TUR vs TEK BAŞINA SEYAHAT ✈ | Avantajları ve Dezavantajları

  görünümler 20,405

Mert Sezer

Mert Sezer

Yıl önce

Tek başına seyahat etmek mi yoksa tur ile seyahat etmek mi? Tur ile seyahate çıkmanın avantajları ve dezavantajları ile tek başına seyahat etmenin avantajları nelerdir bu videoda elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Hangi seyahat tarzı kim için daha uygun?
Siz de kendi fikir ve görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşarak soruları olan izleyenlere yardımcı olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
WEB SİTELERİM:
💎 Kişisel Sayfam - www.mertsezer.com.tr
✍️ Blog Yazılarım - www.mertsezervlog.com/
☕ Kahve Dükkanım - www.mertsezerkahve.com
☕ Kahve Makinesi Kiralama - www.kahvekirala.com
✉️ İletişim - bilgi@mertsezer.com.tr
KULLANDIĞIM SERVİSLER:
🎵 Epidemic Sound - Müzikleri Buradan Buluyorum - bit.ly/2o6fCYX
🏨 Booking - Otelleri Buradan Tutuyorum - bit.ly/2NaA9E6
🌍 GetYourGuide - Yurt Dışı Aktivitelerimi Buradan Alıyorum - getyourguide.tp.st/FdjkDlFA
🏛️ Google Seyahat - Seyahat Planlarım İçin - bit.ly/googleseyahat
🍿 İZLEMEYE DEVAM EDİN:
🇹🇷 Türkiye Seyahatlerim - bit.ly/3xSkD8W
🛫 Yurt Dışı Seyahatlerim - bit.ly/3vK5V0S
🤗 İstanbul Videolarım - bit.ly/38jvBJI
📱 Ürün İncelemelerim - bit.ly/3EGZsYO
🇺🇸 San Francisco'dan New York'a - bit.ly/3vcBjGt
📹 Günlük Vloglar - bit.ly/3Lcu3jm
SOSYAL MEDYA HESAPLARIM:
📸 Instagram - / mertsezervlog
🐦 Twitter - / mertsezer
💎 TRshow - bit.ly/2QVoPfl

YORUMLAR: 89
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Peki siz turla mı gezmeyi tercih ediyorsunuz yoksa tek başınıza mı?
@transsan5944
@transsan5944 Aylar önce
Emeğinize sağlık Mert bey, tek veya ailece seyahatin tadı hiç bir şeyde yok. Dediğiniz gibi yolculuk (Uçak veya diğer vasıtalar) veya otomobilinizle gidecekseniz en güzel manzaralı istikameti seçmek daha sonra uzunca gidilecek lokasyonun gezilecek yerlerini tespit edip birimlerine yakınlığına göre plan yapmak + şehir içi ulaşımdaki durak ve istasyonları seçmek + yorumlara bakarak konaklama (Otel veya Airbnb) seçmek ++ dediğiniz gibi gittiğiniz bölgede önceden internet üstünden tur almak (Mesela biz İskoçya'da Highland bölgesine internet üzerinden tur seçip 3 gece 4 günlük tur almıştık ve süper bi gezi olmuştu) Hepsi çok uzun zaman ve plan gerektiriyor AMA ta ki o seyahat başladığında o zaman o keyif hiç bir turda yok zaten seyahati siz planladığınız için hafızanızda gezeceğini her yer beliriyor. Birde bireysel seyahatin en avantajlı yanı sokaklarda kaybolarak keşfetmenin tadı :)) Kısıtlı zamanda bunlar imkansız. Ya biraz fazla yazmışım kusura bakmayın, tekrar emeğinize sağlık; sevgiler. Not: Unutmadan , tursa olmaz olmaz demeyin arada bir aksi ve memnuniyetsiz birine veya sürekli ağlayan bebeğe denk gelirseniz eyvah ki o tatil, tur hiç bitmez , kimse kızmasın:)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Aylar önce
Ağzınıza sağlık, ne güzel tecrübe ile sabit bilgiler :)) Keyfiniz daim olsun 🙏
@VelespitliSeyyah
@VelespitliSeyyah Yıl önce
Tatil planımı genelde ne istediğime yada yanımdaki kişiye göre planlarım. Ortak bir noktada buluşup ona göre yol alırız. Her iki seçeneğin de kendine has güzellikleri var. Ama ben genelde tek gezmeyi daha çok tercih ediyorum. 😁
@DMPTV1
@DMPTV1 Yıl önce
Turlar tadımlık veya bir önbilgi olması açısından güzel olabilir diye düşünüyorum veya en sonda verdiğin taktik gibi yalnızca turun ulaşım ve konaklamasından faydalanılabilir. Tek başına seyahat etmek konusunda senden çok ilham aldım ve örnek oldun abi. Tek başıma Eskişehir'e gitmiştim ve orada videondaki önerdiğin yerlere gittim. Mesela Karakedi bozacısına uğradım ve hayatımdaki en muhteşem bozayı tattım. Videoların hem bana örnek hem de bir rehber. Bence en güzel gezme şekli Road-Trip dedikleri özel aracınla gezmek ama şu şartlarda çok zor. Ucuz turları kullanmayı düşünürüm ama daha çok tek başına gezmeyi seviyorum :)
@hhbbb0
@hhbbb0 Yıl önce
Öğrenciler için ucuz üniversite turları biçilmiş kaftan hocam..Daha çok yaşıtınla tanışma,fiyatın uygun oluşu vs.Umarım ilerde sizler gibi çantamı alıp çıktığım tek başımıza geziler de yaparız:)))
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Bir gün belki hep beraber yaparız ☺️ Kim bilir
@hhbbb0
@hhbbb0 Yıl önce
@@mertsezervlog Ne de güzel olur hocam🤍🎈
@thetis3522
@thetis3522 3 aylar önce
Ucuz üniversite turları düzenleyen önerebileceğiniz siteler var mi
@sezgingulal7585
@sezgingulal7585 Yıl önce
Geçen yaz eşim, ben 1,5 ve 7 yaşında iki çocuğumuzla ailece İstanbul'dan, Hatuşaş, Kapadokya, Gaziantep, Nemrut Dağı, Urfa, Mardin gezisi yaptık, planlama yaparken sizin videolarınızdan çok faydalandık, gideceğimiz yerlerde nereyi gezebiliriz, kaç gün sürer diye planladık, çocuklardan dolayı zamanı bir tık esnek bıraktık sizin 2 gün dediğiniz yeri biz 3 gün planladık mesela, rahat bir araç kiraladık aracı ben tek kullandım, yaklaşık 4.500 km. yol yaptık ama tabi ki ilk gittiğimizde, kapadokya-Antep arası ve Mardin-İstanbul dönüşü uzundu o kadar. Ancak konforlu araç olduğu için hiç yorulmadık. (Gerçi otomatik olduktan sonra artık tüm araçlar konforlu) Yaklaşık 2 hafta sürdü. Yemek olarak giderken hamur işi bir şeyler hazırladık kendimize, ayran su falan aldık, dönerken de sandviç tarzı hazırladık. (Antep-Urfa-Mardin hariç :) Otel rezervasyonlarımızı plan ve rotamız dahilinde önceden yaptık. Gayet güzel ve sorunsuz geçti... Gidersem sadece yurt dışına turla giderim sanırım.
@sezgingulal7585
@sezgingulal7585 Yıl önce
Daha öncesinde de yine çocukla ( o zaman küçüğü yoktu) Çanakkale Troya-Kaz Dağları-Kuşadası-Efes-Miletos-Fethiye dönüşte de Pamukkale'ye uğrayıp Isparta-Bursa üzeri İstanbul'a dönmüştük, o zaman da önceden rezervasyonları ve durakları ayarladık o da sorunsuz geçti. Daha sonraki yıl Eskişehir-Ankara yapmıştık 2 günlük o kısaydı. Bu önümüzdeki ramazan bayramında da Doğu ekspresine bilet bulabilirsem Kars-Ağrı Doğu Beyazıt-Van yapmak istiyoruz. O yüzden yine sizin videolara devam :)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Muhteşem bir gezi olmuştur kesin Sezgin bey :) İşe yarıysam ne mutlu bana ☺️ Yorumlarnızda belirttiğiniz gibi önceden rezervasyon ve az da olsa bir plan yapmak yalnız gidilen seyahatler için anahtar niteliğinde oluyor.
@niluferaydn3705
@niluferaydn3705 10 aylar önce
Bir İngilizce öğretmeni olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer güzel bir plan yaptıysanız gitmeden önce(konaklama,gezilecek yerler ,ulaşım vs) başınıza büyük bir sorun gelmediği sürece(çantanızın çalınması,hastalanmanız gibi) tek kelime konuşmadan tatil yapabilirsiniz Avrupa'da.
@mertsezervlog
@mertsezervlog 10 aylar önce
Neden olmasın :) Sadece risk
@enginsunar6600
@enginsunar6600 Yıl önce
Kendimden örnek vereyim:) 14/23 Kasım 2020 de bilindik bir turla küba turuna gittim. 9 günlük tura isim vermeyeyim 12 bin lira verdim. Uçak parasına casa+kahvaltı vardı benim için uygundu. Tur içinde turlar ( Varadero, Trinidad... Ortalama 150-250 dolardı, ve kalabalık tur grubu hepsine katıldı, yaklaşık 20 kişi, ben hariç :)) Ben o turlara verilecek paranın çok daha azıyla en eğlenceli eğlenebilecek yerlere gittim, en güzel restoranda ıstakoz yedim birkaç kez, en iyi puroları bulup satın aldım, en en enleri yapmaya çalıştım. 10 yıllık klasik tur rehberi bile benden adreslerini aldı :) Kendimi övmek için yazmadım, ben kendi turumu kendim belirlemek isteyen bir kişiyim sadece. Geri dönüş olsun, hepimize iyi tatiller ve eğlenceler
@xeminx1A
@xeminx1A 12 gün önce
Merhaba güvenilir tur şirketi hangisi
@ayhankocabiyik
@ayhankocabiyik Yıl önce
Merhaba Mert bey, biz şimdiye kadar turla sadece günübirlik gezilere (Uludağ, Trabzon ve Batum) katıldık. Bir kez de kendi aracımla eşim ve kızımla birlikte Çanakkale’den başlayarak Ege ve Akdeniz sahillerini ve daha sonra Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, (Nemrut) Nevşehir ve Konya’yı gezdiğimiz 10 günlük bir gezi yaptık. Kendi başına gezmenin güzel tarafları tabi ki var ama sıkıntılı yönleri de çok. Biz her gün nerede kalacağız, yemeği nerede yiyeceğiz gibi düşünceler, sürekli bir şehirden bir şehire gitmek için yollarda geçen uzun süreler, (Tek şoför olunca araba kullanırken geçtiğin yerleri de doğru düzgün görememe) ve buralara kadar gelmişken orayı da görelim burayı da görelim diyerek önceden planlanan gezinin uzaması, saatlerce araba kullanmanın getirdiği yorgunluk gibi bir çok dezavantajlarını yaşadık. İyi tarafı ne derseniz istediğimiz yere gittik, istediğimiz yerde durduk, istediğimiz yerde yemek yedik, birilerine bağımlı olmadık. Ancak yine de eğer bir kaç günlük bir geziye gidilecekse turla gitmenin daha keyifli olacağını düşünüyorum. Çanakkale’den Selamlar 👋🏻
@umt25akdere
@umt25akdere 8 aylar önce
Bende çanakkale izmir bodrum çeşme kaş antalyaya gitmeyi düşünüyorum tek başıma araçla kimseye bağlı olmayacağım için rahat geçeceğini düşünüyorum ama bayramda heryer yağışlı gösteriyor şansıma galiba kurban bayramına sarkacak benim gezme işi :)
@umutakkoyun7325
@umutakkoyun7325 3 aylar önce
@@umt25akdere hocam ne yaptınız tek başına gidebildiniz mi gittiyseniz nasıl geçti
@melikegoker1288
@melikegoker1288 5 aylar önce
Son dakika plan yapanlar için turla gitmek uçak bileti ve konaklama için çok daha ekonomik. Gideceğiniz ülkelerde mutlaka Türkçe rehber vardır. Basit bir kaç google aramasıyla rehberlerle iletişim kurabilir, turların sunduğu pahalı ekstra turlar yerine günlüğü 50 dolardan kişiye özel Türkçe rehberle her yeri daha ekonomik ve kolay gezebilirsiniz.
@calimero9382
@calimero9382 Yıl önce
Dil bilen fakat turla gitmek istemeyen birine neler tavsiye edersiniz acaba? Yani eksileri, artilari neler olabilir, nasil bir plan yapmak gerekir bunlarla ilgili biraz tavsiyede bulunabilir misiniz?
@Tamer87712
@Tamer87712 Yıl önce
Tek başıma Kars, Erzurum ve Doğubayazıt'ı gezmiştim. Çok zevkliydi. Ama yabancı bir ülkede İngilizce bilsem dahi hizmeti satın alarak gezmeyi tercih ederim. Yurtdışında macera aramaya gerek yok. Zaman sınırlı.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Yurt dışı gezilerindeki zaman sınırı dediğiniz gibi bir çok kişiyi turlara yöneltiyor haklı olarak.
@DMPTV1
@DMPTV1 Yıl önce
İlk soruya cevap vererek yorumlara düşelim :) Gezmek benim için hayatı en dolu şekilde yaşamaktır. Gezmek hobilerin üstünde aynı zamanda bir keşfetme ve hayatı anlamlandırma serüvenidir. Hayat defterinin sayfalarını anılarla doldurmaktır gezmek.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Ne güzel demişsin, hayat defterinin sayfalarını anılarla doldurmak lazım...
@DMPTV1
@DMPTV1 Yıl önce
@@mertsezervlog Sağolasın abi, fırsat buldukça gezeceğiz, koronalı ve evde hapis günlerin acısını çıkartacağız inşallah :)
@soner7344
@soner7344 Yıl önce
Tekmi yoksa arkadaşlarla gezmek mi daha iyi
@aysenbayaztoglu2071
@aysenbayaztoglu2071 Yıl önce
Ya tek başına gezeceksin ya da "bana fark etmez" demeyen ne istediğini açık açık söyleyip, arada ayrılabileceğin biriyle gezeceksin. Mesela Barcelona'da ben Casa Mila'yı gezmek isterken birlikte gittiğim arkadaşım oraya giriş parası vermek yerine Zara Outlet'de alış veriş yapmıştı ;) Ben de rahat ettim O da... Sonra güzel bir pastahanede buluşup gördüklerimizi paylaştık...
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Hahaha çok doğru Ayşen hanım. Dediğiniz gibi seyahat arkadaşı biraz rahat olacak ki diken üstünde bir tatil olmasın :)))
@karanlkdunya790
@karanlkdunya790 6 aylar önce
Ben 18 yaşımdayım para biriktirmeye başladım tur ile beraber Balkan turu hayalim var inşallah işim rast gider ❤
@aysek85
@aysek85 3 aylar önce
Yurtdışı için özellikle tur daha güvenli ve rahat olur diye düşünüyorum,tek başıma gittim ama çok karın ağrısı çektim başta.
@gokhanbarutcuoglu90
@gokhanbarutcuoglu90 Yıl önce
Bilgiler için teşekkür ederim. Kesinlikle tek başına.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
:)
@makbuleturk7277
@makbuleturk7277 9 aylar önce
Merhaba, biz de geçtiğimiz yaz eşimle birlikte çok iyi ingilizce bilmememize rağmen schengenimizi aldık arabayla kocaeliden bulg. sırb. macar. avus almanya ve hollanda olmak üzere bir sürü ülkeden ve şehirden geçtik belirlediğimiz başkent ve hoşumuza giden Hallstatd(Avusturya) ve Giethoorn(Hollanda) yerleri gezme fırsatımız oldu, dil konusunda çat pat anlaşabildik bir sorun yaşamadık. Bu tatili planlarken çoğunlukla her gideceğimiz şehir için paylaşılan videoları izleyip buna göre bir plan oluşturdum; sizin de belgrad ve budapeşte videolarınızı görmüştüm ilk olarak, sonrasında eskişehir edirne gezileri planlarken yine sizden tavsiyeler aldım, emeğiniz için teşekkür ederim, çok yardımı oluyor bu tarz videoların.
@mertsezervlog
@mertsezervlog 9 aylar önce
Faydam dokunduysa ne mutlu bana :) Ayrıca tecrübelerinizi de paylaştığınız için teşekkür ederim, inanıyorum ki tek başına yola çıkmaktan tedirgin olan dostlarımız için işe yarar bir tecrübe olacaktır.
@emrahbaris412
@emrahbaris412 Yıl önce
Bana göre en güzeli yürümeyi seven bir yada iki arkadaş max. üç kişi gezi planı yapmak :)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Kafa nereye biz oraya :) en güzeli
@scarew99
@scarew99 20 gün önce
Mert bey yesil pasaportla ilk kez y.disi cikacagiz . Dil olmadan. Nurnberg -prag-budapeste-viyana trenle gezip. Viyandan ucakla donus. Tur olmadan sizce yapabilirmiyiz. Dil yok ama mobil translate ile cozemezmiyiz transferleri en azindan
@Grafik-Tasarim-Kodlama
@Grafik-Tasarim-Kodlama 7 aylar önce
Tur ile vize almak daha mı kolay... Schengen vizesi alımı ile ilgili de video bekliyoruz...
@mertsezervlog
@mertsezervlog 7 aylar önce
Neden olmasın 👍
@kartalmurat05amasya59
@kartalmurat05amasya59 Aylar önce
Bende yurtdisi turuna tek başıma katılmak istiyorum.Her gece yatmadan turlara bakmak iyice hobim oldu bendeaa henüz hangi turla gideceğime karar veremedim bi balkan turu düşünüyorum tek basina gitmek de ne gibi sıkıntılar olabilir acaba turda çok fazla bi sikinti olmaz gibi daha önce tek basina katılan birisi varsa onu tecrübelerini dinlemek isterim
@CatMulier
@CatMulier 8 aylar önce
bana göre turla gitmekte tek başına gezmek. Çünkü Türkiyedeyiz maalesef tek başına gezmek abaza erkekler yüzünden zehir olma ihtimali yüksek. Hatta tek bir kadın için turla gitmek bile sıkıntı olabilir. ama yinede tek tatil yapmaya aşığım
@oguzhanyurdagoz
@oguzhanyurdagoz Yıl önce
Enduluse gitmeme vesile olmustunuz. Seviliyorsunuz
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
☺️☺️
@sevgisiz3062
@sevgisiz3062 5 aylar önce
Kapadokya için tur arıyorum, ama yeniyim, nasıl bulabilirim tur seyehatlerini ?
@mrslifeisadream
@mrslifeisadream Yıl önce
Ben türkçe yeni öğrendim. Sizin video bence çok belli ve bilgisiniz doğru anlattın. Sevendim
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Teşekkür ederim :)
@madamevenus
@madamevenus 3 aylar önce
Merhaba internet için yurtdışı hat almak mı mantıklı, internet sorununu nasıl çözüyorsunuz yurtdışında
@cenkdegirmenci_tr
@cenkdegirmenci_tr Yıl önce
Tek her zaman iyidir. :) Teşekkür ederiz efendim.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
:)
@aksikanal6507
@aksikanal6507 Yıl önce
Tur da büyük rahatlık ama aykırı gezginlere göre değil:)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Evet kesinlikle değil :D
@salih3752
@salih3752 Yıl önce
Ben ilk yurtdışı gezime Tayland gittim tek basıma ve hiç bir sorun yaşamadım tek gezmek en güzeli
@huseyinguner6033
@huseyinguner6033 Aylar önce
Dil bilmiyorsanız tek gezemezsiniz
@salih3752
@salih3752 Aylar önce
@@huseyinguner6033 dil bilmiyorum demedim zaten
@huseyinguner6033
@huseyinguner6033 Aylar önce
@@salih3752 Dil bildiğin için tek başına gidip gezmesi kolay zaten onu diyorum dil bilmeden gez bakalım birde
@kaanerdem2822
@kaanerdem2822 Yıl önce
Turla gitmek yurtdisinda baya cazib olabiliyo
@dilara13
@dilara13 2 aylar önce
Video icin tesekkurler. Ancak bir sorum olacakti ben ve arkadasim beraber denizliden afrodisias a gidecegiz. Yol kısa ancak cevredeki restaurantlar 2 3km uzaklıkta. Dsha önce böyle bir deneyimimiz olmadıgı için biraz endişeleniyorum açıkçası.😅 Arabamız yok ulaşımı taksiyle rahat bir şekilde halledebilir miyiz sizce? Bunu sormak istemistim. Simdiden tesekkurler😊
@superliggolleri1350
@superliggolleri1350 12 gün önce
Benle tek gidersem tur ile saha uygun geliyor ama ayri takılıyorum
@uygare
@uygare Yıl önce
neresi olursa olsun tur ile seyahat pişmanlıktır :)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
:)) Yalnız gezmeyi sevenler için bir dernek kuracağım epey varız :)
@MertGundogduu
@MertGundogduu Yıl önce
tabii ki tek başıma gidiyorum. :)
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
:)
@alattintiryaki7944
@alattintiryaki7944 Yıl önce
Mert sezerler gitmek en güzeli 😎😎
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Hahah aslında bir ara yapsak ya bir gezi
@MehmetErtas6535
@MehmetErtas6535 6 aylar önce
Mrb abi turla gidip dönmesek iltica edebilir miyiz
@ahmetkaradurmus2156
@ahmetkaradurmus2156 11 aylar önce
Hocam ben ilk defa çıkmayı düşünüyorum ilk defa olacağı için turla çıkmayı tercih ederim
@mertsezervlog
@mertsezervlog 11 aylar önce
İlk defa çıkacaksanız daha uygun olabilir
@nukhetkarabulut6597
@nukhetkarabulut6597 10 aylar önce
Nereye gideceksiniz
@gorkemayar2062
@gorkemayar2062 10 aylar önce
@@nukhetkarabulut6597 bende ilk defa yurt dışına çıkmayı düşünüyorum balkan turu yapmayı planlıyorum öneriniz var mı
@nukhetkarabulut6597
@nukhetkarabulut6597 10 aylar önce
@@gorkemayar2062 şuan Dubai turu yapmayı düşünüyorum
@user-ul2uj7ui7k
@user-ul2uj7ui7k 5 aylar önce
@@nukhetkarabulut6597 peki vize almak zor oluyor mu? Önce tur satın alıp sonra mı vizeye başvurmamız gerekiyor nasıl yapacağız? Portekiz’e gitmek istiyorum pasaportum var ama daha önce yurtdışına çıkmadım vizem de yok
@fatihdemir693
@fatihdemir693 Yıl önce
Bir dezavantajı da çeşitli bahanelerle turu iptal ediyorlar. Bu tur iptal oldu isterseniz şu tur var oraya yönlendirelim diyorlar. Bunu yapan da kurumsal firmalardan biri.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Ne yazık ki Türkiye'de kurumsalı murumsalı fark etmiyor. Hepsi aynı
@NarKabuguBLN
@NarKabuguBLN Yıl önce
ya antalyada bizim akrabalar vardı ben bi geziye çıkayım orda da kalırım iyice gezerim DEMEYİN Gezinizin yarısından fazlası çöp olur. O akraba işi sadece otelde yatmak gibi olmuyor.
@mertsezervlog
@mertsezervlog Yıl önce
Haha kesinlikle çok doğru
@milwaukeeecannibal
@milwaukeeecannibal 3 aylar önce
Turla gidip onlarla dönmezsek ne olur? Mesela iltica etsek
@yusufakpnar2492
@yusufakpnar2492 2 aylar önce
Benim de tek sorum o acaba ne olur
@gorkemayar2062
@gorkemayar2062 10 aylar önce
Ben ilk defa yurt dışına çıkmayı düşünüyorum ama çevremde ne arkadaşım var ne yurt dışına çıkıcak biri var ve hangisinin iyi olduğunu bilmiyorum ve ingilizcem yok
@mertsezervlog
@mertsezervlog 10 aylar önce
Belki uygun bir tur ile ilk defa tecrübe edinip ikinci defa tek başına gitmeyi deneyebilirsin. Çünkü uçaktan indiğin andan itibaren ulaşımından yemeğine, gezilecek yerinden ıvır zıvırına iletişim kurmak zorunda kalabilirsin tek gittiğinde. tur sana iyi bir tecrübe olur hem de gözlem yaparsın "tek başıma gelsem ne yapmam lazım" diye
@gorkemayar2062
@gorkemayar2062 10 aylar önce
@@mertsezervlog teşekkür ederim reklam olmuyacaksa güvenilir tur şirketleri var mı sizin önerebileceğiniz
@harun6417
@harun6417 9 aylar önce
@@gorkemayar2062 merhaba buldunuz mu hangi tur şirketleri güvenilirmiş ? Ayrıca vizeli giderken tur şirketi mi hallediyor süreç nasıl işliyormuş ?
@gorkemayar2062
@gorkemayar2062 9 aylar önce
​@@harun6417 öncelikle merhaba hiçbir tur şirketine %100 güvenemezsiniz fakat bunlar puanları yüksek olanlar.Şikayet varda bazı şikayetler elbette var fakat trivago,tatilsepeti bunlar onlara nazaran daha iyi gibi duruyor.Vize ücreti dahil olan seferler var olmayan seferlerde.Sürecin tam nası işlediğini bilmiyorum ama
@umt25akdere
@umt25akdere 8 aylar önce
Galiba ben seni uras benlioğlunun videosunda gördüm :)
@mertsezervlog
@mertsezervlog 7 aylar önce
:)
@zakir1490
@zakir1490 10 aylar önce
Elinizden pasaportu aldılarmı
@mertsezervlog
@mertsezervlog 10 aylar önce
Neden alsınlar?
@zakir1490
@zakir1490 10 aylar önce
@@mertsezervlog oyledediler
TL İle Krallar Gibi Arnavutluk!
39:55
Noluyo Ya ¿
görünümler 5 Mn
ARABADA GTA 6 OYNADI #shorts
00:29
Osman Kalyoncu
görünümler 1,7 Mn
Kardeşlerim 107. Bölüm @atvturkiye
2:15:03
KARDEŞLERİM
görünümler 4,8 Mn
Bir Günde Nallıhan | Nallıhan - Ankara
13:56
Mert Sezer
görünümler 26 B
Yurtdışı Tur Satınalmadan Önce
7:17
Kaan Şaf
görünümler 8 B
18 ÜLKE TEK VİDEO! - Büyük Avrupa Turu Maceram
36:52