What's in the deepest point in the world?

  görünümler 4,568,245

Barış Özcan

Barış Özcan

4 yıl önce

You can share the information you will find on the VOTE.ONE website, the sponsor of the new social media channel.
~ Congratulations to all the "early people" who watched this video in the first two days of its publication :)
In the 19th century ... The technology used to measure the depth of the oceans in this period was a rope and about 1 pound at its end. They tied him up and released him into the water, and they repeated this process periodically and traveled hundreds of thousands of miles in the oceans. Until he arrived near the island of Guam in the Pacific Ocean. The rope they dipped here went down for almost an hour before they reached the bottom of the water. They thought the depth was about 5 km.
Then, as technology developed, it started to send sound waves instead of rope to the bottom of the water. Since these waves are touched and reflected to the bottom, the time taken until they come back to the meter has provided much more accurate measurements. With this technology called sonar, it is found that the deepest point in the world is almost 11 km below the ocean surface. Exactly 10994 meters.
This means that the heights above the sea level in the world are lower than the lowes below it. If we could place Everest, the world's highest peak at 8848 meters, in the Mariana pit, its peak would still remain 2146 meters below the water.
We have known that such a place exists in the world since 1872, but it was the first time in 23 January 1960 that it was almost a century later. Only 9 years before the moon was set. Moreover, the first person who landed in the pit could not even step foot there. Because the pressure at the bottom of this place is about 1000 times higher than the pressure on the earth. If your head could withstand this pressure before it exploded, it would shrink quite a bit.
The first descendants of this pit took a big risk and did this job. It took years to develop a submarine, the “Trieste ecek that could withstand the pressure. Don't look at how big he looks. The two people inside were almost as narrow as a fridge and managed to get to the bottom at the end of a journey of about 5 hours in an area that was at least as cold. After staying for 20 minutes on the ocean floor, which was quite blurry and extremely dark, they went upstairs.
We had to wait more than half a century for the next dive. 4 different teams from different parts of the world started a technological race to dive there. The winner of this race was araç Challenger Deep araç. The person to dive in is a very colorful character. A film director: James Cameron. He had already shown his interest in the seas with the film Titanic and then dived into his wreck. But this time he went to the bottom of the world alone, not with a film crew of hundreds of people. When Mariana reached the deepest point of the pit, she began collecting samples from the ocean floor and filming them with cameras. By the way, did you notice that little thing on the robotic arm? It's a Rolex wristwatch. This watch, one of the sponsors of the project, goes there for the second time. 52 years ago, such a watch was used in the first dive and continued to work at that depth. However, the hydraulic arm to which it was connected soon became inoperable. James Cameron said, “Even if I can't collect samples, at least let me make some exploration.“ After traveling in the pit for about 2 hours, when another problem arose in the submarine, he had to return to the surface. He had to leave a 300-pound weight attached to his vehicle in order to reach the surface.

YORUMLAR
Barış Özcan
Barış Özcan 4 yıl önce
Bayramımız kutlu olsun :) Öğreneceğiniz bilgileri videonun sponsoru yeni sosyal medya mecrası VOTE.ONE web sitesinde paylaşabilirsiniz ► bit.ly/2wBmcHD
Serotonin
Serotonin 4 yıl önce
Senin de abi
YusufSak
YusufSak 4 yıl önce
İyi bayramlar
yavuz
yavuz 4 yıl önce
Seninde abi
Zetnox [GD]
Zetnox [GD] 4 yıl önce
Iyi bayramlar
Vox Paratornerax
Vox Paratornerax 4 yıl önce
İyi bayramlar abim ❤️
Seher Nida
Seher Nida 2 yıl önce
Barış Abi, yerlere çöp atmayın mesajını ancak bu kadar harika şekilde verebilirdin. Aydınlatırken bakış açımızı değiştiren, ufkumuzu genişleten fikirlerin için kendim ve benimle aynı düşüncede olan herkes adına teşekkür ederim.
Demiray Muhterem
Demiray Muhterem 3 aylar önce
Evet bayram şekerinin kabuğunu yerlere atmayalım. Bayramda şeker almayalım veya bayramı kutlamayalım. Kirliliğin kaynağını ve mesajı verecek yeri, konuyu bulduk.
Ezsel ezsel
Ezsel ezsel 4 yıl önce
şu değerli bilgileri ne okullarda anlatıyolar, ne aileler biliyo, ne de başka youtuber'lar bahsediyo. seni gerçekten tebrik ediyorum.
Yunus Ersoy
Yunus Ersoy 5 aylar önce
tam da ramazan bayramı yaklaşmışken bunu tekrar izledim. kaç yıl geçmiş aradan. emeğine sağlık Barış Özcan.
🧷 • YoongiOfTaetae • 💍
🧷 • YoongiOfTaetae • 💍 2 yıl önce
Bu videoyu daha önce de izledim, şimdi de izliyorum. Ve hatta çevremdeki insanlar daha da bilinçlensin diye bu videoyu ailem, sınıf arkadaşlarım ve öğretmenlerimle de paylaştım. Yine harika bir video hazırlamışsın. Teşekkürler Barış Özcan : )
Soldat
Soldat 4 yıl önce
Dünyanın en derin noktasında bulduğumuz şeyin ne olduğunu merakla beklerken verilen cevap ile çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Merakımın sonucunda bu derinlikte bile sadece plastik çöp bulmamız cidden üzücü. Bunu bize gösterdiğin için ve çevremize daha çok önem vermemiz gerektiğini gösterdiğin için sağ ol.
Crazull
Crazull 3 yıl önce
Müthiş bir yetenek. Bir gün ben de senin kadar iyi bir hikaye anlatıcısı olabilmeyi umuyorum. Bu kadar konuyu nereden buluyorsun ve nasıl bu kadar güzel hikayeleştiriyorsun.
Yagmur Koluman
Yagmur Koluman 4 yıl önce
Bu adamın çok ünlü olması Türkiye'yi temsil etmesi ve insanlar tarafından lider görülmesi lazim bu tip bilgili bilinçli insanlar örnek alınsa izlense ve önemli makamlarda bulunsa sırtımız yere gelmez. Hocam seviliyorsun saygılar sevgiler💘
Zafer Cangur
Zafer Cangur 4 yıl önce
süpersin hocam, gelecek nesillere en iyi örneksin! Teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum... 🙂
Bilgi Doktoru
Bilgi Doktoru 2 yıl önce
Mariana Çukuru (Challenger Çukuru), dünya üzerinde bilinen en derin noktadır. Büyük Okyanus'ta, Guam Adası'nın güney batısında, Japonya ve Endonezya arasında, iki ülkeye de aşağı yukarı eşit uzaklıkta yer alır. Yapılan son ölçümlere göre en derin noktası yaklaşık 10.994 metredir.
Talipcan Eren
Talipcan Eren 4 yıl önce
her videoda şaşırtmaya devam ediyorsunuz. videonun başında şeker bayramından bahsedip, sonra dünyanın en derin noktasıyla nasıl birleştiriceğinizi merakla bekledim. ve yine muhteşem bir bağ kurmayı başardınız. tebrik ediyorum. acaba film senaryosu falan yazmayı düşünseniz mi :)
Simsir Ozek
Simsir Ozek 3 yıl önce
barış abi yani seni sonradan tanıdık diye suçlumu olduk sayende genel kültürümüzü genişletiyoruz bizi aydınlatıyorsun vidiyolarini yeni izlemeye başladım hepsini izlemek için eve koşarak geliyorum.
Mustafa Kemal
Mustafa Kemal 4 yıl önce
Videoya ne amaçla geldik ne dersle çıktık... Eline sağlık abi
Faweyx
Faweyx 4 yıl önce
ABDÜLKADİR
ABDÜLKADİR 4 yıl önce
Code Lyoko ne bu pampa virüs mü yoksa???
Hüseyin Sürücü
Hüseyin Sürücü 4 yıl önce
Ne bu kanka
emin
emin 4 yıl önce
SUS LAN
REMİ_88
REMİ_88 3 yıl önce
Aynen 👌👌👌👌👌
Cell
Cell 4 yıl önce
Abi senin gibi insanlığa bilgi vermek isteyen bir Türk olduğu için çok mutluyum inşallah youtube sana hakkin olandan fazlasını verir .Seviliyosun canım abim
Esra ilhan
Esra ilhan 4 yıl önce
Duyarlılığınızı, bir şeyleri zekice- ince eleştirebilme yeteneğinizi, sadece kendinizi geliştirmek yerine ulaştığınız insanların hayatlarında farkındalık oluşturmayı tercih edişinizi,kurgularınızı, var oluşunuzu ... yani sizi seviyorum.😊
Irem Kisla
Irem Kisla 3 yıl önce
Barış Bey Merhaba, çok güzel konuya değinmişsiniz ancak daha katetmemiz gereken çok yol var. Her gün evde kullanıp çöpe attığım atıkları nasıl ayrıştırabilirim diye düşünürken yaşadığım yerdeki belediyenin site önüne koyduğu atık kutuları yanlış kullanıldığı için kaldırılmak zorunda kalındı. her gün belediye çöplüklerinde ayrıştırmaların nasıl yapıldığını merak ediyorum ancak insanlar corona virüsten korunmak için kullandığı maskesini bile yere atıyor. bu insanlar ve bu zihniyet varoldukça o çukur ve niceleri çöple dolacaktır.
Huseyin Bayram
Huseyin Bayram 4 yıl önce
İnsanları hem bilgilendiren hem de eğlendiren videolar yaptığın için sonsuz teşekkürler 👏
Andy Dufresne
Andy Dufresne Yıl önce
Dalmak için kullandığı ağırlıkları, yüzeye çıkarken bırakmak zorunda kalması ve James Cameron'un tüm set ekibiyle değil de tek başına dalması beni derinden üzdü bu çok yaralayıcı.
Aqil Ismayilzade
Aqil Ismayilzade 4 yıl önce
Sayın Barış Özcan videolarınıza ingilizce altyazılarıda ekleyin fikirlerinizden tüm insanlık faydalanmalı 😊
Çiğdem Işık
Çiğdem Işık 4 yıl önce
Nerde söylediğini hatırlamıyorum ama bunun icin vakti olmadığını ve bizlerden birinin yapabileceğini söylemişti
FATİH ANAR
FATİH ANAR 4 yıl önce
11:11 de çalan müziğin ismini bilen var mı ?
riza senel
riza senel 4 yıl önce
Aynen
safak kafas
safak kafas 4 yıl önce
@FATİH ANAR benjamin esterlis - another ocean
Oğulcan Güntekin
Oğulcan Güntekin 4 yıl önce
Bence artık İngilizce yayın yapıp Türkçe altyazı eklemeli.
Melisa Akgül
Melisa Akgül 4 yıl önce
Trendlerden düşmemen ❤️ Videonun anlamı çok güzel ve bu videodakinden daha iyi bir sponsor görmedim. Harikasın Barış abi.
Niyazi Hayrullah Tuvay
Niyazi Hayrullah Tuvay 4 yıl önce
Elinize emeğinize sağlık. Son zamanların en çok tartışılan "mit" i, "AY'A GERÇEKTEN GİDİLDİ Mİ" ile ilgili de bir ders hazırlayabilir misiniz? Ders diyorum çünkü, sizin videolarınızı "ders" olarak izliyorum :) Saygılarımla...
Özge Bulut
Özge Bulut 5 aylar önce
2022 Ramazan Bayramı, tekrar izlemeye geldim.. Varlığına teşekkürler Barış Özcan🙌💕
Uzun Metraj
Uzun Metraj 4 yıl önce
Barış abiyi izlemeye başladıgımdan beri Kitap okuyorum, araştırıyorum ve hayata daha sıkı tutunuyorum. Seni örnek alıyorum hep Barış abi
MEVLÜT Cheff
MEVLÜT Cheff 3 yıl önce
Gercekten bilgi ve Ufuk açıcı konuşmalar duymak beni mutlu ediyor sizin gibi insanlar sayesinde insanlığın belkide büyük bir kısmının bakış açısı değişebilir ve gercekten ses tonunuzla neyin akılda kalması gerektiğini vurgulayarak beyne mıh gibi çakmasını da çok iyi biliyorsunuz gönülden başarılar diliyorum
E'ren Akca
E'ren Akca 4 yıl önce
James Cameron gercekten örnek alınası bir adam. Çok korkusuz, bilimle ilgilenen biri, ve müthiş bir yönetmen. Özellikle james cameronun titaniğin nasıl battığını araştırdıgı belgeseli izlemenizi öneririm.
Yusuf ERDOGAN
Yusuf ERDOGAN 4 yıl önce
Nerden izleyebiliriz onada oneri verirsen sevinirim
Gurcan Kalem
Gurcan Kalem 4 yıl önce
Barış her izlediğimde videolarını nasil bir keyif alıyorum anlatamam. Ilk izlediklerimdensin. Konsept değiştirme ve hep böyle kal. Bu arada beğeniyi yolladim dostum.
FerhatCG
FerhatCG 4 yıl önce
Seni TRT 1 ekranlarında görmek isterdim.Bu devletin senin gibi bilinçli insanlara ihtiyacı var.Özellikle ilham veren harekete geçiren bi insana.Biz olamadık ama senin sayende birileri bişeyleri hedefler ve başarılı olup milletini lider pozisyona taşır.
arda aracı
arda aracı 2 yıl önce
2 yıl , 1 hafta sonra izledim , şuan ramazan bayramının ilk günü ve 2 yıl önce coronanın hayatımı bu denli değiştireceğinin bile farkında değildim.
Kerem Paksoy
Kerem Paksoy 4 yıl önce
Abicim Anlatım tarzını, Efendiliğini,hiç ukala olmayan tavırlarını çok beğeniyorum ve inan videolarından çok şey öğrendim. Çok teşekkür ederim sana. Hep ol sen abi.
Hüseyin Ufuk Can
Hüseyin Ufuk Can 2 yıl önce
Anlatımınız ve mesajınız harika. Bu arada, 8000 m deeinlikteki balıkların o denli basınca nasıl dayandığı ve bu bilginin yeryüzü ve uzayda nasıl kullanıldığı konusunda bir bilgi var mı
Umut Ateş
Umut Ateş 4 yıl önce
Turkiyenin göz bebegisin. Yolun açık olsun ADAM.
BİRAZ EĞLENCE
BİRAZ EĞLENCE 4 yıl önce
.
Polad Art
Polad Art 4 yıl önce
Rus ve ingilis dillerinde videolar hazırlıyorum acaba sizden destek gelir mi?
Ilknur Tekin
Ilknur Tekin 4 yıl önce
Dr TV. un GHz srh x
Selma Yörük
Selma Yörük 4 yıl önce
Noluyo lan herkes anlamsız ve alakasızca konuşuyor.
Albert Einstein
Albert Einstein 2 yıl önce
@Polad Art iyide biz türküz
Yusuf Kavak
Yusuf Kavak 4 yıl önce
Kardeşim çok mantıklı ve öğretici bilgiler veriyorsun .Konuşman çok akıcı anladığım kadar sizin bilgi sahibi bir cevher olduğunuza inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
Muhammed ali Çelik
Muhammed ali Çelik 4 yıl önce
Kalbimin derinlindede sen varsın barış abim 😘💓💗
Berfin Çiftçi
Berfin Çiftçi Yıl önce
Sen sayede böyle bir çukurun varlığından haberdar olmak çok gurur verici bir durum. Gelelim kirlilik konusuna bu plastikleri çevreye atacak kadar düşünebiliyorsanız, neden aklınızı geliştirecek kadar düşünmüyorsunuz... İşte çelişkili bir duruma daha denk geldik. İnsanlar yaşadığı çevrenin düzeninden bellli olur değil mi kimin ne olduğu... Şöyle bir atasözü var;ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR
Aydan Hüseynova
Aydan Hüseynova 4 yıl önce
Abi video bitdikden sonra iki dakika boş -boş baka kalıyorum ekrana, öyle düşündürüyorsun insanı👏🏻
PINAR YAVUZ
PINAR YAVUZ 4 yıl önce
ora türkiyede olsa kesin çukurda preverzatif bulurlardı
EMİNE IŞIK
EMİNE IŞIK 4 yıl önce
Aynen bendede öyle oldu
Light Vi Britannia
Light Vi Britannia 4 yıl önce
bitek bende oluyor sanıyodum asdasdasds
Fine Intend
Fine Intend 4 yıl önce
Size bir tavsiyede bulunabilir miyim?
Ömer Kiyak
Ömer Kiyak Yıl önce
Barış Abi, sana ne kadar teşekkür etsem az. Sayende bbu konu üzerine yapmam gereken sunumu hazırlayabildim. ❤️
Serap Erdoğan
Serap Erdoğan 4 yıl önce
Çocuklar için bir Mariana Çukuru dizisi yazdım. Hem belgesel, hem de fantastik unsurlarla beslediğim bu kitaplardan çocukların çok hoşlanacağını umuyorum.
Senem Kaya
Senem Kaya 4 yıl önce
Ellerinize sağlık. İlgimi çeken bir konu ve ben de merakla okuyacağım, yeğenlerime hediye edeceğim.
Serap Erdoğan
Serap Erdoğan 4 yıl önce
Senem Kaya Teşekkür ederim. Okuduklarını bilmek çok mutlu edecek. Değerlendirmelerini de paylaşırsanız ne güzel olur.
melih enver özkal
melih enver özkal 4 yıl önce
@Serap Erdoğan kitaplarınızı merakla bekliyorum. Öğrencilerimden önce okumak için sabırsızlanıyorum. Biliyorum ki çok özenle kaleme aldınız.
n.ra.
n.ra. 4 yıl önce
Oooo gzl
Rukiye kalkan
Rukiye kalkan 4 yıl önce
Çocuklar için yapılan şeyler kendim yapmış gibi beni mutlu ediyor. Tebrikler. Mutlaka edineceğim. 👍
Astronot23
Astronot23 4 yıl önce
abi sen bu ülkede en degerli insanlardansın iyiki varsın miili gurur
kimbap kidding
kimbap kidding 4 yıl önce
Çok yararlı bir video. Barış abi böyle uflumuzu açtığın için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ve Titanic hakkında ayrıntılı video bekliyoruzz 👌
Ayşe Nur
Ayşe Nur 2 yıl önce
Merak ettiğin iki konu 1. Dünyanın dışında başka bir gezegende yaşam var mı? 2. Mariana Çukurunun en dibinde neler var?
Blackpink love
Blackpink love 2 yıl önce
Tamda şuan bu iki soruyu düşünürken senin yorumunu görmem...
xoslshjd
xoslshjd 2 yıl önce
ben daha eklerim. Dyatlov olayında gerçekte ne oldu? Jon ve Robert(soyadlarını hatırlayamıyorum) James Bulger'a olanları nasıl, hangi sebeple yaptı? şuan aklıma gelmedi 😳, daha neler neler vardı...
Astriel
Astriel 2 yıl önce
1. Evet var ama yakınlarda olmadığı ya da gelişmemiş olduğu kesin 2. Çöp var ayrıca megalodon gibi canavarlar bekliyorsun çok beklersin çünkü bilimsel olarak daha derin demek daha az gizemli demektir.
xoslshjd
xoslshjd 2 yıl önce
@Wex on altı izledim ama benim için hala bir gizem
Merve Demirel
Merve Demirel 4 yıl önce
Abi çernobile farklı bir bakış açısıyla bakabileceğine ve her zaman ki gibi bize sade bir dille anlatabileceğine inanıyorum. Umarım yaparsın :)
Asuman Çavunmirza
Asuman Çavunmirza 2 yıl önce
Kendimi ararken seni buldum bulduğum tarihi not almadığım için çok üzgünüm o günden bu güne sayende güzel abim kendime yolculuğum anlam kazandı kolaylaştı yalnızlığım gitti ne çok şey öğrendim öğrendiklerimi de sayende tekrar gözden geçirme fırsatı buldum Varolsen iyi ki yoluma çıktın...🍀
büş
büş 4 yıl önce
Çok mükemmel bir video olmuş Barış abi.Şu iki gün içerisinde Pamukkale,Salda Gölü,Arapapjıştı Kanyonu gibi yerleri gezdim. Tamamıyla hayalkırıklığına uğradım.Plastikler,sigara paketleri ve izmaritleri,bira şişeleri... Evimizin değerini bilmiyor ve onu kirletiyoruz. Keşke daha eğitimli ve bilinçli insanlar yetiştirilse. Belki de yeni ev aramaya gerek kalmayacak.
Dr. Ayşe Öztürk
Dr. Ayşe Öztürk 3 yıl önce
Abi çok cok Tesekkur ederim benim ve bilgiler öğrettigin nice insanlar adına 👌 Kendini her an gelistirmeye cabalayan insanlara muhtesem bir ornek ve yardimcisin. Basarilarinin devamini diler sana ve ailene sağlik sihhat ve huzur diliyorum . Seviliyorsunuz👑👏 CERN hakkinda da bi video yapabilir misiniz? 💕👌
Warrior Kingpin
Warrior Kingpin 4 yıl önce
Yine efsanevi bir videoydu. Emeğiniz için teşekkürler 🙏🏻
KURAL official
KURAL official 3 yıl önce
Selam barış.O kadar güzel videoları burda gördüğüm davarlara anlatmak o kadar zorki tarifi yok neyse mücadeleye devam
700c Bicycle Atelier
700c Bicycle Atelier 4 yıl önce
Gerçkten çok güzel bir video olmuş. Ellerinize sağlık, Barış Bey.
- _KiRaCı☎️
- _KiRaCı☎️ 3 yıl önce
ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım...
Səməndər
Səməndər 4 yıl önce
Seni izlerken kendimi okadar iyi hissediyorum ki bi an kendimi elit gibi hiss ediyorum teşekkürler. Barış hocam
mystetstvo
mystetstvo 4 yıl önce
Ben de
Elnur Rehimov
Elnur Rehimov 4 yıl önce
aynen bende
Sabri Bülbül
Sabri Bülbül 4 yıl önce
ben zaten elitim de barış abiyi izlerken benim seviyemde insanların oldugunu görmek beni mutlu etmiyo deil hani "elitce konuştum"
BilgeCanan COSAR
BilgeCanan COSAR 4 yıl önce
Bayramın ikinci günü arkadaşımla sohbet ederken okyanusun derinliklerinden konuşmuştuk üçüncü günü bu videoyla karşılaştım sanki en çok bize armağan oldu..... :) sizinde geçmiş bayramınız kutlu olsun. Emeğinize sağlık :)
Yalnız Gezegen
Yalnız Gezegen 4 yıl önce
Muhteşem bir video. Ancak insanların ulaşamadığı yerlere çöplerinin ulaşması üzücü...
kaan odabas
kaan odabas 3 yıl önce
Adam hem bilgilendiriyor hem video çekiyor alkış 👏
Hikmet Efraim
Hikmet Efraim 4 yıl önce
Harika ve daima ustaca sunulan çalışmalar! Saygılar.
ANTi
ANTi 3 yıl önce
Barış Özcan: Dünyanın en derin noktasında ne var? Ben: SU
Rory5656
Rory5656 3 yıl önce
Çöp
Emros
Emros 3 yıl önce
Ve kum
Sevimli Ceylan Tv
Sevimli Ceylan Tv 3 yıl önce
yoo dünyanın çekirdeğinin içi var
Broos Cap
Broos Cap 3 yıl önce
@Sevimli Ceylan Tv çay demlemelik kaynar su var
Salih Kılıç
Salih Kılıç 2 yıl önce
Hadi 100. Likede benden
Mert Cengiz
Mert Cengiz 4 yıl önce
Reklamı bile kaliteli bir şekilde düşündürerek yapmak işte tamda böyle bir şey helal olsun sana 👏
Resul Çise
Resul Çise 4 yıl önce
Ne reklamı yaptı barış özcan reklam yapmadı videoda
mete Yilmaz
mete Yilmaz 4 yıl önce
@Resul Çise yaptı ya
Ertuğrul Baş
Ertuğrul Baş 4 yıl önce
Adamı boşuna çağırmadılar Nasaya kaliteli insan lazımdı
Arda Özdemir
Arda Özdemir 4 yıl önce
@mete Yilmaz ne yaptı
Kenan Yılmaz
Kenan Yılmaz 4 yıl önce
Vote one uygulamasının reklamını yaptı yaptı.
MB Tasarım
MB Tasarım 4 yıl önce
Bu videoyu beğenmeyen yaklaşık 600 kişi, beğenmeme amacınız ne? Barış Özcan gibi bir değer bu mecraya kat kat fazla. Umarım hitap ettiği kitle bu değerli kişinin önemini iyi idrak eder.
Açık Zihin
Açık Zihin 4 yıl önce
Kardeşlerim biz harekete geçmezsek gelecek nesillere çok kötü bir hayat sunmuş olacağız.Yalnız kendimizi değil çevremizdekileride biliçliendirelim lütfen😊
Arif #TÇP
Arif #TÇP 4 yıl önce
Aynen ilk önce kendimiz sonra çevremiz ☺
berkan taş
berkan taş 4 yıl önce
Dostum bu ülkede birini uyarsan kavga çıkar , NET
hatay kayseri
hatay kayseri Yıl önce
İnsanların savaşları veya ihtiyaçları yüzünden diğer canlıların zarar görmesi gerçekten çok can sıkıcı birşey.
Omelas 7
Omelas 7 4 yıl önce
Barış abi çernobil hakkında daha detaylı bir video çekebilir misin? Bir de ülkemizde yapılan nükleer santrallerin planlaması ve güvenliği hakkında? Bu konuda açıkçası endişelerimiz yerli mi yersiz mi senin fikirlerin nedir merak ediyorum?
Azer Huseyn
Azer Huseyn 2 yıl önce
Güzel çalışma olmuş. Teşekkür ederim. Plastik şişeler, poşetler ve s bu türden olan vasıtaların üretimini durdurmak çözüm ola bilirmi acaba, bu eşyaların yerine zararsız vasıtalar üretilmesi işi kökünden çözer.
Luxury Cars Video
Luxury Cars Video 4 yıl önce
Yine bilimsel bir şeyler öğreneceğiz diye başladığımız bir videonun daha sosyal sorumluluk mesajları ile bittiğine şahit olduk.
Chomsky Cavus
Chomsky Cavus 4 yıl önce
Muhteşem bir bayram şekeri oldu sevgili Barış bey... İzlerken çok etkilendim. Yüreğinize sağlık. 👏
Meryem Örün Sönmez
Meryem Örün Sönmez 4 yıl önce
Barış bey size Instagram dan mesaj atmıştım.Sizi ailecek çok seviyoruz bu video konusuyla ilgili de bir ricam olmuştu.Videoyu görünce nedense hemen üstüme alındim ve çok mutlu oldum.coook teşekkür ederim 🙏🏻
Karam
Karam Yıl önce
Ülke olarak yaşadığımız gezegene bu şekilde faydamız olamadı maalesef. Çok üzücü
Emre ÇETİNKIRAN
Emre ÇETİNKIRAN 4 yıl önce
Farkındalık yarattığınız için çok teşekkür ederim. Bu Dünya' yı kurtarmak yaşanabilir bir yer haline getirmek biz insanların elinde. Doğanın en büyük dostu ve düşmanı insandır. Dost olmak bir çok şey kazandırabilir fakat düşmanlık kayıptan başka bir şey getirmez...
Anıl
Anıl Yıl önce
Ülkeye böyle adamlar lazım
Anon53 - ENG
Anon53 - ENG 4 yıl önce
abi ülkenin IQ Seviyesini yükseltiyon eyw
Bozdağ SK
Bozdağ SK 2 yıl önce
ꪖꪑꪮꪀ Gerçekten mi ? Ben sadece Amerika ya Nasa nın davet i üzerine gittiğini biliyordum.
yessir
yessir 2 yıl önce
Kardesim1 yıl önce attigin mesaj
ayt mavibereli
ayt mavibereli 2 yıl önce
@yessir kardeşim 1 hafta önce attığın mesaj🤣
Ayse Çelik
Ayse Çelik 2 yıl önce
@ayt mavibereli kardeşim 1 gün önce attigin mesaj
Cihan Ay
Cihan Ay 2 yıl önce
@Ali Axundzade kardeşim 1 gün önce attığın mesaj
Dr Watsons
Dr Watsons 4 yıl önce
Abi mükemmelsin . Çok merak ediyorum kendini nasıl bu kadar geliştirdin ? Bizim yaşımızdaki insanlar kaliteli vakit geçirmek, birşeyler öğrenmek için ne yapabilir ? Bunun gibi bir öneri videosu çeker misin lütfen ?
kuze kere1
kuze kere1 4 yıl önce
Yani ismini böyle yapmayarak daha kaliteli yaşayabilirsin.
Göktürk TÜRKAY
Göktürk TÜRKAY 4 yıl önce
Abi uzun zamandır seni takip ediyorum türkiyenin en kaliteli video yapan insanısın abone sayısı neden artmıyor diye düşünüyordum demekki ülkemizde senin videoları anlayacak zeka da 2.8M insan var.( videolarınla tanışmayanlar hariç)
Ayşe Ayse
Ayşe Ayse 9 aylar önce
Emeginize yureginize saglik Rabbim butun kullarina bilgili saglikli nesiller yetistirmeyi nasip etsin basarilarinin devamini dilerim
Eray Official
Eray Official 4 yıl önce
Hocam sen mükemmel bir insansın ya. İyi ki varsın.
Bihter'in gözyaşları
Bihter'in gözyaşları Yıl önce
Bilgilerini bize aktardığın için teşekkürler
beyzanur yılmaz
beyzanur yılmaz 4 yıl önce
Ne mükemmel bir youtuber ! 💕 seviyoruz seni abi ☻
Şahin Ali Şahin
Şahin Ali Şahin 4 yıl önce
İnsanlar bilime meraklı fakat buna kolay yoldan ulaşmayı tercih ediyor özellikle bizimkiler. Barış bey de bunu bize ulaştırıyor. kim bilir bu içerik için kaç kitap makale okudu. bunu bizim insanımız evinde işinden kalan zamanda araştırma yapmaz. çünkü o alışkanlık yok bizde. o yüzden barış bey in yaptıkları kesinlikle taktiri hak ediyor.
Ali Han Günlü
Ali Han Günlü 4 yıl önce
Beni vote.one ile tanıştırdığın için teşekkür ederim saygıdeğer hocam. Bize sizlerden binlercesi lazım sayın Barış abim. Video için teşekkürler.
nursumnursum
nursumnursum 2 yıl önce
Bununla ilgili çok güzel bir kitap okumuştum Yazarı:Jules Verne kitabın adı:dünyanın merkezine yolculuk (çocuk kitabı gibi gelebilir ama harika bir şey )
berfin yıldız
berfin yıldız 4 yıl önce
Merhabalar,tüm anlattıklarınızı keyifle izliyorum.. Keşke İngilizce anlatım yapsanız ve daha fazla insana erişebilseniz çünkü birçok insanın bu anlattıklarınızı bilmesi gerekiyor 👍🏻⭐️✌️
Mücahit Şişman
Mücahit Şişman Yıl önce
Önceden salak saçma Challenge videoları izlerdim artık böyle bilgilendirici şeyler izliyorum Allah senden razı olsun abi
🐺 Gökbörü
🐺 Gökbörü 4 yıl önce
Çok yerinde bir Video Herkes Yaşadığı yeri temiz tutsa Dünya Cennet olur. Emeğine sağlık Teşekkürler Barış bey
Elif Çınar
Elif Çınar 4 yıl önce
sonunda trendlere girebilen öğretici ve anlamlı bir video
milk cloud
milk cloud 4 yıl önce
Ya olm şu adama neden dislike attıyorsunuz? Ne güzel işini kaliteli düzgün şekilde yapıyor
milk cloud
milk cloud 4 yıl önce
@Eyyup Basatemur tabi sende ünlü bilim insanısın ve bende seni dediklerine inandım kesinlikle teşekkürler👍
Şevval Erdinç
Şevval Erdinç 4 yıl önce
@Eyyup Basatemur Bu insanlar nereye gitti o zaman kardeş?
Eyyup Basatemur
Eyyup Basatemur 4 yıl önce
@Şevval Erdinç araştırma yapmaya çalıştılar ama hiçkimse marina çukuruna inemedi. Bilgi öğrenmek istiyorsan gel sana fazlasıyla bu konuda yardımcı olurum. Bu videolar çeşitli yerlerde çekilmiş videolar. Birazı da titanick gemisinin olduğu yerde çekilmiş. Bu adam internetten kaynak olmadan, gördüğü herşeyi bilgi diye okuyor sizde inanıyorsunuz. Lütfen kaynağı olmayan hiçbir bilgiye itibar etmeyin
Şevval Erdinç
Şevval Erdinç 4 yıl önce
@Eyyup Basatemur Tamam da nerden bilebilirsin ki hiçbirisinin inmediğini kesin olarak
incognito
incognito 4 yıl önce
Dikkate almayınız. Bu arkadaş baya bildiğiniz paranoyak şizofren.
Şahin Bulak
Şahin Bulak Yıl önce
Yaklaşık 3 aydır takip ediyorum bir çok videonuzu izledim. Tam dedim ki bu youtuber gerçekten faydalı videolar hazırlıyor, kimseye abone ol, bildirim zilini aç demeye gerek duymuyor ki; demez olaydım, bu videoda karşılaştım..
muhammed bıyıklı
muhammed bıyıklı 4 yıl önce
Barış Bey bu tip paylaşımlar yaptığınız için ve farkındalım yarattığınız için teşekkürler öncelikle.Hergün kitapmı okuyosunuz yada takip ettiğiniz farklı kitap,dergimakale,sosyal hesap falan varmı paylaşabilir misiniz,bende kendimi geliştirmek istiyorum birçok konuda ama okuyacak okadar çok şey varki nereden başlayacağımı bilemiyorum....
Stumpy Cool
Stumpy Cool 2 yıl önce
Benim merak ettiğim şey çok daha farklı; Mariana Çukuru'nun hizasından ama tam paralelinden bir çukur açarsak diğer tarafa geçilebilir mi? Mariana çukurunu kazarsak dünyanın çekirdeğine ulaşabilir miyiz?
Furkan Genç
Furkan Genç 4 yıl önce
Dünyanın en derin noktasında ne var bilmem ama benim kalbimin en derin noktasında sen varsın abi.
XR1TT THE BEST
XR1TT THE BEST 4 yıl önce
Sonunda kaliteli içerik üreten bi kanal trendlere girdi
Atilla Hūrkanlar
Atilla Hūrkanlar 3 yıl önce
seni devamlı takip ediyorum ramazan ayındayız geçen sene corona falan yoktu inşallah bidahaki ramazan ayında yine beraber arkadaş ve akrabalarımızla aynı sofrada iftar yaparız bazı şer gördüğümüz şeyler hayır olabiliyor ben çoğu şeyin değerini bu virüste farkettim vefat edenlere ALLAH tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum
TRBatuhanKara
TRBatuhanKara 3 yıl önce
Sizin gibi hocaları dinledikte bizmi sınavları kazanamadık :( şimdi mezun kaldım ümidimi buraya bıraktım
Kevser Tirink
Kevser Tirink 4 yıl önce
TRshow'un güzelliklerinden biri - barış abinin videoları .......
emin
emin 4 yıl önce
oha .. OhA
Cihan Erkiç
Cihan Erkiç 2 yıl önce
2 yıl sonra izliyorum bana hergun bayram olduğu için iyi bayramlar reis :)
Yusuf Kızılaslan
Yusuf Kızılaslan 4 yıl önce
En sevdiğim bilim kanalısın her videonu izlemeye çalışıyorum, çok iyi konulara değiniyorsun . Helal olsun . İnşallah daha iyi yerlere gelirsin. 😊
Zey
Zey 4 yıl önce
Barış abi videolarına konu olan konuların bilgilerini nasıl elde ediyorsun? Okuduğun kitaplar, yazarlar veya siteler neler?
Ercan Korulu
Ercan Korulu 4 yıl önce
Hocam çok kaliteli videolar yapıyorsunuz..Teşekür ederim..
Emre Er
Emre Er 9 aylar önce
Çok güzel araştırmalar yapıyorsunuz 👏👏
Bora Kaya
Bora Kaya 3 yıl önce
Merhabalar tek kelimeyle gerçekten gerçekleri dile getiren güzel bir insansiniz bu arada ekrana gerçekten çok yakışıyorsunuz diksiyonuz gerçekten harikulade başarılar
pınar ebru sarıkaya
pınar ebru sarıkaya Yıl önce
3 yıl sonra izliyorum ve şuan kurban bayramıı 🤗
irem şenkaya
irem şenkaya 4 yıl önce
Bu adamdan o kadar çok şey öğrendim ki Resmen kilometrelerce uzaklıktan beni geliştirip sakinleştiriyor düşünmemi sağlıyor adam Barış Abi Teşekkür ederim 🙏🏻 Hayırlı Bayramlar birde
Gözde Demir
Gözde Demir 4 yıl önce
Aslında bir çok kullandığımız hazır ürün daha az plastikle kaplansa ne güzel olur ve ayrıca marketler de alışveriş yaptıktan sonra verilen fişler de keşke daha küçük boyutlu olsa zaten çoğu insan eline alıp bakmıyor bile ve buradan bile az da olsa önemli bir geri dönüşüm sağlanır diye düşünüyorum
Ali Erdem
Ali Erdem 4 yıl önce
Türkiye'nin ender TRshowrlerındansın.Başarılarının devamını diliyorum
Gulsah Korkmaz
Gulsah Korkmaz Yıl önce
Sizi yeni keşfettim çok üzgünüm biraz geç kaldım ama yetisiorym cunki hergun 3 tane videonuzu izliyorum iyiki varsınız alışkanlık oldunuz🙏🦋
SKIP CHALLENGE 😱📶
00:43
Celine & Michiel
görünümler 2,4 Mn
EN SON ZIPLAYAN KAZANIR ?! @AhmetCanDundar
21:22
Sıla Dündar
görünümler 726 B
Yıldız Tilbe - Dizine Dursun
02:34
netd müzik
görünümler 923 B
TEBRİK EDERİM! - BAMBAŞKA BİRİ ELEŞTİRİSİ
15:21
James Cameron dünyanın tabanına indi
2:11
euronews (Türkçe)
görünümler 97 B
Okyanusun Derinliği Aslında Ne Kadardır?
17:58
OLUMLU BAK
görünümler 1,5 Mn
Night Sky Time Lapse on August 7, 2023
0:31
Frozen Trails
görünümler 1,3 B
Cameron Dünyanın tabanına indi
1:06
euronews (Türkçe)
görünümler 262 B
SKIP CHALLENGE 😱📶
00:43
Celine & Michiel
görünümler 2,4 Mn