İSMİNİ AÇIKLAMAK İSTEMEYEN KHK MAĞDURU KADIN: "ANADOLU'DA ANALAR AĞLIYOR ACIDA ZİRVEYİ YAŞADIK"

  görünümler 86,538

KHK TV

KHK TV

Yıl önce

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yüzbinlerce masum insan vatan haini terörist darbeci olarak suçlandı, yaftalındı toplumdan dışlandı.
Tarihte görülmemiş uygulamaların yaşadığı bu soykırım ve zulüm sürecinden en fazla kadın ve çocuklar etkilendi.
Bunlardan biri de Konya'da yaşayan 35 yaşındaki bir ev kadını. Eşi 4 yıldır cezaevinde olan bu kadın iki yıl önce yakalandığı kanser ile boğuşuyor. Yakınlarının desteği ile ayakta duran ve geçimini sağlayan 1 çocuk annesi KHK TV'ye konuştu.
Kendisi ve ailesine yaşatılanları duyurmak için konuştuğunu belirten isminin açıklanmasını kadın, kendisinin rehber öğretmen eşinin de mali müşavir olduğunu 15 Temmuza kadar huzurlu mutlu bir aileyken hayatlarının birden bire karardığını söyledi.
BİR GECEDE TERÖRİST OLDUK
Bir gecede terörist ilan edildiklerini ve bu süreçte sayısız iftiralara maruz kaldığını anlatan kadın, "Eşim 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı, bu yaşanan acılara eşimin babası dayanamayarak intihar etti. Zaten kötüleşen hayat şartlarımız iyice ağırlaşmaya başladı. 11 yaşındaki oğlumun kalbinde delik var aynı zamanda astım hastası. Benim psikolojik sorunlarım depresif panik atak nöbetleri geçiriyorum. ilaç kullandığım zaman çocuğumu ihmal ediyorum" diyor.
ÇOCUĞUMUN GÖZÜ ÖNÜNDE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİM
Bir gün ve hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrenen anne, 1,5 yıl SGK kaydı nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrendikten sonra hasta haliyle teslim olmuş.
İkinci defa gözaltına alındığı sırada sinir krizi geçirdiğini anlatan anne, "Bütün bu olanlar çocuğumun gözleri önünde oldu. Bunları yaşayan çocuk bana 'anne sana ve babama bunları yaşatanlardan intikamımı alacağım' dedi. Bizim gibi vatanını ülkesini seven insanlara bunları yaşattılar bizi terörist vatan haini ilan ettiler. Biz terörist değiliz. Bir gün bizim suçsuz olduğumuzu anlayıp bizden özür dileyecekler" ifadelerini kullanıyor.
BİZE ACIDA ZİRVEYİ YAŞATTILAR
Yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hüküm aldığını hatırlatan kadın şöyle konuşuyor:
"Hayatımda trafik kurallarını bile ihlal etmedim. Bu kadar haksızlık bu kadar zulüm sonsuza dek saklı kalmayacak. Biz bunları anlatacağız. Hayatın normal akışında olan rutin faaliyetler terör suçu sayıldı. Bize acıda zirveyi yaşattılar, gözaltına alındığım gün annem felç oldu, babamın çalışma iznini iptal edildi. Çekirdek ailemde mağdur olmayan kimse kalmadı. Şimdi yaşamak ve direnmek zorundayım. Bu yaşadıklarımı bir gün insanların yüzüne vuracağım."
ANADOLU'DA ANALAR AĞLIYOR
Yaşadıkları travmaların unutulmayacak kadar ağır olduğunu aktaran kadın şu ifadeleri kullandı:
"Yıllardır ben ağlıyorum, annem ağlıyor, babam ağlıyor. Bu ülke analarını ağlatıyor. Dinim intihar etmeyi yasaklamasaydı şimdiye kadar 40 defa kendimi öldürmeyi düşünürdüm. Çocuğum, eşim ve kendim için yaşayıp temize çıktığımızı göstereceğim. Bu yapılanları asla unutmayacak asla affetmeyeceğim. Ahirette huzuru ilahide bu yapılanları Allah'a tek tek şikayet edeceğim. Ailemiz perişan ve darma duman olmuş. Yine aile bütünlüğünü kurmak yine çalışmak istiyorum. Nefesimi tutmuş bu günlerin gelmesini bekliyorum."


Bu videoada kullanılan müzik
Kevin MacLeod adlı sanatçıya ait Constancy Part 2 - The Descent, Creative Commons Atıf 4.0 kapsamında lisanslanmıştır. creativecommons.org/licenses/...
Kaynak: incompetech.com/music/royalty-...
Sanatçı: incompetech.com/
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trshow.info/on/uVs.html...

YORUMLAR: 692
Seyfullah Özkara
Seyfullah Özkara Yıl önce
İçiniz rahat olsun siz tertemiz insanlarsınız, Allah tez zamanda sizi ve sizin gibi herkesi birbirinize kavuştursun, sıkıntılarınızı gidersin.
Yavuz Selim
Yavuz Selim Yıl önce
Khk tv bu zor süreçte gerçekten hakkaniyet adına çok güzel çalışmalar yapıyor. Kendisinden haber aldığımız ve alamadığımız herkese geçmiş olsun diyorum. Bu vesileyle Savaş hocamızıda saygı ve rahmetle anıyorum. 2021 adil ve huzurlu bir yıl olmasını diliyorum.
Ferec Kamil
Ferec Kamil Yıl önce
Tarihe not düşme adına binlerce benzer acıları umarım yayınlamaya devam edersiniz de belki az da olsa birilerinin uyanmasına vesile olursunuz.
Nilüfer
Nilüfer Yıl önce
Bu dönemde susan herkesi Rabbime havale ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Yanlız değilsiniz. Yanınızda değilim ama dualarımdasınız. Allah’a emanet olun. En kısa zamanda sevdiklerinize kavuştursun. 🤲
Bilge Nur
Bilge Nur Yıl önce
"BEN BU INSANLARI AFFETMİYORUM." seni öyle anlıyorum ki.. BENDE ASLA AFFETMİYORUM. YAŞATTIKLARINI ALLAHA HAVALE EDİYORUM..
9 Alkan
9 Alkan Yıl önce
Sabret ablam dualarımız daima sizlerle söylediğin gibi gün gelecek utançlarından yüzlere bakamıyacaklar. ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
Mh. Alver
Mh. Alver Yıl önce
Allah yar ve yardımcınız olsun ... 😔 Allah dünya ahiret gün yüzü göstermesin sizlere bunları yaşatanlara..🙏
David Dusty
David Dusty Yıl önce
Bu yorumu buraya yazarken 10 yıl sonrasını hayal ederek yazıyorum ,yuzbinlerce beğeni ve yorumun olacağı bu videoların altında ; 2020 yılından sizlere selam olsun, hiçbiriniz affedilmiyeceksiniz.. bu acıları sizlerde cekmedikce ölmeyecek siniz..
ALM4N
ALM4N Yıl önce
Ağlamaktan yarıya kadar izleyebildim... Başınız sağolsun. Çok geçmiş olsun, Allah sabır versin.
hasan
hasan Yıl önce
Rabbim kolaylık versin ve bir an önce hepimizi temize çıkarsın amin
Rose Garden
Rose Garden Yıl önce
Bahçeleriniz bahar görmesin, yaptıklarını yaşamadan Rabbim canlarını almasın...
Ahmet Duran
Ahmet Duran Yıl önce
Ah güzel ablam senin bu natın arşı alaya kesinlikle ulaşmıştır.. Rabbime şükürler olsun ki zalimlerden değil mazlumlardan olduk.. Eminim ki senin bu metanetin sonu güzel olacak rabbim sizin gibileri korusun inşallah
han zade
han zade Yıl önce
Allahım nolur, bu kardesimize acil şifalar, ver . içini dışını bütün hastalıklardan temizle, eşini tez zamanda hapisden çıkart evine yuvasına dönsün, onlara ailecek sağlık sıhhat, mutluk, huzur, ve hayırlı, bol rızık ve hayırlı zenginlik ver. Onların harap olmuş gönüllerini sen tamir et ,Rabbim bundan sonraki hayatlarinda hem dünyada hemde ahirette onlara asla sıkıntı verme.
Cemal SATILMIŞ
Cemal SATILMIŞ Yıl önce
Ah güzel ablacığım
Meulziof CAN
Meulziof CAN Yıl önce
Bizi bu güzel vatanimizdan ayıranları Allah affetmesin
Ferda Akyol
Ferda Akyol Yıl önce
En kısa zamanda adaletın tecelli etmesi , zalimlerin cezasını bulma duasıyla 🤲🏼
İffet Sevgin
İffet Sevgin Yıl önce
Allah ım yar ve yardımcınız olsun.
Gökhan Karataşlı
Gökhan Karataşlı Yıl önce
biz sizin masumuyetize inanıyoruz.ve sizler için hep dua ediyoruz.sizin özelinizde bütün khk mağdurlarına ALLAH cc yardım etsin inşaallah.khk tv deki sizlerin videolarınızı izliyorum ve elimden geldiğince mağduriyetinizi anlatıyorum etrafımdaki ön yargılı insanlara.buna ALLhın huzurunda yemin ederim.acınızı taaaa ciğerimden hissediyorum.benimde eşim ve çocuklarım var.sizler anlattıkça onlar gözümün önüne geliyor.rabbim görüyor ve biliyor.benim elimden sadece bu geliyor.ben bir furkan gönüllüsüyüm ve biz hepimiz sizler için duada ediyoruz ve sizlerin mağduriyetini anlatıyoruzda emin olun.kalbimiz sizlerle.ALLAHA emanet olun ve ALLAH yardımcınız olsun
Azime Yaman
Azime Yaman
Bizleri ve bizim gibi kardeşlerimizi ağlatanlari Rabbim kahrı perişan eylesin bizlerin bu hale getiren sebep olan kim varsa Rabbim cennet kokusu aldirmasin dünyada ahirettede rezil rüsva eylesin
Vahdettin Albayrak
Vahdettin Albayrak Yıl önce
CENABİHAK C.C. YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN , KIZIM . İNŞALLAH TÜM HAK SAHİPLERİ HAKLARINA DÖNERLER. TEKRAR İŞLERİNE KAVUŞURLAR .
Ben Bu Cihana Sığmazam 2. Bölüm @atv
2:23:57
Ben Bu Cihana Sığmazam
görünümler 2,8 Mn
Kardeşlerim 61. Bölüm @atv
2:14:19
KARDEŞLERİM
görünümler 2,6 Mn
Matematik ve Felsefe - 1+1=1 | 19.10.2021
1:37:03
BloombergHT
görünümler 378 B