Türk Mitoloji Atlası - Bartu Bölükbaşı Konuğumuz

  görünümler 88,488

Tarih Obası

Tarih Obası

3 aylar önce

Bartu Bölükbaşı'nın yazdığı ve çizdiği Türk Mitoloji Atlası'nı konuşuyoruz.
www.presstij.com.tr/
*
KATIL üyesi olup avantajlardan yararlanmak isterseniz tıklayın!
Nezaket şart, nefret söyleminde bulunan engellenir, espri, gırgır serbest!
trshow.info/on/Ivy.html...

YORUMLAR: 377
Karliyone
Karliyone
Harika bir yayındı ama kesinlikle yetmedi Ceren hocam. Bartuyu tanıdığıma çok memnun oldum. Bir kaç aydır kendisini takip ediyorum bu ülkede yalnız olmadığımı hatırlattığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Atlasım geldi her gün evde iki saat atlas okuma zamanı ayırıyoruz ailecek. Umarım Bartu gibi genç arkadaşlarımız hızla çoğalır. Hamasetten uzak kendi ayakları üzerinde duran araştırmacı olmaya devam edelim hep birlikte.
violet | yks era
violet | yks era
Bartu'ya hayran kaldım açıkçası. Düşünceleri, bilgi birikimi, bakış açısı çok hoşuma gitti. Eserini okumayı çok istiyordum ama maalesef ki benim için biraz pahalı. Umarım gelecekte edinebilirim.
Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürk
Ben Türklüğü seviyorum, Türk olmakla bir derdim yok, Türkofilim dediğim zaman ne yani sen milliyetçi misin diyorlar. Milliyetçiyim evet ama faşist değilim diyorum. Türk toplumunun nesini seviyorsun dandik vb. diyorlar, sen Türk değil misin sende mi dandiksin diyorum, ya biz okumuşuz aydınız falan diyorlar. İnsanlar yeme içme geleneklerini, damak zevklerini, müziklerini, toplum adaplarını, ev içi yaşam geleneklerini, kutlamalarını, düşünme tarzlarını, duygusal davranışlarını (alınmak, gurur duymak vb. ) hislerinin etnik kökenlere dayalı olduklarını bilemeyecek kadar cahil ve düşünme-kendini ve milletinden ileri gelen özelliklerini bilemeyecek aptallar gibi geliyor sonra bana o paralize olmuş solcular. Ben herhangi bir milletin üstün olduğunu düşünmüyorum ya da herhangi bir millete mensubum diye kendimi diğer insanlardan ayrı görmüyorum. Türk halk oyunlarını seviyorum, espiri anlayışımızı seviyorum, duygusal oluşumuzu seviyorum, mitolojimizi seviyorum, orta asyalı oluşumuzu seviyorum, hikayelerimizi seviyorum, olaylara bakış açımızı seviyorum, kumaşlarımızı kilimlerimizi motiflerimizi seviyorum... diye uzar bu liste.
melofoxes
melofoxes
1 saat 55 dakika içinde öğrenebileceğim şeylerin bu kadar fazla olduğunu bilmezdim, yaptığım en iyi zaman yatırımlarından biriydi. Bartu Hocam inanılmaz değerli biri, uzun zamandır birinin kişisel görüşlerini dinlerken bu kadar güçlü hissetmemiştim, bu kadar öğrenmemiştim. Aramızdaki az yaş farkına rağmen, fersah fersah ilerde ve ilham verici birisi. Ceren Hocam çok teşekkürler bu yayını bizlere ulaştırdığınız için, çok sevgiler
Büşra Kanat
Büşra Kanat
Bartu abi gerçekten katıldığı her yayında bir şekilde ilham vermeyi başarıyor☺️ Ceren ablanın da katkılarıyla bu yayın da öyle oldu umarım yarattığı çizimleri ve simgeleri de tişört, kupa, takı tasarım gibi yerlerde görürüz. Son olarak yaşasın Türk halkbilimi!
Betül Taşkıran
Betül Taşkıran
Yayın muazzamdı. 🧡🧡 Sevdiğim iki insanı birlikte görmek ve dinlemek çok keyif vericiydi. Bartu bence bir alanda tutku derecesinde çalışırsak ve zihnimizi eğitip açık tutarsak ne kadar çok fark yaratacağımızın canlı kanıtı. Ve tabiki bir şeyin bugüne kadar yapılmamış olması onu bizim yapamayacağımız anlamına da gelmiyor. Fen Bilimleri alanında çalışan biri olarak kendisinden çok ilham alıyorum. 😊😊
Melike Özkaya
Melike Özkaya
Hayatımda hiç herhangi bir kitabı çok öncesinde takip edip ön sipariş vermemiştim. Şimdi erkek arkadaşımın babasına da hediye olarak alacağım. Muhtemelen gücüm yettikçe çevreme alıp hediye edeceğim muhteşem bir çalışma bu. Kesinlikle destek olunmalı.
Burkay
Burkay
Bartu moda girince çok iyi konuşuyor. Sabaha kadar dinlerim
eren
eren
Uzun zamandır bunu bekliyordum. Bastırmak istedikleri jenerasyonun aydınları yetişti! Korkusuzca konuşuyor, üretiyor oyunu değiştiriyorlar!! İçinde adalet duygusu olan ve bu pisliğe cesaretle karşı durmak isteyen neslin, tüm bu emeğin ürettiği gerçekleri duymaya ihtiyacı var. eline emeğine yüreğine sağlık!!
Cem Aslan
Cem Aslan
Asteriks, Red Kid, Kaptan Swing, Tommiks, Teksas…bunlarda hem mizah hem de dikkatli okuyan için gerçek tarih, toplum bilgisi vardı. Bartu’yu tebrik ederim, altını çizdiği için.
Aysel Arıkan
Aysel Arıkan 21 gün önce
Çok geç keşfettim ama bayıldım bayıldım bayıldım 👍😍🇹🇷 Kendisi Türk olmaktan gurur duymamin başka bir nedeni teşekkürler 👍
Hüseyin Ek
Hüseyin Ek
Bir imam hatip mezunu seküler Türkçü olarak söyleyebileceğim ; beni gerçekten aydınlatan bir program oldu. Çok sağolun. Harikasınız.
Gozde Uysalgenc
Gozde Uysalgenc
Bartu'nun kurduğu her cümlede yeni bir şeyler öğreniyorum bu nasıl bir yayındı bayıldım ❤️
hypnos
hypnos
hem mitolojiye hem de tarihe dair harika bir sohbet olmuş ağzınıza sağlık. videonun son kısımlarında gülmekten yanaklarım ağrıdı ahashjshs.
Burak Saygı
Burak Saygı
Benim 3-4 yıl önce Çanakkale ve Kurtuluş mücadelelerimizin animasyonlastirma ve çizme gibi hayallerim üstüne üstlük Türk mitolojisinin ışık altında yer almasına olan inanılmaz arzum ve sporcu kişiliğim üstüne üstlük maskülen bir abim olan Bartu Bolukbasi tam olarak bir ara hayalimi kurduğum işlere imza atıyor, kendisini severek takip ediyorum. İlerde oğlum olursa Bartu abi gibi yetiştirmeye özen göstereceğim, sporcu bilinci insanın her alan kafasının bu denli açık olmasına yol açıyor. Tebrikler sonuna kadar dinledim zevkle güzel ve tatminkar bir yayın oldu.
Esen O
Esen O
Bartu Bey çok bilgili ve söyleyecek çok şeyi olan bir insan. Yine gelmeli obaya 🙂🙏
arman karol
arman karol
Bartu kardeşim seni kutluyorum, anlatımına iyi niyetli de olsa karışmasına tahammül edebilirsem,not alarak tekrar dinleyeceğiz , eserini okuyacağız.
atlas
atlas
Bartu beyi tanımıyordum çok memnun oldum. Yayın o kadar güzel ki şu an gece 2 olduğu için burada bırakıp yarın ailemle çay eşliğinde izlemeye karar verdim. Çok teşekkür ederim.
Oğulcan Demirel
Oğulcan Demirel
Kültürel ve biyolojik Araplaştırma meselesini muhteşem özetledi Bartu Bey. Harika bir yayın!
Okuryazar Kitapkurdu
Okuryazar Kitapkurdu
2 saatlik yayını hiç sıkılmadan dinledim.Bartu Bölükbaşı muazzam bir bilgi birikimine sahip ve ne kadar şanslıyız ki tüm birikimini bizlerle paylaşıyor.Türk Mitolojisi Atlası kitabını mutlaka alacağım.
Yasak Elma 157. Bölüm 1. Fragmanı
1:02
ifşalandık😅
0:21
Turk Sevdali
görünümler 221 B
Doğru Logoyu Bil - Lüks Arabalar #shorts
0:59
ITZY “Cheshire” M/V @ITZY
3:08
JYP Entertainment
görünümler 31 Mn
İslâmiyet Öncesi Türk Destanları
1:48:21
Diamond Tema
görünümler 109 B
Sizden Gelen Korku Hikâyeleri #CadılarBayramı
2:26:14
ORTA DÜNYA ve MİTOLOJİ / Gesar'ın Yazarı Bartu Bölükbaşı ile
1:11:56
Yüzüklerin Efendisi - Orta Dünya
görünümler 19 B
Türklerin ve Moğolların Eski Dini - Jean Paul Roux
1:45:40
Yasak Elma 157. Bölüm 1. Fragmanı
1:02