3 yasin 3 vakıa 3 ayetel kürsi bereketi..Evde sesi aç dinle evdeki büyü dağılsın,bereket yağsın..

  görünümler 1,450,181

Tezcan Özkaya

Tezcan Özkaya

6 aylar önce

AYET’EL-KÜRSİ’NİN SIRLARI:

Ayet’el-Kürsi hakkında çok şey söylenebilir ve söylenmiştir de. Bunlardan İslam ve Havas Bilginlerince tespit ve tecrübe edilen bir kısmını buraya nakletmeye çalışacağız…

1. Bu ayet Kuran-ı Kerimin Seyyidi ve en büyüğüdür. Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i kerime’dir. Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Peygamber Efendimiz (s.a.v), Zeyd (r.a)’i çağırarak yazdırmıştır.

2. Ayet-el-Kürsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır.

Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblisin yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber vermişlerdir.

3. “Ya Hayyu - Ya Kayyum” Ayete’l-Kürsi’deki en önemli iki Esma-i İlahidir. “Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Rahmet ve merhametinle senden yardım istiyorum; bana yardım et…” diyen kimseye, Allah yardım eder.

4. Üzüntü ve keder anında “Ya Hayyu Ya Kayyum” isimlerini çokça zikreden kimse, bütün üzüntü ve kederlerden kurtulur, ferahlayıp huzura kavuşur.

5. Ayet’el-Kürsî’de bulunan Esma-i İlahiye hiçbir Ayet-i Kerimede yoktur. Çünkü bu Ayet-i Kerimede, bazısı açık, bazısı gizli olmak üzere 17 (on yedi) yerde Allah Teâlâ’nın İsmi geçmektedir.

6. Yatmadan önce Ayet’el-Kürsî okuyana, Allah Teâlâ tarafından bir koruma verilir, sabaha kadar hiçbir şeytan yaklaşamaz.

7. Rasülullah (s.a.v), derece bakımından Kuran-ı Kerimin hangi suresi daha büyüktür? Diye soran sahabeye, “İhlâs Suresi” buyurdu. O Sahabe “Kuran-ı Kerim’de hangi Ayet daha üstündür?” diye sorunca, Peygamber Efendimiz (s.a.v), “Ayet’el-Kürsî’dir” buyurdu.

8. Ayet’el-Kürsî’yi okuyan kimse, yedi kalenin içine girmiş gibi muhafaza edilir.

9. Ayet’el-Kürsî, Kuran-ı Kerimin dörtte biridir.

10. Ayet’el-Kürsî okunan eve şeytan giremez; büyücü sokulamaz.

11. Ayet’el-Kürsî okumaya devam kişi, dünyada ve âhirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya ve korunmaya başlar. Huzura kavuşur, makam ve mevkii yükselir.

12. Ayet’el-Kürsî, durak yerlerinin sayısınca 17, kelimeleri sayısınca 50, harfleri sayısınca 170, resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her isteği yerine gelir; cesareti artar. Halk arasında sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez.

13. Resul-ü Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in isimleri sayısınca 201 defa okuyan kimsenin, dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

14. Ayet’el-Kürsî; yemek, buğday, pirinç, arpa gibi şeylere 313 defa okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde bereketlilik olur.

15. Ayet’el-Kürsî’yi her gün okumayı adet haline getiren kişinin Allah geçmiş günahlarını bağışlar.

16. Ayet’el-Kürsî okuyan kişi üstün bir zikir yapmış olur. Çünkü onda hem Tevhid anlamı var hem de Kuran tilaveti vardır.

17. Ayet’el-Kürsî’de 34 Esma-i İlahi vardır. 17’si açık olarak, 17’si de kapalı olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda 17 “mim” harfi, 17 de “vav” harfi vardır. Allah’ın en büyük ismi Ayete’l-Kürsi’de mevcuttur. Bu yüzden Ayet’el-Kürsî ile dua edilirse kabul edilir.

18. Ayet’el-Kürsî’yi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

19. Ayet’el-Kürsî okumaya ancak peygamberler, sıddıklar ve şehitler devam eder. Kişi okumaya devam ederse, ahlâkı şehit ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

20. Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişiye; Allah hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir; gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hem de Bâtıni ilim nasip eder.

21. Ayet’el-Kürsî okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa, o kabir nurla dolar, kabir genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyana da büyük sevap verilir.

22. Ayet’el-Kürsî’yi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah’ı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayete’l-Kürsi’yi okumalıdırlar. Ayete’l-Kürsi ilahi rahmet ve yardım kapılarını açar.

23. Sıkıntılı anlarda Ayet’el-Kürsî okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa okuyan o tehlikeden kurtulur.

24. Ayet’el-Kürsî’yi 170 defa okuyana Allah her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

YORUMLAR: 1 751
Tezcan Özkaya
Tezcan Özkaya
KANALIMA ABONE OLARAK DESTEK VERMEYİ,VİDEOYU BEĞENMEYİ VE YORUM YAZMAYI UNUTMAYALIM İNŞALLAH..
Suna Alkaya
Suna Alkaya
Allahım okunan yasini şerif vakıa veAyetel kürsü yüzü suyu hürmetine beni ve çocuklarımı her türlü görünür gönmez kazalardan belalardan kem gözlerden sihirlerden büyülerden şeytandan cinden kötü insanlardan kem gözlerden iftiralardan sözlerden rızık darlıgından koru Amin .
ALLAH 'de Eyy gönül ALLAH
ALLAH 'de Eyy gönül ALLAH
Ey yüceler yücesi rabbim nefsimizi sana teslim ettik yüzümüzü sana çevirdik tüm işlerimizi sana havale ettik senden başka sığınacak kimsemiz yok bizi ve sevdiklerimizi koru kolla aminn
S T R O N G 🔒
S T R O N G 🔒
Yerin göğün mülkü ve her türlü iyiliğin sahibi sensin Nasibimiz ne ise hayırlısıyla nasip eyle Allah’ım.!
S T R O N G 🔒
S T R O N G 🔒
Biz aciz kullarını Affeyle Allah’ım. Günümüze güzellikler ver. Ömrümüzü yolunda aydınlat. Bizleri karanlığa mahkûm eyleme Allah’ım. Kaybedenlerden eyleme!..
Leyla Guler
Leyla Guler
Rabbim kimin ne derdi varsa okunan bu ayetler hurmetine gidersin.amin.
GALKÇALIŞ🐄
GALKÇALIŞ🐄
Rabbim büyüden sihirden musallatan nazardan 99 ismine sığınırız bu mubarek cuma gunu hurmetine Peygamber Efendimiz hürmetine dualarimizi kabul eyle gunahlarimizi kar ve soguk su ile temizle işlerimizi zorlastirma kolaylaştır hayırla tamamla Sen Yücesin biz aciz ..Sübhanaallah ne kadar güzel bir ses maşallah Allah razi olsun kabul etsin
arife
arife
Sürekli evde okurum yasin şükürler olsun gün oluyor yedi yabancı için bile okurum mesala annem hep arkasiyka konuşuyor mesala der su akrabam öldü der suyunun suyu annem der arife yasin okur cuz okur annemi kirmam okurum ben tanimasamda okumayı çok severim..(gün oluyor youtubede yorum okurken onlara bile okuma gerek duyarım bir hasta biri engelli biri görsem direkt okurum ben böyleyim belki bana kimse okumaz ama ben okurum mutlu etmek için okuyorum dua almak için(gerçi karışlık beklemem yalan deil )dua etmeseler de olur
Cengiz Yilmaz
Cengiz Yilmaz
Yarabbi okunan ezanlar kılınan namazlar hürmetine kimin ne sıkıntısı varsa yardım eyle aşı olmayana al işi olmayana iş hasta olana şifa ver Yarabbi sen görürsün sen duyarsın sen merhamet sahibisin Yarabbi el🤲açıp dua eden herkesin duasını kabul eyle aminnnnn🤲🤲🤲🤲
Tezcan Özkaya
Tezcan Özkaya
AYET’EL-KÜRSİ’NİN SIRLARI:
S T R O N G 🔒
S T R O N G 🔒
Allahım Beni ve tüm inananları Merhametinden mahrum etme!. AMÎN YA RÂBBEL ÂLEMİN AMÎN!..
Nevcihan Babacan
Nevcihan Babacan
Allah kabul etsin inşallah .Bizim gibi Aciz kullarını yalvaran kullarını bağışla Allah'ım hocamın duasıyla bizleri selamet sağlık ver Amin 👍🙏🙏🙏
islâmi paylaşımlarımız
islâmi paylaşımlarımız
Bismillahirrahmanirrahim
Binnur Azman
Binnur Azman
Yüce rabbim her türlü kötülükten sana sıhınırım sen bizi doğru yoldan ayırma nefsimizle bizi bırakma bizi kanadının altına al allahım amin ecmayin
Ilknur Avci
Ilknur Avci
Allah in selamı bereketi üzerimize olsun kardeşim Allah her iki cihanda seni vedinleyenleri aziz bahtiyar eylesin rahman olan Du alarimizi istek lerimizi bizler için hayra çevirsin aminn
Mevhibe Korkmaz
Mevhibe Korkmaz
Nasılda güzel okuyorsunuz MÂŞALLAH Allah razı olsun 🤲
Xuraman Esgerva
Xuraman Esgerva
Salamun eleykum ,hocam, allah ömrünüzü bereketlendirsin, allah razi olsun sizden , bu ayetler butun pisliklerden bizi qorusun, bir qalxan olsun , insaallah
Cavidan Hacızade
Cavidan Hacızade
ALLAH SİZDƏN RAZI OLSUN ÖMRÜNÜZƏ ƏMƏYİNİZƏ NƏFƏSİNİZƏ BƏRƏKƏT SAĞLIQ RƏBBİM İBADƏTLƏRİNİZİ DUALARINIZI QABUL ETSİN AMIN AMİN
Tülay Geçtan
Tülay Geçtan
Ayete-l Kürsü"nün okuduktan sonra cok kez mucizelerini gördüm,çok kiymetli bir ayet
yasemin soydemir
yasemin soydemir
Rabbime şükürler olsun. Bu yılda bol kuran okumayı zikir çekmeyi salavat getirmeyi ibadet etmeyi nasib etsin İNŞAALLAH.
İnsanlar Neden Kıyıcı? #shorts
0:19
Oğulcan Aşıkoğlu
görünümler 786 B
Mahmoud Trézéguet   İmza Töreni
9:24
Trabzonspor
görünümler 50 B
VAKİA SURESİ DİNLE 10 DEFA (En Etkili Dualar)
1:11:43
Dualar Hazinesi
görünümler 7 B
Bütün Büyüleri Bozan Dua, Her Çeşit Büyü Musallat ve Nazar İçin Çok Etkili Rukye
2:00:57
Manevi Danışmanlık Dini Rehberlik ve Rukye Ayetleri
görünümler 368 B
Ev ve Aileye Isabet eden Nazar ve Haset Için Rukye
1:30:44