Which movie predicts the future the most?

  görünümler 992,623

Barış Özcan

Barış Özcan

9 aylar önce

YORUMLAR: 1 588
Barış Özcan
Barış Özcan
Nette iz bırakmadan sörf yapabilmek için bu kanalın izleyicilerine özel NordVPN linkini kullanabilirsiniz:
Ercan Kuru
Ercan Kuru
Gelecek önceleri beni heyecanlandırıyordu; şimdi ise endişelendiriyor. Teknolojiler güzel ancak insanoğlu hangi teknoloji önce insanlığın yararına kullandı ki... Bütün teknolojilerin ilk kullanımı insanlığın zararına olmadı mı? Teknoloji hayatımızı bir yandan kolaylaştırırken diğer yandan da karartıyor.
Alper Altıntaş
Alper Altıntaş
2003 yılında Tokyo'da büyük bir caddede dolaşırken elektronik ürünler satan bazı mağazaların vitrin camlarına sabitlenmiş şeffaf ekranlar olduğunu görmüştüm. Nasa'nın 1960 larda laptop kullandığını ilk elektrikli otomobillerin 100 yıl önce icat edildiklerini düşünürsek, bazı gelişmiş teknolojik ürünlerin öngörüden çok öte küçük bir kitle tarafından bilinip kullanılmasının onların istediği bir zaman diliminde büyük kitlelere aktarılmasından başka bir şey olmadığını görürüz. Saygılarımla
Murat AKÜN
Murat AKÜN
Azınlık raporu gelişen teknolojinin insanlığı esir edeceğini ( Şimdiden başladı ) her an baskı altında yaşayacağını anlatan harika bir film. Geleceğe farklı bir bakış açısı getirmiş. Oysa ki teknoloji kıtlığa , yoksulluğa , savaşlara , acılara son vermek için olmalı...
Wise Man
Wise Man
...Yönetmen Steven Spielberg 2050 yılı için inandırıcı bir senaryo yaratmaya can atıyordu; 50 yıl sonrasının günlük yaşamının ayrıntıları üzerine bir beyin fırtınası gerçekleştirmek üzere bir grup teknoloji uzmanı ile fütüristi bir araya getirdi. Ben de o grubun içindeydim. Görevimiz gelecekteki bir yatak odasını, müziğin nasıl olacağını, özellikle de 2050 yılında bilgisayarlarla nasıl çalışılacağını tarif etmekti. Makinelerimizle iletişim kurarken tüm bedenimizi ve tüm duygularımızı kullanacağımıza ilişkin aramızda tam bir görüş birliği vardı. Oturmak yerine ayakta çalışarak Afrika'yı eklemiş olacaktık....(Kevin Kelly. Büyük Teknolojik Dönüşüm kitabı sayfa 251)
birazbear
birazbear
film gösterime girdiğinde senaryo yazılım aşamasını okumuştum. adamlar bir odada, bir masa etrafında toplanmış ve gelecek 50 yılda neler olabilir diye beyin fırtınası yapmışlar. ortak paydada buluştukları her şeyi de filme koymuşlar. spielberg böyle anlatıyordu.
Erhan Babacan
Erhan Babacan
Matrix = Metaverse
Ale Ilmedre
Ale Ilmedre
"person of interest" dizisi tam da burada anlattığınız suçu işlenmeden önce tespit edebilen bir makinadan bahseder, meraklıları için önerilir. Muhteşem bir ekiple muhteşem aksiyonlu gizemli bir dizidir.
burhak
burhak
En sonda Barış Özcan'ın değindiği kehanet mevzusu filmin paradoksal sorusunu hatırlattı. "Bir insan suç üstü yakalanmasına rağmen o suçu henüz işlemediği için, suçlu mudur?" Çünkü filmde dünya öyle bir yer olmuş ki artık kimse suç işleyemiyor. İşlemek üzereyken yakalanıyorsun. Şu durumda son saniyede bir suçu işleyip işlemeyeceğini kahinler bilebilir mi? Bu soruya net bir "evet" cevabı veremedikleri için kafalar karışık. Soru izleyiciye sorulmuş (?)
x Aave
x Aave
1 - Dizi ve filmlerle ilk korkumuzu alırlar alıştırırlar.
Arif Emre Taş
Arif Emre Taş
iki adet entellektüel (aristokrat) kimlik kelimesi öğrendim ütopik ve distopik Allah bereket versin bariş özcan videoları yapay bir göle benzir oltanı at ve bekle
Eva Haji
Eva Haji
Benim şuan bu videonun tamamında gördüğüm şey şu ki o dönemde insanlar daha yeni yeni var olan ve yaygınlaşmamış teknolojilerin gelecekte yaygın hale gelip daha da fonksiyonel olacağını öngörmesi, bunu da baya başarılı şekilde ele almışlar. Filmi ilk izlediğinizde klasik bir bilim kurgu gibi duruyor ama ayrıntılara dikkat etmemiştim gerçekten
Sukran Cingoz
Sukran Cingoz
Aralıklı yıllarda 2 filmi çekilmiş " Gerçeğe Çağrı " filminde dikey yollar , uçan arabalar , kimlik değişimi vb. konular ele alınmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Japonya'da bu yıl itibariyle uçan taksiler hizmete girecek ki en merak ettiğim konulardan biri.
Faysal Dağ
Faysal Dağ
Her zaman ki gibi bilgi dolu farklı bakış açısı kazandıran bir video olmuş, çoook teşekkür ederim. Geç izlemenin üzüntüsünü yaşıyorum. Videonun sonlarına doğru polislerin kullandığı suç tahmin yazılımı konusuna benzer bir dizi mevcut. "Person of Interest". Belki ilgisini çekenler adına önermek isterim. Belki de bu diziyi içeren de ek bir video konusu oluşur. 😊
Muhsin Bİlgen
Muhsin Bİlgen
Sevgili Barış, bunlar kehanetten çok birilerine esin kaynağı olmuş, film kurguları çok zaman ütopiktir, zamanla bazı yeni ürün ve olgulara esin kaynağı olmuştur. Bilim ve teknoloji epistemoloji bir hiyerarşi düzen içerisinde ilerler.
canan ergün
canan ergün
Her videonuz beni çok etkiliyor. Birçok yeni bakış açısı kazandım sayenizde. Böyle her bilimsel gelişmede vesaire özgürlüğün kısıtlanması konusu geçince, aslında hiç Özgür olmadığımızı düşünüyorum ve daha ne kadar özgürlüğümüz kısıtlanabilir diye de düşünmeden edemiyorum doğrusu
NÇ
Bu film yayınlandığında üniversite öğrencisi idim,filmi şu caddede satılan cd'cilerden alıp bir heves arkadaşlar toplanıp izleyecektik fakat CD bozuk çıktığı için izleyememiştik😄 kanalı izleyen gençlere nostalji olsun.
Cengiz Demirel
Cengiz Demirel
Barış bey sizi tebrik ediyorum. Bu filmler sıradan filmler değil. Teknolojik gelişmeler tesadüfen ortaya çıkmıyor. Dünyayı yöneten Küresel üst akıl planladığı yeni dünya düzeninde kendi istediği teknoloji yi üretiyor. Ve bunu da filmlerle öncesinde toplumun algısı na yerleştiriyor. Öncelikle bunun farkına varıp kendi toplumumuzu bilinçlendirmemiz gerekiyor. Selamlar saygılar.
ys
ys
Steven Spielberg farkı.En iyi 10 Spielberg filminden biri.Kubrick mirası A.I. Artificial Intelligence filminin ardından sıraya hemen bu filmi koydu, iki filmde ufuk-açıcı, entelektüel bilim-kurgulardandı.Minority Report aynı zamanda alttan alta 11 Eylül'ün ardından Bush yönetiminin yürürlüğe koydu, önleyici müdahale politikasının bir eleştirisine dönüşüyordu.
Pozitif ve Negatif
Pozitif ve Negatif
"Jetgiller" çizgi filmi de geleceğin dünyasını gösteriyordu. Uçan arabalardan, insan robotlara kadar. Ne çok izlerdik :")
Why is TheGodfather such a legendary movie?
19:42
Barış Özcan
görünümler 1,4 Mn
Kuruluş Osman 113. Bölüm @atvturkiye
2:23:12
Kuruluş Osman
görünümler 6 Mn
BİRAZ MOTİVASYON #shorts
0:27
Oğulcan Aşıkoğlu
görünümler 183 B
Isaac Newton: Yaşamış Son Büyücü!
34:51
Evrim Ağacı
görünümler 2,3 Mn
Google Earth hakkında BİLMEDİĞİNİZ 15 ŞEY
23:46
Barış Özcan
görünümler 2,6 Mn
Bermuda Şeytan Üçgeninin gizemi çözülebilir mi?
20:17
Why is Saudi Arabia building a line-shaped city?
15:27
Barış Özcan
görünümler 3,3 Mn
THE TROLLEY PROBLEM - What would you do if you were?
17:06
Spooky and Bizarre QUANTUM ENTANGLEMENT
19:00
Barış Özcan
görünümler 945 B
MYSTERY OF 42
13:33
Barış Özcan
görünümler 3,5 Mn
Rüyalarımızı kontrol edebilir miyiz?
17:52
Barış Özcan
görünümler 3,1 Mn