Bir de Benden Dinleyin 12 - Kanser Tedavisinde Yenilikler / Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Mustafa Özdoğan

  görünümler 294,046

pena

5 aylar önce

pena kanalına katılın:
trshow.info/on/xBO.html...

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Mustafa Özdoğan’dan çalışmalarını ve deneyimlerini dinledik.

Mustafa Özdoğan, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde temel tıp eğitimimi tamamladı. 1996-2003 yılları arasında İç Hastalıkları Uzmanlığı ve Tıbbi Onkoloji ihtisaslarını tamamladı. Daha sonra Almanya’da kanser tedavisi ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptı.
Şu zamana kadar uluslararası, ulusal ve hakemli dergilerde 112’nin üzerinde makalesi yayımlandı, toplam 17 çalışması ödüle layık görüldü.

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan'ın şu alanlarda çalışmaları bulunmaktadır:
İmmünoterapiler ve hücresel tedaviler, kanser genetiği, onkolojide hasta-hekim ilişkisi, onkolojide mentorluk, kanserden korunma ve sağlıklı yaşam, tamamlayıcı tıp ve alternatif tedaviler ve onkolojide beslenme.

00:00 - mustafa özdoğan
00:22 - onkoloji nedir?
00:46 - kanser nedir? neden kanser oluruz?
03:27 - bir tıbbi onkolog olarak sorumluluk alanlarınız nelerdir?
04:38 - neden kanserin tedavisinin aslında bulunduğu ancak saklandığı düşünülür?
07:14 - kanser tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir?
08:11 - neden kemoterapilerden korkarız? korkmalı mıyız?
11:03 - kemoterapi kullanımında son yıllarda azalma oldu mu?
11:54 - kanser tedavisinde yenilikler hasta yaşam oranlarında fark yarattı mı?
13:17 - klasik tedavi yöntemleri dışında son yıllarda kanseri hastanın yaşamına katkı sağlayan yenilikler sizce nelerdir?
15:00 - modern kanser tedavilerine geçişte sizce en önemli bilimsel keşifler nelerdir?
18:05 - kanserin 10 temel özelliğinin keşfi kanser ilaç keşfine nasıl yön verdi?
19:00 - kanserin genetik alt türlerini belirlemek klasik tedavilere nasıl bir katkı sağladı?
19:52 - doğadan kanser tedavi keşfi hayal mi?
21:54 - metastaz yapmış, yani 4. evre kanseri tedavi etmekte neden zorlanırız? ümit verici gelişmeler var mı?
23:59 - son yıllarda popüler olan tamamlayıcı ve alternatif tıp yöntemleri konusunda düşünceleriniz nelerdir?

Facebook: videopena/
Instagram: penavideo
Twitter: penavideo
Ekşi Sözlük: eksisozluk.com/biri/pena

‘Music by Epidemic Sound ( www.epidemicsound.com)’

Yönetmen: Cem Mirkelam
Görüntü Yönetmeni: Umut Çelik
Editör: Özlem Akbaş

YORUMLAR
Füruze Cemil
Füruze Cemil 2 aylar önce
Hocam bu kanser hastalığının sonu ne zaman gelecek bilim adamları uzay araştırıyorlar lütfen kanser hastalığını araştırıp sonunu getirelim artık hangi evrede olsa da bu hastalığı iyileştirme zamanı geldi artık bütün dünyadaki bilim insanları birleşmek lazım artık bütün dünya insanları sıkıldı artık kanserin sonu gelsin
Çağrı Koç
Çağrı Koç 2 aylar önce
Daha fazla bu tür içerikler üretilsin, bizler de elimizden geldiğince destek olmaya çalışalım. Mükemmel bir içerik, tebrikler.
Hasan Arastiran
Hasan Arastiran 2 aylar önce
Kanser tedavisinde tek çözüm yapışkan andız otunu çay olarak kullanın manisa da satılıyor internet üzerinden alabilirsiniz egzoz gazı olmamış yüksek yerlerden toplanmış olmalı temiz olması için yaz başında ciceklenmeden toplanmış olmalı diyorlar sıcak suya bir su bardağı sallama çay gibi tatlı kaşığı ile kurutulmuş olacak bir miktar koyun sıcak suya ekleyip için bir haftada iyileşme belirtileri göreceksiniz bir buçuk hafta sonunda bir kaç gün ara vermeniz gerekebilir tadı acıdır soğutmadan için lütfen internetten yapışkan andız otunu kanser tedavisi için araştırın
Riza Altipatlar
Riza Altipatlar 3 aylar önce
Dr.royal rife 1940 da radyo frekansları yola kanseri %100 tedavi etti, en değerli tıp adamı ödülü verip adamı yok ettiler, bugün kenevir yağı ile kanserden tamamen kurtulan insanlar var biri de benim annem, hoca kanserin tedavisi var ama ilaç firmalarının patent altına alacağı sekilde değil, çünkü doğal olan hı birşeyi patent altına alamıyorlar, kemoterapinin dunya ya maliyeti 10 trilyon dolardır, insanların parasını alıp acılar icinde öldürüyorsunuz, bir kanser hastasının bir hastaneye girdisi en az 200.000 TL dir, bunuda kaybetmek istemiyorsunuz, bu yuzden de kanseri net olarak tedavi etmek istemiyorsunuz.burda ne güzel tatlı tatlı anlatıyorsun hoca size her ay düzenli kemoterapi verip onunuze adana kebep koymak lazım hadi şimdi ye diye.
Hakim Qurbanov
Hakim Qurbanov 4 aylar önce
Hocam T1 neçenci evredir
tomris hak
tomris hak 4 aylar önce
hocam sizi çok seviyorum nadir görülen hastalığım için bunu da sitenize ekler miisniz diye sormuştum evet bakacağım diyip benim yıllardır bulamadığım bilgilerle sitenize koydunuz . ki ben sizin hastanız değilim , iyi günler dilerim.zor bir tıp dalı seçmişsiniz Allah size kolaylık sabır sağlık versin , uzun ömrünüz de olsun ki şifayı daha fazla insana dağıtın ...
ahmet cengiz karakeleş
ahmet cengiz karakeleş 4 aylar önce
Hocam ,akşam aç yatmak aralıklı oruç dedikleri kanseri engelliyor diyorlar dogru mu acaba
Hidayet Demir
Hidayet Demir 4 aylar önce
Babamın 4.evre akciğer kanseriyle yüzleşmesinden sonra websitenizden çok faydalandım...Tedavi sürecinde tamamen bilimin yolundan gittik..Onkolog hocamızın da ikazıyla kemoterapi sürecinde tedaviyi hedefleyen hiçbir alternatif ilaç/destek almadık.. Etrafımızdan kemoterapi aldırmayın şunu kullanın vs. diyenler de oldu..Herşeyi onkolog hocamıza danışarak yaptık.. Şimdi hiç "keşke" demiyorum.. İstatistikler ortada... Bu süreç çok şey öğretti.. İnsan başına gelmeden anlamıyor ama 40 ya üstü, sigara öykünüz varsa(uzun yıllar önce bırakmış olsanız bile) her yıl tarama yaptırınız..Erken evrede yakalanırsa tedavi şansı çok yüksek..
Taha OA
Taha OA 2 aylar önce
Kaç ay boyunca tedavi gördü
Atacan Tuğtekin
Atacan Tuğtekin 4 aylar önce
ailemizden hesapladım 20 yılda kanserden 10 kisiyi kaybettik yapilanlar aynı kemoterapi sonrasında hasta olan kisi müthis tanınmsyacak değisim sürune sürüne ölüyorlar coviit virus kanserin yaninda hic kalir iyide sayın hocam bu kadar insan neden bu tür tedavi yöntemiyle ölüyor??
H.T
H.T 3 aylar önce
Keşke herkes sizin gibi farketse bunu ,kemoterapi ZEHİR !Resmen kanser yerine kemoterapi öldürür !
Güngör Ateş
Güngör Ateş 4 aylar önce
Babamı kaybedeli 1 sene oldu. Bahsettiğiniz kemoterapi alternatifi tedavilere vatandaşın ulaşma ihtimali yok. Konuşmanız ümit verici ama parası olanlara.
integral bilmeyen fizik mezunu
integral bilmeyen fizik mezunu 3 aylar önce
Malign melanom cilt kanseri de böbrek kanserinde akıllı ilaçlar immünoterapiler bedava veriliyor ve 4. Evrede bile iyileşebiliyor hastalar ama bu kanserlerde kemoterapi işe yaramıyor ve özellikle melanomda çok etkili immünoterapi ve bazı akıllı ilaçlar ve yan etkileri de çok az
CHRİST. 66
CHRİST. 66 4 aylar önce
Thank you for the video.
Rabin Saba
Rabin Saba 4 aylar önce
Ağzına sağlık Mustafa hocam iyi ki varsın
Ömer Kılıç
Ömer Kılıç 4 aylar önce
Hocama sonuna kadar katılmakla beraber olumsuz mesajları yazanların tecrübelerin silinmesini anlayamadım. Yoksa bu ileti de mi silinecek ?
Tuncer Korbak
Tuncer Korbak 4 aylar önce
Maşallah hocama hayran kaldım
cengiz tuncay
cengiz tuncay 4 aylar önce
Ben de bir kanser hastasıyım ve bu konuda çok fazla video izledim ve hatta izledikçe kafam karışmıştı ama sağolsun hoca öyle bir anlatmış ki 7 yaşındaki kızım ve 70 küsur yaşındaki annem dahil evdeki herkes bu konuda bilinçlendi hay Allah razı olsun sevgili hocam videonuzu herkesle paylaşıyorum, herkesten olumlu dönüş aldım. Ağzınıza sağlık, bilim geliştikçe sizin gibi hocaları klonlayıp çoğaltmak lazım.
Ercan Atalay
Ercan Atalay 4 aylar önce
Sağolun, gerçekten yararlı bir sunum. Bilgi kirliliğinin ve endişelerin çok fazla olduğu bir konuda detaylı aydınlatmanız çok yerinde bir hareket olmuş.
Taylan Coskuner
Taylan Coskuner 4 aylar önce
Hocam emeginize sağlık. Boyle net ifade edilmis dogru bilgilendirmeler daha cok olmali 👏👏👏
gizem solak
gizem solak 4 aylar önce
Hepimizin geleneksel söylemlerle öğrendiği, doğru bildiğimiz yanlışlara ışık tuttuğunuz için teşekkür ederiz hocam.
İlker Yavuz Kaplan
İlker Yavuz Kaplan 4 aylar önce
Sevgili Mustafa hocam ağzınıza sağlık, elinize emeğinize sağlık. Öncelikle bu güzel ve anlaşılır dil ile anlattığınız bilgi deryası için çok teşekkürler. Halka açık bir sunumunuzda demiştiniz ki “kanser korkutulmuş toplumla değil bilinçlendirilmiş toplumla yenilir” Bu konuda da halkı bilinçlendirme noktasında görüyorum ki boş durmuyorsunuz. Harika bir bilgilendirme videosu olmuş👏👏👏
Ayşe Karaağaçlı
Ayşe Karaağaçlı 4 aylar önce
Hocam kanser hakkında değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
HPV Scientist
HPV Scientist 4 aylar önce
Degerli hocamin essiz anlatimi icin cok tesekkur ederim. Kanser gibi oldukca "hassas" ve "karmasik" bir konuyu herkesin anlayabilecegi bir dilde anlatabilmek cok onemli. Yurtdisinda calismalarini surduren bir kanser arastirmacisi olarak soyleyebilirim ki kanseri artik daha iyi anlamaya ve etkili tedaviler gelistirmeye basladik. Cogumuz bu tedavilerin haberlerini okuyoruz,yakinlarimiz/sevdiklerimiz icin erismek istiyoruz. Takdir edersiniz ki ilac gelistirme sureci oldukca zaman aliyor ve bir ilacin klinikte kullanilmaya baslanmasi icin en az 10 sene gerekiyor. Sabirli olmaliyiz, gectigimiz 20 senede yeni nesil akilli ilaclar, immunoterapiler ve genetik testlerle pek cok kanser turunde hasta yasamina buyuk katkilar saglandi. Fitoterapi gibi yontemlerin kanserin tedavisinde etkili olduguna dair herhangi bir bilimsel kanit yoktur. Aksine bu tedaviler yasaminizi tehlikeye atabilir. Bilimi konusan hocalarimizi desteklemeye devam edelim. Bilimde her zaman umut vardir. Sevgiler.
Öyküm Altan
Öyküm Altan 4 aylar önce
Hocam değerli bilgilerinizle bizlere ve bilime ışık olduğunuz için teşekkürler. Hakkında birçok yanlış bilginin olduğu bir konuda sizden doğru bilgileri almak çok güven verici. İyi ki varsınız.🙏🏻
Zenith G
Zenith G 4 aylar önce
Ne kadar da aydın ve akılcı bir hocamız. Ekranlarda fitoterapi adı altında kendi uydurma bitkisel kürlerini satmaya çalışan, umut tacirliği yapan sözde doktorları gördükçe utanıyorum. İşte gerçek Türk hekimi 👏Tıbbın alternatifi olmaz!
creep \
creep \ 4 aylar önce
Yapay zekanın gelişmesi ile kanserin teşhis ve tedavisinde mükemmel ilerleme olacak kesinlikle.
isaabi goerg
isaabi goerg 4 aylar önce
Harika,anlaşılır bir anlatım
Emine Ezgi Süral
Emine Ezgi Süral 4 aylar önce
Çook teşekküeler çook kıymetli Hocam☺️🙏🏻
Oğuz Yavuz
Oğuz Yavuz 4 aylar önce
ağzınıza sağlık çok kutsal bir iş yapıyorsunuz
YÖRÜK HABER AJANSI
YÖRÜK HABER AJANSI 4 aylar önce
Hocam siz bunu çok güzel anlatıyorsunuz. Benim babama 2018 yılında kanser teşhisi konuldu. İlaç aldı ışın aldı sonra 1 şubat 2019'da öldü. Ben sizleri dinleyince eksik bir tedavi mi bıraktım diye kahroluyorum.
YÖRÜK HABER AJANSI
YÖRÜK HABER AJANSI 2 aylar önce
@Yiğit 3301 Teşekkür ederim. Ne bileyim insan bir çare olacakken olduramadık mı diye düşünmeden edemiyor.
Yiğit 3301
Yiğit 3301 2 aylar önce
kahrolmayın ustam. bazen ne kadar tedavi olursan ol işe yaramayabiliyor. hocamız da dinleyen hastalar varsa moral olsun diye bu kadar iç açıcı konuşuyor. allah rahmet eylesin babanıza, lakin kahrolmanıza ne gerek var ne de mantıklı.
M M
M M 4 aylar önce
İyi ki varsiniz. Agziniza sağlik
M M
M M 4 aylar önce
Hocam boyle guzel bilgilerinizle bizi bilgilendirdiginiz icin ccccooookkk teşekkurler.
BUSE BALCI
BUSE BALCI 4 aylar önce
iyi ki varsınız hocam söyledikleriniz çook kıymetli 🤍
Kemal Bucak
Kemal Bucak 4 aylar önce
Emeğinize sağlık Hocam çok teşekkür ederiz.
mustafa akaydın
mustafa akaydın 4 aylar önce
Ülkemiz gerek Anayasa ile ve gerekse taraf olduğu Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Avrupa Sosyal Şartı ve Avrupa Sosyal Güvelik Kodu hükümleri uyarınca sağlığın temel bir insan hakkı olduğu tanımış ve bu hakkı güvenceye almıştır. Milletlerarası antlaşma hükümleri gereğince; mümkün olan en yüksek sağlık standardına sahip olmak kişilere tanınmış bir hak iken, tıbbi yardım hakkının etkili bir biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla hekim tarafından gerekli görülen ilacın sağlanmasının ise devlet için bir yükümlülük olduğu aşikardır. Hastaların hakları hususundaki bilgi eksiklikleri, beraberinde kendileri için mutlak kullanımı gereken tedaviye ulaşamamalarına sebep olmakla birlikte bu durum özel ya da devlet hastanesi farkından kaynaklanmamaktadır. Günümüzde Sosyal Sigortalar Kurumunca geri ödemesi bulunmayan birçok ilaç hekimin doğru stratejisi ve hukuk sürecinin doğru yönetimi sayesinde tedbir yahut yürütmenin durdurması kararlarıyla ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Kanser bağlamında konuşacak olursak, ülkemiz onkologlarının çoğunun, hastaların yenilikçi ve yaşama katkı sağlayabilecek tedavilerle buluşturulmasına dair hukuki süreçlere hâkim olduğunu söyleyebilirim. Devlet hastanelerinde pahalı oluşu nedeniyle kullanılmadığı düşündüğünüz pek çok ilaç, doğru yönetilen hukuki süreçle birlikte hastalarla buluşmakta ve yaşam mücadelelerine katkı sağlamaktadır. Türkiye’de satışı bulunmayan ilaçlar dahi doğru dava yollarıyla bedeli SGK’ya ödettirilerek hastalar tarafından kullanılmaktadır. Anayasanın ''Cumhuriyetin nitelikleri'' başlıklı 2. maddesinde, ''Türkiye Cumhuriyeti, ...adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı...sosyal bir hukuk Devletidir.'' denilmiştir. Meselenin Devlet ya da Özel Hastane farkından değil, hukuki hakları noktasında yeterli ve doğru destek bulunamayışından kaynaklandığını düşünüyorum.
Onur Göktürk
Onur Göktürk 4 aylar önce
Akıl dışı 🔥🔥
muruvvet yilmaz
muruvvet yilmaz 4 aylar önce
Mustafa Hocam . Filloides tümörün şüpheli bir kanser çeşidi olduğunu öğrendim.Bendede var, şuan hiç bir tedavi görmüyorum,acaba doğru tesis koyamadılar mı diye korkuyorum. Sadece ameliyatla bu tümörü alıp iyi huylu deyip tedavime son verdiler. Doğru mu yaptılar sizce.Lütfen cevap bekliyorum ,Teşekkürler sağlıklı günler diliyorum.
Cem Dogan
Cem Dogan 4 aylar önce
Hocam harikasınız 👏
Beyhan Oncul
Beyhan Oncul 4 aylar önce
Bilim insanı Mustafa hocamız.İyi ki varsınız.
Caner Utku
Caner Utku 4 aylar önce
pena, flaps tv kalitesinde işler yaparsa, onların tanıtım eksikliğinden dolayı yakalayamadığı izlenme sayılarına çok rahat ulaşır.
Batyr Abdullayev
Batyr Abdullayev 4 aylar önce
bilgi dolu bir video olmuş. elinize sağlık
Serife Bayır
Serife Bayır 4 aylar önce
Verdiğiniz bilgilere emeğinize sağlık hocam teşekkürler 🙏🏻🙏🏻
gamze eren
gamze eren 4 aylar önce
Onkoloji ile ilgili en doğru ve bilimsel açıklamalar ile şahane bir video olmuş. Çok teşekkürler ☺️
Hilmi Selâmi Kraltaş
Hilmi Selâmi Kraltaş 4 aylar önce
Abidik gubidik, vasıfsız ünlülerin yerine böyle uzmanları da almanız iyi olmuş.
b ç
b ç 4 aylar önce
Devlet hastanesinde tedavi oluyorsan paran yoksa vay haline. Multidisipliner ekip çalışmasıymış, yoga hipnozmuş, immunoterapiymiş, hedefe yönelik ilaçlarımış hepsi özel hastanelerde ya da muayenesi milyarı bulan proflarin muayenehanelerinde mümkün maalesef.
b ç
b ç 4 aylar önce
@Batyr Abdullayev mümkün olduğunca gerçeklerden bahsederek. "Bu (yeni) yöntemler sadece belirli tedavi merkezlerinde mümkündür, devlet hastanelerinde henüz kullanılmamaktadır. Özel hastanelerde de çok pahalıdır. " şeklinde bir gerçekle yüzleştirmesi etik olurmuş.
Batyr Abdullayev
Batyr Abdullayev 4 aylar önce
@b ç peki nasıl anlatmasını isterdin?
b ç
b ç 4 aylar önce
@Batyr Abdullayev herhangi bir yakınını kanserden kaybedince anlarsın kimde suç olduğunu. Prof hoca öyle güllük gülistanlık anlatıyor ki insan ümitleniyor. Ama kazın ayağı öyle değil ne yazık ki. Devlette palyatif serviste hasta ölsün de yeni yatak açılsın diye somurtuyor doktorlar, hastanın yüzüne bile bakmıyor. Fakir ölsün mantığında sağlık sistemi.
Batyr Abdullayev
Batyr Abdullayev 4 aylar önce
Bu ilaçların araştırması milyarlarca dolar, üretilmesi de milyarlarca dolar. Ayrıca bu immunoterapi ve akıllı ilaçlar yeni geliştirilmiş ilaçlar. Bu durumda her kanser hastasına uygulanmaması, bu işe yıllarını vermiş, emek vermiş, eğitim almış ve bu yeni ilaçları doğru uygulama vasfına sahip profesörlerin suçu değil.
b ç
b ç 4 aylar önce
Devlet hastanesinde tedavi oluyorsan paran yoksa vay haline. Multidisipliner ekip çalışmasıymış, yoga hipnozmuş, immunoterapiymiş, hedefe yönelik ilaçlarımış hepsi özel hastanelerde ya da muayenesi milyarı bulan proflarin muayenehanelerinde mümkün maalesef.
Uçar
Uçar 9 saatler önce
Aynen öyle benim de annem tedavi oluyor ve şunu diyorum "Annem beni hiç yormadı ama hastane ve doktorlar beni tüketti"
Çiğdem Bayraktar
Çiğdem Bayraktar Aylar önce
Evet Teşekkürler güzel yazınız için..Ya devlet hastanelerinde korkudan soru bile soramıyoruz..Azarlayan azarlayana..Bende 15 nisanda ameliyat oldum.Sağ göğsüm tamamen ve koltuk altı lenfler alındı..Bu ümmino terapiler devlette yok galiba..Özele emekli devlet memuru gidemez..Oraya gidenler,büyük mütahitler.İş adamları,yani zenginler..Millet vekilleri.Hepsi..Bizler sadece dinliyoruz Ve aslan payının artıklarını bekliyoruz kalırsa...Ne yapalım..Sağlık olsun..Ne kadar yaşarsak.....
Destan Gürsoy
Destan Gürsoy 4 aylar önce
Ne çok yanlış şey biliyormuşuz çok bilgi dolu öğretici bir içerik olmuş 👏🏻
Baykal çelik
Baykal çelik 4 aylar önce
Teşekkürler hocam. ellerinize sağlık
İsmail Kızıl
İsmail Kızıl 4 aylar önce
Amma da 'akıldışı' dedi hoca maşallah
irfan Taşcı
irfan Taşcı 5 aylar önce
Sayın hocam, arı-duru anlatımınız için teşekkür ederim. Sizin ve kanalın emeğinize sağlık. Küçük bir öneri: Tamamen akla dayalı bir bilimle ilgili, olağan üstü / heyecan verici / muhteşem vb. onlarca sıfatla nitelendirebileceğimiz gelişmeleri “akıl dışı” olarak vasıflandırmayalım. Biraz pürüzlü bir ifade gibi geldi bana. İyi çalışmalar dilerim.
Mehmet Çiftçi
Mehmet Çiftçi 5 aylar önce
Değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederiz hocam, pena ekibi bu tarz işleri çoğaltmalı...
mehmet günay
mehmet günay 5 aylar önce
Vay be 128 farklı ilaç ha
Gokhan Gok
Gokhan Gok 5 aylar önce
Çalışmalarınız hepimiz için téşekkür ederim.
Sadi Inal
Sadi Inal 5 aylar önce
Onkoloji ve bu alandaki gelişmeleri çok değerli katkılarınızla ve yorumlarınızla bu kadar net aktardığınız için teşekkürler hocam.
Hatice Sultan
Hatice Sultan 5 aylar önce
Allah bütün hastalara şifa versin
ano nim
ano nim 4 aylar önce
@b ç ben de kanserim neden oldum bilmiyorum ama rabbime isyan edemem çünkü şifayı da o verecek öyle demeyin lütfen
b ç
b ç 4 aylar önce
Bunu diyeceğine Allah'a söyle kanser vermesin!
nhyc hgb
nhyc hgb 5 aylar önce
Açıklayıcı ve bilgilendirici video için hocamıza çok teşekkür ederiz, bu videoların devamını istiyoruz
Alpaslan Kaplan
Alpaslan Kaplan 5 aylar önce
Sizin ve ekibinizin çalışmalarını hayranlıkla takip ediyoruz.Bu kadar tıbbi karmaşa içinde sizin gibi güvenilir kaynaklara çok ihtiyacımız var. Bu camiadaki duruşunuz ve çalışmalarınız için teşekkür ederiz iyiki varsınız.
Mert BAŞSORGUN
Mert BAŞSORGUN 5 aylar önce
Sayın hocam 1 milyar dolar bile paramı :D 128
rüya fırat
rüya fırat 5 aylar önce
Güzel ve net bilgiler için teşekkürler.🙏
Burcu Sevim
Burcu Sevim 5 aylar önce
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Hocam
Gokhan Kaçar
Gokhan Kaçar 5 aylar önce
Tebrikler
selçuk
selçuk 5 aylar önce
Hocamızı görür görmez insanın içine bir güven veriyor zaten. Harika diksiyonu ve bilgisiyle de bunu boşa olmadığını anlıyorsunuz.
Sıra Dışı Fikirler
Sıra Dışı Fikirler 5 aylar önce
ilk yorum
Gökalp Kırca
Gökalp Kırca 5 aylar önce
Harikasınız değerli hocam
Kanser tedavisinde fitoterapi uygulanabilir mi?
4:49
Kanser Savaşçıları
görünümler 550
Stray Kids 『ソリクン -Japanese ver.-』Performance Music Video
3:09
Stray Kids Japan official Youtube
görünümler 805 B
Kalp Yarası 12. Bölüm
2:31:09
Kalp Yarası
görünümler 3,5 Mn
Bunu da mı Bilmiyorsun? 03 - Bizans
26:52
Bunu da mı Bilmiyorsun? 07 - Yemek
41:58
Stray Kids 『ソリクン -Japanese ver.-』Performance Music Video
3:09
Stray Kids Japan official Youtube
görünümler 805 B
Kalp Yarası 12. Bölüm
2:31:09
Kalp Yarası
görünümler 3,5 Mn
ITZY “LOCO” M/V Teaser 2
0:16
JYP Entertainment
görünümler 3,9 Mn
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 2. Bölüm
2:24:34
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 764 B
MAMİ'NİN BÜYÜK DEĞİŞİMİ @Mami Emen
10:14
Eylem Emen
görünümler 289 B
Yasak Elma 113. Bölüm Fragmanı
0:35
Yasak Elma
görünümler 2,2 Mn
Bir Zamanlar Çukurova 105. Bölüm
2:16:46
Bir Zamanlar Çukurova
görünümler 475 B