Mevzular 40 - Adalar, Abdülhamid, Osmanlı Donanması, Mavi Vatan, Kıbrıs, İdlip ve Fazlası

  görünümler 1,020,806

BaBaLa TV

4 aylar önce

Mevzuların bu bölümdeki konukları Mavi Vatan kavramının isim babası olan Cem Gürdeniz ve Hasan Atilla Uğur. Oğuzhan Uğur, Hasan Atilla Uğur ve Cem Gürdeniz'in programdaki konu başlıkları ise: Adalar, Abdülhamid, Osmanlı Donanması, Mavi Vatan, Kıbrıs, İdlip ve daha fazlası.
VIDEODA BAHSEDİLEN KİTAPLAR VE BAHSEDİLDİĞİ ANLAR
26:29 Cem Gürdeniz - Mavi Uygarlık
26:50 Cem Gürdeniz - Mavi Vatan Yazıları
26:51 Cem Gürdeniz - Hedefteki Donanma
43:08 Genelkurmay Atase Başkanlığı - Balkan Harbi Telgrafları
48:32 Cemal Kutay - Yazılmamış Tarihimiz Seçmeler 1
57:02 Vahdettin Engin - Bir Devrin Son Sultanı 2. Abdülhamid
1:08:01 Admiral Sandy Woodward - One Hundred Days
1:24:32 Bernard Lewis - 100 Years in the Making
👉 Babala TV TRshow kanalına abone olmak için: bit.ly/BabalaTV
Sosyal Medya Hesaplarımız;
Instagram ► babalativi
Facebook ► babalativi
Twitter ► babalatv

YORUMLAR
BaBaLa TV
BaBaLa TV 4 aylar önce
Konuklarımız yorumlarınızın tamamını okuyor. Soru ve yorumlarınızı dakika belirterek yaparsanız, sonrasında size verecekleri yanıtlar daha anlaşılır olacaktır. İzlemeden yorum yapılmamasını öneririz.
safayılmaz
safayılmaz Aylar önce
Kral şu videoları kesip kesip koyma Allah aşkına nefes alamıyorum bırak adamlar rahat konuşsun
Haydar Aydoğan
Haydar Aydoğan Aylar önce
İzlemeden Beğenenler, İzlemeden Beğenmeyenler, İzlemeden Abone Olanlar, İzlemeden Tepkide Bulunanlar. Bu Tür Kişiler Hiç Tükenmeyecek.
hsyc1992
hsyc1992 2 aylar önce
birgün cübbeli Ahmet hocayı çağırır mısn
Can Ulus
Can Ulus 2 aylar önce
Cok dogru bir zaman diliminin illiyet rabitasi net bir sekilde anlatilmis tesekkur ederim. Hasan Husnu Pasa buyuk dedem olur, ingilizlerin tum talimatlari kendisine zorla uygulattirilmistir ve acz icinde gorevini yapmistir. El birligi ile agir ihmal esliginde nadasa biraktiklari sereflerinin ayaklar altina alinisina maalesef seyirci kalmislardir.
Ahmet Cantürk
Ahmet Cantürk 3 aylar önce
@Berkay Ahiboz ğ
özü gür
özü gür 6 dakika önce
o kadar çok kesme atmışşsın kı kurguya rahatsız edici oluyor
Alaaddin ÜSTÜN
Alaaddin ÜSTÜN Saatler önce
Yatay kutuplaşmaya kesinlikle katılıyorum şiddetle! İnsan insandır vatanına milletine şerefine sahip çıkıyorsa o adam her neci olursa olsun bizimdir, ayrıştırmaya yönelik yok sen şucusun yok ben bucuyum yok efendim bilmem ne bunlar tamamen ayrıştırmaya yönelik hareketler bu tarz insanlarla sohbete bile girmeye gerek yok.
Alaaddin ÜSTÜN
Alaaddin ÜSTÜN Saatler önce
Hem geniş açılı bakalım tarihe diyorsunuz hem katar ile ne işimiz var diyorsunuz :) Azerbeycan , Pakistan ve diğer zamanında Osmanlı milleti olan ülkeler ile acilen toplanıp aramızdaki karların eritilip birlik içerisine girmemiz gerekiyor aksi takdirde suriye gibi mısır gibi ırak gibi yakında iran gibi olmamız kaçınılmaz olacak bunu görmeyenler yoktur herhalde? 2. dünya savaşı bitmedi hala devam ediyor sessiz ve sakin gibi görünse de kesinlikle birlik içerisine girmemiz şart aksi takdirde bunun sonuçları ciddi anlamda kötü olacak defalarca denediler yıkmak kırmak dağıtmak parçalamak için şimdiye kadar başaramadılar ki daha öncesinde Osmanlıyı dağıtarak başarmışlardı bunu oyunlara gelmeyelim her komşuyu komşu sanmayalım Yunanistan falan bize komşu değil ancak yıkmak için arkasında bıcakla gelen bir misafir olur oda neden adamların istanbulunu ana en önemli toprağını almışsın bir zahmet canım benim o adamlarda da tarih var geri almak için ellerinden geleni yapmaktan sakınacaklarını falan sanmayın sakın :) ve düşmana kızarak sinirlenerek biyere varamayız gelişmemiz gerekiyor tarihten çıkarılacak tek ders bizim ve yeni nesilin kendisini en iyi en üst seviyede geliştirmesidir ve az öncede bahsettim bizden olan komşular ve bizim gerçek dostlarımız ile aramızdaki ilişkilerin maximum seviyeye gelip askerde cephede savaşan 2 asker gibi birbirinin sırtını kollayacak dostlara ihtiyacımız var gerisi ciddi anlamda zarar ve ziyan olur. Bunları düşünmeme ve arkadaşlara aktarmama yardımcı olduğunuz için hoş sohbetiniz için teşekkürler .
Alaaddin ÜSTÜN
Alaaddin ÜSTÜN 2 saatler önce
Bu konuşmalardan çıkarmanız gereken ders; Teknolojiyi takip edip kendinizi olabildiğince sınırlarınızı zorlayarak geliştirmektir.
Alaaddin ÜSTÜN
Alaaddin ÜSTÜN 2 saatler önce
Abdülhamit , en büyük hatayı gençleri bir takım yurt dışı okullara gönderip geri geldiklerinde önemli mevkilerde görev edindirmesi ve bu öğrencilerin karşı çıkması ki çok normal dışarda yetişen o öğrenciler Osmanlı'yı geliştirmek için değil tamamen bitirmek için yetiştirildiler. Beslendiler beyinleri yıkandı yani. Konuşmalara baktım gayet güzel bütün taraflardan ele alınmış tarih lakin biz gelişmemişiz biz şöyleyiz geri kaldık gibisinden kötümsemeler yerine şimdiki zamanımızın teknolojisine dayalı yönlendirmeler verilseydi harika olurmuş güzel sohbet olmuş ağzınıza sağlık.
ahmet BADEMLİK
ahmet BADEMLİK Gün önce
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
uğur çakmakçı
uğur çakmakçı Gün önce
Keşke daha önce keşfetseydim bu kanalı
selcuk diktas
selcuk diktas Gün önce
Allah cümleniz den razı olsun Allah ayağınıza taş değdirmesin. İyiki varsınız Size hain diyenler hainlik yapanlar ne bu dünyada ne öteki dünyada gün yüzü görmesin.. Temennim Devlet yönetiminde en kısa zamanda olmanız.
MaRoBeZ
MaRoBeZ Gün önce
Ahmet Anapalı'yı da konuk alsanız çok iyi olur tarih konusunda.
Esat Emre Çelik
Esat Emre Çelik 2 gün önce
2. Abdülhamid ile ilgili bir program izlemek isterim şahsen. Komutanımızın da düşüncelerini ve bilgilerini öğrenmek açısından..
Halil Sarikaya
Halil Sarikaya 2 gün önce
Suriye ve Suriyeliler ne olucak acaba?
Ömer BİRİMEN
Ömer BİRİMEN 2 gün önce
Cem Gürdeniz ne büyük adamışssın be sen
Ömer BİRİMEN
Ömer BİRİMEN 2 gün önce
Yaa Abi söyledikleri kitapların hiç birini alamıyom o kdr üzülüyomki
MPlan JusTinyeNN
MPlan JusTinyeNN 2 gün önce
54.40 - Abdulhamid hanı sevenlere saygı duyuyorum ama bu persfektiften bakın . Bunun sevgiyle ne alakası var komutanım ?
edit x
edit x 3 gün önce
Efsane adamlar ya tam bir Türk subayları cidden.
Fatih Selçuk
Fatih Selçuk 3 gün önce
ABDULHAMİD VE ABDULMECİD DENİZALTILARI Bu yapılan denizaltıların tamamına yakını askeri amaçla kullanılmıyordu. Dünyanın askeri amaçla kullanılabilecek ilk denizaltısını Yunanlılar aldı. Keşif amaçlı yapılmış bu denizaltı askeri kimlikte silahlar taşımıyordu. Ancak yine de bunu bir tehdit olarak gören Sultan II. Abdulhamid hemen emir vererek Yunanlıların aldığı denizaltıyı yapan İngiliz mühendis William Garrett'i İstanbul'a getirtti. Sultan II. Abdulhamid tasarladığı projesinden Garrett'a bahsederek 3'er torpido atan 2 denizaltı yapmasını istedi. Haliç tersanelerinden kısa sürede Türk işçilerinden katılımıyla Abdulhamid ve Abdulmecid isimli iki denizaltı yapıldı. Bu denizaltılardan biri Üsküdar açıklarında demirletilmiş eski bir vapura tam isabet torpido atışı gerçekleştirdi. Bu dünyada hedefe isabetli atış yapabilen ilk denizaltı olarak tarihi geçti.Sultan II. Abdulhamid, bu denizaltıların parasının tamamını kendi cebinden ödedi ve donanmaya bağışladı.
Ben bilmem
Ben bilmem 3 gün önce
Videoyu 3 ay önce yüklendi. Fakat seri video mavi vatan ile yapalım demişsiniz ama devamı gelmedi
Enes YAĞIZ
Enes YAĞIZ 4 gün önce
Muhakkak çok okumalı bu iki güzel insanın emeklerini boşa çıkarmamalı.
Sertac Cicek
Sertac Cicek 5 gün önce
bu adamlar 16-17 yaşında askeri okula başlıyorlar... dersler eğitimler spor askerlik hayatları. doğu batı kuzey güney dağ bayır orman deniz geziyorlar binlerce askerin vebali sırtlarında vatan aşkıyla yaşıyorlar ve okuyorlar. şimdi gelelim son 20 yılda mezun olan askerlerin bir çoğu bu kadar donanımlı bilgili değiller... eeee bedelli askerlik yapanı rektör yaparsan böyle olur
Sertac Cicek
Sertac Cicek 5 gün önce
Ali Türkşen'i bekliyoruz
Erhan Akbas
Erhan Akbas 5 gün önce
Dinlerken keyifli anlar sunduğunuz için teşekkürler ve düşünce farklılıkları olsa bile vatan konusunda ortak noktada buluşmak adına yapılan altı çizilecek bir çok detayı vermeniz muazzam. Kemalist yada iktidar yanlısı bir yapım hiç bir zaman olmadı. Doğru bildiğim çizgi üzerinde yürümeye gayret ediyorum. Babanızın söylediği bir konu var makamlara iyi ,doğru vatan millet için yapacakların olması gerekli . Para pul yada hatır için değil cidden vatan sevgisi olanlar olmalı. Teşekkürler tekrardan katılan konuklara ve sizlere iyiki yayindasiniz.
T. C.
T. C. 7 gün önce
Kusura bakma bu videoda ki ziplamalar berbat seyredilmiyecek kadar rahatsizlik yaratiyor. 5 dakika bile dayanamadim
Enes Gürbüz
Enes Gürbüz 7 gün önce
Her Türk genci her vatansever böyle bilgi dolu böyle mükemmel böyle donanımlı insanları izlemeli ve gereken dersi çıkarmalı geçmiş günümüz ve de gelecek ile ilgili fikir sahibi olmalı iyiki varsın Oğuzhan Uğur iyiki varsın Hasan Atilla Uğur Albayım ve Cem Gürdeniz Amiralim sizi izlemek büyük zevkti 😎🇹🇷
Mehmet Köçek
Mehmet Köçek 7 gün önce
Bu nasıl beyin herseyi biliyorlar denizcilik bakanlığı çok güzelbir düşünce ama çok saçma değilmi ya buzamana kadar olmaması.
Firat unlu
Firat unlu 8 gün önce
Mustafa kemal e de kusursuz muamelesi yapanlarda söyleyebilseydiniz işte o zaman samimiyetinize inanabilirdim.
kolalıpasta
kolalıpasta 8 gün önce
dış işleri bakanı gelicekti noldu @BaBaLa TV
Kemaleddin Yıldız
Kemaleddin Yıldız 8 gün önce
Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han'ı anlamak her şeyi anlamak olacaktır.
Judex Carnifex
Judex Carnifex 8 gün önce
Bölümün başından beri masken düşüp duruyor ben rahatsız oldum
İslam Ali Meşeli
İslam Ali Meşeli 8 gün önce
Tekrar tekrar izliyor notlar tutuyor, fikirler üretiyorum. Muhteşem program. İnanılmaz bir gereklilik bu program. Lütfen bölüm sayısı arttırılsın. Lütfen ilber hocamız ile cem miralimiz Atilla komutanımız birlikte yayın yapılsın. Sizin medyatik gücünüz buna yetmezse, Türk gencinin gücü yeter. Rica ediyorum 🙏🏻
Arif Aygen
Arif Aygen 9 gün önce
Vatan sevdalısı bir subayı bu ülkenin başında göreceğimiz günler yakındır İnşallah
Murat Ozel
Murat Ozel 10 gün önce
👍
Semih Yunak
Semih Yunak 13 gün önce
İslam, Selçuklu, Osmanlı gibi Türkiyeyi de batırdı. Siz ise gelecekle ilgili hayaller kuruyorsunuz.
Yusuf Taha Öztütüncü
Yusuf Taha Öztütüncü 13 gün önce
Abi keşke kitapların linkini koysaydınız
Cem Rohnda
Cem Rohnda 13 gün önce
..Tesekk muhteşem komutanlarımız ...👍👏😍🧿.......Mavi vatan Akdeniz de 150,000 km Ege de 60,000 km kaybedebiliriz......Acil Denizcilik bakanlığı kurulmalı keşke Cem Gürdeniz Amiralimiz bakan olsa......1.15.05 Suriye İdlib ......
ünal ünsal
ünal ünsal 14 gün önce
1) Mevlana yı , ingiliz,vatikan,patrikhane bizans,mason yani Şeytan üretti ! 2)Mesnevi yi,Hacı bektaşı velinin tüm yazıtlarını toplayıp bektaşı veliyi öldürten Şeytan yazdırdı ! 3)Her yüzyıldaki Anadoluda alevileri katleden ve onların tüm yazdıklarını (çünkü tarihi Türkler yazar !) çalıp sahte tarih yazan ! sahte kahramanlar üreten hep aynı kadro ! şeytan ve işçileridir.Hacı Bektaşı velinin tüm yazdıklarını çalıp ! tüm bektaşileri kapadokyada katledenler bunlardır. 4)Mevlana , Türk düşmanıdır.eşcinsel bir ingilizdir ! rumiliğin başına getirilmiştir ! rumilik sapkın vatikan patrikhane tarikatıdır. Elif şafak son kalemleridir ! bisexsuelim çıkışı budur. Coming soon !
ShortMan
ShortMan 15 gün önce
Cem Gürdeniz Kanada'nın bağımsızlığı konusunda mabadından element uydurmuş
cüneyt aslan
cüneyt aslan 15 gün önce
dış işleri bakanını sizin sorularınızla dinlemeyi çok isterim
Şamil Çam
Şamil Çam 16 gün önce
Muazzam bir program ve kadro. Ben uzun zamandır siyasi içerikli programlara bakmıyorum. Ayrıca çokta politik bir insan sayılmam. Tanışmamız bu yüzden geç oldu. Her kesime saygılı bir şekilde gerçekler verilebiliyormuş demek ki. Kavga dilini artık kaldırmıyor kafalarımız. İnanın tamamını sıkılmadan dinleyebiliyorum. Kalitenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.
ayshe yldrm
ayshe yldrm 16 gün önce
Sohbet sırasında adı geçen tavsiye edilen kitapları yazarları ile liste olarak verebilir misiniz
Ahmet Arda GÖK
Ahmet Arda GÖK 15 gün önce
Açıklama kısmında var
Şerif Kabuk
Şerif Kabuk 17 gün önce
Bir bekere begenme hakkım vardı olsaydı video bitene kadar begen tuşunu kırardım . Çok akıcı çok güzel açıklayıcı video olmuş olan olayların anlatılması ve bunları güzel anlatılması helaaal olsun vallahi MAŞALLAH.👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Ali Taştan
Ali Taştan 18 gün önce
Babala da Osman Pamukoğlu nu görme şansımız var mı?
king king
king king 18 gün önce
bu milletin dini örfi ve töresine karşı bu ateist diktatöru bu ülkeye hizmet etmiş gibi empoze etmek akılla bağdaşmaz.
Ali Taştan
Ali Taştan 19 gün önce
Ülkemizde olan din siyaseti hakkında siz değerli vatansever insanlarımızın değerli yorumlarını duymak ve duyurmak istiyorum. Yorumlarınız yorumumdur iyi ki varsınız.
errtamet
errtamet 19 gün önce
İlk 5 dk Oğuzhan Uğuru dinliyorsun sonra reisler başlıyor konuşmaya haberiniz olsun
Apo Boksör
Apo Boksör 19 gün önce
Atinayı basalım kökten bitsin
Farat ttt
Farat ttt 19 gün önce
Dağılma dönemi içini parçalıyor ya
Semih Şahin
Semih Şahin 20 gün önce
Peki siz gerçeğin pesindemisiniz degilsiniz sadece temize çıktınız sizin gibi binlerce sizin yasadiklarinizi yaşamakta olan var
Arda Eren BAŞIBÜYÜK
Arda Eren BAŞIBÜYÜK 20 gün önce
Hasan Atilla UĞUR. Türkiye için çok büyük bedeller ödemiş bir komutandır. Karanlık dönemde yargımızı bile ele geçirdiklerinde ergenekom davasında dik duruşuyla bilinir. Senelerce ugraşıp içeri attırdıgı sorguladıgı hainlerle aynı cezaevinde kalmıştır. Çok büyük bir komutandır. Bu ülke için ödediği bedeller bilinmelidir her türk genç'inin bilmesi gerekir..
Zhoon
Zhoon 21 gün önce
Oğuzhan abi derhal mevzular gelmeli Hele hele su son yasananlardan sonra unilerimiz terörist yuvasına dönmüş lütfen atilla amcamızın dusuncelerini çok merak ediyorum askeri liseler ne zaman açılacak mesela lütfen mevzular gelsin
Görgüsüz Salak
Görgüsüz Salak 22 gün önce
Sağolun Babalar...3. kez dinledim
moto merak Tv
moto merak Tv 23 gün önce
Abi peki hukuka bizi destekleyen ve desteklemeyen maddeler neler ?
moto merak Tv
moto merak Tv 23 gün önce
Bm deniz huku mu oluyor tam olarak bilgi kaynağı okudum da pek birsey anlamadım
furkan düzkılınç
furkan düzkılınç 23 gün önce
Cumhuriyet donanması sonunda bu yıl itibariyle harpoon füzesine bağımlılık bitiyor caydırıcılığı kat ve kat artıyor akya ağır orka hafif torpidoları ile denizaltılarda bağımlılık bitiyor milgem projesi kapsamında korvetlerimizden sonraki adım olan ilk fırkateyn suya indiriliyor cumhuriyet donanmasının en büyük ve amiral gemisi amfibi hücum gemisi aynı zamanda istihbarat gemimiz envantere giriyor bu gün ve sayamadığım bir çok sistem maddi sıkıntılar ve salgına rağmen cumhuriyet donanması aralıksız güçleniyor bundan 10 yıl sonra uçak gemilerine bile ihtiyaç duyulan ya da bugün ki envantere alınan günleri görebiliriz ama arkadaşlar gerçekten düşünün sizce de şu an 1923 ten daha iyi bir durumda değil miyiz maddi sıkıntılar ya da salgından o kadar şikayetçisiniz ki tabii ki en doğal hakkınız ama Atatürk ve emaneti olan vatanı her bir avuç toprağı ve tek bir damla suyunu koruyarak ona olan sevgimizi ve saygımızı gösterebiliriz biz Atatürk gençliğiyiz biz yaşadığımız sürece mavi vatan da cumhuriyet donanmasıda yaşayacaktır
Na Uy
Na Uy 23 gün önce
sadece politikayı, olayları, söylemleri, halkın gruplaşmasına göre takibimce verecegim cevaplar... süper...
DOĞAN KIRANSOY
DOĞAN KIRANSOY 25 gün önce
Geçici AV8 jeti alınabilir mi acaba?
Furkan İşgören
Furkan İşgören 25 gün önce
Hocam abdülhamid bilerek yatırım yapmadı çünkü o ekonomi yoktu Deniz yerine karaya yatırım yapıyor tren yoluna falan
İbrahim Arda Çekiçcioğlu
İbrahim Arda Çekiçcioğlu 25 gün önce
Şu ana kadar en iyi mevzular programıydı defalarca izledim çıkarılması gereken notları çıkarın arkadaşlar
Atlas Yapi
Atlas Yapi 26 gün önce
TÜRKİYEDE ACİLEN DENİZCİLİK BAKANLIĞI KURULMALI VE CEM BEY DENİZCİLİK BAKANI OLMALI VE FETÖNÜN TASFİYE ETTİĞİ DENİZCİLER ACİLEN BAKANLIKTA GÖREVLENDİRİLMELİ
ludioTR
ludioTR 26 gün önce
-Sen Abdulhamit'i savundun. -Hayır savunmadım -Çıkar göster. -Terbiyesiz.
HAKAN SARIBAL
HAKAN SARIBAL 27 gün önce
Atatürk’ü sevmeyenler derken örnek olarak Canan kaftancıoğlunu niye örnek gösteriyorsunuz? Aklınıza ilk gelen isim CHP’den olmak zorunda mı? Oğuzhan sen yapma bari! Canan Hn için müthiş bir iktidar propagandası yapılıyor, biraz dikkat
Yahya Kemal ÇINAR
Yahya Kemal ÇINAR 27 gün önce
Amiralim sizi çok severim ama artık UZAYA çıktı millet .
Yahya Kemal ÇINAR
Yahya Kemal ÇINAR 27 gün önce
Süper program olmuş
Ç. E Krmn
Ç. E Krmn 27 gün önce
Atilla Uğur’u izlemeye düşüncelerini takip etmeye başladıktan sonra daha fazla kitap okumaya başladım.. 🖤💫
Latsy
Latsy 27 gün önce
Milleteki babaya bak bizim babaya bak dövmek sözmekten başka bi bok bilmeyen baba benimde evladım var ona inşallah en büyük servet ona güzel bi çoçukluk ve gwnçlik yaşatmayı düşünüyorum swvilmedik sayılmadık hayran kaldım babanıza babamla şöyle muhabbet etmek için evimi arabamı vermeye değerdi bişe aöylemeye kalksam 33 yaşındakı adamı halen ciddiye almıyor baban bile sana güvenmiyorsa sen kendinw güvenip nasıl okucaktım onun piskolojisin pisliği yüzünden ailemde kimse normal değil ne kadar değerliymiş bilinçli anne baba ah ahh
Fatma Kızılkaya
Fatma Kızılkaya 28 gün önce
Benim lügatımda cahil insan Tarihini bilmeyen insandır.Bugününü anlayabilmen için dününü bilmen gerek.Ve ne yazık ki Türkiye de de dününü bilmeyen milyonlarca insan var ..
8 Tasarim
8 Tasarim 29 gün önce
1.13.40 kanada bağımsızlık kazandı 🤔🤔🤔 . Bu bahsettiğiniz Kanada şu bildiğim Amerikan mandasındaki kanada değil mi. Bağımsızlık dan anladığınızı sanmıyorum.
8 Tasarim
8 Tasarim 29 gün önce
Parazit yapıyor dediğin Kadir mısıroğlu nun 60 tane kitabı var. İngiltere'de Almanya'da ajanlık yapmış, muhaberat görevi ıcra etmiş, hukuk mezunu. Ey karacahil haddini bil.
8 Tasarim
8 Tasarim 29 gün önce
Asker Mustafa Kemal e gemi yok diyemiyor, Mustafa Kemal in gemi olmadığından haberi yok. Ne ordu ama. Vay be. Körler sağırlar birbirini ağırlar. 😆😆😆.
Hkn Demir
Hkn Demir Aylar önce
👏👏👏👏
Lavinia Petrov
Lavinia Petrov Aylar önce
👏🏼👏🏼
Scorpioraptor
Scorpioraptor Aylar önce
Şu anda Türk insanının yaban atılmayacak bir kısmı: Aya asla çıkılmadı Ayda yer çekimi yok nasıl oluyor Astronot duruyor? Bilim o kadar da gerekli mi? Evrim çökertildi! Aşı ile çip takıyorlar. Gibi hurafelere inanıyor. Bırakın doktirinleri.. Cem paşamın ağzına sağlık kanalınızı yeni keşfettim. Benim gözümde Türk gençliğinin izlemesi gereken 2 youtuber dan biri oldunuz! Devam 👍👍👍
aLPEREN YILDIZ
aLPEREN YILDIZ Aylar önce
Abi benim sosyal medya hesaplarım var ama sosyal medya insanlar çok çabuk inanıyor
TüRkOLunCA !
TüRkOLunCA ! Aylar önce
ATATÜRK OLMASAYDI O KÖTÜ LAFLARI EDENLER SIÇAMAZDI BİLE HERŞEY KÖTÜ OLURDU RAHAT NEFES DE ALAMAZDIK ANLATMAK İSTEDİMİ ANLAMIŞSINIZDIR UMARIM
Yusuf Akyol
Yusuf Akyol Aylar önce
Çin'deki kaynaklara bakın kaynaklarda aynen şu şekilde belirtiliyor ''Aynı dili konuşmalarına rağmen birbirlerini öldürüyorlar.'' Türkler ne zaman bir araya gelse bir imparatorluk kuruluyor bir cihan kuruluyor bu bir lider türk millet dinle alakalı değil Türklerin ortaasya'ya sürdüpü moğol adı verilen toplumdan çıkan cengiz han türkleri birleştirmiş cengiz han herkes bilir ki iyi bir hafızası vardı asla türkleri karşısına almadı tarihi biliyordu yani ben çevremdeki herkese türkçülüğü aşılamaya çalışırken akpli oldum chpli mhpli oldum Türk ırkı hakkında hayran olan dünya türk olduguna utandıracak bir zamana geldi Allah sonumuzu hayır etsin
Furkan Cakil
Furkan Cakil Aylar önce
Böyle programlar yaparak bizi bilgilendirdiginiz ve bilinçlendirdiğiniz için size teşekkür ederim Allah sizin gibi değerli insanların sayısını arttırsın bu ülkeyi sürekli öğrenen ve bilinçlenen insanlar kurtaracak ve yüceltecek
Elif Bostancı
Elif Bostancı Aylar önce
Çok güzel ve çok faydalı her bir konuşmanız hatta kelimeniz bile. Maalesef yeni keşfettim sizi. Ama nutkum tutularak izledim. Ben telefonun başında bile saygılı bi şekilde durdum. Çok tecrübeli ,bilgili muhteşem insanlarsınız. Bizi bu bilgilerle buluşturduğunuz için minnettarım. Fakat sizin olmanız gereken yer burası değil,devletin gerekli kurumları ve yöneticiliktir... Emin olun bir genç olarak sizden daha fazla bilgi edinmek istiyorum,her konuda.
Yusuf Hamza KARATAŞ
Yusuf Hamza KARATAŞ Aylar önce
Abdulhamid HAN
Berk Tezcan
Berk Tezcan Aylar önce
Mevzular 41 çok gecikti. Umarım iyisinizdir ve bizi unutmamişinizdir...
Berk Tezcan
Berk Tezcan Aylar önce
Hepinizi çok seviyorum. Gündemdeki Atatürkçüler yüzünden Atatürkçü demeye tövbe etmiştim kendi adıma. Ama sizleri seyredince Tanrım şükürler olsun dedim. Allah benim ömrümden alıp sizlere versin. Sizi çok ama çok seviyoruz. Ben ve ailem. İyi ki varsınız.
meryem karali
meryem karali Aylar önce
polislik sınavında örnek aldığın devlet adamı sorusuna ATİLLA UĞUR demeyi sabırsızlıkla bekliyorum
meryem karali
meryem karali Aylar önce
tarihte beylikten devlete konusunu çalışırken çaka beyliği konusuna değinmeniz 😂👍
egemen türkmen
egemen türkmen Aylar önce
hocam bir bölüm sadece özden örnek i anlatan bir bölüm yapılması lazım
OzyCkcHtc
OzyCkcHtc Aylar önce
1.35.50 de ben de hazırola geçtim 🙊🙈
OzyCkcHtc
OzyCkcHtc Aylar önce
Oğuzhan ı kızım neye gülüyor diye izlemeye başladım. Çok eğlendim de. Ama şimdi daha iyi görüyorum ki Vatan'ı için yetişmiş bir evlat. Bu vatana hizmet etmenin bir çok yolu vardır. Oğuzhan buna mükemmel bir örnek. Bana da nasip olacak inşallah, benim de evladım bayrağı taşıyacak 🙏🏻
OzyCkcHtc
OzyCkcHtc Aylar önce
Komutan ım. Sizi de tebrik etmek isterim. Bir anne olarak
Ahmet Öğlü
Ahmet Öğlü Aylar önce
KEMAL DERVİŞ EMPERYAL KALESİ DÜÑYA BANKASI MÜDÜRÜ TÜRK T.C.NIN BAŞINA SÖMÜRGE VALİSİ...!!!!!!!!!.....
Ahmet Öğlü
Ahmet Öğlü Aylar önce
CEM AMİRALİM AYNI ZADA İSTİHBARAT DAİRESİ BAŞKANLIĞI DA YAPMIŞTIRRRR.....!!!!!!...
Ahmet Öğlü
Ahmet Öğlü Aylar önce
YER MEKAN ZAMAN ABDÜÜL HAMİT HANCILAR HANEDAN KADI VE SEVR .İMZALAMAK AYRI O TESLIMIYETE KARŞI.FAKRU ZARURET DE YÜCEEE TÜRK MILLETİME TÜRK CUMHURİYETİ LAYIK GÖRMEK ÇOOKKKKK AYRIIIII....!!!!!!!!!.......
Ahmet Öğlü
Ahmet Öğlü Aylar önce
SORGUCU AYNI ZAMAN DA ÇOK İYI DİNLEYİCİDİİRRR..........
Faruk Tanış
Faruk Tanış Aylar önce
Sarayında çaycısına kadar ajan olabilme ihtimali olan bir dönemde Abdülhamid Han'a "... yapmalıydı" gibi sözler sarf etmeniz çok manidar! Abdülhamid paranoyak bir insan değildi. Etrafında çok fazla hain olması, çevresinde güvenebileceği insan sayısının çok az olması bazı konulara işaret ediyor ama görmek istemiyorsunuz. Tahta çıktığında 5 yıl boyunca emperyalist güçlerin isteklerini yapmak zorundaydı. Aynı Türkiye'nin iktidar koltuğuna oturanların da yapmak zorunda olduğu gibi. Bu 5 yıllık süreçte hainleri bir bir tespit edip yok etmek için uğraştı. Eğer Abdülhamid'in o konuşmasını baz alacaksanız, Atatürk'ün meclis açılış konuşmasını da göz önüne alın. Burada Atatürk düşmanlığı yapmıyoruz elbette ama madem ikisi kıyaslanıyorsa eşit kıyaslayın. Bugün devletin kuyusunu kazan Ergenekon davasından bahsedebiliyorsunuz. Belli başlı kumpasların vatanseverlere kurulduğundan bahsedebiliyorsunuz. Peki o dönemde böyle olaylar yok muydu? Denizde yaşanan her bilgiye sahip misiniz? Abdülazizi tahttan indirmek için saraya donanma yardımıyla gelmediler mi? Sudan karaya çıkıp tahttan indirmediler mi? Peki Önceki sultanı tahttan indiren donanmaya Abdülhamid in güvenmesini nasıl bekliyorsunuz? Hele ki devletin feci bir borç içerisinde olduğu bir dönemde donanma konusunda nasıl tedbir alabilmesini beklersiniz? MİLGEM'den bahsediyorsunuz değil mi? Şayet milgem in içi hainlerle dolu olsaydı, sürekli milgem i bitirmeye yönelik devlet içinde bir takım operasyonlar gözle görülebilir düzeyde yapılsaydı ne olurdu? Milgem bu şartlar altında gelişebilir miydi? Yahu devlet o günlerde ne kendi personeline güvenebiliyor ne kendi milletine. Devlet memurları (paşaları yani bakanları) menfaat uğruna vatanı satmaya razı oluyor, halk ise gavurun attığı her iftiraya inanarak devlete kafa tutuyor. Siz hangi bilgiye dayanarak bu sözleri söyleyebiliyorsunuz? Bugün fetöcülere ve diğer hainlere laf söyleyebiliyorsunuz çünkü başınıza geldi (Allah tekrarını yaşatmasın). Ancak o dönemi bilmediğiniz için böyle hain vs yok mu sanıyorsunuz? Bu millet her dönemde kendi içinde hain üretebilmiş bir millet olmuş ne yazık ki. Söylenecek çok söz var ama siz tarihe malesef yeterince şeffaf bakamıyorsunuz. Sayın UĞUR'un "ben ne olmuş ne bitmiş ona bakarım" benzeri söylediği söz, tarihe şeffaf yaklaşamadığını göstermiştir. Hepinizi sever sayarız, Türk'ün ve TÜrk devletinin her daim yanındayız. Ancak şeffaflık yoksa adalet de yoktur gerçek de.
old 18 century furniture Ömer Aslan
old 18 century furniture Ömer Aslan Aylar önce
simdi oncelikle saygila dinledim hersey cok guzel. toprak kayiblari hakinda behsettiniz ama hangi topraklar ? 1 misir ve tunus III selim devrinde itbaren cikiyor ha kagit uzerinde Sultan II Abdulhamid han devrinde cikiyor burda toprak kaybinda bahsedemeyiz lakin adulhamid bakiyor alina bilir mi diye maliye butcesi bakiyor uygun mu diye deil tabikide. 2 1877-78 Osmanli - Rus harbine kim yuzunden girildi Mithat pasa yuzunden sallahiyet cunku padisahta deil. kibrisin idaresi ingilizlere birakilmistir hukuken Osmanli topragi dir. abdulhamid kibris verme nedeni ise rus harbi dir. 3 ha rus harbi II abulhamid devrinde olmustur onun kaybidir 4 ayaststefanos antlasmasina ve berlin Antlasmasina bakin aradaki fark kibrisin verilmesi ile balkanlar gelecek bir tehdid onlenmistir. trshow.info/watch/nxQOlnCVLQw/video.html donanma curutu diyenler izlesin vehdettin engin hocanin videosu
ünal ünsal
ünal ünsal Aylar önce
Kartlar dağıtılıyoor. ! Karo 1 = Atilla uğur
ünal ünsal
ünal ünsal Aylar önce
Avrupa papaz - rahibe birliği Türkiyeye yaptırım uygulayacakmış !!! 1) göçmenleri bırakın avrupaya gitsinler. 2)Boğazı trafiğe kapatın.limanları kapatın. 3) avrupada calısan türkler tüm paralarını türkiyeye göndersin. 4)ithalat ve ihracat bitsin.biz bize artarız.kıtlıkta geliyor ! 5)türkiyede yasayan mulk sahibi avrupaliyi 10 gün içinde sınırdışı edin. 6)avrupaya ödenecek tüm tefeci faizlerini silin. 7)türkiyeye giren tüm yabancılara vize ve 1000 dolar harç.
ibrahim Güner
ibrahim Güner Aylar önce
Oruç reis veya barbaros hayrettin paşa denizci degil mi
ibrahim Güner
ibrahim Güner Aylar önce
Donanması olmayan bir ülkenin denizcisi nasıl olabilir cok merak ettim
ünal ünsal
ünal ünsal Aylar önce
SORU ? 1) HZ . Muhammed sav. Yaşasaydı ! bu yalancı ! hırsız ! kul hakkı katili ! işçi köylü emekci düşmanı !savaş silah baronları tobb müsiad tüsiad politikacı medya yı ! Tapınak şovalyesi dede baba papaz haham patrik papa ! tarikat cemaat cemiyetleri ! hacca,mekkeye medineye gönlüne alırmıydı ?
Yeliz Yılmaz
Yeliz Yılmaz Aylar önce
İzledikçe gururlanıyorum harbiyeli olmak temelden asker olmak böyle birşey ne kadar zeki insanlar yetişmiş bu ülkede duruş konuşma ciddiyet rabbim varlığınızı daim etsin
Burak Eyeci
Burak Eyeci Aylar önce
Sultan Abdülhamid vesveseli derken? Dışardan içerden saldırılara uğrayan bir kişi nasıl davranmalı? Onu öldürmek isteyen o kadar çok düşmanın arasında o nasıl davranmalıydı? O kadar çok suikaste uğramasına rağmen nasıl davranmalıydı? Kıbrıs satılmış. Kıbrış bir kere kiraya verilmiş ingilizleri ruslara karşı tutmak için. Kıbrıs birinci dünya savaşında resmi olarak ingiltereye geçti. Hem Kıbrış kkraya verilmesinde ne olsun? Ruslar Istanbula girip devleti bitirsinmi? Rumeli tamamen bizden kopsunmu? Mısır borç karşılığında verilmiş. Mısırlılar Osmanlıya karşı kışkırtıldı. Daha sonra ingiliz askerleri ayaklanmaları basmak için mısıra girmiş ve oraya çökmüşler. Osmanlının rus harbinden 4 yıl sonra buna karşı koyacak gücü varmı? Müttefiki varmı? Yok? Ne yapilsin o zaman size göre? Nil nehri beraberindeki ekonomik değeriyle kaybedilmiş. Nil nehrinin ticaretini bitirebilen ama malesef bitirilememiş Bağdat demiryolundan neden bahsetmediniz? Sırbistan, Romanya gitmiş. Allah aşkına yapmayın. Devleti ruslara karşı kim savaşa soktu? Abdülhamid Hanmı istedi bunu? Mecliş bu savaşa girmek isteyen değilmiydi? Abdülhamid Han bu savaşa karşı çıkmamışmıydı? Abdülhamid Han ne cok kötü biri nede ulu bir hakan olamaz diye bize anlatıyorsunuz ama Mustafa Kemali sorsan yere göre sığdıramiyorsunuz. Herkesin doğrusu yanlışı bilinmeli ama dur Mustafa Kemal dehaydı, onun değerini bilmek lazım. Baya sübjektif bir bakış açısıyla konuşuldu
Yeliz Yılmaz
Yeliz Yılmaz Aylar önce
TSK için hazırlanıyorum inşallah rabbim Hasan Atilla Uğur komutanım gibi şerefle o uniformayı giymeyi nasip etsin 🙏🇹🇷
Yeliz Yılmaz
Yeliz Yılmaz 22 gün önce
@erkin ezim çok teşekkür ederim 🙏🇹🇷
Yeliz Yılmaz
Yeliz Yılmaz 22 gün önce
@OzyCkcHtc çok teşekkür ederim 🙏
erkin ezim
erkin ezim 22 gün önce
Yolunuz açık olsun (şimdiden) KOMUTANIM... 🇹🇷 🇹🇷
OzyCkcHtc
OzyCkcHtc Aylar önce
İçim ürperdi, genç nesil de bu hedefi görmek beni çok umutlandırıyor 🙏🏻
Mizız
Mizız Aylar önce
1.05.34 rezil komünist
Mevzular 42 - Affet Kardeşim
35:03
BaBaLa TV
görünümler 644 B
Habertürk TV Canlı Yayın ᴴᴰ
Habertürk TV
görünümler 8
Yasak Elma 95. Bölüm Fragmanı
0:40
Yasak Elma
görünümler 2,4 Mn
Maraşlı 2. Bölüm
1:55:10
Maraşlı
görünümler 4,9 Mn
Ece Ronay - Karamela (Official Video)
3:15
Ece Ronay Official
görünümler 1,7 Mn
MEVZULAR 28 - Atilla UĞUR 19 Mayıs
33:41
BaBaLa TV
görünümler 2,5 Mn
Yasak Elma 95. Bölüm Fragmanı
0:40
Yasak Elma
görünümler 2,4 Mn
Maraşlı 2. Bölüm
1:55:10
Maraşlı
görünümler 4,9 Mn
Ece Ronay - Karamela (Official Video)
3:15
Ece Ronay Official
görünümler 1,7 Mn
Doğduğun Ev Kaderindir 29. Bölüm Fragmanı
1:02
Doğduğun Ev Kaderindir
görünümler 2,4 Mn
Yasak Elma 95. Bölüm 2. Fragmanı
1:01
Çağrı ve Gönüllüler Kavga Etti! | Survivor 2021
9:19
Survivor Türkiye
görünümler 731 B