Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta konuştu! Nükleer santral ve S-400 açıklaması

  görünümler 91,418

CNN TÜRK

CNN TÜRK

2 aylar önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın Soçi ilçesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ardından dönüş yolunda uçakta gazetecilere görüşmeye dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, görüşmede Suriye ve İdlib konularının ön planda olup olmadığı sorusuna, "Türkiye olarak Suriye’de Rusya’yla birlikte kararlaştırdığımız her hususa bağlılığımızı sürdürüyoruz. Buralardan herhangi bir geri adım atmak söz konusu değil. Bundan da taviz yok. Ama tabi aynı yaklaşımı muhataplarımızdan da bekliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya dönüşü Soçi ziyaretini şu ifadelerle değerlendirdi:

Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in davetine icabetle Soçi’ye yaptığım çalışma ziyaretini verimli bir şekilde tamamladık. Zaten sürekli telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğimiz Sayın Putin’le uzun bir aradan sonra yüz yüze yaptığımız bu ikili görüşmede, ülkemiz ile Rusya arasındaki ilişkileri ve bölgesel konuları ayrıntılı şekilde ele alma imkanımız oldu. Hem ikili ilişkilerimize yeni ve güçlü bir ivme kazandırmak hem de bölgemizde yaşanan gelişmeleri ele almak için üç saati aşkın bir görüşme yaptık.

Bu çerçevede, bu senenin ilk 8 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50’ye yakın artışla 21 milyar doları aşan ticaret hacmimizi, ortak hedefimiz olan 100 milyar dolar seviyesine ulaştırmak için atılacak adımlara odaklandık.

NÜKLEER SANTRAL KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ

Stratejik bir iş birliği alanı olarak gördüğümüz enerji sahasında da mevcut iş birliğini ilerletme hususunda mutabık kaldık. TürkAkım ve Akkuyu Nükleer Enerji Santrali projelerine ilişkin durumu değerlendirdik. Malum, kısa bir süre önce Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ni ziyaret etmiştik. Burada 10 bin genç Türk mühendis çalışıyor. Bunun yanında 3 bin genç Rus mühendis çalışıyor. Bu sayıyı daha da artıracaklar. Nasip olursa 2023’ün Mayıs ayında birinci üniteyi bitirme sözünü kendilerinden aldık. Ondan sonra iki, üç, dört numaralı üniteler var. Tabi bizim üç nükleer santral yapma hedefimiz var. Sayın Putin’le “Bu iki nükleer santrali de sizinle birlikte yapabilir miyiz?” diye de görüştük. O zaman Türkiye üç tane nükleer enerji santraline sahip olacak. “Bu konuyla ilgili çalışalım” dediler.

Turizm, tarım ve diğer alanlarda iş birliğimizi geliştirmenin önemini de vurguladık. Turizmde Rusya bize çok ciddi destek verdi. Turizmde yaşadığımız sıkıntıları Rusya’dan gelen turistlerle ciddi manada aşmış bulunuyoruz.

İDLİB'DEKİ SON DURUM

Bunun yanında görüşmemizin odak noktasını bölgesel konular teşkil etti. Suriye, Karabağ, Libya ve Afganistan’daki gelişmeleri etraflıca değerlendirme imkanımız oldu. Aynı şekilde Azerbaycan konusunu değerlendirdik. Atılabilecek ortak adımlar hususunda samimi ve verimli görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle Afganistan’daki gelişmeler de ele aldığımız bir diğer güncel konu başlığı oldu.

Özellikle İdlib başta olmak üzere Suriye ile ilgili konuları da ayrıntılı şekilde ele aldık. Uzun yıllardır süren Suriye krizi ülkelerimiz başta olmak üzere tüm bölgeye ağır maliyetler getirdi. İnsani dramlar yanında sürecin ekonomik yükü hepimiz için katlanılmaz boyutlara ulaştı. Kaldı ki Türkiye olarak şu an itibarıyla 4,5 milyona yakın mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıntıların ötesine geçip bu meseleye kalıcı, nihai ve sürdürülebilir bir çözüm bulma vaktinin geldiğini konuştuk. Bu konuda birlikte atacağımız adımların gerekliliği üzerinde durduk. Sayın Putin’le görüşmemizde, bu yöndeki her türlü gerçekçi ve adil adıma açık olduğumuzu özellikle belirttik.

Birçok aktörün sahada olduğu ve çetrefilli yönleri bulunan bölgesel konularda zaman zaman bazı fikir ayrılıkları da olmuyor değil. Ama bu ikili görüşmemizde hemen hemen bütün konularda bir birlikteliğin olduğunu gördük. Bu tabi işin sevindirici yönüdür.

Toplantımızı bu şekilde tamamlarken, Sayın Putin’den kısa zamanda bir iadeiziyaret istedim. Kendisi de olumlu yaklaştı. Bir de “Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısını bu yıl bitmeden Türkiye’de yapalım” dedim. Ona da olumlu cevap verdi.

SORU: Almanya ile yaptığımız Reis serisi denizaltılarımız vardı. Ruslarla mı devam edeceğiz?

Almanya işi biraz gevşekten alıyor. Almanya eğer bu işte bize verdiği sözü yerine getirmezse yapacağımız iş, alternatifleri bulmaktır. Alternatifler tükenmez.

CNN TÜRK TRshow KANALINA ABONE OL ➤ bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: www.cnnturk.com/tv
cnnturk
cnnturkprogram
cnnturk
cnnturkprogr ...
cnnturk
➤ trshow.infoYORUMLAR: 221
CNN TÜRK
CNN TÜRK 2 aylar önce
CNN Türk canlı yayını için tıklayın: bit.ly/3ia2NVt Kanalımıza Abone Olmak İçin: bit.ly/2LzuZ1H
Murtuz Kerimov
Murtuz Kerimov 2 aylar önce
ALLAH Türkü qorusun❗ Karabağ Irəvan Azərbayçandır🇹🇷🇦🇿🇵🇰🙏❗
Dinar Ehmedli
Dinar Ehmedli 2 aylar önce
Adam konuşamıyor haber müdürü olmuş sinir oldum konuşamamasına
Battalınoğlu
Battalınoğlu 2 aylar önce
جاء السوريون إلى هنا مؤقتًا ، وليس للعمل ، لأن لديهم وطن وعليهم العودة. (Suriyeliler buraya geçici olarak geldiler, çalışmak için değil, çünkü bir vatanları var ve geri dönmek zorundalar.)
sergio erns
sergio erns 2 aylar önce
Dikat edin ne zaman asgari ucret forusmeleri baslayacak nasil oluyorsa ulke ekonomisi hep buyuyor ama her nedense vartandasin alim gucu surekli dusuyor !!!demekki ulke degil zengin kazaniyor.asgari ucrete 600 tl zam veriyorlar 3 ay bile surmuyor zamlarla geri aliyorlar insanlar ne zaman uyanir bilmem.
sergio erns
sergio erns 2 aylar önce
Dogalgazda ,elektrikte vatandasa faydasi olmayacak hep rantcilar kazaniyor,vatandas hep fakirlesiyor zengin de zenginlesiyor bu hic degismez.
mustafam 06
mustafam 06 2 aylar önce
bırak idlibi rusyayı s400 ü reis vatandaş gelişimi için gerekli besinleri yiyemiyor makarna ekmek nereye kadar derdimiz s400 mü ben anlamadım bu işi memlekette vatandaşın hergecen gün alım gücü düşüyor biz idlip s400 diyoruz hala
Memduh Çiloğlan
Memduh Çiloğlan 2 aylar önce
Rusya dan su 35 su 57 leri alalım motor ve kaportası Rusya dan olsun yazılımı Türkiye den olsun hemen Rusya dan teslimatlar yapılsın güçlü ordu güçlü Türkiye
Шаиг Мирзоев
Шаиг Мирзоев 2 aylar önce
Bu Idris Bek çok berbad danişyor. Çox ayıb.
Patricia Turner
Patricia Turner 2 aylar önce
Hi handsome 💞💞💋💋 Greetings from me to you 👋 I hope you are doing good 💋💋🥰🥰
Patricia Turner
Patricia Turner 2 aylar önce
Hi handsome 💞💞💋💋 Greetings from me to you 👋 I hope you are doing good 💋💋🥰🥰
recep aslan
recep aslan 2 aylar önce
VVER1200 yani Akkuyu reaktorleri tasarlandiginda o tarihte daha hickimse birgun bu reaktorlerin icinde plutonyumda bulunan karma yakit olan MOX dongusu yapabilecegini bilmiyordu.Ancak teknoloji durdugu yerde durmuyor.Bilim adamlari VVER1200 reaktorleri icin MOX yakiti yakabilecek dongu sistemi gelistirdiler.Bunun anlami sudur.Bundan sonra sadece termal notron ile enerji uretebilecek olan VVER1200 reaktorleri dongu suresi uzatildigi icin mox yani karma yakitta yakabileceklerdir.Bu yakitin icinde %7 oraninda silah yapimina uygun saflikta Plutonyum 239 bulunmaktadir.Uranyum 235 in orani ise %93 tur.Her iki isotopta suda ayristirma metodu ile ayristirilarak silah icin gerekli olan Pu239 elde edilebilir.
recep aslan
recep aslan 2 aylar önce
Plutonyum 239 uretmek istiyoruz.
recep aslan
recep aslan 2 aylar önce
Yeni kurulacak olan nukleer santral hizli notron,sodyum moderatorlu olsun.Yok eger doyteryum yani agir su reaktoru olacaksa o zaman By Pass donanimli olsun.(Nuk Muhendis)
Patricia Turner
Patricia Turner 2 aylar önce
Hi handsome 💞💞💋💋 Greetings from me to you 👋 I hope you are doing good 💋💋🥰🥰
XYZ t
XYZ t 2 aylar önce
🌺🌺❤❤🦋🦋
Ziyəddin Məhərrəmov
Ziyəddin Məhərrəmov 2 aylar önce
Putinin siysəti bizi hazrda Azərbbaycanı məmnun edir.
Hasan Dervişoğulları
Hasan Dervişoğulları 2 aylar önce
ALLAH HER ŞEYE KADİRDİR 🌿🇹🇷🌿🌅🌿🌿🇹🇷🌿🌅🌿🇹🇷🌿🙋🌿
turan horozoglu
turan horozoglu 2 aylar önce
DÜNYADA GIDA KITLIGI GIBI OPERASYONLARI YPAMAYA KALKAN KURESLECILERE ÇALIŞAN YERLI İŞBİRLIKÇILERIN FİŞLERINI DEVLET ÇEKMELIDIR.DEVLET ARTIK G.D.O LU TOHUM ITHALATINI DONDURMALIDIR.BEYAZ EKMEK URETME MODELINI TERK ETMELIDIR.TAM BUĞDAY EKMEK DIŞINDA ÜRETIM YAPILAMAZ DIYE DEVLET HALKININ SAĞLIGINI KORUMAK IÇIN NE ZAMAN DEVREYE GIRECEK KURESELCILERIN VE İBLİSİN KAVMI OLANLARIN İNSAN BÜNYESINI ZAYIFLATMAK IÇIN BU BEYAZ EKMEGI NASIL UYGULATTILAR.AÇIN ARTIK O KÖR GÖZLERINIZİTÜRKİYE YERLİ TOHUMLAR DIŞINDA TARIMSAL FAALİYET YAPAMAZ DIYE GUVENLIK KURULUNDA KARARLAR ALMAK ZORUNDA MECBURIYETINDEDIR.
turan horozoglu
turan horozoglu 2 aylar önce
TÜRKIYE AVRUPA ÜYESİ DEĞİLSE GÜMRÜK BİRLİĞİNİ İCRA EDEMEZ.2 EŞİT DEVLET STATUSUNDE TICARET KURALLARINI UYGULAMALIDIR.KISACASI GÜMRÜK BİRLİĞİ KÖLELIK TICARET BIRLIGIDIR BUNU HALA ANLAYAMAYANLAR O GÖZLERINI AÇSINLAR.
bluefisshh
bluefisshh 2 aylar önce
Ne zaman Putin ile görüşme olsa herifler bize birşeyler satmaya çalışıyor, sonra hazineden çıksın milyar dolarlar.
turan horozoglu
turan horozoglu 2 aylar önce
TÜM TÜRK ULUSU A.B.D ILE SAVAŞA HAZIRLIK YAPMALIDIR VE BU AMAÇLA F16 JETLERININ YERLERINE YERLI SISTEMLERI 2024 E KADAR ÇIKARTILMASI GEREKIYOR.MOTOR TEKNOLOJILERINDE ÇOK HIZLI HAREKET EDEN MOTOR TEKNOLOJISINI YAPILMASI GEREKMEKTEDIR.LAZER SILAHLARI VE ATOM MERMI SILAH SISTEMLERIYLE DUŞMANLARIN HAVA ARAÇLARINI ZATEN IMHA EDERSINIZ BUNUN IÇIN TEK TEKNOLOJIK SISTEM MOTOR TEKNOLOJISIDIR YANI HIBRIT ROKET MOTORLU JETLERI YPAMAKTIR BUNLAR INSANSIZ HAVA SALDIRI ARAÇLARI OLMALIDIR,FUZELERDEN DAHA HIZLI GIDEN BU SISTEMLI JETLER SADECE LAZER SIALHI VE ATOM MERMI SILAH SISTEMLERIYLE HAVADA DUŞMAN JETLERINI ITINAYLA ZATEN AVLAR.GERİ KALAN TIHALARIN OPERASYONUNA KALIR.
turan horozoglu
turan horozoglu 2 aylar önce
TÜRKİYE İÇİNDEKİ DUŞMAN CEPHENIN SAFINDA OLUP TÜRKİYE ALEYHINDE FAALİYET YURUTEN SİYASETCİLER KURTLARIN AVLANMA ÇEMBERINE SAKIN GIRMEYIN YA ULKEYI TERK EDIN YADA OTURUN OTURDUGUNUZ YERDE.SİZLERİN KIMLER OLDUGUNUZU ZATEN TÜRK KAVMININ TAKTIKLERIYLE BELIRLENDILER,DEVLET GUÇSUZ GIBI GÖZUKUR AMA GECE VAKTI GELINCE KURTLARIN KARAKTERINI GÖRURSUNUZ.ELINIZDE NE KADAR TEKNOLOJIK SISTEMLER OLURSA OLSUN,ISTERSE GEZEGENIN IKLIMSEL SISTEMLERINI BOZMAYA KALKARSANIZ KALKIN O TEKNOLOJILERINIZI SIZDEN ALINACAKTIR.BU GEZEGENDE YAPTIGINIZ TEKNOLOJIK HARP SISTEMLERIYLE AŞIRI SICKALIKLARI AŞIRI YAĞMURLARI DEPREMLERI YAPTIKLARINIZI ZATEN BILIYORUZ VE VAKTI GELDIGINDE O TESISLERINIZ IMHA OLACAKTIR.
turan horozoglu
turan horozoglu 2 aylar önce
BOZ-KUR YADA BOZ-KURTKISACASI KURT GÖZLERIYLER HEDEFINI İŞARETLER DİŞLERIYLE ÇNESIYLE KIRAR GEÇİRİR.KURTLARIN KAVMİ ADIM ADIM BİRLEŞİYOR.BUNA HİÇ BİR KAVMİN GUCU NEFESİ YETMECEKTIR.BUNA İÇERDEKİ ŞEBEKLER AJANLAR BILE ENGEL OLAMAYACAKTIR.KURTLAR BAŞ KURDUNU SEÇTIKTEN SONRA GERİYE AV VAKTIDIR.
Semavi Beyter
Semavi Beyter 2 aylar önce
Uzaya YOL yaptık Nerden nereye
Rogerrramjet1
Rogerrramjet1 2 aylar önce
Insallah Turkiye 2 Nuclear santlar kurulmasi icin kabul eder.
Zehra Memedova
Zehra Memedova 2 aylar önce
🕋☝RƏBBİM TURK VƏ AZƏRBAYCANA VƏ PAKİSTANA YARİ VƏ YARDİMCİMİZ OLSUN İNŞALLAH
a..e
a..e 2 aylar önce
Bu fiyatlar seni bitirecek..
E K
E K 2 aylar önce
Avrupa Birliği kaçıncı dk
Efe Btw
Efe Btw 2 aylar önce
Amerika bize yardım etmezse bizde düşmanından yardım isteriz 🇹🇷
Mücahit Albayrak
Mücahit Albayrak 2 aylar önce
Rusya kavga edince de biz nato üyesiyiz zıp zıplar
Isimyok-2001!
Isimyok-2001! 2 aylar önce
Aynen oyle
Bünjamin Da Vinci
Bünjamin Da Vinci 2 aylar önce
Rusya'ya bugün güvenen yarin ağlar.
ẞeyhmus
ẞeyhmus 2 aylar önce
Acaba doğalgaz anlaşması kaçtan yapılacak? Bizim lehimize olmayacağı kesin. Geçen sene yenilenebilseydi keşke. 10 Katina çıktı fiyat.
ẞeyhmus
ẞeyhmus 2 aylar önce
Niye aktive etmiyoruz 2.5 milyar dolar verdiğimiz şeyi?
Özgür Türköz
Özgür Türköz 2 aylar önce
Rusya’dan niye kaçtın ? NATO kaçtı demek Avrupa kaçtı demek 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 güldürmeyin dedim demi
Deniz emare
Deniz emare 2 aylar önce
Nasıl bir insanlar bunlar sanki türkiyenin ekonomisi çok düzgün de gidip saçma sapan şeyleri tekrarlamaya başlamışlar ama bu milete ne yapılsa az beyninizi seveyim
Cemal Ungordu
Cemal Ungordu 2 aylar önce
koyu ak parti'liyim kurulduğu günden beri reis aşığıyım.ama artık yeter SGK emeklisi bitik ve gerçekten oy kullanmayacağım artık kimseye oy yok tank top s400 insansız hava aracı yok yolmuş yok baraj mış benim karnıma doyurmuyor arkadaş oy yok kimseye
Yilmaz Üyen
Yilmaz Üyen 2 aylar önce
S 4oo zu aldik butun modern silahla Rida atomuda basardik eksik ne kaldi ondan sonra ekonomi en so da demokrasimizi Niye olmasin yokluk Dan varligini varlikda yokluga evrimleri sorumluluk ister erginlesmek refah duzeyi bir cok kritr endeksli Hak eden emeg Verein karsiligi Ida alir
muhac80
muhac80 2 aylar önce
yeni nukleer santraller cok super.
Metin Alkan
Metin Alkan 2 aylar önce
Hepinizin gözü aydın İdlip önümüzdeki günlerde yerle bir edilecek içerdeki 150.000 terör ise büyük ihtimalle Türkiye gelir
Murat
Murat 2 aylar önce
Bu adam ne yahu. Gerçekten Haber Müdürü mü?
Temel Temel
Temel Temel 2 aylar önce
Iste lider iste vizyon.
Tansel Dagli
Tansel Dagli 2 aylar önce
Parlementaire sistemin olması Bencede kararların alınmasını ve yapılacak şeylerin bir an evvel yapılmasını engeller veya yapılamamasina sebebiyet verir.Yapilan şey doğru olur,veya yanlış olur.O baştaki yönetimin sorumluluğundadır.Yanliz şu bir gerçek ki.Parlementer sistemde kırk kafadan kırk fikir geçtiği için.Yol almada zorluk yaşanır.
Tansel Dagli
Tansel Dagli 2 aylar önce
@Haydaaa o yönüyle güzel tabi.Dediğim gibi hem avantajları var.Hemde dezavantajları var.Yani yapılan veya yapılmak istenen şey,bir merciden çıktığı için zaman yönünden avantajlı,ama alınan kararlar ne derece doğru olur, veya yanlış olur, yanlışa müdahale konusunda bir şey yapılamaması konusunda da dezavantajı olur..Ben burda olaya müdahale yönünden ziyade, alınan kararların hızlıca uygulanması yönünden degerlendirdim.
çalişgan jojuk
çalişgan jojuk 2 aylar önce
*Rusya'nın Uzay konusundaki adımı güzel olmuş Çünkü sahada tek başına kaldığı gibi uzayda da tek başına kalıcaktı...* maksat türkiye gelişsin
çalişgan jojuk
çalişgan jojuk 2 aylar önce
nükleer santral tehlikeli... bu teroristler suriyeden yüzerek mersine gelirler patlatırlar cidden daha ormanlara sahip çıkamıyoruz santrale nasıl bakıcaz ? hep aynı hata.
A C
A C 2 aylar önce
Kardeş sen nasıl Haber Müdürü olabildin anlamadım.
Naim hass
Naim hass 2 aylar önce
Ne oldu problem mi var?
Ercument Gokyar
Ercument Gokyar 2 aylar önce
İdris dilin dolanıp durdu ıvırıp kıvırmaktan
Zeki DAMAR
Zeki DAMAR 2 aylar önce
Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!
Ramadhan Oruch
Ramadhan Oruch 2 aylar önce
Hunkarsiniz Reisim Hunkar, Yuce Allahim Sizi Korusun.. cCc, Kerkuk'ten Selamlar..
Hamza Tok
Hamza Tok 2 aylar önce
Reyiz ve avaneleri teyyarede birbirlerini eglendirmisler!! Cok iyiymis..cok guzelmis..yaln dolan talan reyizzzz
Temel Temel
Temel Temel 2 aylar önce
Hamza Tok@ Tamam sen noktayi koydun artik senin sozunun uzerine kimse bir yorum yapamaz bu konu hakkinda. Oyle diyorsan oyledir reyizz.
cevher yürüyen
cevher yürüyen 2 aylar önce
snn boş haberlerine hoş geldiniz. dünyanın en iyi sihirbazı David Copperfield den daha iyi olan tek kişi cumhurbaşkanı yapamadığı her şeyi yapmış gibi göstermekte üstüne yok
Ali Yilmaz
Ali Yilmaz 2 aylar önce
Iste Türk palavrasin Gene kayipeti
gursoy bedir
gursoy bedir 2 aylar önce
Radikal unsurları uyruğu olduğu ülkeler almalı.
Sevim Koşar
Sevim Koşar 2 aylar önce
HAY MAŞALLAHU BAREKALLAHU GUVVETE İLLA BİLLAH
rasim agadayı
rasim agadayı 2 aylar önce
VARMI BANA YANBAKAN dan VARMI BİZE YAN BAKAN a geldik.
Jerusaleem
Jerusaleem 2 aylar önce
Ziraat Bankasından alınan 750 milyon kredi ile alınan Kanallar bu kanallar. kredi geri ödendimi onu sorgulayın. Ticari sır diye saklıyorlar. batan para bizim
Muhammed Salah
Muhammed Salah 2 aylar önce
Yaparsa reis yapar diğer siyasetçilerden adam olmaz
DOGAN KALYONCU
DOGAN KALYONCU 2 aylar önce
rgete
Huseyin Pehlul
Huseyin Pehlul 2 aylar önce
Bu nasil tv muduru iki kelimeyi bir araya getirmiyor surekli kekeleyip duruyor
Hatice ARARGUC
Hatice ARARGUC 2 aylar önce
Bu makama gelmişse emek vermiştir! Siz neden değilsiniz?🤩
Meryem Keser
Meryem Keser 2 aylar önce
Rabbim yâr Ve yardımcımız olsun İnşallah, Rabbim Devletimizi Milletimizi Korusun İnşallah
mustafa rafet
mustafa rafet 2 aylar önce
amiin kardes
Fateh Mahmudov
Fateh Mahmudov 2 aylar önce
T
Sid Grand
Sid Grand 2 aylar önce
FANS&A RULER...FOR👉TURKEY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.. NEVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Suleyman Karacuka
Suleyman Karacuka 2 aylar önce
Bu nasıl haber müdürü cümle kuramıyor
Düşünce
Düşünce 2 aylar önce
insanlık hali olabilir normaldir bazen konuşmada tutukluk olabilir
Mehmet Demiray
Mehmet Demiray 2 aylar önce
Gitte sen sunuver
Guloglan Qayibov
Guloglan Qayibov 2 aylar önce
Turk cumhur başqanı ilə qürurlanıram!!!
sabit Huseynov
sabit Huseynov 2 aylar önce
Türkiye Rusyadan silah almamalıydı rusyaya yaxınlık bele etmemeliydi.Türkiye Rusyanın gücüne güc katdı veyanlış yapdığını jayla kanmıyor
X
X 2 aylar önce
ABD ye karşı mecbur yiğenim. Rusya da tek başına ABD ile baş edemez, Türkiye de... Şimdilik mecburi ittifak.
Atifete mitsos
Atifete mitsos 2 aylar önce
The s 400 is a threat to Greece
Ibrahim Kantar
Ibrahim Kantar 2 aylar önce
The Greece is a threat for itself
BRLDMR
BRLDMR 2 aylar önce
@Moshe Dayan kullanmaya gerek yok size 1 tabur asker yeter fazla bile gelir
Düşünce
Düşünce 2 aylar önce
@Hatice ARARGUC 😂
Hatice ARARGUC
Hatice ARARGUC 2 aylar önce
İs there a greece? A hungey child of the European/EU😂! And a maşa of the wild Cowboy! Arkalarına saklansanizda ne fayda, bize çılgın Türkler demişler hatırlatırız!
Hatice ARARGUC
Hatice ARARGUC 2 aylar önce
@Düşünce 😉Komşumuzu da çerez yerine yeriz!
A T
A T 2 aylar önce
Putin bu sefer kaç dakika bekletti acaba bu eziği !?
Türkoğlu Türk
Türkoğlu Türk 2 aylar önce
❤🌹🇹🇷💞🇦🇿🌹❤🤘🤘🤘🤘🤘❤🌹🇹🇷💞🇦🇿🌹❤
Kvasuba Zgem
Kvasuba Zgem 2 aylar önce
Değerli analizleriniz için teşekkür ederim.
Kvasuba Zgem
Kvasuba Zgem 2 aylar önce
Değerli analizleriniz için teşekkür ederim.
Mustafa Yücel
Mustafa Yücel 2 aylar önce
görüşmenin ne kadar samimi ve gerçekçi olduğunu ileriki süreçte idlib ve libyada görücez
Ceyhun Hesenov
Ceyhun Hesenov 2 aylar önce
Cox yaşa paşa
Abdülkadir Çelebi
Abdülkadir Çelebi 2 aylar önce
CNN Haber Türk haber müdürünün iktidarın medya iletişim sözcüsü gibi konuşması çok ilginç.Bu nasıl gazetecilik.
Abdülkadir Çelebi
Abdülkadir Çelebi 2 aylar önce
@Temel Temel Gazetecilik nedir ne değildir bağlamında konuştum ben.Ayrıca iktidarların eksilerini yanlışlarını söylemek devleti yerden yere vurmak değildir.Devletin daha doğru düzgün iş yapmasını sağlar.zaten insanların temel sorunu iktidar olanı devlet olarak görmesidir.Dolayısyla iktidarın eksikliklerine yanlışlarına muhalefet vatan hainliği olarak görülüyor.Bu yanlış bir yaklaşım.
Temel Temel
Temel Temel 2 aylar önce
Andulkadir@ Dogru soyluyorsun Cnnturk'un Rusyayi ovup Turkiye devletini yerden yere vurmasi gerekirdi bende kesinlikle katiliyorum sana.
Tyrese Tv
Tyrese Tv 2 aylar önce
Aynen 👍🏻👏🏻👏🏻👏🏻💐🕊
eyüp aktas
eyüp aktas 2 aylar önce
Bu nasıl bi kafadır yaRabbim.
emine terzioglu
emine terzioglu 2 aylar önce
💗🇹🇷🇹🇷🇹🇷💗🧿👏👏👏
Sahzod İrgashev
Sahzod İrgashev 2 aylar önce
Size şu kadar farklı kalemde para kaynağı oluşturalım siz de bizim dış politikayı zora sokmayın demişler yani kısaca.
Muharrem Dinç
Muharrem Dinç 2 aylar önce
Ĺ
Bekir Köksal
Bekir Köksal 2 aylar önce
Asıl gündem tek adamlık sistemin değişmesi olmalı Parlamenter sisteme tabiki dönmek istemez Kim isterki bu güçle kendini Allah ilan etti
X
X 2 aylar önce
@Bekir Köksal Başkanlık sistemi senin anladığın gibi kabak çiçeği misali tek tip değil ki? İlla kuvvetler ayrılığı ya da meclis olmasına dahi gerek yok. Onlar işin görüntüsü... Ona bakarsan Dingiltere de bir nevi süper yetkili başkanlık. Hemen her naneye yetkisi var karının. Başkanlık deyinceift başlı yönetim değil "tek liderlik" modelini kastediyorum, uygulanan örnekler arasında nüans farklar olabilir pekâlâ. Bizdeki de -kısmen- ABD modeli partili Cumhurbaşkanı işte. Orada olunca vay şöyle, vay böyle; bizde olunca tu kaka, öyle mi?
Bekir Köksal
Bekir Köksal 2 aylar önce
@X bizdeki başkanlık sistem değil Bunu neden anlamıyorsunuz Başkanlık sistemde kuvvetler ayrılığı olur ve Karar mekanizması senatoda olur Bizdeki sistem Partili Cumhur başkanlığı sistemi Yani fireni patlamış kamyon
X
X 2 aylar önce
Tövbe haşa de, eşeklik etme. O zaman ABD, Rusya, Çin, Frenkistan, Dingiltere de aynı terane senin gözünden bakarsak. Bu 5 gelişmiş ülke aptal çünkü başkanlık sistemi var(!). Vay vay vay...
Selcuk Kaplan
Selcuk Kaplan 2 aylar önce
Gittim Sattim geldim
Ahmet Yıldız
Ahmet Yıldız 2 aylar önce
Allah, istediği an istediği şeyle bize birşey yapabilir. Kötü olursak bizi daha kötü yapar, iyide olursak bize daha çok yaklaşır. Ergeç ölmeyecekmiyiz. Öldüğümüzde nasıl bir acı çekeceğimizi bilmiyormuyuz? Cennette istediğiniz herşey vardır. sayısız elbiseler,sayısız yiyecekler, hayatınızda görmediğiniz güzellikler ve zevkler olacak cennete. Cehennemde, insanların derileri yenilendiği için bütün vücudunuz yanar ama ölmeyeceksiniz. Aklınızı niye kullanmıyorsunuz cennet varken neye güveniyorsunuzda cehenneme gitmeye çalışıyorsunuz. Benim merhametimle şeytan sizi kandırmasın diyor ALLAH. şeytan, Allah'ın merhametine güvendirerek insanları kandırıyor çünkü. Günah işleyenlerden uzak durun, onları örnek almayın diyor Allah. İyi yolda sabrederseniz kurtulursunuz diyor Allah. Ateşin azabın ne olduğunu bilmiyormusun. Bir su biraz ısındığında bile dokunamıyoruz. Cehennemde kamçilarla ateşe atılacak insanlar. Sivri çengellerle asılacak insanlar. Ergenç, öleceğini düşünmüyorsunuz. Size çok önemli bişey anlatacam. Bedüzaman ve bir çok âlim, teknolojinin gidişatına bakarak, Mehdi'nin bu yüzyılda geleceğini söylemiştir.Hadislerde telefona işaret edilmiştir, çünkü dünya ellerinin içinde olacak denmiştir. Hadislerde mehdi ve talebeleri, Bulutların üstünde yürürler denmiştir. Hadislerde Mehdi, Medine denilen bir yerden ve kaya denilen bir yerden çıkar denmiştir. Bende Medine caminin yanının oturuyorum ve asmakaya köyündenim. İnternetten Bingöl asmakaya ve Bingöl Medine cami yazdığınızda çıkar. Asmakayalı olduğumu göstermek için kimliğimde köyümü paylaştım. planlarımı ve Diyer fiziki işaretlerimi de Instagram'da paylaştım. hadislerle karşılaştırdığınızda nekadar çok benzediğini göreceksiniz. Düşmanlarım bile işaretlerimi ve planlarımı çürütemiyorlar. Kardeşlerim mücadelede bana yardım edermisiniz. planlarının nekadar mantıklı olduğunu tüm planlarımı okuduğunuzda göreceksiniz. Allah'ın tekrar bizi diriltemeyeceğinimi sanıyorsunuz. Yoktan var eden Allah , bizi tekrar diriltemezmi. Allah herşeyi ilmiyle kuşatmıştır. bi emir vererek hepimizi tekrar diriltemezmi. Okuyun araştırın ahiretinizi mahvetmeyin. Sonumuz ne olacak bilmiyoruz ,günahlara alışıp iyi olmadanda ölebiliriz. Sen başkasına bakma! başkası seni cehennemden koruyabilirmi? Öbürlerinin cehennemde yanmayacağınımı sanıyorsun. Kaza, bela veya hastalıktan erkende ölebiliriz. Mehdi arapça bilmez diyor hadisler. Gerçek Medine'nin dili Arapça olduğu için, Arapça bilmeyen birisinin gerçek medineden çıkmasının imkansız olduğunu söylüyor alimler. Medine illa şehir veya ilçemi olması gerekiyor. Şehir ve ilçe anlamı olacak denmemiştir,gizli anlatılmıştır. Mehdi'nin öldürülmesi için herşeyi şifreli anlatılmıştır. Medine diye bir yerden çıkar diyor,bende çok defa Medine camine girip çıkmışım. Mehdi'nin ismi bile gizlidir. Hz Ali, Mehdi'nin İsmini Kimseye söylemem için benden söz aldı diyor Peygamberimiz. Arkadaşlar gelin planlarımı uygulayalım. mücadele ettiğinizde planlarının başarılı olduğunu anlayacaksınız. Hepsi akla mantığa uyan şeyler. mehdide insan olmayacakmı, adetullaha uygun mücadele etmiyecekmi. Peygamberimiz boşunamı işaretlerini ve yerini anlatmıştır. İşaretlerini görürseniz,kar üzerinde emekliyerek dahi olsa veya ağacın kökünü ısırarak bile olsa ona katılın demiştir peygamberimiz. Onun işaret ve planlarının önemine dikkat çekmiştir. Ona uymanın Çok önemli bişey olduğu anlamı çıkıyor. Mehdi'nin alı geniştir,alnı da bir kaş çatma çizgisi olacak, sırtımda yaprak şeklinde bir iz ben olacak. Sağ bacağında siyah bir iz olacak deniyor,başında bir iz olacak deniyor,siyah saçlı olacak, burnunun ortasında belli belirsiz bir iz olacak deniyor, gözleri büyük olacak deniyor, bunlar ve sayısız işaret bende var hepsini Instagram'da paylaştım . bukadar çok benzerlik şaşırtıcı deyilmi. Yardım edin beni öldürmek istiyorlar. Bensem Yapmasanız, başka yollarada sapıp kötü alışkanlıklarada alışabilirsiniz. Bensem yardım etmezseniz Allah sizi kötü edebilir veya başınıza birşeylerde getirebilir, yada bunun hesabını sorabilir.. Kur'an evren genişliyor dedi,bilim buldu. Kuran göğü tavan yaptık dedi. Atmosfer katmanı tavan görevi görmüyormu?. Kuran demiri indirdik dedi. demirin gök taşlarıyla sonradan indiği ortaya çıkmadımı? Dünyada okadar zulüm var, bunlarda bizden sorulacak. İşaret ve planlarıma düşmanlarım bile bişey diyemiyor. Siz isteseniz bütün helal ve haramlara dikkat edersiniz. Bütün plan ve işaretlerine bakmanız gerekmezmi? Eklemeyin öldürüyorlar diyen biri, dolandırıcı olabilirmi? Yanlış birşey yapsam zaten görürsünüz. Mehdi kendini tanıtmadan siz onu tanımaz sınıf hadisi var. Meh ben Allah'ın hücetullahıyım bana uyun diyeceği hadis var. Mehdi pazarlarda gezer , o insanları tanır fakat insanlar onu tanımaz hadisi var. Yani âlimler mehdiyii başa getirecekler dedikleri kötülerin oyunu. İnsanlar mehdiyi kendiliğinden bulabilirlermi? İşaretleri sadece Mehdi biliyor. Kuran'da Allah demiyormu , Allah bu dini bütün dinlere üstün kılacağım diye. Âlimler ve hadisler bunu yapacak kişinin Mehdi olduğunu söylüyor. Tüm işaret ve planlarım Instagram hesabımda? Hesabım bu ----> mastergonca
ayhan birincioglu
ayhan birincioglu 2 aylar önce
palavra cnn
Ayhan Uslu
Ayhan Uslu 2 aylar önce
çok iyiydi çook güzeldi can polat
CraZy FoXy
CraZy FoXy 2 aylar önce
Dunyanin en quclu Dovleti Russiya olacaq! sebr edun ve qorun!
çalişgan jojuk
çalişgan jojuk 2 aylar önce
@halit polat abd - rusya kolay lokma değil her birinde nükleer var ta ki Çin nükleer Savar üzerinde çalışana kadar.
çalişgan jojuk
çalişgan jojuk 2 aylar önce
@tırıvırı saçmalama Çin yapay güneş yaptı bile adamlar uzaydaki güneşi sınırsız enerji kaynağını dünyaya getirdiler sence dünyanın enerjide 1 numarası kim ?
Lä ilähe illallahu Allah akbar
Lä ilähe illallahu Allah akbar 2 aylar önce
@halit polat ümmet birleşmezse ırk birleşmesinden hayır yok sadece katliam olur
Lä ilähe illallahu Allah akbar
Lä ilähe illallahu Allah akbar 2 aylar önce
@Mesut BALCI 😄
halit polat
halit polat 2 aylar önce
@Mesut BALCI türk birligi kurulursa 10 sene sonra belki olabilir. pakistan türk olmasada yanimizda
emir arslan
emir arslan 2 aylar önce
haber müdürümüz neden bu kadar heycanlı :(
tırıvırı
tırıvırı 2 aylar önce
Eskiden göbekten ABD ye bağlı olan Türkiye şimdi rusyaya enerji ve silahta bağlı olacak göreceğiz ve ayrıca yap işlet devret ile Türkiye en az 25 sene rusyaya göbekten bağlanacak iliğimize kadar bizi sömürecek
Ömer Yavuz
Ömer Yavuz 2 aylar önce
@Haydaaa O zaman Avrupa'da bir İslam medeniyetidir. Zira Avrupa İslam ilim insanlarının kitapları üzerine terakki etti. Müslüman Endülüs'ten bize 30 kitap kaldı, atomu parçalayabildik. Şayet yakılan bir milyon kitabın yarısı kalsaydı çoktan uzayda galaksiler arasında geziyor olacaktık. Orada bilim sıfırlanınca, biz yeniden sıfırdan onların yüzyıllar önce keşfettiği şeyleri bulmaya çalıştık ve yüzyıllar kaybettik. Nobel Ödüllü Fizikçi Pierre Curie
Temel Temel
Temel Temel 2 aylar önce
Haydaa@ Dogru soyluyorsun biz eglenmemize bakalim bu isler bos isler...
Ömer Yavuz
Ömer Yavuz 2 aylar önce
ABD'yi bırakıp yönümüzü Rusya'ya döndüğümüz gibi zamanı gelince Rusya'yı bırakıp yönümüzü Osmanlıya döneriz kral. Zira Kafkasyada, orta Asyada, doğu Türkistan'da, keşmirde, balkanlarda, Afrika'da, yakın doğuda gardaşlar bizim ayağa kalkıp hilâfeti İslamiyeyi ilan etmemizi bekliyor
Hatice ARARGUC
Hatice ARARGUC 2 aylar önce
O sömürülecek zihniyet yok artık!
Pızarmış Katates
Pızarmış Katates 2 aylar önce
tm
cüneyt demir
cüneyt demir 2 aylar önce
Herzaman reisimiziñ yanındayız Allah yardımcısı olsun
Düşünce
Düşünce 2 aylar önce
Amin
eyüp aktas
eyüp aktas 2 aylar önce
+++Nefesimiz yettiğince kardeşim
human cold
human cold 2 aylar önce
1
Sirac Qeniyev
Sirac Qeniyev 2 aylar önce
🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇦🇿🇵🇰🇹🇷❤❤❤👍👍👍
Rr mm
Rr mm 2 aylar önce
Путин сказал убери своих солдат и иди чаю пей. Путин будет делать то что ему захочется. Эрдоган ему не сможет мешать.
Levent VARAN
Levent VARAN 2 aylar önce
Çay ı biz içiririz bebiş
Rüçhan Ok
Rüçhan Ok 2 aylar önce
Putin is noob he will leave syria Turkey is coming.
Yunus Yıldırım
Yunus Yıldırım 2 aylar önce
Eskiden öyleydi canım, çarklar değişiyor )
umut özüpek
umut özüpek 2 aylar önce
😂
Mustafa Yücel
Mustafa Yücel 2 aylar önce
tamam
Zorrrt
Zorrrt 2 aylar önce
Bidendan postayı yiyince koştur koştur Putine gittiler..
Murat Hatake
Murat Hatake 2 aylar önce
Korkma, muhalefet Biden'e Ülkeyi verme kararini verdi bile onun icin ABD ile AB muhalefete destek veriyor genc kardeşim benim
Zorrrt
Zorrrt 2 aylar önce
@Arkadaş Amigo Putin bunları kapıda bekletip Bi de tvlerinde dalga geçmişti. 😂 İnsan cevap vermeye utanır.. Max akpli zekası işte hahah
Arkadaş Amigo
Arkadaş Amigo 2 aylar önce
Barzaniye veya Yunana gidip ezik büzük oturan CHP liler dururken kendini fazla zorlama.
YEŞİL BURSAM
YEŞİL BURSAM 2 aylar önce
Ke ke ke
kor_3434 seckin
kor_3434 seckin 2 aylar önce
Adam..
Sykes Picot
Sykes Picot 2 aylar önce
👉🇹🇷🐀👈 Mashallah 😂🤣
YEŞİL BURSAM
YEŞİL BURSAM 2 aylar önce
AYAĞINDAN AYAKKABINI ALIRIM 🧠SİZ
Akarsu25
Akarsu25 2 aylar önce
Nükleer santraller uzun vadede bizim ihtiyacımız için değil , Avrupa'nın kapattığıve kapatacağı nükleer santrallerin yerine geçecek. Hali hazırda yapılan nükleer santral'den elde edilen enerjinin kaç yıllığına ne kadarının Rusya tarafına bırakıldığı , ne kadarlık üretiminin bize bırakıldığı konularına merak eden bir baksın. Nükleer çöplük olacak ülke. Hangi sanayii gelişimini , yeni fabrikayı kuruyor ve açıyoruz ki bu kadar enerji ihtiyacı olsun. Hali hazırda İran'dan alınan enerji alımı kesilecek mi? taaaa 100 sene sonra.. Yazık. Ha ne var "bir kuşak bir yol" projesi kapsamında bilmediğimiz üretim üsleri , lojistik otonom fabrikalar vs olacaksa hadi neyse. Ama unutmayın ki bu fabrika ve lojistik üsler "OTONOM" yapay zeka ile çalışacak. Bu topraklarda yaşayan ve hiç durmadan çoğalan nüfusa iş gücü olmayacak. Malum "Yeni Dünya Düzeni" olan DIGITAL DÜNYA konseptinde insan'a az yer var.Ahhh ahh sevgilili yurttaşlarım ahhh.. İHA,SİHA, insansız savaş araçları yaptığımıza ki yapamayalım değil derdim.. Aman diyim.. İnsanlar kendileri için savaşmayacak ise , dijital dünya'da her şeyi yapay zeka , programlar , robotlar yapacak ise İNSAN ne yapacak? Türkiye çöl olma yolunda 50-100 sene sonrası için. Zaten hali hazırda nüfus ile tarım alanlarında ekili biçili ürün yeterli değil , randımanlı değil.. İthal ediliyor. İthal edilen yerler kendi vatandaşına saklama yapsalar halimiz nicedir? Afrika'da tarlaları boşuna kiralamadı ülkemiz. Velhasıl kelam.. Yönetimin gelecek dünya hazırlıkları açısından işleri karışık ve kolay değil. Tabii planları var ama bu plan tüm nüfusu kapsamıyor.Kapsayamaz.
Zakir Akbulut
Zakir Akbulut 2 aylar önce
Milletin gündemi umrunda değil zart şahsım devletinin ego hakim bu sistemde başkanlık zart zort Devleti'nin yıkılması lazım zira bu milleti teba maraba köle gibi hatta böcek gibi gören bu kibir balonunun patlatılması lazım kibir devletinin milletle arasına duvar örmüş saraylarda kapatmış yaklaştırmior sinek gibi görüyor.yaksanada sinek gazı biber gazı siktiriuor. Gaddafi gibi Saddam gibi patlatılması bu kibir baronu
Ken Asuka
Ken Asuka 2 aylar önce
COVİT19 ÇARE BAGIŞLIK SERUM 1. İnsan kanından serum yapılmalı. 2. Kanından serum yapılacak kişi covit19 delta bağışlık kazanmış olmalı. 3. Kanından serum yapılacak kişide bulaşıcı hastalık olmamalı. 4. Kanından serum yapılan kişinin hangi kan gurubu oldu serumun üzerine yazılmalı ve serumun üzerindeki kan gurubuna ait kişiye vurulmalı. ÖRNEK : ARH+ Kan gubuna baglı olan insan kanından yapılan serum aynı kan gurubuna ait ARH+ kişiye vurulmalı böylelikle paşif bağışlık kazanmış olur covit19 delta hastaları. 5. Kanından serum yapılacak kişinin yaş oranı 15 ile 40 yaş arasındaki kişilerden alınmalı covit19 Delta varyantı bagışlık olanlardan. 6. Kanından serum yapılacak kişinin covit19 aşıları yapılmamış olmalı burnundan pcr testiden sıvı sıkılmamış olmalı böylelikle T HÜCRESİ bozulmamış olan kişinin kanından yapılan serum daha etkili olur. 7. COVİT19 delta mutasyon bagışlık olan bulaşıcı hastalık taşımayan kişinin kanından yapılacak serumun işi ehline yapılmalı PRP gibi. 8. 10 veya 15 yaş altı çocukların covit19 delta varyantine bagışlıgı var ayakta atlatıyorlar normal girip gibi bunun sebebi T HÜCRESİ olan bagışlık sistemi bozulmamış olmasındandır COVİT19 aşıları yapılmadındandır. 9. Eger sizinde 10 ile 15 yaş arası çocugunuz varsa covit19 delta varyantine bagışlıgı varsa bulaşıcı hastalık taşımıyorsa çocugun korkmayacak şekilde kendi rızası olacak şekilde kan almaya dikkat edilmeli özen gösterilmeli çünki 10 ile 15 yaş arası çocukları kan verirken korkma oluyor kanda çıvıma olur yani bozulma olur dikkat edilmeli çocugun korkmayacak şekilde kan alınmalı ve alınan kandan serum yapılmalı COVİT19 DELTA varyati olan hastalara verilmeli covit19 aşısı olup T HÜCRESİ yani bağışlık sistemi bozulan kişilere vurulmalı dikkat edilmesi gereken durum hangi kan gurubudan serum yapıldısa onu aynı kan gurubuna baglı kişiden kullanmalı vurulmalı. 11. Antikoru örçün düşükse T HÜCRESİNİ bağışlık sistemini kuvvetlendirin aile hekimizden vitamin takviyesi alabilirsiniz sizde hangi vitamin eksikse ilaç kullanamıyorsanız organik ata tohumundan yetişen meyveleri zepzeleri yiyin bağışlık sistem T HÜCRESİ güçlenir. PRP ARAŞTIRIN kandan serum yapılmaktadır. 12. D vitamininin bağışıklık yanıtındaki önemi büyüktür. Vücutta yeterli düzeyde bulunan D vitamini, T hücrelerinin sayısını ve antijen yanıtını artırmaya yarayacaktır. 13. Yemeklerinizde çoğunlukla tuz içeren terbiyeli sarımsak yerine taze sarımsak kullanarak sarımsağın bütün faydalarından yararlanabilirsiniz. 14. Eğer yeşil çayı tek başına tüketemiyorsanız bal veya limon ekleyerek de deneyebilirsiniz. YEŞİL çay açıktan agzı açık olanlardan almayin kapalı olanlardan alın günde 1 filcan için fazlası kalbe zarar verir dikkat edin. 15. Yumurta, soya, fasulye, derisiz tavuk, balık gibi gıdaları daha fazla tüketerek protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 17. Diyetinize ekleyebileceğiniz bazı besinler: • Domates • Çilek • Bulgur • Brokoli • Lifli gıdalar ve yeşillikler 16. PRP Araştırın kandan serum yapılmaktadır hangi hastalıklara karşı kulandığını ögrenin araştırın İLİM en iyi araştırarak ögrenir zalimin zulmü varsa mazlumun YÜCE ALLAHI var bize dost olarak YÜCE ALLAH yeter vekil olarak YÜCE ALLAH yeter şefatcı olarak YÜCE ALLAH yeter bu zor günler bitecek eski mutlu günlerimize kavuşacagış YÜCE ALLAHIN İZNİYLE BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH YÜCE ALLAH şimdiden YA HAYYUM YA KAYYUM ismiyle YA RAHİM ismiyle şifa versin. Eger YÜCE ALLAH bu salgınları zalimleri kendi işledimiz günahlardan dolayı kusurlarimızdan dolayı başımıza sardısa bizlere TEVVÂB ismiyle GAFFAR GAFUR ismiyle YA RAHİM RAHMAN ismiyle begışlaya YÜCE ALLAH bizleri islah etsin ıslah etmiyorsa hidayet etsin hidayet etmiyorsa rahmetiyle yargılasın rahmeti ile yargılamıyorsa rahmetiyle mamele etsin BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Dertlerimize hastalıklarımiza şifa versin BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Darda zorda olanlara zorluklarını sıkıntılarını gidersin aradı dünya ahiret huzuruna kavuştursun BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Haksızlıga zülüme ugrayanların ugradı haksızlı zülmü bitirsin YA KAVİ YA SETTAR YA CEBBAR ismiyle BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Hastalıktan dolayı kusurundan dolayı çocugu olmayanların nuy aleyhisselamın öz kızının neslinden olan hayırlı bir evlat versin asi isyankar eşek cinsinden köpek cinsinden olan evlattan esirgesin YÜCE ALLAH BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Kalp gözü körelmiş gözlerin önüne perteler çekilmiş olan biz kulların kalp gözümüzü aça gözlerimizin önündeki perdeleri kaldıra YÜCE ALLAH kendine dost ede yannız kendine kul ede BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH Deccalin insanlardan olan deccallerin destekcilerin laboratuvar ortamında tuttu bulaşıcı hastalık ve virüslerden yer yüzünde yayacagı salgınlardan YÜCE ALLAH esirgesin korusun bizleri YÜCE ALLAHI YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN BİİZNİLLAH TEALA LA İLAHE İLLALLAH
Ken Asuka
Ken Asuka 2 aylar önce
@Yiğit* aşı şirketleri rahatsızlar insanların bir prp yi bile ögrenmesini istemiyorlar ne kadar covit19 aşıları hapları satarlarsa o kadar kar elde ediyorlar benim yaptım onların çıkarına ters insan hayatı malla para ile satın alınmaz
çalişgan jojuk
çalişgan jojuk 2 aylar önce
kardeş sen bunu yazmışsın eyvallah ama okumaya gerçekten üşendim.
A T
A T 2 aylar önce
Ne saçmaliyor bu zart !?? Milletin gündemi bu değil ! Saraylarından çıkmadığı icin artık gerçek hayattan kopmuş..
A T
A T 2 aylar önce
@Tarsus[TR] تورك 4 dilin mi var, 4 dil mi biliyorsun ? Muçize değil mucize yazılır.. uzay profosoru !
YEŞİL BURSAM
YEŞİL BURSAM 2 aylar önce
@Tarsus[TR] تورك MAŞALLAH MAŞALLAH 👍🏆🥇
Kemal Aksoy
Kemal Aksoy 2 aylar önce
@Tarsus[TR] تورك 👍👍👍👍👍
A T
A T 2 aylar önce
@YEŞİL BURSAMOooooo.. gurbetçi euro sever de burdaymış !? 🙂
A T
A T 2 aylar önce
@Mustafa Öztürk ha öyle mi .. tamam zart efendi. Gündem yurt değil ise neden bir kira ilanına binlerce kişi hücum ediyor!? Hı hir bo !?
Fatih Göktürk
Fatih Göktürk 2 aylar önce
SINOP VE KIRKLARELI NDE YAPILMASI GEREKEN NÜKLEER SANTRALLER
H.İ. Iskender
H.İ. Iskender 2 aylar önce
👏👏👏👏👏👍👌
Mickey Vanderhoof
Mickey Vanderhoof 2 aylar önce
Dostum, Sultana erişim şans eseri olmamalı. Kınıyorum.
Tuğra Kılıç
Tuğra Kılıç 2 aylar önce
Ülkenin sorunu anayasa mı İŞSİZLİK GEÇİM GEÇİM SIKINTISI VAR
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER 2 aylar önce
@Haydaaa müslüman olmayanları niye öldüreyim? Nerden çıkardın onu? İftira ediyorsun ALLAH a havale ediyorum seni! ŞERİAT a göre dinden çıkan'ın cezası ölüm dür hırsızlık yapan 'ın eli kesilir katil olana kısas uygulanır. Benim kabul ettiğim ALLAH'ın emirleridir. ALLAH selâmet versin sana!
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER 2 aylar önce
@Haydaaa senin dinin sana benim dinim bana !
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER 2 aylar önce
@Haydaaa ben kimseye birsey dayatmiyorum! ALLAH'ın emir ve yasaklarını tebliğ ile yükümlüyüm! ALLAH'ın dinî İSLAM kitabı KUR-AN son peygamberi efendimiz Hz Muhammet mustafa S.A.V dir. Kalpler 'ın huzuru, nesillerimizin geleceği, kurtuluşumuzun mimarı bizi afv edip cennete koyacak, günah işlersek cezalandıracak olan ALLAH cellecelaluhu nun dinine iman edin diyorum. Ben ALLAH 'ın emrini size iletiyorum.
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER 2 aylar önce
@Haydaaa ben İSLAM da huzur bulan biriyim. Herkese tavsiye ederim! Çünkü! Kalpler ancak ALLAH'ı anmakla huzur bulur! Rad 28
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER
Nasıl Gelip Geçti BUNCA SENELER 2 aylar önce
@Haydaaa din seçmekte özgürsün! Onda sorun yok bugün ülkenin yönetim biçimi laik sosyal hukuk devleti dir. Hiçbir özelliği uygulanmıyor olsada öyle! laik desen, laik değil çünkü müslüman nüfus fazla, sosyal desen sosyal değil çünkü çok fakir var zengin fakir arasında uçurum var, hukuk desen adaletsizlikten isyan etmeyen yok devletin ne olduğu belli değil kelime-i şehadet bilmeyen müslüman ım diyen insanların ülkesi gusül abdesti nin farzlarını bilmeyen müslümanların ülkesi acı ama gerçek bu 🤔 inşaAllah ŞERİAT ile yönetilen bir ülke oluruz ve dinimiz İSLAM'ın kaidelerine göre yaşarız. Devlet te KUR-AN ı hakim de yazdığı üzere hüküm eder. Huzur buluruz. Çocuklarımız gelecek nesiller ALLAH'ın emir ve yasaklarını bilen ve ona göre hareket eden nesiller olur. ALLAH'ın razı olduğu kullar oluruz inşaAllah!
Üç Kuruş 6. Bölüm Fragman
1:11
Çukur
görünümler 286 B
Çakılacak!!!
15:14
Avrasya Yatırım
görünümler 363 B
Masumlar Apartmanı 50. Bölüm Fragmanı
1:03
Masumlar Apartmanı
görünümler 1,4 Mn
rody dünyada - Hazan (Official Lyrics Video)
3:23
rody dünyada
görünümler 79 B
CNN TÜRK - Canlı Yayın ᴴᴰ
CNN TÜRK
görünümler 4 B
Формулы судьбы. Мохаммад Сидик Афган | Помоги себе сам (1992)
46:31
Советское телевидение. ГОСТЕЛЕРАДИОФОНД
görünümler 1 Mn
Apartment renovation. 1 year in 60 minutes. I do everything myself.
1:10:44
Павел Сидорик. Ремонт и Отделка
görünümler 13 Mn
Üç Kuruş 6. Bölüm Fragman
1:11
Çukur
görünümler 286 B
Çakılacak!!!
15:14
Avrasya Yatırım
görünümler 363 B
Masumlar Apartmanı 50. Bölüm Fragmanı
1:03
Masumlar Apartmanı
görünümler 1,4 Mn
rody dünyada - Hazan (Official Lyrics Video)
3:23
rody dünyada
görünümler 79 B
Baban olsaydı... - Aşk Mantık İntikam 24. Bölüm
4:32
Aşk Mantık İntikam
görünümler 1,1 Mn
AK Parti ve 20 Yıllık Ekonomisi
10:47
Yusuf Kayaalp
görünümler 353 B
Balloon Pop Racing Is INTENSE!
0:17
How Ridiculous
görünümler 79 Mn
Ankara Sağı Solu Kes ! (2.5 Milyon Abone Vlog)
41:15
Noluyo Ya ¿
görünümler 1,2 Mn
Üç Kuruş 6. Bölüm 2. Fragman
1:08
Çukur
görünümler 159 B