Daha mutlu bir hayat için 20 kural (10 dakikada yenilen)

  görünümler 234,468

Hikmet Anıl Öztekin

Hikmet Anıl Öztekin

Gün önce

Daha mutlu bir hayat, daha iyi bir hayat sanırım hepimizin aradığı bir şey. Kime sorsak en çok istediği şey, en temel ihtiyacı bu.
Çocukluktan beri bize öğretilen şey şurda bir şey var, orda değil sende olursa mutlu olacaksın. Bu sebeple de sürekli oradaki için hedefler koyduk kendimize çünkü varırsak mutlu olucaz. Bu zihni meşgul etmek dışında pek bir işe yaramıyor geçici mutluluk dışında bir işe yaramıyor o hedefler. Vardığımızda mutlu olmayan hedeflere neden koşuyoruz öyleyse? Bu koşturmanın sebebi ne? Topluma uyum sağlamak. Evet kesinlikle başka bir sebebi yok bence. Yaptığımız şeylerin çoğunun tek sebebi sürüye uyum.
Bildiğimizi sanıp hep unuttuğumuz şeylerin üzerine de çalışmalıyız bence ve bugün 20 fikir toparlayıp sizle paylaşmak istedim.
Daha mutlu bir insan olmak, daha iyi bir insan olmak, Kaliteli bir hayat nasıl mümkün olabilir? Kaliteli hayata ulaşmak, kaliteli yaşamak, kaliteli bir insan olmak. Birini mutlu etmek, birini mutlu etmek için yapılabilecek şeyler? iyi bir duruma girmek.
-
S o s y a l M e d y a
📷 / hikmetaniloztekin
🐥 / hikmetaniloztekin
K i t a p
📌 Kitaplarım: bit.ly/3apiW5U
📚 Kitap önerilerim (120 kitap): app.hps.im/d7ct/1e950623
E k i p m a n
📽 Video ekipmanlarım: app.hps.im/d7ct/a3842dae
🏄🏻‍♂️ Spor ve egzersiz saat önerileri: app.hps.im/d7ct/ead12b78
D e s t e k V e r
🎴Kanala destek: bit.ly/AileyeKatıl
M ü z i k
🎧 Kanal müzikleri 1 bit.ly/videomüzikleri
📻 Kanal müzikleri 2 bit.ly/Videomuzikarsivi
B ü l t e n
🗞 Her pazar harika bir mail almak ister misin? 100.000 kişinin arasına katıl (en altta mailini eklemen yeterli) www.hikmetaniloztekin.com
B i r k a ç Ö n e r i
💶 Avrupada para transferi için kullandığım uygulama: wise.com/invite/u/hikmetoe9 (4.250TL ücretsiz transfer linki)
D i ğ e r K a n a l
🍿 RESET: bit.ly/RESETshorts
🪴 O (yakında): bit.ly/sennuroztekin
K u r u m s a l
www.hikmetaniloztekin.com
haoajans@gmail.com

YORUMLAR: 734
@maryamiva7254
@maryamiva7254 Yıl önce
"Unutma: Her şampiyon bir zamanlar pes etmeyi reddeden bir yarışmacıydı." ~ Rocky Balboa
@Yusuf-lv3mf
@Yusuf-lv3mf Yıl önce
Waoow
@din3461
@din3461 Yıl önce
Efso soz🥵
@ismailnazmitaser6935
@ismailnazmitaser6935 Yıl önce
Kaçıncı filmde söylüyor bu sözü?
@uyatbahasyo677
@uyatbahasyo677 Yıl önce
@@Yusuf-lv3mf Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
@uyatbahasyo677
@uyatbahasyo677 Yıl önce
@@din3461 Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
@edanurerkan9847
@edanurerkan9847 Yıl önce
1.Anı yaşamayı öğren 🌸 2.Kendinle mutlu olmayı öğren 🤩 3.Başarısızlık Kelimesini tanımla 🏆 4.Kötüyü düşünmeyi bırak 🤦🏻‍♀️ 5. Ne istediğine odaklan (Kırmızı Ağaç❤️ 🌳 ) 6.Geçmişinle barış ✌️ 7.Duygularının kölesi olma 🍄 8. Her şeyi kontrol etmeye çalışma 🧚🏼‍♀️ 9. Değerli olan deneyimdir 🔬 10. Artık her gün, önemli bir gün 💪🏻 11.Dünyanın en basit kuralı (sevmediğin şeylerin sayısını azalt, sevdiğinin arttır)👼🏻 12.Beklentisiz gülümse ☺️ 13.Her gün şükür alıştırma yap 🙏 14.Her güne güzel şeyler olacak gibi başla 🕊 15.Başkalarını boşver artık 😉 16. Konfor alanından çık 🙋🏻‍♀️ 17.Önce başarı mı mutluluk mu ? 👻 18.Tutkunu bul 🧐 19 Gercek amacını bul 🥰 20. Affetme alıştırması yap. 💞
@aa-lw7jf
@aa-lw7jf Yıl önce
Teşekkürler🌸👍
@serdaroz8255
@serdaroz8255 Yıl önce
Özet bilgiler için teşekkürler...
@jeongininkremalekmegi7395
@jeongininkremalekmegi7395 Yıl önce
@@birvarmsbiryokmus9539 15. Maddenin açıklamasını dinledin mi? Eğer anlayarak dinleseydin aslında o kelimenin neyi kast ettiğini ve ne kadar gerekli bir sözcük olduğunu anlardın. Bazen toplum baskısında ezildiğimizde tutunacak yerimiz olmaz, iyice dibe vurmaya başlarız. Bu durumda demek istediği şey tutunacak yer aramayın gücü kendinizde bulup toplumu umursamayındı. Şahsen o kelimeden başka bir tabirin bu kadar etkili olacağını sanmıyorum.
@ZaurMammadli
@ZaurMammadli Yıl önce
Tesekkurler :)
@uyatbahasyo677
@uyatbahasyo677 Yıl önce
@@aa-lw7jf Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
@hikmetaniloztekin
@hikmetaniloztekin Yıl önce
En iyi yapabildiğiniz ve yapamadığınız maddeleri yazın :)
@vincentvangogh1523
@vincentvangogh1523 Yıl önce
:')
@suphesizrabbimsabredenlerl9399
@suphesizrabbimsabredenlerl9399 Yıl önce
Kendimi çok seviyorum.ÖFKEME HAKİM OLAMİYORUM.
@maynakbirmaynak7996
@maynakbirmaynak7996 Yıl önce
En iyi yapabildiğim insanların düşündüklerini söylediklerini umursamamak Yapamadığım bazı kötü şeylerde kendimi harap etmem 😔
@gulsenkecici6128
@gulsenkecici6128 Yıl önce
En iyi yapabildiğim ve çok sevdiğim şey okuduğum öğrendiğim bilgileri başkalarıyla paylaşmak araştırmak öğrenmek gelişmek için. Ayrıca "Ne için varsan onun için yaşa" belirttiğiniz gibi yaşam gayemiz olan Allah'ı daha iyi tanımak ona daha yakın olmak hayatı anlamak yarattıklarına şahit olmak... onun güzelliğine keyfine varabilmiş olmak şükürler olsun. Ki bunu sizin paylaşımlarınizla, bizlere sağlamış olduğunuz güzel bakış açıları ile muhteşem yararlı videolarınız ile daha da güçlendirmek muazzam bir mutluluk büyük bir kazanç.Sizin ailenizin içerisinde olmaktan dolayı cok mutluyum herkese tavsiye ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki sizin gibi insanlar var tümmmm kalbimle sonsuz teşekkürler ediyorum. Az önce son kitabınızı büyük heyecanla okuyordum Çok kısa bir ara vermem gerekti bugün mutlaka inşallah bitecek. Emeğinize kaleminize gönlünüze sağlık İyi ki varsınız Hikmet Anıl Öztekin Bey. Allah sizden Milyonlarca kez razı olsun Allah'a emanet olun
@kakanyyazallaberdiyev5375
@kakanyyazallaberdiyev5375 Yıl önce
En iyi yaptığım ya da yapamadığım şey olarak mükemmeliyetçi biri olduğumu yazabilirim. Çünkü beyaz veya siyah olarak bakıyoruz bu hayata. Beyaz olanlar en iyi yapabildiğimiz şeyler olsun siyah olanlar ise yapamadığımız şeyler olsun. Ama ne yazık ki siyahlar daha ağır basıyor şimdilik benim hayatımda. Bu mükemmeliyetçi olmaktan kurtulduğum an ani yaşamaya başlayacağımı umuyorum
@user-bp4me6vp2x
@user-bp4me6vp2x Yıl önce
Biliyorum şu an zor dönemlerden geçiyorsun ama sabret. Rabb'in seni hiç hesap etmediğin yerden çiçeklendirecek.. “Çünkü senin güzel duaların var..”
@latifecolgcen8162
@latifecolgcen8162 Yıl önce
Tanrı'nın iyi insanlar için güzel planları vardır. 🙏 "NE İÇİN VARSAN O'NUN İÇİN YAŞA" 🍂
@uyatbahasyo677
@uyatbahasyo677 Yıl önce
@@latifecolgcen8162 Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
@anfemehmed813
@anfemehmed813 Yıl önce
Amin
@user-bp4me6vp2x
@user-bp4me6vp2x Yıl önce
Duâ etmeye niyetlendim, “Allah'ım” deyip kalakaldım. İnancım o ki, dile dökemediklerimden de haberdar olansın. Sükûtuma merhâmet edip, gönlümdeki yüklerden âzâd et beni..
@maryamiva7254
@maryamiva7254 Yıl önce
Aminn..
@seymaseyma5219
@seymaseyma5219 Yıl önce
Bilmiyom hayat bana ne gösterecek çok yoruldum yaşadıklarımdan hakemde yalıtım bilmiyom çok ürkek oldum hafif ten herkez den kendinden ürküyom beynimi degiştirmek istiyom
@feyza9426
@feyza9426 Yıl önce
Aminn
@esma6385
@esma6385 Yıl önce
Amiin
@BiliminOtesinde
@BiliminOtesinde Yıl önce
Hikmet Bey, Yorumum binlerce yorum arasında kaybolup gidecek ama tüm ictenligimle sizden şunu rica ediyorum: Temel fizik kanunlarını veya kimya kanunlarını açıklayıcı kısa videolar yapar mısınız? İnanın onlarca sene okuduk, kafamızı yüzlerce formülle doldurduk ama bircogumuz hala elektron, proton denince afalliyoruz. Çok şey biliyoruz ama aslında hiçbir şey bilmiyoruz. İşlerin temellerini kavrayamamışız çünkü. O yüzden bu tarz videolar inanın çok büyük fayda sağlayacaktır. Saygılarımla,
@koseoghlu
@koseoghlu Yıl önce
Sorun formüllerde değil aslında. Formüllerin nasıl çalıştığını kavramak gerekiyor. Eğitim sistemi bunu öğretmiyor.
@yahyamercankurman1697
@yahyamercankurman1697 Yıl önce
@@koseoghlu TRshow da çalış .Değerli hocalarımız anlatıyor .
@makarons8103
@makarons8103 Yıl önce
1-Anı yaşamak geçmişe nağlı kalmamak 2-kendimizle mutlu olup vakit geçirmek 3-başarısızlık kelimesini yeniden tanımla 4-kötüyü düşünmemek 5-ne istediğimize odaklanmak 6-geçmişimizle barışmak 7-duyguların kölesi olmamak 8-herşeyi kontrol etmeye çalışmamak 9-değerli olanın deneyim olması 10-artık hergün önemli bir gün 11-dünyanın en basit kuralı-sevmediğin şeyleri azalt sevdiklerini çoğalt 12-beklentisiz gülümse 13-hergün şükret 14-hergün güzel şeyler olacak gibi hisset 15-başkalarını boşver (küfürlü yazmış 🙄) 16-yoruldum gerisini siz izleyin :))
@mustafaaa1
@mustafaaa1 Yıl önce
Aslında s1ktir etmek diğer küfürler gibi olmayabilir en azından bu şekilde kullandığında. Sadece bosverin daha motive edici biçimi(bence)
@seymaseyma5219
@seymaseyma5219 Yıl önce
Aynen öyle mutmain degiliz
@seymaseyma5219
@seymaseyma5219 Yıl önce
Duygular sürekli degildir kaç degil e olanagı var acaba
@arya_shar
@arya_shar Yıl önce
16-Konfor alanını terk et 17-Önce başarı mı mutluluk mu istiyorsun? 18-Tutkunu bul 19-Gerçek amacını bul 20-Affetme alıştırması yap Hepsi bu kadar🤗
@furkanbahcavan
@furkanbahcavan Yıl önce
Arkadaşlar mevcut durumumuz ne olursa olsun gerek bireysel gerek toplumsal vaziyetimizi bizim dışımızda kimse düzeltemez. Ama daha fena hale getirmek için birçok alternatif vardır.
@sarpapatya1840
@sarpapatya1840 Yıl önce
İYİ Kİ VARSIN ANIL ABİ TRshow DE KIYMETİ BİLİNMESİ GEREKEN SAYILI KİŞİLERDENSİN, BİZE KAZANDIRDIĞIN O KADAR GÜZEL ŞEYLER VAR Kİ...
@fatmanurkarakus1121
@fatmanurkarakus1121 Yıl önce
En iyi yapabildiğim şey insanları gözlemleyip dünyaya ne kadar bağlı olduklarını görüp şaşırmak ve dünyaya çok bağlanmamak galiba en iyi yapamadığım şeyde insanlara ayak uyduramamak ama bu beni üzmüyor. Çünkü Hikmet abi seninde dediğin gibi kendimle mutlu olabiliyor ve bunu yalnızlık olarak görmüyorum.
@carpediem-13
@carpediem-13 Yıl önce
👏
@remkrasnc8204
@remkrasnc8204 Yıl önce
Topluma ayak uydurmadığım için benimle dalga geçiliyor ancak bu benim umurumda olan bir konu değil tıpkı senin olduğu gibi
@fatmanurkarakus1121
@fatmanurkarakus1121 Yıl önce
@@manco2822 gerçekten mi? İlginç . Tatlı bir tesadüf ☺
@fatmanurkarakus1121
@fatmanurkarakus1121 Yıl önce
@@remkrasnc8204 aynen 👍
@remkrasnc8204
@remkrasnc8204 Yıl önce
@@fatmanurkarakus1121 👍👍👍👍👌👌👌
@gul_l
@gul_l Yıl önce
Iyilikler gelmiyor diye şikayet etmek yerine kötülüklerin gitmesine izin verin ki iyiliklere yer açılsın... ☘
@ilkbahar2693
@ilkbahar2693 Yıl önce
Mutlu olduğum için başarılı oluyorum. Bu çok önemli diye düşünüyorum. Rabbimin ihsan ettiği herşey mutlu hissetmeme sebeptir.
@semrahesen
@semrahesen Yıl önce
"Dünyanı dəyişdirə bilmirsinizsə, dünyanızı’ dəyişdirin. 🪐" © Stefan Zweig 🗽
@amrahjafarli4747
@amrahjafarli4747 Yıl önce
🐝🙏
@orxanismaylzad5759
@orxanismaylzad5759 Yıl önce
👍
@kedilerimindunyas8070
@kedilerimindunyas8070 Yıl önce
Doğru
@nefisetaskin3139
@nefisetaskin3139 Yıl önce
Anıl abi teknoloji ve dünya nereye gidiyor ,bizi neler bekliyor ,kendimizi bu konular hakkında nasıl geliştirebiliriz. Bu konular hakkında video çekersen çok seviniriz 🙂
@gunlukburctavsiyeleri597
@gunlukburctavsiyeleri597 Yıl önce
"Insanlar mutlu olmak için yanına gelenleri diğil, mutlu olmuş bir şekilde yanlarına gelenleri severler"
@leylaturan6952
@leylaturan6952 Yıl önce
Bazı şeyleri artık önemsemenin vakti geldi... 9.01.2022🌸
@meryemcelik4653
@meryemcelik4653 Yıl önce
👏👏👏✨
@mervenur9625
@mervenur9625 Yıl önce
Mutluluğu başarının sonuna alırsak bu kendimize yaptığımız bir kötülük olur, şöyle başarırız ve mutlu oluruz başka bir hedef için çabalarız başarırsak yine oluruz bu bizim mutlu olma süremizi kısa tutar zaten bir kere geliyoruz dünyaya mutluluk hep olmalı yanında da başarıyı getirmeli🙃
@havaesmen5854
@havaesmen5854 Yıl önce
" Kendin ol " kimseyi taklit etme , kendi özgün düşüncelerini hayatına geçir. " Ben başarılı olunca çok mutlu oluyorum " başarılı olunca bir şey bilince yapınca özgüvenim geliyor.
@amanbagtarazweliyewa8203
@amanbagtarazweliyewa8203 Yıl önce
Önce mutluluk zaten her şeyi (başarıyı) mutlu olmak (sürdürmek) için istiyoruz iç sesim: mutlu oldugum için başarılı olabiliyorum yine daha mutlu olmak için başarılı olmak istiyorum mutluluk mühim arkadaşlar bazı yerde veya yerlerde çoğul kullandıgım için kendi adına yaz diyorsanız kendiniz o çoğulda ( -) eksi tutabilirsiniz yorumumu beğendiyseniz beğenmeyi söylemek istediğiniz bir şey varsa yorum bırakmayı unutmayın:)
@meryemcelik4653
@meryemcelik4653 Yıl önce
👏👏👏😊
@Haattiiccee
@Haattiiccee Yıl önce
🌸🌸🌸
@mehmetleventucar3829
@mehmetleventucar3829 Yıl önce
Hedef belirlemenin amacı oyunu kazanmaktır.Sistem inşa etmenin amacı ise oyunu oynamaya devam etmektir.Gerçek uzun vadeli düşünme tarzı, hedefsiz düşünmektir. ( James Clear)
@mustafaaltun1221
@mustafaaltun1221 Yıl önce
Kitabını okuduktan sonra söylediklerini daha iyi anlıyorum. Ne için varsan onun için yaşa
@ceylanyildirim6920
@ceylanyildirim6920 Yıl önce
Bence başarı ve mutluluk arasında bir öncelik yoktur başarı = mutluluk çünkü ikisi birbirlerine bağlıdır olaylara ve durumlara göre başarı ve mutluluk sıralamaları yer değiştirebilir...
@mavigokyuzu2809
@mavigokyuzu2809 Yıl önce
Ne yaparsan yap şu iki acıyı çekeceksin : birincisi disiplin acııs, ikincisi pişmanlık acısı. Seçim senin elinde
@Naifbirblog
@Naifbirblog Yıl önce
Kendimi geliştirmeye bayılıyorum senin sayende teşekkür ederim Hikmet abi. hem duygusal hem ruhsal hem ruhen hemde bedenen çok faydalı oluyor
@asiyeyldrm9021
@asiyeyldrm9021 Yıl önce
💖💖💖
@LeylaSahin-vd3nt
@LeylaSahin-vd3nt Yıl önce
"Başarılı olduğum için mutlu oluyorum."
@zeynepkelesoglu3292
@zeynepkelesoglu3292 Yıl önce
Başarılı olursam eğer mutlu olurum. Bana mutluluk veren şey başarılı olmak. Ama bu sıralar mutlu olmak için hiçbir sebebim olmadığı gibi başaracak bir durumlarım da yok, öyle boşluktaymışım gibi yaşayıp gidiyorum. Bu tarz videoları izlemeye baya önce niyetlenmiştim ama ne yazık ki o boşluk hissi her hücremi kağladığı için bugüne nasip oldu. İnşallah bu karamsar düşüncelerimden tez zamanda kurtulur da pozitif bir insan olurum. :)
@gulhandaggul9893
@gulhandaggul9893 Yıl önce
Emeklerinize sağlık hocam bize ve tüm insanlara katkılarınız için ne kadar teşekkür etsek azdır 🙏Video da bir soru sordunuz önce başarı mı yoksa mutluluk mu dediniz benim belirlediğim hedeflere göre önce başarı çünkü ben başarılı bir öğrenci,başarılı bir evlat ve başarılı birey olursam zaten mutlu olmuş olurum,kendi fikrim bazıları katılır veya katılmaz onu bilemem.
@YSBB
@YSBB Yıl önce
"Her eseri okuyun anlamak için okuyun aldanmak için değil; okuduğuuz eser sizi aydınlatıyor mu yoksa aldatıyor mu?" ABDULKADİR DURU
@emineozan3586
@emineozan3586 Yıl önce
👍👏🤲
@kubraceylan8973
@kubraceylan8973 Yıl önce
Başarı yolun sonucudur mutluluk ise yolun kendisidir. İnsan yolun sonuna değil yolun kendisine odaklanırsa mutluluğu yakalar ve başarı da kendiliğinden gelir. Yani insan mutlu olursa başarıya ulaşır.
@ozgurmutlu1999
@ozgurmutlu1999 Yıl önce
2022'ye girdiğimden beri kendime bu sene daha iyi olacaksın sözü verdim ve hem anı yaşamaya o an ile mutlu olmaya hem de hedeflerime doğru yürümeye başladım ki diğer kuralları da aynı şekilde uyguluyorum bu şekilde hayat çok daha güzel geliyor en önemlisi de başkalarını boşvermek.
@dilarad.5991
@dilarad.5991 Yıl önce
İncelikli olan her şey mutluluk veriyor. Mutlu olmak hayattaki en güzel ve en basit şey fakat basitliği hayatımızla içselleştirdiğimizde mutluluk geliyor. Dünyada sevilebilecek o kadar fazla şey var ki...
@Srht5211
@Srht5211 Yıl önce
👏🌿🍂🌼
@berguzarboz5831
@berguzarboz5831 Yıl önce
2022 yılı kalplerin uyanışının bol olduğu bir yıl olması dileğiyle . "ARTIK HER GÜN, EN ÖNEMLİ GÜN !"
@isaavclar5153
@isaavclar5153 Yıl önce
Vakit geçip geri gelmeyendir.” Öyledir. Ve çok kıymetlidir...
@Bismillah.2306
@Bismillah.2306 Yıl önce
"Kaybedecek tek bir günümüz bile yok"
@rhimmmmdova7227
@rhimmmmdova7227 Yıl önce
Söylenildiği kadar kolay olsaydı dünyada mutsuz insanlar hiç olmazdı sanırım....
@gunelbabayeva4504
@gunelbabayeva4504 Yıl önce
Hocam ben başarılı olduğumda,çalıştığımda mutlu oluyorum.Sonra o mutluluk başka başarılara kapı açıyo ve bu döngü böyle gidiyo.Video için teşekkür ederim🦋💙
@serkaniscimen4508
@serkaniscimen4508 Yıl önce
Ne için varsan, O'nun için yaşa..
@mehmetemininiz
@mehmetemininiz Yıl önce
Bu konuyu daha derinlemesine düşünebileceğiniz ve mutluluğa ulaşmada rehber olabilecek bir kitap önermek istiyorum; -The secret-sır
@ayseguldemir5641
@ayseguldemir5641 Yıl önce
👍
@kubrakosedag1119
@kubrakosedag1119 Yıl önce
Mutlu olabilmek, mutluluk anında kalabilmektir başarı🌿
@hilalkucukler1449
@hilalkucukler1449 Yıl önce
Bence mutlu olan başarır. Çünkü başaranlar parası, mevkiisi olanlar değil içinde motivasyonu, başarma isteği olan ve bu hayale sımsıkı sarılan yani aslında kendi kendine yeten, mutlu olan insanlardır. Başarmak da mutluluk getirir elbet. O da mutluluğumuza mutluluk katar. 😅😊
@olumlucan7014
@olumlucan7014 Yıl önce
🌼🌼🌼
@havindemircan9194
@havindemircan9194 Yıl önce
"Ama bilmiyorlar ki ihanet edenler , gün gelecek yine ihanet edecekler." °●CUMALİ ÖZCAN●°
@yasinevrim
@yasinevrim Yıl önce
👌✌️
@karagozlum8
@karagozlum8 Yıl önce
Ben bu yıl üniversiteyi kazanmak istiyorum tek hedefim tabiki bu değil sürekli okumak öğrenmek düzenli spor yapmak gezmek görmek istiyorum ben bir gün başardım diyicem o keyfi yaşamak istiyorum ❤️
@carpediem-13
@carpediem-13 Yıl önce
inşallah başarırsın
@safiyecamc9922
@safiyecamc9922 Yıl önce
Beyin unutmayı sever, duygular hatırlamayı ...
@hayrunnisaa.k
@hayrunnisaa.k Yıl önce
Sen dünyasın; o yüzden sen değişirsen, dünya değişir.” Osho✨
@aydakikiz1212
@aydakikiz1212 Yıl önce
Kitabınızı okudum.Her sayfasında ne icin varsak O'nun için yaşamamızı tekrarlayan,yüregimize işleyen,iyi insanların hep var olduğunu düşündüğüm bir kitaptı.Özellikle o son sayfaları okurken gözlerim doldu.James için çok sevindim ayrıca...Kısaca harika bir kitapti,çok teşekkürler Hikmet abi🍁🍁🍁
@zzmmmdova2428
@zzmmmdova2428 Yıl önce
Kitabın adını zəhmət olmasa bildirə bilərsiz?🌸
@aydakikiz1212
@aydakikiz1212 Yıl önce
@@zzmmmdova2428 "Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa"🍁
@zzmmmdova2428
@zzmmmdova2428 Yıl önce
@@aydakikiz1212 çox təşəkkür edirəm
@aydakikiz1212
@aydakikiz1212 Yıl önce
@@zzmmmdova2428 Rica ederimm
@zeynepdemir6540
@zeynepdemir6540 Yıl önce
Son sayfaları beni de ağlattı o kadar güzeldi ki ve buna bir şekilde az da olsa hikmet abinin vesile olması çok güzel rabbim herkese nasip etsin (tam açamıyorum okumayanlar için ) çok güzeldi ya hatırladıkça tüylerim diken diken olur 🤗🙏
@fatmasudealtun960
@fatmasudealtun960 Yıl önce
👍👍👍
@guldaneolgar8098
@guldaneolgar8098 Yıl önce
Klasik olacak ama" ne için varsan,onun için yaşa"
@gayegaliba
@gayegaliba Yıl önce
Saydığın maddeleri ajandama yazmıştım bir süredir de uyguluyorum. Yeni yıl hedeflerimdi. En önemlisi benim için anı yaşamak. Bu yıl geçmişte veya gelecekte değil o an da yaşamak istiyorum sadece ve başaracağım ❤️✨
@user-mi8wx6sl4r
@user-mi8wx6sl4r Yıl önce
Ben duyduktan sonra on defa düşündüm ve ortaya çıkarttığım "mutlu olmak için başarı"
@sumeyyeaklloglu.
@sumeyyeaklloglu. Yıl önce
Hayatta tek rakibi dünkü hâli olanlar huzura erişir..🌟
@finoram2825
@finoram2825 Yıl önce
Bence insan başardığı zaman mutlu oluyor. Ona kadar sadece çabaladığını, yorulduğunu, hayeller için gidilen o süreci düşünüyor duruyor. Ama önemli olan süreçtir ve o sürecde mutlu olduğumuz anları görmezden gelerik ve o başarıya odaklanırız farkında olmadan. Aslında her ikisinin mutluluğu ayrıdır bence
@onurolmez2439
@onurolmez2439 Yıl önce
Benim gerçek amacım anlatmak, yaşadığımı ve bildiğimi anlatmak. Anıl abi bana bunu anlattı, öğretti sağolsun, iyi ki böyle insanlar var. Ne diyorduk? Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa 😄✌
@ulkuakbas6119
@ulkuakbas6119 Yıl önce
Hocam Allah ömrünüzü uzatsin inşallah , gerçek izlerken keyif alıyorum ve bana umut oluyor bu videolar.Allah razi olsun efendim🌹
@busrakorkmaz7842
@busrakorkmaz7842 Yıl önce
💖
@betreels
@betreels Yıl önce
"Gençliğe güvenip çok erken derken, elveda bile diyemezsin belki giderken."
@berivanerol3802
@berivanerol3802 Yıl önce
İnsanoğlu çok özel bir varlıktır. Bu bile bizi önemli bir varlık olduğumuz kılar😊Allah bizi özel bir varlık olduğumuzu Kur'an kerim de bile geçiyor 🌸 o zaman bizde kendimize layık bir şekilde bize verilen bu güzel fırsatları değerlendirelim ey insanoğlu 🤗🤲🏻
@yubnakazan5114
@yubnakazan5114 Yıl önce
O kadar hayalhırıklığına uğradım ki artık iyi düşünemiyorum..
@ecekarpuzogullari
@ecekarpuzogullari Yıl önce
Daha mutlu olmak istiyorsan, hayatında sevmediğin şeylerin sayısını azalt, sevdiğin şeylerin sayısını arttır. Bu benim için önemli bir maddeydi. Kendim için bazı adımlar atmaya karar verdim. Bu farkındalığı bana kattığınız için teşekkür ederim.
@Zahra_392
@Zahra_392 Yıl önce
BAKIN NE DEMİŞ H.Z ALİ " SEN KENDİNİ KÜÇÜK BİR CİSİM SANIRSIN, AMA EN BÜYÜK ALEM SENDE SAKLIDIR!"🤔🤔🤔😌😌😌
@sumeyyeaklloglu.
@sumeyyeaklloglu. Yıl önce
Mutluluk getirmeyen başarı başarı sayılmaz..🍃
@user-hi7ig3su5j
@user-hi7ig3su5j Yıl önce
Neden 2022’nin her bir gününün daha kıymetli kritik olduğunu söylediniz,diğer yıllardan farkı nedir?
@osmanozdemir6388
@osmanozdemir6388 Yıl önce
afetmek iyi insanların,intikamıdır!
@gubatekatre3011
@gubatekatre3011 Yıl önce
Bazen mutlu olduğumuz için daha kolay başarır bazende başardığımız için mutlu oluruz.
@aleynademeli5184
@aleynademeli5184 Yıl önce
Vardığımızda bizi memnun etmeyecekse onca hedefe neden koşuyoruz ki...
@narmnv7
@narmnv7 Yıl önce
Hikmet abim beni ayağa kaldırdınız kendimi çok iyi hissediyorum. İyi ki varsınız 🙏🏻 Azərbaycandan selamlar 🇦🇿🇹🇷♥️
@vusalenamazli
@vusalenamazli Yıl önce
❤️
@azadozdemir9585
@azadozdemir9585 Yıl önce
Ben şahsen başarılı olduğum için mutlu olabilen biriyim. Ama son zamanlarda sırf çevremde olan birkaç insan beni mutlu ettiği için gerek dersler gerekse normal hayatımda daha da hırslandığımı farkettim . Yani şuan iki söz de doğru benim için. Saçma gelmedi dimi Hikmet abi ? 😊
@Rumeysaari
@Rumeysaari Yıl önce
Gri ayakkabı- (Şüphe) Spor Ayakkabı : Delil toplama, araştırma, inceleme, delili kullanma. Hikmet abide gri spor kullanıyor
@muhammedbaran1498
@muhammedbaran1498 Yıl önce
👏👏👏👏👏👏👏
@luzia6138
@luzia6138 Yıl önce
Birçok insan, mutlu olduğunu bilmediği için mutsuzdur.
@ylmazylmaz944
@ylmazylmaz944 7 aylar önce
👍🏻👍🏻👍🏻
@oyunbozanbeyler3607
@oyunbozanbeyler3607 Yıl önce
mutlu olduğum için başarıyordum başarısızlıkta ise ders alıyordum.
@yahyamercankurman1697
@yahyamercankurman1697 Yıl önce
Garip bir şekilde mutlu olmak istediğim zaman odaklanarak mutlu oluyorum buda 2 saniye falan sürüyor bence müthiş bir şans
@aycelen13
@aycelen13 Yıl önce
Anıl abi kitabını bitireli 2 gün oluyor ve hala etkisinden çıkamadım gerçekten hayata karşı bakış açımı tamamiyle değiştiren bi kitaptı. Sana teşekkür etmek istedim
@yelizcicek2302
@yelizcicek2302 Yıl önce
Öğretmenim ders 🤔😁😀😟😪😘🤔42edk ve 4aralık ve 3cevapları 6cevapları 2n bir garip aşk 2ekip bu 3cevapları bir 5n bir 2dk bir garip aşk re 2cevapları bu uyuyabildiniz bir şey söyleyeceğim dün uyuyabildiniz 02dk bu gidişle bir
@tekikayipcorap
@tekikayipcorap Yıl önce
@@yelizcicek2302 ne diyorsun?
@nissmky
@nissmky Yıl önce
Kitabın adı ne?
@aycelen13
@aycelen13 Yıl önce
@@nissmky ne için varsan onun için yaşa
@gulcanakbas636
@gulcanakbas636 Yıl önce
🤗😎
@betulunvlogu679
@betulunvlogu679 Yıl önce
Benim için önce başarı gelir ardından mutluluk zaten başarı mutluluğu getirecektir(öyle düşünüyorum)Çünkü ben mutluluğu başarıya bağlıyorum🤗😊Şuan başarmak için mücadele ediyorum inşaallah başaracağım🙏👩‍⚕️
@senayucel8912
@senayucel8912 Yıl önce
benim mutluluğumun kaynağı başarıdır başarılı oldukça mutlu oluyorum başarısız olmak da beni en çok mutsuz eden faktörlerden birisi
@kubra.kahraman
@kubra.kahraman Yıl önce
Anı yaşamayı nasıl öğrenebilirim bu öğrenilebilecek bir şey mi bunu nasıl kazanabilirim ? (Yorumu gördüyseniz lütfen yardımcı olabilir misiniz )
@ilkinck264
@ilkinck264 Yıl önce
İnanmak başarının yarısıdır
@pedakar
@pedakar Yıl önce
Yaşamın Bir Parçası olup buraya geldik ..
@serkansimsek793
@serkansimsek793 Yıl önce
Mutlu olunca başarılı oluyorum .başarılı olunca daha çok mutlu oluyorum.
@Meryem-tv6xc
@Meryem-tv6xc Yıl önce
"İmkansıza ulaşmanın tek yolu , onun mümkün olduğuna inanmaktır "💫 Alice İn Wonderland.
@betreels
@betreels Yıl önce
mutlu olmak istiyorsanız birini Allâh rızası için mutlu edin. mümkünse tanımadığınız birini
@calkusu649
@calkusu649 Yıl önce
Mutlu olduğum için başarılıyım bence kendimi kötü hissettim günleri hatırlıyorum ve yaptığım şeye odaklanamadigimi sadece o derdimi çözmeye çalışıyorum ama mutlu olduğum zaman hedef için daha umutla çalışıyorum ve karşılığını başarı olarak alıyorum :)
@melike6510
@melike6510 Yıl önce
Ne için varsan onun için yaşa
@mchtii6068
@mchtii6068 Yıl önce
Peki ama ya tutkumuz rüyamız artık çok uzaktaysa ve yeniden başlamak diye bir şey söz konusu değilse, defarca kez başka neye tutkum var diye düşündüm denedim ama hiç bir şey o tutkum gibi olmadı olmuyor artık ne yapabilirim ki.. Ben hala o en başta zamanının maalesef geçtiği tutkuma bağlıyım?
@bhilaly
@bhilaly Yıl önce
Belki de bazı şeylerin zamanı vardır. Şu an o tutkunuzla bir şekilde yol alacak onun dikenli yollarında yürüyecek iç gücünüz henüz yoktur. Belki biraz daha piştikten sonra tutkunuz hiç ummadığınız bir yolla karşınıza gelecektir. Çünkü içinizde o şeyi yapmaya karşı bu kadar yüksek bir his duyuyorsanız bunu hayatınızın bir noktasında yapabileceksinizdir. Çünkü ben boşuna olduğunu inanmıyorum. Umutsuzluğa kapılmayın. Kendinizi içten güçlendirecek şeylerle meşgul olun ve sabırlı olun.
@mchtii6068
@mchtii6068 Yıl önce
@@bhilaly aslında dediğiniz gibi bazı şeylerin zamanı vardı ve ben o yaşı çoktan geçtim hayatta sağıma soluma bakmadan şartlara zorluklara aldırış etmeden ben yaparım dediğim, kendime inandığım tek tutkum rüyam hayalim ve duamdan çok uzaktayım sebebi ben değil veya zorluklar da değil ben zorluklara rağmen yapabildiğimi yapabileceğime inandığım için tutkumdu neşeliydim mutluydum mutsuzken de mutluydum... Velhasıl tutkum ve içinde ki kendim ziyadesiyle ziyan olmuş gibi hissediyorum... şimdi ne yapıyorum geçmiş öğrettikleriyle belki yine öylesine bir tutku yakalarım ümidiyle şimdi yapmak zorunda olduğum şeylere odaklanmaya çalışıyorum bazen aahh o tutkum olsaydı şimdi onla uğraşıyor olsaydım diyorum ama fazla sürmüyor biliyorum ki biraz durup düşünürsem kendimi yerim yedim de zamanında. Nacizane benden dünyaya, hayatta ki en kıymetli şeylerden biri, sahip olduğun bir tutkun ve onunla yaşamını sürdürebilme olanağın varsa, her şeyin yoktur ama çok şeyin vardır demek.
@bhilaly
@bhilaly Yıl önce
@@mchtii6068 “Ben o yaşı çoktan geçtim.” cümlesi kendinize kurabileceğiniz en haksız cümlelerden biridir. Yaş almanın hiç bir şeye etkisi yoktur. Evet belki de yaş alınca bazı şeyleri başarmak bazı şeyleri halledebilmek bir kat daha zorlaşabilir ama birçok şeyi yinede başarabilir insan tutkunuz neydi bilemiyorum. Mesela polislik gibi bir meslek miydi de yaşa takıldınız bilemiyorum ama bunun gibi yaşa takılacağınız bir şey değilse eğer bence her zaman için geri dönüş vardır. Çünkü içinizde bu istek boşuna koyulmadı ki siz diyorsunuz elinizden geleni yapmışsınız. Ama şuda var ki bazen de gerçekten ne istediğimizi doğru bilip bilmediğimiz de önemli. Coelho simyacı kitabında bir adamdan söz eder adam koyunları olan bir çobandır ve böyle yaşamak istemiyordur. Yaşamak istediği hayatı bulmak için koyunlarını satar ve bir yolculuğa çıkar. Yaşamak istediği hayata ulaşınca şunu anlar aslında yaşamak istediği hayat koyunlarıyla bir ömür geçirmektir dolayısıyla her şeyi bırakıp geriye döner. Yani bazen gerçekten önümüzde olanları farketmek için uzun yolculuklara çıkmamız gerekir bazen de hayat bazı kapıları kapatıp aslında sen orda değil de burda başarılı olacaksın da diyebilir ve bazen biz orayı beğenmesekte bir zaman sonra evet aslında aradığım yer buraymış diyebiliriz. Biz insanız ve Mevlananın dediği gibi içimizde kocaman bir evren var. O yüzden kendini tek yönlü tek bir şeyi başarabilir gibi görme. Senin içinde kim bilir ne cevherler var ve belki de bu tutkun o cevherin ortaya çıkması için yaşaman gereken hayal kırıklığıydı. Belki bu bir basamaktı ve bu basamak seni bambaşka bir yere taşıyacak.
@mchtii6068
@mchtii6068 Yıl önce
@@bhilaly tam olarak öyle yaş ile ilgili bir meslekti spor alanında. Dediklerinizi yaşayarak tecrübe ettim şuan tam o noktada o düşüncedeyim ilerlemeye devam ediyorum, teşekkür ederim düşünceleriniz için.
@bhilaly
@bhilaly Yıl önce
@@mchtii6068 Rica ederim. Umarım en yakın zamanda o noktaya ulaşırsınız. Mutlu ve umutlu olun. İyi günler dilerim.
@nurcanklc6557
@nurcanklc6557 Yıl önce
Ben mutlu olduğum için başarılı oluyorum sonra da başarılı olduğum için mutlu oluyorum döngü halinde.
@dayanchkakamyradov9528
@dayanchkakamyradov9528 Yıl önce
🤝
@ismetucar2452
@ismetucar2452 Yıl önce
Boşa yaşıyoruz istediğimiz kadar sevdiklerimize neşede versek avuç içini doldurmayan şeylerden dünyamızı hapishaneye çevirmeye çalışıyoruz
10 adımda POZİTİF - YENİ bir insana dönüş
14:20
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 433 B
Ayten Rasul & Morko - Görmedim Sen Gibi (Akustik)
02:09
Yetim Çocuğa Acımadı #shorts
01:00
Osman Kalyoncu
görünümler 179 B
ASLA UMURSAMAMAN GEREKEN 6 ŞEY | BUNLARI B*Ş VER
9:58
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 374 B
Hayat Kalitenizi Yükseltecek 30 Alışkanlık
20:34
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 3,2 Mn
Beni bir üst seviyeye çıkaran 5 alışkanlık (Sen de Yap)
16:16
Zamanımı nasıl kullanıyorum // İlaç gibi 20 Taktik
19:09
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 355 B
SABAH UYANDIĞINDA BUNLARI YAPMAYI BIRAK // 8 YANLIŞ
14:48
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 951 B
Bir daha asla kendinle böyle konuşma | 14 kural
17:29
Hikmet Anıl Öztekin
görünümler 245 B