Darbeler 1: Demokrat Parti - Olmaz Öyle Saçma Tarih Bölüm 27

  görünümler 858,178

Flu TV

Yıl önceTÜM BÖLÜMLER İÇİN: tarih.flutv.online

*Bu bölüm Mehmet Ali Birand'a adanmıştır.
Demirkırat Belgeseli'ni buradan izleyebilirsiniz:
www.youtube.com/watch?v=sBPfj...

Karantina sürecinde Türkiye siyaset tarihini öğrenmek isterseniz Emrah Safa Gürkan burada!

Türkiye'de yaşanan siyasi darbeleri anlatacağımız serinin ilk bölümüyle karşınızdayız.

Demokrat Parti neden kuruldu, neden kapatıldı? Menderes neden asıldı? Atatürk ile İnönü arasında ne geçti? Demirel nasıl bir siyasetçiydi? Geçmiş seçimlerde neler yaşandı? Seçim yasaları ne kadar değişti? Marshall yardımlarını neden aldık? CHP halktan kopuk mu?

FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun.

Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online

YORUMLAR
Captain Malachi
Captain Malachi Gün önce
Ataturkun etrafindakilerin alayi dindos ve yobaz
Kerem Kekeç
Kerem Kekeç 2 gün önce
Twilight yeni bölüm
tasarım cı
tasarım cı 5 gün önce
Beyaz türk çiz deselerdi İlker hocayı cizerdim
Ahmet Aygüneş
Ahmet Aygüneş 11 gün önce
Arkadaşlar belgesel üzerinden değerlendirme yapmışlar. Ama o belgeselin de dayandığı yer Şevket Süreyya Aydemir eserleri. Açın onları okuyun. Tek Adam, İkinci Adam ve Menderes'in Dramı.... Daha sağlıklı ve net bilgiler veriliyor.
PANT T
PANT T 11 gün önce
EVLİ kadın avcısı MENDERES :))
Emre Çiğdem
Emre Çiğdem 13 gün önce
19:56 sonra gelen demokrat parti zamanında da aynısı oldu, hatta şu an da farklı değil
HN Gursoy
HN Gursoy 14 gün önce
Dangalaklar... cahil takımı... iş bankası ve CHP sadece Atatürk ün şahsi mirası... hödüksünüz, hödük kalın...
fotonot
fotonot 18 gün önce
Okumayı beğenmedim. İnönü gerçekçi. T. Cumhuriyetin nasıl ve hangi dayatmalarla kurulduğunun net şekilde bilincinde. Herkes Almancı sanır öyle göründü ama M.Kemal den bile daha gerçekçi bir adam. Kurdukları devletin İngiltere'nin müsadesi ile kurulduğunu, onların şartlarına kayıtsız şekilde bağlı olduğunu hiç bir zaman aklından çıkarmıyor. Amerikancı değil, solcu değil, gerçekçi!!! Milletler cemiyetine Rusya ve Almanya'nın karşısında, İngiltere'nin tarafında durmak adına giriyor. 1960 darbesini dayandığı güç de İngilteredir. Tarihçi bey hiç suya sabuna dokunmamış maşallah...
Doğanay Yavuz
Doğanay Yavuz 20 gün önce
Keşke kuşları tilkiler yerine kuşlar değerlendirseydi ya da kurtlar sofrasına bir kuş davet edilseydi. Ne diyelim yine psikolojik kişisel tahlilerin teknik yorumlarla dengelenemediği bir bölüm izledik. Her şeye rağmen x kuşağını çabasından dolayı kutlarım. Z kuşağı teknik yorumlar dışındaki hiçbir yorumu dikkate almamalı. Neymiş küçük dokunuşlarla mükemmel olabilirmiş :D
Raşit Güngör
Raşit Güngör 20 gün önce
ben bu dersi hacettepede aldım seçmele olarak yakın Türkiye tarihi diye geçiyordu tavsiye ederim
bahadır bozkurt
bahadır bozkurt 21 gün önce
bok
Murat ASİL
Murat ASİL 27 gün önce
Asıl idam şimdi lazım.Türkiyede ki denetim mekanizmalarının hepsi başa geçen hükümetler tarafından yok edildi.Yolsuzluk,usülsüzlük,rüşvet,yağma,hırsızlık,dolandırıcılık aldı başını gitti ama kanunlar ve kanun uygulayıcıları yetersiz kaldı.Ben ülkeyi yönetsem çalsam çırpsam her türlü yolsuzluğu yapsam kimse bana bir şey yapamaz ve ses çıkartamaz zaten bana dokunabilmeleri için önce benim kanun çıkartmam lazım hırsız hiç kendi yargılansın diye kanun çıkartırmı.Biraz sesi çıkanıda fetö etö diye içeri alırım biraz sesi çıkanıda doğuya sürerim.Kim bana yan bakabilir istediğim gibi at koştururum var mı yargılayacak deli kanlı vatana ihanet dışında yargılayabilirmisiniz :) Vatanada ihanet etmediğime göre hatta vatanseverim halkın gözünde daha ne olsun.Vur patlasın çal oynasın.Ülkenin hazinesi tam takır 50 yıldır bu ülkede hiç bir siyasi liderin ve kabinesinin yargılandığını görmedik.50 yıldır çok iyi yönettilerse hazinemiz neden boş.
lirik ceset
lirik ceset Aylar önce
"Neden halktan hiçbir tepki gelmiyor?"
Gringo
Gringo Aylar önce
86-87 akp nin ilk donemleri dedi tarihci adam yaa, akp 2001 yilinda kuruldu, 2002 yili secimlerine katilip kazandi beyfendiler.
kubra
kubra Aylar önce
bu adam niye pancar motoru takmış gibi konuşuyor
Nagihan Özmen Atlıtürk
Nagihan Özmen Atlıtürk Aylar önce
"İki kardeş evlenir de karılar arayı bozar ya "👏👏👏👏👏👏👏Bravo,tebrikler.Şu örneklerle nasıl aydınlanıyoruz.Ülkede hiç duymadığımız ufuk açan örnekler👍👍Demek ki neymiş papyon takmak kafaları etkilemiyormuş.Papyonlu Celal Şengör de geçen gün öğrencisini nasıl taciz ettiğini anlatmıştı göbeğini kaşıya kaşıya.Belki de bunlar boğazdaki kan akışını yavaşlatacak kadar sıkıyorlar bu papyonları.Olabilir mi?Bi kontrol edin.
BUKEFALOS
BUKEFALOS Aylar önce
37:20 Dedi ve Astı.faşist ilkerin son kurbanı, masum EMRAH
Why Not ?
Why Not ? Aylar önce
36:22 - 36:40 arası .
Why Not ?
Why Not ? Aylar önce
25:09 :D That's right ESG
Ayhan Teneci
Ayhan Teneci Aylar önce
boşboğazlık ederek tarih bilimini berhava ediyorsun.
Ata sen Uytun
Ata sen Uytun Aylar önce
Selammmmm
Spiderh -
Spiderh - Aylar önce
Sorun Atatürk zamanında demokrasi olmaması değil, sorun bazı cahillerin Atatürk çok demokrattı, Türkiye'ye demokrasiyi getirdi demeleri. Ve de yemişim demokrasisini. Darbelerin zararı demokrasi değil ülkenin validesini bellemeleri. Her darbede ülke gerisin geri gidiyor, darbeye arkadan destek veren güçlerin Türkiye kölesi olması sonucunu getiriyor. Sorun burada. Bunu siyasi olarak düşünüp ideolojik ahmaklık yapanların ben beynine tüküreyim. Darbe demek ülkeye dış çevrelerin tasmayı takıp dolaştırması demektir. Hem de öyle 3-5 yıl değil en az 30-40 yıl. Vatanseverim diyen biri, darbeyi babası yapsa bile karşısında durur, tabi beyni 3 kuruş çalışıyorsa.
E U
E U Aylar önce
👍👍👍👍
adem erol
adem erol Aylar önce
Ülke menderes döneminde büyüme yarışına girmiş bunlar amerika yardımlarına bağladılar.Tarihi bu şekilde yanlı yorumlayınca tarihci olunmuyor
TheBogami
TheBogami Aylar önce
Bu arkadas yasina gore bilgili biri olabilir ama bence cok ahkam kesiyor.
girayhankaya
girayhankaya Aylar önce
hozaaa yuvaya dön hozaaa
Gökhan Durgun
Gökhan Durgun Aylar önce
45:22 :D
V
V Aylar önce
Konuşma hızını 0,75 düşürün daha iyi anlaşılıyor 😆
AHMET CAN ONURAY
AHMET CAN ONURAY Aylar önce
Merhum Yalman’ın ticari teşebbüsleri vardır ama başarılı olamamıştır.
Tamer
Tamer Aylar önce
0.75 hız yapıp bi denerseniz hocanın kafası güzelken nasıl olduğunu görebilirsiniz. İlker bey in 0.75 ile 1.00 tamamen aynı.
Güzel Videolar
Güzel Videolar Aylar önce
Bu konuğu çok sevdim.tarafsiz.ama sorulari soran varyaaaaa.bütün sorulari fitne.
Şahín Gūngõrūr
Şahín Gūngõrūr 2 aylar önce
ESG :Menderes düşündüklerinden dolayı degil yaptıklarından dolayı asilmış diyorlar.Alakası yok.Ne yapmış adam ? Yapma hocam.Komiksin ama o kadar değil.
mert filizer
mert filizer 2 aylar önce
ilker dayı sen soyadı kanununu mu sindiremedin. 1934 yılı sonrasındaki olaylarda soyisimleri söylesen mi acaba.
Ömer
Ömer 2 aylar önce
Bu seriyi çok seviyoruz hocam.
Fırat Çakmak
Fırat Çakmak 2 aylar önce
Aşırı boktan olmuş. Darbe yapılma amacı haklıydı. Bizim gibi eğitimsiz topluma meburen darbe yaptılar. Amaçları gücü ele geçirmek olsa geçirirlerdi zaten. Menderesin aldığı yanlış kararları kimse tartışmıyor. Sanki Menderes sütten çıkmış ak kaşık. asılması yanlış, o ayrı konu.
KAHYA
KAHYA 2 aylar önce
Kurtlukta, düşeni yemek kanundur.
Alperen Soylu
Alperen Soylu 2 aylar önce
47:05 keşke Atatürk'e ne dediğini de söyleseydin.Boş konuşmuş İlker bey
adasas dasdada
adasas dasdada 2 aylar önce
On dakika izleyebildim.ezber resmi tarih anlatımından kurtulamiyorsunuz.memlekette muhalefete yaşam hakkı verilmedi diyemiyorsunuz.mustafa kemalden iki ay kidemsiz olduğu için ona biat eden onu baş yapan Kazım Karabekir paşa bile ssilmaktan zor kurtuldu.mustafa kemal sarayda ölene kadar evinden çıkamadı.memleketimiz onbeş sene rakı masasindan yönetildi diyemediniz.iki aylık serbest fırkanın İzmir mitinginde yuzbin kişinin zalimler hırsızlar diye haykırdıgini Mustafa Kemal'in resimlerini parçalandığını soyleyemediniz.oysa çok büyük tarihçi acayip aydınlanmış her türlü bilgiyi yutmuslar gibi konuşuyorsunuz.artik gerçeklere geçin.
Bilir Kişi Emre
Bilir Kişi Emre 9 gün önce
Kaynak cu galiba
adasas dasdada
adasas dasdada Aylar önce
@Yasin Akbulut Kazım karabekirin istiklal savaşı hatıralarım dan başla.arkadasim dpgrulariyla yanlislariyla tarih bizim tarihimiz.
Yasin Akbulut
Yasin Akbulut Aylar önce
@adasas dasdada kimden okuyalım mesela?
adasas dasdada
adasas dasdada Aylar önce
Arkadaşım ezberrinden kurtul.gercek yakın tarihimizi araştır.
Yasin Akbulut
Yasin Akbulut Aylar önce
Sen ne anlatıyorsun lan?
hakan T.
hakan T. 2 aylar önce
arkadaş sağcı. Demireli övüyor ya adam. eee farkındaık da bi yere kadar. siyasi görüş her zaman bağnazlığı getirir.
Niyagara O.
Niyagara O. 2 aylar önce
Daha yeni izledimde flu tv nin içine ettiği bi yayın olmuş siz bence sinema genel tarih felan konusun dünya tarihi iyiydi mesela ama şimdi bunu izleyince ordadamı bir yanlılık var diye düşünmediğim değil ama youtube dan da tarih öğrenilmez zaten buda gerçek sonucta börtü böcek devam edin siz ya kafamız dağılıyor ne güzel siyasi tarih bambaşka bir alan hatta başlı başına bir alan zaten çok merak eden en kötü gazete arşivlerinden dönem haberlerini okuyup kararını verir Atatürk konusuysa Baska bi olay Atatürk bir insan değil bir ülkenin geneline ait olmuş bir değerdir üzerinden komedi yapılmamalıdır bazı şeyleri basitleştirmek ayağa düşürmek o şeyin temsil ettiği ilkeleri yok saymanın ilk adımıdır bunuda unutma sayın flu tv
devrim tuncer
devrim tuncer 2 aylar önce
Ic hizmet kanunu 1961de cikti.
wx 40
wx 40 2 aylar önce
Utanç duygusu ile motive olan kültür e sahip anadolu
Efe Özsalih
Efe Özsalih 2 aylar önce
O kadar demokrat parti zamanında traktör vb. geldi demişsiniz ancak bunların hepsi krediler, ikili anlaşmalar sayesinde yaşandı. Atatürk bilmiyor muydu özel sektöre geniş teşvikler vererek yatırımcıyı ülkeye çekmeyi? Hatta 3 kere de The Economist'te de haber oldu. Atatürk neden yabancıların harlı ateşinde pişmektense kendi kısık ateşinde pişmeyi tercih etti? Sebebi gayet açık yıl 1958 DP kredileri ödeyemediği için Türkiye'nin alacaklıları toplandı ve hükümete tedbir kararları yayınlatmayı zorunlu kıldı, TL devaülasyona uğradı. 1948-60 zamanında da ayrıca Türkiye'de Kontrgerilla kuruldu. Bu örgüt 50 yıldır Türkiye'nin kaç aydınını katletti, pkkyı harladı, yöneticilere suikast düzenledi, darbelere zemin hazırladı, fetö gibi örgütler kurdu? 5-10 Yıllık kalkınmanın Türkiye'ye faturası ne oldu? Atatürk, sadece iki fabrikası bulunan Anadolu'da yönetime geliyor. On sene sonra memleket uçak üretip satmaya başlıyor. Ondan sonra gelenler bu sektörü geliştirmek yerine öldürüyor. Nuri Demirağ'ın yakarmasından 50 sene geçti. Türkiye hala uçak üretemiyor. Ürettiği taşıtların motoru için yazılımı için ABD'nin eline bakıyor. Ama lafa gelince "Küresel güçler" bahanesi tükenmiyor. Bugünkü hükümet de göreve gelince, geçmişteki hükümetler gibi taviz üzerine taviz verdi. Söyleneni yaptı. Böylece destek gördü. Sonra işlerin başka yöne doğru gittiğini görünce huyu suyu değişti. Azar azar olsa da başka türlü davranmaya başladı. Amerikan işgallerini destekliyordu. Arıza çıkarmaya başladı. PKK ile açılım yapılıyordu. PKK'yı dövmeye başladı. ABD ile dost kalıp Rusya ve Çin'le uzak duruyordu. ABD'ye arıza çıkarıp Rusya ve Çin'le irtibat kurmaya başladı. Eee böyle olunca da verilen destek ve sağlanan sermaye çekildi. Çekilecekti. Çekilmeme ihtimali yoktu. Çünkü hükümetin biri taviz işini kestiği an, Batı, sermayesini çekerek Türkiye'yi kıskaca sokabilirdi. Çünkü Türkiye hiçbir zaman ekonomik açıdan güçlü değildi. Destekle ayaktaydı. Menderes, Demirel, Ecevit dönemlerinde böyle oldu. Fakat Türkler çabuk unutuyor. O yüzden şimdi de aynı şeyle karşı karşıyayız.
s. s.
s. s. 2 aylar önce
yol yabdı
Mehmet Durna
Mehmet Durna 2 aylar önce
Iyi ki ayrilmislar bu iki hoca, o isin sonu yasmis.
ozdemir Celik
ozdemir Celik 3 aylar önce
Bu gün harikaydınız
ozdemir Celik
ozdemir Celik 3 aylar önce
Harikasiniz
Kim bu gökhan
Kim bu gökhan 3 aylar önce
Keske o dönem çoluğa çocuğa yaşlıya gence süt tozu neden icirildi ondan da bahsetseydiniz
Kerem
Kerem 3 aylar önce
Bazi videolari öyle bir kesip biçiyorlarki konusanlar heceliyor gibi oluyor ve bu dinleyici icin cok rahatsız edici. Yok mu bu isin bi caresi.
Anarşist Bir Bey.
Anarşist Bir Bey. 3 aylar önce
Kısacası; demokrat parti dönemi ve sağ partilerin dönemi, ABD'nin her zaman yardımını ve desteğini almıştır. Sebebi ise, Komünizm'ın bu topraklarda güçlenmemesidir.
akın büyükdağ
akın büyükdağ 3 aylar önce
Demek papyonlu hoca bu yatında ipi çekilmiş bende 1972 doğumluyum ama bu kadar kapris yok bizlerde 😄😄✌️
Hakan Zip
Hakan Zip 3 aylar önce
4:12 de başlayan 1 saniyelik gümbürtü sesi altıma sıçırttı
Ersin Ersan
Ersin Ersan 3 aylar önce
hocam bu konuşma hızı ile CEZA ya DİS atsanız yeminle nal toplatırsınız :)))))
Emre Toycu (Student)
Emre Toycu (Student) 3 aylar önce
Efendim feddan az çok dönüme eşit bir ölçü birimi değildir. 1 feddan 4200 metrekare etmektedir yani 4.2 dönümdür.
Telat Durusoy
Telat Durusoy 3 aylar önce
Anlatırken konu bütünlüğünü yakalayamayınca akıcı olamıyorsun konularda daldan dala atlıyorsun keyifli ve akıcı değil karşı tarafa bişey vermiyorsun olmamış olmamış berbat anlatım
Telat Durusoy
Telat Durusoy 3 aylar önce
Akıcı konuşayım derken karşıya hiçbirşeyi anlatamıyorsun.Sakin anlatsana çok hızlı anlatmak bilgili olduğun anlamına gelmiyor önemli olan anlattığın geniş kitleye anlatmak..Özgür Demirtaş gibi tane tane karşısındaki dinleyenlerin beynine sokarak anlatsana gerçi o kalite ve birikim yok sende pafyonlu hoca. Başımı ağrıttın valla
Elif Pehlivan
Elif Pehlivan 3 aylar önce
Bir de 28 Şubat'ı konuşsaydınız keşke Erbakan a yapılanlar da bu kanaldan anlatılmalı , objektif
Gürkan Yıldız
Gürkan Yıldız 3 aylar önce
Esg ve İlker canikligil ikilisi ayrılmasaydı iyiydi. İlker in ortaları çok güzel. Hocamız olaylara tamamen farklı bakış açılarını dile getiriyor
hopalı
hopalı 3 aylar önce
Çok güzel bir anlatım, çok teşekkürler ama Vatan Cephesinden hiç bahsetmediniz.
her şey biter
her şey biter 4 aylar önce
o kadar araştırma yapıyorum bazı konular daha yeni kafamda oturuyor.ya gerçekten bu olabilir diyorum.cahil insanların bu kadar kesin konuşmasına tahammül edemiyorum.
BALKANLI LİBERAL
BALKANLI LİBERAL 4 aylar önce
3:20 Malkara Keşan Adi Bakam Paşam sözü burdan geliyor sanırım
Cern Light
Cern Light 4 aylar önce
En önemli kısımlara neden değinmemişsiniz demokrat partinin düşüşü, darbenin neden gerçekleştiğini vs
Uchia Itachı
Uchia Itachı 4 aylar önce
ismet durdurmaya mı çalışıyor HAHAHAHA !
yılmaz arda aksaç
yılmaz arda aksaç 4 aylar önce
"Menderes ne yapmış abi" aynen kanka aynen... Aynen ben taraflı bir partizanım ama menderes bir şey yapmamış aynen aq...
Burak ÇAKAR
Burak ÇAKAR 4 aylar önce
4:05 ve açtı :D
onur 1091
onur 1091 4 aylar önce
5:37
Logi
Logi 4 aylar önce
niye bu kadar bölünmüş konu.. 27 mayıs giriş gelişme ve sonuç + sonuçları ve demokrasi tarihimizdeki yerini falan anlatmak varken, 65 69 kenan evren tip daldan dala atlamış hoca, karman çorman geldi bana...
Sina Demiral
Sina Demiral 5 aylar önce
İlker canıklıgil çok taraflısın ya. Bari belli etme kardeşim. İzlerken temennilerini belli etmesen, Emrah’ı daha güzel dinlerdik. İyi ki ayrılmış adam burdan
KUL AGÜERO
KUL AGÜERO 5 aylar önce
Ulan bu ESG çok şey biliyo ama bize söylemiyo tipinden belli çok sinirleniyom safgashfas
M B
M B 5 aylar önce
1960 yılının ''bizim çocukları'' görevlerini yaptılar. tıpkı 12 eylülde olduğu gibi. hırlayarak tıslayarak.
onur 1091
onur 1091 4 aylar önce
aynen kanka menderes sovyet yanlısıydı xd
Süleyman
Süleyman 5 aylar önce
markasını göster miyim deyip markayı göstermesi dhgdfh
Gürkan Yıldız
Gürkan Yıldız 5 aylar önce
Adnan Menderes’in idam edildiği gün dedemler İzmir’de fuardaymış. Radyodan haberi aldıklarında insanlar o kadar üzülmüş ki herkes evlerine gitmiş. Türk milletinin CHP ye o dönemden bir tepkisi olabilir.
Emir Öztürk
Emir Öztürk 2 aylar önce
arşiv videolari var.Bazı insanlar mutlulukla karşılamıs.
Furkan Faruk
Furkan Faruk 5 aylar önce
Ne Ne Ne! Muhalif partiler kapatılmış mı? Ne 45'e kadar tek parti mi varmış? Ne güya çok partili hayata geçiş "kontrollü demokrasi mi imiş?" Hımmmm? Demokratik bir yer değil miymiş? Kemal Tahir'e Sabahattin Ali'ye ne olmuş? Hangi parti kurtuluş savaşının üzerine oturmuş? Dünyada savaş, buhran varken demokrasiye geçilemiyor mu? Peki dünyada savaş/buhran bitmiş mi? "Açık oy, kapalı sayım mı?" Bu ne zaman olmuş? Kim yapmış? Bir yaşıma daha girdim şimdi. Yahu her şey mükemmel değil miydi, once upon a time? Her şey "21. asırda" kötülememiş miydi? Arkadan konuşan da hala "iktidarın muhalefet olması bugün anlayacağımız şey değil diyor". Hayret, hayret...Bir şeylere, birilerine hıncın böylesi. Çatır çatır 27 Mayısa giden yolları döşüyor ama iktidardan düşmeye "hüsn-ü kabul göstermiş", he mi? Hala bugüne çakıyor, kafaya bak. "Vali il başkanı, kaymakam ilçe başkanı" ama iktidarken muhalefete geçişteki "asaleti" bugün anlayamıyormuş beyzade..."Çok da başarılı olmayan bir Başbakanı asmışlar".. Niye astınız da birilerinin hep iktidar olmasını beslediniz diye kızıyor. Niye kendi dünya görüşünün bunu ürettiğini sorgulamıyor. Hala "54'de DP çok açık kazanınca azdı ve 60'da başına geleni hak etti" demeye getiriyorlar. Hezarfen İlker'e de bak hele... Bak sen. Demokrat Parti demokrat değilmiş ama ondan önce zaten demokrasi yokmuş. "Kenan Evren'e İlahiyattan fahri doktora ver bari" derken "şaka" ise banal; ciddi ise seviyesiz! Kenan Evren niçin ilahiyattan alsın? Sebep ne? Başörtüsü eylemi yapan kızlara "Arap kadınlar, kocaları çok kızgın olduğu için yemeklere kıl düşmesin diye başlarını örterdi, farz olduğu için değil" diye rütbeli şevket hoca tadında fetvalar patlattığı için mi? Son 10 yılda neler yapılmış da kıymetini bilen yokmuş? Nelerde zincirler kırılmış? Adamcağız korkusundan hızlıca yuvarlıyor ki, müzmin felaket tellalları ayıkıp da "düşkün" ilan etmesinler diye.
Sezen Sayın
Sezen Sayın 5 aylar önce
Yavaş ve anlaşılır konuşun ya...emeğinize yazık!....konuşmalarınız laf ebeliğine dönüşüyor...
Sinan
Sinan 5 aylar önce
27 Mayıs aşırı gereksizdi
TUFAN DENİZ HÜRKAN
TUFAN DENİZ HÜRKAN 5 aylar önce
mARKASINI göstermiyeyim dediniz ama Eyüp Sabri Tuncer.
Hayırlısı Böyleymiş
Hayırlısı Böyleymiş 6 aylar önce
Ya adamlar demokrasinin iki büyük düşmanı olan diktatörleri demokrat göstermeye çalışıyor HAHAHASHDHS ŞAKA MISIN SEN MORUK BU KADAR KAFASIZ OLUNMAZ YAHU !?!
Barış bey
Barış bey 4 aylar önce
@Taha menderes
Taha
Taha 5 aylar önce
onlar kim
Ali
Ali 6 aylar önce
Yani vaybe ne kadar güzel mazeret verilmiş darbe ve öldürme için.
Esra T
Esra T 6 aylar önce
36.30 o kadar dogru ki..
Adem Korkmaz
Adem Korkmaz 6 aylar önce
Kadir mısıroğluna yakın düşüncede
mustafa baydaroğlu
mustafa baydaroğlu 6 aylar önce
yıl dönümü wuhu çiğköfte eşliğinde izleyelim bakalım saat sabah dört
Big Brother
Big Brother 6 aylar önce
17:50 CHP Kore Savaşı'na çekimser yaklaşıp DP meclisin onayını almadan savaşa girmiyor muydu?
Sinan Tabanli
Sinan Tabanli 6 aylar önce
ESG'in sagin kalkinma anlamina geldigi tespiti çok dogru. Avrupa'da da benzer bir anlayis var, sag altyapiyi ve ekonomiyi önemser, solsa bireyleri. Bunlarin dönüsümlü olarak iktidara gelmelerinin en saglikli olani olduguna inanilir.
Murat Erbaşı
Murat Erbaşı 6 aylar önce
Celal Bayar ın Bilinmeyen Atatürk kitabını okuyun.
BILIMSANATDUZEN
BILIMSANATDUZEN 6 aylar önce
Öğrendik bileyler şükür
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan 7 aylar önce
atatürkü aynı erkan tanın ağzından rteyi dinliyormuşum gibi dinledim bu kadarı kafii.
Dilber Nacafi
Dilber Nacafi 7 aylar önce
Artık açık seçim oyunları yapılmıyor derken mühürsüz oylar nedir
Dilber Nacafi
Dilber Nacafi 7 aylar önce
Uçak ve otomobil fabrikalarının kapatılmasını cevaplamamak için konuyu nerelere çekti ...
Mr. Pinochet
Mr. Pinochet 5 aylar önce
açılan 88 büyük ölçekli üretim tesisi ve 3 katına çıkan kişi başı gelir peki?
enteresan video avcısı
enteresan video avcısı 7 aylar önce
ESCOBAR ve El CHAPO İlgisinizi çekiyorsa mafya tanrısı "MALVERDE" yi araştırmanızı tavsiye ederim.ilginç biyografi..
Mehmet Öztürk
Mehmet Öztürk 7 aylar önce
Altyazı iyi oldu ne konuştuğunu anliyabiliyom
Yusuf Akşit Aynıgün
Yusuf Akşit Aynıgün 7 aylar önce
CHP'den AKP'den uzak durun.
ve Pinokyo aldandı
ve Pinokyo aldandı 7 aylar önce
Tüm dünya devletlerinin meclislerinde kravat takılıyor. tek tip gibi :) kimin tertibisiniz siz. yöneticiler kukladır. belli bir düzen kurulmuş onun dışına çıkamıyor kimse .. sıkıysa çıkıp ordular dağılsın, savaşlar olmasın, desin, bunu söylesin bir yönetici ama yemez üst aklın sistemini işletecekler illa. Her gün bir tiyatro sergileniyor. Oyunun repliğinden saparsan ya delisindir ya ölü.
Mikail
Mikail 7 aylar önce
3:00 görüş ayrılığı hatay meselesinden beri var aslında
tuncay karaduman
tuncay karaduman 7 aylar önce
Hüseyin Cahit Yalçın'ın Tan Baskını'ndaki yazılarından da bahsetseydiniz keşke. Adamı mazlum gibi göstermişsiniz.
Ahmed Kürşad
Ahmed Kürşad 7 aylar önce
42:48 işte bütün mesele bu
FSM BYDR
FSM BYDR 7 aylar önce
sorsak bizden sonra batılı ülkeler bir birine girdi ama bizden önce gelişti bunun cevabı dürüstce verebilecek bir yetkili yok türkiyede düşün savaş kazanmışız ama dünanın en farir gelişememş bir tek yerli silahı alt yapısı akla ne geliyorsa hic birşey yapamamşıız amaca neden bunun tek bir cevabı var kim nederse desin icerideki şerfizler sömürmüşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş ne ucağımız uctu ne tankımız oldu ne köprülerimiz ne icatlarımız ne buluşlarımız batıya gebe kalmışız bunuda icerdeki yavşaklar yapmış kimse altından ustunden yanından sağından solundan birşey aramasınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn saygılar
m c
m c 7 aylar önce
ne güzel muhabbetiniz varmış keşke ayrılmasaymışsınız
FSM BYDR
FSM BYDR 8 aylar önce
menderesi asan zihniyet bir bir hesap veriyorlar saygılar
FSM BYDR
FSM BYDR 8 aylar önce
trshow.info/watch/lDyYHGYEXDI/video.html izleyinde türkiyenin halini görün avrupadan görevliler geliyormus sandıkların başında rapor tutuyolarmış iyi izleyin burası zafer kazanmış türkiye cumhuriyeti burası bağımsız türkiye cumhuriyeti degil mi yerli ve milli degilmiyiz saygılar
Joy X
Joy X 6 aylar önce
@Enes MG bunların beyni yıkanmış boşa laf anlatmamak gerek
Enes MG
Enes MG 6 aylar önce
Aç bak bakim Menderes zamanında bizim askerleri eğitmeye kimler nereden gelmiş. Neyse senle tartışanda suç cahil adamda mantık aranmaz yazık kafana başbuğ teyyibine tapmaya devam et
FSM BYDR
FSM BYDR 8 aylar önce
trshow.info/watch/OOIOQTK67ac/video.html işte lider işte türkiy enin gruru yerli ve millli allaha iman etmiş osmanlıdan sonra ülkesine vatanına atırım yapmak icin silahlar havalanalrı köprüler otoyollar gibi binler ce projeyi gercekleştirmiş her engele rağlem mehmeticigimize yerli silah kazandırmış tek liderdir varsa aksini söyleyen bana bir tek dünyada ses getiren proje göstersin bir cok lider denedi kimini indirdiler kimini idam ettiler artık türk milleti uyandı atatürkün dedikleri herşey şu an harfien yerine getiriliyor osmanlının 630 yıl dünyaya hükmettigi türkler geri geliyor durmak yok yola devammmmmmmmmmmmmmmm azarbeycanda türk zekası ile yapılan yerli silahlarımız destan yazdı birileri azari aydınları düşmana teslim eder biz kardaş ülkenin topraklarını geri kazanırız aramızdaki fark bu saygılar
Demirkırat Belgeseli 1. Bölüm | Şef | 32.Gün Arşivi
42:01
MILLION JAMOASI 2021-KONSERT DASTURI
2:10:30
Million Jamoasi ™
görünümler 4,6 Mn
Demirkırat Belgeseli | Tek Bölüm | 32. Gün Arşivi
8:05:53
MILLION JAMOASI 2021-KONSERT DASTURI
2:10:30
Million Jamoasi ™
görünümler 4,6 Mn
Ali Şehit Oldu! | Arka Sokaklar 600. Bölüm
6:26
Arka Sokaklar
görünümler 1,4 Mn
SAKIN OLA
2:48
Tuğçe Kandemir - Topic
görünümler 93 B
Artz & Bugy - Hayrola feat. Ezhel (Official Audio)
3:38
Elkızı 1. Bölüm
2:30:30
Elkızı
görünümler 1,5 Mn