313 Ayett'el Kürsi ile Mucize Yaşan..Ne Muradın Varsa Niyet Et ve 313 Defa Dinle..(Hayatın Değişsin)

  görünümler 1,204,386

Tezcan Özkaya

Tezcan Özkaya

Yıl önce

Ayet-El Kur-sinin Faziletleri

Ayet-el kürsinin birçok faziletleri vardır. Hazreti Allahın tevhidi ile alakalı olan bir ayettir.

* Ayet- el kürsi okunan eve şeytan giremez. O evde büyü tutmaz.

* Devamlı olarak ayet- el kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir.

* Ayet- el kürsi nimetler 313 defa okuyup ve her okuyuşta hu diye üfürülürse o nimet bereketlenir. 313 ayet- el kürsinin hatim adedidir.

* Ayet- el kürsi okumayı adet edinen kimsenin geçmişte işlemiş olduğu günahlar bağışlanır. Hazreti Allah o kişiye hayır kapılarını açar.

Bir kişi 7 defa okuyup birincide sağına ikincide soluna üçüncüde önüne dördüncüde arkasına beşincide yukarı altıncıda aşağı ve yedincide içine hu diye üflerse ve son olarak etrafını çevreleyecek şekilde üflerse melekler onu çevreler ve o gün içinde o kimseye bela isabet etmez.

* Ayet- el kürsi her namazdan sonra okunmalıdır. Bunu okuyan kişiye cennetin sekiz kapısı açılır ve dilediği kapıdan cennete girer.

* Cenabı hak sevdiği bir kuluna namazdan sonra ayet- el kürsi okumayı unutturmaz. Kabir ehli için okunursa cenabı hak ayet-el kürsinin fazileti hürmetine o kabir ehlilin kabrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan kişiye de sevap yazılır.

* Gece yatmadan önce okunursa kişi kendini ve ailesini güven içine almış olur. Sıkınltılı zamanlarda okunursa Allah’ın izni ile sıkıntı geçer.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur.

Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.

Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

Bu ayeti okumaya ancak peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.

Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunuda koruyup güven içine alır..

YORUMLAR: 1 789
Tezcan Özkaya
Tezcan Özkaya Yıl önce
Ayet-El Kursinin Faziletleri
Naila Aliyeva
Naila Aliyeva Yıl önce
ALLAHIM bu oxunan duanin xatirine balalarimizi serden, bohtandan, merdimazardan , xeta ve belalardan hifz ele.AMIN
Doğan Güneş
Doğan Güneş Yıl önce
Allahım oğlum İbrahim sifa ver bütün hastalara şifa ver yarabbim okuyandan Allah razı olsun
minskraft
minskraft Yıl önce
Allahim kimin ne muradi varsa ver herkesi halal neymetlerinle neymetlendir amin
sevgi kurtby
sevgi kurtby Yıl önce
Allah’ım sen burda olanların hepsinin duasını kabul et sen duamı biliyorsun herşey senden hayırlı ise olsun değilse de tez elden kalbimi yüreğimi soğut 🙏🏼
Hasip Şahin
Hasip Şahin
Ya Rabbim.. şu an yer yüzünde yaşayıpta; sıkıntı içinde olan, darlık içinde yaşayan, borcu yüzünden düşünceye dalan her kim varsa İmdadına yetişip feraha kavuştur. Bizleri merhametinden esirgeme Ya Rabbim... Bizlere hayırlı kapılar açıp, birlik bütünlük halinde vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza sahip çıkan kullarından eyle Ya Rabbim... Amin. Amin. Amin.
memet mert
memet mert Yıl önce
Yüce rabim kimin ne muradi varsa kimin sikintisi hastlgi varsa bu dua ona sifa olsun icinde de bana 🙇🙇🙇
yasar
yasar Yıl önce
Allah razı olsun ağzınıza nefesinizi sağlık okuyan dinleyen herkesin Allah dileklerini kabul etsin Tezcan hocam Allah razı olsun sizden
Gülcan Avci
Gülcan Avci Yıl önce
Allahım bu okunmuş olan Ayetel Kürsiyi evimize ailelerimize dirlik sağla yarabbim sağlık ver yarabbim Allahım sen buyuksun
ismail yıldırım
ismail yıldırım Yıl önce
Arkadaşlar başımızda büyük bir müsübet var ailece Allah rızası için bizlere dua edermisiniz Allah şimdiden herkesin yardımcısı olsun
Ramal Cocuk
Ramal Cocuk Yıl önce
Bu gozel cuma gunu ,okunan Ayetul- kursu hormetine evlerimize ,ailelerimize xowbextlik ,sagliq ,mehribanliq ,bol ruzi- bereket eta ele Amin .Balalarimin xowbextliyi ucun yardimci ol Allahim Amin
Nigar Asan
Nigar Asan Yıl önce
Her nereye gitsem okurum, namazdan sonra, yatırken okurum ayetel kürsi çok tehlikelerden korudu trafik kazası geçirdim burnumuz bile kanamadı hâlâ okurum dilimden düşmeyen duadır çok ferahlatıcı bir duadır 💯❤️💐🌹
Pınar Yıldız
Pınar Yıldız
allahım sen kimseyi darda bırakma hayırlı kapılar ac bereketi üstümuze yagdır maddı manevi dualarimı boş cevirme 🙏🙏🙏
Gülcan Avci
Gülcan Avci Yıl önce
Allahım bu okunmuş olan Ayetel Kürsiyi evimize hanemize koruma sagla yarabbim
Ali Özer
Ali Özer
Rabbim Sana sığınıyorum ben saf Bi insanım kalbim temiz her yüzeme güleni dost gibi görüyorum ve kendim gibi görüyorum Rabbim arkamdan iş çeviren kim varsa sana havale ediyorum benim ve Ailemin üzerimizde büyü nazar ne varsa dev et gitsin bizden bütün kötülükleri uzak eyle aklımızın ermediği ne varsa hakkımızda hayırlı eyle biz senin gölgende mutluyuz Rabbim sana sonsuz şükürler olsun Hamdolsun inşallah Amin
Gunseli Kaman
Gunseli Kaman Yıl önce
Allahım çoluğumuzu ,çocuğumuz belalardan kazalardan şeytanı insanlardan koru sağlıklı olsunlar . Amin 🤲🤲🤲🙏🙏🙏
Gülcan Avci
Gülcan Avci Yıl önce
Allahım Amasya'da ki askerlik yapan çocuklarımızı sen koru sen gozet
Koza Ercetin
Koza Ercetin
Yorum yazan bütün kardeşlerimin dualarını RABBİM kabul eylesin. Sıkıntılarınız gitsin, acılarınız bitsin inşaALLAH. Hepinizin duaları için AMİN.
Ayşe Karakaya
Ayşe Karakaya Yıl önce
Allah'ım bütün hasta kardeşlerimize ve onların arasında benim oğluma şafi ismiyle şifa versin inşallah
Mürüvet Bal
Mürüvet Bal Yıl önce
Rabbim dualarımızı dileklerimizi kabul etsin inşallah 🤲🤲
A101 Teknesinin Gerçek Fiyatı! #shorts
1:00
Stres Beats - Taladro - Dön Diyemedim
3:57
Anadolu Rock
görünümler 140 B
Bakara Suresi | Mohmed Hesham
2:29:03
fussilet Kuran Merkezi
görünümler 2 Mn
41 Times Surah Waqiah سورة الواقعة
5:12:01
Ruha Şifa Sesler
görünümler 103 B