NASA Bennu asteroidinde ne arıyor?

  görünümler 840,748

Barış Özcan

Barış Özcan

2 yıl önce

Çocukken ebelemece oynar mıydınız? Ebeleme oyunu? Bazıları büyüyünce de oynamaya devam ediyor. Hem de uzayda. Ebelemece oynayanlar bu çocuklar. Onların bu sevinç çığlıklarının sebebi topu topu 82 fotoğraftan oluşturulan bu video görüntüsü. Ne olduğunu bile tam olarak anlayamıyoruz değil mi? Vantuz gibi uzanan bu kol, taşlı bir toprağa dokunup geri çekiliyor. Elimizle arkadaşımıza dokunup “EBE!” dememiz gibi. Tek fark burada dokunulan yüzeyin arkadaşımız olmaması.
Dokunulan ya da ebelenen yüzey Dünya’dan 320 milyon km uzaktaki küçük bir taş. Tabi uzay ölçeğinde küçük. Yoksa o taş dünyaya gelse gökten gelen bir gökdelen (bir bina) büyüklüğünde olduğunu anlardık. Anlardık da iş işten geçmiş olurdu. Neyse ki şu anda bizden epeyce bir uzakta. Peki NASA neden uzaydaki milyonlarca gök cismi arasından Bennu isimli bu küçücük taşa bir uzay aracı gönderdi? Sorunun cevabını videoda izleyebilirsiniz.
-----
Bennu'nun yüksek çözünürlüklü haritası için: www.asteroidmission.org/bennu...

YORUMLAR: 3 786
Batın Akgül
Batın Akgül 2 yıl önce
saaolsun bizim ülkemizde mühendis olcak kişilere hangi kitabi kimin yazdığını ezberlettiriyor
harun bey
harun bey 2 yıl önce
@wikad Osmanlıyı sevmekte sıkıntı ne atalarımızı sevemezmiyiz. Hem İmam hatiplerle sıkıntınız ne. İnsanların ahlaklarını öğrenmelerinde ki sıkıntı nedir? Benim İmam Hatibe giden bir çok arkadaşım var hiç biri NASA'dakiler cahil demiyor.
Blue Butterfly
Blue Butterfly 2 yıl önce
bu kadar haklı bir şey görmedim daha
Akif Başormancı
Akif Başormancı 2 yıl önce
Önce kitabı satıyorlar
Yav Ne
Yav Ne 2 yıl önce
Buse Toköz Hangi video la?
mahir kılıç
mahir kılıç 2 yıl önce
"Ezbere dayalı kuru kuru eğitim" sözüyle ülkemizin eğitim sistemini özetlemiş oldun.
yusuf
yusuf 7 aylar önce
@çiğdem dumrul mmmmmm
yusuf
yusuf 7 aylar önce
@çiğdem dumrul mmmmmmmmmmmmmmmmm
Eva Diş kliniği
Eva Diş kliniği 10 aylar önce
O
16 Ocak
16 Ocak Yıl önce
on yıllık bir yol
Rıdvan Atmaca
Rıdvan Atmaca 2 yıl önce
Bunu izlerken hayranlık duyuyoruz. Bizim de Mehmet gibi arkadaşlara daha fazla destek olarak, onlara gerekli imkanları sağlayarak bu tarz girişimlerin yapılmasını sağlamamız gerekiyor. Hoş, o VR gözlüğü alabilme, o 1 GB boyutundaki PNG dosyasını indirebilme imkanını zor bulacak insanlara bu tarz imkanları sağlamak biraz hayal gibi ama bunu yapmalıyız artık. Evren çok geniş bir yer. O halde bizim de bakış açımızı genişletmemiz gerekiyor.
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS 2 yıl önce
Arkadaşlar Türkiye Temsilcisiyim Nolur bir destek verin yaa
WeAreTheAsh
WeAreTheAsh 2 yıl önce
Oculus diyer vr gözlüklere göre ucuz alinabilir rahat bir şekilde ama şuan alinmaz
Brooeor
Brooeor 2 yıl önce
@xd aynen bide yazıklar olsun size diyo bilgisizler diyo bu adam size küfür mü etti diyo kesin fake hesap
Mehmet Akdemir
Mehmet Akdemir 2 yıl önce
4,8 Milyon abone... Çok önemli bir görev üstleniyorsunuz.. Türkçe yayınlanan en güzel programlardan biri...
Batuhan
Batuhan 2 yıl önce
@Engin Engineer ağzına sağlık abi👏
Engin Engineer
Engin Engineer 2 yıl önce
@Batuhan ​ @Polat Alemdar doğrudur , ben tarihleri karıştırmış olabilirim , başka bir yerde de kürei arz aklını kaybeder , bir semavi yıldız yada gök taşı aklını kaybeden kürei arza çarpar , kainatın imamını ve hocasını ve zikir merkezi dünya başı boş serseri bir hengamede gibi gider başka yere çarpar , imamını kaybeden kainat büsbütün hecü merc olur diye izah da var , dünyanın aklını kaybetmesine ise içerisindeki insanların aklını kaybetmesi ve kuranın akıllardan ve hayatlardan çıkması diye bahsediyor , yani dünyadaki insanlar aklını kaybedince dünyanın sanki şahsi maneviside kaybediyor düzen komple baştan sona bozuluyor diyor ,dediği mantıklı herşey insana bağlı , senin hareketlerin kainata halifelik makamında yaratıldığığı için bunda bir çelişki yok , insanın aklını en çok götüren aptallaştıran , saçma sapan şeyler yaptıran ise zinadır , çok zina edenlere bakın aptal gibiler , muhtemelen şeytanın kıyameti hızlandırmak istemesi ve lgbt denen örgütlerin son zamanlarda mantar gibi türemesi bundan dolayı , şeytan kıyameti hızlandırıyor , bu işer bilimle flan anlaşılacak şeyler değil , şimdi bir süper zeka çıkıp bunlara itiraz edebilir , bu söylediklerim imanı olan ve Allah'ı birleyen insanların anlayacakları türden sözlerdir ,bilim dinine inanan , bilim adamlarını peygamber gören insanlar lütfen yorum yapmayınız , gidin ekşi sözlükte flan saçma konulara bişeyler yazın daha mantıklı harcamış olursunuz zamanınızı , vesselam .. .
Batuhan
Batuhan 2 yıl önce
@Engin Engineer aynen her şeyin en doğrusunu Allah bilir. Üstad hazretlerininki bir tahmin. Teyit etmek için bı baktım. Kastamonu lahikasinda geçiyor üstad 2129u galip ihtimal olarak değerlendiriyor.
Engin Engineer
Engin Engineer 2 yıl önce
@Batuhan 2157 ye işaret ediliyor , kıyamet saatini peygamber bile bilmiyorum diye cevaplamış ashabına , bunlar sadece tahmin , nas suresi ebced değeri 2. dünya savaşının tarihini veriyor , risalei nurda var , 2. dünya savaşıda bir nevi beşerin aç gözlülüğünden yediği bir semavi tokat olarak anlatılıyor , araştır bulursun polat reis , elazığdan selamlar
Batuhan
Batuhan 2 yıl önce
@Engin Engineer üstad 2127 mi diyordu maddi kıyamet için
Selcuk Ozbayraktar
Selcuk Ozbayraktar 2 yıl önce
Çok güzel bir sunum, büyük bir keyifle izledim. Aynı zamanda ülke gündemimin anlamsızlığını, saçmalığını da gözümüze soktuğu için canımı yaktı. Elinize, dilinize sağlık.
lahmcn
lahmcn 2 yıl önce
@Bilim Avcısı elinize sağlık güzel site daha büyük projeler yapında onları da eleştirelim :)
lale akıncılar
lale akıncılar 2 yıl önce
Şu uzaya kafa yorulduğu kadar insan olmaya kafa yorulmadı! Neden? Çünkü insan olmak para getirmez. Şu bilime ilgimiz bile tüccarların oyunu! Sisyphos tvdeki "bilimin tehlikelerinden neden bahsedilmez" videosunu izleyin de UYANIN!
Rivero Sorch
Rivero Sorch 2 yıl önce
Bu yoruma katılıyorum. Teşekkürler Barış Özcan.
Zilan Sahin
Zilan Sahin 2 yıl önce
Bu ülkeye sizin gibi bizi çokça heveslendirecek , bilgilendirecek insanlar gerek. Bunları bize ücretsiz , kolay erişim sağlayabilecek insanlar gerek. Ve ayrıyeten videolarınızın çoğu okullarda izletilerek öğrencilerin küçüklükten eğitilmesi , bilgilendirilmesi çok harika bir adım olur diye düşünüyorum. Bizi böyle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim 😊
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz :) *Rahatsız ettiysek özür dileriz*
Neslihan#LoveForOurLisa
Neslihan#LoveForOurLisa 2 yıl önce
Bende bir orta 3 öğrencisiyim ve Uzay a karşı çok büyük bir ilgim var bir sürü araştırma yaptım ama şu an tek istediğim o çocuğun yerinde olabilmek çünkü burda anneme astronom olmak istiyorum diyince vatana millete hayırlı bişey ol doktor falan ol diyor umarım bu imkanlara rağmen hayallerimi gerçekleştirebilirim
Orhan Edits - (TİH)
Orhan Edits - (TİH) Yıl önce
Senle aynı durumdayız
sera
sera Yıl önce
sen ne olmak istiyorsan onu ol
sera
sera Yıl önce
anneni dinleme bence
ophelia
ophelia 2 yıl önce
Annene lütfen benim adıma, doktor olmandansa astronom olmanın vatana millete daha hayırlı olacağını söyler misin? Senin gibi gençlere ihtiyacımız var bu DÜNYA'DA. İyi şanslar... 🙂
Cecehan
Cecehan 2 yıl önce
Ben de eskiden senin gibiydim. Doğruları söylemek gerekirse eğer hayatının geri kalanını günümüz Türkiye'si içinde devam ettirmek istiyorsan daha kazançlı bir mesleğe yönelmelisin.
Mustafa GÜLER
Mustafa GÜLER 2 yıl önce
Bu videolarla bizi eğiten/bilgilendiren Barış Hocam aslında oğlunuza/torunlarınıza da ileride ne kadar büyük bir miras bıraktığınızı görebiliyorum :) Sizden ve sizin gibi iyi niyetli ve bilgili insanlardan ilham alan gençler bizi ileriye taşıyacaktır. Emeğinize ve yüreğinize sağlık Barış Hocam 👏👏👏
Ömer
Ömer 2 yıl önce
Edwin Hubble bizlere ne kadar dürüsttü veya Hubble kanununun arkasındaki sırlar ne ? Hepsi son videomda bakarsan sevinirim. Not: İzlersen şurası şöyle olmuş şura kötü olmuş dersen yazarsan sevinirim yeni kanalımda.
Onur Beşen
Onur Beşen 2 yıl önce
Yaptığınız işi sevdiğiniz o kadar belli ki Barış hocam gerçekten takdir ediyorum.bBu tür içerikleri ingilizce olarak yayınlasanız dünya da parmakla gösterilecek kişilerden olurdunuz ve eminim ki siz bu bilgileri Türkçe paylaşmasaydınız,bizim bu tür gelişmeleri öğrenme şansımız Bennu'nun gezegenimize çarpma ihtimaliyle aynı olacaktı..
Sude Naz Sayar
Sude Naz Sayar 2 yıl önce
Video bitince dediğim tek şey "Vay be." oldu. Gerçekten hayret ettim. Hem yaşıtlarımın dünyayı değiştirmek için eğitilmesine, hem Bennu'ya, hem de o başarılı Türk gencine. Yaşıtlarım güzel işler başarıyorken benim burda sözüm ona bilim felsefe öğrendiğimiz derslere sırf ileride refah içinde yaşamak içim çalışmam ve bilimi öğrenmemem... Ama her şeye rağmen kendimizi geliştireceğiz. Dünyada daha çok başarılı Türk genci ismi duyulacak. İnanıyorum başaracağız.
Batuhan Çebi
Batuhan Çebi 2 yıl önce
Barış hocam senin videolarını izleyerek büyüyen nesil en büyük umudumuz. Ürettiğin her içerik ile çıtayı bir tık daha yukarı taşıyorsun. En güzel konuları en güzel şekilde anlattığın için teşekkürler :)
İbrahim Akgöz
İbrahim Akgöz 2 yıl önce
Kanalımda barış özcan tarzı içerikler mevcut fikirleriniz ve önerilerinize açığım
Mert Smith
Mert Smith 2 yıl önce
Barış abi, belki bize küçük yaşlarda bu tarz şeyler öğretmiyorlar ve ilgisi olanları o bölüme özel yerlerde yetiştirmiyorlar fakat yine de senin sayende çoğu konuyla ilgili araştırma yapmaya başladım. Senin videoların bana farklı bir vizyon katıyor, ufkumu genişletiyor ve heveslendiriyor. Belki sen olmasan araştırmaya heveslenmeyecektim ve ileriye yönelik güzel planlar yapmayacaktım. Böyle paha biçilemez bilgileri bize Türkçe, açıklayıcı ve sade bir şekilde sunduğun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsın. Seni seviyoruz.
osman jamam
osman jamam 2 yıl önce
Emin olun sizin sayenizde binlerce genç de ilham alıyor. Emeğinize sağlık
a
a 2 yıl önce
@yldzhall Ben de tam senin yaşındayken şu kitap ile giriş yaptım astronomiye: Evren 101 Ne çok basit ne çok karmaşık anlatıyor, giriş için kesinlikle öneririm. Bunu okuduktan sonra Carl Sagan'ın Kozmos'unu okuyabilirsin veya güncel misyonlardan, gelişmelerden haberin olmasını istiyorsan da, 'All About Space' dergisini kesinlikle al ve her ay oku.
yldzhall
yldzhall 2 yıl önce
evt katılıyorum gerçekten ilham veriyor
yldzhall
yldzhall 2 yıl önce
@a şey bu konuda kitap önerirmisiniz stephan hawking inki hariç onu ztn okumayı düşünüyorum ama 8. sınıfımda ona göre önerirseniz sevinirim:)
Mr.Bostan
Mr.Bostan 2 yıl önce
Son zamanlarda attığın videolar büyük ihtimal çoğunluğun dikkatini çekmemiştir ama evrime yaptığın göndermeler harika. Ülkemizde büyük bir ön yargı ile karşılanan evrim konusunu böyle tanıtarak eğitime ve kültüre yapmış oldugun katkı muazzam. Başarılarının devamını diliyorum abi muhteşem bir insansın
Sabire Çayıroğlu
Sabire Çayıroğlu 2 yıl önce
Eskiden pazar günlerinin ilham veren videolarını iple çekerdim. Ama artık çoğunlukla uzay ve teknoloji odaklı videolara yer veriyorsunuz. Bu konunun sizi ne kadar heyecanlandırdığını anlıyorum ama sanat ve tasarımın, hiç düşünmediğimiz konuların, ilham veren tüyolarınızın olduğu videolarınızı çok özledim.
Hasan Taşkın
Hasan Taşkın 2 yıl önce
Sizin videolaranızı izledikçe bize, daha doğrusu benim gibi düşünenlere bir çalışma araştırma isteği geliyor tarif etmezi zor olan bir heyecan ve sevinç aynı zamanda. Şahsen ben bilgisayar mühendisliği okuyan bir öğrenciyim inanılmaz çalışma isteği geldi bölümümle alakalı. Gerçekten çok yararlı içerikler üretiyorsunuz. Sizi tebrik ediyorum ve destekliyorum.
TCAWear Turkey
TCAWear Turkey 2 yıl önce
60gr toz için 10 yıllık bir görev. İnsanlık nelerle uğraşırken biz ülkemizde maalesef bunlardan çok uzaktayız sanki. İzledikçe çok imreniyorum çok kıskanıyorum. Keşke bizde ülkemizde de gençlere yol açsak. Teknolojide bilimde yol alabilecek atılımları yapabilsek. Gençlerimizde yurt dışında değil kendi vatanlarında böyle bilimsel çalışmalar içinde olabilseler.
Turkish Army 𐱅𐰇𐰼𐰰
Turkish Army 𐱅𐰇𐰼𐰰 Yıl önce
@taylor eper biz de çalışıp çabalamazsak bu ülkenin kalkınmasını anca rüyamızda görürüz yani kısacası HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN
Turkish Army 𐱅𐰇𐰼𐰰
Turkish Army 𐱅𐰇𐰼𐰰 Yıl önce
@ben kura bakmıyorum ülkenin surye gibi olmasını istemiyorsanız karar vermeden önce düşünün
Murat Sepik
Murat Sepik 2 yıl önce
Bu adam da olmasa bu mükemmel notlardan mahrum kalacaktık.İyi ki varsın Barış Özcan 👍
Deniz Aydın
Deniz Aydın 2 yıl önce
Her Barış Özcan videosu izlediğimde kendimi bilim adamı gibi hissetmem ve içimin kıpır kıpır olması...
Murat Zenkin
Murat Zenkin 2 yıl önce
Böyle gelişmeleri en ayrıntılı bir şekilde bizlere izlettiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır , teşekkürler Barış ÖZCAN
mayıskızı
mayıskızı 2 yıl önce
Türk görünce oluşan o gurur ♡ Ve Böyle büyük gelişmeleri kendi ülkemde görmeyince oluşan o hüzün...
Aynur Bozkurt
Aynur Bozkurt Yıl önce
Barış Özcan, sana her yaptığın video için helal olsun diyorum. Her videonda ayrı ve bilgilendirici konulara değiniyorsun. Bu videon ile bir ödevimi tamamladım.
Hasan Karaüzüm
Hasan Karaüzüm 2 yıl önce
Yapılan ebelemece benzetmesi, videonun anlaşabilirliğine oldukça katkı sağlamış. Ayrıca Sayın, Mehmet B’nin başarısınıda bu içerik aracılığı ile duymuş olduk. Teşekkürler Barış Özcan.
PerEXP
PerEXP 2 yıl önce
Video çok nitelikli, bize birden fazla sorunun cevabını aratıyor, teşekkürler Barış Özcan!
Sorel Can
Sorel Can 2 yıl önce
adamlar neler yapıyor biz neler ile uğraşıyoruz. İnsan düşününce üzülüyor.
Cagdas Babacanoglu
Cagdas Babacanoglu 2 yıl önce
geçim derdinde dolayı böyle işler uzak kalıyoruz üzücü
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS 2 yıl önce
Arkadaşlar Türkiye Temsilcisiyim Nolur bir destek verin yaa
HAS LİBERAL
HAS LİBERAL 2 yıl önce
Siz neyi tartsiyonuz eğitim sisteminde sondan 5. Olursak daha uzaya mi gidecegiz
Ali Osman Gökçe
Ali Osman Gökçe 2 yıl önce
@İsimsiz 42 bu ülkenin planı ne 2023 de ekmek arası bir yemek mi ne bu ülkenin planı maalesef bu ülkeden sittin sene bir şey olmaz adamlar yapar biz de imrenerek izleriz
Oguzhan'la Almanya
Oguzhan'la Almanya 2 yıl önce
Barış Hocam, bizim eğitim sisteminde anlatılması yasaklı olan bilimsel gerçekleri de anlatmanı seviyoruz. Teşekkürler 👍
MSY
MSY 2 yıl önce
Gurur duydum bir Türk ün. Böyle bir projede olmasında. Allah sırtını yere getirmesin. Başarılarının devamını dilerim.
Bekir Kelebek
Bekir Kelebek 2 yıl önce
Mehmet'i görünce çok gururlandım. Ülkemizin de böyle cevherleri değerlendirmesi, böyle dahileri gurur kaynağı yapması inşallah uzak günlerde değildir...
F. k
F. k 2 yıl önce
Barış abi içerik anlatımın gerçekten çok güzel. Acaba amatör bir uzay inceleyicisinin bilmesi gereken gök cisimlerini hakların da kısa bilgiler, mitolojiler deki yerleri gibi ve senin yorumlamanla böyle bir küçük seri veya uzun bir video yapabilirmisin?🙂
Cem Tunç Akgöl
Cem Tunç Akgöl 2 yıl önce
TRshow un en önde gelen tek ismi. Başarı ve araştırmaları da cabasi. Teşekkür ederim bizi her paylaşımın ile daha da heyecanlandırdığın ve öğrenmemize, merak duymamıza bir kapı daha açtığın için...
brtt_win
brtt_win 2 yıl önce
Umalım da bu asteroid tekrar bizi ebelemeye gelmez :D
BADCATT
BADCATT 2 yıl önce
@Kerem Dilekci XD sjsjksjdjsksjsjsjsjsjsjjzjz
Kerem Dilekci
Kerem Dilekci 2 yıl önce
Belki kısırdır
Enes Özdemir
Enes Özdemir 2 yıl önce
Lol
Çınar Tokgöz
Çınar Tokgöz 2 yıl önce
@1'den1'e hayıe
Ercan ADIGÜL
Ercan ADIGÜL 2 yıl önce
Çok detaylı anlatiminiz için teşekkürler, inşaallah videolarınız okullarda eğitim amaçlı kullanılır ,Türkiye'nin uzayla ilgili çalışma ve araştırmalarına büyük katkı,ve destek olacağınız dan dolayı umutluyum ,buradan sanayi ve ticaret ,teknoloji bakanlığına ,tubitaka,Türkiye'de arastima ve geliştirme uzayla ilgili hangi kurum ve bakanlık varsa bu uzayla ilgili calismalari hizlandirmasini istiyorum çünkü bu konuda çok,çok geride kaldık ülkemiz bu aradaki açığı kapatamadığı için bu işlere yoğun bir şekilde bütçe ayırması ,insan gücü ayırması,ve sizin gibi insanları araştırıp toplaması, önlerine imkan sunması gerektiğine inanıyorum!!!!!! Bunu yetkili kişilerin farkına varacağını umarak ve temenni ederek ,Cumhur başkanımızın bu konuda desteklerini esirgemeyecegini ,inanıyorum Yüce Atatürk diyorki"İstikbal Göklerdedir" bu söz yerini bulacaktır inşaallah "Haydi Türkiyem hep birlikte uzaya" diyorum Videolarınız Cumhur başkanlığı tarafından fark edilmesini temenni eder Başarılar dilerim
Emre Kavak
Emre Kavak 2 yıl önce
Tüm süreç düşünüldüğünde hayran olmamak elde değil! Teşekkürler Barış Özcan.
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz. *Rahatsız ettiysek özür dileriz dostum*
İYİLİK KAZANACAK
İYİLİK KAZANACAK 2 yıl önce
Barış bey elinize emeğinize sağlık bütün sözlü anlatımlarınız gerçekten güzel ve sürükleyici. Naçizane bi fikir sunmak için yazıyorum Anlatımlarınıza animasyon katabilseniz tam bir bilimkurgu olucağına inanıyorum...
Burak Yangöz
Burak Yangöz 2 yıl önce
Barış abi videolarını çok severek izliyorum özellikle de uzay bilim videoların harika. Senden ricam dünyadaki yaşamın başlangıcıyla ilgili teorileri konu alan bir video çekmen, bir kaç kaynaktan araştırmıştım ancak senden duymak ve izlemek ayrı bi güzel olur... iyi çalışmalar :)
ilmSaves ♪
ilmSaves ♪ 2 yıl önce
Selam abi kanalımda Astronomi,Bilim videoları var göz atabilir misin rica etsem belki ilgini çeker :)
Emre Çelik
Emre Çelik 2 yıl önce
Yaw Barış abi sende olmasan uzayda ne oluyor nasa ne yapıyor hiç öğrenemiceez çok teşekkürler
FB'Lİ
FB'Lİ Yıl önce
Aynen ya
ozgun erkose
ozgun erkose Yıl önce
knk nasanın youtube kanalı var ama sen bilirsin
AvarageAuthismHaver69
AvarageAuthismHaver69 2 yıl önce
@a evet, bir göz atıyorum
Yav Ne
Yav Ne 2 yıl önce
Eğğ, yav Barış Özcan kim, eğğ Barış Özcan olmasa da merakın varsa öğrenirsin eğv eğv eğv yapan birini aradım yorumlarda. Kesin vardır da dedim. 😂😂😂
Züleyha Nefes
Züleyha Nefes 2 yıl önce
Aynn
T.
T. 2 yıl önce
Nasıl güzel bisey ülkenin gençlerine böyle görevler verilmesi ve birlikte çalışılması..
T.
T. 2 yıl önce
murat yüce ülkemin demedim zaten ülkenin dedim abd nin yani.
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz :)
Muhammet Safran
Muhammet Safran 2 yıl önce
İstersek ve bazı imkanları bulabilirsek bizimde yapamayacağımız hiçbir şey yok yine çok güzel ve faydalı bir video olmuş barış abi
HAKAN AKSU
HAKAN AKSU 2 yıl önce
Barış Bey iyi ki varsınız... Bize ufka açılan bir pencere oluyorsunuz. Tekrar tekrar teşekkürler.
INFOMAN
INFOMAN 2 yıl önce
Buradan yetkililere sesleniyorumdur. Azıcık şu adamı "Barış ÖZCAN" dinleyin. Tübitakın başına getirin şu adamı bak gör o zaman. Adam her yeni bilimsel ve de teknolojik haltı mis gibi anlatıyor. Alkışlıyorumdur.
ismayıl shirin
ismayıl shirin 2 yıl önce
Yetkililer: tm
AykutHizm
AykutHizm 2 yıl önce
7 Bu bildirimi alıyorsan seçilmişsin abone ol like at lütfen
INFOMAN
INFOMAN 2 yıl önce
@a güzel içerikler var iyi çalışmalar. 👍
M. Emir Öz
M. Emir Öz 2 yıl önce
Tek bir adamdan medet ummak çölde kutup ayısı beklemektir
Serdar Çoban
Serdar Çoban 2 yıl önce
Anlatımların ve üzerinde durduğun konular gerçekten etkileyici umarım böyle güzel içeriklerin devamı gelir.
Burak T.
Burak T. 2 yıl önce
Barış Özcan'ın Türk olması o kadar büyük bir şans ki. Teşekkür ederiz Barış abi bize bunları Türkçe anlattığını için.
BADCATT
BADCATT 2 yıl önce
Kurgzegst'dada alt yazı var Türkçe alt yazı yapan Türklere tşk ederiz
Uzay Kirca
Uzay Kirca 2 yıl önce
Çok çok teşekkürler, özellikle ismin hikayesi çok güzeldi, iyi ki varsınız
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz. *Rahatsız ettiysek özür dileriz dostum.*
Uğur Akbulut
Uğur Akbulut 2 yıl önce
Her pazar kahvaltı sonrası kahvenin yanında Barış Özcan videosu izlemek bağımlılık yaptı.. Emeklerin için teşekkürler güzel insan.. Videolar gerçekten çok kaliteli 👍
Sam
Sam Yıl önce
kahve yerine çay içelim
Selçuk Kalaycıoğlu
Selçuk Kalaycıoğlu 2 yıl önce
Videoyu izlerken hem gurur duydum hem de üzüldüm diyebilirim. Bizde bunları yapabiliriz kendi ülkemizde ama çok şeyin değişmesi lazım en başta eğitim sistemimiz.
Hüseyin ARABACI
Hüseyin ARABACI 2 yıl önce
Vay be insan ve teknoloji neler yapıyor. Barış ağabey bizim için araştırmış anlatımı da mükemmel zaten teşekkürler
Cazibe çamalan
Cazibe çamalan Yıl önce
Hem tebrik hem de teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.. ve emeğiniz için... içimizden yaratık çıkartacak tohumlar olmasın da...asteroid den aldıkları parçaları yine uzayda inceleyecek bir üs kurabilseler daha rahatlatıcı olacak.. :)) saygılar...
Maryam Hashemi
Maryam Hashemi 2 yıl önce
O kadaaaar çok istiyorum ki ben de o lise öğrencileri gibi olmayı ama ne yazık ki yaşadığım yer böyle bir şeyin olmasını imkansız kılıyor daha emeğimle kazandığım liseme bile gidemiyorken nasıl deney tasarlayıp ISS'e gönderebilirim ki... Ama ne kadar çok istediğimi sadece Allah biliyo ben de onlar gibi olmak isterdim 😔
Sam
Sam Yıl önce
bunu haketmiyorsun
Enis Bedir
Enis Bedir 2 yıl önce
Başarıcak sın
Maryam Hashemi
Maryam Hashemi 2 yıl önce
@Cavid İmanov amin inşallah
Cavid İmanov
Cavid İmanov 2 yıl önce
İnşallah istedyin işe veya arzuna kavuşursun 🙂
Whos Next
Whos Next 2 yıl önce
Yine yeniden E-F-S-A-N-E ve döve döve izletilmesi gereken bir video olmuş.. çok teşekkür ederiz ufkumuzu açtığın için YÜCE BARIŞ ÖZCAN
Batuhan Tamburacı
Batuhan Tamburacı 2 yıl önce
Videoda iki aslan var. Biri Mehmet biri Barış Abi. Adamı izleyerek takip ederek oturduğumuz yerden uzaya gidebiliyoruz. Üstelik bunları anadilimizde yapıyoruz. ❤️
muhammed demir
muhammed demir 2 yıl önce
Barış Abi uzay misyonu projelerinde yer alan bu tür abimizin detaylı biyografisine nerden ulaşabiliriz ?
F. k
F. k 2 yıl önce
Barış abi bir Videonun yorumunda senden rüya hakkında video yapman talebinde bulunmuştum. Bir kaç video sonrasında yapmıştın(belkide zaten yapacaktın ☺️) çok teşekkür ederim 😊rüyalarımın çoğu lüsid şeklinde. Her ne kadar uyandığım da zihnim biraz yorgun olsada artık oyun haline geldi🤗
ÇayBardağındaNescafe
ÇayBardağındaNescafe 2 yıl önce
Toplamda 6. izleyişim. Aldığım notlar ve araştırmalar ile ( kendi çapımda ) , varacağım sonuç aslında çok yakın. Lakin İnsan ömrü , bu yakınlık karşısında çok kısa. Zaman kavramı olarak bir insan ömrünün süresi oldukça kısa zayıf. Bu keşiflere ve fazlasına şahit olacak insanoğlunu çok kıskanıyorum. Ve Barış Bey , kanalı kurduğunuz ilk dördüncü ayınızda keşif etmiştim sizi. Yıllar geçti ve geçiyor. İnsanlık için harika bir iş yapıyorsunuz ve ülkemiz için milyonlarca insan arasından ön plana çıkarılıp takdir edilesi bir şahıssınız. Bu konuların bilgi akışı hakkındaki çalışmalarınız , ufkumuzu açarken icraat yapma yolunda küçük gibi görünse de büyük adımlar. Yapabilir miyiz bilmiyorum. Açıkcası varolan dünya düzeni ve o düzenin içerisindeki ülkemizin düzeni içerisinde bu sistemle başaramayız ama sorgulatmaya ittiğiniz yerde sayımız her geçen gün artacak. Ve bundan binlerce yıl sonra yapılacak bir başarıda , bugünden yaptığınız bu işlerle mutlaka katkınız olmuş olacak. Bu çalışmaları reel olarak gerçekleştiren tüm insanoğluna da inanılmaz saygı ve sevgi duyuyorum. O sürprize biz uzağız belki ama bir gün insanoğlu , bugünlere dönüp baktığında bizler onlar için çok geride kalmış ilkel bir toplum olarak anımsayacaklarına hiç şüphem yok. Her videonuz da şu kalabalığın içinde bir yerlerde yerimi alıyorum ve şahsınıza çok teşekkür ederim. Eşiniz ve oğlunuzla güzel bir ömür diliyorum. Şahsınızı takip eden ve seven insalarıda ''Barış Abisiz '' bırakmamanız dileklerim ile. Barışlar güzeldir. Barış Manço , Barış Akarsu , Barış Özcan... Bazı insanlar çok başka sevilir , sizde öyle bir insansınız. Bu konulara hiç girmeseniz de , sevilesi bir insan olduğunuz ap açık ortada. Saygılarımla ...
Crazy turk :)
Crazy turk :) 2 yıl önce
Abi seni izlerken kendimi bir hiç gibi zannediyorum bazen. Ben böyle bir kanalının neden bu kadar az abonesi olduğunu anlamış değilim hiç. İnşallah değerin bir gün anlanır abi. İyi çalışmalar. Saygılar.
Ahmet Solak
Ahmet Solak 2 yıl önce
Çalışmalarınızı gerçekten taktir ediyorum kurgularınız şimdiye kadar gördüğüm en kalitelisi başarılarınızın devamını dilerim severek takıp ediyorum.
bülent gencer
bülent gencer 2 yıl önce
Hocam 320 milyon kilometre uzaklıktaki , aşırı hızlı hareket eden bir astreoidi nasıl yakalayıp,nasıl etrafında dönüp,nasıl yüzeyine dokunduklarını hiç düşündünüz mü? Mantıklı mı sizce?
Sinan Aslan Bulut
Sinan Aslan Bulut 2 yıl önce
Bu adam gibi adamlar lazım ülkemize !
ExellentDmx
ExellentDmx 2 yıl önce
Barış bey gene mükemmel bir clip hazırlayıp sunmuşsunuz"takibindeyiz" Severek ve Zevkle seyrediyorum. Biliyorumki bu sizin ilgi alanınıza girmiyor ve kendinizi yormak istemiyorsunuz Video clipdeki sözleriniz -dakika --04:05-- ile --04:16-- arasi - benim gibi Milyarlarca diğer insanlarında ilgisini çektiğinden eminim. Dünyamiz yuvarlakmi, düzmü, yumurta formundamı, Poincaré varsayımımı veya Donat şeklinde midir-AYRILTILI BIR HARITALI"ÇOK ÇOK AYRILTILI BIR HARITA"- Yapılamadı. Yapılanlar neden halen biz insanlardan gizleniyor ? PARA PARA PARA Dünyayı Yönlendiriyor
tufan Durmuş
tufan Durmuş 2 yıl önce
Ah be barış abi akla gelen ama dile gelmeyen yazılabilecek ne düşüncelerimiz var ama yazılsa da değişen olmayacağı için gerek yok videolara devam en azından bir şeylerin olup bittiğinden haberdar olmak da meraklanma İn yarısıdır bana göre 😁
Ahmet Uyanık
Ahmet Uyanık 2 yıl önce
bende bugün memur olabilmek umutlarıyla sınava gireyim ve işsizlikten akıl sağlığımdan olayım. ne diyelim coğrafya kaderdir. Globalde başarılı Türk isimleri duyarak seviniyoruz en azından.
Sam
Sam Yıl önce
bıkmadın şu bahanelerden
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS 2 yıl önce
Arkadaşlar Türkiye Temsilcisiyim Nolur bir destek verin yaa
Tahir Berk
Tahir Berk 2 yıl önce
İşsiz kalıyorsanız o sizin cahilliğiniz ortaöğretim mezunuyum hiç işsiz kalmadım ve ek işede gidiyorum hiçbir işe yaramazsan tabi işsiz olursun
H.Tahsin ERTAŞ
H.Tahsin ERTAŞ 2 yıl önce
İlham verici, heyecanlı ve bilgilendirici idi her zamanki gibi. Teşekkür ederiz Barış bey.
ECRİN AZRANUR GÖKHAN
ECRİN AZRANUR GÖKHAN 2 yıl önce
Barış Abinin Kanalı Gerçekten Çok Yararlı .Bizim Vex Hocamız Barış Abi'yi Önerdi.Gerçekten Bu Geleceği Biz Yöneteceğiyiz ve Bu Yüzden Gerçekten Yaratıcı Maketler Yapmalıyız ve Tasarlamalıyız.Yabancılar Dünya'nın Yarısını Yok Edebilicek Bir Roket Yapmış.Bu Yüzden Bizlerinde Geleceğimiz İçin Bir Şeyler Yaratmamız Lazım
Enes Emir Çetiner
Enes Emir Çetiner 2 yıl önce
barış abi hep yabancı araçlar tanıtıyorsun, uzayla ilgili şeyler ama; benim senden istediğim şey türkiyenin otonom araç ve insansız silahları ve sida gibi yeni teknolojik olayları veya suda yüzebilen tanklarımızı tanıtırmısın. Tabi ki de ben araştırdım ama senin yorumun ve düşüncen daha önemli, sonuçta bizdede otonom teknoloji mevcut
EMVK - OyunSeansı
EMVK - OyunSeansı 2 yıl önce
Ego tatmini olmadan yazıyorum. Ben şu an 9.Sınıfa gidiyom ve uzay hakkında bilgiler bakmayı seviyorum ve bu bilgileri ilk 6.Sınıfta öğrenmeye başladım o gün bugündür kuantum fiziği gibi bilgilerle kendimi biraz zorluyorum ama ülkemizin ancak ve ancak askeriyeye yatırım yaptığını bildiğimden ülkemizin yerine benim kendim araştırma yapmam gerekiyor. Bu konuda kendime güveniyorum ailemin benden beklentisi biraz fazla tahmin ediceğiniz üzere nedeni de yukarda belirttim.
ismail Ø
ismail Ø 2 yıl önce
Death Girl geçen sene yani :d ?
HAS LİBERAL
HAS LİBERAL 2 yıl önce
Maglesef hepimiz yarış atiyiz
HAS LİBERAL
HAS LİBERAL 2 yıl önce
Beyler boşa gidiyoz cahiliye dönemi bitene kadar böyle!!
SAANE
SAANE 2 yıl önce
ben senden bir yıl önce doğmuşum ama ben senden 1 yıl sonra kuantum mekaniğine ilgi duymaya başladım yani sen benden ileridesin canım kardeşim biz hedeflerimizin peşinde koştuğumuz sürece bu cahil düzen kalkıcak sen endişe etme
Tayfur Bircan
Tayfur Bircan 2 yıl önce
Muhteşem... hem nesa nın bu projesi, Hem de bu video ile bizleri bilgilendirmeniz... çok teşekkürler...
Yeliz Piper
Yeliz Piper 2 yıl önce
Yine muhteşem video teşekkür ediyoruz Barış bey.Emeğinize sağlık
Deren Bakes
Deren Bakes 2 yıl önce
Bazen tasarım bölümü okuyorum diye üzülüyorum. :/ Keşke küçükken derslere daha ilgili olsaydım da bu alanlarda başarılı olabilseydim, araştırmalar yapabilseydim. Gerçi yapıyorum ama adımı tarihe tıpkı bu Nasa çalışanları gibi yazmak varken. Umarım ileride bir üniversite daha okuyabilirim ve başarılı olurum, kim bilir ki daha çok erken. :)
Liberty !
Liberty ! 2 yıl önce
Barış Abi yaptığın Elon Musk videosunu saymazsak yaptığın en ilham verici videolardan biriydi.Programlama öğrencisiyim.Ders çalışırken acıktım ve yemek yerken seni izledim şimdi boost'lanmış ilham heyacan dolmuş şekilde derse dönüyorum.Muhteşem videolar için teşekkürler.
Sam
Sam Yıl önce
barış'ı izlerken başka bir şey yapma nasıl cüret edebildin lan müsvedde !
Sun Zi
Sun Zi 2 yıl önce
Keşke şu tarz eğitimler alabilecek bir sistemimiz veyahut teşviklerimiz olsada bizlerde böyle eğitimler alabilsek.
Albert Camus
Albert Camus 2 yıl önce
Sabahları Barış Özcan İzlemek gibisi yok
MS Bilim
MS Bilim 2 yıl önce
Bilim ve Uzay konuları yanı sıra her şeyin bilimsel yönünü açıklamaya çalışıyoruz... Sendromlar, Hastalıklar, hayatımızda önemli olan bilinmesi gerekenleri sizlerde bilmek istiyorsanız bize katılabilirsiniz.. Desteklerinizi bekliyoruz.. :)
s
s 2 yıl önce
@White Bloody Slippin abim gelmeyene kadar uzayla ilgili konuştu abim geldi 14.12 konuştu.
Brooeor
Brooeor 2 yıl önce
Bilgileşim sen her yorumun altına yazmaktan sıkılmadın mı ben okumaktan sıkıldım reklam yapanlar hepinizi bildiricem her gördüğümde bildirmiş olsam bile bildiricem Bi bitmediniz ya
Tülin Yalavaç
Tülin Yalavaç 2 yıl önce
sevgili barış özcan bir bilim videosu bu kadar güzel tiyatrovari bir şekilde ancak anlatılır ve zevklede izlenir teşekkürler
-NB -
-NB - 2 yıl önce
Cok guzel bir bolum olmus, emeginize saglik! Gunes panellerinin uzay aracindaki gorevi tam nedir? Uzay araclarini ve isleyis sekillerini anlatan bir icerik de cok iyi olurdu...
Gizem Yenikler
Gizem Yenikler 2 yıl önce
Bu güzel kaliteli programlar için teşekkürler ilgiyle izliyoruz.
Sea Bayblood
Sea Bayblood 2 yıl önce
Yine Barış Özcan, Yine Mükemmel KALİTE. Teşekkürler.
Emre Kaskara
Emre Kaskara 2 yıl önce
Çok merak ediyorum bir karadelik içinde füzyon tepkimeleri verecek kadar yoğun bir güçle girebilsek yinede madde formumuzu koruyamayazmıydık bence bir güneş füzyon enerjisi verebilecek en zayıf haline kadar karadeliğe en çok yakalaşabilecek madde olurdu ya güneşe bu enerjiyi bulabilmesi için destek versek ne olurdu bununla ilgili bir video çekmenizi çok isterim
Yaman TÜRKOĞLU
Yaman TÜRKOĞLU 2 yıl önce
videoyu izliyorum. Çocuk deyip geçtiğimiz insanların neler başardığını görüyorum, diyorum ki bende bir şeyler yapmalıyım, kendimi geliştirmeliyim. haftanın 6 günü 8.5 saat çalışıyorum her gün 2-2,5 saatim de yolda işe/eve varmak için geçiyor. Kalan sürede yemek yapıyor- yiyor temizleniyor biraz dinlenip uyuyorum. Bir süre çalışmasam kendimi bir çalışma programına verip bir şeyler başarmaya kalksam 2.ay borçlardan dolayı hapisteyim. Biz neden bu haldeyiz diye her gün soruyorum kendime ve geleceğimden bir beklentim yok. 10 yıl çalışıp bir araba alırım. 15 yıl daha çalışıp belki bir ev. Sonra da ölürüm zaten
MS Bilim
MS Bilim 2 yıl önce
Bilim ve Uzay konuları yanı sıra her şeyin bilimsel yönünü açıklamaya çalışıyoruz... Sendromlar, Hastalıklar, hayatımızda önemli olan bilinmesi gerekenleri sizlerde bilmek istiyorsanız bize katılabilirsiniz.. Desteklerinizi bekliyoruz.. :)
Yaman TÜRKOĞLU
Yaman TÜRKOĞLU 2 yıl önce
@Ömer canı kardeşim en güzel çağındasın. senin yaşında olsam çalışır kendimi buralardan kurtarmaya bakardım. çalışmamak ortalama bir işe ancak sahip olabilmek için 100 tane bahanem vardı ama keike daha çok çalışsaydım diyorum şimdi kendime belki birşeyler olurdu.
Sercan Aktaş
Sercan Aktaş 2 yıl önce
@Ömer ideallerinin neler oldugunu gercekten belirleyip onlara inaniyorsan, senin inancin ve ideallerine olan inancin kuvvetliyse, karsina cikacak zorluklarla kendine olan inancinla bas edebilecegine ve pes etmeden tum alternatif yollari deneyecegine inancin tam ise, idealini en iyi sekilde nerede ve hangi sirkette ve hangi vasiflarla yapacagina odaklanip kendini ona gore sartlamalisin. Dusunsene kim bilir belki de en cok istedigin sirkette calisamayabilir ama ondan daha iyi bir sirketi kurarsin. Gokyuzunde sallanan bayraga aldirma, sen kendine inaniyorsan senin cumhuriyetin senin ozgurlugundur. Gozunu karart, olumsuzluklari duy ama takilma, risk almaktan korkma, kendini gelistir ve kendini umursayip once ben diyip dosdogru yoluna koyul.
Musti
Musti 2 yıl önce
türkiyede yaşamanın zararları ailenin iç ekonomisini o kadar düşünüyorsunki kendini geliştirmeye vaktin yetmiyo
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakı olanlar kanalımıza da bakabilirler :) *Rahatsız ettiysek özür dileriz*
ZulaVideo
ZulaVideo 2 yıl önce
Çok kaliteli bir video daha. "In the lifeboat, an alien creature bursts out of the Engineer's chest. " Teşekkürler üstat.
Mete Çetin
Mete Çetin 2 yıl önce
insanlık bir şekilde ilerleyecek, bizim gibi orta doğu ülkeleri en dipte kalsa bile en azından insanlığın bir kısmı kendini aşacak en üste çıkacak en yukarıya, yıldızların ötesine...
Faik Mermer
Faik Mermer 2 yıl önce
Barış Abi şimdi ki gençlerin daha araştırmacı,sorgulayıcı ve bilgili olması için son teknolojiler elinin altında, istediği bilgisayar ve teknolojiyi rahatlıkla alması lazım ki diğerleri iplik gibi gelir ama gel gör ki hiçbir şey alınmıyor.
Hamurlu Eller
Hamurlu Eller 2 yıl önce
13 yaşındayım yemek kanalım var bi bakaranız çok sevinirimm
Emir Cica
Emir Cica 2 yıl önce
Barış abi senin gibi araştırmayı seven insanlar için bir videonda da evindeki kitapları tanıtabilir misin?
Mehmet Sait Ortaç
Mehmet Sait Ortaç 2 yıl önce
Yine harika bir video olmuş. Bravo Barış Özcan...
Ascape To Nature
Ascape To Nature 2 yıl önce
bir yerde, yakın zamanda uzay madenciliğinin başlayacağını okumuştum, bu da onun bir parçası olabilir mi? yani uzayda zengin maden yatakları aranıyor olabilir mi ? bir asteroidin tamamen altın ya da elmas olduğunu düşünelim, bu güne kadar yapılan tüm uzay masraflarına deyecektir sanırım.... harika bir paylaşım, emeğinize sağlık.
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz :) *Rahatsız ettiysek özür dileriz*
Seyri Samet
Seyri Samet 2 yıl önce
Hikaye anlatımın için bile izlenir vi̇deoların abi 😍
çınar Turan
çınar Turan 2 yıl önce
Barış abi pandemi döneminde kitaba merak saldım kitap hakkındaki videolarını izledim şu an kardeşlik savaşçıları serisini izliyorum neden kitap okumanın insanı rahatlattığı hakkında bir video çekebilirmisin
yaşar birinci
yaşar birinci 2 yıl önce
Bilim ve keşif yapmak için, ırkın ve milletin önemli olmadığını gösterdiğin için sonsuz kez teşekkür ediyorum. Bilimin dilinin olmadığını gösterdiğin için kalan ömründe başarılar dilerim. Eşinle ve çocuğunuzla bir ömür boyu mutluluk dilerim. Gelecek hayatınızda başarılar dilerim. Heyecanla bir sonraki videoyu bekler oldum. Kolay gelsin.
seha barışkan
seha barışkan 2 yıl önce
barış abi biz gençlerin bu ülkeyi bilim ülkesi yapabilmemiz için be yapmalıyız buna senin bakış açından bakarak yol haritası çizmeyi çok isterim
Cemre
Cemre 2 yıl önce
9:49 da öğrencilere uzay görevleri verilmesini kıskanan tek kişi olamam
Deleted user
Deleted user Yıl önce
Yo bende
Cemre
Cemre 2 yıl önce
@tecomputerclub haklısın imkan yaratmaya çalışıp inanmak gerek. İyi günler
tecomputerclub
tecomputerclub 2 yıl önce
@Cemre yok hocam sadece ben bahsetmek istedim. Van Erciş Süleyman mezrasında yaşıyorum. Ve yazın inşaatta çalışıyorum. Lise öğrencisiyim fakat bende sizin gibi düşünüyordum hâlâ da bazen düşünüyorum yine ama elimden geldiğince Tübitak, kutup araştırmaları bilim kamplarına katılmaya çalışıyorum evet bazen projem olduğu halde gidemiyorum haklısınız imkan yok fakat imkan yaratmaya çalışmalıyız. Bu yüzden bazen inanmak bile yetiyor kendi imkanlarınızı oluşturabiliyorsunuz. Sağlıklı günler 🌸
Cemre
Cemre 2 yıl önce
@tecomputerclub imkan olmadığı için yapamıyoruz, istemediğimiz için değil.
tecomputerclub
tecomputerclub 2 yıl önce
22/03/2021 Yapmak ve istemek arasında bir ilişki vardır. Bu ikili ilişki anne ve babaya benzer. Bir işi çok isteyip yapmadığınız takdirde yapamazsınız :) istemeyerek yapmaya kalkışmak da sonuç getirmez :) şöyle ki hikayemizde anne istemek baba yapmak olsun çocuk ise sonuç. Anne olmadan baba çocuk sahibi olamaz veya baba olmadan anne çocuk sahibi olamaz. . bu bi kenarda dursun birbirini sevmeyen iki kişi anne ve baba çocuk sahibi olabilidiler. Fakat birbirlerini sevmedikleri için bu ikili yolunda gitmeyen ilişkinin çocuğada zararı var yani çocuk ağır bir depresyon ile intihar edebilir.(örnek) Dolayısıyla bahsettiğim gibi "yapmak ve istemek arasında bir bağ vardır"- Erciş sosyal bilimler lisesi say/11
Burak Burak
Burak Burak 2 yıl önce
Abi 13 yaşındayım videolarını izlemek beni bilgilendiriyor ve heveslendiriyor .Umarım hep böyle kaliteli işler çıkarırsın saygılar sevgiler . (Bu arada video süper.)
Yusuf Selim Topuz
Yusuf Selim Topuz 2 yıl önce
Her pazar sabahı Barış abimin videoları ile uyanmak...
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz :)
İlknur bilge Yakut
İlknur bilge Yakut 2 yıl önce
Gelecek ne kadar kötü gözükse de sayende umutlanıyoruz 🇹🇷
Mehmet Dal
Mehmet Dal 2 yıl önce
Barış hocam tek bir saniyesini atlamadan izlediğim tek kanal sizsiniz
Isa Mamiş
Isa Mamiş 2 yıl önce
Aynı yöntemin TÜRKİYEDE uygulanması gerkeli çocuklara dorudan ve küçük yaşta uzay hakında bilgi verilmeli ve uzay hakında arştrma yapa bilmemizi sağlayacak üsler veye kuruluşlar kurulmalı bunu şiddetle istiyorum
Fatih Semih Cerhan
Fatih Semih Cerhan 2 yıl önce
Bizim ülkemizde herkes mühendise ihtiyaç duyuyor halbuki bilim insanına ihtiyacımız olduğunu anlayamayan bir sürü insan var maalesef
a
a 2 yıl önce
Uzaya, evrene merakınız varsa kanalımıza da bakabilirsiniz :) *Rahatsız ettiysek özür dileriz*
Mr Nobody
Mr Nobody 2 yıl önce
lale akıncılar yazık kafana
Fatih Semih Cerhan
Fatih Semih Cerhan 2 yıl önce
Bilim doğadaki ve evrendeki her şeye kafa yoran ve soru soran bir araçtır araç . Bence bilim tehlikeli değil asıl tehlikeli olan kötü niyetli insanların onu kullanma şeklidir.
lale akıncılar
lale akıncılar 2 yıl önce
Şu uzaya kafa yorulduğu kadar insan olmaya kafa yorulmadı! Neden? Çünkü insan olmak para getirmez. Şu bilime ilgimiz bile tüccarların oyunu! Sisyphos tvdeki "bilimin tehlikelerinden neden bahsedilmez" videosunu izleyin de UYANIN!
Orcan Küçükalıç
Orcan Küçükalıç 2 yıl önce
Ellerinize, yüreğinize , bilginize sağlık...
yolgezer_1
yolgezer_1 2 yıl önce
Pazar sabahı kahvaltıdan önce barış özcan izlenip bilgilenmek... Çok iyi aktivite
Serra Yıldırım
Serra Yıldırım 2 yıl önce
Farklı konular hakkında videolar yaptığınız zamanları özledim . Biraz uzay bilimi belgesellerine dönüştü sizin videolarınız . :(
Yusuf Keskin
Yusuf Keskin 2 yıl önce
Emeğinize sağlık Barış bey. Büyük bir keyifle izliyorum Videolarınızı.
TUTKUSU FUTBOL
TUTKUSU FUTBOL 2 yıl önce
Hocam sizi severek takip eden binlerce insan var videolarınızı sabırsızlıkla bekleyen bizlerle birgün yayın yapabilir misiniz ?
Büyük Japon Kore Vasal Dükası
Büyük Japon Kore Vasal Dükası 2 yıl önce
İnşaallah bir gün uzay hakkında video izlerken NASA değil de Türkiye nin yolladığı araçlar hakkında video görürüz
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS
AKINA Sᴘᴇᴇᴅ sᴛᴀʀS 2 yıl önce
Arkadaşlar Türkiye Temsilcisiyim Nolur bir destek verin yaa
Fırat Baran
Fırat Baran 2 yıl önce
Hahaha komik şey seni
başkasının ipiyle kuyuya inen kişi
başkasının ipiyle kuyuya inen kişi 2 yıl önce
çin ile anlasabiliriz uydumuzuda çinde atmistik erdogan atti
Jiminssshi  -방탄소년단-
Jiminssshi -방탄소년단- 2 yıl önce
Barış abi gerçekten de bazı saçma kanallar yerine seninki gibi kanallar olsa çok daha güzel olacak. Senin sayende ne güzel bilgiler öğreniyoruz
Humanity is returning to the Moon. This time permanently!
20:20
29 Nisan’da dünyaya asteroid çarpma olasılığı?
12:37
Ben Bu Cihana Sığmazam 24. Bölüm @atvturkiye
2:31:26
Ben Bu Cihana Sığmazam
görünümler 1,3 Mn
Freddy Krueger - Funny Cartoon Box Parody #shorts
0:20
Woa Parody Like
görünümler 3,2 Mn
Uğur Aslan - NE AĞLARSIN BENİM ZULFU SIYAHıM
5:53
Poll Production
görünümler 265 B
This clock will run for 10,000 years!
16:54
Barış Özcan
görünümler 1,1 Mn
Evrenimizin GÖZLENEMEYEN Kısmında Ne Var?
26:13
Evrim Ağacı
görünümler 923 B
What is inside The Great Pyramid? 3D TOUR
19:20
Barış Özcan
görünümler 3,1 Mn
21.Yüzyılda en büyük TYCOON kim olacak?
24:17
Barış Özcan
görünümler 1,2 Mn
A Week in NASA - I Met With an Astronaut
19:50
Barış Özcan
görünümler 3,7 Mn
Why is WEBB Space Telescope so important?
17:47
Barış Özcan
görünümler 1,6 Mn