The Dark Story of Ted Kaczynski

  görünümler 925,567

Barış Özcan

Barış Özcan

3 aylar önce

The smartest criminal alive was caught voluntarily and also ended his life recently, of his own free will.(on June 10, 2023)
Ted Kaczynski is an American mathematician and social critic. A serial bomber also known as the "Unabomber". Kaczynski's life is quite interesting and controversial, from his mathematical achievements to his transformation into a terrorist with radical views. It was found as a result of one of the most complex, longest and most expensive studies in American history. He turned his views, which can be summarized as criticism of industrial society and technology, into a manifesto, and even the books he wrote while in prison became "bestsellers" in their own category.
The opening sentence of the book:
“The Industrial Revolution and its consequences have been a disaster for the human race. "Technology was supposed to liberate us, but it didn't."
Some academics compare him with intellectuals of the past.
“If this is the work of a madman, then the writings of many political philosophers, such as Jean Jacques Rousseau, Thomas Paine, Karl Marx, are no more sane than this.”
“The really disturbing thing about Kaczynski and his ideas is not that they are so foreign, but that they are so familiar,” says another.
There are also those who say, “We should see Kaczynski as an exceptional madman and genius.”
“Because the alternative is much scarier,” they add.
Many documentaries and films were made about him while he was in prison. His ideas turned into comic books. His hut, which was moved during his trial, was exhibited in museums. The belongings of the hut were sold at auction and the proceeds of $15 million were given to the families of the victims and those who were harmed.
There are those who see him as a hero. There were even people who campaigned "Let Unabomber be President" in the 1996 elections. After the series I quote in the video was released in 2017, a group inspired by its views and calling themselves "Neo-Luddites" decided to adopt a primitive lifestyle.
Yes, this true story is almost like the story of Anakin Skywalker's transformation into Darth Vader. The most popular villain in movies.
Or another similar example. It's like the story of Walter White's transformation from good to evil from Breaking Bad. The most popular villain of the series.
Despite the fact that many people were harmed by his actions and the traumas experienced by these victims, his radical ideas continue to attract attention in certain circles.
His story presents us with a portrait of a complex person at the point where the border between madness and genius becomes thinner.

YORUMLAR: 2 500
@februaroktober1961
@februaroktober1961 3 aylar önce
Gerçekten bu güne kadarki yaptığınız en iyi videolardan biriydi. Soluksuz izledim. En kısa sürede bu adamın filmini de izleyeceğim, kitabını da alacağım. Teşekkürler Barış Özcan
@gungortasl4179
@gungortasl4179 3 aylar önce
Videonun çekilme amacı o zaten kitabın daha fazla satılması filmin dizinin ilgili platformdan daha çok seyredilmesi Yüksek ücret karşılığında üretilen içeriği sunan barış abimiz..yine serinledik sayende. Tam aydinlanacağım bir gülme tutuyor.
@gulnazyldz5682
@gulnazyldz5682 3 aylar önce
Kitabın adıne
@eminhandundar9915
@eminhandundar9915 3 aylar önce
Filmin adı ney
@hcm977
@hcm977 3 aylar önce
“Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.” - A. Einstein
@user-xc6wz6iy1h
@user-xc6wz6iy1h 2 aylar önce
Ted bunu beğendi
@arminthegreat6053
@arminthegreat6053 3 aylar önce
Toplumumuzda "ruh sağlığı" kavramı büyük ölçüde bireyin sistemin ihtiyaçlarına uygun davranması ve bunu stres belirtileri göstermeden yapmasıyla tanımlanmaktadır. -Ted Kaczynski
@nur.cesa7
@nur.cesa7 3 aylar önce
Mükemmel bir hikaye anlatıcısısınız. Özellikle her seferinde sonunu öyle kusursuz bağlıyorsunuz ki hayran olmamak elde değil.
@neziheklc9063
@neziheklc9063 3 aylar önce
Sanırım bu zamana kadar izlediğim en iyi videolardan biri. 32 dakika 28 saniye merak içinde bıraktığın için teşekkürler Barış Özcan👍
@GasimMammadov1
@GasimMammadov1 3 aylar önce
Barış bey, artık modern belgesel yayımlıyorsunuz resmen, tebrik ederim 👍
@SinanCelebci
@SinanCelebci 3 aylar önce
Barış Üstad, artık hikaye anlatıcılığında başka bir seviyeye geçiş yaptın bu video ile. Sinematik bir anlatım var. Senaryo, kurgu, oyunculuk, ses yönetmenliği, görüntü yönetmenliği ve sanat yönetmenliği bir arada... Sinema filmi gibi izledim. Özellikle 2:26'daki bir sahnede soldan wipe yapan adamın efekt ile seni sahneye wipe etmesi çok hoştu. Güzel bir efekt.... Ustalığı geçip, kendi ekolünü yaratma noktasına geldin. Tebrik ederim.
@Okan.Yetgin
@Okan.Yetgin 2 aylar önce
Abi ??? Bu zaten dizi ! Aç izle ! manhunt ! 2017-2020
@Chef.Fatihhan
@Chef.Fatihhan 2 aylar önce
@@Okan.Yetginfilmin adı nedir rica etsem ?
@busrademircan2570
@busrademircan2570 3 aylar önce
Şuana kadar izleyip en çok etkilendiğim video buydu. Günümüze dönük, sağlam bir tokatla kendimizi hatırlattınız. Gerçekten de o bahsettiğimiz lafların adı üstünde “sadece kuru lafta kaldığı” özgürleşmekten çok köleleştiğimiz bir dünyanın içinde yoğurulup gidiyoruz.
@allegria86
@allegria86 Aylar önce
Ted Kaczynski (unebomber) , distopik bir roman yazarı olan Goerge Orwellın 1984 teki anlattığı izlenimi burda başka bir şekilde tekrar dile gelmiş resmen.Tek fark burada söz konusu olan izlenme değil, kölelik...Barış abi tebrikler çok verimli ve ayrıca sürükleyici bir deneyim oldu benim için bu video(ayrıca Goerge Orwell ın takma bir isim kullandıgı ve onu hocasının Cesur Yeni Dünyayı yazdığını anlattığınız videoya bayıldım buna benzer videoların devamını bekliyorum :D )
@fatmakaracan1018
@fatmakaracan1018 27 gün önce
“3-4 metrekarelik bir evden yine 3-4 metrekarelik bir hapse atmak istiyorlardı” mükemmel bir yorum Barış bey, yani kaybedecek hiçbirşeyi olmayan bir insana acı veremezsiniz. Ve fikirleri duvarlara da hapsetseniz yayılmaya devam ederler.❤
@elnurqarayev4856
@elnurqarayev4856 8 gün önce
Videolarınız arasında sanırım en heyecanlısı buydu. Soluksuz izledim. Teşekkürler Barış Özcan ❤
@user_eda
@user_eda 3 aylar önce
Videonun yarım saat olduğunu bile anlayamadım, o derece heyecanla izledim. Ben de dün Instagram hesabımı sildim, malum orası da manüpilenin olduğu ve köleleştiğimiz bir yer. İleride nefsimi iyice terbiye ettiğimde gerçekten yarar için tekrar girerim o dünyaya bilemem. Ama şu da bir gerçek ki herkesten uzak, bahçeli ve dağlık bir yerde ağaçlar,kuşlar ve kedilerle yaşama fikrini hâlâ çok seviyorum. Umarım bir gün bir kasabada bu güzel fikir olur. Ben toplumun köleleştirdiklerinden değil, fikirlerin özgürleştirdiklerinden olmak istiyorum. Kendi hikayemin kahramanı...
@yunusalgul1473
@yunusalgul1473 3 aylar önce
“Kulübeyi getirdiler ama ormanı getiremediler.”
@abdurrahmansimsek571
@abdurrahmansimsek571 3 aylar önce
🥱😊
@fadimetomar6098
@fadimetomar6098 3 aylar önce
Özgürlük manipüle edilemez. Büyük resmi gör. F.C
@hapis.110
@hapis.110 3 aylar önce
Videonun da külübeye benzer bir ortamda çekilmesi peki
@user-ci5sz2nm7y
@user-ci5sz2nm7y 3 aylar önce
Bu adamın hayatını izlerken George Orwell'ın 1984 kitabındaki o distopik hayattaki insanlardan biri olduğum hiç aklıma gelmezdi. Tarihleri de çok yakın aslında yani George Orwell bu kitabı 1980lerdeki yaşamın nasıl olacağını anlatmış ve aynı tarihlerde Ted Kaczynski bu eylemleri gerçekleştirmeye başlamış. Sanki Orwell her şeyi önceden biliyormuş gibi.
@nightwalker3569
@nightwalker3569 2 aylar önce
Böcege donustugu kitabi mi
@feli8259
@feli8259 2 aylar önce
@@nightwalker3569 o kafka
@nightwalker3569
@nightwalker3569 2 aylar önce
@@feli8259 dogru franz kafka
@adnaneroglu6149
@adnaneroglu6149 2 aylar önce
Çok güzel bir anlatım olmuş. Elinize sağlık Barış bey bu video müthiş. Keşke bazı güzel ama bilinmedik filmleri de böyle tanıtsanız. Sağlıcakla kalınız Barış hocam :)
@meraketmiyormusun
@meraketmiyormusun 3 gün önce
Bir dakika bile atlamadan dikkatle seyrettim hatta bir ara bitmez inşallah diye kalan dakikaya baktım 5 dakika kalmıştı. Resmen kendimi film seyrediyor gibi hissettim 😊 inanılmazdı, teşekkürler Barış Özcan 👏
@ibrhmmcht3907
@ibrhmmcht3907 8 gün önce
Çok keyifli bir yarım saatti. Düşünce filmlerinin analiz videoları bilim videolarinizda kimi yerde çok daha etkileyici. Daha çok bu tarz video istiyoruz.
@nezaketemiraslanova8340
@nezaketemiraslanova8340 3 aylar önce
O kadar muhteşemdi ki, etkisinden çıkamadım. Uzun zamandan sonra bir içerik beni bu kadar sirkeledi. Muhteşemsin Barış Özcan.
@hybridtrader4066
@hybridtrader4066 3 aylar önce
Silkeledi
@tark4786
@tark4786 3 aylar önce
aynen öyle beni de baya bi nar ekşiledi
@kakalee61
@kakalee61 3 aylar önce
Ya doğrusu sirkelemekse ve bütün herkes bunu yanlış kullanıyorsa…
@redrock8259
@redrock8259 3 aylar önce
​@@hybridtrader4066Azerbaycan Türkçesiyle yazmış
@ulassh34
@ulassh34 3 aylar önce
Farklı bilgileri bizimle paylaşmaya devam ediyorsun abi. İyi ki varsın 👏👏
@meitt-
@meitt- 3 aylar önce
Aynı düşüncelere sahip olduğum insanların varlığını bilmek beni mutlu ediyor.
@holmes3698
@holmes3698 3 aylar önce
Uzun süredir bu kadar akıcı, bu kadar heyecanlı, bu kadar merak uyandıran bir video izlememiştim. Teşekkürler Barış Özcan
@turkiyegundemvideolar4369
@turkiyegundemvideolar4369 3 aylar önce
Kısa Videoların dikkatimizi dağıttığı ve odaklanmamızı düşürdüğü şu günlerde başımı kaldırmadan izledim. Elinize sağlık.
@vedatarslan4861
@vedatarslan4861 2 aylar önce
Filmin son sahnesi, sizinde anlattığınız kırmızı ışık metaforu çarpıcı şekilde dizideki konunun güzel bir özetiydi. Çölün ortasında, başka hiçbir araç yokken kırmızı ışıkta durup beklemek, sistemin üzerimizdeki tahakkümünü ironik şekilde vurguluyordu!
@nurayart_
@nurayart_ 3 aylar önce
Her defasında ilginç konulara video hazırlayıp bizi şaşırtmayı başarıyorsun👏🏻
@aysenurgur7213
@aysenurgur7213 3 aylar önce
Çook uzun zaman oldu sizin videoları izlemeyeli. Önüme düşüncedüşünceufuk açıcı diye düşünerek izlemeye başladım ve sanırım bugüne kadar izlediğim veya dinlrdiğim en ufuk açıcı hikaye.. Kendimize çizdiğimiz sınırlar bizi biz olmaktan çıkardı. Halbuki yaşayacağımız maksimum 90 yıl ömürde özgün bişeyler üretmek için bizi kim tutuyor ki?
@tolgahangokalp6201
@tolgahangokalp6201 2 aylar önce
Yorumlar genelde hikaye anlatımı ile ilgili olmuş. Barış abi tebrikler gerçekten çok iyi. Ama hikayeye odaklandığımda ben bazı insanların gerçekten çok farklı doğduğunu ve düşüncelerinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bu tarz farklı olan insanların (şiddetten uzak) düşüncelerinin daha kıymetli olduğuna inanıyorum. Günümüzde çoğunluk doğru söyler anlayışı var fakat çoğunluğun eğitim seviyesi dikkate alınmadığından genelde yanlış söylediklerini görüyoruz. Düzenin değişmesi çok zor. Çünkü insanlar düşünmek yerine inandıkları kişilerin peşinden gitmeye devam etme eğilimindeler. Kacztnskinin dediği gibi koyun olmaya devam edeceğiz.
@bunyamintan5304
@bunyamintan5304 2 aylar önce
Gerçekten harikaydı! Filmini izlemiş ve bir matematik öğretmeni olarak anlatımınız harika ! Herşeyi bilmeme rağmen soluksuz izledim :)
@handelovesyoubro
@handelovesyoubro 3 aylar önce
her videonu büyük bir ilgiyle izlerim barış abi ama bu adını sanını duymadığım adamın hikayesi şimdiye kadar ki en beğendiğim videon oldu. müthişti, teşekkür ederim 💗
@haymatlossoltamyah3094
@haymatlossoltamyah3094 3 aylar önce
Bugüne kadar izlediğim en iyi videonuz bu sanırım. Baştan sona mükemmel. Anlatım, mekan, montaj. Ellerinize sağlık.
@yilmazercam
@yilmazercam 3 aylar önce
Baştan sona güzel göndermeler içeren, sonunda da bizi bize anlatan ve gerçekleri tokat gibi yüzümüze vuran bir videoydu. Ağzım açık izledim! Teşekkürler Barış Özcan.
@salaksalaksalakoglu9679
@salaksalaksalakoglu9679 3 aylar önce
o profil fotosu iphone veya mac yada belkide ikisini kullandığını düşündürüyor bana. bu yazdığın yazı, tüm özel bilgilerin, tüm googleda arattıkların, tüm gizli sekmeden yaptıkların, tüm fikirlerin, neredeyse herşeyini apple öğrenebilir. Neden? 1 - Gizlilik politikası ve yaptıkları şeylere bazlı olarak bunları yapıyorlar. 2 - Apple'ın neredeyse herşeyi kapalı kaynak yani söyledikleri dışında çok daha fazla şeylerde yapabilirler. (burner hesaptan yazıyorum çok büyük bir ihtimalle cevap vermeyeceğim)
@elifdatl
@elifdatl 8 gün önce
Son günlerde beş dakikalık içerikleri zar zor izlerken bu anlatıyı kesintisiz izledim. Mükemmel bir storytelling
@aleynaozkan433
@aleynaozkan433 3 aylar önce
Seri katil temalı dizi, filmler hep ilgimi çekmiştir. İzlediklerim arasında sempati duyduğum tek kişi Ted Kaczynski'ydi. Harvard gibi prestijli bir okulun gencecik çocuklara işkence için kullanılmasına o kadar şaşırmıştım ki.
@yelizay9376
@yelizay9376 3 aylar önce
şimdiye kadar yamış olduğunuz videolarda en çok kendimi ve insanlığı sorgulacdığım düşündüğüm ve sindiremediğim videonuz oldu. İnanılmaz bir başarı...
@dogaorhan6486
@dogaorhan6486 2 aylar önce
Harika bir hikaye anlatıcısınız. Emeğinize sağlık.
@mercanozcan8082
@mercanozcan8082 3 aylar önce
Her video da daha ne kadar etkileyici ve başarılı olabilirsiniz diye düşünürken, İzlediğim her videonun sonunda oturup ben de yarattığınız etkiyi anlamaya çalışıyorum. 23 yıllık hayatımda beni öylesine etkilendiniz ki size çok teşekkür etmek istiyorum. ❤❤❤
@gulizarkazanc3601
@gulizarkazanc3601 3 aylar önce
'Kendi kariyerini korumak için değil, anayasayı korumak için daha sağlam bir delil istediğini söylüyor onlara.' Sayın savcım.. tıpkı bizim savcılar gibi 😉
@feyzullahyalcinkaya1
@feyzullahyalcinkaya1 3 aylar önce
Amerika’daki Anayasayı Korumaya Çalışan Savcı/Kurtlar Vadisindeki Savcı
@idristolgatanrverdi7054
@idristolgatanrverdi7054 3 aylar önce
Silirvi is loading😉
@proftanju
@proftanju 3 aylar önce
Barış abi eline emeğine sağlık. Gerçekten güzel bir hikaye seçip ve onun hakkını fazlasıyla vermişsin.
@aliefesarkaya1106
@aliefesarkaya1106 3 aylar önce
Harika bir video Barış. Bu video tarzında gerçek ama farklı yaşantıları, amaçları olan gerçek hayat hikayeleri çok ilgi çekiyor. Bu tarzın yeni videolarını bekliyorum. Kolay gelsin :)
@caesar3346
@caesar3346 3 aylar önce
Gelmiş geçmiş belkide en süper videon bu olabilir, bu tarz şeylere devam etmeni isterim. Felsefe ve katil... Birbirine uymayan ama uyan ikili...
@somacimento1589
@somacimento1589 2 aylar önce
müthiş emeklerine sağlık kardeşim seni ilgiyle ve sevgiyle takip ediyorum, hep yolun hep renkli ışıklarla dolsun...
@rojjinn2417
@rojjinn2417 3 aylar önce
Bu zamana kadar bütün videolarını büyük bir hayranlıkla izlerdim fakat bu videoda tüylerim diken diken oldu o kadar etkileyici bir konu ki bu ve o kadar güzel bir biçimde anlatılmış ki etkilenmemek elde değil
@omerhayrihzr4056
@omerhayrihzr4056 3 aylar önce
Bazıları Barış Özcan' ın bozduğunu artık reklam için video yaptığını söylüyor. Hani nerede ? Nerede yapmacıklık ? Nerede reklamcılık ? Ben bu videoda sadece kalite ve çok iyi bir hikayenin çok iyi bir anlatımını görüyorum. Ellerine ağzına sağlık Barış abim. Eskiden olduğu gibi yine kalitelisin ve daha da iyi olabilmek için elinden geleni yapıyorsun. 👏
@caesar3346
@caesar3346 3 aylar önce
Bu video çok iyi, ama bundan önceki 5-10 videolara bakarsan hepsi reklam için bozulmuş videolar... Yani gelin kendimizi kandırmayalım da
@mervanseyithan3055
@mervanseyithan3055 3 aylar önce
Bende Barış özcan videolarını artık beğenmemeye başlamıştım fakat bu videoyu tıklayayım dedim ve son zamanlarda youtube içinde izlediğim en iyi kurgu ve anlatım olmuş
@hydradragonantivirus
@hydradragonantivirus 3 aylar önce
Gördüğüm en iyi videosu.
@mustukulteddy6145
@mustukulteddy6145 2 aylar önce
O günleri hatırlıyorum. Televizyon izlediğimiz yıllardı. Ve bu bombacı yakalanana kadar, durmadan haber kanallarını turalardık. Tekrar o günlere döndüm resmen. 👍👏🏻👏🏻
@melikeehan2487
@melikeehan2487 3 aylar önce
32:28 saniyenin her salisesine teşekkür ederim.İnanılmaz etkileyici ve soluksuz bir video olmuş.Barış abi bilgine araştırmacılığına en çokta varlığına minnettarım
@melikekaya2170
@melikekaya2170 3 aylar önce
Sizi yıllardır takip ediyorum her videonuz bilgi ve yararlı içeriklerle dolu fakat bu videonuz en iyisi olmuş. Bahsettiğiniz kitabıda ayrı merak ettim. Teşekkürler emeğinize sağlık...
@barishayat7324
@barishayat7324 3 aylar önce
Bu hikaye geçenlerde okuduğum bir kitabı hatırlattı. Henry David Thoreau - Walden. Türkçeye Doğal Yaşam ve Başkaldırı olarak çevrilmiş inanılmaz bir başyapıt. Tabi kitap 1854 de yazıldığı için teknolojiye dair bu denli bir düşmanlık yok. Ama eminim ki bu hikayedeki Ted, Thoreau'dan kesinlikle ilham almıştır. “If you have built castles in the air, your work need not be lost; that is where they should be. Now put the foundations under them.” -Henry David Thoreau
@user-kw3ns9wn9b
@user-kw3ns9wn9b 2 aylar önce
barış abi bayıldım videona hiç bitmesin istedim❤ gerçek kölelerin biz oldugumuzu bilsekte bence geri dönülmez bir yola girdi dünya. Herkesin hayatı kalpılara kredi kartlarına vergilerinin zamanına doldu içimizden çıkıpta bunun yanlış oldugunu söyleyenlerse deli, düşünüp aslında gerçeğin farkında olsakta susuyoruz tek başımıza ne yapabiliriz diye düşünüyoruz hatta birazdan bu yorumdan çıkıp başka bir videoya geçeceğim ama lisedeki kimya öğretmenim derdi ki sen değişirsen dünya değişir kendi elimden geldiğince bunun bir parçası olmamaua çalışcagım
@Yuksel-ku4fz
@Yuksel-ku4fz 2 aylar önce
Sizi büyük bir zevkle izliyorum.Sayenizde bilmediğim şeyleri öğrenmeye devam ediyorum.Her zaman orada kal.
@sessizkus_
@sessizkus_ 3 aylar önce
Bizi hayatı düşünmeye yonlendiren, bir yerde durup hayatlarımizin nerede yalnışa saptiğini bulmamizi isteyen bir video olmuş. Kagida ve kaleme daha çok baglanmamiz gerektiğini vurgulayan... Emeğinize sağlık 👏
@emineturk1800
@emineturk1800 3 aylar önce
Yalnış ne
@SananNizamiOgluSadIqov
@SananNizamiOgluSadIqov 3 aylar önce
​ 🕯️Özgür düşünce biçimi olan, putlaştırılmış deyerlerle deyil, kendi deyerlendirmesini yapan bir insan için ` "yanlış kavramı" farklıdır. Qısacası ; akına karşı yüzmek başkaları için 'yanlış' iken, senin için en 'doğrusudur'. ✒️. ©️
@sessizkus_
@sessizkus_ 3 aylar önce
En azından benim için yanlış eskiye oranla kalem ve kağıttan uzaklaşıp daha çok sanallaşmam...
@SananNizamiOgluSadIqov
@SananNizamiOgluSadIqov 3 aylar önce
@@sessizkus_ Tabii,, kendinizce haklısınız. Söylediğim gibi ` ozgur düşüncenin yanlışıda - doğrusuda`× kendine `özgü` dűr 🤞
@terssapka2852
@terssapka2852 3 aylar önce
son 3 yıl içerisinde izlediğim en etkileyici videoydu. teşekkürler Barış Özcan
@ozzysahin1817
@ozzysahin1817 3 aylar önce
Gerçekten Emeğine Sağlık Barış Özkan ! İçeriğin iyi olması gayet normal , Sonuçta Barış Özkan eseri ama bu video daha bir başka! Film tadında ❤
@busayilmasa
@busayilmasa Aylar önce
Neredeyse ve en çok teknolojiye ait çok şeyi sizden ve videolarınızdan ilgi ile öğrendim. Bence şu ana kadar en etkili video olmasının ve beni çok erkilemesinin sebebi, bunun , disardan göründüğü kadarıyla size, arastirdiklarinizdan çok daha zıt bir konu olması. Bu çok güzel, içinde olduğumuz ya da arasrirdigimiz şey savunduğumuz bir hayat olmayabilir belki. Savunup savunmadigimizi önemsemeden zıttımız olana bakarsak, kendimizden de çok şey buluruz. Teknoloji benim de korkudur.Ben uzunca direndim ama olmadı. Benzer hikayede kırmızı ışıkta durmadım ama işte bu da yetmiyor. Şimdi ai nin tamamının bizim yüklediğimiz şeyler olduğunu görünce, sahiplik denilen şeyin artık yok olduğunu anladım. Metaverse belki de ileride sahip olamayacağın tüm şeyler için şimdiden sahip olduğunu sanmak için hazırlandı. Çünkü insanin sahip olma kodunu değiştirecek en akıllı yöntem buydu. Var ama yok. Bana zihnimin kapilarini açan bu videolarınızı onemsiyorum, teşekkür ederim.
@daglarkizi62
@daglarkizi62 2 aylar önce
Tek kelimeyle mükemmel bir video olmuş.. emeğine sağlık.. her defasında senden çok şey öğreniyorum veya dusuncelerimin ifadesi gibi yayınların, anlatımların. Çok teşekkür ederim. Zihnim sadelesiyor ve gucleniyorda ✌️
@mustapa2157
@mustapa2157 3 aylar önce
Adanmış hayatlar Bazen bir statü uğruna Bazende zengin olmak adına yapılmış eğlemler Bazende bir şeyler anlatmak mileti uğandırmak için yaşanmış küçük ufacık hayatlar 🤏
@canMcann
@canMcann 3 aylar önce
Ted Kaczynski'nin hikayesi, toplumun modern yaşam tarzına, teknolojiye olan bağımlılığına ve bireyin içsel savaşına dair karmaşık bir örnek olarak görülebilir. Onun ideolojisi ve eylemleri, derin düşünce gerektiren bir konudur ve toplumun çeşitli açılardan incelemesi gereken bir konu olarak önem taşır.
@turaks74
@turaks74 3 aylar önce
Müthiş bir anlatım , müthiş bir video...Emeğine sağlık Barış Özcan.
@serdarsoykan4485
@serdarsoykan4485 3 aylar önce
mükemmel, filmleri dizileri kesinlikle böyle anlattığın bir seri yapmalısın bayıldım
@mustafaislamkocer7297
@mustafaislamkocer7297 3 aylar önce
O kadar kaliteli ve güzel bir video ki Teşekkürler Barış Özcan 👏🏻
@mustafagezgin5355
@mustafagezgin5355 Aylar önce
Kitabını okudum, filmini de izledim. Sanırım bu manifestodan öğreneceğimiz çok şey var. Teknolojiyi yönlendiren ,bizi o'nun kölesi yapan süreç aynı zamanda bu sistemin sonunu da hızla inşa ediyor. Çok emek vererek, kurgusunu, çekimlerini ince ince işlediğiniz başarıyla yaptığınız videolar çekiyorsunuz...Tebrik ediyorum.
@user-rt2ug5ue4g
@user-rt2ug5ue4g 12 gün önce
İlk gösterdiği kitabın adi neydi söylermisiniz
@elnurqarayev4856
@elnurqarayev4856 8 gün önce
Filmin adini yazarsan sevinirim. Bulamadim ben((
@abdulkadirrehavi623
@abdulkadirrehavi623 3 aylar önce
Etkileyici, sürükleyici bir film gibiydi. Dikkatim dağılmadan, doğal bir şekilde izledim.
@monotopya
@monotopya 3 aylar önce
Yarım saat nasıl geçti anlamadım. Gerçekten izlerken hem hayran olup hem de hayatımı, düşüncelerimi, alışkanlıklarımı sorguladım.
@ibrahimekincidir2628
@ibrahimekincidir2628 3 aylar önce
Videonun yarım saat olduğunu senin yorumunda görmemm😮
@samrich3921
@samrich3921 3 aylar önce
Neyine hayran oldun kardes, videonun yarisi uydurma, yarisi abarti. Klasik Amerikan hikayesi, filmlerden kesitleri ekle, arkadan etkili muzik, hikaye bastan sona tutarsizlikla dolu bombos bisey,yani nesine hayran oldun
@monotopya
@monotopya 3 aylar önce
@@samrich3921 Bakış açısı farklılığı diyelim dostum. Bu unsurlar hikayeyi daha etkili kılıyor mu? Kılıyor. Sen ve ben farklı noktalara dikkat etmişiz belli ki.
@Evrensel.Gezgin-Yankee
@Evrensel.Gezgin-Yankee 2 aylar önce
@@samrich3921 Tabii Araştırmak salak salak konuşmaktan daha zor
@gulsenzdm
@gulsenzdm 3 aylar önce
anlatımınla konudan ,konuya geçişlerini macera filmi gibi izletdiyorsun emeğine sağlık yine çok akıcı bir içerik olmuş 🚦
@elifozcelik1088
@elifozcelik1088 3 aylar önce
Birçok şeyin farkinda olup hiçbir şey yapamamak acı verici
@taskintaskiran2806
@taskintaskiran2806 2 aylar önce
Müthiş olmuş. Merak uyandırdı, dizi ve kitaplara bakacağım. Çok teşekkürler 👏
@hirahacsalihoglu5907
@hirahacsalihoglu5907 2 aylar önce
Kalplerimizin özgür olmadığı ve bunun sebebi zayıf olmamızın gerçekliğini kabul etmek tabii ki zor. O aramızda ki en güçlü insandı. Sistemin kölesi ve sonuçlardan korkan bir zavallı değildi..
@haticecaglaylmaz200
@haticecaglaylmaz200 3 aylar önce
BARIŞ ÖZCAN,yine çok keyifle izledik,biz takipçilerinize her seferinde zihin sıçraması yaptırıyorsunuz...SEVİYORUZ SİZİ,sağolun varolun😊
@dublajmisinbe
@dublajmisinbe 3 aylar önce
Barış ağabeyin anlatımı o kadar güzel ki izledikçe insanın merakı artıyor ve o merak videonun sonunda üzerinde düşünülmesi gereken bir soruya dönüşüyor. Harikasın ağabey, teşekkürler
@sevkigozmen229
@sevkigozmen229 3 aylar önce
Macera filmi tadında bir sunum olmuş. Gösterdiğiniz özen taktire değer. Teşekkürler.
@dolunaykslal3619
@dolunaykslal3619 Aylar önce
Konunun ilginçliği, sizin anlatımınız ve toparlama biçiminiz çok etkileyici. Teşekkürler bu paylaşımlar için
@Evopasa
@Evopasa 3 aylar önce
TRshow u görsel ansiklopedi şeklinde insanlara sunumun ileride ne kadar değerli ne kadar önemli bir iş yaptığını çok daha net gösterecektir sayın Özcan Saygıyı hakeden nadide insanlardansınız Lütfen bilgiyi insanlığa ulaştırmaya devam edin Saygılarımla...
@ebrubalar4039
@ebrubalar4039 3 aylar önce
Bu zamana kadar hiç bir TRshow videosuna yorum yapmamıştım. Bu video beni o kadar derinden etkiledi ki! Emeğinize sağlık.
@sagaston
@sagaston 3 aylar önce
Şu adamın kalitesine yemin ediyorum hayranım. İlgi duyduğum konuları daha da ilgi çekici bir hale getirerek anlatmasına bayılıyorum...
@antepticaret
@antepticaret 3 aylar önce
Ezberlenmiş hayatlar yaşıyoruz. Değişiklik aradığımızda dahi bir ezberden çıkıp diğer ezbere girerek küçük, naylon mutluluk oyunları oynuyoruz. Biz o yüzden HİÇ kimse oluyoruz. Hiçbir ezberin etkisi altında kalmadan Barış Abiyi seviyoruz. O bizim için ezbersiz özel bir KİMSE olduğu için...
@onehuman7405
@onehuman7405 2 aylar önce
Gerçekten moderz zamanın köleleriyiz. Ve bence özel hayat diye bir şey yok. Telefonların kameralarından izleniyoruz. Hadi diyelim kameryaı hallettik bir şekilde, dinleniyoruz. Konuştuklarımız harfi harfine dinleniyor. Geçenlerde babamla kedi mamalarının fiyatlarından ve markalarından bahsediyorduk. Televizyonu açtığımda reklamda kedi maması reklamı vardı. Sadece o da değil, indirimdeydi de...
@sylslmn
@sylslmn 3 aylar önce
Her zamankı gibi film tadında bir video oldu.. Teşekkürler, TRshowr-lerin arasında istisnai Barış Öczan :)
@turgutince9973
@turgutince9973 3 aylar önce
Mükemmel konu, mükemmel anlatım. Harikasın Barış 👏
@ozumsukocatas1498
@ozumsukocatas1498 3 aylar önce
Videolarınız, anlatımlarınız tıpkı çok iyi yazılmış birer roman gibi bitiminde boşluğa düşüp uzun bir süre tavanla bakışıyorum.👏
@ozlem7896
@ozlem7896 2 aylar önce
Emeklerinize sağlık 👏🏻
@ismailnazmitaser6935
@ismailnazmitaser6935 3 aylar önce
Bu olay bana fight club ü hatırlattı.Tyler Durden da insanların köleleştiğinden bahsediyor,özgürlüğün kazanılmasının ancak her şeyi kaybettikten sonra olacağını söylüyordu ve Tyler Durden da Ted Kaczynski gibi harabe bir evde yaşıyordu.İkisi de fazla teknolojiyle ilgilenmiyor ve eylemler yapıyordu
@mertturker3765
@mertturker3765 3 aylar önce
Dövüş Kulübü kitabı da Unabomber'ın hikayesinden esinlenilerek yazılmıştır. Kaczynski'nin kullandığı kısaltmanın dövüş kulübünün kısaltmasıyla aynı olduğunu da göz ardı etmemek gerek.
@ismailnazmitaser6935
@ismailnazmitaser6935 3 aylar önce
@@mertturker3765 eğer dediğin gibiyse harbiden iyiymiş usta ama kaynak bulamadım bununla ilgili,ne yazsam çıkar
@yasintasdelen2254
@yasintasdelen2254 3 aylar önce
Gerçek hayat kurgudan çok daha hayret vericidir diye bir söz duymuştum. Tam yeri sanki.
@hydradragonantivirus
@hydradragonantivirus 3 aylar önce
Özgürlük illüzyonu dışında dövüş kulübü Anarko Nihilizme yakın .
@giraybirgun4812
@giraybirgun4812 3 aylar önce
Zaten hayran olduğum bir karakter ve harika bir anlatım, emeğinize sağlık Barış Özcan.
@gigabrain4841
@gigabrain4841 2 aylar önce
Yine yaptın yapacağını Barış! 🙏🙏🙏
@yasarolgun5110
@yasarolgun5110 3 aylar önce
Gerçekten çok güzel bir içerikti. İlk kez gördüm ve duydum Kaczynski'nin hikayesini. Son kısımda kırmıza ışıkta söyledikleri durumumuzu anlatıyor.
@selocan60
@selocan60 14 gün önce
Çok başarılı bir çalışma olmuş .. nadir videoyu tek seferde izlerim..bu onlardan biriydi..tebrikler
@hulyaozkul2347
@hulyaozkul2347 3 aylar önce
Yıllar önce filmini izlemiştim. Onun harmless versiyonu ise H.D Thoreau'dur. Taa sanayi devriminde Walden gölüne yerleşmiş.Tüm dünyadan insanlar bugün hala onu anmak için Walden gölünde buluşuyorlar. Gitmeyi istediğim bir buluşma.
@elcanpenahov435
@elcanpenahov435 3 aylar önce
Hapishanede kalarak özgürlüğümüzün elimizden alındığını düşünsek de aslında hayvanlar bizden daha özgürdür çünkü asıl amaçları hayatta kalmaktır.
@isoesk
@isoesk 3 aylar önce
... sansak da ...
@NNEdit1
@NNEdit1 3 aylar önce
@@isoesk ve o malum insan konu ne olursa olsun tek derdi yazım yanlışı olan...
@ata9724
@ata9724 3 aylar önce
Anlatmak istediğin güzel ama baştan sona devrik bir cümle...
@NNEdit1
@NNEdit1 3 aylar önce
​@@ata9724 Umrumda değil...
@aybukekarakas7903
@aybukekarakas7903 3 aylar önce
Bu video için teşekkür ederim Barış abi , hayatıma yeni bir "bilen kişi " kazandırdin
@laleehmedova238
@laleehmedova238 3 aylar önce
Konu çok güzel,anlatılış tarzınız daha da güzel. Hatıramıza kazıdınız resmen anlatışınızla.
@serhatuyar1071
@serhatuyar1071 3 aylar önce
Bu diziyi yıllar önce izlediğimde çok etkilenmistim. Underrated olan muazzam bir mini dizi.
@leventkaya1979
@leventkaya1979 2 aylar önce
Dizisini, filmini ve belgeselini izledikten sonra bu program videosu gerçekten muhteşem olmuş
@genel0_0izleyici
@genel0_0izleyici 3 aylar önce
Uzun zamandır izlediğim en kaliteli iş, eline emeğine sağlık
@GezginSirius
@GezginSirius 3 aylar önce
Dönüşmek istediğim karakter, ve belkide içimdeki çok büyük bir parçamın düşüncelerini dile getiren bir gerçek... Çok ama çok güzel bir video olmuş Barış abi. Bu şekilde içeriklerini izlemek çok keyifli. Birde bu şekilde uzun olunca... Ben görme engelli bir bireyim. Belki hayatın renklerini, şekillerini, ve ışığını göremiyorum ancak bende daha değerli bir şeyin olduğuna inanıyorum. Gören insanlar gördükleri şeylere itaat etmek zorundalarken, ben dokunduğum, hissettiğim ve bana betimlenen her şeyi kendi hayal gücümle hayal edebilme özgürlüğüne sahibim. Bu gerçekten çok değerli bir hediye. Hayallerimdeki gerçekliklerim belki sizin deneğimlediğiniz gerçeklikten daha sadedir, belki daha canlıdır bunu bilemem. Ama şunu biliyorum ki, benim deneğimlediğim gerçeklik tamamen bana ait. Benim istediğim gibi şekillenen ve kendi gerçekliğim olan bir durum. Bu her kes gibi düşünme zorundalığından kurtarıyor beni. Koyun olmamamı ve zincirlenmememi sağlıyor. Tabiki dez avantajlarıda var. Farklı düşünebilme ve gerçekliği özgün bir şekilde yaratabilmenin kötü yanları, bir görme engelliye uygun olmayan bir fiziki çevrede yaşama zorundalığı. İnsanların farkındalıktan uzak, bilinçsiz bir tutum sergilemeleri. Uyanmanın bedeli, şimdilik yine uyuyanların oluşturmuş oldukları erişilebilir olmayan çevre düzeninde yaşama zorundalığı. Küçük bir ev ve büyük bir bahçede kitaplarımla, hayvanlarımla bir arada kendi düzenimde yaşayabilme fikri tek çözüm gibi duruyor. Doğa yargılamıyor, doğa sen engellisin demiyor çünkü. Sana şekillendirme şansı veriyor. Buda erişilebilir bir çevre yaratabilmek için gayet yeterli. Bir görme engelli olarak benim için ten rengi diyebir şey yok. Siyahi veya beyaz... Bunlar birer kelime benim için. Ve çok ama çok saçma. Nasıl bir ten rengi insanları ayırmamalıysa birbirlerinden insanları, iki kelimede ayırmamalı. Çünkü benim gerçekliğimde bu kavramlar yok.
@theogonia
@theogonia 3 aylar önce
gözleri görüp de ömrü boyunca hiçbir şey görememiş ve göremeyecek olanlarla dolu bu dünya güzel kardeşim, pek çoğundan fazla şey gördüğüne eminim
@sla7603
@sla7603 3 aylar önce
Seninle arkadaş olmak isterim eğer istersen
@denizakgul2931
@denizakgul2931 3 aylar önce
Söylediğin şeyler toplumsal ve kültürel yozlaşmalardan dolayı ortaya çıkan bir şey. Teknolojinin gelişmesinin hayatımıza kattığı yüzlerce faydayı gözardı edip bunlardan mahrum bir hayat yaşamayı uyanmak olarak nitelendirmek biraz narsistik geliyor.
@AzEf913
@AzEf913 3 aylar önce
​@@denizakgul2931Çok öznel bir husustan bahsediyoruz. Bunun kime göre neye göre narsistliği de mevcut açıkçası. Size göre hayatın olması gerektiği tarz bir başkasına garipken herhangi birinin hayatı isteyiş tarzı da size garip gelir. Bulunulan mevcut aidiyetlerden dolayı bir şeyleri bırakamama tutkumuzdan dolayı da bu halde olduğumuzu unutmamak gerek. Neyse demek istediğim bunun narsistik değil de bir nevi kendini anlama ve çözümleme için yapılması gereken bir düşünce tarzı olabileceği kanaatindeyim tabii "mevcut aidiyet" altında bahsettiğimiz zorunlulukları bırakabilecek durumdaysak.
@denizylmaz6842
@denizylmaz6842 3 aylar önce
İzlediğim en iyi Barış Özcan videolarindan biriydi. Teşekkür ederim. İyi ki varsın. ❤
@mahmutcelalmert
@mahmutcelalmert 3 aylar önce
Son derece başarılı, eline sağlık teşekkür ederim❤
@diabloexcalibur5805
@diabloexcalibur5805 3 aylar önce
İzlediğim en iyi belgesel tadında TRshow videosuydu tebrikler Barış hocam
@Mr-hc5ds
@Mr-hc5ds 3 aylar önce
"Sahip olduğunuz şeyler gün gelir size sahip olur" Fight Club mentalitesi. aynı zamanda filmde khaos planiyla dikkat cekmek için patlamalı eylemler kullanıyorlardı FC freedom club ile kısaltması da aynı. Fight clubın bu hikayeden ilham alınarak yazıldığı ile ilgili bir son bekledim.
@mertdonmez8764
@mertdonmez8764 3 aylar önce
Bizi koyunlaştırmadılar tavuklaştırdılar. Hepimiz bir ışığın altında sürekli bir şeyler yumurtalamamız beklenen birer işçiyiz statülerimiz farklı olabilir ama ürün hep aynı. Ya büyüğü var ya da değerlisi. İşin sonun da bi de buna dönüp bakıp sevinmemiz yok mu? Ah be… Değişemiyoruz da değiştiremiyoruz da… ya da her ikisinden de korkuyoruz. Birer kanatlı gibi…
@Pai_Mei_life
@Pai_Mei_life 3 aylar önce
Bir noktada sadece elektriği bir anda çıkarsalar hayatımızdan bir süre sonra insanların gerçek kişiliklerini görmeye başlarız
@mertmer1052
@mertmer1052 3 aylar önce
Elektriğin olmadığı zamanlarda insanlar nasıl yaşıyorsa yine aynı yaşardık
@Bayram_Avsar
@Bayram_Avsar 3 aylar önce
​@@mertmer1052kimse geriye dönmek istemez
@eledhwen9655
@eledhwen9655 3 aylar önce
@@mertmer1052 alışana kadar ama ne suçlar çıkardı
@aliarisoy9772
@aliarisoy9772 3 aylar önce
@@mertmer1052 eski zamanlarda ki yaşayamayız çünkü yetecek kadar toprak yok .Heryer bina oldu
@LehimLAB
@LehimLAB 3 aylar önce
Keşke radyo amatörleri ile ilgili bir içerik yapsaydınız da biz de severek izleseydik. Tüm içeriklerinizi izlediğimiz gibi. Azerbaycandan selamlar.
@gokhanaricioglu3892
@gokhanaricioglu3892 8 saatler önce
Barış Özcan bence bu videoyla kendi misyonunu bulmuş gibi geldi, faydalandığımız pekçok videosu oldu ancak başından sonuna beni ekrana kilitleyip izlettiği ilk videosu bu oldu. Kanımca Biyografi Serisi çekecek olması hayatımıza çok daha doğru ve kalıcı şekilde dokunacağı izlenimi verdi. Biyografi çekimlerinde anlatım tarzı, araştırmacılığı, izahat ve kavramsal dil diyalektiği ile izleyiciyle iletişim kurabilmesi gerçekten etkileyici. Biyografi konusu şahsiyetlerde sadece suçluları değil, Tesla, Napolyon ve Peygamberimiz Hz.Muhammed s.a.v. gibi tarihi Şahsiyetleri Bilimsel, Sosyolojik, Tıp, Yönetim, vb. Dünyaya Malolmuş İsimleri araştırıp onları ve ne yapmak istediklerini anlatıp tanıtan içerikler hem Barış Beyin hamde biz İzleyicilerin gelişimi açısından büyük bir fark yapacağı kanısındayım. İyi ki varışınız Teşekkürler Barış Bey Saygılarımla.
@semihkayar1408
@semihkayar1408 3 aylar önce
Gerçekten belgeselini izlediğimde beni de çok etkilemişti . Barış Özcan o kadar güzel aktarmış ki Baktığımız zaman o gün söylediği bir çok şeyin gerçekten olduğunu görmek üzücü
Uzay Bir Sonsuzluk mu Yoksa Karanlık Bir Gizem mi?
3:10:30
Kardeşlerim 108. Bölüm @atvturkiye
2:23:35
KARDEŞLERİM
görünümler 3,1 Mn
Teknoloji ve Bilim Notları 2023/33
2:36:19
TeknoSeyir
görünümler 140 B
The Perfect Storm | Ep 13 | What Do You Believe?
3:49:21
Has the US been hiding UFOs for years?
18:00
Barış Özcan
görünümler 1,8 Mn
Is it possible to go to the Andromeda Galaxy in 50 years?
21:56