Say: Black Earth ∙ Fazıl Say

  görünümler 7,535,258

hr-Sinfonieorchester – Frankfurt Radio Symphony

hr-Sinfonieorchester – Frankfurt Radio Symphony

4 yıl önce

hr-Sinfoniekonzert ∙
Alte Oper Frankfurt, 28. April 2017 ∙

Website: www.hr-sinfonieorchester.de ∙
Facebook: hrsinfonieorc...

YORUMLAR: 8 085
Tüylü Mikrofon
Tüylü Mikrofon
Gerçek bir Dahi...Milli Gururumuz Sayın Fazıl SAY
Hakan TÜFEKCİ
Hakan TÜFEKCİ
Sol elini piyanonun içine uzattığında piyanonun kalbine ciğerine dokunuyor sanki. Çıkan ses tıpkı aşık Veysel’in sazından çıkan ses gibi. Veysel de sazın yüreğinden çıkarıyor aynı sesi. Sanki o kısmı biraz daha çalmaya devam etse piyanonun tuşlarından kan damlayacak gibi.
Meltem Biricik
Meltem Biricik
Eğer ilk seferinde alkış kesilirse sanatçı kulisten gelmez bu beğendik demektir. Alkış ikinci sefer gelişe sebep oluyorsa sanatçu kulisinden çıkar tekrar eğilir bu çok beğendik demektir. Sanatçu kulise gidip tekrar gelip eğiliyorsa bu "parçaya bayıldık ruhumuza işledi muhteşemdi" demektir.
Ömer Faruk
Ömer Faruk
O salonu 2 dakika boyunca alkışlatmak her yiğidin harcı değil. Büyük usta, büyük sanatçı Fazıl Say.
Erdem VEFALI
Erdem VEFALI
Gözünü sevdiğim medeniyet, sen ne güzel şeysin. Ortam, dinleme kültürü, insanların yüzündeki medeni ifadeler... Böyle bir ortamı yaşamayalı çok oldu.
Umut Cakici
Umut Cakici Yıl önce
Piyanoyu icat eden adam böyle kullanıldığını bilmiyordur
SRDR57
SRDR57 2 yıl önce
Bu topraklara işte böyle hizmet edilir, bu topraklar işte böyle sevilir. Kuru milliyetçilik laflariyla olmuyor bu memleketi sevmek değer vermek, yaşatmak. Yaşa Fazıl Say.
Gksel Cya
Gksel Cya
Steinway ve Oğulları da şaştı bu işe: "Biz bu aleti aristokrasinin süslü saraylarının sesi olsun diye yaptık, nasıl oldu da Anadolu bozkırının çığlığını dillendirdi böyle?"
Evren Özdemir
Evren Özdemir Yıl önce
Listen it in this way,
No Copyright Sound Library
No Copyright Sound Library Yıl önce
Music literally penetrates your soul. Turkey should know the value of this artist.
Umut Arda
Umut Arda
Konuklar ne kadar güzel dinliyor. Türkiye'de olsa alkış sesinden ıslık sesinden piyanoyu duyamayız.
yaser jalili
yaser jalili
When I watched this video, I got shocked, I did not know in my Neighboring country there is a great pianist, he is absolutely great. We like you Fazil Say ( your fans from Iran)
SRDR57
SRDR57 Yıl önce
Adam müziği çalmıyor, müziği yaşıyor ve Aşık Veyselimizi Avrupanin orta yerinde dakikalarca alkişlattiriyor, ne kadar saygı duyulası bir başarı. Yaşa Fazıl Say.
Radu Cernit
Radu Cernit Yıl önce
I never comment on videos and I'm a casual listener. I stumbled across this piece and it moved me like no other thing did in a while. Just the raw emotion fazil say puts out there, the anger, the depression and the beautiful parts of life that also ironically come with that. I get emotional and teary when I listen to this.
Объединитель
Объединитель Yıl önce
Удивительная композиция. Сквозь свою душу маэстро передаёт национальный колорит композиции и исключительное настроение, напоминающее нежданную бурю в "пустыне" человеческого сознания.
Furkan Bağlarbaşı
Furkan Bağlarbaşı
Göz yaşları içerisinde dinleyip izledim. Çaldığı şeyin derununu anlayarak mı çaldı bilmem ama ben herkesten biraz daha farklı baktım. Çünkü eser Veysel'in eseri. Veysel benim gibi... Soğuk kerpiç evde, pencereden sızan ışığın bile ısı açısından kıymet ifade ettiği, genellikle tek çeşit yiyeceğin bulunduğu kahvaltı sofralarında karnını doyurmaya çalışan derin sevgi muhabbet ve teslimiyet insanlarının müziği. Kardeşini, kuzenini ya da muhakkak bir akrabasını tedavisizlikten, bakımsızlıktan, cehaletten kaybetmiş, bugün mevcut aklım ve imkanlarımla çok kolay çaresi olduğu halde, o çareye yüzbinlerce ışık yılı uzaklıkta kıvranarak hayatını tamamlayan insanların eseri... Bu şaheseri ışıklı salonlarda muhtemelen kalburüstü insanlara dinletti. Fazıl Say'a çok teşekkür ederim.
sTruckle
sTruckle
"Keşke bu eseri ilk keşfettiğim ana dönsem" demeyi çok isterdim fakat öyle bir eser ki, her dinleyişimde ilk defa dinliyormuşum gibi oluyorum. Fazıl Say'a saygılarla.
defne
defne
böyle bir piyanist olmak isterdim ruhunu katıyor müziğe resmen ne kadar istesemde olamam ama yemin ediyorum 2 kolum 10 parmağımda beni bırakana kadar elimden geleni yapacağım...
Sağlıcak TV
Sağlıcak TV 3 yıl önce
sanat öyle bir şeydir ki bir zamanlar Anadolu nun bir köyünde görmeden bağlama çalan birinin eserini bir gün bütün dünya ayakta alkışlayabiliyor...mekandan,zamandan,ülkelerden bağımsız. Bize bu gururu yaşatan sanatçılarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım.
Владимир Эльчапаров
Владимир Эльчапаров Yıl önce
Божественно и волшебно... Браво!
Fazil Say - Fazil Say:Paganini Variation
7:14
Bryan Adams & Luciano Pavarotti - 'O Sole Mio
3:27
Bryan Adams
görünümler 61 Mn
Sor (Akustik) - Zeynep Bastık
4:26
Zeynep Bastık
görünümler 2,3 Mn
Sokağın Çocuları | 4. Sezon Teaser
0:54
Sıfır Bir
görünümler 79 B
Patron & Astral - BİLDİRİMLER KAPALI
2:40
Kardeşlerim 36. Bölüm @atv
2:26:28
KARDEŞLERİM
görünümler 6 Mn
20 ШЕДЕВРОВ ВЕЛИКИХ КОМПОЗИТОРОВ
1:18:45
HAUSER - Adagio (Albinoni)
6:57
HAUSER
görünümler 72 Mn
Erik Satie - Gnossienne No.1 (Extended)
30:35
αλώβητος κανένας
görünümler 4 Mn
Improvisation at the train station in paris!
7:29
AINI XICOTA
görünümler 83 Mn
Ludwig Van Beethoven: Symphony No. 5, Op. 67
7:02
Classic Flames - Topic
görünümler 83 B
Sor (Akustik) - Zeynep Bastık
4:26
Zeynep Bastık
görünümler 2,3 Mn