Taliban Sözcüsü, "Türkiye ile inanca dayalı pek çok ortak noktamız var" dedi

  görünümler 31,062

CNN TÜRK

2 aylar önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin Taliban'ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum" ifadelerinin ardından Taliban'dan yeni açıklama geldi. Taliban Sözcüsü, "Türkiye ile inanca dayalı pek çok ortak noktamız var" dedi.


CNN TÜRK TRshow KANALINA ABONE OL ➤ bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: www.cnnturk.com/tv
cnnturk
cnnturkprogram
cnnturk
cnnturkprogr ...
cnnturk
➤ trshow.infoYORUMLAR
CNN TÜRK
CNN TÜRK 2 aylar önce
CNN Türk canlı yayını için tıklayın: bit.ly/3ia2NVt Kanalımıza Abone Olmak İçin: bit.ly/2LzuZ1H
ABU HAJAAAR O
ABU HAJAAAR O 2 aylar önce
Haberi tam.soylemiyorsunuz konuşmanın tamamında Türkiye askeri olarak Afganistan da kalmaya kalkarsa savaşmaya devam edecek lerini bildirdiler
Sevil Avcı
Sevil Avcı 27 gün önce
İnanca dayalı ortak noktamız var diyorsunuz.Daha islamin kadınlara tanıdığı geniş haklardan haberiniz yok.fikihtan haberiniz yok.kendi nefsimize gore kuranı kerimi yorumlamissiniz kafaniza gore İslami yaşıyorsunuz.islamda kadının yüzü ellerigorunenilir.sizler yüzünü ortmuyor diye ,çıplak sayıp kadın öldürüyorsunuz.küçük kız çocuklarını nikahliyorsunuz.izinsiz evinde erkeği olmayan kadınların evlerini başlıyorsunuz.siz din adına dini kullanıp zulüm yapıyorsunuz.sakal koymakla ,başınıza sarık sarmakla ,şalvar ,yelek ,cübbe giymekle Müslüman olunmaz.İslam yaşanmaz.adinida masumlara zulmederek ,eziyet ederek ,masumun kanına girerek ,islamin yasakladığı haramlari işleyerek İslami yaşıyorum diyemezsiniz.Eğer gerçekten muslumanim diyorsanız,İslami,şeriatı yapacağız diyorsanız ,yaşayan kuran olan peygamber(s.a.v) efendimizin hadislerini ,ahlakını yaşayın.yasatin.ama zulümden vazgeçin.efendimiz( a.s.v) hiçbir zaman zayifa,mazluma,çocuğa ,kadına zulmetmedi.zulmedilmesine izin vermedi.hayvana bile eziyet etmedi.Allah'in (c.c) adaletini,merhametini yaşayarak ,yaşatarak İslami yaydı.Ey Taliban size sesleniyorum,eğer gerçekten muslumaniz diyorsanız ,İslami yaşatmak istiyorsanız.kuranı kerimi ,hadisleri,İslam büyüklerine kulak verin.nefsinizin azginligindan vazgeçin.
Ayca Yilmaz
Ayca Yilmaz 29 gün önce
Sözde müslümanla ne isimiz olur allah korusun tecavüzcü insan öldüren ve tetörist toplum bunlar baristan ne anlar ellerinde silahlarlami baris istiyolar?
Momo's Mocha
Momo's Mocha Aylar önce
of bir kadın olarak kormaya başlıyorm
STACKWR
STACKWR Aylar önce
Bence de korkmalısın
Köl Tigin
Köl Tigin Aylar önce
Hadi oradan inançmış! Biz Arapların dinine inanmıyoruz. Bizim insan düşmanlarıyla ortak yanımız yoktur.
zaza çeliktepe
zaza çeliktepe Aylar önce
Ebu Hanzala Cemaati Taliban la Bence Aynı İtikad
Emre Çelik
Emre Çelik Aylar önce
La yokmu türkoban bizi kurtarsınlar gelsinler alsınlar sarayı marayı :)
Alihan Özdemir
Alihan Özdemir Aylar önce
Bir teröristle nasıl iyi ilişki kurulabilir ki???
Sinan Ünal
Sinan Ünal Aylar önce
İnamcimiz ortak ama yasantimiz rezil
Evrensel Tarih
Evrensel Tarih Aylar önce
Taliban, Kur'an şeriatını değil mezhep kanunlarını uyguluyor. Türkiye'de Kur'an şeriatı olmalı. Zinaya 100 celde, hırsızın elini kesme, kısas gibi Kur'anî cezalar olmalı yani.
Dr. Einstein
Dr. Einstein Aylar önce
Kuran seriati olsa türkiye 2 günde batar ve perisan olur :)
Volkan Can
Volkan Can Aylar önce
Taliban kesinlikle islam ile hiç bir ilişiği yoktur.Taliban İslam hukukunu uygularken yada uluslar arası aldığı karararları aşırı derecede ilerlemiş şizofren düşüncelerle almaktadır.Taliban almış olduğu kararları etraftaki sıradan konuşmalarla esinlenerek yada ilham alarak karar neticesine ulaştırmaktadır.Buna örnek vermek gerekir ise bir kişinin idam kararını günlük ve alakasız konuşmalar içerisinde geçen kelimelerle ilham alarak idam kararını vermektedirler.İdam yada infaz edilecek kişiyi düşünürken odada oturup ceketini neden asmıyorsun diye birileri söylemiş olsa o söyleneni idam edilecek kişiyle ilişkilendirip bunu mesaj olarak algılayıp kişinin idamına hüküm vermektedirler.Taliban bütün işlerini ve kararlarını aşırı şizofren hastalığı ile yürütmektedir.
Mehman Maharramov
Mehman Maharramov Aylar önce
Biri bana Talibanlılar kimin neyisi bana anlata bilirmi? Taliban ne demek?
KarakalpakBall
KarakalpakBall Aylar önce
Kısacası Afganistanda İslam Emirliği kurmak istiyorlar
Köl Tigin
Köl Tigin Aylar önce
@Turan Gever Yok devenin Peştuncası. İyi sallamışsın. "Taliban", Arapça "Talebe" kelimesiyle aynı kökten gelir. Erkek çocukları mekteplerde Arapça eğitimle, fıkıhla, siyerle bilmem neyle yetiştirir, sonra da silahlı eğitim vererek kadrosuna katar. Olayı budur. Bu yüzden kız çocuklarının eğitim görmeleri yasaktır. Okullar da "Batı'nın icadı" olarak görüldüğü için katiyen yasaktır. O coğrafyayı iyi bilirim. Bazı aşiretler kendi çocuklarını kız erkek eğitmeye çalışmaktadırlar ancak Taliban'ın güçlü olduğu yerlerde bu da mümkün değil. Şu an Abd'nin ve Nato'nun çekilmesiyle zaten Taliban bütün her yeri, güvenli bölgeler de dahil olarak ele geçirmiş durumda. İnsanların akın akın göç etmesinin nedeni o. Bu insanların içinde azınlık olsa da Türkmen, Özbek, Kırgız gibi Türk grupları da bulunmaktadır.
Mas Yaqub
Mas Yaqub Aylar önce
Türkiye Afganistan'ı işgal ederse, Amerika İngiltere'yi, Rusya'yı ve diğerlerini kaybederse hayatlarının en büyük hatası olur. Türkiye'nin savaşı kazanma şansı yok. Türkiye, Afganistan ile iyi siyasi bağlara sahip olduğundan emin olmalıdır.
Arda Çınar
Arda Çınar Aylar önce
Yani teroristlerle iyi geçinelim tmm oldu
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
Kesinlikle aynı itikada sahibiz şüphemiz yok yeni yönetim hayırlı olsun
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
@Hasan HASAN yaw benim inancım kimi ilgilendirir illa birileri gibi mi düşünmem lazım git nereye şikayet ediyorsanız edin
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
@Terrorist Empire onlarda Hanefi maturidi aynıyız yani
Terrorist Empire
Terrorist Empire Aylar önce
Aynı değiliz itikatta Maturidiyiz bu tiplerle alakamiz yok çok şükür
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
@Hasan HASAN benim inancım kimseyi ilgilendirmez
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
@Hasan HASAN askerim astsubay
Çiçek
Çiçek Aylar önce
Bizim o katillerle yobazlarla ortak noktamız olamaz ‼️
داعش
داعش Aylar önce
Evet onlar katil
Галым Алим
Галым Алим Aylar önce
32 milyon koskoca Afgan milletini ve devletini hiçe sayarak, bir terör gurubuyla görüşmeler yapılıyor çok vahim bir durum...!
Галым Алим
Галым Алим Aylar önce
@ISTANBUL Istanbul O halkı iyi tanırım... Taliban demek sadece ırkçı Puştunların kurduğu bir örgüt... Ayrıca Afganistan 'ın tamamı Puştun değil ki! Ancak %30 gibi...! Geri kalanı yerli Tacikler, Özbekler, Türkmenler, Hazaralar, kızılbaşlar vs halk var...! Yani %70 kesime meydan okuyamaz. Sonra puştunların hepsi Taliban değil... Olay bu...! Zaten halk tamamen silahlanarak ayaklandı Taliban a karşı...! Tüm yerleri ger aliyor... Zaten savaş tam başlamadı... Daha Tacikler hazır bekliyor onlar Taliban in hakkından gelir... Çünkü onları Sovyet bile yenemedi...!!!!!
ISTANBUL Istanbul
ISTANBUL Istanbul Aylar önce
Araştırmani tavsiye ederim Taliban ABD varken bile toprakların yüzde yetmisini elinde tutuyordu adamlar Moskova'ya pekine heyet gönderip diplamatik ilişki kurdular zaten geçmişte Afganistan'ı yonettiler öyle üç beş silahlı çete gelmesin aklına
I am a Turk
I am a Turk Aylar önce
Neyin diplomasisini yapacağımızı çok merak ediyorum,ne hak ne hukuk ne laf anlıyorlar sadece ölüm,tecavüz,pislik..gittiğimizde görecez ama gönlümden geçen topunu öldürmek eğer bizde şehit verirsek umarım görmeyiz..bataklık bekliyoruz
Şaşkın Tv
Şaşkın Tv 2 aylar önce
Okulları Bombalayan Öğrencileri Öldüren Taliban mı saray tanrınızın ortak noktası 😅😅😅😅😅😅
BANA BİR MASAL ANLAT BABA...
BANA BİR MASAL ANLAT BABA... Aylar önce
O dediğini el kaide yaptı Ki el kaide zaten teröristtir Taliban ise Sünni Hanefi İtikatından ama Ne yazık ki iftira atmak çok kolay
Gn Yz
Gn Yz 2 aylar önce
Bu dinçilik ,gerçek inançla bir alaksı yok
Tuna Akgün
Tuna Akgün 2 aylar önce
Adamlar tane tane insan gibi açıklamış. Siyasi Çözüme yardım edin askeri yardım istemiyoruz mühendis gönderin öğretmen gönderin diyorlar . Asker istemiyoruz diyorlarsa saygı duyup kravat sıkacaksın. Talibanla diplomatik bi bağ kuralım . Kırgızistanı Özbekistanı Türkmenistan'ı silahlandırıp eğitelim bırakın talibanı felan. Taliban afganistanın gerçeğidir söz hakkı vardır.
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
@Alara Kubilay bu teröristleri şirin göstermeye çalışıyorlar. Milyonlarca insanın yaşadığı Afganistanda halkın diğer tümüne karşı azınlık durumda kalan azgın teröristleri vahşi olduklarını bile bile destekliyor bunlar.
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
Sizde Taliban kafasındasiiniz zaten. Yok kardeş bizim Taliban gibi emperyalizm kuklası teröristlerle ortak noktamız.
Alara Kubilay
Alara Kubilay Aylar önce
Aynen demi bir okulda 132 tane kız çocuğunu öldüren şerefsiz
I am a Turk
I am a Turk Aylar önce
Türk devleti hiçbir tarihinde zalim ve zulüm yapanlarla işbirliği yapmamıştır.Katılabilirim çıkarlar konuşur ama eninde sonunda karakterimiz ön plana çıkacaktır ve taliban denilenlerle karşı karşıya gelmek zorunda kalacağımızı düşünüyorum..
Tayfuni
Tayfuni 2 aylar önce
Pakistan olmazsa olmaz
Mehmet Sonmez
Mehmet Sonmez 2 aylar önce
valla ben elhamdulillha muslumanim bir gavur la dini inancim nasil bir olacak onu anlamadim taliban islamla alakali bir dine bagli degil
Mehmet Sonmez
Mehmet Sonmez Aylar önce
@Aydal-i Hazretleri kardeşim cevab vermeyecektim Afganistan da herğün patlak bir gavur öldü mu ölen hepsi afghan halkı o zaman afghan halkı müşrik mı bilmeden oturduğun yerden sallamak kolay adamlar genleğe yayınladı herkesin evinde 12 yaşını doldurmuş kızı varsa talibana verilecek dedi hangi dinde var bundan 2 ay önce ben ordaydım okula bomba koydu 10 ve 15 yasında okul öğrencileri öldü bunlar ğavurmu siz burada sallıyorsanız ben içindeyim bubzındıkların hiç bir din hiç bir kitabla bağı yok
Aydal-i Hazretleri
Aydal-i Hazretleri Aylar önce
@Mehmet Sonmez Kuran'da müşrikleri öldürün yazıyor, adamlar din uğruna cihat ediyor. Daha fazla reddetmek sizi dinden çıkarır.
Mehmet Sonmez
Mehmet Sonmez Aylar önce
@Aydal-i Hazretleri neyse anlaşıldı. Sizin yolunuz belli tartışmaya gerek yok sayğılar
Aydal-i Hazretleri
Aydal-i Hazretleri Aylar önce
@Mehmet Sonmez Adam şahadet getirip kendini patlatıyo, imanıyla ölüyo. Sizlerden daha müslümanca yaşıyolar
Mehmet Sonmez
Mehmet Sonmez Aylar önce
@Aydal-i Hazretleri aydel hazretleri dediğinize göre din bilginiz vardır kelimeyi şehadet bilmeyen peygamber ini bilmeyen mezhebini bilmeyen sizce müslüman mı öncelikle sizden onu sormam lazım He derseniz müslüman kabul ederim Ve ikincisi bir link koydum onu seyredin sonra tartışalın aralarında müslüman varmıdır vardır 1000 kişiden 2 kişi sayğılar
John Smith
John Smith 2 aylar önce
"Videoları seyreden, gazetede okuyan ilgili savcı ya da savcıların harekete geçip gereğini yapmaları lazım. Devlete güveni sağlamak açısından bu gereklidir. Bu boyuttaki iddiaları savcılar araştıracak, gerçek neyse ortaya çıkartacaktır. Suç teşkil eden bir şey varsa, evvela yargı makamlarının harekete geçmesi lazım" Cwmil Çiçek (Sedat Peker iddidaları hakkında)
Veysel Duman
Veysel Duman 2 aylar önce
Terorist bunlar
Emine Ardahan
Emine Ardahan 2 aylar önce
Obama nın teröristleri ile hiç ortak noktamız yok kendi insanını değil yiyorsa kafiri öldür o zaman inanırız belki müslüman olduğunuza
Cihan turan Gunes
Cihan turan Gunes 2 aylar önce
Bunlar teroristti hani bide.trt arabiyeye demeç veriyor ama osman öcalanda trt kurdiye çıkmişti
Memo Sahin
Memo Sahin 2 aylar önce
Yok artik, ic bir sey Yok
SekseNDoksaN
SekseNDoksaN 2 aylar önce
Pisikobat katillerle ortak noktamız olamaz ..
Aydal-i Hazretleri
Aydal-i Hazretleri Aylar önce
ortak noktamız dinimiz var, ve Erdoğan'ı halife olarak görüyorlar
Ali Sefik Yildirim
Ali Sefik Yildirim 2 aylar önce
Bizler Laik Akla Bilime ve insanı değerlere önem veren Atatürkçü bir Milletiz.Aksi düşmanlarımıza hizmet etmek ve onları sevindirmek demektir.Yani sizlerin su günkü insanlık dışı görünümünü ajanları vasıtası ile Türk milletinin düşmanları size kabul ettirmiştir.Akilli insanlar bu durumu hemen kavrar.Bizler kendi gücümüze güvenerek düşmanlarımızla son dersimize kadar mücadele ederiz.Fakat asıl amacımız barisdir.Her ne kadar onlar bizi sevmesede bizleri medeni dünya ile ters düşecek oluşumların içine girmemeliyiz.Cunku bunlar hep tuzaktır.
Abdul Hakim Siwer
Abdul Hakim Siwer 2 aylar önce
Şimde ki devlet talibana destik veriyor iksi ayni dilden kunuşan bir millet ikiside terörist
Abdul Hakim Siwer
Abdul Hakim Siwer 2 aylar önce
Taliban Vatan hainidir
Hepimiz Bir gün Ölecegiz
Hepimiz Bir gün Ölecegiz 2 aylar önce
Talıban bır teror orgutudur 🇹🇲
Muaz Azizov
Muaz Azizov 2 aylar önce
Terrorcu kopoyoğlu 👊👊👊
İbrahim Kerimov
İbrahim Kerimov 2 aylar önce
Yaşasın Ərdoğan
süleyman ak
süleyman ak 2 aylar önce
Taliban ın ilacı ypg dir 😂 ışıd Li dostlarından iyi bilir 😂😂😂😂😂
Xorté Kurd
Xorté Kurd 2 aylar önce
@Selim Aydin Ypg herkesin derdini çözmez :)
Selim Aydin
Selim Aydin 2 aylar önce
Yok yaa
Illidan Stormrage
Illidan Stormrage 2 aylar önce
Türkiye geçmişi bıraksın derken neyi kastediyorlar? Gurur duyduğumuz geçmişimizi neden bırakalım.Osmanlı imparatorluğunu kastediyorlarsa zaten bu talibanda bir sıkıntı var.Ruslarla görüşüyorlar Amerikalılarla görüşüyorlar Türkiyeyi istemiyorlar.Sizin amaç ne lan o zaman
Batuhan Şah
Batuhan Şah 2 aylar önce
Bize ne talibandan Afganistandan ya bi afkanlar eksikti
Behiye Eraksoy
Behiye Eraksoy 2 aylar önce
Kesinlikle böyle bir sey olamaz bu barbarlarla ne işimiz var niyet ne plan ne hadi ordan
Cemile Giriş
Cemile Giriş 2 aylar önce
Kele.kesen.bir.örgut.simdi.turkiyeinen.ayni.fikir.uretiyor.demekmaçında.turkiyedede.kele.kedilmeye.baslana.birlir.gidisat.onu.göneriyor.uyan.türküten.uyan.türküyeye.neler.oluyor.
Aly Bjk
Aly Bjk 2 aylar önce
Tr nin düstügü hale bak, kafa kesen terrösistler bile reisin düsünce yapisini anlamis,siyasal islamci yani coban milyonlarca koyunu olan. Talibanla artik bir tutuluyoruz yani ortadogu ülkesi olduk, birde simdi milyonlarca afgan gelecek yani oy, ölün acinizdan..
Ertuğrul Bey
Ertuğrul Bey 2 aylar önce
Bu talibanı kafalarsak iyi olur. Türk askerinin orada bulunması her zaman stratejik açıdan iyidir. Çünkü Çin taliban yönetimine 72 milyar dolar hibe edeceğini açıkladı. İslam düşmanı Dinsiz Çin neden bir Müslüman ülkeye bunu bağışlar biraz düşünelim. Türk askeri ve Türkiye orada olmalı. 🇹🇷 🇦🇿 🤘🏻
Köl Tigin
Köl Tigin Aylar önce
Ava giderken avlanma. Onlar Peştun kökenli aşırı radikal Teröristtir. Senin "Güreş" diye "ata sporum" diye övündüğün spor müsabakasında 2 tane canlı bomba patlattılar yakın zamanda. İlkinde kalabalıkta patlattılar, ikincisini de yaralıların başında toplananlar için patlattılar. Çıtayı nereden hesap edeceğini öğrenmen adına güreş sporundan örnek verdim. Gerisini sen tahayyül edersin. Bu teröristler Türkiye'ye haritadan bakıp kendi aralarında "Kafiristan" diyorlardır, emin olabilirsin. Bunlar biraz nüfus sahibi olsun, Türkiye'de yapmayacakları bombalı eğlem, desteklemeyecekleri tarikatlar yoktur.
SekseNDoksaN
SekseNDoksaN 2 aylar önce
Çin girdi oraya o iş bitti pek yakinda Çin topragı orasi afkanlilarda 2 dolara calisan madenciler.
zaknafein dourden
zaknafein dourden 2 aylar önce
Anlaşın şu agayla tğrkiyedeki afganlıları geri gönderin, florya çekmece zeytinburnu sahilleri gibi yerlerde türklere yer açılsın
Feridun Sarikaya
Feridun Sarikaya 2 aylar önce
Turk sigalari na kafalarina indircen bunlarin
KANATLARDAKİ HUZUR TV.
KANATLARDAKİ HUZUR TV. 2 aylar önce
Türkiye kapisi açik allah aşkina herkese sesleniyorum kimin ülkesinde Bi sorunu varsa buyurun gelin başimiz güzümüz üstünde yeriniz var.
Sebi Qeniyev
Sebi Qeniyev 2 aylar önce
😂
Sui Eli
Sui Eli 2 aylar önce
İronidir inşallah
Saltuk Ilarslan
Saltuk Ilarslan 2 aylar önce
Afghan devleti talibana terrororgutu diyor cok Afghan askerini sehit etmistir simdi Turkiyenin 2 yuzlugu bu iste pkkla masada oturmak isteyenlere terroristle gezen terroristir der -_-"
Angostura666
Angostura666 2 aylar önce
Aynen onlarla anlasın Amerika'nın ağzı açık kalacaktır.
Yusif Neriman
Yusif Neriman 2 aylar önce
Ne inancıymış be her önüne geleni kesiyorlar,kadınları hayvandan seçmiyorlar.Afkanlar Taliban’a karşı mücadele verirken Türkiye destek mi vericek,çok saçma!Malala adlı kızı kaçırıp(kız çocuklarının okumasına karşilar)kafasına sıkanlar bunlar değil mi?
Orkan Bariş
Orkan Bariş 2 aylar önce
Kanit nerde yalancilar taliban boyle dedi boyle dedi askerleri kandimak amaclari TALIBAN DEDIKI BIZIM ULKEMIZE KIM GELIRSE VURURUZ DIYE BU O C MEDIA CILAR ASKERLERI KANDIRIN askerler afganista gitsin diye yalan uzerine yalan
ANONİM ANONİM
ANONİM ANONİM 2 aylar önce
Bilirki Türkiye girse ora taliban qalmayacaq.İşidin kökünü kəsdiyi kimi bunu da edər
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
IŞİD ile nerede karşı karşıya gelmiş Türkiye? Musul da, orada esir verdik büyükelçiligi... IŞİD, Türkmenleri katlettiginde hiç kıpırdamadı bile hükümet. 1 tane bile İşidle çatışma duymadık. Siz ne anlatıyorsunuz???
Aman Turkmen
Aman Turkmen 2 aylar önce
Apğhanestan da silah ğeçrsez kardeşim
selcuk han
selcuk han 2 aylar önce
tek TANRIYA inanıyorlarsa ondan başka ortak bır noktamın olacagını hiç sanmıyorum ...
Hans Walther
Hans Walther 29 gün önce
Sizin gibibilerle yok tabi ama allaha inananlarla ayniziyiz
Yunus Polat
Yunus Polat Aylar önce
@The_Great_Reset YOU ARE READIN KURAN
The_Great_Reset
The_Great_Reset Aylar önce
Bizim var kardeş , tuhaf gelecek ama var , sen türkiye misin , 86 milyon insan yaşiyor bu ülkede
Yunus Polat
Yunus Polat Aylar önce
İSLAM HANİF DİNDİR RASUL BE NEBİLERE İNANICAKSIN. YAŞAYARAK ÖĞRENİRSİN
Fırat Fırat
Fırat Fırat 2 aylar önce
Kadınlara okuma hakkı tanımayan, kadın sesi ve muzik haramdır diyen daha pek çok bağnaz düşünceye sahip katillerle benim ülkemin vatanımın hiç bi ortak noktası olmamalı...
daglaroglu
daglaroglu 2 aylar önce
Afganistanda milletin 100 de 80 talibanı istiyolar istemeyenler Afganistanın chp si yani .. kuklalar
daglaroglu
daglaroglu Aylar önce
@Köl Tigin ben müslümanım eger sen müslümansansa senjnde islam hakkında zerre bilgin yok.
Köl Tigin
Köl Tigin Aylar önce
Afganistan hakkında zerre bilgin yok. O insanların seçim hakkı mı var sanıyorsunuz? Ülke o kadar fakir ki eli kanlı teröristlerin boyunduruğu altında eziliyor. Aynı şeyi Işid için de söyleyeseydin o zaman! O coğrafyaya gitmeyen bilmez. Buralardan büyük resimleri görmek kolaydır.
daglaroglu
daglaroglu Aylar önce
@idontknow ❤️
idontknow
idontknow Aylar önce
@daglaroglu cevabin icin tesekkurler👍
daglaroglu
daglaroglu Aylar önce
@idontknow 3 5 kacak tetikciyi gösteriyolar ve diyolarki millet kacıyor . Ya afkanistan 150 m . Türkiyedi ne kadar hain var idam cıksın hepsi kacacak .
daglaroglu
daglaroglu 2 aylar önce
Taliban Türkiyeden daha müslüman cünki layik diyil Allahın hükümleriyle hükmeder.
daglaroglu
daglaroglu 2 aylar önce
Terör örgütü Amerika dır
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
@daglaroglu 😂🤣 Afgan halkının bundan haberi yok galiba? Ne dersiniz? Ülkeden topluca kaçmaya çalıştıklarına göre... Afgan halkıymış. Peh... Emperyalizmin kuklası ne idüğü belirsiz, katil sürüsü teröristler onlar.
daglaroglu
daglaroglu Aylar önce
@Arda Çınar taliban afkan halkının kendisidir . Ya bu millet kafayımı yemiş yoksa amerikamı dogurmuş
Arda Çınar
Arda Çınar Aylar önce
Taliban ne peki
nejdet atak
nejdet atak 2 aylar önce
devletimiz onlara akilli olun aklinizi aliriz dedi talibanda eyvallah agbi gibisinden alttan alma yorumlar aciklamalar olay bu !!
Muaz Azizov
Muaz Azizov 2 aylar önce
@Abdullah Alkozay 👍👍
Abdullah Alkozay
Abdullah Alkozay 2 aylar önce
46 üLkeye boyun eğmeyn TaLiban türk devLetine eğck .Hiç güLeceğm yoktu
Efe
Efe 2 aylar önce
Çünkü Taliban'ın yarısı Pakistan vatandaşı ve Pakistan Türkiye ile dost değil kardeş ülke buna bağlı olarak Taliban'ın tek şansı Türkiye olmazsa Çin ve Rusya Afganistan'a çökecek onlar bunu çok iyi biliyor. Türkiye çok büyük ve akıllı adım atıyor Afganistan jeostratejik açıdan çok önemli ülke doğalgaz ve maden revervleri açısından çok zengin asyanın kalbi ve birçok ülkenin birleşme noktası Afganistandan geçiyor. Uluslar Arası kabul kazanmak isteyen Taliban Türkiye ile iyi geçinmek zorunda ve geçinecektir.
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
E Afganistan'a gidin, dost kardeş ahbaplarinizin yanına. Gidinde görün rezilliği.
Isimyok-2001!
Isimyok-2001! Aylar önce
Yaw he he.
F. B.
F. B. 2 aylar önce
Taliban'ın inancı şeriat. Kadınların çalışması yasak. Kadın yüzü açık (başı da değil YÜZÜ) evden çıkamıyor. Nasıl ortak noktamız olur?
F. B.
F. B. 2 aylar önce
@Ali Seferov Bu topraklarda yaşıyorsan sen Türkçemizi düzgün kullanmayı öğren önce. 😁
Ali Seferov
Ali Seferov 2 aylar önce
Ŝeriyeti istemiyenin islamla uzakdan yakindan alakasi yok ŝeriyeti istemiyen kafirdi nokta
Aly Bjk
Aly Bjk 2 aylar önce
@daglaroglu hayal gör, seriat isteyen yallah sudiarabistana
allowyusuf 147
allowyusuf 147 2 aylar önce
Taliban'a bakarak ona buna bakarak şeriat diyon İslam'a bak müslümanlara değil peygamberin hanımı tüccardı tuccarlik evden çıkmadan mi yapılıyor İslami kabul etmek zorunda değilsiniz ama iftira atamazsınız
daglaroglu
daglaroglu 2 aylar önce
İnşeallah şeriat gelir . Kafirler catlasın
jaresh kane
jaresh kane 2 aylar önce
Para istiyor malum ABD gitti
K.R.M STUDIOS [StopMotion Videos]
K.R.M STUDIOS [StopMotion Videos] 2 aylar önce
İyi ilişkilerin olsun yoksa İran'a yem olursun.
Cidi Can
Cidi Can 2 aylar önce
Taliban’ın Müslümanlığı Gerçek Müslümanlıksa ve biz DİN olarak ortak noktalar taşıyorsak Müslümanlık korkunç bir din ozaman
qataris
qataris 2 aylar önce
@allowyusuf 147 Herkes Müslüman olmak zorunda değil Müslüman olan da dinin her emrine uymak zorunda değil kendi istemiyorsa uymayı benim görüşüm budur
qataris
qataris 2 aylar önce
@allowyusuf 147 Benim için olumlu bir şey zaten adamları kötülemek için demiyorum ortada bir gerçek var onu ortaya koyuyorum
allowyusuf 147
allowyusuf 147 2 aylar önce
@qataris dinimizde günaha sürüklemeyen enstrümanları dinlemek de sakınca yok ayrıca fes ve pantolon (vücut hatlarını belli etmediğini sürece) sakınca yok bı kadınının basının açık olması şahsını ilgilendirir bize düşen uyarmak hesabı soracak olan Allah(CC) tir sen onun bunun saçının açıldığına bakmaktansa kendi günahların için tövbe et
qataris
qataris 2 aylar önce
@allowyusuf 147 Abdülhamit opera dinlerdi 2. Mahmut pantolon ve fesi getirdi Abdülmecidin kızının başı açıktı gayet de destekliyorlardı modern hayatı
allowyusuf 147
allowyusuf 147 2 aylar önce
@qataris Osmanlı imparatorluk 72 millet var afganistanda 72 millet mi var imparatorlukla ulus devlet kıyaslanamaz padişahlar modern yaşam değil ilme önem verirdiki ilmin önemi için hadislerde mevcud
MURAT DÜZGÜN
MURAT DÜZGÜN 2 aylar önce
Onu çavuş olgu hal edar
MURAT DÜZGÜN
MURAT DÜZGÜN 2 aylar önce
Taliban işi bitenekadar
MURAT DÜZGÜN
MURAT DÜZGÜN 2 aylar önce
Yok imkansizz
MURAT DÜZGÜN
MURAT DÜZGÜN 2 aylar önce
Yok yok lan onlar terelisss yaaa
Kamil Cil
Kamil Cil 2 aylar önce
Bu Oyun Cumurbaskanim Aldanmayin
Tugba Kaba
Tugba Kaba Aylar önce
Cumhurbaşkanı 5 yaşında cocukmu uyanık olması gerekmezmi talibsnida çok memnun baksaniza
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
Türkiye'ye dostluk yapacak olanlar amerika , ingiltere yada yunanistan değil! Talibanı amerika ve ingiltere dahil bir çok ülke terör örgütü olarak kabul etmiyor. Afganistan da talibanın olmasını amerikanın olmasına tercih ederim.
John Travolta
John Travolta 2 aylar önce
Bunlar yanlış açıklamalar. ABD ve AB bizi Taliban'la kardeş göstermek için uğraşıyor. Bu tuzağa düşmeyelim, eğer Taliban'la kardeş olursak, İŞİD'le EL-NUSRA ile kuzen oluruz...
Scarface
Scarface Aylar önce
@Musa Tak taliban trolü ilk defa gördüm
DANGER NDS
DANGER NDS 2 aylar önce
@Musa Tak ulan sen hiç birşey bilmiyorsun Boş boş konuşuyorsun
Polat Akin
Polat Akin 2 aylar önce
@Musa Tak sen gibilerin bu ülkede yargılandığını görecegiz
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
@DANGER NDS Rusya'ya karşı savaşırken Amerika Taliban'a yardım etti. Taliban bize yardım etme mi deseydi? Sonra Taliban Amerika ile savaştı . Amerika 2500 askerimiz öldü diyor bu cahil Amerikan askeri ölmedi diyor!
DANGER NDS
DANGER NDS 2 aylar önce
@Musa Tak Talibanlari eğiten Abd😂😂👍 Bir 1 Amerika askeri ölmedi Afghanistanda
Sukru Balkiz
Sukru Balkiz 2 aylar önce
😂😂😂😂 neremle gülüm bilmiyorum hani bunlar terörist ti
Bülent Gülbaş
Bülent Gülbaş Aylar önce
@yunus benli Taliban'ı destekleyen, şirin gösteren herkes onlar gibi teröristtir.
Alara Kubilay
Alara Kubilay Aylar önce
Taliban bir okulda 132 tane kız çocuğunu katletmiştir . Bu adamı tutmayın
Sukru Balkiz
Sukru Balkiz Aylar önce
@yunus benli hani Karadeniz de gaz bulmuştuk yıllar boyu yetecek ama gel gör ki zam zam millet durmadan gaz çıkarıyor
yunus benli
yunus benli Aylar önce
Medya ne derse ona kanarsin icinde olmadan anlamak zor amaclarini
Ertuğrul Bey
Ertuğrul Bey 2 aylar önce
Dar kapsamlı bakma dünyanın çarkını çeviren abd bu gün dost dediğine yarın düşman düşman dediğine de dost diyebiliyor. Afganistan da altın ve uranyum madenleri var. Türkiye orda olmalı.
Maksim Qasimli
Maksim Qasimli 2 aylar önce
Allah.hepinizi.bir.yumruk.eylesin.Amin.🤘🇹🇷🇦🇿🇵🇰🤘
Seyfi Baspinar
Seyfi Baspinar 2 aylar önce
Afganistan'da bir ay kaldım.Afgan halkında dinimize uygun bir belirti göremedim.Taliban müslümanları cahil bırakmak için emperyalistler tarafından kurulmuş bir örgüttür...
Kitap
Kitap 2 aylar önce
Taliban Hayvantan asagılıgık terör örgütüdür.Mide bulandırıcıdır taliban afqan halkına ne verdi? Rezillik, açıklık, sefalet başka hiçbir şey.
Tayfun Kansu
Tayfun Kansu 2 aylar önce
@Musa Tak Rusya 80 lerin sonundan bölgeden çıktı, 2001 de ABD girdi , demekki 12 yıl sözüm ona özgürdüler, en iyi sistem ya sana göre getirdikleri, 12 yılda ne yaptı acaba? Kötü dediğin ABD çıkınca Afganistandan Türkiye ye göç başladı, ABD den daha iyiyse ABD çıkınca tersine göç olmalı , Türkiyedeki Afganlar Afganistana dönmeli. Orası değilde Türkiye zulüm sistemiyse Bizim Afganistana göçmemiz gerekmez mi? Tercih hakkı verseler Demokrasinin en iyi olduğu ülkelere gitmek istiyoruz , Afganistana değil!
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
@Tayfun Kansu Sen bölgeyi bilmeden öyle havadan atıyorsun. Talibanı halkın yüzde 60-70'i destekliyor . Taliban medreseli öğrenci demek. Hırsızın elinin kesilmesi ise Allah'ın çok güzel bir hükmü . Eğer Afganistan çok kötü bir hale düştüyse bu Taliban'ın değil Amerika'nın ve Rusya'nın suçu! Amerika ve Rusya'ya biraz maden çalar ve çıkardı demek tam bir ahmaklık! Zulüm sistemi demokrasidir ! Türkiye de yılda 600 bin hırsızlık vakası oluyor. Batı daha beter. İşte zulüm budur. Sistemi senin gibi cahillerden öğrenecek değiliz. Bir insan şeriatı inkar ederse kâfir olur . Şeriat Allahın hükümlerine verilen isimdir.
Tayfun Kansu
Tayfun Kansu 2 aylar önce
@Musa Tak zulüm yapan bir sistem oluşturmuş, kafka kesiyor , el kesiyor , zorla askere alıyor. Dünyada yaşamak istenecek son ülke, onu savunuyorsun, bir tane iyi birşey yapınca herşey serbest mi? ABD Rusya biraz yer alt kaynağı çalar çıkardı, taliban da zaten onları çalıyor, hem de halka zulüm ediyor. Müslümanların en büyük düşmanı dini kullanıp zulüm sistemi kuranlardır, biz taliban ve taliban gibi fikirler ile çok sert düşman olabiliriz, dost olamayız eğer gerçekten Müslümanlığı önemsiyorsak
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
Terör örgütü görmek istiyorsan kemalist terör örgütüne bak. Taliban afganistanı rusya ya yada amerikaya mı bıraksaydı? İstediğiniz bu muydu?
A T
A T 2 aylar önce
Hiç ortak noktamız yok.. biz insan, siz ise rezil yaratıksınız.
qataris
qataris 2 aylar önce
@Musa Tak Sizin aklın gücünden haberiniz yok akıl amerikada var taliban ise maymundan farksız insanlar topluluğu maymun öldürür gibi avlarsın hepsini ama atacağı bombalara acıyor amerika
qataris
qataris 2 aylar önce
@Musa Tak Bir tane biyolojik silahla tüm talibanı Allahına yollar amerika isterse ama taliban zaten abisine itaat edecek türk askeri de canını ortaya koyacak amerikan askeri yerine
qataris
qataris 2 aylar önce
@Musa Tak Aynen kardeşim yendi taliban amerikanın tek şirketi tüm Müslümanları satın alır ne saçmalıyorsun sen abd talibanı ezdi çok para gittiği ve kayıp verdiği için çekiliyor şimdi adamların canı değerli iki tane oksijen israfı için daha çok asker kaybetmek istemiyorlar
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
@qataris Amerika bile kendini bu kadar savunmuyordur! Peki Amerikalı bir çok araştırmacı neden "Taliban Amerika'yı yendi" minvalinde yazılar yazdı . Siz Allah'ın hükümlerinden o kadar nefret ediyorsunuz ki müminlerin kazanmış olduğunu kendinize yediremiyorsunuz.
qataris
qataris 2 aylar önce
@Musa Tak amerika Afganistanı almak isteseydi dümdüz ederdi Afganistanı merak etme sen alacağı bir şey kalmadığı için çekiliyor
G At
G At 2 aylar önce
Türkiye'de ,binlerce müslümanın katili kafa kesen uyuşturucu tüccarı camilere bile bomba atan bir terör örgütü olan talibanla aynı kafada olan aynı düşüncede olan insan oranı en fazla %5 tir ,Türkiye cumhuriyetini talibanla aynı kefeye koyanlar,gidip talibanla ,camileri bombalamaya devam etsinler ,kimse bu 0lkeyi bu kadar küçük düşüremez , aşağılayamaz ,sonra kalkıp dünya bizi sevmiyor diyorlar,sizi biz sevmiyoruz,dünya nasıl sevsin,
Orhan Circi
Orhan Circi 2 aylar önce
Bizim başkan geçenlerde demişti bizim talibandan farkımız yok aynıyız
Ugur Ugur
Ugur Ugur 2 aylar önce
Bi talibanimz eksikti o da oldu
PETER GRIFFIN
PETER GRIFFIN 14 gün önce
@shocki bende anlamadım.Taliban Şii/alevi düşmanı ki bu kişi azerbaycandan geliyor yani çoğunluk şiidir.Bende türkiye şiilerdenim ama saçmalamış o kişi.Mezhep ayrımı yapan zaten ümmetin bir parçası olamaz.Neyse selametle😊
shocki
shocki 28 gün önce
@V C Hahaha sen ne diyorsun? Dünyanın bütün Afyonu, eroinı ordan geliyor ve Taliban'ın kontrolündeki bölgelerde Afyon üretimi artığı görünüyor. Onların öyle dediklerine bakma, git araştır manyak!!! Allahıma kitabıma senin beynine birisi bu şeyleri sokmuş yada sen tam bir manyaksın
Birol Can
Birol Can 28 gün önce
Uyusturucu uretiyor taliban ve avrupaya tasiyacak taseron ariyor olay bu bizde havalimanlarina talibiz anlayamadiniz mi daha neler dondugunu
Enes Özdemir
Enes Özdemir 29 gün önce
@V C tamam madem destekliyorsun talibanı o zaman Afganlarla geri göndereceksin Taliban’a geri vericeksen hadi yap lan yiyorsa
shocki
shocki Aylar önce
@Sahin Ibrahimov Yalnızca hatırlatırım Taliban ve onu kabul edenler mesela şiilerden hiç hazetmiyorlar ve hatta onlara kafir muamelesi yapılıyor
Balıkçı Abi
Balıkçı Abi 2 aylar önce
Vallahi hiç bir ortak noktamız yok başta biz Türk'üz.
Duygu Ölmez
Duygu Ölmez Aylar önce
Başta laik bir ülkeyiz
abin giller
abin giller 2 aylar önce
sazanmı tutuyorsun :))))
abin giller
abin giller 2 aylar önce
Türk dayı almanyada hanki balıklar var
Tactical Human
Tactical Human 2 aylar önce
Bir Terör Örgütü Taliban ile güzellleme yapılıyor Daha iyi anlaşmamıza gerek yok Biz Bize Yeteriz, Ülkemize kaçak gelen milyonlarca Afganistanlı AB den alınacak para için kendi vatandaşınızı zora sokuyorsunuz umurunuzda değiliz farkındayız, artacak olan işsizlikte cabası, Aynı olayı Suriyelilerde gördük bir o kadar daha para harcarız dediğinizi bü ülkenin evlatları için diyemediler yüz binlerce batan ve onlarca intahar eden esnafa bakamadınız Bu mültecilerin hepsi Ülkemizin başına beladır Suriyeli, Afgan işidde dahil olmak üzere bir sürü savaş görmüş psikolojileri yerinde olmayan manyağı ülkemize sokup ne gibi faydalı vatandaş haline getirmeyi planlıyorsunuz
Kerem Şahin
Kerem Şahin Aylar önce
@Musa Tak Yallah Afganistana madem şeriatı bu kadar seviyosun
JOHN F. KENNEDY
JOHN F. KENNEDY 2 aylar önce
@Musa Tak bu tarz şeyler seni aşıyor teröristler sana fayda sağlamaz sen git namaz kıl baskada bir şey yapma
Muaz Azizov
Muaz Azizov 2 aylar önce
@Musa Tak 😀😀😀👏👏👏
Spero Auteem
Spero Auteem 2 aylar önce
@Musa Tak Allah kabul etsin, Eyw.
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
@Spero Auteem Kurbanımızı keserken size mi soracaktık? Çok güzel bir şekilde kestik 3'te birini de fakirlere dağıtıyoruz. Elhamdülillah. 12 tane cahil de hazır olda beklercesine hemen beğenmiş! Ülkede cehalet çok rağbet görüyor .
enver özbay
enver özbay 2 aylar önce
Taliba amerikanın müslümana zulum etmesi icin kurduğu terör örgütü
Musa Tak
Musa Tak Aylar önce
@Alara Kubilay Kaynak neren? Ne idüğü belirsiz haberler , videolar yada fotoğraflara inanmak abes. BBC, cnnden mi gerçekleri öğrenmeyi umuyorsun?
Alara Kubilay
Alara Kubilay Aylar önce
@Musa Tak aynen dimi o yüzden bir okulda 132 tane kız çocuğu katileydiler
S.Yılmaz
S.Yılmaz 2 aylar önce
@Musa Tak Doğru.
DANGER NDS
DANGER NDS 2 aylar önce
@Musa Tak aha Talibanin köpeği
Musa Tak
Musa Tak 2 aylar önce
O yüzden mi taliban 1000'lerce amerikan askeri öldürdü. Rusyayı yendi. Afganistan direk amerika ve rusyaya teslim mi olsaydı? Terörist görmek istiyorsanız kemalist terör örgütüne bakın.
Bai Jaan
Bai Jaan 2 aylar önce
Kain
abin giller
abin giller 2 aylar önce
ne ortak noktamız varki talıbanla
abin giller
abin giller 2 aylar önce
@VEDAT TÜRKEŞ sizede her sey hak daha beter olun
abin giller
abin giller 2 aylar önce
@VEDAT TÜRKEŞ sizin amerikan yankisi beledıye baskanını dınledınmi
VEDAT TÜRKEŞ
VEDAT TÜRKEŞ 2 aylar önce
Off şu milletimize herşey hak şu chata bak
abin giller
abin giller 2 aylar önce
@A T ikisi derken ....
A T
A T 2 aylar önce
Ikiside beyinsiz .. olabilir mi !?
Bai Jaan
Bai Jaan 2 aylar önce
Turkey should focus on Kurdish issue, don't even think of interfering in Afghanistan's matter
paradox
paradox 2 aylar önce
@No Content Gameplay Channel bende kürdüm kardeşim ama biz bugun ülkede kürt sorunu üzerine gidersek sömürge ülkesi oluruz bu sefer afkanistan daha kötü oluruz amaçları bop projesini gerçekleştirmek evet farkındayım asimilasyon uygulanıyor ama insan canı daha önemli ben artık kan dökülmesin istemiyorum bugun türkülerle sırt sırta vermesek Suriye gibi olucaz
Degenerate
Degenerate 2 aylar önce
@paradox siz ilk baş Kürt meselesine odaklanın Afganistan'i biz bile halledemedik siz hiç gitmeyin diyor
abin giller
abin giller 2 aylar önce
@A T ağla 😅
A T
A T 2 aylar önce
@abin giller ingilizce mükemmel .. 😅🤣
abin giller
abin giller 2 aylar önce
@Nehir ne sorunu ya bu ermenıleri bos ver akrabayız
İbrahim Tatlıses'ten 12 yıl aradan sonra ilk konser
5:09
Demirören Haber Ajansı
görünümler 90 B
Doğu Karadeniz'de yaylalar beyaza büründü
1:56
CNN TÜRK - Canlı Yayın ᴴᴰ
CNN TÜRK
görünümler 1 B
My trip to Afghanistan and Meeting with Taliban
51:13
Rotasız Seyyah
görünümler 2 Mn
Taliban'ın 'başkentinde' 4 gün - BBC TÜRKÇE
3:07
BBC News Türkçe
görünümler 474 B
Yerli savaş uçağı hangi motorla uçacak?
17:19
Mehmet Akif Ersoy'dan Taliban özel röportajı
16:25
Habertürk TV
görünümler 324 B
İbrahim Tatlıses'ten 12 yıl aradan sonra ilk konser
5:09
Demirören Haber Ajansı
görünümler 90 B
Türkiye'de Ulaşım | Röportaj Adam
10:34
Röportaj Adam
görünümler 2 Mn
ITZY “LOCO” M/V Teaser 2
0:16
JYP Entertainment
görünümler 4,1 Mn
Sadakatsiz 32. Bölüm 2. Fragmanı
0:48
Sadakatsiz
görünümler 1,8 Mn
iPhone 13 Pro Max kutu açılışı! - Fransa'ya gittik!
20:00