Tutunamayanlar 10 - Ariel Ortega | Maradona Olamamak

  görünümler 261,043

My Story

My Story

2 yıl önce

Futbol sahnesine birçok yıldız geldi geçti. Kimi silinmez izler bıraktı, kimi de iz bırakması beklenirken bir türlü bekleneni veremedi. Dünya yıldızı olması beklenirken, tabiri caizse kendi arka mahallesinden çıkamadı. Tutunamayanlar’ın bu bölümünde Arjantin’de oynarken fırtınalar estiren ama Avrupa’da oynadığı her takımda sorunlar yaşayan, tutunmakta zorlanan bir ismi anlatıyorum. Bahsettiğim isim kısa bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Ariel Ortega.
Kaynak: Hayat Yuvarlaktır Dergisi, Sayı 24
www.hurriyet.com.tr/ortega-da...
kosmayanbiadam.blogspot.com/20...
www.90min.com/tr/posts/383421...
Özellikle 90'lı yıllar ve 2000'li yılların başındaki nostaljik maç özetlerini Futbolkolik kanalından izleyebilirsiniz. Destek olduğu için teşekkür ederim.
/ @fitbolkoliktv
"Benim Hikayem" farklı içerikler sunan yeni bir platform olarak karşınızda. Videolardan haberdar olmak için lütfen Abone Olun.
#tutunamayanlar #arielortega #benimhikayem

YORUMLAR: 391
Benim Hikayem
Benim Hikayem 2 yıl önce
Destek olmak isteyen dostlar yorum yapabilir, kanala abone olabilirsiniz. Desteğinizle daha iyi yerlere geleceğiz.
Benim Hikayem
Benim Hikayem 11 aylar önce
xx xx Bojan Krkic’i Tutunamayanlar serisinde anlattım. Önceki videolara bakabilirsin. 😊
Akin Ay
Akin Ay 2 yıl önce
Oktay derelioğlu hikayesini bekliyoruz
Akin Ay
Akin Ay 2 yıl önce
Oktay derelioğlu hikayesini bekliyoruz
Suat Yazgi
Suat Yazgi 2 yıl önce
Ariel ortega türkiyeye gelmiş geçmiş en büyük transferdi. Tek şansızlığı geldiği zamanlarda tarihinin en kötü teknik direktörüne denk gelmesiydi. Hiç unutulmayan 6-0 olayının baş kahramanıdır.
yusuf ÖZTEK
yusuf ÖZTEK 3 aylar önce
Takımdaki Sakarya grubu adamı bitirdi.
Rüzgar
Rüzgar 3 aylar önce
Ortega Ceyhun Yusuf Ogün gibi oyuncuların kumpasına maruz kalmış bir oyuncudur
A. Sinan Tuzun
A. Sinan Tuzun 7 aylar önce
candaş tsubasa dur ayağı kalkayım, üzerine oturuken gülemiyorumda ;)
A. Sinan Tuzun
A. Sinan Tuzun 7 aylar önce
@Ahmet Yurtdaş çüş!!! hadi gerisine katılırım da en büyük transfer diye Hagi yi unutup r. carlos ve drogba demek...
Ahmet sami Ateş
Ahmet sami Ateş 11 aylar önce
Serhattı
Muhammed Demir
Muhammed Demir 2 yıl önce
Babam Ortega transferi kadar hiçbir transfere heyecanlanmadığını söylerdi hep.
Mehmet KOÇ
Mehmet KOÇ 28 gün önce
Maradonanin veliahtıydi
Nadir Atalay
Nadir Atalay 3 aylar önce
Allah rahmet eylesin babana
savas cem
savas cem 4 aylar önce
Senin yaş küçük o zaman.ama şunu bil anelka appiah Alex vs vs geldi fenere ama en büyük ortegadir hatta yetenek olarak hagiden bile büyüktür.ama işte tek sorunu istikrarlı ve futbola ciddiyeti yoktu .eğer ki Hagi gibi futbol benim işim deseydi gerçekten dünya 2000 lerden sonra yeni Maradonassini görmüş olacaktı hatta eski Maradona bile tarihe karışırdi o derece fenaydı
Mustafa
Mustafa Yıl önce
Ben de. Hayatımda en çok heyecanlandigim transfer Ariel Ortega.
Safak Yazici
Safak Yazici Yıl önce
Sadece baban değil kardeşim bende dahil herkes bir ortega iki Roberto Carlos
Onur Deniz
Onur Deniz 6 aylar önce
Ortegadan alınan dersler sayesinde Alex efsanemiz oldu.
Osman Bingol
Osman Bingol Yıl önce
Ah be tadı damağımızda kaldı doya doya izleyemedik.Eğer alkol bağımlılığı olmasa çok başka yerlere gelebilirdi belki bugün Alex’i değil Ortega’ya efsane kaptanımız diyorduk Türkiye’ye gelmiş en yetenekli oyuncuydu bence.
Ali Arslan
Ali Arslan 4 aylar önce
Vallahi öyle
KEMAL BAHADIR KIRGIZ
KEMAL BAHADIR KIRGIZ 2 yıl önce
Hayatının futbolunun önüne geçen bir adam bir parmak bal çaldı ağzımıza ve gitti çok yetenekliydi canlı izlemek nasip oldu
Umutcan AYDIN
Umutcan AYDIN 2 yıl önce
Ortega büyük isimdi bir Galatasaraylı olarak sevdiğim oyunculardandı ancak Serhat Akınında dediği gibi çok yetenekliydi gerek maliyeti gerekse yeteneği takımın çok üzerindeydi ve iyi bir profesyonel değildi. Yaşadığı dil sorunu ve yalnızlığın aynısını Crespo Chelsea ye transfer olduğunda yaşamış ve kötü bir Chelsea macerası geçirmişti. Eline sağlık Semihim :)
Ersin AKTAŞ
Ersin AKTAŞ 2 yıl önce
90'larda çok acayip oynuyordu hele çalımlarla attığı goller falan Maradona gibi geliyordu.Bu adam Arjantin dışına gitmemeliydi.Evi dışında mutsuz bir adamdı.
İsmail Karadağ
İsmail Karadağ 3 aylar önce
@Siyahın Hatırası tabiki ortega onu izlemek hayal gibiydi
Siyahın Hatırası
Siyahın Hatırası 6 aylar önce
Ortega mı haci mi ?
tuna taşmaz
tuna taşmaz 2 yıl önce
Benim çocukluğumda önce ismine sonra Fenerbahçeye transfer olmasıyla aklıma kazınan biriydi. Çok kıvrak ve teknikti anlatıldığı üzere. Mahallede ve internet kafelerde hatta çalıştığım bazı yerlerde lakabım hep ORTEGA'ydı.Hala bile Ortega'nın selamı var dediğimde tanıyan bilen bir kaç kişi çıkıyor. Beklentimiz çoktu ondan ama yapamadı. Haklı veya haksız bir çok sebebi de varmış onu da izleyip öğrendim. Teşekkür ederim.
Rasim Ipekcioglu
Rasim Ipekcioglu 2 yıl önce
emeğine sağlık üstad. öte yandan artık Ogün Temizkanoğlu nun hikayesi mutlak surette gelmeli diye düşünüyorum. bunun bir sebebi mevkidaşları olup yıllarca milli formayı giyen Bülent ve Alpay ın hikayelerinin anlatılıp onun hikayesinin anlatılmaması. ikinci ve daha önemli sebebi ise hikaye gibi bir hikayesinin olması yani anlatmaya değer çok olay yaşadı. 1996 da kaçan şampiyonluk, Fenerbahçe ye transferi, 2002 dünya kupası kadrosuna sürpriz bir şekilde alınmayıp Şenol Güneş in gazabına uğraması, Fenerbahçe de kadro dışı kalıp Oğuz Çetin in gazabına uğraması, bütün olumsuzluklara rağmen mevkisinin en iyisi olması vs vs... kesinlikle anlatmaya değer olduğunu düşünüyorum.
Barış Behram
Barış Behram 11 aylar önce
Hayatımda formasını aldığım tek oyuncudur. Çocukluğumdaki o gelişinin heyecanını hala yaşıyorum. Bayram gibiydi ve ben bütün maçlarda iyi oynadığını düşünüyorum. Harbi topçuydu. Hız desen hız teknik desen teknik şut desen şut dribling desen dribling. ortalaması 90 üzeri olan ülkemize gelen tek futbolcuydu.
tansu tahinci
tansu tahinci 2 yıl önce
Ben bu adamın menejeri veya yaşam koçu olsaydım yanımdada bu programı sunan adam gibi bi adam olsa, bu adamı her takımda en üst seviyede oynattırırdım, adamı tanımak anlamak hissetmek lazım, içinde yaşadığı buhran ve acıları iyi hissetmek gerek, maalesef Ortega dışarıdan baktığım zaman acı çeken fakat müthiş yetenekli bir amerikan kızılderili yerlisine benziyor, bu insanların hiçbiri bu suni dünyaya alışamamış ve duygusallıktan kopuk yaşayamamıştır, para onlara çok fazla bir anlam teşkil etmiyor, daha çok farkındaysanız köyünü arkadaşlarını mahallesini ortamını özleyen biri gibi, ve ne zaman köyüne dönse arkadaşlarının arasına dönse sorunlarına rağmen çok iyi işler çıkartmakta. Çocuklarında alkol problemi olan bir baba figürünün izlerini taşıdığını söyleyebilirim, "modern" dünyanın oyuncağı olmuş figürler.
Erkan Özkan
Erkan Özkan Yıl önce
Kendisi kızıldereli zaten.
Hakkı ÇAKANLI
Hakkı ÇAKANLI Yıl önce
Çok güzel özetlemişsin bravo, keşke bu adamın menajeri sen olsaydın dostum.
yeşil deniz 'in kaptanı
yeşil deniz 'in kaptanı 2 yıl önce
Ortegaya maalesef ne sahada ne hoca olarak yardımcı olacak kimse yoktu. Adama yalnız adam muamelesi yapıldı hep. Keza şu an gelse yine oynayamazdi çünkü saha kenarında ve sahada kimsesi olmazdı . arkasından gidilmesi gereken klas bir oyuncuydu.
Tarantino
Tarantino 2 yıl önce
Kitabında Fenerbahçedeki yalnızlığından çok söz ederdi. 4 ay boyunca sadece bir tercümanla takılıyordu. O dönem İspanyolca bilen kimse yokmuş takımda ve Semih Şentürk ile iyi anlaşırlarmış. 23 numaraya benim için çok anlam yükledi.
ROYALCİ ONUR
ROYALCİ ONUR Yıl önce
"KORKAK TAVUK ORTEGA " YUZYILIN PANKARTI
Aydın demirci
Aydın demirci 2 yıl önce
Onun kaçıp gitmesinde en büyük pay haim Revivo denilen israilli futbolcuydu. Revivo ortega'nın kendi üzerine yıldız olarak gelmesini hazmedemedi. Revivo ispanyolca biliyor. Ama ortega'yı takıma karşı kışkırtıyordu.Revivo takıma gidip şöyle diyordu. 'Ortega sizleri hiç sevmiyor, sizleri çok küçük görüyor" derdi. Sonra ortega'ya gidip bu takım seni hiç sevmiyor. Aldığın parayı kıskanıyorlar. Senin psikolojini bozup kaçırmak istiyorlar" demişti.
ROŚE AŞKINAA💗
ROŚE AŞKINAA💗 2 yıl önce
Ariel ortega tepeden tırnağa futbolcuydu fakat psikolojisinden anlayan onu oynatabilecek teknik adama denk gelmedi dusunsenize adamın antrenörü lorant bu antrenorle maradonada yedek kalıp oynayamazdi Sergen gibi düşünün sadece futbolu dusunseydi kral olacaktı ama olmadı iyi futbolcuydu
ORG REIS
ORG REIS 7 aylar önce
O teknik adamda yilmaz vuraldi ahh ortega ahh yilmaz hocamin kucuk dokunuslariyla kendini bulabilirdi😁
emregrlk
emregrlk 7 aylar önce
Benzer durum van persie - vitor pereira ve özil-vitor pereria ve ismail kartal da yaşadık
Adamın Biri
Adamın Biri Yıl önce
Ne kadar saçma orteganın psikolojisinden anlayan.... adamın kendi problemini niye hocalar çekecek
Ahmet KAYA
Ahmet KAYA Yıl önce
Beşiktaşlı birisi olarak söylemek isterim ki; Ortega bambaşka bir futbolcuydu ve ona gereken değer verilmedi. Bazı futbolcular vardır ki, ona müdahale edilmez. Yapman gereken tek şey kadroyu yazıp onu sahaya sürmek. Ortega da bu tarz futbolcuydu. Tıpkı Ronaldo gibi, Messi gibi veya Ronaldinho gibi. Onlara güvenip, ne kadar serbest bırakırsan o kadar başarılı olursun. Çünkü bu tür futbolcular, futbolu zaten kafasında çözmüş oyuncularlardır. Ama yerli veya yabancı teknik direktörler, futbolcuları (özellikle bahsettiğimiz gibi) kendi kafasındaki form a sokmak istedikçe ve kendi egolarına yenik düştükçe, daha bir çok yetenek heba olup gider.
Rasim Ipekcioglu
Rasim Ipekcioglu 2 yıl önce
Feyyaz ın hikayesi anlatmaya değer, Beşiktaş tan fenerbahçeye gidişinin perde arkasını senden dinlemek şart Oğuz un hikayesi de aynı şekilde, ali şen in gazabına nasıl uğradığını komik sebepten fenerbahçe den ayrılması tam hikaye senaryosu 70 milyonu bir anda tek dokunuş ile sevince boğan İlhan ın hikayesi çoktan gelmeli idi eminim ki bunları hazırlarken bile keyif alacaksın, özellikle de bu dönemde hafta sonları sana ihtiyacımız var güzel insan 😊
Feyzi Aslan
Feyzi Aslan 3 aylar önce
Ortega ülkesine döndüğünde hep geri geleceğini hayal ediyordum ama dönmedi ağlamıştım dönmeyince
Serhat 1
Serhat 1 2 yıl önce
6-0 lık maçtaki ortegaaa haykırışları bile yetiyor adama..
ZEKİ GOKTUG
ZEKİ GOKTUG 11 aylar önce
Diğer kahramanlar, Tuncay şanlı, Ümit Özat, Ceyhun Eriş, Serhat Akın
LONE GREY WOLF
LONE GREY WOLF 2 yıl önce
Bu arkadaş malesef duygusal olarak kırılgan bir yapısı vardı. Sadece 14 maç oynadığı Türkiye'de biraz daha sabır ve direnç gösterseydi Türkiye efsane olarak Alex'i değil onu konuşuyor olacaktı. Alex de hatırlarsanız ilk yılında özellikle beden dili olarak ortama pek alışamamış bir görüntüsü vardı.
Eren Doğan
Eren Doğan 8 aylar önce
Büyük topçudur.
Cem Kalaycı
Cem Kalaycı 2 yıl önce
Ceyhun Eriş gibi bi adama haddini bil denmezse, öyle de bi teknik adamla çalıştırılırsa ne olacak ya. En büyük etken bu ikisiydi.
Hbo Hbo
Hbo Hbo 3 aylar önce
Revivo tam bir yahudi kurnazligi yapmis o olayda
yusuf emir
yusuf emir 2 yıl önce
Yine diğerleri gibi muhteşem bir video olmuş...Emeğinize sağlık...👏👏👏
aras demircan
aras demircan 3 aylar önce
Dünya kupasında sabaha karşı maçını beklediğim adamın takımıma transferi açıklandığında çok heyecanlanmıştım.
Mahmut Ergin
Mahmut Ergin 8 aylar önce
Ülkemize gelmiş en iyi Futbolcu
KumraL Beyi
KumraL Beyi 2 yıl önce
Yok abi böyle adamlar şartlar ne olursa olsun tutunamaz, futbolcu olup büyük kulüplere gitmesinin tek sebebi yeteneği fakat hemen pes eden ve geçimsiz bir karakteri varmış bu tür insanlar başarı yakalayamaz abi. Eline yüreğine ağzına sağlık video çok güzel olmuş, iyi günler.
Ege Can Canko
Ege Can Canko 2 yıl önce
Freddy Adu gibi futbolda veliaht olarak gösterilip sönük bir kariyer yaşayan bir isim oldu. İyi bir teknik direktörle taraftarlardan Alex gibi muamele görebilirdi.
Talha Aliz
Talha Aliz 11 aylar önce
Geldiği zamanı çok iyi hatırlıyorum orta okuldaydım..Çok heyecanlanmıştık çok sevinmiştik ama sonu hüsran oldu her zaman ki gibi..Ne Ortega ne de biz gülebildik :(
black wolf
black wolf 11 aylar önce
Canlı izlemiş biri olarak harika ötesi bir topçuydu ama insana iş ahlakı da lazım. Bahaneleri ise geçerli değil yok yalnızmış yok menejeri kandırmış zorlamış hikaye bunlar
Ahmet Şener
Ahmet Şener 4 aylar önce
Öyle heyecanlanmiştım ki o zmn çocuktum hala o günü unutamıyorum ortega geldi demiştim ya ortega inanmamıştım Maradona veliahtı görülen adam gelmişti. Fenerbahçe transferlerine bir daha böyle heyecanlanamadım.
Tamer Hızlı
Tamer Hızlı 2 yıl önce
Ne Hagı ne Alex ne Mesut nede baska bırısı... Ortega Bambaskaydı. 1-2 yıl kalsaydı neler olurdu tahmın bıle edemıyorum.
Ersin C
Ersin C Yıl önce
Uzüluyorum her nekadar tutunamasada avrupada bir zamanlar arjantinin 10 numarasıni alacak guce sahipmişız.Simdi arjantinden bu ayarda adamı alsana bakalim nereye alıyorsun.Futbol artık bitti.Rakamlar fırlayınca heyecan hayal hepsi son buldu.Simdi sadece sermayeli takimlar istedikleri adamı ucuk paraları basip alıyor.Bu ayarda adamlari turkiyede gormek ise ancak 36 sından sonra olursa olur:(
Vinz
Vinz 2 yıl önce
Muthis bir yetenekdi, gelince hemen almistim formasini. Ne yazik ki beklenen performansi gøsteremedi, cok buyuk bir efsane olabilirdi
JOSEPHUS
JOSEPHUS Yıl önce
Gösteremedi değil gösteremeden kaçtı
Altay Kürşad
Altay Kürşad 2 yıl önce
Bir Beşiktaşlı olarak çok beğendiğim ve Türkiye'ye gelmesinden mutlu olduğum bir futbolcuydu ama tutunamadı maalesef. 9:55 Korkak tavuk Ortega vakasını da unutmamak gerek. :)
B
B 2 aylar önce
Bu adam gittiğinde küçüktüm falan ama ağladığımı hatırlıyorum 😂
The Realist
The Realist 2 yıl önce
Saolasin güzel bir hikaye anlatin. Keşke Daum zamaninda gelseydi, ve yanina en az 1 Arjantinli futbolcu getirselerdi, yada Ispanyolca bilen bir futbolcu. Derdini anlatamamak konuşamamak zor
SİVASLI58
SİVASLI58 2 yıl önce
Bu adam içimde hep eksikliktir, kalsaydı Fenerbahçe de daha neleryapardı diye
Hanedani Alii Osman
Hanedani Alii Osman 2 yıl önce
Gerçekten tam bir on numaraydı maradonanin gerçekten veliahtiydi ama işte sorunları olmasa belkide dünyanın en iyi oyuncularından biri olurdu
Resat Sarı
Resat Sarı 2 yıl önce
Benim görüşüm Ariel Ortega pek te tutunamayanlar listesine girecek bir oyuncu değildi, 40 yaşına kadar Arjantin liginde formdaydı ve Arjantin liginin başarılı takımlarında düzenli bir futbol oynamıştır.
Yiğit Erdoğan
Yiğit Erdoğan 2 yıl önce
Bir sporcunun karakteride çok öenmlidir arkadaşlar,aşırı bir karakter her zaman önce klüplerine sonrada kendine zarar eder ;) Ama büyük topçuydu Ortega saygılarla ...
İbrahim ÖZYAMAN
İbrahim ÖZYAMAN 2 yıl önce
Ortega transferi ile bir fenerbahceli olarak çok heyecanlanmistim
Yusuf Tuna
Yusuf Tuna 2 yıl önce
Ortega az biraz cesaretli sorumluluk sahibi ve doğru zamanda gelseydi iyi olurdu yanlış hatırlamıyorsam 6 attığımız derbinin sezonunda 6. Olduk...
bekir tuna gürdamar
bekir tuna gürdamar 2 yıl önce
Futbolun merkezi Latin Amerika olsaydı çok büyük bir efsane olurdu. Ancak futbolun merkezi Avrupa'ydı ve Ortega orada kendini gösteremedi.
Kartalmurat05 Amasya
Kartalmurat05 Amasya 2 yıl önce
Bir Besiktasli olarak çok sevinmiştim bole birinin Turkiyeye gelmesine ama kendisi de soledi ztn dil sorunu ve gelir gelmez bu ülkede ne yapacağını anlamamasi onu Türkiye de cok fazla izlemememize ndn oldu
T P
T P Yıl önce
Ortega türkiyeye Hagi Alex anelka ile gelmiş geçmiş en iyi futbolcular ama Ortega başka bir futbolcu Hagi gibi baskın bir karakter olsaydı dünya futbolunun başına ismini yazdırırdı fazla söze gerek yok ülkesi hariç hangi takıma gittiyse takım arkadaşları onun yeteneğini kıskanmış haset etmiştir
ÖZCAN DENIZ KARAKAYA
ÖZCAN DENIZ KARAKAYA 2 yıl önce
Babam ona paspas ortega derdi topu aldimi bırakmıyormuş çok merak ederdim kim olduğunu bugün de hikayesini dinliyorum
mustafa ylmz
mustafa ylmz 3 aylar önce
Bazı futbolcu böyledir canı istediği zaman oynar. Yeteneğinin farkındadır ama hayattan beklentileri ve hırsları farklı. Futbol sever olarak adamı izlemek genel olarak memleketinin futbolseverlerinin nasibiymiş.
Joker
Joker 2 yıl önce
Muhteşem asistleri ve şandelleriyle biliyoruz biz onu. Özellikle de bir sezonda 38 asist yapmasıyla.
Zgr K
Zgr K Yıl önce
@Kerim Tarba internette arastirdim tek bir kaynakta yaziyor 38 asist. Şunuda eklemisler arjantinde adeta dokunulmazmis savunmalar hakemler falan hosgoruluymus sert girmezlermis ayricalikmiymis yani. Neyse yaptiysa da ayagina saglik
Kerim Tarba
Kerim Tarba Yıl önce
@Zgr K hayır değilim fakat spikerin dediğini biliyorum. Inanmak zorunda değilsin
Zgr K
Zgr K Yıl önce
@Kerim Tarba arjantin liginin takipcisi degilim sizin de oldugunuzu sanmiyorum okadar asist yaptigina da inanmiyorum
Kerim Tarba
Kerim Tarba Yıl önce
@Zgr K Fenerbahçe ye gelmeden önceki sezonda. 6:0 maçta spiker demişti zaten
Zgr K
Zgr K 2 yıl önce
Nerede yapmis bu kadar asisti play stationda mi
Murat Kayar
Murat Kayar Yıl önce
aynı zamanda ortega merhum maradonanın veliahtıdır bilgilerinize topu ayağına aldığında beni Alex gibi bi sağa bi sola döndürmekteydi bu adam ah ulan ah nerde şimdi böyle oyuncular gözlerimizin pasını silsin
fırat gündüz
fırat gündüz 2 yıl önce
doğru yönlendirilseydi çok başka bir kariyer yapabilirdi bildiğin saf yetenek heba olmuş resmen
Fuat INCE
Fuat INCE 2 yıl önce
Edgar Davids hikayesi bekliyoruz üstad..
Xenisorater Çiçero
Xenisorater Çiçero 2 yıl önce
@Umut Tuncer Gerçektenmi?.
Turgay Cosgun
Turgay Cosgun 2 yıl önce
Geçenlerde görmüştüm onu konuşamadım sportclub telstar alt yapısını çalıştırıyordu en son , frank rijkaardla zaman zaman görüyorum.
Umut Tuncer
Umut Tuncer 2 yıl önce
Harbi o adam Ronaldinho gibiydi sonra normal topcu oldu
Desmond
Desmond 2 yıl önce
hastasıydım be. Roberto Carlos, Denilson, Davids idollerimdi
Batuhan Bat
Batuhan Bat 2 yıl önce
kesinlikle edgar davids bekliyoruz
Gökhan Gökbulut
Gökhan Gökbulut 2 yıl önce
Her yeni bölümü merakla bekliyoruz:)
Sela Bozkurt
Sela Bozkurt Yıl önce
Ulan öyle bir topçu almişsin ama hoca Alman, insan gider İspanyol dil bilen hoca getirir. Alex nasıl parladı çünkü etrafındakiler hocalar aynı dili konuşuyordu. Ortega Çok büyük yetenekti.
serkan serkan
serkan serkan 2 yıl önce
Efsane Arjantin takımın en iyilerindendi . ilk önce 94 amerika'dan izlemiştim. Kaleci Goycochea, Veron, Ortega Zapata, Simeone ve Batistuta takımın en iyileriydi. 94 Dünya kupası en iyi milli takım kadrolarının olduğu kupaydı tek şanssızlığı Amerika gibi Futbol dışı bir ülkede yapılması oldu
Fatih Barış
Fatih Barış 2 yıl önce
Bence turkiyeye gelmis en iyi topcu idi ama yanlis takima geldi donem olarak efsane olabilirdi arjantin 10 numarasi geliyor ama elimizde tutamadik
Fatih Barış
Fatih Barış 2 yıl önce
Kardeş futboldan anlasan orteganin kaç dünya kupasi oynadini bilirdim Valencia samdorya parma bazen asi tutmuyor aleksde parmada oynayamadi hagide tutunamadı yanlış idrak etmisin inan yanlış zamanda geldi ortega
Zgr K
Zgr K 2 yıl önce
Futboldan anlamiyosun. Hagi alex amukachi r. Carlos drogba cok daha iyi oyuncular. Yanlis takim degil yanlis kita adam annesinin ligi disinda oynayamiyor profesyonellik 0
Ahmet Bay
Ahmet Bay 2 yıl önce
Orteganın başarılı olması için tüm ülkenin Portekizce bilmesi gerekiyordu
UluBey
UluBey 2 yıl önce
Eline saglik. Harika bir video olmus. Maalesef dönemin kadrosundaki kiskanc cogunlugu türk futbolculari olan grup cekememezlik yaptilar. Basta Ceyhun,YusufSimsek,Ogün,Revivo gibi.. Profesyonel yönü olmus olsa bambaska bir kariyer olabilirdi. Arjantinin SergenYalcini desek yanlis olmaz sanirim. Onu kisa sürede olsa izlemesi cok zevkliydi. Geldigi günkü yarattigi heyecan muazzamdi. Söylede bi durum var 2002 de Ortega fenerbahceye gelmisti. Böyle durumlar yasanmasa Fenerbahce 2004 te Alex transferini yapmazdi diye düsünüyorum. Her serde bir hayir var diye bosa demiyorlar :) Ortega tutunamadi gitti 1,5 sezon sonra Alex geldi.
Serdar Demir
Serdar Demir Yıl önce
Ortega ülkesinde TV programında canlı yayında açıkladı Fenerbahçe den parasını alamamış daha doğrusu manejerler parasını vermemiş o sebepten ayrıldığını söyledi yıllar sonra... Ayrıca Galatasaray a gelmeyen Simplicio gazetede fırtına gibi esiyor diye lanse edilirken transferi bitmiş Ortega kötüleniyordu. Buda Galatasarayın lobisi diyelim... İzleyemeden giden bir yıldız oldu.
Hiç kimse
Hiç kimse 2 yıl önce
Fenerbahçe’de dikiş tutsaydı, bir Alex değil tabiri yerine, bir Ortega değil tabirini kullanıyor olurduk. Müthiş ötesi bir yeteneğe sahipti.
Volkan Pamuk
Volkan Pamuk Yıl önce
@JOSEPHUS adam 26 yasinda dünyanin en iyi futbolcusu olarak görüluyordu maradonanin tek rakibiydi . Kendine yazikcetti psikolojik sorunları vardi . Ilkel bir insandı arjantin dışında depresyona giriyordu
Evren UZUN
Evren UZUN Yıl önce
@JOSEPHUS Ortega tr ye gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcudur uzun yıllar oynasaydı ne Hagi ne Alex yanına yaklaşırdı
Emre Baturalp Çelik
Emre Baturalp Çelik Yıl önce
@JOSEPHUS Yetenek olarak 3 isim sayarım Hagi ortega okocha ortega bu ikisine kıyasla sönük kaldı alkol sorunu vardı ülkesini ozluyordu ve takimdan birkaç kişiyle arası iyi değildi çok büyük yetenekti meşhur 6-0 lik maçta 3-4 kisiyi biryere toplayıp çalım attığı bile var benim gozumde ülkeye gelmiş en büyük yetenek ama Hagi ile kıyas kabul etmez haginin hırsı kazanma isteği bambaşkaydi
JOSEPHUS
JOSEPHUS Yıl önce
Aga z kuşağıyım izleyemedim hagi den daha iyi diyorlar doğru mu
Murat Yildirim
Murat Yildirim 2 yıl önce
MÜKEMMEL BİR FUTBOLCUYDU
Batu
Batu 2 yıl önce
Emre Mor 2 gelsin lütfen. Böyle bir çöküş görülmedi. Tekrar izlerim.
Ortega 23
Ortega 23 2 yıl önce
Tebrik ederim çok güzel olmuş. 2002’de Abim bana müjdesini vermişti Ortega, Fenerbahçemize geliyor diye. Tabi o zaman İnternet yeni yeni başlamış. Zaten hep içimde kaldı Nickname her zaman Ortega yapmıştım. Ah Ortega ah. Acaba Daum ile daha mı iyi olurdu??
SetGet
SetGet 2 yıl önce
maradona haklı çıkmış,ortega velihattı gibi davranmış.Saha dışı sorunlar istikrarsız futbol
Ali Küçükceran
Ali Küçükceran 4 aylar önce
Aziz Yıldırımın en büyük hatası kadroya harika yıldızlar alıp onları idare edecek, yönetecek çapta hocalar getirememesiydi maalesef
king kral
king kral 2 yıl önce
Bu Güney Amerikalı futbolcular hep, hem ayranım dökülmesin hem şey olmasın durumundalar. Her zaman eğleneyim hatunlar olsun ama dil öğrenmeyeyim, içkimi içeyim partilere katılayım idmanlarda olmayam kafasındalar. Bakınız. Fenomen Ronaldo, Ronaldinho, Adriano, Tevez hatta ve hatta Efsane Maradona. Hepsi her gittikleri yerde özel hayatlarıyla gündeme geldiler bazılar hikaye oldu.
Yusuf Turk
Yusuf Turk 2 yıl önce
Ama saydığın adamlar dengeyi kurabilen adamlar her daim fiziki olarak hazırlar ve 90.dakikada bile depara kalkabilen maçı çevirebilen adamlar yani profesyonel adamlar
Eren Ünalan
Eren Ünalan 2 yıl önce
Maradonanın Hikayesi!!!!
James Bond 007
James Bond 007 2 yıl önce
Abi bravo içimi okudun kac gündür valla ortegayi araştırıyorum sen güzel video yapmışsın eline sağlık abi...
hasan başak
hasan başak 2 yıl önce
Bu platformdaki en iyi futbol kanalısın
Mustafa
Mustafa Yıl önce
Ariel Ortega FB ye geldiğinde kafayı yemiştim. Allahim bu gerçek mi nasıl olur dedim.
Erkan Keskin
Erkan Keskin 2 yıl önce
adam bir oturmaya bir kasa bira içiyormuş özel hayatı acayip sıkıntılı bir isimdi Arjantin dışına çıkmak onu ciddi anlamda memleket özlemeni sokuyordu
Çayhanem ♪
Çayhanem ♪ 2 yıl önce
Ariel Ortega, Ceyhun Eriş yüzünden yedek kalmıştı ne acı bir durum...
Zgr K
Zgr K 2 yıl önce
@Burak Bzn hagi zaten realde barca da oynadi
Burak Bzn
Burak Bzn 2 yıl önce
Ceyhun Eriş de normalde GSde 10 numara oynacakken Hagi gelince gönderilmişti yanlış hatırlamıyorsam. İşte ne yazık ki kabul etmek lazım yönetim ve Teknik direktörün zekası burada. Hagi/Ortega vs gibi bir sorunlu süper yıldızın varsa (zaten sorunlu olmasalar Real'de Barcelona'da oynayacak kapasite ikisi de) o zaman ilk önce onu tahtaya yazacaksın yanına kimleri koyacağını sonra düşüneceksin. Gerekirse Ceyhun gibi sorun olabilecek oyuncuları hemen işin başında göndereceksin.
djgkhn51
djgkhn51 2 yıl önce
Ne hagi ne alex ortega başka topcuydu ama kendini bitirdi keşke o an onu anlayan tutabilen biri olsaydı türkiye de
Zgr K
Zgr K 2 yıl önce
@Atik Kerim Altin profesyonelce de yasasa maradona hagi alex seviyesine yaklasamazdi. Oyun zekasi ust seviyede degildi lider ozelligi yoktu. Cok seri calim atiyordu gecemeyecegi adam belki yoktu ama biraz emre mor vari dogru yone calim atsa sahane seyler olacak ama bazen acisini daraltan yone calimlar atiyodu. Bi maradona olamazdi ama dogru egitimle di maria olurdu. Maradonanin veliahti olarak gorulmesinin nedeni fizik olarak benziyordu calim atmayi seviyordu hepsi bu
Atik Kerim Altin
Atik Kerim Altin 2 yıl önce
@Zgr K çok büyük Alex fanıyım ama eğer profesyonel olsaydı Maradona seviyesine çıkabilirdi ortega
Zgr K
Zgr K 2 yıl önce
Alex ve hagiye hakaret sayilir bu
Semih Yakabaşı
Semih Yakabaşı 2 yıl önce
Galatasaray'a atılan 6 gol o sezon Orteganın başarısızlığını gölgeledi.
ROYALCİ ONUR
ROYALCİ ONUR Yıl önce
"KORKAK TAVUK ORTEGA "
Yusuf Bozdağ
Yusuf Bozdağ 2 yıl önce
Ortega’nın başarısızlığı mı? Adam Fenerbahçe’de çıktığı 20 maçta 5 gol 9 asist yapmış. Oynadığı hemen hemen her maçta etkiliydi hatırlayanlar bilir. O sezon başarısız olan Fenerbahçe’ydi. Ortega depresyonda olmasına rağmen skora etki edebilmeyi başardı. Ama dediğim gibi başarısız olan Fenerbahçe’ydi ve çok kötü bir kadro vardı o sezon.
Chomarhunter
Chomarhunter 2 yıl önce
@Erkan Karadag yazıq Kafana
Erkan Karadag
Erkan Karadag 2 yıl önce
Batuhan Göktuğ Helal kardeş çok doğru söylemişsin ama o artık öyle değil bunlarla avutamayacaklar kendilerini Beşiktaşta gösterdi zaten .
yeşil deniz 'in kaptanı
yeşil deniz 'in kaptanı 2 yıl önce
Veya tek maç yetti adama
Sefa Uysal
Sefa Uysal 2 yıl önce
Dönemin gazeteleri 23 milyon dolar diye lanse etmişti transferi ne sevinmiştik gelmesine be hey gidi günler hey.
emrah ve nur-banu ARGU
emrah ve nur-banu ARGU 2 yıl önce
Boşu bosuna bu kadar para harçadılar bu dürzüye defolup oldu gitti oynamaya hevesi yoktu türkiye yi sevmiyen adapte olmayan adamı zorla getirmisler hayret
Arda Deniz
Arda Deniz 2 yıl önce
arşivlerde bonservisi 6.5m euro olarak geciyor ama aziz başkan büyük paralar vermiştir el altından :)
Ramones
Ramones Yıl önce
Ortega: Veron artı 8 milyon pound, alkol bitirdi adamı, maç sonrası uçakta 5 bira içiyormuş, tuncay demişti galiba
Hanedani Alii Osman
Hanedani Alii Osman 2 yıl önce
Arkadaş şu güney amerikada ne var be ne oyuncular çıktı ortega crespo romario bebeto ronaldo riquelme veron aimar batistuta salas zamorano asprilla falcao forlan ve daha niceleri özellikle de arjantin brezilya ve uruguay üçlüsü cok yetenekli oyuncular cikiyo
Batu Sönmez
Batu Sönmez 2 yıl önce
Çok yetenekli bi topçuydu, zaten Maradona futbolu bıraktıktan sonra 10 numarayı direkt ona verdiler Arjantin milli takımında. Maradona'nın varisiydi yani. Ancak karakteristlik özellikleri futbolunun önüne geçince gerçekten de tutunamadı. Ancak bu topraklardan bi Ortega geçti gerçektende
johnny lesh
johnny lesh 2 yıl önce
Hagi okocha ve ortega türkiye ligleri tarihinin gördüğü en yetenekli 3 yabancı bunlardı galatasaray hagiden fazlasıyla faydalandı fener okochayı 16 milyon dolara psg ye satıp para kazandı ama ortegadan faydalanamadı
uygar isik
uygar isik 2 yıl önce
Büyük bir sabırla Alvaro Recoba bekliyoruz hocam
Aydın demirci
Aydın demirci 2 yıl önce
Ortega'nın şansızlığı Verner lorant denilen kazmanın eline düşmesiydi.
Qktay
Qktay 11 aylar önce
Messi, C.Ronaldo değildi ama Neymar'ın 28 yaşında Fenerbahçe'ye geldiğini düşünün. İşte öyle bir transferdi...
Ferit Öztürk
Ferit Öztürk 2 yıl önce
Bizde de var bunun benzer versiyonu Emre mor. Çok yetenekli ama sorunlu olduğu için hiçbir yere gelemedi. Halbuki kendini geliştirse çok büyük futbolcu olabilirdi
Ferit Öztürk
Ferit Öztürk 2 yıl önce
@Ömer Buğra bende zaten benzer versiyonu dedim yetenek ve kafa ters olanlar. Kimse emre mor ortega kadar yetenekli demiyor ki zaten. Tutunamayanlar kısmındaki futbolcuları sıralıyorlar içlerinde emre mor da var. O da yeteneğine ihanet edenlerden biri. Koskoca borisia dortmund neden 13 milyon euro verdi o zaman.
Ömer Buğra
Ömer Buğra 2 yıl önce
@deniz Yurdakal sana demedim ki yukarıdaki yorum yazana dedim
deniz Yurdakal
deniz Yurdakal 2 yıl önce
@Ömer Buğra ben emre çok iyimi diyorum pişman oldu diyorum
Ömer Buğra
Ömer Buğra 2 yıl önce
Emre morla alakası yok bu arada bu adam zaten yıldız olarak geldi türkiyeye 14 maç 4 gol 7 asist de yapmış zaten kenini ispatlamış halde geldi adam maradona olacak potansiyeli vardı onun yüzünden kendini harcadı diyoruz emre de sadece dribbling var bu adamda herşey vardı ama kafası başka yerdeydi
deniz Yurdakal
deniz Yurdakal 2 yıl önce
Celta Vigoya geri döndü artık saçma şeyler yapmıyo
Fatih AKSUT
Fatih AKSUT 3 aylar önce
Şimdi messinin Türkiyeye geldiğini düşünün, öyle bişeydi işte
Vedat
Vedat 2 yıl önce
Ceyhun Eriş in de rolü var lorant kadar her maç kavga ederdi ortegayla. Ortegayi çok kiskanirdi rakiple değil ortega ile uğraşırdi her maç
Yavuz Üstünyağız
Yavuz Üstünyağız 2 yıl önce
Yalnız burada en büyük pay yine de Aziz Yıldırıma aiti insan bile şimdi izlerken bu adam Fenerbahçe'de top mu oynadı diyosun özledik O günleri be
Yusuf Polat
Yusuf Polat 2 yıl önce
Usta severek takip ediyoruz devamını bekliyoruz
on k4
on k4 2 yıl önce
Dün bu adamın Messi den imza aldığı videoyu görüp araştırmştım. Süpersin reis😊
FETOCUSARAY  YALLAH KÜMEYE
FETOCUSARAY YALLAH KÜMEYE Yıl önce
Eline sağlık abi ☺️
Aklıma Takılanlar
Aklıma Takılanlar 2 yıl önce
Abi yorumunda olduğu gibi Daum'a denk gelseydi belki de fb efsanesi olacaktı. Ceyhun friki atılırken eli ile çekil çekil derdi, sen kimsin Ceyhun ya? 11mn$ ver takımın başında Werner 😂 hatalar aziz yıldırımın hatası.
Çağatay Akay
Çağatay Akay 3 aylar önce
FENERBAHÇE!de oynadığı dönemde hatırlıyorum almeyda yı takıma gelmesini istiyordu interli takımda uyum problemi yaşadığından dolayı
Mami Demirkiskaç
Mami Demirkiskaç 2 yıl önce
Eline emeğine sağlık dostum güzel video olmuş
Tolga Alma
Tolga Alma 2 yıl önce
Tutunamayanlarda Cem Sultan i yaparsan cok sevinidim. Galatasaray altyapisinda rekorlar kiriyordu bir zamanlar
Onur beşiroğulları
Onur beşiroğulları 2 yıl önce
Bi ortega bi felipe yürüyerek adam geçen geri dönüp birdaha geçen iki topcuydu..
Cengizhan Takkalı
Cengizhan Takkalı Aylar önce
Arjantin milli takımının Maradona’dan sonraki en büyük futbolcusu, 10 numarası ve bu adam bir zamanlar FB’de oynadı. Çok büyük futbolcuydu.
Murat Kaplan
Murat Kaplan 6 aylar önce
İtalya liginde oynasa basarili olurdu
AYHAN KARA
AYHAN KARA 2 yıl önce
Orteganın futbol hayatını bitirdik Fenerbahçe olarak
Aydın demirci
Aydın demirci 2 yıl önce
Galatasaray'a attığı gol hâlâ hafızalarda.
turan taylan kiraz
turan taylan kiraz 2 yıl önce
Ruud Van Nistelrooy belgeseli de yapar mısınız?
Rasim Ipekcioglu
Rasim Ipekcioglu 2 yıl önce
talep listesini güncelleyelim 😊 1 - feyyaz 2 - oğuz 3 - Ogün 4 - İbrahim üzülmez 5 - aykut 6 - ümit özat 7 - volkan 8 - onur 9 - okan 10 - ilhan çok şey istiyorsun diyeceksin😃 ama bu hikayelerden çok malzeme çıkar, kesinlikle anlatmaya değer, dram filmi gibi hikayeler çıkar bu adamlardan. hepsi zaman alır elbette ama en azından biri yakın zamanda gelmeli diye düşünüyorum. iyi çalışmalar dilerim.
Fenerliii_x
Fenerliii_x 2 yıl önce
ahh ortegam ahh adamsin sen ❤️
Güldür Güldür Show 98. Bölüm, Yabancı Damat Skeci
19:49
Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)
görünümler 15 Mn
Counter-Strike 2: Moving Beyond Tick Rate
1:23
Futbolda ** UZAKTAN ATILAN ** En Güzel Şutlar
10:15
Bunlar KAÇMAZ!
görünümler 2,2 Mn
Kırılma Anı 25. Bölüm - Ümit ÖZAT
1:06:00
NTV Spor
görünümler 136 B
Ronaldo lafı koyuyor
0:13
Ibosh Edit
görünümler 902 B
crisano Ronaldo Reacts#ronaldo #messi #shortvideo
0:31