The million dollar SPACE PEN AG7

  görünümler 465,057

Barış Özcan

Barış Özcan

Aylar önce

For detailed information about the values ​​supported by Paribu, Turkey's leading crypto asset trading platform, which takes responsibility not only in technology but also in arts, sports and the environment: www.paribu.com (collaboration)
-
you must have heard that story before. Even if not, you will surely hear it somewhere one day. During the cold space war in the 60s, NASA engineers realized that pens wouldn't work properly in space. They struggled for years, worked, toiled and spent millions of dollars so that astronauts could write in space, and they finally developed a very special pen that could transfer ink onto paper in a gravity-free environment. But their rivals on the other side of the ocean, the Soviet Union, instead of spending so much effort and money, came up with a much simpler solution. They gave pencils to their cosmonauts. When you come across these stories, the speaker will usually go on with the lessons to be learned from the story. Well, instead of showing your ear like this, you can show it like this. It is not necessary to solve complex problems in such complex ways. And simplicity always win. These lessons may be true, but this story is just a story. Not real. The fact is both more interesting, and it teaches us a lesson that much more valuable. First of all, such a pen does really exists. That's it. And this pen was indeed developed in the 60s at a cost of $1,000,000, or almost $8,600,000 in today's money. It is written AG7 on the pen as the model number. This AG stands for "Anti Gravity". Or "non-gravity".
The number 7 comes from Apollo 7, the first mission this pen was used in space. You can see astronaut Walter Cunningham using it for the first time in space in this photo taken inside the Lunar module on day 9 of the mission. This pen, which even appeared in one of the first television broadcasts from space, later appeared in many television series and became a part of popular culture. There's even an entire episode of Seinfeld called "The Pen" dedicated to this pen.
-
If you are wondering how I prepared this video and other content on my channel: superpeer.com/barisozcan/coll...
-
The full text of the video and the sources I used:
barisozcan.com

YORUMLAR: 1 290
@yilmazercam
@yilmazercam
Baştan sona güzel göndermeler içeren, sonunda da bizi bize anlatan ve gerçekleri tokat gibi yüzümüze vuran bir videoydu. Teşekkürler Barış Özcan.
@parvizhasanli9406
@parvizhasanli9406
Paylaştığı her konu üzerinden bizlere hayat dersi veren, daha farklı ve daha gelişmiş şekilde düşünmemizi sağlayan birisini düşünün! Teşekkürler Barış Özcan ❤
@BatuhanSuersan
@BatuhanSuersan
Sonunda uzay çalışmalarına harcanan paraya laf edenlere video ile de direkt cevabı verebileceğimiz bir içerik ama Türkiye'de bunu yapmak çok kısıtlı olacaktır. Şu an bizde harcanan bütçe ve genel durum apayrı. Günün birinde umarım bu videoyu gösterip de bak neler varmış bu yolda yapılan ve hayatımıza nasıl etki etmiş demek de kısmet olur. Ellerinize sağlık, her zamanki gibi.
@ucretsizingilizcekitabm5075
@ucretsizingilizcekitabm5075
Her bir videoda bu kadar emek, bu kadar güzel anlatım ve bilgilendirici içerik... Harikasınız gerçekten, çok teşekkür ederiz
@danismanhocamtv9701
@danismanhocamtv9701
Harika bir anlatım. Bir kalemden bahsedipte tüm insanlığa o araçla alakalı bütün verileri tek tek aktarmanız enfes 👍🏻
@emreebilek
@emreebilek
İnsanlığın uzaya çıktığına dahi inanmayan atmosferin yıkınından uzağından geçtiğini bile düşünmeyen bunların hepsinin bir kurgu olduğunu ve boş işler olduğunu savunanlara cevap niteliğinde çok güzel bir çalışma olmuş..
@buraktural5477
@buraktural5477
"Ya o kadar bilime para harcayacağımıza gidelim aç insanları Doyuralım." Diyen zihniyetteki insanlara Barış Abim çok güzel bir cevap vermiş. Düşüncelerime Tercüman olduğun için Teşekkür ediyorum İstanbuldan sevgiler..❤
@cries.of.joy0
@cries.of.joy0
İyi ki Barış Özcan gibi bir kanal var beni yeni düşüncelerle yeni fikirlerle besliyor ❤️
@permanbayramow6201
@permanbayramow6201
Her videosunı izledigimde hayranlıgım kat kat artıyor . 👏
@yagizates6905
@yagizates6905
Hangisini izlesem şaşıyorum Barış Özcan,Evrim Ağacı ve Bebar Bilim en azından haftanın bir günü 1 saatte olsa bilgileniyoruz
@mahirhakangunes7315
@mahirhakangunes7315
Kalem hikayesini ben de duymuştum, hikayenin sonraki aşamasına da kattığınız için teşekkürler...
@pirasacabilensosis2560
@pirasacabilensosis2560
Abilerim ablalarım şu elimde görmüş olduğunuz kalem... aslında; benim inşaa ettiğim iş ve sizin bakış açınız.. İş hayatında sürdürülebilir bir sistem kurmak çok zor olsa da herkesin istediği bu ve dışarıdan görülen tek şey "reklam yapıyor" (kullanılan "ve"ler "=" (eşittir) temsilidir.)
@fatimexaspoladova6451
@fatimexaspoladova6451
Bir pazar sabahı yine ufkumuz genişledi. Sağol abi. Ara sıra Space X ike ilgili gelişme filan olunca bizi güncelle mutlaka. Yeni kareler gelse de görsek çok iyi olur.
@itzadmir4199
@itzadmir4199
Ellerine sağlık barış abi her zamanki gibi bizi bilgiyle dolduruyorsun.
@dante-quintana
@dante-quintana 28 gün önce
barış özcan gerçekten işini biliyor ya. her videosunu nasıl böyle güzel bir şekilde bitirebiliyor şaşırıp kalıyorum her seferinde
@TheSerrchi
@TheSerrchi 14 gün önce
10 yılı aşkın süredir ''bullet'' versiyonunu kullanan birisi olarak diyebilirim ki; vazgeçilmezim. Saha çalışması yapan herkesin yanında bulunması gereken bir icat, ne işe yaradığını yokluğunda anlayacağınız bir teknoloji. Yerçekimini ''0'' noktasına kadar ihlal etmenize gerek yok, sadece kağıdı duvara dayayarak herhangi bir kalem ile yazmaya çalışın yada çiseleyen yağmur altında not almaya çalışın, işte tam da bu anlarda ofis kondisyonunda aklınızdakini kağıda (kağıt da olmak zorunda değil) nakşedebilmenin nasıl bir şey olduğunun sağlamasını yapabilirsiniz.
@igneleyicibilgiler1212
@igneleyicibilgiler1212
Yine muhteşem bir video.
@semaaydn4209
@semaaydn4209
Bir kalemden konu nerelere geldi bee🤔😄 okumak araştırmak ve çalışmak zorunda homosapien yoksa bu nesil çok uzun ömürlü olamayacak
@why3552
@why3552
İçimden düşündüğüm tüm soruların cevabını verdiğin için Teşekkürler Barış Özcan :D
@yunusesen4354
@yunusesen4354
Vizyon katan bir video olmuş, emeğine sağlık
NAZCA çizgilerinin sırrı
13:35
Barış Özcan
görünümler 878 B
BİR DEV MASALI
5:28
Jeday Yolda
görünümler 219
A new SpaceX is born
17:53
Barış Özcan
görünümler 1,2 Mn
Lord of the Rings: Rings of Power
20:10
Barış Özcan
görünümler 971 B
Why is Saudi Arabia building a line-shaped city?
15:27
Barış Özcan
görünümler 2,9 Mn
Bilgisayar, 1 ve 0'ın Ne Olduğunu Nereden Biliyor?
31:19
Can Elon Musk turn Twitter into an everything app?
13:00
Spooky and Bizarre QUANTUM ENTANGLEMENT
19:00
Barış Özcan
görünümler 805 B
WEB 3.0 + METAVERSE
14:36
Barış Özcan
görünümler 1,5 Mn
OPTIMUS, Tesla's Humanoid Robot
12:40
Barış Özcan
görünümler 568 B
NASA Bennu asteroidinde ne arıyor?
15:12
Barış Özcan
görünümler 834 B