Kölelik - Olmaz Öyle Saçma Tarih B31

  görünümler 691,508

Flu TV

Flu TV

2 yıl önce

#Kölelik #OlmazÖyleSaçmaTarih #EmrahSafaGürkan
TÜM BÖLÜMLER İÇİN: tarih.flutv.online
Cambly uygulamasını "tarih" koduyla ücretsiz deneyebilir, yıllık aboneliklerde %45 indirimle hemen bugün İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.
İncelemek için: bit.ly/tarihcambly
*Sınırlı sayıda kişi için geçerlidir.
Hocalarımız dünya gündeminden maalesef ki düşmeyen ırkçılığı konuşuyor; Amerika'daki siyahlara yönelik şiddeti, ayrımcılığın tarihini masaya yatırıyor.
Zenci mi diyelim, siyahi mi? Tüm siyahlar köle miydi? Türkiye'de zencilere neden Arap deniliyor? Amerika'da siyahlara yönelik ırkçılığın tarihi neye dayanıyor? Kölelik ne zaman son buldu? Siyahlara yönelik ayrımcılık ne zaman başladı, ne zaman biter?
Canlı yayında kitap kazananlar:
1. Mert Biricik
2. Butik Ali
3. Okabe Rintaro
4. Berk Sakaroğlu
5. Altay Tuna Haser
6. Semih Selvi
7. Batuhan Yıldırım
8. Yiğit Baykuş
9. Zehra Semerci
10. Ceyhun
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun.
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online .
. . . .
FluTV Discord: discord.flutv.me -- Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

YORUMLAR: 1 043
Hakan Aktürk
Hakan Aktürk 2 yıl önce
"kibir gardını alamayınca kötü espri çok kötü vuruyorya". bu nasıl tespit bilader, dostoyevski misin nesin. harikaydı.
Octopus
Octopus 8 aylar önce
@Hakan Aktürk vayy bee sozlerden gozlerim kamasti, resmen yildiz gibi parliyor. Tesekkurler aciklama icin :)
Hakan Aktürk
Hakan Aktürk 8 aylar önce
@Octopus "aslında basit şeyler komik, hatta değerliler. sadece biz kuşandığımız kibrimizle onlardaki güzelliği/eğlenceyi göremiyoruz. hayat aslında basit ve tatlı, onu zorlaştıran bizleriz. kimi kötü espri aslında gülmek mutlu olmak için gerekli ve yeterli tüm doneleri sunmasına rağmen sana, kibre kapıldığından gülmüyorsun, durduk yere hayatı kendine tuz biber ediyorsun, var olmak kadar kusursuz bişeye sahip olduğunu ancak onu kaybetmeye en yakın olduğun anda anlayacaksın ama bu bile birşey ifade etmiyor sana çünkü körsün ve kibirlisin, nefes almaktan başka hiçbir şeye ihtiyacın yok aslında mutlu olmak için, kötü şakalar da komikler esasında ayrıca" diyor satır aralarında hocam.
Octopus
Octopus 8 aylar önce
@Hakan Aktürk acikcasi bir sey anlamadim. Kibirli olmayinca kotu espiri daha fazla kotu geliyor diye yorumluyorum ama hic bir anlam ifade etmiyor
Hakan Aktürk
Hakan Aktürk 8 aylar önce
@Octopus açıklayayım mı gerçekten kardeşim. e açık zaten.
Octopus
Octopus 8 aylar önce
ne anlatiyor ki bu cumle?
Karo Kalo
Karo Kalo 2 yıl önce
Tarihi bu kadar eğlenceli anlatan başka insan görmedim seviliyorsun hocam 👍🏼
One by One
One by One 2 yıl önce
Hocam ortalama bir tv kanalından daha popüler olduğunuzu söylemek isterim. Daha ilgi çekici içerikleriniz var tebrik ediyorum çok güzel muhabbetiniz için teşekkürler 🙏
Ohma Tokito
Ohma Tokito 2 yıl önce
Videoları izlemek bile insana enerji veriyor. pozitif insanlar size hem değer hem de üretkenlik katar.
Hakan Ersoy
Hakan Ersoy 2 yıl önce
hocam keşke her bölümün altına konu ile alakalı kitap, kaynak , makale vb şeyler paylaşsanız daha iyi olurdu , bazı konular daha fazla merak ettirip derine inme isteği hissettiriyor. Hadi hocam yapın bir krallık
Mehmet Akay
Mehmet Akay 2 yıl önce
TRshow'da ki ileri görüşlülüğe ne demeli? Adamlar ESG hocam gibisi çıkar da izleyenler anlamaz diye oynatma hızını elimizin altına koymuş, helal olsun :) Saygılar Hocam :))
Dilara Cesur
Dilara Cesur 2 yıl önce
Videolarınız çok bilgilendirici gerçekten :) devamlılığını diliyorum. Keşke her videonun altına konuyla ilgili okumamızı tavsiye ettiğiniz kitap önerileri bıraksanız harika olurdu. Sevgiler
santi
santi Yıl önce
kuran okuyun yeter işte
Hüseyin Demirci
Hüseyin Demirci 2 yıl önce
ülkemde sizin gibi insanların olması beni çok mutlu ediyor
Ugur Gn
Ugur Gn 2 yıl önce
Üye oldum, yalın alpay gibi düşündüğümden. Bir bilet parası seni karşıya geçiren bir kaptan. Sayenizde kendimi gittikçe geliştirtim. Yaptıklarınız unutulamaz bu ülke insanları için. Sağolun hocam(no kokelik no has has ) :D Ayrıca mustafa 7(seven) tombiş zeki arkaşlarıma takılır bende eğlenirfdim gırgır şamata gerçek arkaşlık
farzad Mohammad pouri naiem
farzad Mohammad pouri naiem Yıl önce
Ön ay geçti, yeni izledeim bu söyleyeşi, en güçlü hafızalar, hocalarım gibi güçzüzlekrine itiraf edip devam ettiler, aynen devam
niyaz azizi
niyaz azizi 2 yıl önce
İngilizceyi de hızlı konuşunça, "bu doğuştan gelen bir yetenek" dedim.
Dogukan Mazi
Dogukan Mazi 8 aylar önce
panik şeklinde agrasif ve kaba konuşuyor sanki bi şey ispat etmeye çalışıyor . Tarih kısmında efsane ve türkçesi de keyifli :)
Cfrli
Cfrli Yıl önce
@Cbecbbeac Mirror Yaxşı edirəm. Sən burda Azərbaycan dilinin qolun qılçın qıranda əlbəttə nəsə deyəcəm. Elə xoşuna gəlmir get yazı yazmağı öyrən. Ha bu arada ged yox get. 😂😂
Cfrli
Cfrli Yıl önce
@Cbecbbeac Mirror ay insan, yazdığın səhv idiən də düzəltdim. Elə çox xoşuna gəlmirsə get yazmağı öyrən. 5 aldın get falan. Guya indi sən çox zor bir seydedin mən də başımı aşağı salıb gedəcəydim?
Cfrli
Cfrli Yıl önce
@Cbecbbeac Mirror səndə yox sən də. Kopiyalamaq yox kopyalamaq. Belə pis çıxmasın dərdin nədi?
Attractor Field
Attractor Field 2 yıl önce
Sonunda bi boardwalk refi geldi kaç aydır etrafında dönüyonuz 29:33 Martin Scorsese falan filan. Hazır konu açılmışken ne kadar tutarlı bi dizi, tarihsel açıdan, hatırladığım kadarıyla içki yasağını kaçak içki satmak için getiriyorlardı. Dizi Nelson Johnson'un aynı isimli kitabından esinlenmişti; "Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City " aynı soruyu kitap içinde merak ediyorum.
öztürk ertan
öztürk ertan 2 yıl önce
Harika program olmuş.Yüreğinize sağlık 👏👏
Jules Verne
Jules Verne 2 yıl önce
Sporun ve fiziksel aktivitenin tarihi üzerine geniş bir program izlemeyi çok isterim.
Fatih Altın
Fatih Altın 2 yıl önce
Hocam her bolumde o kadar hizli bir ton bilgi veriyorsun ki Fruit Ninja'da yukaridan gelen meyveler gibi surekli algimi acik tutup, hatta durdurup sindirmem gerekiyor. Cok basarili olmus, emeginize saglik.
Fadime Özdemir
Fadime Özdemir 2 yıl önce
15 dk içinde ne ara 2 bin kişi izledi. Maşallah ne diyeyim. Gördüm ve hemen izlemeye geldim 🥰
batu meftun
batu meftun 2 yıl önce
Aşırı iyi video. Türkiye'de bunları bilen 10-15 adamdan biri olabilir başkan....favori entellektüelim bu hocam artık
a5125474
a5125474 2 yıl önce
Hocam elinize ağzınıza sağlık. Malumunuzdur, illaki eksikler oluyor Bilgiye doymuyoruz. Ben, Basra'dan ya da Zanzibar'dan konu açıldığında Basra ayaklanmasından bahsedeceğinizi tahmin ettim ancak olamadı. Zannediyorum süre sıkıntı oluyor, ondan dolayı olmuştur. Hatta bir darbı mesel ile taçlandırmak istiyorum. بعد خراب البصرة ما تفيد الحسرة /Bad'el harâb'ül Basra ( Basra yıkıldıktan sonra) diye. selamlar, Saygılarımla
Hacer Demirel
Hacer Demirel 2 yıl önce
ESG tebrik ederim. Yine şaşırttın. İnsanlardaki demokrasi algısının yanlışlığını anlattın. Saygı duydum.
4YearsLater
4YearsLater 2 yıl önce
Tam eski bölümlerden birini açtığım anda karşılaştım. Hayat böyle küçük sürprizlerle daha güzel.
Pnr Pnr
Pnr Pnr 4 aylar önce
Flu TV'den mezun olmak istiyorum. Diploma vermelisiniz, bayağı uzaktan eğitim
Mirza Bayatlı
Mirza Bayatlı 2 yıl önce
Emrah hocanın dersinde not tutmaya çalışan öğrenciye acırım
Yağız
Yağız 2 yıl önce
Bu nasıl bir işse, devamlı gidip gelip bu videoyu izliyorum. Kölelik kariyeri için danışmanlık mı alıyorum nedir tılsımını çözemedim.
Gürkan Yıldız
Gürkan Yıldız 2 yıl önce
Hocamız olaylara bakışımıza farklılık getiriyor.
Anıl İçöz
Anıl İçöz 2 yıl önce
Hocam çok güzel video olmuş. Geçen eski videoları baştan izlerken farkettim; temponuz 0.90 dan 1.50 ye çıkmış. Videoyu yavaşlatıp filmleri not alıp öyle devam ettirdim.
Bence
Bence 2 yıl önce
Merhabalar. Süpersiniz, bu program umarım hiç bitmez. Antropolojiye girmeyi düşünmüyor musunuz? Eğer girerseniz Benim özellikle merak ettiğim bir konu var. Afrika toplumları dışında insan genlerinde düşük oranda da olsa neandertal geni bulunmuştu. İlerleyen yıllarda asya toplumlarında da şimdilik tespit edilebildiği kadarıyla yüzde 5 denisovalı geni bulundu. Bu genler tabi bizde yok. Bu durum asya toplumlarının homo sapiens dışında başka bir homo türü olduğunu göstermez mi? Tüm insanlar gerçekten afrikadan mı dünyaya yayıldı? Mesela homo erectus? Asyada evrimleşmiş bi tür olamaz mı? Bu konu bilinmesine rağmen daha fazla ırkçılığa sebep verilmemesi adına apaçık söylenmiyor olabilir mi? Teşekkürler.
megri
megri 2 yıl önce
ESG nin ingilizcesi süper. bu videoların ingilizcesini de çekseniz kanal kendini 100 e katlar
Mare Tv
Mare Tv 2 yıl önce
Keelhauling denilen korkunç bir işkence biçimi vardı bir de denizcilerin kullandığı. , Nassau korsanlarını anlatan Black Sails dizisinde bir sahnede vardı. Korsan cumhuriyeti/ korsanların öz yönetim deneyimi açısından ilginç bir örnek bu arada Nassau korsanları.
Kudret Öcal
Kudret Öcal 2 yıl önce
Keşke daha uzun olsaydı program . Çok güzeldi yine .çok teşekkürler
Huseyin Yildiz
Huseyin Yildiz 8 aylar önce
Mukemel bir kanal tarihi bilimi bukadar tatli kivaminda anlatmak cok guzel flu tv ilerde mukemel bir kanal olmasi yolunda basarili goruyom emeginize saglik tesekkurler
Tolga TE
Tolga TE 2 yıl önce
Amerika'daki ırkçılık konusunda Muhammad Ali Clay'in de bir yerlerde geçmesini bekledim. (Beklentim biraz da şahsi hayranlığımdan) Dünya genelinde ses getiren yüz yılın en etkili isimlerinden. Malcom X veya Martin Luther King'den daha fazla tanındığına şüphe yok. Bağımsız olarak ilham veren , bilgilendiren ve eğlendiren harika bir bölüm olmuş. Teşekkürler.
Cansel Erkal Eğitim TV
Cansel Erkal Eğitim TV 2 yıl önce
güzel bir cuma sürprizi oldu. Elinize sağlık
N A
N A 2 yıl önce
ESG: "Kibir gardını alamazsan kötü espri çok kötü vuruyor." Sıradan kişi: "Boş bulunup hayvan gibi güldüm":)
ghosteagle
ghosteagle 2 yıl önce
Hocam hızlı konuşma konusunda yeni bir seviyeye ulaşmışsınız:)
Emre Yiğit
Emre Yiğit 2 yıl önce
hocam podcast olarak da paylaşsanız o kadar iyi olur ki
Simge
Simge 2 yıl önce
İlker hocam kanalda videosunu çektiniz mi bilmiyorum ama Her filmini izledim ve bitirdim bundan yarım saat önce falan ve bayılarak izlediğim bir film oldu görüntü olsun konusu olsun.Geyiği yapılabilecek bir sürü olay da var çekseniz bu bölümü keşke.
Ogulcan Kambur
Ogulcan Kambur 2 yıl önce
dinledikçe zamanımı ne dolu geçiriyorum ya diyip kendimi övüyorum
NY
NY 2 yıl önce
Süper hızla konuşan bir insanı aynı hızla anlayabildiğim için kendimde gurur duydum
Tolzaghi
Tolzaghi 2 yıl önce
İC: Hocam nasıldı konuşmanız? ESG: Geliştirecek inşallah, biraz daha şey yaparsa kendini :d Canım hocam.
Prai Gleo
Prai Gleo 2 yıl önce
Asıl bizim taraftaki kölelik hakkında öğrenmek ilginç olurdu Amerika'nın ciğerini biliyoruz zaten filmlerden, dizilerden. Halbuki mesela bizde gidip esir pazarından laps diye akşamüstü çıkıp köle alıp eve getirebiliyor muydum? Nasıl sergileniyordu vs. bunları dinlemek daha ilginç ve faydalı olurdu.
Prai Gleo
Prai Gleo 2 yıl önce
@Attila Rua YAŞAR hangisinde deginiliyor acaba özellikle bu konuya üstad?
Attila Rua YAŞAR
Attila Rua YAŞAR 2 yıl önce
Hozonun kitabını alabilirsin.
Ege Akseven
Ege Akseven 2 yıl önce
O kadar dinledik arkada aklımda tek kalan hadımların çiş kokusuyla yaşamış olduğu.
Atakan Aksu
Atakan Aksu 2 yıl önce
kendimi tekrardan cahil hissettiğime göre bir şeyler öğrenmişim demek ki teşekkürler flu tv
Hüseyin Alpaslan YILDIZ
Hüseyin Alpaslan YILDIZ 2 yıl önce
Hocam 4 çeşit kölelik dediniz ne olduğunu söyleyemediniz. Resmen kaldık izlerken. Varsa kitabınızda falan referans verin de okuyalım bari :)
Omer
Omer 2 yıl önce
Severek izlemekle birlikte geyiği fazla bir bölüm olmuş. Sanıyorum Wiki ingilizce sayfasından çok daha fazla bilgi elde edilirdi. Tabiki esg'nin analizlerinin yerini tutmaz ama söylemek istedim
bahadır colak
bahadır colak 2 yıl önce
Hocanın enerjisi yeter ya, yemin ederim motive oluyorum izleyince.
Cansel Erkal Eğitim TV
Cansel Erkal Eğitim TV 2 yıl önce
evet enerjisi çok güzel
Şafak Yerebakmaz
Şafak Yerebakmaz 2 yıl önce
Burada videolar kaliteli hocam teşekkürler.
Beyza Şlr
Beyza Şlr 2 yıl önce
Gece saat 3'te dinleyebileceğim tek tarih dersi sanırım
Cem Bolat
Cem Bolat 2 yıl önce
Emrah hocam bir ara İlker hocaya eğer çok izlenseydik emin ol bu kadar rahat olamazsın diye demiştiniz. Bakıyorum TRshow a nerede çok izlenmiş bir şey illa bir zaman geliyor sosyal medyada ağır linç yiyor. Umarım o kadar izlenmessiniz. :)
GÜRKAN ÇİDİK
GÜRKAN ÇİDİK 2 yıl önce
Ulen emrah, bitirdin kendini be. Şu program devam etseydi de keyifle izleseydik :(
Mehmet Emre Öcal
Mehmet Emre Öcal Yıl önce
+Kölelik kaldırılmadı mı şerif ? -Yav kölelik dediğin öyle birden kalkar mı allasen..
Ahmet Alın
Ahmet Alın Yıl önce
@Mehmet Emre Öcal Neyy? :)))
Mehmet Emre Öcal
Mehmet Emre Öcal Yıl önce
@Ahmet Alın akşam okundu mu ??
Ahmet Alın
Ahmet Alın Yıl önce
@Mehmet Emre Öcal Harbiden yav 😆😆
Mehmet Emre Öcal
Mehmet Emre Öcal Yıl önce
Arkadaşlar bizim acil tedavi olmamız lazım tarih videosunun altında neler konuşuyoruz 😂
Ahmet Alın
Ahmet Alın Yıl önce
@Sapien Buraya 18 yaşından küçükler giremez demedim mi 😂
St.KeKse Tv
St.KeKse Tv 2 yıl önce
Adam ingilizceyi bile hızlı konuşuyo helal olsun
mefisto
mefisto 2 yıl önce
Cut'lar o kadar hızlı seviyeye geldi ki, ben artık takip edemez hale geldim. Hakkınızı helal edin
Namig Alasgarzade
Namig Alasgarzade 2 yıl önce
Normalde Cambly kısmını geçerdim ama hocam siz varken geçemiyoruz. Konuşma sonunda "Geliştirecek kendini .." deyince kahkaha attım :)))
Enver Korkmaz
Enver Korkmaz Yıl önce
şu videoyu izleyince esg'nin gerçek mekanının burası olduğunu anlıyorum çıktığı yolculuk onu da pek mutlu etmemiştir umarım yuvasına geri döner
Abdullah Faruk Vargün
Abdullah Faruk Vargün 2 yıl önce
Çoğu görüşüne uyuz olmakla birlikte videoların gerçekten keyifli 🙂
Beyza Şlr
Beyza Şlr 2 yıl önce
Wifi yavaşladı uykum geliyo başım çatlayacak hala dinleyesim geliyor 😴👍👍👊
Yungucu
Yungucu 2 yıl önce
Lafları düzelterek problemleri düzeltemezsiniz 👏
Berkay Aydın
Berkay Aydın Yıl önce
hiçbir şey yapmamaktan iyidir yine de
Turgay EROL
Turgay EROL Yıl önce
hocam iyi ki youtube a düşmüşsünüz. hiç değilse 0.75 hızla ne dediğiniz anlaşılıyor:) Saygılar
süleyman köksal
süleyman köksal 2 yıl önce
keşke o çağlarda yaşasak o zamanlardaki kölelik şuanki kölelikten daha güzel şuan köle olacağımız bir sahibimiz bile yok işsiz güçsüz burda esg dinliyoruz
Schrödinger'in Kedisi
Schrödinger'in Kedisi 2 yıl önce
Bağımlısı oldum, kültür olsun kulağımız boş kalmasın dedik, şimdi geriye gidip tüm videoları izledim sıradakini bekliyorum. İlk videolardaki gibi biraz daha yavaş olunması rica olunur. Malum beyin yedi saniye tutup işe yaramazsa atıyor boşa gitmesin ESG'nin dolu dolu bilgileri efendim😉 Miyav
OKTAY ÇELİK
OKTAY ÇELİK 2 yıl önce
hocam kölelik ile beraber dinin ilişkisini de keşke açıklasaydınız yani ekonomik siyasal durumu açıklayıp bu açıdan açıklamamanız şaşırttı
Sena Emiroğlu
Sena Emiroğlu 2 yıl önce
Esg izlerken kendimi kpss çalıştığıma ikna etmeye çalışıyorum...
Erdem YÜKSELEN
Erdem YÜKSELEN 2 yıl önce
Bazen arada "Ben yanlış devirde doğdum arkadaş! Bu devrin adamı değilim!" gibi çıkışlarım oluyor; özellikle de tarihteki büyük medeniyetlerin en parlak zamanlarıyla ilgili bir şeyler okuduğumda böyle bir hissiyat oluyor. Geçen gün şöyle bir düşününce, aslında belki kelime anlamı olarak çok yüzeysel olacak, ama "Özgürlük Çağı" denilebilecek bir zamanda dünyaya gelmişim. Doğduğum sene (1990) Berlin Duvarı yıkılmış, SSCB çökmüş, insanoğlu artık 21. yüzyıla 10 kala nispi özgürlükten tam özgürlüğe geçme aşamasında, bilgiye ulaşmak kolay, hatta 1990'ların ortalarında şu an bu yorumu yazmamı ve sizlerin de okumasını sağlayan İnternet sayesinde çok daha da kolay hale gelmiş, ulaşım eskisi gibi zor değil, birçok ülke çeşitli isimler adı altında, çeşitli işbirliği amaçları için bir araya gelerek global bir dünya oluşturmaya çalışıyor vs (örnekler daha da uzar gider)... Bunu fark edince gerçekten "başka zamanın adamı olduğunu hissetmek" güzel bir mecaz oluyor. Farklı bir zamanın insanıyız, ama geçmişin mi geleceğin mi insanı olduğumuzu aldığımız eğitimlerden tutun da yemek yeme şeklimize kadar birçok farklı unsur belirleyecektir. Geçmiş zamanlarda yaşama isteğimi kölelik ve Emrah Safa Gürkan hocamın anlattığı o cezalardan sonra tekrar gözden geçirmekte fayda var bence...
Kübra Gündeş
Kübra Gündeş 2 yıl önce
Hocam çok tatlısın bugün de aydınlandık 💛
yi6i7
yi6i7 2 yıl önce
Ne yalan söyleyeyim, şu çekimlerin kamera arkasında misafir olmak isterdim :D
volkan karakurt
volkan karakurt 2 yıl önce
inanmıyorum ya....adamın ingilizcesi bile ışık hızında!
FATİH
FATİH 2 yıl önce
Köleliği anlatırken milliyetçilik ve ırkçılığa değindiğiniz ama bu iki kavramla ilgili bir program çekermisiniz.
Muhammed Ali Bursalı
Muhammed Ali Bursalı 2 yıl önce
ESG Hocam müziğe de el atın. Sizden şu parçaları bekliyoruz: Cambly Mambly Man Hey Mister Camblyn Man
Ziya D.
Ziya D. 2 yıl önce
Bir "diktatörlük-tiranlık" bölümü çekmek için müthiş bir dönem galiba :) Sözümüz meclisten dışarı elbette...
Burak G
Burak G 2 yıl önce
Kanalı yeni keşfettim efsanesiniz!!!
Ceyhun Tutar
Ceyhun Tutar 2 yıl önce
Volkan Öge'nin videoları ile birlikte Cambly reklamlarını atlamadığım nadir videolar.
Bodrum bodrum
Bodrum bodrum Yıl önce
Çok bilgilendirici, eğlenceli.
Pınar Vural
Pınar Vural 2 yıl önce
İlker hocanın Arap bacı taklidine remix falan yapılsa keşke, müthiş.
Anıl Çağan
Anıl Çağan 2 yıl önce
Hocam tarihi değiştiren konusunda bir bölüm yaparmısınız
Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz 2 yıl önce
Tarih okumak istiyorum.. Emrah hoca bütün şevkimi kırıyor ... işsizliğe kısa yol falan
kitaptan hoşlanan
kitaptan hoşlanan 2 yıl önce
sevgili emrah hocam reklama geçisiniz çok başarılı.
özgür şarlı
özgür şarlı Yıl önce
Her köle her yerde çalışmaz on numara tespit :)
Erhan Ertuç
Erhan Ertuç 2 yıl önce
biraz yukarılara çıkalım şu trendde hocam bi şey yapın da
Burak Yeşilmen
Burak Yeşilmen 2 yıl önce
ESG tarzı telefon incelemesi ve kutu açılış videosu istiyoruz!
Napoléon
Napoléon 2 yıl önce
Burda tarihi öğren telefon incelemesini niye yapsınlar bu kanal sevdiğin bir konu üzerine daha fazla bilgin olması için
Göksel Kafes
Göksel Kafes 2 yıl önce
Ek olarak dayanıklılık testi de isteriz :D
Enes Balçık
Enes Balçık Yıl önce
Hocam yapti sovunu yine hastayim gercekten enerjisine
Mehmet Çakır
Mehmet Çakır 2 yıl önce
Selcuklu tarihini konu alan bir video olsa neticede Anadoluyu Türkleştiren bir devlet haclı seferleri Mogol maskınları ve beyliklere bölünen bir Anadolu . Kültürel olarakta merak ettigim bir konu ciddiye alırsanız sevinirim bu yorumu görme ihtimaliniz nedir bilmiyorum ama hocam bence bir degerlendiriniz sevinirim saygılarımla + Ilber Ortaylı 1.25 Emrah Sefa Gürkan 0.75 tavsiye ederim...
Mergen
Mergen 2 yıl önce
Yemesem bile darı ambarında yaşarım. -Mustafa 7
Nicksiz
Nicksiz 2 yıl önce
Mustafa seven
Yuruyenbuzul
Yuruyenbuzul 2 yıl önce
@Furkan YAKICI Bence Mustafa 7 değerlenir
Furkan YAKICI
Furkan YAKICI 2 yıl önce
Bu çocuk değerlenir. Fludan kalp almış.
Kuaför Ümit
Kuaför Ümit 2 yıl önce
4:36 Adam ingilizce konuşurken bile hızlı ya 😂 bitanesin hocam 😍
halil ibrahim dündar
halil ibrahim dündar 2 yıl önce
Hocam izninizle ben paramiliter grubunuzu kurup ilker nanikligilin devrilmesinde size yardım etmek istiyorum (!) 😄😄😄
V. Çağrı
V. Çağrı 2 yıl önce
IMDB sayfası açın 10 vericem, en iyi bölüm olmuş.
Vanophi Bilsiron
Vanophi Bilsiron 2 yıl önce
ESG hocamız çok güzel bir noktaya da değinmiş. Yeni nesilde çok var bu dönemde niye doğduk çok bahtsızız vs. lafları.
Okan DEĞİRMENCİ
Okan DEĞİRMENCİ 2 yıl önce
Bu ikinci dünya savaşı temalı bir çok oyun film yapılıyor. 2. Dünya savaşını detaylı incelediğiniz bir bölüm olsa mı acaba?
temenyldz
temenyldz 2 yıl önce
Hocam bu hizla harika futbol ya da at yarisi spikeri olurdunuz
neozepronUS
neozepronUS 2 yıl önce
Kölelik biter akraba kayırma bitmez hocam ayıp ettiniz
Kemal serhat Güner
Kemal serhat Güner 2 yıl önce
Şimdiye kadar ki en iyi programdi
Ozgen Demiray
Ozgen Demiray 2 yıl önce
Adamlar, abiler, zenciler havada uçuyor. Konu güzel teşekkürler.
Murat Polat
Murat Polat 9 aylar önce
Sahanesiniz .iyiki varsınız .çok eğlenceli ve ilginç buluyor m
Gökay Çanakcı
Gökay Çanakcı 2 yıl önce
bunlar nasıl dil konuşuyor dedikten sonra gülmenden anladım cambly reklamını hocam :)
Emre A.
Emre A. 2 yıl önce
Asgari ücretle günde 13 saat çalışmak da bir nevi kölelik. Sistem köleliği ta'dil adı altında meşrulaştırarak yeni bir tepside sunmuş. :)
Nihan Nurcan
Nihan Nurcan Yıl önce
EN İYİ CAMBLY REKLAMINI SİZDE GÖRDÜM😂👏🏼
CUPS #shortssprintbrasil
0:38
Natan por Aí
görünümler 6 Mn
İSTANBUL TUZLA  250 BİN SOSYAL KONUT KURASI
7:5:40
2nd International Conference - Emrah Safa Gürkan
20:11
Sylvia Ioannou Foundation
görünümler 45 B
Olmaz Öyle Saçma Tarih CANLI Bölüm 20
1:29:33
Historik 05: İsyan - Emrah Safa Gürkan
42:25
Hangi Film Sahnesi? 🎥 🍿
0:58
BROZ
görünümler 731 B
Kardeşler hasta olduğunda kimler böyle😅 #shorts
0:21