Sagopa Kajmer Soruları Yanıtladı! Emre Yücelen’le Yüzdeyüz Efsaneler!

  görünümler 612,351

Onedio

Onedio

2 aylar önce

Türkçe Rap müziğin efsane ismi Sagopa Kajmer konuğumuz oldu. Kendisi gibi efsane bir röportaj verdi.Sagopa Kajmer Kimdir?
Yunus Özyavuz , bilinen sahne adıyla Sagopa Kajmer (veya bilinen eski adlarıyla DJ Mic Check ve Silahsız Kuvvet), Türk rap müzisyeni, müzik yapımcısı ve DJ.

Yunus Özyavuz, 17 Ağustos 1978'de Samsun'da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı. Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak işe başladı. Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek mezun oldu.

1998’de Kuvvetmira adlı rap grubunu kurdu ve grupta Silahsız Kuvvet adıyla yer aldı. Türk rap sanatçılarının 1999 yılında çıkardığı rap albümü olan Yeraltı Operasyonu'nda yer aldı. Başta Silahsız Kuvvet mahlasını kullanan sanatçı, sonraları Sagopa Kajmer ismini kullanmaya başladı ve Sagopa Kajmer isimli bir albüm çıkardı. Bu albümden sonra On Kurşun'u, 2004'te de Bir Pesimistin Gözyaşları'nı piyasaya sürdü. G.O.R.A. filminin müziklerini yaptı. 2005'te Romantizma albümünü çıkardı. 11 Ağustos 2005'te kendi plak şirketi Melankolia Müzik'i kurdu. 27 Haziran 2006'da Melankolia Müzik etiketiyle Kafile isimli bir derleme albüm yayımladı. 1 Ağustos 2006'da Esen Güler (Kolera) ile evlendi. 2007'de Kolera ile İkimizi Anlatan Bir Şey isimli bir düet albümü yayımladı. 2008'de Kötü İnsanları Tanıma Senesi adlı bir solo albümü, 2009'da Şarkı Koleksiyoncusu, 2010'da Kolera ile 2. düet albümü olan Bendeki Sen'i, 2011'de Saydam Odalar'ı, 2013'te Kalp Hastası, 2017'de Ahmak Islatan albümünü, 2019'da Sarkastik EP albümünü yayımladı. 12 Haziran 2020'de ise rapçi Patron ile "Siyah" teklisini yayımladı. 17 Temmuz 2020'de Faruk Sabancı ile "Bu Sen Değilsin" teklisini yayınladı. Ayrıca 17 Ağustos 2020 doğum gününde kuzeni Gökhan Özyavuz ile 5 parçadan oluşan Yunus EP albümünü yayımladı.

Emre Yücelen Kimdir?

Adapazarı- Sakarya doğumlu. Müzik ile ilk tanışması ortaokul yıllarında babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ‘’ETWOX’ u kurdu. İlk besteleri bu yıllara dayanır.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera - Şan bölümünü kazandı. Aynı dönem Kocaeli üniversitesinde 2 sene Jeoloji Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde bir süre okul şenliklerinde Solo ve Rock grupları ile sahne aldı.

1996-2004 İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olup, gitar piyano, bağlama, ud ve ney çalmaktadır.

2004 yılından itibaren Oyun yapım firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen : İstanbul Kıyamet Vakti, I Can Football, Süper Can gibi Online oynanan ilk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı. Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümünde yer alan remixler kendisine ait. Aynı zamanda sanatçı dostlarına verdiği bestelerde bulunmaktadır.

İnternet üzerinde eğitim veren www.muzikdersi.com, www.sandersi.com ‘u kurarak bir çok genç müzisyenle bilgi paylaşımında bulundu. www.muzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi.

2007 yılında İstanbul Camileri Ve Müezzinleri isimli arşiv bir cd projesine imza attı. Türkiyede ilk olarak yapılan projede : İstanbuldaki 17 camide farklı müezzinlerle, farklı makamlarda, orjinal cami akustiğinde ezan kayıtları ve Müezzinlerle Röportajlar yaptı. Projesini de ‘İstanbul Camileri ve Müezzinleri’ adı ile Cd olarak yayımladı. goo.gl/4Yb7oE

2010 yılında ilk solo albümü ”Kelebek” ‘i yayımlayan Emre Yücelen projelerine devam etti.

2011 yılında İstanbul Ses Haritası oluşturmak için çalışmalara başlayan Emre Yücelen o yıldan bu güne İstanbul ve Türkiye’nin pek çok farklı yerinde Profesyonel Ses ve Video kayıtlarını toplayarak www.istanbulsoundmap.com sitesi üzerinden yayımlamaya başladı. Proje büyük bir ses bankası oluşturmayı hedeflemekte. Ayrıca kullanıcıların da veri eklemesine olanak tanıyan web arşiv özelliğine de sahip.

2014 yılında Ses mühendisi Eren Çılgın ile İstanbul City projesine başladı. Bu projede İstanbul’un tarihi mekanlarında (Karaköy,Sultanahmet vb…) profesyonel atmosfer ve görüntü kayıtları yaparak sonrasında stüdyoda müzik eklenmesi esastır. İstanbul City projesi halen devam etmektedir. www.dogasesleri.com dan geniş bilgi alabilirsiniz.

2015 yılında TRshow.com/SesEgitimi (Emre Yücelen Şan Dersi) kanalını kuran Emre Yücelen Ses Analizleri, Müzikal Geziler , Stüdyo Sohbetleri gibi birçok müzik projesi yapmakta ve geliştirmektedir.

Hala Onedio App indirmediysen hemen linke tıkla: onelink.to/onedioyt

Ortamlarda daha önce indirmiştim dersin, kim bilecek!

Onedio TRshow Kanalına Abone Ol: bit.ly/OnedioTRshow

Onedio Yemek Kanalına Abone Ol: trshow.info

YORUMLAR: 2 498
Batuhan Eker
Batuhan Eker
Sagopa Kajmer'in bende ki yeri çok farklıdır. 24 yaşındayım, ilkokul yıllarımdan beri dinleyicisiyim. Hangi parçasını dinlesem geçmişte yaşadığım güzel anılar, hayallerim, yazdığı sözlerin içinde kaybolur, gözümün önünden film şeridi gibi geçer. Ülke olarak ne kadar şanslıyız ki, Sagopa gibi bir sanatçıya sahibiz. Her şey için teşekkürler üstad. ( 24'lük Yorgun )
ProudRich
ProudRich
"Bir Pesimistin Gözyaşları" albümü Türkçe Rap'in milat taşıdır. Bütün Rap unutulsa da o albüm hiçbir zaman unutulmayacaktır.
MÎR
MÎR
İstisnasız her gün dinlerim,hayatın her noktasına değinen gerçek bir öğretmen!
Ben Emo
Ben Emo
"Ben deli dolu biriyim ama şuan sadece doluyum " derken bile çok şey anlatıyordun kral her parçanda çocukluğuma dönüyorum eskimeyen koca reis sen bu RAP aleminin profesörüsün 🤏😎 iki çeşit rapçi vardır SAGOPA ve diğerleri 👏👏👏
Metin TAŞKIRAN
Metin TAŞKIRAN
Hiçbir parçasında eskimişlik hissi vermeyen , her defasında cümlelerdeki manayı dibine kadar hissettiren adam..
Hakan Scifi
Hakan Scifi
4 sene lise, 4 sene üniversite, 8 sene iş hayatı derken vay be 16 senedir takip etmişim.. Halen kuvvetmiranın disslerini ve müziklerini bazen hatırlarım. Baytarı, Romantizmayı, Maskeli Baloyu, Cümle Mühendisini, Bir Pesimistin Gözyaşlarını, Kendime Sarılır Donarımı dinlerim ve daha nice ismini yazmadıklarımı.
Ahmet Caner
Ahmet Caner
yeni şarkılar diye bir liste var. hepsine tıklıyorsun hepsi aynı sound, aynı vokal. kafam böyle, kafam şöyle. 2 kilo şey 5 kilo var işte ne bilim avm gibi rapler..
Faruk Sinan
Faruk Sinan
45 yaşında biri olarak hala seni dinliyor ve senin yazdığın sözlerin bir maden gibi olduğunu düşünüyorsam bu senin bizim için çok değerli bir sanatçı olduğunu zaten ortaya koyar seni çocuklarıma da dinletmeye başladım 👏👏👏👏
Arif Ünüvar
Arif Ünüvar
Sabah uyandığımda, işe giderken, işteyken, eve giderken... Kısascası her an dinlemekten zevk aldığım parçalarıyla hayatıma renk katan sanatcıdır Sagopa Kajmer.
CİCİ ANNESİNE TOKAT ATAN OSMAN
CİCİ ANNESİNE TOKAT ATAN OSMAN
O kadar büyük adam ki yıllardır çoğu nesle hem ilham kaynağı oldu hem de duygularımıza tercüman olan birden fazla şarkılar yaptı. İyi ki varsın SAGO🤍
xsunmtll
xsunmtll 9 saatler önce
Gülüşün kalbime dokunuyor'❤️
Dirayet
Dirayet
Sagopa bir ayrıcalıktır. Geçmişten bugüne tek bir boş parçası yoktur. Parçalarında müziklerinin kalitesinden tutun sözlerinin anlamlı olmasına kadar herşeyi ile mükemmeldir.Parçalarında yaşanmışlık var adamın. Çok özel bir insan, çok farklı bir kişilik. (Özellikle 'Onları da anlıyorum' parçasında Allah'a olan sevgisinden bashetmesi, 'Gölge Haramileri' parçasında Yavuz Sultan Selim Han'ın (Rahmetullahi Aleyh) yazdığı şiiri koyması, 'Bir çok kez öldüm' parçasındaki sözleri ve kafiye uyumu sözlerin anlamlığı o kadar iyi ki, şu an Türkiye'deki edebiyatçıların hepsini toplasanız 'Bir çok kez öldüm' gibi öyle bir parça yazamazlar.
Barış KUK
Barış KUK
Saatlerce sürse izlerdim kesintisiz. Senin her müziğin ayrı bir güzel içindeki sözler ayrı bir sihirli dokunuş gibiler. Bu ülkenin Rap’in taçsız krallarısınız Ceza ve Sen. Diğerlerinin parayı geçtim taş kadar değerleri yok
Ecem sude Yeşildağ
Ecem sude Yeşildağ
Sözleriyle,duruşuyla bambaşka bir adam . Unutulursam kaliteli işler yaptı diye hatırlasınlar dedin üstad o kadar kalitelisin ki hiçbir zaman unutmayacaksın ❤
Elçin Toprak
Elçin Toprak
On yaşında falandım galiba parçasına hayran olmuştum (flamenco versiyona) sonra yıllar geçti lise ikide tekrar denk geldim o parçaya. Şimdi 21 yaşındayım en zor zamanlarımda hep Sagodan akıl aldım. Bu adamı bu kadar küçümsemeyin sakın. Yeni nesil raple kıyaslanabilecek bir faktör değil bu insan.
kevser öztürk
kevser öztürk
türkçe rapin gerçek ve tek ismi. sözlerinin her birinde tüylerim diken diken olur, yıllar geçse bile hayatımda büyük bir yerin olacak...
Melih taskin
Melih taskin
29 yaşındayım ve hayatımın yarısında senin sanatını eserlerini dinledim okulda evde internet kafede dünyanın en ağır ilaçları uygulanırken de bir 29 yıl yaşar mıyım bilmiyorum ama yaşarsam 29 yıl daha dinlerim Türkçe rapin kralı
Sessiz Mod
Sessiz Mod
Babası kendisine mühendis ol, oku demesine karşın kendiside bende kelime mühendisi oldum demiştir. Üstad büyük adamsın vesselam. Senden sonrası gelmez.
Balkan Durmaz
Balkan Durmaz
Sagopa Kajmer Rap'in hatta ve hatta Türk müziğinin önemli sanatçılarından biri, kendisinin müzikal bilgisini ve ilgisini Türkiye içinde başka kişilerde bulmak çok zor. Zamanımızın edebiyatçılarından diyebiliriz :) RESPECT SAGOOO
GLEB
GLEB
Çocukluğumdan beri abim sayesinde dinlemeye başlamıştım, şimdi abimle beraber çoğu eserini ezbere biliriz. Hayatım da ilk defa erikli festivalinde konserine gitmiştim geçen sene.. hayatımın en güzel günüydü her seferinde hayranlık duyduğum öğretmen, umarım uzun bir süre daha bize eserlerini sunar.
Sagopa & Ceza - Tüm Göndermeler / Ayben, Kolera, Roka
13:55
Yeraltından Notlar
görünümler 643 B
Arda Turan'ın Barcelona - Galatasaray Maç Yorumu #shorts
0:35
TV100 Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum
görünümler 191 B
О жалости к себе и безжалостности - Арестович
12:07
Маленькие Мудрости UA
görünümler 80 B
Armağan Çağlayan | Okan Bayülgen ile Nokta
1:23:28
TV100 Okan Bayülgen İle Uykusuzlar Kulübü
görünümler 75 B
Sagopa Kajmer - Karışık Sağlam Albüm
1:04:24
Sagopa Kajmer   Part 2 - Studio Chats With Emre Yucelen #25
45:04
Emre Yücelen Şan Dersi
görünümler 367 B
Arda Turan'ın Barcelona - Galatasaray Maç Yorumu #shorts
0:35
TV100 Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum
görünümler 191 B