Teke Tek Özel - 13 Ocak 2019 (Uzaydaki sinyallerin anlamı ne?)

  görünümler 226,555

Habertürk TV

2 yıl önce

Haberturk TV TRshow Kanalına Abone Ol ➤ hbr.tk/QNhqSs
Türkiye'nin tek gerçek bilim programı Teke Tek Özel bilim konuşturmaya; aklı konuşturmaya devam ediyor.
Fatih Altaylı ile Teke Tek Özel'de bu hafta, uzay araştırmalarından Kuzey Kutbu'na bilim dünyasında merak uyandıran son gelişmeler, alanında uzman isimlerle masaya yatırılıyor.
Uzayın derinliklerinde tespit edilen radyo sinyallerinin anlamı ne? Yaşam belirtisi olabilir mi?
Uzay çalışmalarında hangi ülke ne aşamada? Asıl hedef, uzay madenciliği mi? Çin'in NASA'ya rakip projesi ne?
Dünya'nın manyetik kutbu neden hızla Kanada'dan Sibirya'ya kayıyor? Bu süreç ne tür doğa olaylarına sebep olabilir?
Fatih Altaylı soruyor; Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Ersin Göğüş, Ege Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Jeofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabri Bülent Tank, Teke Tek Özel'de yanıtlıyor.

HaberturkTV
➤ www.haberturk.com/tv
HaberturkTV
HaberturkTV
➤ trshow.info

#Habertürk
#Haber
#Gündem

YORUMLAR
bekerish
bekerish 8 gün önce
16:57 17:08 interaksiyon ne la, çok biliyorsanız programı tamamen İngilizce yapın
Samet Kaya
Samet Kaya 23 gün önce
Bırakın gelsinler :)
Engin Kuşak
Engin Kuşak Aylar önce
23:05, elektrik oluşumunu anlatırken diskin dönmesi gerektiğini söylüyor. Bildiğim kadarıyla yanlış bilgi ya da eksik bilgi. Manyetik alandan elektrik oluşması için hareket etmesi gerekir. İster döner, ister sağa olsa gider.
Hak Tun
Hak Tun Aylar önce
Uzayda bir Kalleslik Firmasi kursak Uzaylilari Dolandiririz
Leon Leon
Leon Leon Aylar önce
ulan aptal herif uzaylilar baska formda baska tekneloji sahibi belkide
Murat KUL
Murat KUL 2 aylar önce
Celal onu iskenceye ugrayan insanlar icin soyledi, eger bilimselse kendi yesin.
X3h72
X3h72 2 aylar önce
29 ×2|]l
Robin Yigitoglu
Robin Yigitoglu 2 aylar önce
Bok en önemli olan ' Boklari götüren aya atmosfer yaratmak için ' Benden söylemesi ' Her gördügünüz dokundugunuz boktan olusmustur
Ramazan Kaya
Ramazan Kaya 3 aylar önce
Açıkçası turkiyedeki hicbir gazeteci ve haberci fatih beyin eline su dökemez bilgi fikir anlatım ve anlayış müthiş tebrikler
Hüseyin Demirci
Hüseyin Demirci 3 aylar önce
neden bu güzel konu bu kadar kısa olmuş
Ahmet Erdem
Ahmet Erdem 3 aylar önce
Hiç sıkılmadan zevkle izlediğim,ve de bilgilendiğim..tek TV programı..Fatih Altaylı bu işin üstadı..Hem tarih hem de bilimsel programlar dört dörtlük..
Fatih YILDIRIM
Fatih YILDIRIM 3 aylar önce
Ozan Hoca tam bir çılgın. Müthiş bir altyapısı var. Göktaşları alanında bu kadar bilgili birkaç bilim adamımız var ve yaşı çok genç. Hepsi heyecanlı ve gözleri parlıyor. Yolları açık olsun.
W.A.V. RECORDING
W.A.V. RECORDING 4 aylar önce
bu programları mutlaka devam ettirin harika
faruk murat güran
faruk murat güran 4 aylar önce
BİZ O BİRBUÇUK MİLYAR YIL ÖNCE Kİ MEDENİYETLERLE YA KONUŞUYORSAK.... YANİ SLM NASILSIN DENDİĞİNDE ONLARDA İYİ SEN İYİMİSİN DİYORSA ...VEYA KENDİ MEDENİYETLERİNİ HARİTA GİBİ ŞEKİLLERLE ÇİZDİRİYORSA..VEYA ..BİR ŞEKİLDE YAZDIRIYORSA BİZE..YAZILARLA..HEMDE KENDİ DİLİMİZDE YAZDIRIP BİZLERDE ONLARA KENDİ DİLİMİZLE YAZIP KONUŞUP SANİYELER ZARFINDA HABERLEŞİYORSAK..UZAY ŞEKLİNDEN GEZEGEN VB ..VEYA CORONADAN VİRÜSTEN BİŞEYLER HABER VERİYORLARSA... OLAMAZMI..BU OLURSA VE OLDUDA ..FAKAT BUNU BİLDİRECEK KİŞİ KORKUYORSA...NE YAPMAK LAZIM..FATİH BEY..KİME BİLDİRMEK LAZIM..
eren ayhan
eren ayhan 4 aylar önce
sinyaller degil atese bakinca nasil düzenli bikirtili sinyalli duyulu uzayda ayni soba gibi her sekilde pikirdar ama var uzayda yasam ama cok cok uzak ne onlar nede biz buluruzn
Mars Jupiter
Mars Jupiter 5 aylar önce
Ersin Göğüş ne boş bir adammış. Marsa Afrikalılar gidecek diyecek kadar şuurunu kaybetmiş; gezegen istilacısı kafasında bir vatandaş. Bence zeytinliklerinden bahsetsin daha iyi oluyor. Onun bilgisi kadar uzay ve gezegen bilgisini artık bugun ilkokul seviyesindeki cocuklar biliyor. Üstelik böyle yoz istilacı yaklaşımları olmadan.
Can Kazi
Can Kazi 5 aylar önce
Fatıh altaylının genel kulturu cok dıkkat cekıcı
çağatay aksoy
çağatay aksoy 8 aylar önce
1:10 Uçakcık demesini bekliyordum :) Ayrıca 105 dk ne ya aşırı AZ!
kemal omur
kemal omur 8 aylar önce
Cubbeliyi unutmuşsunuz o nerede
Caner Aydın
Caner Aydın 9 aylar önce
Diğer adam hiç konuşmadı. Arkadaşları da söze katmadı. fatih de. SÜre az, onun da etkisi büyük. Fatih saatlerce ister program yapmak da üst taraf izin vermiyor gibi.
Şevki Turan
Şevki Turan 9 aylar önce
Eezyt
Behruz Memmedov
Behruz Memmedov 9 aylar önce
Ulan pat die bitirdi
Star Karabil
Star Karabil 9 aylar önce
harika bir program olmuş
Arda Coskunses
Arda Coskunses 9 aylar önce
12:50 Zeki Müren de bizi görecek mi? 😝
Kara Şahin
Kara Şahin 10 aylar önce
Uzaylılar konusunda belkide herşeyi yanlış biliyorsak..
Recep IŞIKLI
Recep IŞIKLI 10 aylar önce
👏 👏 👏 🇹🇷🇹🇷
halil kılıçhan
halil kılıçhan 11 aylar önce
keltoşum boş boş konuşuyorsun yazık sana o prof ünvanını verenlere
M.R.P &
M.R.P & Yıl önce
Biz bu bilim insanlarıyla 1 adım ilerleyemeyiz Bilim tarihi anlatan tarihçi bunlar
Özcan Demirci
Özcan Demirci Yıl önce
Dünya dışı gözle görülmeyen enerji? Canlı buhari? (Varlıklar)? Gerçektir. 99 isme and olsun. (?????????)(Esmaül hüsna)(?????????)
Emirhan Yılmaz
Emirhan Yılmaz Yıl önce
LÜTFEN SAYIN HABERTÜRK EKİBİ VİDEOLARINIZI YÜKSEK KALİTE İLE ATIN 10 SENE ÖNCEKİ VİDEOYU İZL,YORMUŞ GİBİ GELİYOR VEŞU İNTRONUZU DA DEĞİŞTİRİRSENİZ SEVİNİRİM..
u s
u s Yıl önce
Ucuza gitmiş nedir ya , milyar dolara sattım diye espri yapıyor ucuza gitmiş diyor , illa bir şeye itiraz edecek ya bu bilim adamları. Prof Ersin Göğüş yalnız hakkaten tam süper hocaymış.
Mavi Oyun
Mavi Oyun Yıl önce
Fatih altaylı bey sanki bu tarz programlar yapmaya mecbur kalmış gibi her programında mutlaka siyasi dokunuşlar yapıyor sanki içinde fırtınalar kopuyor ama doğruları söylememektense hiç konuşmayayım deyip yüzünü bilime dönmüş
Bahri Demir
Bahri Demir Yıl önce
Normalde hiç secmezdim böyle programları. Ama birden x1.5 ta izler oldum😊
muzaffer gostak
muzaffer gostak Yıl önce
EN İYİ TARTIŞMA PROGRAMLARI BİLİMSEL OLANIDIR,ÇÜNKÜ SANA GERÇEĞİ ANLATIR,BULUNDUĞUMUZ SİSTEM BİRGÜN YOK OLACAK KUANTUM VE DOĞAL SELEKSİYON GEREĞİ,ÖNEMLİ OLAN YOK OLMADAN BAŞKA YAŞANILIR SİSTEM VE GEZEGENLER BULUP ORALARDA İNSANLIK NESLİNİ SÜRDÜRMEK İÇİN KOLONİLER KURMAK,BUNUN BAŞKA İZAHI YOK,BELKİDE VAR OLUŞUMUZUN NEDENLERİDE BUNDA GİZLİDİR,ÖYLEYE İNSANLIK FORMU NASIL OLUŞTU ???
Gann
Gann Yıl önce
Mükemmel, bu tarz programlarin sayısının artması lazım
Sparrowx
Sparrowx Yıl önce
1:09:50 🤘🏻
Ketzilla
Ketzilla Yıl önce
Program niye pat diye bitti onu anlamadım, konularda şaşırdı. Ondan geldim yorumlara bakayım belki bilen vardır düşüncesiyle de. Boş boş konuşmuşsun.
Bedrettin Guler
Bedrettin Guler Yıl önce
Aferin çok iyi plan yapıyorsunuz çabuk getirin kömürleri üşüdüm?
Bedrettin Guler
Bedrettin Guler Yıl önce
Dünyaya bir şey olmazmış görücez hoca efendi🎯
Bedrettin Guler
Bedrettin Guler Yıl önce
Oranın patlıcanı daha lezzetli oluyor? 👽
Erdem Sasmaz
Erdem Sasmaz Yıl önce
Genç nesil bilimi ruhi çenet ve barış özcandan öğrenmeye mahkum edildi.
Güney Atelier Güney'in Hoby Dünyası.
Güney Atelier Güney'in Hoby Dünyası. Yıl önce
Okan hoca ne kadar da Mehmet Ali Erbil'e benziyor
Semih Ozdemir
Semih Ozdemir Yıl önce
Fatih abi!! ben sana kızmaktan usandım, sen boş muhabbet yapmaktan usanmadın. Yanlış anlama, sana hakaret etmiyorum, ne haddime.. Ama sanıyorum ki bir noktada o kadar sıkılıyorsun ki ana muhabbetten kopup, kuru sıkı, boş şakalamalar yapmaya başlıyorsun. karşındaki insanlar nezaketen gülermiş gibi yapıyor ve anlattıklarına güçlükle devam etmeye çalışıyorlar. Lafa başlarken "olasılık hesaplarına baktığın zaman" gibi misafirlerinden kulağının alıştığı ezbere teknik cümleler kuruyorsun ama son öğrenim ortamın olan üniversite eğitiminde bile olasılık namına herhangi bir kitap görmediğinden eminim ve bu cümleyle yine adamın anlattığı önemli birşeyi kesip; sadece senin birşeyler bildiğini ispatlayan değersiz kopya mrnekler veriyorsun. Omuhamuha hayvanını bile adamlara sorduktan sonra kendin cevaplamaya kalktın, adamcağız ısrarla lafına devam edince susmak zorunda kaldın. Ama ilerleyen dakikalarda adamın cümlelerinin kafiye hecelerini tamamlamaya başladın. Gerçekten inanılmaz bir boş muhabbet kapasiten var, teknik stratejin de oldukça basit eşanlamlı anlatımlar yapıyorsun.Yapma fatih abi artık lütfen teknik insanları bölme, zaten zor takip ediyoruz.
osman yeniçeri
osman yeniçeri Yıl önce
bilim adamı esprileri de hiç komik olmuyor he
ykp blt
ykp blt Yıl önce
Bu bok yiyen reklamları gormeden seyretme imkanı varmı.bilen varmı.lanet olsun beh
Osmanlı Evladı
Osmanlı Evladı Yıl önce
Fatih abi uzaya 4 şeritli yol yapmak nedir ya 😂😂😂
Ismail Canturk
Ismail Canturk Yıl önce
UZAY'A GİDİLEMEZ - UZAY; ANCAK TELESKOP'TA .♦ Uzay'a çıkmadan önce Termosferde sıcaklık +2500 °C Dereceyi bulur! "Van Allen radiation belt" ♦ yani ♦ "Van Allen Radyasyon Kuşağı'nı" eklemedim! .♦ Senelerdir tv'lerde haber sipikerleri, Uzay'a uydu gönderildi; diye haber verip duyurdular. Bir Allah'ın kulu da çıkıp "Ne Uzay'ı Uzay nereden çıktı?" demedi!. .♦ Herkes öyle devamlı yanlış ve hatalı bilgiyle senelerdir senelerdir yaşıyor. Uzay, Dünya'nın atmosferi dışında ve diğer gök cisimleri arasında yer alan, gök cisimleri hariç, evrenin geri kalan kısmındaki sonsuz olduğu düşünülen boşluğa verilen isimdir. .♦ Atmosfer toplamda 5 ana katmandan oluşur. .♦ Ozonosfer ve İyonosfer Atmosfer'in ara katmanlardır. .♦ Temel katmanlar (alçaktan yükseğe) aşağıdaki şekilde sıralanır: 1) Troposfer 2) Stratosfer 3) Mezosfer 4) Termosfer 5) Ekzosfer .♦ Atmosfer tabakasında 3cü katmana uydu gönderilir. .♦ 4cü katmanda sıcaklık o kadar yüksektir ki +2500 °C Dereceyi bulur. .♦ Sözde bu sıcaklık yukarı çıktıkça düşer ve uydular bu bölgeye yerleştirilir. .♦ Atmosfer'deki ısıları gördük, bundan başka Uzay'da da sıcaklık -270ºC dir! .♦ Ancak alt katmanlarda bu sıcaklık +2500 °C ve üstü. .♦ Şimdi uyduları oluşturan yada uydu yapımında kullanılan metallere bakalım. .♦ Bunlar sırasıyla: 1) Titanyum Erime Noktası : +1668 °C Derece 2) Alüminyum Erime Noktası : +660,3 °C Derece 3) Altın Erime Noktası : +1064 °C Derece .♦ Şimdi uydu yapımında kullanılan metallerin erime noktasını gördük. .♦ Bir de elektronik devrelerin bu sıcaklıkta ne hale geleceğini düşünün. Ya da düşünmeyin. .♦ Yukarı çıktıkça hava ısınır. .♦ Termosfer'de bu ısı +2500 °C geçer. .♦ Hadi geçmedi diyelim. .♦ Ve diyelim ki; uyduları Termosfer'e yerleştirdiler. .♦ Lütfen tv haber sipikerleri artık Uzay'a Uydu gönderildi demesin! Uzaya uydu falan, zaten normalde gönderilmiyor. .♦ O yalan, Termosfer için geçerli. .♦ Hiç olmazsa; Termosfer'e ya da Atmosfer'e uydu gönderildi diye haber yapın! .♦ Bazılarınızın aklına şu soru gelebilir: Eee o zaman Ay'a nasıl gidildi? Cevabı basit: Hiç bir zaman gidilmedi! .♦ Soğuk savaş zamanlarıydı, Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetleri yani Rusları Uzay Yarışında geçmek istedi. .♦ Ruslar gidilemediğini anladılar ve hiç bir zaman aya gitme girişimleri olmadı. .♦ Eğer o dönem Ruslar aya ayak bassalardı Amerika Birleşik Devletler'i Galaksi dışına çıkıp üstünlüğünü öyle elde etmeye çalışırdı! .♦ Konu çok derin ancak "Uzaya uydu gönderildi" denmesin artık!. .♦ Zaten Uzay'a bir şey filan gönderildiği yok ki !. .♦ O kadar çok yanlış bilgilendirme var ki, anlatması çok çok uzun zaman alır. .♦ Zaten kimse duymak, ya da anlamak istemez. .♦ Tüm Dünyayı zaten böyle aldatıyorlar. Kimse işten, güçten uyanmıyor. En önemlisi hem anlamaya, hem düşünmeye çalışmıyor. .♦ Sadece kişiler yapması gerenleri yapıyor. .♦ Anlamak listenin en altında yer alıyor. Ne yazık ki, bu tüm Dünya genelinde böyle! .♦ Bu durum Şeytanlar için, Dua edilesi bir durum. .♦ Ne söyleseler; herkes koşulsuz sualsiz kabul ediyor. .♦ Benim de yazdıklarıma inanmayın. .♦ Lâkîn; sorgulayın, araştırın aptal yerine düşmeyin. .♦ Dünya'da pek çok insan tercihini aptal olmaktan yana kullanıyor. .♦ Bu da; Şeytanların, İnsanlarda görmeyi en çok sevdikleri seçimdir. Siz düşünmeyin, biz biliyoruz hesabı! .♦ Lav, yanardağ patlaması sırasında dışarı çıkan erimiş kayalardır. Yanardağ ağzından ilk çıktığında sıvı haldedir ve sıcaklığı 700 °C ile 1200 °C (1300 °F ve 2200 °F) arasındadır. .♦ Lav çok akışkan olmamasına rağmen (suyun akışkanlık direncinden yaklaşık 100.000 kat fazla) soğuyup katılaşana kadar uzun mesafeler boyunca akabilir. Lavlar akıntı türlerine göre farklılık gösterebilir. Lavın iki çeşidi vardır; aa ve pahoehoe. Aa çok yoğun kıvamlı olup konik yanardağları oluşturur. Pahoehoe ("pahoyhoy" olarak okunur) ise aa'ya göre çok akışkan olup yassı yanardağları oluşturur. Aa ve pahoehoe adları ilk olarak Hawaii yerlileri tarafından kullanılmıştır. .♦ Lava is the molten rock expelled by a volcano during an eruption. The resulting structures after solidification and cooling are sometimes also described with the adjective lava. The molten rock is formed in the interior of some planets, including Earth, and some of their satellites. The source of the heat that melts the rock within the earth is geothermal energy. When first erupted from a volcanic vent, lava is a liquid usually at temperatures from 700 to 1,200 °C (1,292 to 2,192 °F). .♦ A lava flow is a moving outpouring of lava created during a non-explosive effusive eruption. When it has stopped moving, lava solidifies to form igneous rock. The term lava flow is commonly shortened to lava. Although lava can be up to 100,000 times more viscous than water, lava can flow great distances before cooling and solidifying because of its thixotropic and shear thinning properties.[1][2] .♦ Explosive eruptions produce a mixture of volcanic ash and other fragments called tephra, rather than lava flows. The word lava comes from Italian, and is probably derived from the Latin word labes which means a fall or slide.[3][4] The first use in connection with extruded magma (molten rock below the Earth's surface) was apparently in a short account written by Francesco Serao on the eruption of Vesuvius between May 14 and June 4, 1737.[5] Serao described "a flow of fiery lava" as an analogy to the flow of water and mud down the flanks of the volcano following heavy rain. Thank YOU for sharing ► Wikipedia
Yani Hani
Yani Hani Yıl önce
uzaya çikmak helal mi. muhammed ne demis bu konuda,her boka burnunu sokmus ya merak ettim.muhammedin elçisi tayyip her boka burnunu soktugu gibi.
Türkmen Türkmen
Türkmen Türkmen Yıl önce
Allah belanızı versin reklamınız yüzünden izlemedim alın başınıza çalın
Aykut Karabağ
Aykut Karabağ Yıl önce
Çok reklam koyuyorsunuz ya koskoca kanalın reklam almaya ihtiyacımı var
hans
hans Yıl önce
Çok güzel programdı; konu ve konukların enerjisi, eforu her şeyiyle. Ancak Altaylı'nın bu enerjiyi soğuran laflarıyla araya giren can sıkıcı genel bir memnuniyetsizliği ya da bana öyle geldi bilmiyorum ama nihayetinde benim de canımı sıktı. Yine de böyle bir konunun ele alınmasını başka kanalda ya da programda rastlayamıyoruz, çok teşekkürler.
A. ERN
A. ERN Yıl önce
Fatih altaylı ve degerli bilim insanlarımız size çoook teşekkür ederim çok keyifli bir okadar da bilğilendirici programlar için, Fatih beyin arada bir yaptıgı espiriler efsane yalnız :)
yunus katırcı
yunus katırcı Yıl önce
🛸
Ahmet Karabulut
Ahmet Karabulut Yıl önce
Kütahya’da birşeyler var benim dedemde taşlamıştı bilinmez bi varlık 50 -60 sene önce ))
Yavuz Özgedik
Yavuz Özgedik Yıl önce
Türkiye de TV lerde bilim anlatan çok ama bilim ile uğraşan bilim adamı yok 🤷‍♂️🤷‍♂️
Aktan Keskin
Aktan Keskin Yıl önce
Güzel bir program olmuş.Yalnız sol baştaki hocanın çok konuşması diğer hocalara saygısızlık. Ayrıca Ufolarla dalga geçmek bilim adamlığı değildir. Konu ticari hale gelmiş olabilir ancak gerçek olmadığı anlamına gelmez.Dünyanın dört bir tarafında insanlar Ufoların resmini çekerken niye artık bu resimler artık yok demek /bizim gibi küçük bir gezegene mi gelecekler demek komedidir.Milyarlarca yıldız gezegenin olduğu uzayda yalnız biz varız başka hiç canlı yok demek nasıl bir cahilliktir.En azından olabilir/ ihtimal dahilindedir diyerek ön yargılı olmamayı bir beceribilsek.. Unutulmasın ki tarih önce gülünüp alay edilen sonra da gerçek ortaya çıkınca mahçup olunan bir sürü örneklerle doludur.
Caner Taşatan
Caner Taşatan Yıl önce
1:29:49 :)))))
Tolga Arslan
Tolga Arslan Yıl önce
Ülkeyi boyle bilim adamları yönetmeli
SESADAM
SESADAM Yıl önce
Ülkede siyaset dışında bişeyler konuşulması, hele ki böyle bilimsel sohbetler ne güzel yaa...
Barkın Akın
Barkın Akın Yıl önce
Fatih Altaylıyı kutlamak gerek. Bu tarz programları yapan tek kişi 80 milyonluk ülkede.
Kürşat Tunç
Kürşat Tunç Yıl önce
UZAYDAKİ SİNYALLER UZAY UYUŞTURUCU TRAFİĞİNİN Bİ GÖSTERGESİDİR .BU ARALAR JÜPİTERİN KAFASI İYİ DİYOLAR
Hakan Kınay
Hakan Kınay Yıl önce
Biraz az karış, az konuş, bilim adamlarını konuştur arkadaş...adamların ağzına tıkıyorsun lafları, farkında değil misin yahu.
Gökalp Yoleri
Gökalp Yoleri 2 yıl önce
Uzay madenciliği tamamen bilim değil para amacı diye düşünürken asteroit muhabbeti böyle pek bir gelişme yaşanmaz
Muhammed Bayraklı
Muhammed Bayraklı 2 yıl önce
Fatih Altaylı konuşunca susuyorum
Shepard
Shepard 2 yıl önce
1:15:50 Many Worlds Interpretation'ı su gibi berrak anlatımıyla Sean Carroll'dan dinleyin, Kuantum Mekaniğinin, ve aslında tabii "gerçekliğin", en doğru ifadesidir bence.
MyTurkey istanbul
MyTurkey istanbul 2 yıl önce
Siyaset pisliğinden uzaya mı kaçtın Fatih bey..?
shaher
shaher 2 yıl önce
bilgiler guncel degil, biz bu konuyu yaklasik 3 sene evel çok duzgun bir sekilde araştirdik ve sonuç şoyle ki : her 27000 yilda bir boyle bir olay oluyor ve şimdi o 27000 yilin sonundayiz ama tabi ki insanin zaman algisi için bu rakam buyuk ve buyuk oldugu için onun sonundayiz dedigimiz mesela 1 yil ya 100 yil ve ya 1000 yil arasinda degişen bir sure ortaya çikiyor , yani bu olay belki onumuzdeki 1 yil içinde belkide 1000 yil içinde (boyle bir k suresi içinde) olacaktir.
shaher
shaher 2 yıl önce
KUTUPLR YER DEGİŞTİRMİYOR, HAYİR YERDE ÇOK KUTUP OLŞUYOR , VE ÇOK KUTUP OLUŞTUGU ZAMAN BUTUN ELEKTRİK KESİLECEK BUTUN TELEFONLARDAN , SAATLARDQN , TUTUN TA FUZELERE KDAR HER SEY YANİ ELKTRİK İLE ÇALİŞAN NE VARSA HEPSİ İŞLEMEZ VE ETKİSİZ OLACAK.
Ceylan Sahin
Ceylan Sahin 2 yıl önce
Suriyelileri istemiyoruz. İnşallah en kısa zamanda ülkeleri düzelir de kendi ülkelerinde yılbaşı kutlamları yaparak kendi devletlerinden bedava yardım alarak çalışmadan yaşarlar...😒
Milan Kyrilojue
Milan Kyrilojue 2 yıl önce
Fatih Altaylı'yı TEK'e TEK İlber hocalı bölümler ve teke tek bilim bölümlerini izlerken kalite çok belli oluyor..kendisi first class sünüyor,konular süper,konuklar süper...keşke bir kez daha insan beyni konusu yapılsa...sinan Canan hoca olsa..
RebeLVeVo
RebeLVeVo 2 yıl önce
Hocam Diyor Suryeliler De var Zaten Olsa Olsa Suryeliler Merak Ederler Hep :) :)
Furkan Koç
Furkan Koç 2 yıl önce
Sinyalinin a...k....m ! (Aziz Yıldırım)
drogba 11
drogba 11 2 yıl önce
bu bilimsel programdan şunu çıkardım nötron yıldızları adamı madam yapar
MustafarPlanet
MustafarPlanet 2 yıl önce
ne güzel insanlar bunlar böyle.
Enes Büyük
Enes Büyük 2 yıl önce
Derin nefes aldım şu son zamanların bunaltan siyaset programlarından..
Deniz Zined
Deniz Zined 2 yıl önce
bilimsel programlar daha cok olmali.gençler kahvehanelerden cukur dizilerinden hurefe dinlerden ve siyasetten kurtulmali.
Setlled Stranger
Setlled Stranger 2 yıl önce
Bilim adamlari kendi bilgilerini anlatmaya, aktarmaya o kadar ac kalmis ki. Hep konusmak anlatmak istiyorlar. Daha cok bilim programi, daha cok bilgi aktarımı yapan programlara ihtiyac var. Diz boyu cehaleti ancak oyle yenebilir insanoglu. Bilim şart, bilim onemli, bilim ekmek su gibi gerekli.
bülent avcı
bülent avcı 2 yıl önce
1.23 size birazcık getiririm kelimesi adamın nekadar samimi nekadar düzgün oldunu öle hissettirki..
Contra Volta
Contra Volta 2 yıl önce
Ya daha çok daha daha çok, çok ama çok bilime ihtiyacimiz var.
Adiv Adiv
Adiv Adiv 2 yıl önce
Lan keltoş ayda patates yetişirmi.su yok oksijen yok .makinaymışmış patates ekecekmişmiş oğlum bak git
Adiv Adiv
Adiv Adiv 2 yıl önce
Uzay falan hep yalan dolan .kimse aya gitmedi 30.000 fit aşılmaz.milleti nasa uyutuyor....60 yıl önce teknoloji yok derecede iken aya ayak bastınızda şimdi neden basamıyorsunuz boş boş muhabbet
Ceylan Sahin
Ceylan Sahin 2 yıl önce
Senin için dünya düzdür kesin
Setlled Stranger
Setlled Stranger 2 yıl önce
Cin aya gitti pamuk bile yesertti. Artik su yasadiginiz magaralardan ciksaniz diyorum, disarda teknoloji bilim ve hayat var
eren yıldız
eren yıldız 2 yıl önce
ben odamda gördüm niburulu anunnaki üzerinde astron giyside vardı resminide çektim fotorafdada çıktı uzaklarda arıyorsunuz
savaş çorak
savaş çorak 2 yıl önce
Fatih abi bu tür programların süresini daha uzun tutmaya çalışırsanız sevinirim.
R'as Al Ghoul
R'as Al Ghoul 2 yıl önce
Ahh ahh gözler büyük hoca A.M Celal Şengör’ü arıyor.
Kirmizi Kara
Kirmizi Kara 2 yıl önce
Vidyoya like atmayi unutmayin
Tolga A
Tolga A 2 yıl önce
1:25:15 :D güldürdü
Selcuk Ar
Selcuk Ar 2 yıl önce
28:03 ve 28:06 arasındaki ses nedir acaba
Mihriban Altay
Mihriban Altay 2 yıl önce
Fatih Altaylı da cahilse biz terliksiyiz herhalde.
Aysgl Aysl
Aysgl Aysl 2 yıl önce
Sizin yapacağınız programa...ikide bir de reklam mi olur.Yaziklar olsun,sözde bilimsel program yapiyorsunuz
Baki Altay
Baki Altay 2 yıl önce
Bütün video da tek bir katılımcıyı konuşturdunuz, neden? Diğer. iki katılımcı bir kaç cümle söyleyebildi yazık değil mi,neden üç kişi çıkardınız o zaman?
shaher
shaher 2 yıl önce
⚠DİKKAT⚠ haber turk kanalindaki programlarin BAŞLANGIÇ marşi ve ya bildirisi ki hepsininki ayni bir tek renkleri farkli, bunlara dikkat: ilk 7 tane İFEL kulesi seklinde🗼kule koyulmuş Türkiye haritasının üzerine:🗼1.erzrum🗼2.diyar Bekir🗼3.konya🗼4.ankara🗼5.kastamonu 🗼6.izmir 🗼7.istanbul , sonra ne yapıyor?〰✂〰 İzmir'den ta Ankara'ya bir duvar örup devam ediyor ta Kastamonuya varınca ve no bölgenin ayırıyor . geri kalan kısmınıda zaten içerideki ana cizgile 3 kısma bölmüş yani Türkiye 4 yere bölünmüş en iyi ihtimalida koymuş yani 3 yere bölünmesi . İŞTE BUNA SUBLİMİNAL MESAJ (beynin bilinçsiz bir şekilde aldığı mesaj ) VE BU ŞEKİLDE İNSANLAR BUNA ALİŞTİRİLİP HAZİRLANDİRİLİYORLAR
OTTOMAN KAYA
OTTOMAN KAYA 2 yıl önce
Konu program gayet guzel hos severekde izliyorum ama asgari ucret belli tam bir vergi ulkesi durumundayiz kisi basina kitap okuma sayisi ikinci bir dil bilme yetimizde az uzay kim biz kim
volkan Avci
volkan Avci 2 yıl önce
2 gram pamuk 10kuruş dunyayi yedinizzz astroitten maden alcann he heee
volkan Avci
volkan Avci 2 yıl önce
14 üncu yansiya gelelim daha bilimsel olcakya 14 cu goruntu dese clasic olcak
volkan Avci
volkan Avci 2 yıl önce
Gezegenlerden zeytine bagladiniz zeytin cekirdegini bize gezegen die yediriyonuz belki
Hakan Tuğyan
Hakan Tuğyan 2 yıl önce
kel sen en iyi zeytin yagi satarsin yazik senin okutdugun insanlara
Mitanni Records
Mitanni Records 2 yıl önce
Cübbeli Ahmet hocayı neden çağırmadınız :))
Aylin Ulutürk
Aylin Ulutürk Yıl önce
siyasetten bilimden sıkılınca, gülmek için çıkarıyor o soytarıyı.
Kesh ve Games
Kesh ve Games 2 yıl önce
ahahah daha böyle bir bitiriş olamaz ya çok güldüm :D 2 saniye de fatih bey kapattı programı ya :) 01:45:22 ama güzeldi tabi sonuna kadar izledim
Argun Cakin
Argun Cakin 2 yıl önce
Haktan hoca hemen griler zetalar reptilianlar diye saymaya başlardı. Janim yaa .. kek var mı kek
Caner Kahveci
Caner Kahveci 2 yıl önce
Bu kdr bilgili bilim adamlari olupda uzaylilara deli sacmasi gozuyle bakmak hangi akil yoksunlugudur. O kadar takdir ederek dinledim ufolara deli sacmasi muamelesi yapinca tak diye gozumden dustuler. Konu temiz bi konu degil onlarca sahte video sahte resim var evet ama binlerce resim ve video kaydi ve yasanmisligi kanitlanmis bu kdr olay varken ufolarin olmadigini soylemek akil disi.
Ramo - 40.Bölüm Fragmanı (Final)
1:11
Ramo
görünümler 2,4 Mn
YASAKLAR Ülkesi Süper Zengin SİNGAPUR Hakkında 27 İNANILMAZ GERÇEK
18:31
Habertürk TV Canlı Yayın ᴴᴰ
Habertürk TV
görünümler 10
Teke Tek Özel - 15 Ocak 2017 (Uzay Madenciliği)
2:46:37
Ramo - 40.Bölüm Fragmanı (Final)
1:11
Ramo
görünümler 2,4 Mn
YASAKLAR Ülkesi Süper Zengin SİNGAPUR Hakkında 27 İNANILMAZ GERÇEK
18:31
LILI's FILM - Introducing the L Family
4:53
Lilifilm Official
görünümler 3 Mn
Ramo - 40.Bölüm (Final)
2:1:00
Ramo
görünümler 1,4 Mn
Tozkoparan İskender 19. Bölüm
1:3:28
Tozkoparan İskender
görünümler 845 B