Okan Buruk'tan flaş kaleci yanıtı! "Çok saçma... "

  görünümler 7,208

Transfer Manşetleri

Transfer Manşetleri

3 aylar önce

Antalya'da gerçekleştirdikleri kamp çalışmalarını değerlendiren Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini kaydetti.
Turkuvaz Medya Merkezi'nde gerçekleştirilen Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılan Okan Buruk, program bitişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Türk sporunu konuştuklarını belirten Buruk, "Spor çok önemli, ona ulaşabilmek çok önemli. Özellikle okullarda yerleşmesi çok önemli. Türk insanı ne kadar spora yönlenirse, bu başarı olarak bize o kadar geri dönecek. O yüzden elimizden geleni yapacağız. Hem birey olarak hem de devlet bu anlamda yatırımlarını daha iyi yapacak. İnşallah Türkiye daha iyi bir spor ülkesi haline gelecek." dedi.
Antalya'daki kampın son günü olduğu hatırlatılarak, takımın durumu sorulan Buruk, şunları söyledi:
"Özellikle sakatlıktan çıkanlar başladı. Milli takımlardan dönenlerle birlikte ortamımız daha da pozitif hale geliyor, daha çok mutlu oluyoruz. Çünkü hazırlık maçı süreci istediğimiz anlamda, oynayanlar için çok iyi gelişim oldu ve çok da iyi maçlar aldık. Sonuca bakmadan, oyuna odaklanarak, gücümüzü görerek oyuncuların performansını artırmaya yönelik bir kamp organizasyonu yapmıştık. Son olarak Lazio gibi iyi bir takıma karşı oynadık. Oyun olarak daha üstün bir Galatasaray vardı. Eksiklerimize bakmadan, elimizdeki oyuncuları, bir çok genç oyuncuyu kullandık. Bizim için akademinin yetiştirdiği oyuncuları o takımlara karşı oynatabilmek de çok değerliydi. Toparlanıyoruz. Antrenman tempomuz daha da arttı. Önümüzde kupa maçıyla birlikte, bıraktığımız yerdeki Galatasaray'ın tekrar sahada olmasını sağlamaya çalışıyoruz."
- "Hiçbir zaman genç oyuncuları dışarıda bırakmadık"
Altyapıdan oyuncuların Antalya'da şans bulmasının beğeniyle karşılandığı belirtilerek, bu isimleri lig ve kupa maçlarında oynatıp oynatmayacağı sorulan sarı-kırmızılı teknik adam, "Tabii ki bu oyuncuların hepsi bizim içinönemli. A takımdakiler neyse onlar da aynı. Yarışacaklar, formayı almaya çalışacaklar. Geniş kadromuz var. Genç oyuncularla birlikte yaklaşık 33-34 kişilik kadroyla çalışıyoruz. Hiçbir zaman genç oyuncuları dışarıda bırakmadık. Vakti geldiğinde onlara da şans vermeyi düşünüyoruz. Hazırlık maçlarında oynayanlar oldu. İnşallah lig maçlarına da taşırız. Geniş kadro içerisinde hepsi aynı şansa sahip aslında. Yani yaşa bakmadan en iyi kimse o formayı alacak." yanıtını verdi.
Okan Buruk, bir soru üzerine, hazırlık dönemini sadece kaleci ya da başka biri üzerinden değerlendirmenin çok saçma olduğunu vurgulayarak, "Bu bir hazırlık süreci. 'O öyle oynadı, bu böyle oynadı...' Kötü olan stoper de oluyor, formsuz olan santrafor da oluyor. Yoğun bir tempo. Hiç süre almayan oyuncular, kaleciler var. Kalecilerin adaptasyonları bazen daha geç oluyor. Maç çok farklı bir şey. Kalecilerimizin performansından memnunuz. Okan'a (Kocuk) da, Jankat'a (Yılmaz) da çok güveniyoruz. İki tane daha genç kalecimiz var; Atakan ve Enes. Kaleciyle ilgili bir sorunumuz yok. Hepsine çok güveniyorum ve o anlamda bir sorun yaşamıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
#Galatasaray #OkanBuruk #GalatasarayHaberleri

YORUMLAR: 4
ra kı
ra kı 3 aylar önce
Muslera varken diger kaleciler gelecegi iyi düsünsün ve calissin.
Faruk Later
Faruk Later 3 aylar önce
aşırı flaşmış
Isa Isik
Isa Isik 3 aylar önce
Jankat gibi gelecek kaleci olacaktır ama galatasaray hocası neden böyle kalecilere önem vermiyor.bir jankat hazımsızlık var.
Hasan Karabas
Hasan Karabas 3 aylar önce
Bebek süratli Muslera 41 yasina kadar oynar.
Granny nanny in minecraft! #shorts
0:10
Mihdens
görünümler 7 Mn
Kuruluş Osman 119. Bölüm @atvturkiye
2:18:56
Kuruluş Osman
görünümler 2,2 Mn
Milli Muharip Uçak Çok Değişmiş!
3:47
Ayhan Tarakcı
görünümler 314 B
Çok Güzel Hareketler 137. Bölüm
2:7:33
Çok Güzel Hareketler
görünümler 1 Mn
MECNUN OTYAKMAZ: SIKINTI HAT SAFHADA
3:18
SİVAS İRADE GAZETESİ
görünümler 58
Tugay’ın yayıncı kuruluştaki tepkisizliği
3:15
Hakan Şükür
görünümler 242 B
Forrest Gump Hızlı Koşma ve Forma Detayı
0:18
Filmlerin Gücü Adına
görünümler 194 B
ZACH KING IS FROM JUVENTUS 🦓
0:18
Red k7
görünümler 7 Mn
Haaland için sahada koştuk fotoğraf çektik
0:16
enes batur fan uzay cenneti
görünümler 2,2 Mn