Cebimde 140 Lira Para Vardı | Şimdi Yanında 6 Bin Kişi Çalışıyor…

  görünümler 4,043,018

StoryBox

StoryBox

8 aylar önce

Pandemi sonrası internetten satışların artmasıyla kurye istihdamı ve iş ilanlarında adeta büyük bir patlama yaşandı. Bu dönemde açığı fark eden Paket Taxi, harekete geçti ve birçok şirketle işbirliği yapıp, Türkiye’de yeni bir hizmete adım attı. 2011’de iflas ettikten sonra birçok arayışa giren Raşit Emir Süer, 2016’da Paket Taxi girişimiyle yeni başladığı hikayesinde fark yaratanlar arasına girdi. “Birinin yanında çalışmayı seçenek olarak görmedim” diyen Süer, “2011’de iflas ettiğimde cebimde 140 lira vardı. Ancak hayallerimden hiç vazgeçmedim. Tüccar adamsanız başarısız olmama şansınız yok. Zaten imkanların içinden çıkan bir başarı, doğru bir başarı mıdır? İmkansızların içinden başarabildiysen girişimci oluyorsun” sözlerini sarf ediyor.
🎧KULLANILAN MÜZİKLER🎧
🎧 Damascus Slow Trap - Jonas Lars Nickolaus
🎧 Neutral Motion - Matthew Sanchez
🎧 Glacier - Andy Blythe
🎧 Piano Reduction - Laurence William Guy
🎧 Piano Sonata No.11 - Wolfgang Amadeus Mozart
🎧 A Delicate Machine - Jay Price
🎧 Eternal Emotion - Max Molling
🎧 Slow Reflective Pulse - Luke Gordon
StoryBox'ı diğer mecralardan takip etmek için;
TRshow: bit.ly/2V8w0Ww
Instagram: storyboxweb
Twitter: StoryyBoxx?s=20
----------------------------------------------------------------------
StoryBox, Türkiye’yi anlatan insan hikayeleri üreten yeni bir medya mecrasıdır. Çalışmalarına Aralık 2019’da başlayan StoryBox ve ekibi yeni dünyada yeni medyanın tüm unsurlarını kullanarak bundan sonra her Perşembe karşınızda olacak. Girişimcilikten spora, güncel konulardan yeni dünyaya kadar birçok alanda yaratıcı kurgu ve müzik kullanılarak belgeseller ve video içerikler üretilir…

YORUMLAR: 2 862
StoryBox
StoryBox
Sizce de gerçek başarı sadece imkansızlıklardan mı doğar?
Günsu ile eğlence
Günsu ile eğlence
"Bizim ihtiyacımız yoksa bile, onun ihtiyacı bizim itiyaçsızlığımızın her zaman önüne geçiyor." Zamanında yokluğu çaresizliği yaşan birisinin kurabileceği cümle. Ancak böyle insanlar dünyayı güzelleştirebilir.
Özge Bayer
Özge Bayer
Hayatın döve döve yetiştirdiği harika bir insan. Hayatı çözmüş,kendiyle barışık, ailesine bağlı 🙏👏 Raşit Bey'i tanıdığıma çok sevindim.
Anıl ATMACA
Anıl ATMACA
Rasit abiyi ankarada otelde ekibi ile defalarca ağırladım garson olarak çalıştığım otelde her geldiğinde aynı neşe ile çalışan kişiye aynı saygı ile gelen bir adamdır, Ramazan ayında sahur için başka bir mekana gitmişti Allah razı olsun giderken kaç kişi olduğumuzu sorup dönüşte tüm otel çalışanlarına çorba almıştı böyle insanlara hizmet etmek yaptığım işi bana çok sevdirmisti ve gurur duymuştum, kendisinin çok güzel bir sözü vardı o gece insan sevgisi için her şey yapar , adam sevgisinden kendisini patlatıyor Allah diyip , rasit abi de sevgi ile insanlara yaklaşmasını bilen bir adam umarım tekrar karşılaşırız kendisi ile ..
Şahinde Kahraman
Şahinde Kahraman
takdir edilesi ve örnek alınası bir yaşam hikayesi 🌹 işte gönül ile akletme budur 🖤🇹🇷
aytaç oymak
aytaç oymak
yaptığınız işe saygı duyarak etrafınızdakilere de faydalı olmak gönül kazanmak sizi ölümsüz yapar doğru yoldasınız 👏
Sevil
Sevil
Ne güzel bir adam, kalp <3 O günleri gözleri dolarak anlatması. İnsanlığını cebine koymuş "yönetici"lerle çalıştım. Önce insanız sonra kartvizitlerimizdeki sıfatlar. Çok mutlu oldum böyle bir insanın varlığına. Helal olsun!
Yurdanur Karadeniz
Yurdanur Karadeniz
"İnsanların ezildiği dünyayı kabul edemiyorum"
Serhat Demirci
Serhat Demirci
Bir Migros çalışanı olarak, sana ve ekibine sonsuz başarılar diliyorum Raşit ağabey.
Burcu Pratt
Burcu Pratt
Müthiş bir başarı öyküsü, gurur duydum. Özellikle kadın kuryeleri teşvik etmeniz şahane! Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.
İrem Demirkol
İrem Demirkol
Böyle adamları izledikçe gerçekten gurur duyuyorum, pes etmeyen hayallerinin peşinden giden , bana gerçekten çok ilham veriyor, helal olsun kazanmayı çok hak ediyor gözlerinin dolduğu anda gözlerim doldu çünkü duyguyla yapılan her iş kazanır.
Halime Yıldırım
Halime Yıldırım
Otobüste durakta nefes almayı nerdeyse unutarak izledim. Soğukta beklerken hikayesi içimi ısıttı.
Y.b.b Khr
Y.b.b Khr
İnanmak başarmanın ilk adımıdır.kimin ne olcagı belli olmaz. İnsanlığımızı kaybetmeyelim yeter iyilik kazansın .
mehmet gül
mehmet gül
Nasıl mükemmel bir ifade değil mi?"Hayatım boyunca birinin yanında çalışmayı seçenek olarak bile görmedim"...Tebrik ederim,başarılarınızın devamını dilerim.İnşallah bizler de sizin gibi bir girişimci oluruz.Bence girişimcilik bir iş,bir meslek değil,içindeki yangının dışa vurmuş halidir ve yaşam tarzıdır.
m m
m m
cidden etkileyici, umut verici, ilham verici. insanlığını kaybetmemiş bir beyefendi. Rabb'im yar ve yardımcısı olsun!
Mehmet Karalar
Mehmet Karalar
Dilerim her çalışan emekçiler sizin gibi alçak gönüllü mütevazi işverenin yanında çalışması dileğiyle yolunuz bahtınız açık olsun
Şafak YILMAZ
Şafak YILMAZ
Bugüne kadar izlediğim ve gerçekten kendime ilham Aldığım ender insanlardan biri... Girişimci olmak gerçekten çok zor. Ama yaptığın işi özünde benimsiyor ise insan, gerçekten inanıyorsa kendine para veya mal mülk en son evre .. En önemlisi başarmak ve başkalarına yardımcı olabilmek... Herhalde yazdığım ilk yorum bu olsa gerek:)
Ramil Guliyev
Ramil Guliyev
Bu adamın işini değil de, insanlıgını alkışlıyorum 👏🏻
figen uğramaz
figen uğramaz
Senin merhamet dolu kalbine selam olsun dik duruşun ve ne istediğini bilen bir insan olarak gerçek saygıyı hak ediyorsun kıymetinin bilinmesini temenni ederim
İsmet Öksüz
İsmet Öksüz
O Halkalı’da o motosikletleri satan olarak o gün Raşit abimle tanıştığım günü unutamıyorum. Hala kendisi ile görüşürüm o ilk gün kapıdan içeri giren Raşit abi ile bugün Raşit Emir Sürer ile tek fark yok. Böyle güzel hatırlaması storybox gibi bir kanalda böyle övgü dolu bahsetmesi gerçekten çok çok duygulandırdı. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin
Hayır basma lütfen #shorts
0:26
Enes Batur 2
görünümler 589 B
Yahudilerin Ticaretteki Başarısının Sırrı
14:44
Kağan KAMACIOĞLU
görünümler 992 B
Hüdaverdi Çakır
12:24
Big Boss
görünümler 3 B