Dünyayı Sallayan Türk Fabrikası | Bursalı İğrek Makina'nın Başarı Hikayesi...

  görünümler 353,726

StoryBox

StoryBox

6 aylar önce

StoryBox’ın bu haftaki konuğu 1946 yılında Bursa’da kurulan İğrek Makine… Otomotiv, enerji, çimento, madencilik, havacılık, gemi üretimi ve inşaat sektörlerinde kalıp, redüktör ve ana parça gibi talepleri üreten İğrek Makine’nin hikayesini yönetim kurumu başkanı Orhan İğrek anlattı. Babası Osman İğrek’in kurduğu şirketin en başından geldiği süreci aktaran İğrek, yaşadıkları zorlukları, kırılma noktalarını, dünyaca ünlü firmalarla yaptıkları çalışmaları tek tek aktardı. “Kazandığımızı yatırırız” diyen Orhan İğrek, “Bu da iyimserliğin bir sebebi ya da ülkeye olan borcu ödemek. Ölene kadar da öderiz. İnanmak yaşam tarzıdır. Hiçbir şeyden kusur kalmadım. İşim benim için hobi” sözlerini sarf ediyor.
StoryBox'ı diğer mecralardan takip etmek için;
TRshow: bit.ly/2V8w0Ww
Instagram: storyboxweb
Twitter: StoryyBoxx?s=20
----------------------------------------------------------------------
StoryBox, Türkiye’yi anlatan insan hikayeleri üreten yeni bir medya mecrasıdır. Çalışmalarına Aralık 2019’da başlayan StoryBox ve ekibi yeni dünyada yeni medyanın tüm unsurlarını kullanarak bundan sonra her Perşembe karşınızda olacak. Girişimcilikten spora, güncel konulardan yeni dünyaya kadar birçok alanda yaratıcı kurgu ve müzik kullanılarak belgeseller ve video içerikler üretilir…

YORUMLAR: 439
StoryBox
StoryBox
İş hayatınızdaki kırılma noktası neydi?
osman osmanoğlu
osman osmanoğlu
Ben de tanışma fırsatı buldum kısa bir yemekte. Kendine bey değil amca , abi diye hitap ediliyordu. O alçak gönüllülüğünü çok takdir etmiştim ve gençlere çok değer veren bir insan; bazı ahlaksız iş adamlarının medya patronlarının yerine böyle kaliteli kişilerin tanıtılması dönemli bence saygılar sevgiler.
HAKAN ÇÖM
HAKAN ÇÖM
Ne muhterem insanlarsınız.Bir sanayici olarak sizi izlerken çok gururlandım.İsminizi bugüne kadar duymamaış olmak utandırdı beni.StoryBox kanalına çok teşekkür ederim.
Alaaddin Öztürk
Alaaddin Öztürk
Allah sizin gibi vatan severlerin sayısını artırsın inşallah Allah sizden razı olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Faruk YEŞİLYURT
Faruk YEŞİLYURT
Böyle bir ailede bulunmuş olmaktan övünç ve sevinç duyuyorum. Bana bu fırsatları, olanakları ve staj imkanı sundukları için başta Orhan İĞREK Bey olmak üzere tüm İğrek Makina ailesine teşekkürlerimi borç bilirim, daha nice başarılara inşallah.
Yasin Kaya
Yasin Kaya
Ülkedeki Perde arkası kahramanlarından biri. Ellerinden öperim.
Talip Talha Sürücü
Talip Talha Sürücü
Bu başarıdaki bir insanın kapıdaki güvenliğinden mutfaktaki aşçısına kadar personelinin ismini bilmesi çok değerli ve çok onurlu bir şey benim için böyle vatandaşların iş adamlarının Allah sayısını arttırsın böyle insanlar olmamız içinde Rabbim bize yardım etsin Helal olsun TÜRKİYE için bizde inşAllah bu abilerimiz gibi bireyler olabiliriz
İsmail Çakıroğlu
İsmail Çakıroğlu
Böyle düşünmeniz şahsen beni mutlu etti Türkiye ye adanmak üretmek ne kadar güzel
Melih çizmeci
Melih çizmeci
Bursa’da gençlik kampında bizi ziyarete gelmiş ve bizlere ilham olmuştu. Allah göğsünü kabartsın.
Serhat Cakır
Serhat Cakır
Cenabı Allah dağına göre veriyor Kurban olayım Allah'ım bu insanları koru muhafaza eyle gurur verici gözlerim yaşardı Allah razı olsun Allah nazardan korusun inşallah
Bülent Yıldırım
Bülent Yıldırım
Allah uzun ömür versin ülkemizin sizin gibi insanlara ihtiyacı var.
Bir Bilgi
Bir Bilgi
Çok küçük yaşlardan itibaren baba mesleğinin içinde pişmiş, kendini geliştirmiş ve hala öğrenmekten bıkmamış. Aslında bir işte başarılı olmanın temel kurallarını açıkça ifade etmiş. Benim yorumumsa şu dünyada memur çocuğu olarak dünyaya geldiysen yerinde sayarsın, başka hiçbir meslek dalına adım atamazsın çünkü ailen müsade etmez ve arka çıkmaz, sonra bir başına hayırsız evlat olarak kalırsın ortada.
Elber İsa göçetler
Elber İsa göçetler
Böyle adamlara bayılıyorum, 15 yaşındaki gençlere ilham olsun....Vatan sevgisi nedir? İşte budur....Aşk nedir? İşte budur....
Mukbil Dundar
Mukbil Dundar
Yaptiklari sabit tablali gantry tipi CNC isleme merkezini yapan firma tüm dünyada 50yi gecmez , hele 5 eksen kafayla bu tip bir makineyi layikiyla yapan firma sayisi inanin cok azdir. Cok buyuk bir is yapiyorlar , tebrik ederim , Allah yollarini acik etsin.
fatih karakaplan
fatih karakaplan
Bu ülke için emek veren böyle güzel abilerimizden Allah razı olsun..
Mehmet Altıntaş
Mehmet Altıntaş
Bu ülkeye olan katkılarından dolayı ve böyle örnek insan olmasından ülkesine olan bağlılığından dolayı Allah razı olsun
İlker Bozkurt
İlker Bozkurt
gözlerim yaşararak, gururla, geleceğe karşı umutla ve ibretle izledim. Allah çok daha muvaffak etsin.
Sami Keskin
Sami Keskin
Helal olsun, ülkemizin sizin gibilere çok ihtiyacı var.
Ted Innovation
Ted Innovation
Allah sayılarınızı arttırsın her kim ki bu ülke için bi çivi kadar dahi katkı sunarsa bile Allah ondan razı olsun
Galata Kulesi İSTANBUL
Galata Kulesi İSTANBUL
ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN....Türkiyemin gerçek sahipleri... sizlere çok şey borçluyuz....