Titanik Hakkındaki Gerçekler Ortaya Çıktı

  görünümler 5,528,320

OLUMLU BAK

OLUMLU BAK

4 yıl önce

Son bulgular, yüz yıldan uzun bir süredir gömülmüş olan gerçeği ortaya koyuyor. Bilim adamları, Titanik’in batmasının sebebinin bir buzdağı olduğu teorisini tartıştılar.

-----------------------------------------------------------

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: is.gd/9e6Ptf

Müzik, Epidemic Sound: www.epidemicsound.com/

Stok malzemeleri (fotoğraflar, çekimler ve diğer):
www.depositphotos.com
www.shutterstock.com
www.eastnews.ru

YORUMLAR: 4 083
Mehmet Küçükşahin
Mehmet Küçükşahin 3 yıl önce
Titanic batmadan 14 yıl önce Morgan Robertson isimli bir yazar , bir kitap yazar, TİTAN isimli bir gemi ingiltere'den New York'a giderken buzdağına çarpar ve batar. Araştırdım, hakikaten de titanicten önce böyle bir kitap yazılmış. İlginç.
kıvırcık marul marul
kıvırcık marul marul 2 yıl önce
Film de Jack dawson ın ölümü ve rose 'un kurtarıldığı gemide adını soran kişiye ROSE DAWSON demesi beni çok hüzünlendirdi.
Abdurrahman Kaya
Abdurrahman Kaya 3 yıl önce
"Bu gemiyi ALLAH bile batıramaz" mışşş. En büyük ihmal budur. ALLAH ın her şeye gücü yeter. Bir gemi nedir ki?
aydın kerimoğlu
aydın kerimoğlu 2 yıl önce
Tarihini hatırlamıyorum fakat yakın bir zamandı, enkazdan çıkartılan parçaların bazı testlere tabi tutulduğu ve perçinlerin sipariş verilen standartlardan çok daha füşük olduğu tespit edildiği bunun sebebinin ise rakip diğer gemi/gemilerin sahiplerinin de aynı zamanda sipariş verdiği ve kısıtlı zamanla malzeme kıtlığı yüzünden istenilen 1. sınıf perçin yerine düşük kalite perçin üretilip verildiği bundan dolayı çarpışma sırasında perçinlerin zincirleme koparak normalde olmaması gereken büyük bir hasar meydana getirdiği yazılmıştı. Tabi buz dağının hiç mi suçu yok diyesim de gelmiyor değil.
Haldun Resuloglu
Haldun Resuloglu 4 yıl önce
emekli bir deniz personeli olarak anlatılan doğru buldum Bizim şirketin Amasya gemiside ihmal yüzünden batmıştı Karadeniz limanında rıhtıma fazla vurup saç zayıflaması sonucu ağır dalgalarda saç atması sonucu İngiltere açıklarında battı Allah rahmet eylesin Kaybettiklerimize
Lara H
Lara H 3 yıl önce
Gemiyi yapan şirketin sahibi popülarite sağlamak için kaptanın itirazına rağmen hedeflenen zamandan daha önce New York’a varmasını istemiştir dolayısıyle yeni olduğu için zaten yavaş yavaş açılan gemi motorunu tam güç çalıştırması emrini veriyor tabi buzdağını gördükten sonra da zaten son sürat giden geminin yapmış olduğu geri dönüş manevra ile geminin en zayıf ve savunmasız tarafı olan yan gövdesini sıyırma ile başlayan yarması dolayısıyle bitişik olan kamaraları ki domino taşları gibi düşünün daha hızlı su almasına sebep olmuştur eğer ki hızı düşürülüp kafadan buz dağına vursaydı ki donmuş suda yararak gidebilmesi için transatlantiklerin burun kısmı güçlendirilmiş metalden yapılıyor olup bir nevi tampon vazifesi gördüğünden geminin sadece uç bölümü hasar görürdü.
minecraft compilation S
minecraft compilation S 2 yıl önce
Felâket öldürmez , ihmal öldürür
Eylül Emek
Eylül Emek 3 yıl önce
"Bu gemiyi tanrı bile batıramaz" Emin misiniz? Allahın her şeye gücü yeter
Gaggsg Vhshs
Gaggsg Vhshs 3 yıl önce
İstedikleri kadar gemi sağlam desinler Allah'ın gücüne kimse karşı gelemez
2000's Barbie
2000's Barbie
Titanic aslında güçlü bir gemiydi çünkü hiçbir gemi Batma eşiğinde 2 saat dayanamaz
İsmail Goktas
İsmail Goktas 2 yıl önce
ihmalkarlık ve sorumsuzluk ikisi bir arada olunca malesef hedefe ulaşılamaz çoğu özel şirketlerin yaptığı hata sağlam düzgün personelinin kendi çıkarı toğrultusunda işten ayırması buda herzaman görülmüştür sağlam dinç persunellerinin işten ayrılması sonucunda neler yaşandığını sanırım geminin sahibi geminin ilk görünümünün ilk gazete arşivlerinde yada dergilerde iyi görünüm elde etmek için ilk yolcu seferinde felikaları azaltmış yani bir işte görevde nerde olursan ol disiplinli sağlam titizlikle işini yaptıktan sonra gerisi ALLAHA kalmış görüken o ki birden fazla hatalar var yani bile bile kör kuyulara atlamışlar
Seyfo Dayı
Seyfo Dayı 3 yıl önce
History kanalının titanic gemisinin 100. Yılına özel belgeselin de çok detaylı bilgiler veriliyor.Burada anlatıldığı gibi kazanda çıkan yangın batmasının nedeni değil.Titanic zamanının en sağlam gemisidir.
halis Arda Severcan
halis Arda Severcan 4 yıl önce
titanic yapılırken onu tanrı bile batıramaz demişler bence o yüzden bu kadar çok unutkanlık ve kötü olay oldu
Emre Cansız
Emre Cansız 3 yıl önce
Çok gizemli bir olay bence ve çok merak ediyorum nedense titaniği :) imkansız ama keşke enkazının içinde dolaşma şansım olsaydı :) o kadar yıl geçmesine rağmen hala esrarengiz ve gizemli :) titanic filmini sürekli izlerim ve her seferinde büyülenirim
niloya nil
niloya nil 4 yıl önce
Bu anlatılanları bende bir çok özel sitelerden araştırıp öğrendim mantıklı yani. Ama herşeyi bırakında kısacası oo gemide can verenlere allah rahmet eylesin unutulmaz bir hikaye bu dünyada.
afjvsxjsash
afjvsxjsash Yıl önce
O kadar büyük geminin batmasına hiç şaşırmıyorum yani ne gerek vardı o gemiye o kadar büyük oldu da ne oldu bakın kaç can gitti allah akıl versin versinde aynı hatayı kimse yapmasın
Hatice Selcuk
Hatice Selcuk 4 yıl önce
Aslında 3. Kaptan son anda atıldığı için sinirlendi ve odanın anahtarlarını alıp hızlıca oradan uzaklaştı
Xiaomi kullanıcısı
Xiaomi kullanıcısı 4 yıl önce
Evet titanik belki sağlamdı dayanıklı ve büyük olması açısından batması imkansız görülüyordu fakat unuttukları birşey vardı o kocaman geminin dümeni küçüktü e gemide ağır olunca tabi ani manevralar yapmak da imkansızdı kaynak:aklım
Cengizhan YILDIRIM
Cengizhan YILDIRIM 4 yıl önce
Nedeni aslında soğuk hava.Bir metali soğuttuğunuzda kırılma tokluğu inanılmaz düşer.Nedeni soğuk hava nedeniyle tokluğun düşmesidir.
hüseyin aktaş
hüseyin aktaş Yıl önce
Beceriksizliklerini bile efsaneye çevirdiler
Piramitlerin Asıl Amacı Nihayet Çözüldü
12:22
Kuzey Yıldızı İlk Aşk | Meleklerin Güzellik Saati #Shorts
0:56
Kuzey Yıldızı İlk Aşk
görünümler 718 B
Lucas Torreira Analizi
15:12
Hastalık Bu Futbol
görünümler 254 B
Seversin 11. Bölüm Fragmanı - 2
1:09
Seversin
görünümler 1,6 Mn
Costa Concordia Felaketi
17:29
Ruhi Çenet Medya
görünümler 6 Mn
Kayıp Malezya Havayolları Uçağına Ne Oldu?
14:59
Ruhi Çenet Medya
görünümler 5 Mn
Güldür Güldür Show 174.Bölüm - Titanik
28:15
Güldür Güldür
görünümler 4 Mn
Kuzey Yıldızı İlk Aşk | Meleklerin Güzellik Saati #Shorts
0:56
Kuzey Yıldızı İlk Aşk
görünümler 718 B