Geçmişin İzinde - 1 Ekim 2017 (Hattuşa Antik Kenti)ᴴᴰ

  görünümler 109,193

Habertürk TV

Habertürk TV

4 yıl önce

Haberturk TV TRshow Kanalına Abone Ol ➤ hbr.tk/QNhqSs

Tarihe ışık tutanların maceraları “Geçmişin İzinde” belgeseliyle Habertürk TV’de… “Geceleyin yaptığım bir saldırı ile şehri aldım. Yerine yaban otu ektim. Benden sonra her kim kral olur ve Hattuşaş'ı yeniden iskân ederse gökyüzünün (Fırtına Tanrısı'nın) laneti üzerinde olsun."
Arkeolojik kentler bugüne kadar nasıl kalabildi? Bizden önce bu topraklarda kimler yaşıyordu? Kazı alanlarında nasıl bir hayat var? Tarihin sırlarını saklayan antik kentlerin ve onları gün yüzüne çıkaran arkeologların dünyası Geçmişin İzinde ekrana geliyor.

YORUMLAR: 117
Stonek Headson
Stonek Headson 2 yıl önce
Very interesting object. I see that modern Turkey has rich historical and archeological sights
Murat Şavluk
Murat Şavluk
SÜPER BİR YER HER İNSAN GÖRMESİ LAZIM EN ESKİ UYGARLIK VE EN ESKI ŞEHİR BİRİ DÜNYA BURAYI TANIMASI LAZIM EVSANE BİR YER
Ahmet
Ahmet Yıl önce
Çok aşırı boş yorum var. Neden Avrupalılar , neden şunlar neden bunlar vs . Buraya gelince herkes tarih hayranı oluyor. Ama is icraata gelince 3 bin yıllık tarihi eserin üstüne sevgilisinin yada kendinin adını yazan danalar var bizim ülkemizde. Kimse cikipta tarih bekçiliği yapmasın bu ülkede, ülkenin her yerindeki tarihi mekanlarda aynı manzara
ahmet akayoglu
ahmet akayoglu
bir boğazkaleli olarak gurur duyuyorum koyumuz çok guzel yerdir gelip gezmenizi tafsıye ederim
ADNAN YILDIZ
ADNAN YILDIZ Yıl önce
böyle büyük yerlerin yılda iki üç ay kazı yaparak 100 yıllarca bitimez turizime kazandırılmaz ancak arkeolokları emekli e der. bu kazıların 12 ay çalışmaya bağlanıp en az 3 ekiple 8 zer saatlerle geceli gündüzlü Çalışılması gerekiyor. turistler tarhi yerleri keşfetmey gezmeyi gezerken para harcamayı seviyor. ki biz yerlilerde tarihi yerleri çok severiz. bunun gibi yüzlerce tarihi yerllerirmiz var ve 10 yolda yüzde 10 illerliyor çok yavaş illerliyor. benim 2006 da gittiğim bir arkeolojik kazı hala eskisi gibi duruyor 3 ayda 20 metrekare açtık. biz ülke olarak tarihi yerletimizi ortaya çıkarıp restore edip turistik yerlere kazandırmamız gerekir. ve reklamı bol bol yapılıp ülkeyi görsel ve kültür olarak çok güzel yerlere taşır..
Hz.Mehdi Sedat Akyol Aki Khan
Hz.Mehdi Sedat Akyol Aki Khan 2 yıl önce
Türk Halkım ! Geçmiş Tarihimize hep Birlikte Sahip Çıkmamız gerekiyor ! Ben Batıdan Doğduğum Toprağıma geldim 40 Sene Sıkıntılardan sonra ! Bundan sonra artık Memleketimdeyim ! Ama Yurt dışında Bizim Tarih eserler Satılıyor veya Müzelerde sergilenip Turistlerin gelmesine ve Kazançlarına Para üstüne Para Koyarken ! Biz Kendi Tarihimize hiç Sahip Çıkmıyoruz ! Çok Üzgünüm bu Tarih eserlere Değer vermediğiniz için ! Artık Değişim gelsin Ülkeme !!! Saygı ve Selamlar dilerim ! Sal Allah ve Esselam !.
diesilberpfeile
diesilberpfeile 3 yıl önce
09:18
Zekeriya Tuncer
Zekeriya Tuncer 14 gün önce
Almanlar kendi atalarinin izinde. Gittim gördüm süper bir calisma var, disziplinli ve dogru is yapiyorlar. Ayrica türk arkeologlar da cok sayida var
Alaattin BAYRAM
Alaattin BAYRAM Yıl önce
Adıgeceyi çözmeden Hatti ve Hititçeyi tam olarak çözemessiniz.
h.ibrahim öztekin
h.ibrahim öztekin Yıl önce
dünya tarihinde yaşamış olan en eski uygarlıklarından biri, mısırdan bile eski. yolları bile ulaşım için yeterli değil. almanlar gelip kazı yapıyorsa anormallik bizde. lütfen yahu lütfen bizim arkeoklarımız yapsın dicem yok oda olmuyor . bu zenginliğin farkına varın eeeeeey kültür bakanlığı.
Hun Hun
Hun Hun 3 yıl önce
Muhteşem bir iş. Tebrikler, Kolay gelsin
AFK MİMAR ASLI
AFK MİMAR ASLI Yıl önce
16:52
fatih mehmet
fatih mehmet Yıl önce
benim memleketimi elin almanı fransızı benden iyi biliyor ve bizden iyi türkçe konusuyor bu ayıp bize yeter artar...
Türk Kızı
Türk Kızı 4 yıl önce
Harika bir belgesel
Mert Işık
Mert Işık 3 yıl önce
Keşke birde çıkan iskeletin gözüyle görebilsek o çanak, çömleği ve o dönemi. Anlamadığım şey taş restorasyonu yani neye göre o taşları kırıp örüyorlar. Önceki yapının temsili olarak mı acaba...
Türk Kızı
Türk Kızı 4 yıl önce
Hatuşa Kazı Başkanı Metin Alparslan harika konuştu . Bizimle ayni vatani kullandilar dolayisiyla vatandaş sifatindalar .
Klayns Szyden
Klayns Szyden
sabah kahvaltımızı yapıyoruz jeeplere binip addaalara gidiyoruz saçımızı başımızı yapıp eli işte gözü oynaşta yapıyoruz belediye maaşımızı ödüyor zaten 20 yılda 20m2 yeri açtık işçiler çalışa dursun bende iphonumla yeni arkeolog Berkecanla selfie çekineyim. Amaan zaten sıkıldım topraktan kumdan güneşten Fransa'ya gidip Champs-Élysées de espersso içmek vardı neyse bari röportaj vereyim. Türkiye burası devlete dayayım kendimi arkeolog olsun belediye olsun vakıf olsun parti olsun bi şekilde ekmek elden su gölden. Bu iş bu kadar bunun için okumadık mı? Peru'da adam 2000 rakımda 10 metrelik piramidi kazıyarak çıkarır. Öteki Meksika'da ada kenti bulur sudan çıkarır bizim ülkemizde daha kimse bilmiyor Hattusa nedir kimdir. Bu medeniyet Mısır'ı yenmiş savaşta hiç yenilmemiş bir medeniyet mükemmel bir tarih. Ama doğru dürüst bir belgeseli bile yok.
Jacky
Jacky 3 yıl önce
Yanlışlıkla Hattuşa yazmışlar asıl konusu arkeollogların çalışma şekli....
İ berk
İ berk
Almanlarla kazılan bir çok tarihi kazıda bir cok tarihi eser yurt dısına ccıkartılmıştırrr diye söylem çok defa duydumm
fotonot
fotonot
Almanlar atalarını boşuna burda arıyorlar 🙂 onlar Kafkas kökenli. Göçleri sırasında Slavlarla akraba oldular ama karışmadılar birbirlerine.
Ice Cream & Smoothie Challenge
1:00
Alex & Ksyu
görünümler 6 Mn
LILI's FILM - Paris Vlog
5:11
Lilifilm Official
görünümler 2,6 Mn
Hasanmucci Pratik pasta deneyi #shorts
1:00
Hasanmucci
görünümler 1,8 Mn
Hattiler'den Hititler'e (1974)
24:35
Suha Arın Belgeselleri
görünümler 194 B
Habertürk TV Canlı Yayın ᴴᴰ
Habertürk TV
görünümler 2 B
Gizemli Tarih: Göbeklitepe | TRT Belgesel
39:15
TRT Belgesel
görünümler 4 Mn
Adanmış Kent Afrodisias | TRT Belgesel
26:00
TRT Belgesel
görünümler 103 B
BODRUM ANTIC HALICARNASSOS (BELGESEL FİLM)
54:39
Remzi Kazmaz
görünümler 54 B
Ege’nin Kayıp Uygarlığı LELEGLER
30:27
Cuneyt Karaloglu
görünümler 61 B
Ice Cream & Smoothie Challenge
1:00
Alex & Ksyu
görünümler 6 Mn