Ahmet Altan Kıraathane'de: Hapiste Yazılan Üç Kitap

  görünümler 108,919

KIRAATHANE İSTANBUL EDEBİYAT EVİ

KIRAATHANE İSTANBUL EDEBİYAT EVİ

Ahmet Altan stüdyo konuğumuz.

10 Eylül 2016'dan 14 Nisan 2021'e kadar tam dört buçuk yıl, zaman içinde birçok kez değişen iddialar, verilen ve bozulan mahkeme kararlarıyla özgürlüğünden mahrum bırakılan Ahmet Altan'la hapiste yazdığı üç yeni kitabı konuşuyoruz:

-- On dokuz denemeden oluşan ve otuza yakın ülkede yayımlanan, Ahmet Altan'a birçok ülkede ödül getiren Dünyayı Bir Daha Görmeyeceğim;

-- Günümüz Türkiyesinde geçen bir roman; dünyadaki ilk baskılarını Mayıs 2021'de İtalya'da, Eylül 2021'de ise Fransa'da yapan, halen İngilizce ve Almanca dahil birçok dilde baskı hazırlıkları süren ve Fransa'da Transfuges Dergisi'nin En İyi Avrupa Romanı Ödülü'nü kazanan, Prix Médicis dahil üç önemli edebiyat ödülünün de aday listesine giren Hayat Hanım;

-- Ve Ahmet Altan'ın son rötuşlarını bu yaz tamamladığı, yirminci yüzyıl başında Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenen bir diğer roman, Zarlar.

Ahmet Altan bu kitaplardan bölümler de okuduğu programda, üç kitabı ve cezaevindeki hayatı üzerine Yasemin Çongar'ın sorularını cevaplıyor.

Ahmet Altan: 1950 doğumlu. Yayımlanmış on bir romanı, sekiz deneme kitabı var. Edebiyatçılığının yanı sıra genç yaşlarından itibaren gazeteciliğin her kademesinde çalıştı. Yazıları nedeniyle birçok kez yargılandı. Kitapları ve gazeteciliği Fransa'da André Malraux, Almanya'da Geschwister Scholl ve Leipzig Medya Ödülü, İtalya'da Andrea Barbato Gazetecilik Ödülü, Türkiye'de Yunus Nadi Roman Ödülü ve Uluslararası Hrant Dink Ödülü dahil birçok ödüle değer görüldü. Eylül 2016'da başlayan tutukluluğu, Silivri Cezaevi'nde dört buçuk yıl sürdü. Önce Şubat 2018'de aldığı ağırlaştırılmış müebbed cezası, ardından bu cezanın bozulmasıyla verilen on buçuk yıl mahkûmiyet kararı Yargıtay tarafından bozuldu. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tutuklanmasının hak ihlali olduğuna hükmetti. Hakkındaki davalar sürüyor.

YORUMLAR: 521
Elbruz Erdoğan
Elbruz Erdoğan 14 gün önce
Kitap okuyan, kitap yazan ve felsefeyle iç içe olan '' yazar / entelektüel '' sohbetinin tadı bir başka oluyor. Belki sizlere biraz garip gelecek İbrahim Kalın'ı da dinlerken de benzer duygular içine giriyorum. Ne enteresan değil mi? Zıt düşünceler içinde olan karakterler bile bilgi ve felsefe dolu oldukları için muazzam sohbetlerin ve olayların tamda içine girebiliyorlar. Muazzam.
F. Azra Kutlay
F. Azra Kutlay Aylar önce
Denemelerini okuyup geldim...
şöyle ki
şöyle ki Aylar önce
sonunda görebildik ahmet altanı.daha çok röportaj vermeli siyasete dönmeli.
zeynep Zelyut
zeynep Zelyut Aylar önce
Metris çok soğuktu😥
Gülşen Uysal
Gülşen Uysal Aylar önce
dönemsel sancılar,edebiayata yansıması anlamaya çalışmak olumlu.aslında anlayamadığımız durumlar. yazılıp çizilse de yine anlayamayacağız.anlayamadığımızdan sadece yaşanılanları yazmış olanlardan okuyabiliriz.
Ada Näslh
Ada Näslh Aylar önce
Emre Öz
Emre Öz Aylar önce
Tek kelime kral.
Learning kids
Learning kids Aylar önce
Teşekkürler!....
Joseph Lion
Joseph Lion Aylar önce
Şaka maka, Ahmet bey Adam kalmak güzel birşey...
Joseph Lion
Joseph Lion Aylar önce
Sadece Adam...
Selma Caglar
Selma Caglar Aylar önce
Ahmet Altan kitaplarini kendi sesiyle podcast olarak yayinlamayi dusunur mu acaba? Bence muthis olurdu.
Lara Aslı Braden
Lara Aslı Braden 2 aylar önce
Ahmet Altan 'ın herhangi bir videosu var mi diye arama yapıyordum cogu gun ve bu videoya denk geldim, Ahmet Altan yine bildiğimiz Ahmet Altan, entelektuel manada da, fiziksel manada da, fiziksel olarak hic ama hic gerilememiş ve bir de 70 li yaşlarda olmasina ragmen ve enerjisi de yine bildiğimiz gibi, hakimlerin tayin vakası karşısındaki tutumları hakkındaki fikirleri de oldukca değerli. Hoşgeldiniz surreal dış dünyaya Ahmet Altan, sistem ve yaşanılanları eleştirirken bambaşka biri oluyor Ahmet Altan.
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Kalemine yüreğine sağlık Ahmet Altan
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Gerçekten tanışmak istediğim çok iyi bir yazar Ahmet Altan
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Ahmet Altan Silivri de iken yüreğimiz hep onunlaydı.Eminim hissetmiştir.Mükemmel bir yazar kendisi.Bu toprakların gururudur Ahmet Altan.Sağlıklar diliyorum kendisine
ZEYNEP OZTURK
ZEYNEP OZTURK 2 aylar önce
İşte benim kahramanım,korkusuz adam
Mkbl E
Mkbl E 2 aylar önce
👏👏👏👏👏
SAMSU
SAMSU 2 aylar önce
Hayatımda ilk defa bir insan görüyorum gibi hissediyorum
Ali Germinal
Ali Germinal 2 aylar önce
Ülkenin gelmiş geçmiş en mükemmel kendine has cesur adami yazarı seni çok seviyorum Ahmet Altan 👏👏✌️✌️
Hüseyin Kaya
Hüseyin Kaya 2 aylar önce
:)
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Düşünceler ve yazarlar ölümsüzdür
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Ahmet Altan gibi dünya çapında bir değerimizi ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması gerçekten büyük bir utanç ve insanlık suçudur.Ahmet Altan bize kattıklarıyla sonsuza dek bizimledir. Onunla gurur duyuyorum Onu çok seviyorum Daha çok uzun yıllar yazsın bizlerle olsun.
Nadiye Kartal
Nadiye Kartal 2 aylar önce
Öyle sevindim ki Ahmet Altan ı gördüğüme onu cook seviyorum.Düsüncelerini duruşunu ve direnişini.Sağlıklar diliyorum
Hissi kablel ve kalbel vuku
Hissi kablel ve kalbel vuku 2 aylar önce
Adamın hası, adam nasıl olur onu herkese göstermiş insan. Çok yaşa!
Habibe Topel
Habibe Topel 2 aylar önce
Çok güzel bir puroğram
Asim Tas
Asim Tas 2 aylar önce
👏👏👏
🇪🇸GRYLLOTALPA
🇪🇸GRYLLOTALPA 2 aylar önce
Bu adam yaşayan en güzel edebiyatçı ❤️❤️❤️
Ani Zorbaz
Ani Zorbaz 2 aylar önce
Sizi her zaman sevdim .Ahmet Altan.
Adalet Hiçyoktu
Adalet Hiçyoktu 2 aylar önce
Teşekkür ediyorum Yasemin hanım, çok güzel olmuş. Değerli dostlar, ben de 18 ay içerde kaldım. Doğrusu bizim dindarların, hele de “Hizmet” eri olduğunu zanneden mübareklerin, bela ve sıkıntılara bakış açısı ile Ahmet Altan beyefendinin bakış açısını karşılaştırınca çok şaşırıyorum. Hiç de iç açıcı değildi durum. Ağlayanlar, sızlayalar, birbirine saldıranlar, kendini tv seyrine salanlar ve daha neler ama maalesef çoğumuz girdiğimizden daha kötü çıktık. Karamsarım, biz mi dünyaya çeki düzen verecektik? Geçelim azizim, bizden ne köy olur ne de kasaba!!!
Bir Kişi
Bir Kişi 2 aylar önce
Bir yazar yazdığı sürece hayatta kalır. Bir çok kork yazara inat siz gerçekleri yazmaktan vazgeçmediniz,arkanızı dönmediniz siz de bizim Tolstoyumuzsunuz. Sizi çoook seviyoruz Allah size hayırlı uzun ömür versin yine yazın.
Halil Serbet
Halil Serbet 2 aylar önce
Ahmet hocam, yargıçların tayin için korktuklarını eleştirmek makul sayılabilir. Lakin hapishane korkuları eleştirilecek bir basit bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sizin kamu içinde çok fazla tanınmış olmanızdan, çok belli olur diye size fazla işkence yapılmamış olabilir. Lakin bir çok insanı hapishanede bir döve döve öldürüp veya bir şekilde yemeklere yavaş yavaş civa verip, insanları kısa zamanla kanser edip, hatta hastaneye bile gönderilmediğini duyuyoruz. Hapishaneden bir çok insanın öldüğünü bilmeyen kalmadı..!
Ahmed Ali
Ahmed Ali 2 aylar önce
Hep mazlumlarin yaninda durup.. zalimlerin yuzune zulumlerini haykiran bir adamsin….. seni seviyoruz
Mehmet
Mehmet 2 aylar önce
Allah sağlıklı uzun ömürler versin sevdikleri ve sevenleriyle beraber
Mehmet
Mehmet 2 aylar önce
Ahmet Altan diye yazılır adam gibi adam diye okunur👏👏👏👏
Jean Chenal
Jean Chenal 2 aylar önce
Ya$ayan efsane...Yasemin hanimi unutmadan...☺☺
Jean Chenal
Jean Chenal 2 aylar önce
☺☺
historian 1
historian 1 2 aylar önce
👍👍👍👍👍👏👏👏👏
bi basina
bi basina 2 aylar önce
Yasemin Çongar'da bu programı hazırlamak/yapmakla kendi kalitesini ortaya koydu. Ahmet Altan büyüktür bununla birlikte Yasemin Çongar da büyük bir değerdir.
Tarık Öztemel
Tarık Öztemel 2 aylar önce
Suna Türkiye de e kitap olsun yada normal basım kitap tedarik edilebilir mi
ÖZKAN SARGIN
ÖZKAN SARGIN 2 aylar önce
" Vatanı bir kadın memesine satarım " diyen bu zat değil miydi ?
FARUK YOKSYUZ
FARUK YOKSYUZ 2 aylar önce
AHMET BEY TÜRKIYEYE DÜNYAYA ADAM OLMAYI ÖGRETIYOR..
Servet Yılmaz
Servet Yılmaz 2 aylar önce
İsyan Günlerinde Aşkı okudum. Bence Altan iyi bir romancı degil.
Halim GÜVEN
Halim GÜVEN 2 aylar önce
Usta nin kalemini, gücünü, cesaretini çok özlemiştik...🙏🙏🙏
Recep Atici
Recep Atici 2 aylar önce
“Hapishane çok korkulacak, kişiliğinden haysiyetinden vazgeçeceğin bir yer değil” Bu söz inandığı, uğruna baş koyduğu davasını üç kuruşluk dünya menfatına satan ve böylelikle ‘düşkünler’ safında yerini alarak ‘Babıâli’de tozutanlardan’ olanlara direk mesajdır anlayana.
Joseph Ari
Joseph Ari 2 aylar önce
Ne guzel bir insansiniz. Amerika'dan selamlar. Belki de dunyayi hic gormeyecegim kitabinizi hemen aldim.
Nuran Şınık
Nuran Şınık 2 aylar önce
Sayın Ahmet Altanı tekrar görebilmek dinleyebilmek çok ama çok güzel. Hiç tanımadığım bir yazar, gazeteci, bir aydındı kendileri. Ben onu, kim olursa olsun, haksızlık yapıldığında, özgürlüğü alındığında, hep dimdik duruşuyla doğruları dile getirirken, gerçekleri korkusuzca söylerken tanıdım. Düşünce tarzını savunduğu şeyleri dahası sadece söylemeyip dediği şeyleri yapışıyla tanıdım. Bu ülkede farklı görüşleri birbirine öcü gibi gösteren bir tarz hakim. Sadece şunlar, sadece bunlar mükemmeldir cicidir. Hepsi Sa de ce kendilerini ( biricik)ve mükemmel bulurlar. Bence Sadece Aydınlarımızı, Ahmet Altanları çoğaltalım. Sizi özgür görmek çok güzel üstad.Bize Düşündürdükleriniz çok önemli. Zaten suçunuzda buydu bence 😊Emeğinize sağlık, eksiler artıya nasıl dönüştürülür canlı örneğisiniz. Bu toplumun sizlere ihtiyacı gittikçe dahada artıyor. Yazmanız gereken çoookkk yazılar var daha. Bence karanlıkları, Aydınların taşıdığı meşaleler aydınlatabilir ancak. Çalışmalarınızda şimdiden kolay gelsin b aşarılar, sevdiklerinizle birarada sağlıklı ve güzel zamanlar diliyorum. (Not:Sizin gibi yazarlar için çok zordur anlıyorum ama rica etsem sigaranızı sağlığınız ve bizim için azaltabilirmisiniz.☺️ Bizim o Aydına çok ihtiyacımız vardaaa.😊 🙏👋👏👏👏
Şahin Gündüz
Şahin Gündüz 2 aylar önce
Cengiz Çandar Ahmet Altan için aşağıdaki Tweett atmıştı "Başın hiç eğilmedi. Hep dimdik durdun. Dimdik çıktın. Yusuf yuvasında nasıl yatılır, oradan nasıl çıkılır, herkese örnek oldun. Hoş geldin Ahmet!" Ahmet Altan bu kadar güzel anlatılamazdı
scarce smith
scarce smith 2 aylar önce
👍👍👍
Tulay Can
Tulay Can 2 aylar önce
👏👏👏
Burnumun Diki
Burnumun Diki 2 aylar önce
Her zamanki gibi kendini o kadar güzel ifade etti ki, korkuyla, insanın herşeye alışmasıyla,4 duvar arasında bile kendine küçük bi çocuk gibi kurduğu hayal dünyası, kahramanlık hikayeleriyle kendini güçlendirmesi, direnmesi....Kendinden çok daha fazla hapise girmeyi hakedenler varken(soruları soran hanım mesela) Ahmet Altan'ın girmesi büyük talihsizlik velhasıl aşmış, çok şeyi arkasında bırakmış bir adam ama yasemin çongar hanımın şu halet-i ruhiyeyi, anlattığı hikayeleri, korkusuzluğu, kurmaya/yaşamaya çalıştığı hayal ve gerçek dünya bağlantılarını zerre anladığından şüpheliyim. Sevgiler saygılar Ahmet Altan, sizi seviyorum ve çok iyi anlıyorum.
Y N
Y N 2 aylar önce
Korkaklar Ahmet Altan dan neden nefret ettikleri anladım , çünkü korkusuz birini görünce ne kadar aşağılık olduklarını anlıyorlar …
Y N
Y N 2 aylar önce
Ahmet Altan I gördüğüme çok sevindim !!!bilsin isterim onun için ve halen hapishanedeki suçsuz tutuklular için hemen hemen her gün dua ettim
Filiz Arslan
Filiz Arslan 2 aylar önce
Bu kitaplarin Turkçe versiyonlarina pdf olarak nasıl ulaşılabilir ?
Bekir Sahintürk
Bekir Sahintürk 2 aylar önce
Saygı ve Selamlar
Necati DOĞRU
Necati DOĞRU 2 aylar önce
Bazı insanlar vardır yaşadıkları ülkeye büyük gelirler. Ülke taşıyamaz o insanları. Onlar büyüklenmeden kendi yollarında çekinmeden, yorulmadan yürür giderler. Ardlarından gelen var mı diye dönüp bakmadan. O insanların talihine imrenir O'nu anlamayanlara da hayıflanırım. İmrenilen insan olmak çok güzel...
Canan Buffo
Canan Buffo 2 aylar önce
Fnac da kitabın birisi 7 euro 20 cent, diğeri 22 euro. Birinci 2019 Andre Malraux ödüllü.
Abdullah Selam
Abdullah Selam 2 aylar önce
İşte Ahmet Altan! Hayati Bey diyesim geliyor kendisine. Yaşadı ve yaşıyor hayatı tüm yönleriyle. İyi ki varsın Ahmet Altan.
hikmet çetin
hikmet çetin 2 aylar önce
Son 46 yılımın en çabuk geçen 102 dakika 13 saniyesiydi. Asırlarımızı özetledi...
hikmet çetin
hikmet çetin 2 aylar önce
Muhteşem yılkı... Yasemin hanım cesur adamı konuda tutmakta zorlanıyor...
Umut Arat
Umut Arat 2 aylar önce
ADAM
Müzik Artı
Müzik Artı 2 aylar önce
Seni sevmiyorum derken bile o kadar çok seviyordum ki.
pülümür
pülümür 2 aylar önce
Iyi yazar olsan da iyi insan deglsin fasizmin sözcusu
mehmet fatih Arvs
mehmet fatih Arvs 2 aylar önce
Güzel bir insan
bi basina
bi basina 2 aylar önce
Bir Emile Zola ile dünya değişir mi bilmem ama insanlara ''insan bu'' diye anlatacağın örnekler görmek yaşama ümidini arttırıyor
Ali Dilek
Ali Dilek 2 aylar önce
Keşke hiç kesmeden bıraksanız da konuşsun sayın Altan!
Ehmed  Bewege
Ehmed Bewege 2 aylar önce
Kitaplari Kürtçeye de çevrilsin. Kurmanci lehçesine yani.
RABİYA Kardeniz
RABİYA Kardeniz 2 aylar önce
Bazı korkaklar yüzünden bazı cesurlar yıllarını heba ediyor....
Selviye Koc
Selviye Koc 2 aylar önce
Zevkle izledik tebrikler
Coğrafi Konum
Coğrafi Konum 2 aylar önce
Tek kelimeyle muhteşem ve faydalı bir sohbet, teşekkürler...
nurdan y
nurdan y 2 aylar önce
Ahmet Bey İ çok seviyorum
Ugur Aker
Ugur Aker 2 aylar önce
Olduğu gibi görünen adamlardan , çok hürler var adet edindikleri alaverelerle dalaverelerle gerçekte manen mahpuslar...
Ugur Aker
Ugur Aker 2 aylar önce
Hürriyetine aşık olmak ve cesaret , insanı hayvanlıktan kurtarıyor.
Bunyad Kiziltan
Bunyad Kiziltan 2 aylar önce
"Cesurların ayakları dayanmak, korkağın ayakları kaçmak içindir" (Hz. Ali)
Abdurrahman Kart
Abdurrahman Kart 2 aylar önce
Ben de Silivri ceza evinde gençleştim. Bol bol kitap okudum, yabancı dil öğrendim. Bu sürecin meyvelerini ilerde toplayacağız.
Murat Örkün
Murat Örkün 2 aylar önce
İlk 10 dk acaba Ahmet Altan konuşacak mı diye tereddüt ettim :)
Ceveddi Erdomi
Ceveddi Erdomi 2 aylar önce
Içme şu sigarayı baba ya
A sen
A sen 2 aylar önce
Harika keyifli, içtenliğiyle bizi de masanın diğer tarafında oturuyormuşuz gibi hissettiren bir söyleşi olmuş. Hocam Zarlar'ı yazmak da mı bir kumardı diyorsunuz 😉
Filiz Kurtaran
Filiz Kurtaran 2 aylar önce
👏🏻👏🏻👏🏻
Semra Demir
Semra Demir 2 aylar önce
Kıskandım Hayat Hanımı 😞
aydin ayaydin
aydin ayaydin 2 aylar önce
Fransızlardan aldığınız o kuvvetli övgüler romanınız ile ilgili değil. Bu ülkeye sövdüğünüz ve düşmanlık yaptığınız için.
Vanessa Kerr
Vanessa Kerr 2 aylar önce
Sayin Ahmet Altan, iyi ki varsınız. Sizi cok seviyoruz. Lütfen bizi kendinizden mahrum etmeyin🙏🌸
İsmail Nevzat Akpınar
İsmail Nevzat Akpınar 2 aylar önce
Üç kitabı değil de, Altan'ın entelektüel değişimini de anlatan bir sohbet dinlemek isteriz. Çok anlatacak birikimi vardır mutlaka. Bu video iyiydi ama az bilgi veriyor izleyene.
İlyas Düzgün
İlyas Düzgün 2 aylar önce
Güzel bir proğram oldu. Kitapları Türkiye'de kitapcı raflarında görmek dileğiyle...
lezgin kayran
lezgin kayran 2 aylar önce
Çok geçmiş olsun
Ehmed  Bewege
Ehmed Bewege 2 aylar önce
Sesini duymak iyi geldi Ahmet Altan.
lezgin kayran
lezgin kayran 2 aylar önce
Sayın Ahmet altan bu ülkenin vicdanıdır.
lezgin kayran
lezgin kayran 2 aylar önce
İyi yayınlar
Gul Telefon
Gul Telefon 2 aylar önce
wow
Murat x
Murat x 2 aylar önce
Ne aci, nobel adayi yazar, tutuklanmamak icin sansini tv de kullanmiyor youtube de kullaniyor. Ironi yapilsa da akla gelmesi ne kötü! Sagligi ve morali iyi Altan kardeslere ülkenin cok ihtiyaci var.
Sohn von Adam Mensch
Sohn von Adam Mensch 2 aylar önce
Helâl olsun Ahmet Altan!
Emine Dokur
Emine Dokur 2 aylar önce
Vicdanının sesini dinleyen Ahmet Altan...
Celebi
Celebi 2 aylar önce
"Beni hapse koyabilisiniz ama beni hapiste tutamazsınız. Bütün yazarlar gibi bende duvarları geçecek bir sihre sahibim. Ben bir yazarım ne bulunduğum yerdeyim ne de bulunmadığım yerdeyim. Beni nereye kapatırsanız kapatın ben zihnimin sinirsizliginda kanatlanır bütün dünyayı dolaşırım. Ayrıca benim dünyanın dört bir yanında, çoğunu tanımadığım, dostlarım var. Benim yazımı okuyan her göz, benim sözlerimi tekrar eden her ses, küçük bir bulut misali, elimden tutup ovaların, pınarların, ormanların, denizlerin, şehirlerin, sokakların üzerinden uçurur; beni evlerine, odalarına konuk ederler. Boylece bir hapishane hücresinde bütün dünyayı dolaşırım.” Ahmet Altan
Ahmet Emre İnan
Ahmet Emre İnan 2 aylar önce
Adam yatmış, çıkmış, gelmiş, o kadar anlatmış; sonra tutup bizden özür diliyor. Kendimi yerin dibine geçmiş gibi hissediyorum...
§elma Sönmez
§elma Sönmez 2 aylar önce
YENİ KİTAPLAR TÜRKİYE DE YOK VE NE ZAMAN ÇIKACAK ?
§elma Sönmez
§elma Sönmez 2 aylar önce
NE ZAMAN PİYASAYA ÇIKACAK MERAKLA BEKLİYORUM...
Celebi
Celebi 2 aylar önce
"Ben insanların cehaletiyle ovunulmesini ilk defa görüyorum " A.Altan
Celebi
Celebi 2 aylar önce
Hayat Hanım in ingilizcesi varmı?
Zekayi Çakan
Zekayi Çakan 2 aylar önce
Zevkle dinledim.
mehmed ebyaz
mehmed ebyaz 2 aylar önce
Ahmet Altan demek kalite demek, insanı anlama gayreti demek, ciddi betimleme kabiliyeti demek, her devirde zulmün karşısında olmuş bir entelektüel demek…
Zekayi Çakan
Zekayi Çakan 2 aylar önce
Ahmet Altan bitmez.
Zekayi Çakan
Zekayi Çakan 2 aylar önce
Adam gibi adam kalemine sağlık.
Tanıl Bora Kıraathane'de: "Politika, Düşünce ve Kalite"
1:27:25
KIRAATHANE İSTANBUL EDEBİYAT EVİ
görünümler 16 B
Yasak Elma 122. Bölüm Fragmanı
0:46
Yasak Elma
görünümler 4,1 Mn
ŞAKA DEĞİL DOLAR 20 DİYORUM l SELÇUK GEÇER
23:45
Selçuk Geçer
görünümler 208 B
BEKARLIK | Harbi Hayatlar | Röportaj Adam
11:11
Röportaj Adam
görünümler 1,6 Mn
YENİ EVİM SONUNDA BE!
27:08
Enes Batur
görünümler 1,8 Mn
Timur Soykan | MAFYA DEVLETLEŞMİŞ!
1:39:32
Sedef Kabaş TV
görünümler 21 B
Webinar mit Wolf-Dieter Storl: Die alte Göttin und ihre Pflanzen im goldenen Herbst
1:32:00
Penguin Random House Verlagsgruppe GmbH
görünümler 758 B
Deleuze ve Guattari Minör Edebiyattan Ne Anlıyordu?
1:39:03
KIRAATHANE İSTANBUL EDEBİYAT EVİ
görünümler 1 B
KAĞIT FLÜT | ASIM YILDIRIM
8:11
Asım YILDIRIM
görünümler 52 B
Çetin Altan | Portreler | Tek Parça
47:57
Sedef Kabaş TV
görünümler 19 B
Murat Belge Kıraathane'de: "Türkiye'nin Kültür Savaşı"
1:37:22
KIRAATHANE İSTANBUL EDEBİYAT EVİ
görünümler 7 B
Yasak Elma 122. Bölüm Fragmanı
0:46
Yasak Elma
görünümler 4,1 Mn
ŞAKA DEĞİL DOLAR 20 DİYORUM l SELÇUK GEÇER
23:45
Selçuk Geçer
görünümler 208 B
BEKARLIK | Harbi Hayatlar | Röportaj Adam
11:11
Röportaj Adam
görünümler 1,6 Mn
YENİ EVİM SONUNDA BE!
27:08
Enes Batur
görünümler 1,8 Mn
Kardeşlerim 30. Bölüm @atv
2:20:02
KARDEŞLERİM
görünümler 4,4 Mn