The Complete Story of The Matrix

  görünümler 371,978

Shockvoice

9 aylar önce

I am writing my removed matrix video from scratch and presenting it to you in a brand new way. Have a good time.

Udemy Education Set Discount Code: 24,99₺ ► goo.gl/2NLysH


Instagram ► bit.ly/shockvoiceinstagram
Discord ► bit.ly/shockvoicedc
Advertising and communication ► shockvoicetv@yandex.com

ALL FILM REVIEWS ► bit.ly/filmincelemeleri
ALL MATRIX VIDEOS ► bit.ly/beyaztavsanıizle
ALL ANIMATRIX VIDEOS ► bit.ly/animatrixvideoları
ALL MY MYTHOLOGY VIDEOS ► bit.ly/shockvoicemitoloji

YORUMLAR
Moon Walker
Moon Walker 3 saatler önce
Matrixteysek beni uyandırın kardeşim yeter bu kadar uyuduğumuz isyan ediyorum artık isyan :D
PossibleTurco
PossibleTurco 6 saatler önce
Acaba Terminatör Matrix'in öncesini anlatıyor olabilir mi? Matrix Terminatör'ün sonrası gibi duruyor hikaye olarak.
MAD Team
MAD Team 10 saatler önce
Son kısmı atlamışsın mimarlan kahinin konuşması ve küçük kızı bunları atlamışsın en önemli şeyler
emhay
emhay 12 saatler önce
Dünyaya geliyorsun ve yaşarken bu filmi sinemada izliyorsun kısacası yaşadığın yy.da böyle bir filme denk gelmek nereden baksan büyük lüks.
restricted area
restricted area 13 saatler önce
Baştaki animasyonun adı nedir
Erol Gul
Erol Gul Gün önce
Neo bilerek mi 1. Filmde ajan smith parcaliyor ve matrixi bozuyor. Surekli cogalmasini sagliyor. Zeonu kurtarmak icin bunu mu dusundu acaba
Elif
Elif Gün önce
matrix gerçek ama birkaç farkla; simülasyonda değil rüyada yaşıyoruz. hiç filmde karakterlere takılıp, gerçek hayattan kopup onlara matrix evrenine geçmeye yardımcı olan kablonun nereye takıldığı dikkatinizi çekmedi mi? ben söyleyeyim o zaman, o kablolar doğruca oksipital lobun olduğu yere taklıyor. film o kadar akıllıca ki Wachowski kardeşlerin yahudi olmasına şaşmamalı. oksipital lob ne mi işe yarıyor dersiniz? hemen anlatayım. uyanıkken oksipital lob harekete geçer yani gözden gelen uyarılara cevap verir şaşırtıcı kısım ise RÜYADAYKEN DE beynin aynı bölgesi aktiftir. demek ki beyin oksipital lobda hayali görüntüler oluşturuyor ve bunları rüya halindeyken de, uyanık olduğumuzda da görüyoruz. matrix işte tam buna değinmek istiyor. seçimlere, aşka. aşk.. aşk seçimlerimizi etkiler, tıpkı Neo'ya olduğu gibi. seçimler eylemlerimizi, eylemlerimiz geleceği. Neo'yu farklı kulan buydu. tıpkı kahinin dediği gibi.. duygularıyla hareket etti ve duyguları Neo'yu seçilmişlerin de seçilmişi yaptı. seçimlerini, eylemlerini, kaderini hepsi Trinity'e olan aşkı belirledi. ve bu kaçınılmazdı. değişim kaçınılmaz bir olasılıktı Neo için. zaten filmin çoğunu Neo'nun yaptığı seçimler ve bunun sonucundaki değişimler oluşturuyor. aynı nehirde ikiz kez yıkanmadı Neo. kahinin evinde yazan kendini bil sözü sizce neden bu kadar önemli aynı zamanda da bu kadar kompleksti? neden gelmiş geçmiş tüm filozoflar insanın benliğine atıfta bulunup kendini bilmesi için öğütler veriyor hiç düşündünüz mü? neden herkes yaşadığı hayatın bir simülasyon olduğunu söylüyor fark etmediniz mi hiç? bu dünya hakikatin yansıması. aynadaki illüzyonu. tıpkı rüyalarımızın hayatlarımızın yansıması/yanılasması (illüzyonu) olduğu gibi. insan hakikatte olmadığı sürece kendini bilemez zira insan illüzyonun içinde yaşamına devam eder. neden dejavu oluruz hiç düşündünüz mü? neden dejavu olmak matrix'de hatalı bir durum olarak nitelendirilir bağdaştırabildiniz mi hiç? dejavu olmak demek önceden yaşadığın şeyi tekrar yaşıyormuş hissine kapılmak demek. başta bu dünyanın hakikatin bir illüzyonu olduğunu söylemiştim. ve matrix de onların hakikatinin illüzyonu fark ederseniz. hakikatte yaşadığımız şeyler, oradaki anılarımız bu dünyada tekrar nüks edince insana alışılmadık geliyor. böyle gelmesinin nedeni de bu durumun bariz bir şekilde HATALI olması. tıpkı matrixteki gibi. ayrıca filmdeki karakter isimleri de bir o kadar ilgi çekici.. morpheus'un rüya tanrısı olması, neo'nun yunanca yeni anlamına gelmesi, trinitynin kutsal üçlüyü içermesi. ayrıca 3'ün ezoterizmdeki tanrısal gücü, başlangıç orta ve sonu ifade etmesi. (baba oğul kutsal ruh) filmdeki 3 ve 1 sayılarının vurgusu.. her şeyin içinde 1 sayısısının olması, her şeyin özünün 1 olması. ezoterik ve sembolik ifadeler. daha değinilecek çok şey var. başlı başına distopik bir film zaten, felsefe bilmeden anlanılamaz türden.
Muratcan Yazgic
Muratcan Yazgic Gün önce
"don't think you are, know you are" diye geçiyor ve farklı bi anlam içeriyor, orada bir hata olmuş olabilir.
Mehmet Tafralı
Mehmet Tafralı 2 gün önce
Şuan da zaten matrixte değil miyiz, ölümle beraber ahiret hayatında uyanacaz, sonsuz olan yere
Gökçe Cihan
Gökçe Cihan 2 gün önce
matrix'e dair her şeyi seviyorum ama bir şeye cevap bulamıyorum. makineler neden kendilerini dünya ile sınırlamışlar. dünyada istenmiyorsanız çıkın uzaya abicim. gökyüzünü karartmaları da neden makineleri sınırlıyor onu da anlamıyorum. neo ve trinity bi anlığına bulutların üstüne çıkmışlardı. enerji almak için bulut üstüne istasyonlar kuramazlar mıydı. bu daha çok insanlar tarafından aşağılanmak ile mi alakalı merak etmiyorum değil. (bir de siyah bulutun aynı zamanda içinden geçince makinelere zarar veren bir yönü var mı emin değilim)
Özgür
Özgür 2 gün önce
neo ile deus ex machina arasındaki anlaşmanın detayları nedir? matrix'in içinde mutlu olanlar orda kalmaya devam edecek, uyanmak isteyenler ise matrix'ten çıkıp hayatına zion'da devam mı edecekti?
door
door 2 gün önce
iyi ki varsın sayende anladım
Danger Danger
Danger Danger 2 gün önce
Kısacası yapay zekanın insanoğlunu bitirişinin öyküsü bu yani yapay zeka robotları insanlığı yok edicek ve dünyayı kendi kontrol altında tutucaklar ve dünya şimdiki halinden daha gelişmiş olucak
Scott S. Duygun
Scott S. Duygun 2 gün önce
Matrix 4 neden cok farkli gorunuyor, neden yesil ve mavi tonlar yerine sari ton kullanilmis, ?
OAAC TV
OAAC TV 2 gün önce
Merak ediyorum.. geek yaparın 120 dkklık şahaser matrix incelemesi hakkında ne düşünüyorsun??
ado
ado 4 gün önce
ben bir türlü ajan smithi kafamda oturtamıyorum. bu adamı da makineler yazdıysa neden yok edemiyorlar?
borcuhan77
borcuhan77 4 gün önce
02:30 da makinelerin kurduğu şehir , ne garip ki aynı yerde gerçekten bir robot şehri inşaa ediliyor, ismi NEOM PROJESİ. Tesadüfmü , başlangıçmı.???
Bsnms Kskdk
Bsnms Kskdk 4 gün önce
Bir ben mi hiçbir şey anlamadım.
harle nock
harle nock 4 gün önce
Ey transistorlere can veren allahim! Yok, allah degildi o...
Bülent BAYRAKTAROĞLU
Bülent BAYRAKTAROĞLU 5 gün önce
Matrix serisiyle, Maymunlar cehennemi serisi ne kadar benzer. Matrix ın anomalisi de, bu olmali. Sadece insanlığın korku düzeyi değişmiş
Semi Black
Semi Black 5 gün önce
2 teorim var: 1.) Neo nun makinalari kontrol edebilme ve Smithi görebilme sebebi: Zion gercek dünya icerisinde makinalarin kontrolünde olan ve simulasyonun kullanildigi bir ön dünya.. (Evden cikmadan önce bir oda gibi hayal edebilirsin) Gercek bedenleriyle yasadiklari, gercek dünya ile matrix in arasinda bir yer.. Cünkü tam simulasyon olsa neo ordan gemiyle ucup orayi terkedememesi gerek.. Tam gercek olsa kör haliyle Smithi görememesi gerek.. 2.)Daha mantigima yatan teori ise: Neo makinalara baglanabildigi icin (makina giris deliklerinden bahsediyorum) icine programda yüklenebiliyor.. yani insan ama kain tarafindan yüklenen programlari kullanabiliyo.. Tank gibi 100% dogal olsaydi makinalara baglanamadigi icin programda yüklenemezdi.. Yani programlanabilen bir beyin yada insan olarak düsün.. Bu sebeple kain tarafindan yüklenilen programlarla makinalari durdurup Smithi görebiliyor...
E R E N I Z M   新 ドラゴン
E R E N I Z M 新 ドラゴン 6 gün önce
*🆎 . 🅾️ aynen cko epic ve legendary moment olmasını beğendim 😐 . ✌️*
KuralsizimBeN
KuralsizimBeN 6 gün önce
neo nun gözlerini kaybetmesine rağmen görebilmesini filmin yazarına sormamışlar mı ?
KuralsizimBeN
KuralsizimBeN 6 gün önce
bence hikayenin en tutarsız tarafı tek taraflı kıyım yapan insanoğlunun makinelerin gelişip büyümesine engel olmaması adamlar orada medeniyet kurarken insanlar sadece izlemiş durun lan azıcık daha güçlensinler öyle saldıralım mı demişler ? :)
dilay gmail
dilay gmail 6 gün önce
18:54, zion'un başka bir simulasyon katmanı olduğu 17:05'de mimar'ın söylediği; zion'un yok edilerek, yeniden oluşturulması teklifiyle kesinleşmiyor mu?
Semi Black
Semi Black 5 gün önce
2 teorim var: 1.) Neo nun makinalari kontrol edebilme ve Smithi görebilme sebebi: Zion gercek dünya icerisinde makinalarin kontrolünde olan ve simulasyonun kullanildigi bir ön dünya.. (Evden cikmadan önce bir oda gibi hayal edebilirsin) Gercek bedenleriyle yasadiklari, gercek dünya ile matrix in arasinda bir yer.. Cünkü tam simulasyon olsa neo ordan gemiyle ucup orayi terkedememesi gerek.. Tam gercek olsa kör haliyle Smithi görememesi gerek.. 2.)Daha mantigima yatan teori ise: Neo makinalara baglanabildigi icin (makina giris deliklerinden bahsediyorum) icine programda yüklenebiliyor.. yani insan ama kain tarafindan yüklenen programlari kullanabiliyo.. Tank gibi 100% dogal olsaydi makinalara baglanamadigi icin programda yüklenemezdi.. Yani programlanabilen bir beyin yada insan olarak düsün.. Bu sebeple kain tarafindan yüklenilen programlarla makinalari durdurup Smithi görebiliyor...
Emra Ayun
Emra Ayun 6 gün önce
Beyler özür dilerim. Şimdi siz saygıdeğer matrix hocalarım. Din gerçek mı değil mi ben ordan başlım sınava bilen yazasın.aydinlatsin araniza katılmak istiyorum zira zihnim yerinde durmayacak 25 yıldır arıyorum
Ata
Ata 7 gün önce
Birşeye dikkat ettiniz mi arkadaşlar. İnsanlar hep matrix 4 ün sarı filtresinden şikayet etmiş. Fakat 3. filmin sonundaki yeni yükleme sarı filtre. Yani demekki film 3. filmin sonundaki yüklemeden devam edecek.
Ali Cabuk
Ali Cabuk 8 gün önce
Helal olsun. Harika
Gürkan Yaman
Gürkan Yaman 8 gün önce
Cok şey anladim ama hic bisey anlamadim
KCO MUSIC
KCO MUSIC 8 gün önce
Makinelere bile kötü davrandıklarını söylediniz. Biz kimsenin sahibi değiliz. Bir Tek Sahip Var. YÜCE YARADAN. Makineden farklı değiliz.
Mehmet Serman
Mehmet Serman 8 gün önce
Çok güzel video tebrikler ama maalesef Resurrections oldu devam filmin adı.
OmegaHertz
OmegaHertz 9 gün önce
Peki 11:10 da buzdolabının üstünde bulunan kırmızı ve mavi City Phone Kitaplarını napıyoruz?
Süleyman Karğı
Süleyman Karğı 9 gün önce
Ufff beee
Kerim KARABAY
Kerim KARABAY 9 gün önce
Ne mettiki lan tansiyon hapı
İbrahim İ.
İbrahim İ. 9 gün önce
İnsanoğlu o kadar egoist ki, fırsatını bulduğu ilk anda şeytandan daha zalim ola biliyorlar..... Kendi türleri ile o kadar savaşmışlar ki, herkesi yeneceklerini sanmışlar..... Ama bilmedikleri tek şey insanoğlunun zafer dediği kendilerinden üstün bir tür kendini savunmaya geçene kadar olan şeydi. Ve Robotlar savaşmaya başladığında insanoğlu anladı nasıl bir şeye karşı olduklarını.....
Özel Demirtaş Veteriner Kliniği
Özel Demirtaş Veteriner Kliniği 9 gün önce
Yıllar içinde matrixi onlarca kez izledim ancak kurabiye ve şekerin farklı anlamları olduğunu bugün öğrendim. Emeğinize sağlık.
ibrahim Taş
ibrahim Taş 10 gün önce
seriyi iki tekrar yaparak izlemiştim ama anlamadığımı ikinci izlediğim zaman fark etmiştim 3. tekrar izlersem yine anlamayacağımı, yeni anlayacağımı hissediyorum. bununla ilgili çok yazı okudum, çok görsel izledim ne derseniz deyim tam olarak hala kavrayamadım. şimdi bu videoyu de izlerken 10. dakikada beynim yandı ve durmak zorunda kaldım. tanrı aşkına birileri bilale anlatır gibi anlatabilir mi?
DÜNYA ADALETSİZ ÇOCUK
DÜNYA ADALETSİZ ÇOCUK 11 gün önce
BİR SAÇMALIK FARKETTİM. KAİN İNSANLARIN GELECEKTE NE YAPABİLCEĞİNİ NASIL BİLEBİLİYOR HARFİ HARFİNE HEMDE. NEO GERÇEK HAYATTAN BİR İNSAN BİR PROGRAM DEĞİL.. KAHİN İSE BİR PROGRAM BİR ROBOT UN TASARLADIĞI. BİLMESİ İMKANSIZ SAÇMA..
A.Berkil Balcı
A.Berkil Balcı 11 gün önce
Matrix 4 öncesi update için gelenler burda mı? Sayımızı bilelim.
Terminatör Kişi
Terminatör Kişi 11 gün önce
İlerde insanlar ve robotların savaşını görürmüyüz
Turkish Couple
Turkish Couple 11 gün önce
matrix bir film ya da senaryo değildir,Matrix bir çok eski öğreti,kültür ve inanç ögeleriyle milleniyum arasında sentezlenen felsefik bir akımdır.Matrix fikirsel teatilerin vücut bulduğu geleceği şekillendiren bir yapıt.Beyin ile bilgisayar arasında link kurma,dijital benlik,dijital savaş ve korsanlık,devrimsel korsanlık günümüzde bile hala teorileri ve tezleri ortaya atılan olay.Yapay zekanın insanlık ile çatışması,virüs yazılımlar,öpücük ve kurabiye gibi organik maddelerin programlanması ise hala standart insanların anlamada güçlük çekeceği bir öngörü.Tam 22 sene neredeyse çeyrek yüzyıl önce ortaya atılan idealar,iphone bile daha doğmamışken,Musk kısa donla gezerken.Gerçek bir beyin ekibi işi yapıt.Kısacası tek tek değinmeye gerek yok,Matrix fikri bir ezoterik proje misali döneminin fersah fersah önünde bir yapıdır.Aradan geçen 22 seneden sonra Wİ-Fİ,Bluetooth,Kablosuz kulaklık,led tv gibi teknolojilerin 2000 li yıllarda henüz ilerlememiş olması kullanılan donanımların komik olmasına neden olmuş.2022 insanı için matrix 10 mb lık Disket eğitim programları maalesef(ironi) gülünç..Genede fazla gerçekçi fütürizmi var.
Rehi Balazi
Rehi Balazi 12 gün önce
Matrix 4' ün fragmanından sonra tekrar bu videoya gelenler.
Murat Özgün
Murat Özgün 12 gün önce
Robotu niye toplu mezara atayım aq götürürüm hurdacıya satarım :D
MURAT KALE
MURAT KALE 12 gün önce
Tüm seriden çıkarılacak ana fikir şudur. Hangi hapı yutacağına iyi karar vereceksin gerisi boş. ,
Gunay Nezerova
Gunay Nezerova 7 gün önce
Coox real ve dogru qerar👍👍👍👍👍
35ozgur
35ozgur 13 gün önce
Hayvan gibi felsefe yapmışlar
35ozgur
35ozgur 13 gün önce
Güneş olmazsa oksijen nasıl olacak ? Tarım ?
35ozgur
35ozgur 13 gün önce
Kaç kere soundtrack ini aldım kasetler orji aldi cd korsan idi kayıp hepsi
Engin Çakır
Engin Çakır 13 gün önce
Mimar kesin gs lı Fenerbahçe süper 🎺🎺🎺💎💎💎💎
Ömer SARAL
Ömer SARAL 13 gün önce
Asılında Kahin kısa vadede iyi bir sonuca sebep oluyor ama tümüne bakınca sonuç Mimara yaradı. Her ne kadar Mimar, Zion'u yok edemeyip barış anlaşması sağlansa da aslında yok olmaktan kurtuldu. Smith, Matrix'i yok edip tüm insanları uyandıracaktı ama başarısız oldu ve Matrix'i haliyle de Mimarı kurtarmış oldu. Kahin bir nevi Neo'yu ve Morphu kendi oyununa getirdi ve kendisi de yok olmadı. Morph her şeyin farkına en başında varmış olsaydı Smith ile anlaşıp Mimara ve Kahine savaş açıp Matrixi yok edebilir ve insanları kurtarabilirlerdi. Film boyunca güçlülerden ve onların seçimlerinden ve güçsüzlerin seçim yapıyormuş gibi kandırıldığı mesajlarını aldık. Burda güçlü olanlar Kahin ve Mimar(ikisi de kendini düşünüyor) haliyle onlar seçimlerini yapıyorlar ve geri kalan herkes onların seçimlerini sanki kendi seçimleriymiş,özgür iradeleriymiş gibi uyguluyorlar. Özet; Kahin kendi popişini kurtardı ;)) (tabi işin şakası ama bir bakıma da doğru)
Ozan Furkan Atlamaz
Ozan Furkan Atlamaz 13 gün önce
4. Filmden önce kısa bir özet geçmek ve hatırlamak için buraya gelenler, hoş geldiniz
Umay Doruk
Umay Doruk 14 gün önce
yeni filmin teaseri dusmusken doniyim dedim
halil can fidan
halil can fidan 15 gün önce
geceleri uykuya dalmak için oynatma listesini başlatıyorum 20-25 dk civarı uykuya dalıyorum, vidyolar akmaya devam ediyor. meditasyon gibi birşey oldu hakkını helal et. (the matrix en sevdiğim film)
efexiety
efexiety 16 gün önce
Matrix “kontrol” demek. Kimse matrix’i anlatamaz. Ne yazık ki herkes kendi içinde düşünüp bulması gerek. Aslında o hep içimizde ve benliğindeki o anlam arayışından sonra anlamaya başlarsın yaşadığımız bu dünyanın içindeki sistemin nasıl bir döngüde çark gibi döndüğünü. Sorgulamak, düşünmek ve en önemlisi uyanmak lazım.
Ferhat Tas
Ferhat Tas 16 gün önce
Kahin 3. Seride neden tip olarak değişti?
Enes SAVAŞ
Enes SAVAŞ 16 gün önce
Bir tek şok dalgası hepsini kapa korkma
Köy Hayatı
Köy Hayatı 17 gün önce
Allah razıolsun emeğinize sağlık
Ardinyo
Ardinyo 18 gün önce
10:07 Çıkar göster !!
Ekrem Kablan
Ekrem Kablan 19 gün önce
Matrix izleyince evdeki çorba kaşığını eğmeyi deneyen kimler var 😂
sirius
sirius 20 gün önce
....ve kahinin bir kadın olması......
sirius
sirius 20 gün önce
2021de yaşamak ve matrix filmini hala izlememis olmak😄🤭
sirius
sirius 20 gün önce
Butun bunlar bizden once yasandi mi?🤔 hikayenin evveli insanlarin sanki yaraticinin aksine gitdigi anlamini veriyor.... sonrasini baglayamadim malesef...
Miwkie - San
Miwkie - San 20 gün önce
Fiat lux detayı çok hoş olmuş
Hargreave LTP
Hargreave LTP 20 gün önce
İzlemiş gibi oldum bee helal olsun kral
Serhat ASLANOĞLU
Serhat ASLANOĞLU 21 gün önce
Usta yuzuklerin efendisinide anlatir misin yada Mr Robot
J A K O B E N
J A K O B E N 22 gün önce
6:30 nükleer enerjiyi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını akıl edememiş olmaları senaryonun tek açığı bence. ki bu da filmi tahtından ediyor.
Tolga Gonul
Tolga Gonul 23 gün önce
yıl 2021 tesla kendi robotlarını yapmaya başladı ve 2 yıl içinde seri üretime geçecekler
Yusuf Demir
Yusuf Demir 23 gün önce
Zamanının ötesinde bir senaryo yazarak muazzam bir başyapıta imza atılmış, hayran olmamak elde değil ve bu başyapıtı muazzam bir şekilde anlatan size sonsuz teşekkürler :)
Sadık Yusuf Arslan
Sadık Yusuf Arslan 23 gün önce
Biri bana neo nun hangi kapıyı seçtiğini açıklayabilir mi? Zion yok olacak ve 23 insanla yeniden mi doğacak yoksa tüm insan ırkı yok mu olacak
Murat
Murat 24 gün önce
17:06 23 kisiyle zion tekrardan olusturuluyor. Onceki 5 secilmis kisi bunu yapiyor. Bu, zionun da simulasyon oldugunu gostermez mi ? Neonun gercek dunyada kör iken görmesi, makineleri durdurması bunu destekler nitelikte. Ama bunları bi kenara bırakıp sadece bu tek başına kanıtlamaz mı ? 5 defa yeniden oluşturulmuş yani. Simülasyon olması gerekmez mi ?
Scyptor
Scyptor 29 gün önce
Kusursuz bir video. Matrix serisine bir kere daha hayran oldum. Yarın baştan izleyecem 👍
Alaattin Kayıkcı
Alaattin Kayıkcı 29 gün önce
Beyin yandı kahin tirmiti niyo simit ne lan bu
Melih Öner
Melih Öner Aylar önce
Robotların ekonomisinin insanların ekonomisini geçmesi benim için hikayenin mantığını kopartmasına neden oluyor çünkü makinelerin insanlar gibi çılgınca alışveriş yapmaları için desire a sahip değiller bu nedenle makinelerin pazarlama yapmaları da duygusu olmadığı için mantıksız oluyor. Bu nedenle her ne kadsr çok sevsem de biraz zayıf kalıyor.
rai i
rai i Aylar önce
Reis kralsın be
Bugra Dursun
Bugra Dursun Aylar önce
M U H T E Ş E M
Palaska rav
Palaska rav Aylar önce
Hepimiz bi simülasyonun içindeyiz Matrix
Ömür Akdeniz
Ömür Akdeniz Aylar önce
Neo ve Trinity makinalar şehrine giderken Smith zaten gemide, oraya gittiklerini biliyor. Neo nun matrix e makinalar şehrinden bağlandığını nasıl hesaba katmamış olabilir?
Zeki Alpay Çataloğlu
Zeki Alpay Çataloğlu Aylar önce
Nefsine ne kadar muhalefet edersen o kadar yükselirsin. ''Nefsinin dediğinin tersini yap. O zaman isabet etmiş olursun'' Hz. İsa
Osman Ivegen
Osman Ivegen Aylar önce
Büyük bir soru isaretidir....
Serkan Ozay
Serkan Ozay Aylar önce
Peki zeon da matrix in bir parçasıysa yani bir programsa gerçek insanlar nerde? Makineler kimle barış yaptı?
zeki macit
zeki macit Aylar önce
Anlaşılıyor ki sizler Matrix'i anlayamamışsınız.! Zaten bu beklenen bir sonuç.! MATRİX, Armageddon savaşının sembolik anlatımıdır.! Filmdeki Neo = İSA'dır. Morpheus = Hz. YAHYA'dır.! İncil'i alıp okursanız bunu daha net anlayabilirsiniz.! Film'de ki ZİON ifadesinden de mi anlayamadınız bunu.? Yuh artık.!
Engin Çakır
Engin Çakır Aylar önce
Hiç bişey anlamadım
Çift Bilet
Çift Bilet Aylar önce
Tarih videoları, Film incelemeleri, podcastler ve sesli kitaplarla dolu bir kanalız. DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM..
Aşkın Civan
Aşkın Civan Aylar önce
Ben seni çok sevdim shockvoices. Hep böyle kal. ❤️
Specialist Esthetician
Specialist Esthetician Aylar önce
Süper anlatılmış 👍🏻👍🏻
Burak Akçam
Burak Akçam Aylar önce
Kahin mi İsa yoksa Neo mu? Belki de Kahin İsa'nın öğreticisi, hocası falandır. Aklımda deli sorular.
Anıl Arslan
Anıl Arslan Aylar önce
Bunlara hiç gerek yoktu adamın köpeğini öldürselerdi herkesi haritadan silerdi neo
ʜᴇᴀᴠʏ ᴡᴇᴀᴘᴏɴ
ʜᴇᴀᴠʏ ᴡᴇᴀᴘᴏɴ Aylar önce
👍
Ege Saner
Ege Saner Aylar önce
Ulan her şey yine orta doğuda başlamış burası gerçekten bataklık
艾富康Furkan Acar
艾富康Furkan Acar Aylar önce
Belki Neoya çip takmışlardir. Elon Musk misali :) Neonun gerçek dünyadayken de makineleri kontrol edip Smithi görebilmesinin nedeni belki de budur.
艾富康Furkan Acar
艾富康Furkan Acar Aylar önce
Nükleer enerji ya da petrol, doğalgaz yok muydu acaba elektrik üretecek :)
Çakır Çakır
Çakır Çakır Aylar önce
Yüzüklerin efendisiyle birlikte türünün en iyi filmi. Üzerine aksiyon filmi çekilebileceğini sanmiyorum. Musevi propagandası yapmasının dışında gelecekle ilgili inanılmaz bilgiler veriyor. Gökyüzünün karartılması, güneşin kapatılması, insanların enerji kaynağı olarak kullanılamasi gelecek planlarıyla ilgili önemli mesajlar veriyor.
HAKAN CANKAN
HAKAN CANKAN Aylar önce
Animatrixte insanlar robotları sürüyorlar ve robotlar ortadoğuda uygarlık kurup insan ırkını geçiyorlar. Bu bana biraz saçma geldi. İnsanlar zaten yapay zekayı üretiyorlar ekonomik olarak insanları zor durumda bırakmaları imkansız. Bence burada çok büyük bir mantık hatası var.
Eren Can Gülel
Eren Can Gülel Aylar önce
Çok iyi video
MEDİNE Güler
MEDİNE Güler Aylar önce
Anime matrix ten güzel alıntılar , bir de Erkan Trükten den dinlemelisiniz bence animatrix yorumunu. O da bunun gibi keyifli bir video
Hasan Okumus
Hasan Okumus Aylar önce
filmi izlememe gerek kalmadı :D
Mücahit Hhgol
Mücahit Hhgol 2 aylar önce
köpekler neden hiç isyan etmedi
Mete hakan Özkan
Mete hakan Özkan 2 aylar önce
Türkiyede Atatürk gerçeğini çözenler matrixte uyanmış kimseler.. Çoğunluk uyuyor
soke
soke 2 aylar önce
Anlamadığım nokta şu: 3. Filmin sonunda , kahin ve mimar karşılaşıyor bildiğiniz üzere ve kahin, mimara "diğerleri ne olacak?" Diye bir soru soruyor. Mimar önce " hangi diğerleri" diyor sonrasında ise Matrix'ten çıkmak isteyenlerin çıkabileceğini söylüyor. Bu çıkacak olanlar Zion'a mı yoksa (burada Zion'un da simülasyonun muhtemel bir kısmı olarak düşünürsek.) Gerçek (!) Dünyaya mı çıkacaklar?
Serkan Tekdemir
Serkan Tekdemir 2 aylar önce
Süper video elinize sağlık
The Whole Story of Agent Smith
24:37
Shockvoice
görünümler 359 B
DETAILS IN THE MATRIX SERIES
20:29
Shockvoice
görünümler 1 Mn
Kalp Yarası 12. Bölüm
2:31:09
Kalp Yarası
görünümler 1,9 Mn
Yasak Elma 113. Bölüm Fragmanı
0:35
Yasak Elma
görünümler 1,5 Mn
Müge Anlı ile Tatlı Sert 20 Eylül 2021 Pazartesi
2:15:20
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 783 B
Matrix'teki Mimar Kimdir?
10:41
Shockvoice
görünümler 485 B
Why Are The Seraph's Codes Yellow?
12:09
Shockvoice
görünümler 215 B
Zion a simulation or is it real?
10:01
Shockvoice
görünümler 342 B
Near Death Experience
29:58
Shockvoice
görünümler 67 B
Koskoca Evrende Yalnız Olmak | Herkes Nerede?
25:34
Kalp Yarası 12. Bölüm
2:31:09
Kalp Yarası
görünümler 1,9 Mn
Yasak Elma 113. Bölüm Fragmanı
0:35
Yasak Elma
görünümler 1,5 Mn
Müge Anlı ile Tatlı Sert 20 Eylül 2021 Pazartesi
2:15:20
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 783 B
Müge Anlı ile Tatlı Sert 20 Eylül 2021 Pazartesi
2:15:20
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 783 B
Yargı 2. Bölüm Fragman
0:59
Yargı
görünümler 583 B
Çanakkale Köprüsü Rüzgarda Beşik Gibi Sallandı!
1:11