻 Uca Tanrım...
Dizi Aşığı
Dizi Aşığı
Harika bir dizi. Öz türklüğümüzü, bizden çağlar önce yaşayan atalarımızın hayatını, kadının gücünü, İslamiyyeti nasıl benimsediğimizi anlatan mükemmel bir dizi. Diğer tarihi dizilerden farklı olarak, bir savaşçı kadın kahramanı izliyoruz. Bu bana çok keyif verdi. O zamanlarda bile kadının güçlü, dimdik durduğu hayatlar varmış. Her şey mükemmel. Müzik, ortam, hepsi harika. Öyle bir ortam, öyle bir atmosfer yaratmışsınız ki, kendimi o zamanlara geri dönmüş gibi hissettim. Sanki o çağda yaşıyormuş gibi bir derinlik hissettim kalbimde. İnanın diziyi izlerken gözyaşlarım yağmur gibi yağdı. Sonunda bir dizi, bizi milletimizi, kadınlarımızı, şanlı tarihimizi bu kadar iyi anlatıyor diye.
Nur Ö.
Nur Ö. Yıl önce
Türklerin İslamiyetten önce gelen geleneklerini, mitlerini, inanışlarını bize anlatacak güzel bir diziye ihtiyacımız vardı umarım bu dizi bu konuda açık ve yansıtıcı olur
Ayten Alyoshzade
Ayten Alyoshzade
İnanılmaz muhteşem dizi. Ses effect görüntü, oyuncular zaten ayrı muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler ❤️
Muhammed Beyhan
Muhammed Beyhan
Bu Dizi Bize İzletginiz İçin Teşekkürler Sağ Olun Yönetmen Yapımcı Senarsit Sağ olun Bütün Oyuncular El Emeğine Sağlık Siz Unutmayacağız 😭
Meryem Sevinc
Meryem Sevinc
Bu tarih dizisini tüm gençlere öneririm hakikatli muhteşem birdizi gönülden tebrikler oyunculara❤👍👏
Marisela Muñoz Estrada
Marisela Muñoz Estrada
Estoy impresionada con lo bien hecha que está hecha la serie y sobre todo la protagonista es fabulosa!! La forma en la que monta el caballo y cómo pelea, pareciera que de verdad es una guerrera. Después de esto ya no querrá volver a hacer los papeles de la típica chica buena que no hace nada. Felicitaciones !!!
Əsmər Məmmədzadə
Əsmər Məmmədzadə
3.bölümden beri her salıyı farklı bi heyecenla bekliyorum. Çok güzel ilerliyor. Diğer dizilerden çok farklı. Gerek dekorasiyonlarıyla, gerek oyuncularıyla, gerek müzikleri, gereksede senaryosuyla salıyı alt üst eden, izlediğim tek dizi DESTAN... Reytinglerin bol olsun. Teşekkürler Destan Ekibi ❤️👏🏻
mutalaa
mutalaa Yıl önce
Diğer tarihi dizilerde kadınlar bir ayrıntıdan ibaretken burada başrol olmanın hakkını vermiş güçlü bir kadın savaşçı izliyoruz. Dizinin en sevdiğim yanı bu oldu.
Daye Hatun
Daye Hatun
Taçlar kostümler çok havalı ayrıca çocuk oyuncular aşırı derecede başarılı. Oyuncu seçimi harika
Eda oğuz
Eda oğuz
Harika bir dizi ya. Ebru Şahin role acayip yakışmış. Sonunda savaşçı bir kadın karakter görmek çok mutluetti beni. Ayrıca dizinin işlediği dönem de oldukça ilgi çekici. Müzik, görsellik, oyunculuk şahane..:)
Mehmet.Kaya5858
Mehmet.Kaya5858
Final olup yeniden izleyen Kardeşim yalnız değilsin
muthu -
muthu -
I started watching this video without knowing it's origin or language. It's absolutely stunning. A humble request. Please can we have English subtitles so that we could understand even better and enjoy this serial?
只是某人
只是某人
Allahım şu dizinin introsuna ve outrosuna bi tek ben mi aşığım anlamıyorum 😍😍😍
Kamile Sun
Kamile Sun Yıl önce
Çocuk oyuncular koca bir alkışı hak ediyor, çok çok iyi oynamışlar 👌
Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm
2:54:43
Alparslan: Büyük Selçuklu
görünümler 11 Mn
Destan 7. Bölüm @atv
2:15:26
Destan
görünümler 6 Mn
Güzel Günler 5. Bölüm @guzelgunlerdizi
2:20:49
Güzel Günler
görünümler 1,4 Mn
Recep İvedik 7 - Fragman (Official)
1:38
Recep İvedik
görünümler 7 Mn
Destan 24. Bölüm @atv
2:17:19
Destan
görünümler 4 Mn
مسلسل الملحمه
1:45
عبدالله الدرهمي
görünümler 2,3 B
Destan 16. Bölüm @atv
2:15:42
Destan
görünümler 4,3 Mn
Destan Español - Capítulo 9
34:54
Destan Español
görünümler 52 B
The Ottoman - Episode 1
2:22:01
Kuruluş Osman
görünümler 29 Mn
Kuruluş Osman 101. Bölüm @atv
2:14:17
Kuruluş Osman
görünümler 8 Mn
Destan 14. Bölüm @atv
2:20:44
Destan
görünümler 4,7 Mn
Güzel Günler 5. Bölüm @guzelgunlerdizi
2:20:49
Güzel Günler
görünümler 1,4 Mn