Büyükşen cinayetinde akıl almaz detaylar! Katil: "100 Bin TL teklif ettiler...."

  görünümler 321,277

CNN TÜRK

3 aylar önce

Konya'da 3 yıl önce öldürülen Metin ve Nejla Büyükşen olayı ile ilgili gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Abdulhamid Uzbek'in ifadesinde Abdullah Başdemir çiftliğinde iki farklı dönemde 1 yıl kadar çalıştığını Başdemir'in kendisine 'Benim düşmanlarım var. Sana 100 bin TL versem bu düşmanlarımı öldürür müsün?' dediğini ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ileri sürdü.

Konya'da 3 yıl önce öldürülen Metin ve Nejla Büyükşen olayı ile ilgili gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Abdulhamid Uzbek ifadesinde Abdullah Başdemir çiftliğinde iki farklı dönemde 1 yıl kadar çalıştığını Başdemir'in kendisine 'Benim düşmanlarım var. Sana 100 bin TL versem bu düşmanlarımı öldürür müsün?' dediğini ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ileri sürdü. Uzbek'in Başdemir'in çiftlikte çalışan diğer Afgan uyruklu iki kişiye daha aynı teklifi yaptığını anlattı.

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öldürüldü. Çiftin kızları Fatma Büşra ise saldırgandan ölü taklidi yaparak kurtuldu. Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen'in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu.

Çalışmalar sonrası yapılan operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir (46) ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zekeriya Okşen, kuzeni Mustafa Okşen ile Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek tutuklandı.

Sabah'tan Tolga Yanık'ın haberine göre Abdulhamid Uzbek'in ifadesinde 6 yıl önce kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığını ve farklı illerde çobanlık yaptığını anlatan Uzbek, "Türkiye'ye girdiğimde Ankara'daka yeğenimin yanına geldim. Yeğenimin yanında 20 gün kadar hiçbir işte çalışmadan kaldım. Daha sonra Konya'nın Ilgın ilçesine gelerek burada çobanlık yaptım. Sonra da Çankırı ilini gittim. Burada farklı yerlerde 5 ay çobanlık yaptım ve tekrar Konya'nın Sarayönü ilçesinde bulunan köylümün yanına geldim. Burada biraz işsiz kaldıktan sonra köylüm beni Abdullah Başdemir ve Süleyman Başdemir ile tanıştırdı. Ben Başdemir'in yanında 9 ay kadar çalıştım. Parayı az bulduğum için yanlarından ayrılıp, tekrar Çankırı'ya gittim. Burada da 2 yıl çalıştıktan sonra tekrar Abdullah Başdemir'in yanında çalışmaya başladım. 2 bin TL karşılığında 3 ay daha çalıştıktan sonra tekrar Ankara Gölbaşı'na gittim. Burada 13 ay çalıştım. Kaldığım köyde jandarmalar beni yakalayıp Konya'ya getirdi" dedi.

CNN TÜRK TRshow KANALINA ABONE OL ➤ bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: www.cnnturk.com/tv
cnnturk
cnnturkprogram
cnnturk
cnnturkprogr ...
cnnturk
➤ trshow.infoYORUMLAR
1 Saatte Büyükşen Cinayeti! | Müge Anlı İle Tatlı Sert
1:09:59
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 803 B
Tuğçe Kandemir - Sakın Ola
2:48
Tuğçe Kandemir
görünümler 2,1 Mn
YÜCEL'İ KIŞKIRTTIK | MİLA'NIN DOĞUM GÜNÜ
19:09
mustafa canik
görünümler 290 B
Tuğçe Kandemir - Sakın Ola
2:48
Tuğçe Kandemir
görünümler 2,1 Mn
YÜCEL'İ KIŞKIRTTIK | MİLA'NIN DOĞUM GÜNÜ
19:09
mustafa canik
görünümler 290 B
Üç Kuruş 1. Bölüm 2. Fragman
1:09
Çukur
görünümler 590 B
A harfini kim icat etti?
9:33
Barış Özcan
görünümler 649 B
Alparslan: Büyük Selçuklu 1. Bölüm 1. Fragman | 8 Kasım Pazartesi
1:15
Alparslan: Büyük Selçuklu
görünümler 1,8 Mn
Gönül Dağı 37. Bölüm
2:26:16
Gönül Dağı
görünümler 1,7 Mn
SQUID GAME İZLETTİRMEYİN!* - Geç Kalmış Video
8:10
Hesap Kitleme Kapışması - Geç Gelen Hesabı Öder!
32:24
BLACKPINK Performs Stay | Dear Earth
4:16
BLACKPINK
görünümler 6 Mn