Eski Monitörlerde Görüntü Neden Daha İyiydi? - Gamescom 2023 #40

  görünümler 310,258

Technopat

Technopat

3 aylar önce

Technopat.net Yayın Kanalları ve Sosyal Medya Hesapları:
◭ Site → www.technopat.net/
◮ Forum/Sosyal Ağ → www.technopat.net/sosyal/
◩ TikTok → / technopatnet
◪ Twitch → / technopat
◧ LinkedIn → / technopat
◨ Twitter → / technopatnet
◎ Instagram → / technopatnet
◫ Facebook → / technopat
○ TRshow → / technopat
◙ / @technopat
→ Technopat Global TRshow/TPN → / @tpn
→ Technopat Social English/International Section → www.technopat.net/sosyal/bolu...

YORUMLAR: 143
@desiqneer5317
@desiqneer5317 3 aylar önce
Adam saçsızdı nasıl saç ekmişlerse undertaker a dönmüş adam :D
@AliGungorTech
@AliGungorTech 3 aylar önce
Undertaker'ı severiz :D
@canmertinyo
@canmertinyo 3 aylar önce
😅😅
@stygainproducer
@stygainproducer 3 aylar önce
Teknopat'tan herkese merhaba ben Recep baltaş, Ali taker bugün sizlerle 13 nesil işlemcilere nasıl k.o. yapılır onu göstericez,işlemciyi etkisiz hale getiren en önemli şey.... 😅😅😅
@wirnonwirnon8034
@wirnonwirnon8034 2 aylar önce
​@@stygainproducer Baltaştaş
@selami32
@selami32 3 aylar önce
LCD'de pixelleri kötü görünen oyununun CRT'deki iyi görüntüsünu yine LCD'den görüp karar vermek
@Tlyrc
@Tlyrc 2 aylar önce
Olur ki
@umut-kum-25
@umut-kum-25 Aylar önce
CRT'nin devasa piksellerini görmemişler herhalde?
@vtecpn4751
@vtecpn4751 3 gün önce
11 mi kullanıyon ağa lcd mi kaldı bu devirde
@mucahitemir5083
@mucahitemir5083 3 aylar önce
İlk monitörüm 14" crt semi-flat bir monitördü. Crt'den lcd'ye geçiş dönemini dün gibi hatırlarım. Bilhassa internet cafelerde kimse oturmak istemezdi lcd'li masaya. Crt'ye göre çok daha soluk kalırdı. Lcdler önce 4:3'tü aynı crt'ler gibi. sonra 16:9-16:10 çıkmaya başladı. Bunları da kimse kullanmak istemezdi. 4:3 olacak Crt olacak.
@harunkaramuklu1460
@harunkaramuklu1460 3 aylar önce
Yok yok gerçekten öyle. Eski CRT monitörler gerçekten çok daha güzel ve gerçekçi renklere ve net keskin görüntüye sahipti. Bu bir gerçek. Hiçbir LCD ve Amoled, CRT monitörlerin verdiği görüntü kalitesini veremiyor halen. Ayrıca LCD'lerde, Amoled'lerde şöyle bir şey var. Çözünürlük ne ise, o görüntüyü vermek gerekiyor. Örneğin 1368*720 monitör sadece bu çözünürlükte net. Biraz aşağı veya biraz yukarı çözünürlük olduğu anda keskinliği kaybediyor. Aynı durum 2K ve 4K monitör ve tv'lerde de mevcut. 4K TV'ye ve monitöre 2K veya 1080p görüntü verince hemen bozuluyor. Halbuki 2K ve Full-HD çok yüksek çözünürlüklerdir. Üretim çözünürlüğü ne ise o görüntü harici çözünürlüklerde hemen görüntü silikleşiyor, netliği, canlılığı yitiriyor. CRT'de şunu fark etmiştim. Hangi çözünürlüğe alırsan al, hep net ve keskin. Seni illa bir çözünürlük ile kısıtlamıyordu. LCD'lerin tek güzel yani hafif ve ince olmaları.
@Hypersonicbiker
@Hypersonicbiker 3 aylar önce
Kesinlikle. Sadece çözünürlük de değil, renkler de maalesef CRT kıvamına ulaşamadı. Elektron tabancası ile çalıştığı için tepki süresi de 0 diyebiliriz. LCD monitörlerde doğal olarak gecikme var.
@ozgegunaydn1935
@ozgegunaydn1935 3 aylar önce
Daha az yer kaplama, elektrik tüketimini düşürmesi ki crt de kullandım PC de ve LED kadar gözümü yormuyordu
@yasartas9654
@yasartas9654 2 aylar önce
Harbi ya bir ara viewsonic'in crt monitörlerine hastaydım ya o renk cümbüşü çözünürlüğü ama LCD'yi CRT monitör ile kıyaslamam çünkü ikisininde olayı çalışma mantığı farklı.O yüzden ikisi de güzel
@EgemenPolat
@EgemenPolat 2 aylar önce
​​@@Hypersonicbikerhahaha lcd de gecikme mi var, CRT monitor kullanmasak dogru diyecegiz, CRT monitör herseyden etkilenirdi ghost bile olurdu, adim adim goruntu silinirdi. O kadar super bir teknoloji degildi. Genelde 60hz tazeleme hizlari vardı, hava soğuk ise ekranin tazelemesibi görürdük çocukken 😅
@thetimess308
@thetimess308 Aylar önce
Kanka eski Philips tüplü monitör var crt mi iş yapar mı
@amigaosTR
@amigaosTR 2 aylar önce
Olay "scanline" dediğimiz tarama satırlarından kaynaklanıyor. O grafikler doğal olarak scanline ile gelen CRT'ler için üretiliyor. Eski oyunları güncel bir ekrandan izlemek isterseniz, pek çok emulatörde "scanline" özelliğini açarak test edebilirsiniz. Ayrıca pi gibi cihazların yeni ekranlarda "eskisi gibi" görünebilmesi için donanımsal aparatlar üretiliyor.
@speciaa7846
@speciaa7846 3 aylar önce
2006'da ilk pc mi Casper'dan almıştım. Crt yerine Lcd monitör getirmişlerdi. "Bu sizde kalsın istiyorsanız 50 lira fark vereceksiniz yoksa bir kaç gün içinde crt monitör gelecek onunla değiştireceğiz" demişlerdi ben ille de crt monitörü istemiştim. 😂
@CemilLokman_
@CemilLokman_ Aylar önce
Fifa 99 bizim tüplü yumatu televizyonunda çok net bir görüntü verirdi,aynı oyunu full hd panasonic tvide çamur gibi oynatıyor
@devilichus
@devilichus 2 aylar önce
İlginç şeyler var adamlar CRT lerdeki piksel özelliklerini kullanarak yağmur falan yağdırıyordu sonic de mi neydi Şimdi bilen arkadaşlar yazar ya da link atar belki. Teknolojiyi akıllıca kullandıkları türlü grafiksel işler yaptıkları dönemler. En çok da GTA 2 remake edilse arabaların mevcut spritelarındaki klasik retrofütüristik tarz da korunsa nasıl olurdu hep merak etmişimdir modern grafiklerle -konudan biraz saptım ama- Alex Tsekot adlı bir 3D sanatçı bunu bir iki tane aracı remaster ederek yaptı. Tabi full remake bambaşka olurdu umarım bir gün düşünürler.
@BeybladeTurkey
@BeybladeTurkey Aylar önce
Dikkat ederseniz eski ekranlar kamera da yer degistirir gibi karmasiklasiyorken, yeniler duzgun ruruyor.
@EFIShell
@EFIShell 25 gün önce
Sony'in en üst seviye televizyonu bunlar değildi. Sony HDVS serisiydi (1080i 60Hz ekipmanların serisinin adıydı). Onun bir altı ise Profeel serisiydi (Profeel Pro modeli gibi tasarım ödüllü modelleri vardı ve bunun reklamı 1080i 60FPS olarak kayıt edildi).
@user-vl6ds2jl8n
@user-vl6ds2jl8n 2 aylar önce
*Kral ne yaşlandın be* 😢
@LordMustapha
@LordMustapha 2 aylar önce
Ali bey sesiniz tanidim uzun sure teknopat izlemedim sizi görünce sevindim ve yeni halinizi çok beğendim ilk başta tanıyamadım
@tayko_6324
@tayko_6324 7 gün önce
Abi adam nasıl yaşlanmış büyümüşüz lan harbiden 2012-2014 yıllarında izliyordum sanırım çocuktum daha şimdi yaş oldu 21 zaman çok hızlı geçiyor harbiden
@redratear
@redratear 2 aylar önce
148x148 px çözünürlük ile başladı ilk crt monitorler. C64 dr ilk kodumu yazdığımda buna dikkat ederek yazıyordum...
@mustafasavul9680
@mustafasavul9680 2 aylar önce
Bende 2006 Yılında Bir LG Flatron CRT ekranım vardı. Düz ekran ve şimdiki monitörlerin stilindeydi ve görüntü inanılmaz iyi duruyordu.
@mustafaerkek5023
@mustafaerkek5023 3 aylar önce
CRT Tv ler 4:3 oranında 720 ye 576 gibi çözünürlüğe sahip yani Hd'ler. Diğer iyi yönlerini diğer arakdaşlar yazmışlar. Atariyi bende oynadım. Renk tonları ve netliği çok iyiydi.
@GodSlayerJoker
@GodSlayerJoker Aylar önce
576p hd değil
@EFIShell
@EFIShell 25 gün önce
Hayır, HDTV değil bunlar. Resmi olarak SDTV (eğer 16:9 ise PALplus vs gibi ona da EDTV) deniyor. Ama 1979'dan beri aktif olarak HDTV diye bir şey Japonya'da vardı. Sony HDVS serisine bakabilirsiniz.
@muratkanankara891
@muratkanankara891 3 aylar önce
Ses kapalıymış Undertaker ne alaka derken Ali abi olduğunu farketmemle yaşadığım şok :)
@mustafadogan4508
@mustafadogan4508 2 aylar önce
20 sene sonra Doğukan Adal :D
@R-Rpt
@R-Rpt 2 aylar önce
Evime arcade makinesi alacağım fakat hepsine lcd koymuşlar, o crt monitörler oyun için özel üretilmiş ekranlar oluyormuş ayrıca.
@MrKemal17
@MrKemal17 3 aylar önce
CRT’nin teknik olarak üstün olduğu kısımları açıklayabilir misiniz?
@AliGungorTech
@AliGungorTech 3 aylar önce
Kare piksel değil yuvarlak bir ışın vuruyordu, bu elektron tabancası etkisi kenarların tırtıklı değil de yumuşak olmasını sağlıyordu. Keskin değil, yumuşak bir dağılım. Aynı grafikleri alıp modern ekrana koyunca farklı duruyor, oysa o oyunlar yapılırken grafikler CRT'te görülüp düzeltiliyordu.
@MrKemal17
@MrKemal17 3 aylar önce
@@AliGungorTech Teşekkürler
@Hypersonicbiker
@Hypersonicbiker 3 aylar önce
​@@AliGungorTech Renkler de aynı şekilde. 32(8:8:8:8-Alpha) bit hiç bir CRT monitörde dalga dalga renk tonu geçişi görülmez. Renkler düzgün ve geçişler çok yumuşaktır. LCD ekranlara geçince herkes bunu farketmiştir. 10 bit monitörler bile CRT'lerle renk konusunda yarışamıyor. LCD ekranlar renklerde halen o kıvama gelemedi. 0 ms tepki süresi zaten başka konu. Teşekkürler.
@turkerboss4981
@turkerboss4981 2 aylar önce
​@@AliGungorTechcrtler lcdlerden daha iyi görüntü sunuyorsa neden crtleri geliştirip daha ucuz hale getirmek yerine lcdlere geçti üreticiler?
@AliGungorTech
@AliGungorTech 2 aylar önce
@@turkerboss4981 tüplü TV gibi iri cihazların üretim, depolama, nakliye maliyetleri boyutlar yüzünden düşmeyecekti. LCD daha ucuz ve bol üretilebiliyordu ve inceydi, kolay saklanıp, taşınıyordu. Zamanla kalitesi de arttı.
@ozelegitimakademi
@ozelegitimakademi 2 aylar önce
Burası neresi kral 👑
@yuzbasivolkan86
@yuzbasivolkan86 3 aylar önce
Alicim saçı kes ne olursun, metallica konserinde gibiyim.
@ahmetdag5600
@ahmetdag5600 Aylar önce
crt monitörler alt alta dizili çizgiler olarak çizer görüntüyü bu çizgilerin toplamı çözünürlüğü belirler. mesela 240p demek alt alta 240 çizgi demektir. bundan dolayı günümüzde bile çözünülük birimi olarak bu kullanılıyor. günümüz modern ekranları ise sabit çözünürlüğe sahip bundan dolayı farklı çözünürlükleri kendi çözünürlüklerine ölçeklerler. bu yüzden crt panellerde retro oyunlar doğal çözünürlüğünde görüntülenebiliyor, ölçekleme vs. yapılmadığı için görüntü net ve keskin oluyor.
@EFIShell
@EFIShell 25 gün önce
Bu doğru değil. CRT ile de bir ilgisi yok hat (line) meselesinin doğrudan. Her TV sisteminde her line görüntü verisi taşımaz. NTSC-U ile NTSC-J, 525 linedır. Piksel cinsinden ise (görüntü taşıyan line sayısından dolayı) 480i kabul ediliyor (progressive yerine intercalate bir sistem olduğu için). Mesela, 1979 model MUSE sistemi 1125 line fakat bunun karşılığı 1080i, görüntü taşıyan satırlar ise sadece bunun 1035'ine tekabul ediyordu (bu sebeple 1035i de deniyor). Line, analog sistemlere özel bir ölçü birimidir. Piksel ise dijital sistemlere ait bir ölçü birimi olduğu için. Bu görüntü olmayan kısımlarda (destekliyorsa sistem) en-boy oranı değiştirme komutu, EPG, teletext gibi sinyaller gönderilir.
@suleymanusta9513
@suleymanusta9513 2 aylar önce
O bugünkü oyunlara benziyor denilen oyunlar bunlar değil ki :) Max Payne i oynarken ben o zaman grafikleri şuanki God OF War grafikleri gibi düşünüyordum :) Algıyla alakalı yani ekranla değil.
@mertyolcu8433
@mertyolcu8433 2 aylar önce
Bu kafama takılan konuydu iyi oldu
@dindarateist3925
@dindarateist3925 2 aylar önce
O eski stüdyo crt ler yüksek çözünürlükte görüntü veriyordu. Bende philps crt monitör vardı 1080p videoları LCD ler kadar iyi gösteriyordu.
@nuriaksu1911
@nuriaksu1911 2 aylar önce
Street fighter oynarken heyacandan piksel falan gormezdik ki...
@Hanedan1912
@Hanedan1912 2 aylar önce
Emülatörlerde filtre kullanılırsa güncel ekranlarda çok güzel sonuçlar veriyor.
@davutnacikaya
@davutnacikaya 2 aylar önce
Eski monitör tüplerinin teknik adı elektron tabancası. Elektronla dandik led bir olurmu.
@silanoz4682
@silanoz4682 2 aylar önce
Eski filmlerde aynı eski televizyonlada çok daha iyi görünürdü
@iwopubgmobile
@iwopubgmobile 2 aylar önce
En iyi performans veren ekran dalgalandı bi git di geldi 😂
@sparki_
@sparki_ 3 aylar önce
pvm ve bvm ler 240p görüntü ile acayip kaliteli oluyor
@soktornulvidigal2405
@soktornulvidigal2405 2 aylar önce
Güzel tespit.
@Ronel_9719
@Ronel_9719 3 aylar önce
Abi yillar gectikce genclesiyorsun sırrın ne😅
@sauali
@sauali 2 aylar önce
kendinden köşe yumuşatmalı :)
@hasanerdem8143
@hasanerdem8143 2 aylar önce
Bende Sega mega drive 2 aldım LCD ye bağladım görüntü kötüydü ondan sonra eskiden almış olduğum 55 ekran Vestel tüplü tv ye bağladım dediginiz gibi görüntü çok fark etti .. Tüplü tv de görüntü mükemmeldi ...
@qu3zel
@qu3zel 3 aylar önce
ali abi sesine noldu aaaaaaa
@AliGungorTech
@AliGungorTech 3 aylar önce
Fuar yorgunluğu :/
@futurexjam2
@futurexjam2 2 aylar önce
Bizde hala eski küçük JVC televizyon var :)
@ForzaE2
@ForzaE2 3 aylar önce
Hocam sen göstereyim diyorsun ama biz yine modern monitörlerde izliyoruz. ^_^
@nejatatac1069
@nejatatac1069 19 gün önce
Ne monitöründen bahsediyor eski oyun oynayacak cihaz bulsak kendimizi şanslı hissediyorduk
@notaadamritim
@notaadamritim 11 gün önce
Emulator kullanabilirsiniz
@medikal7813
@medikal7813 3 aylar önce
adam evrim geçirmiş
@meteturan1
@meteturan1 2 aylar önce
4k monitor bunu beğendi 😅
@dedeerhan
@dedeerhan 2 aylar önce
SAç ekiminin adamı bu kadar değiştirmesi. Adam kel oğlandan Valderama ya geçiş yapmış...
@skoylux
@skoylux 2 aylar önce
Crt monitörler analog. Bu nedenle siyah renk gösterme kabiliyetleri, renk tonlaması çok daha iyi. Lcd lerde siyah başarısız, tonlama ise yok, noktayı yakıp söndürerek taklit ediliyor. Sonuçta, crt görüntü kalitesi daha yüksek.
@volkanoyunda
@volkanoyunda 2 aylar önce
Ahh Amiga 500 günleri
@gokhanguzeltepe
@gokhanguzeltepe 2 aylar önce
Yine aynı fark göremedim ;)
@enesckir
@enesckir 2 aylar önce
bu adamı ilk defa gördüm nedense bilgisayardan anlayan tam bir hacker olan undertaker'a benziyor gibime geldi
@redvoiddd
@redvoiddd 2 aylar önce
Pvm canavar ama fiyatları çok sony trinitron sizi keser fazlası aşırı delisind
@rhymeflow34
@rhymeflow34 Aylar önce
Evet recep gerçektende piksel
@shahmeran07
@shahmeran07 2 aylar önce
Saç ekim uzmanının ismi nedir gitmem lazım
@MrZeus3169
@MrZeus3169 2 aylar önce
Brom sesine noldu ya bi çatallaşma var sanki çıkışta dayak yiyecekmişte bi tedirgin olmuş gibi shdhd
@umut-kum-25
@umut-kum-25 3 aylar önce
Görüşlerinize katılmıyorum, CRT ekranlar'da renkler birbirine karışıyor ayrıca CRT ekranlar'da geometri diye bir kavram yok! ( Bütün geometrik şekiller yamuk yumuk oluyor! ) Benim LCD ekran önerim şu şekilde : ( 24 inç ekran, 4K veya 1080p çözünürlük, panel tipi IPS veya PLS olacak, renk derinliği 10 bit olacak, piksel yoğunluğu 100 PPI veya üzeri olacak, SRGB, Adobe RGB, NTSC renk gamı yüksek olacak! ) Örneğin ( ben şuan Samsung'un 24 inç Pls panel bir monitör'ünü kullanıyorum ve çok memnunum! )👍👌
@Hypersonicbiker
@Hypersonicbiker 3 aylar önce
Analog sistemlerde girdi ve çıktı arasındaki yol çok önemli. Tüpün ve tabancanın kalitesi bu konuda önemli. Kaliteli bile olsa eğer ki tabanca güzel ayarlanmamış ise görüntüde yamulma ve renklerin üst üste binme olayı yaşanır. İyi bir görüntü için arada bir tabancanın kalibre edilmesi gerekir. Bunu silah gibi düşünün, iyi nişan için bakım gerekli. İyi nişan alamaz iseniz mermi hedeften kayar. Güzel ayarlanmış bir CRT ile elde edilen görüntü temizliğini, renk kalitesini şu anda 10 bit OLED bile veremez. 32 bit(8:8:8:8Alpha) iyi ayarlanmış kaliteli CRT monitörde renk tonları arasında dalgalanma gözükmez. tonlar arasında geçiş çok temizdir. Siyah ve beyaz dengesini zaten söylemeye gerek yok. Çünkü ışık, gerçek. Sayısal olarak taklit edilmiş değil. Bunu flac(gerçek kayıt) ve mp3 gibi düşünün. Gecikme yok, renkler gerçek...Tamam da biz neden kullanmıyoruz(Bir grafiker arkadaşım kullanıyor renk kalitesi için)? Ağır, büyük ve geniş ekran yapmak imkansıza yakın. Üstüne bir de radyasyon olayı mevcut(Mavi ışık kirliliği). LCD ile büyük geniş ekranlar yaygınlaştı. Üstüne göz sağlığı için LCD(Yeni nesil OLED'ler) daha iyi.
@umut-kum-25
@umut-kum-25 3 aylar önce
@@Hypersonicbiker CRT monitörleri bilmem ama CRT TV'ler berbat gösteriyor! ( CRT TV kullanırken gözlerim kan çanağı gibiydi ve ağrıyordu, LED TV'ye geçince gözlerim bayram etti! ) ( CRT ekran iyi olsaydı LED ekran'lara geçilmezdi zaten! )
@sparki_
@sparki_ 3 aylar önce
renklerin birbirine karışması falan tamamen bağlantıdan ve ekranın kalitesinden kaynaklı
@suleymanhatipoglu8960
@suleymanhatipoglu8960 3 aylar önce
​@@umut-kum-25analog digital Ne demek bir bakmanı öneririm doğru bir önerme olmamış verdiklerin
@hankdank5483
@hankdank5483 Aylar önce
Crt televizyon da monitor de kullandik goruntu kalitesi iyi falan degildi. Sadece sehir efsanesi.
@Edward_Elric78
@Edward_Elric78 Aylar önce
Eski oyunlar için konuşuyor tabikide şuan kalitesiz "retro oyunlar için iyi" çünkü pixel çizimleri farklı
@EFIShell
@EFIShell 25 gün önce
1080i 60Hz CRT TV'ler var 1980'lerin en başından beri. Sony KW-3200HD gibi modellere bakarsan fikrin değişecek tamamen.
@hamuzhanhazretleri
@hamuzhanhazretleri 2 aylar önce
adam o kadar türkçeki siarti yerine CeReTe diyor :D
@anonim2177
@anonim2177 2 aylar önce
aha benim kreator tişörtü
@flashdisk1527
@flashdisk1527 3 aylar önce
Bir de bunlarin hertzleri de yuksek diye biliyorum
@EmreAta87
@EmreAta87 2 aylar önce
vay be
@Muhammed.d_
@Muhammed.d_ 3 aylar önce
sonradan seslendirin bari videoları bağırmaya gerek yok sesiniz tiz çıkıyor
@babacan5571
@babacan5571 2 aylar önce
Helikopter Jeep varmı
@ozgunalemdag
@ozgunalemdag 2 aylar önce
aynı şekilde eski klipler de gözümüze şimdiki gibi bulanık gözükmüyordu muhtemelen. aydınlandım lan sağol başkan.
@emirkurt1548
@emirkurt1548 3 aylar önce
120 hz filan diyolar acaba doğrumu
@yusufhandogan3436
@yusufhandogan3436 2 aylar önce
Olabilir çünkü bunların bazıları ciddi stüdyolarda kullanılan monitörlerden. Referans monitör derler hatta
@why779
@why779 3 aylar önce
Oleey artık tarihi eser 12hz pc'imden gurur duyuyorum yeey
@Edward_Elric78
@Edward_Elric78 2 aylar önce
Funfacth çoğu tüplü televizyon 120hz:D
@quadro_11
@quadro_11 27 gün önce
@@Edward_Elric78 Aklı sıra dalga geçmiş çocuk işte :)
@tulo7075
@tulo7075 2 aylar önce
Abi lütfen gözümün içine bakma
@oyun-can
@oyun-can 2 aylar önce
Evet❤
@woxow
@woxow 2 aylar önce
Ben 3 tane lcd bozunca, dolaptan samsung crtyi çıkarttım. Çok memnunum
@umut-kum-25
@umut-kum-25 3 aylar önce
CRT çok iyi ise LCD neden icat edildi?
@mehmetcanylmz
@mehmetcanylmz 2 aylar önce
İnce ve hafif olduğu maliyeti üretimi daha kolay olduğu için
@onderyaman1700
@onderyaman1700 2 aylar önce
Metalci olmussun
@famous037
@famous037 3 aylar önce
Saç updatesi olmamış kral ya sen bi downgrade yap 😂
@ervinbasaran786
@ervinbasaran786 2 aylar önce
Millete iyilik yaramaz milleti zamanında da bunları beğenmezlerdi şimdi herkes bunları arıyor nolduda eskileri aramaya başladınız zamanında burun kıvırıyordu çoğu kişi ben şimdikilerdende memnunum eskilerdende çoğu emulatörde zaten scanlines modu var alıyorsun bu moda al sana eski.
@tembelreis4339
@tembelreis4339 2 aylar önce
Ağzınız ?
@umutcanozturk6686
@umutcanozturk6686 Aylar önce
Abi sesine ne oldu
@thespeaker923
@thespeaker923 Aylar önce
Sesine nolmuş bunun
@erolkarakoy
@erolkarakoy 14 gün önce
Ustam sen taşıyon mu evet yaşıyor ali
@user-cw9jy6iy9t
@user-cw9jy6iy9t 2 aylar önce
Saça gösterdiğin özeni Dişlerine de gösterirsin umarım
@saye11
@saye11 2 aylar önce
yakışmadı recep abi
@baufuku
@baufuku 2 aylar önce
Başlığın cevabını açıklamamışsın 👎🏻
@SADROTV
@SADROTV Aylar önce
hocam saclar fena olmus
@guvtek
@guvtek 2 aylar önce
Size bir hipotez vereyim, araştırın.. Bir bebeğe 2 telefonu aynı mesafede uzatın.. İkisine de aynı rengarenk bir foto koyun.. Sadece birinin ışığını kısın.. Bebek parlak olanı isteyecektir.. CRT nin de ışığı fazla.. Bence sebep bu..
@hmehmetkaya
@hmehmetkaya 2 gün önce
recep baltaş yoksa engel
@korkukokusu8311
@korkukokusu8311 Aylar önce
Tam bi boomer
@HnC28
@HnC28 3 aylar önce
yok yine kötü.
@MrKerim1995
@MrKerim1995 24 gün önce
Dayioglu he de gec ne anlatiyon eskiler eskide kaldi gunumuzun Z genleri bilmezler o seneleri onlar simdi 30FPS 60FPS KAVGASINDA😂😂😂😂
@mehmetemincevik2733
@mehmetemincevik2733 2 aylar önce
Gerçekten de öyle 20 yıl önce izlediğim bir diziyi şu an 13 bin liralık televizyonda izleyemiyorum görüntü berbat
@bendyyu
@bendyyu 3 aylar önce
Yumuşak g
@canmertinyo
@canmertinyo 3 aylar önce
???
@harunsekmen
@harunsekmen 13 gün önce
Abi ergenlige yeni mi girdin sesin niye boyle cırtlak çıkıyor dhhshdhd
@tersosevket2060
@tersosevket2060 15 gün önce
Yaww geeeeettt
@umut-kum-25
@umut-kum-25 3 aylar önce
CRT ekranlar'da geometri, renk, ağırlık dahil olmak üzere herşey berbat! 🤢🤮 Görüntü kalitesini 8bit atari oyunları ile mi ölçüyorsunuz? 😂🤣👌 ( siz 1970'leri özlediniz galiba? )😂🤣😆
@mustafaerkek5023
@mustafaerkek5023 3 aylar önce
Sen iyisine denk gelmemişsin.
@FoXSnoW1
@FoXSnoW1 2 aylar önce
Hangi kamera modelini kullaniyor burada Ali bey acaba çok beğendim keskinliğini. @technopat
@Ahmet-uj1lb
@Ahmet-uj1lb 2 aylar önce
Bu konuda bilgim yok fikrimde yok
@yusuftahirs
@yusuftahirs 2 aylar önce
Çözünürlüğü düşük ondan olabilir mi acep ? Gerisi lakırdı.
@hannibalbarca8467
@hannibalbarca8467 12 gün önce
Bunları da zengin ettik işte. Bu ülkeden bir şey olur mu?
@notaadamritim
@notaadamritim 11 gün önce
Atmayaydin tuplu televizyonunu
PAMUK ŞEKER İLE MOTOSİKLET TAKASLADIM 🏍️😂
00:20
Sakla Beni 5. Bölüm
2:13:23
Sakla Beni
görünümler 3,8 Mn
Top 10 GIFS of ALL TIME
26:24
Dude Perfect
görünümler 2,5 Mn
Tesla Cybertruck ile Adeta Para Basacak!
14:43
Bora Özkent
görünümler 45 B
YAKIŞIKLI GÜVENLİK ZİYARET
32:30
testo taylan
görünümler 808 B
Minecraft ama HASTA OLDUM
24:39
Wollech
görünümler 156 B
FON VURGUNU DAVASINDA RESİM NASIL NETLEŞİYOR?
18:35
Cüneyt Özdemir
görünümler 39 B
Monitör Almadan Önce Bu Videoyu İzle!
10:33
Türkiye vs Suudi Arabistan LoL maçını analiz ettim
2:25:43
ELON MUSK REKLAMVERENLERE NASIL REST ÇEKTİ?
22:10
Cüneyt Özdemir
görünümler 13 B
Dyson v15 Nasıl? Eltim Aldı Bende Alayım! Dyson Dyson Evimizde Kaysın!
1:00
Fatih Bank Kombi ve Beyaz Eşya Servisi
görünümler 109 B
Bükülüp bileğe takılan telefon! 😱
0:28
Yeşil Robot
görünümler 327 B
800 TL vs 25.000 TL OYUN KONSOLU!
0:37
Tunca Arslan
görünümler 467 B