1001 (W)agonlu Tren: SNOWPIERCER

  görünümler 2,209,645

Barış Özcan

Barış Özcan

3 yıl önce

Küresel ısınma inkar edilemeyecek kadar önemli bir probleme dönüşünce dünya üzerindeki ülkeler onunla mücadele edebilmek için CW7 adlı bir kimyasal maddeyi atmosfere salar. Dünya soğumaya başlar. Öylesine soğur ki büyük bir hızla yeni bir buzul çağına girilir. Yeryüzündeki insanların neredeyse hepsi ölmüştür. Geriye kalan 1000 kişi yaşayabilmek için sürekli hareket halinde dünyayı turlayan 1001 vagonlu bir trene sığınır. Karları küreyerek yoluna devam eden bu trenin, onun hikayesini anlatan 1982 yapımı çizgi romanın, 2013 yapımı filmin ve yeni gösterilmeye başlanan 2020 yapımı dizinin adı Snowpiercer.
Eğer bu hikayeyi ilk kez duyuyorsanız ve ilginizi çektiyse diziyi ve çizgi romanı şimdilik boşverin. Güney Kore sinemasının bence bugüne kadar yapılmış en iyi filmini izleyin. Spoiler kaygısı taşıyanlar burada bizden ayrılabilirler.

YORUMLAR
Yiğit Alican Solak
Yiğit Alican Solak 3 yıl önce
Barış bey filmi filmin kendisinden daha iyi anlatmışsınız.
Mehmet Yasin Özcan
Mehmet Yasin Özcan 2 yıl önce
@Umut obm sonda kızla küçük çocuk hayatta kalıyor dışarı çıktıklarında kutup ayısını gördüler yani umutu dışarıda yapabilme umutunu
Lucasleonheard
Lucasleonheard 2 yıl önce
@Umut obm cunku bunu yaparken kendi iradesiyle yapmafi wildriftin bi patojesiyfi bu fikir onun projesindense kendi fikrini ortsya atti ve treni kiza yokettirdi
halilcan özşahin
halilcan özşahin 2 yıl önce
@Umut obm kibriti vermesinin en büyük nedeni alt sınıf yani köle olarak yaşadığı için bu düzene artık dayanamaz ve kibriti bu yüzden uzatır yani bir nevi intihar aslında çok geniş bir konu her açıdan düşünebilirsin mesela benim aklıma insanların çoğunlukla bu kapitalist düzene dayanamayıp intihar etmesi geliyor dediğim gibi çok geniş konulu bir film insanı düşünmeye teşvik ediyor
Yiğit Tanrısever
Yiğit Tanrısever 2 yıl önce
@halilcan özşahin güzel yazmışın kardeşim bir komünist olarak hem yazdığını hemde filmi çok beğendim benim anlamadığım tek şey şu hatırlarsan bi adamın kolunu dışarı çıkardılar sonra dondu peki filmin sonunda o 2 çocuk nasıl hayatta kaldı donmadılar (belkide çok cahilce bi soru xd)
halilcan özşahin
halilcan özşahin 2 yıl önce
@Yiğit Tanrısever teşekkür ederim yazdıklarından dolayı :) donmamaların sebebi artık dışarda eski soğuk yoktu nerden biliyorsun dersen hatırlarsan çinli kapıları açan adam son sahnelerde her yıl uçağın enkazına bakıyorum artık uçağın uç tarafı gözüküyor demişti yani artık karlar eriyor anlamında söyledi eski soğuk azalmıştı yani , adamın kolunun donması ise trenin çok hızlı gitmesinden dolayı aslında ,çok detaya takılmamak lazım aslında filmde anlatılmak istenene yoğunlaşmak daha güzel bence çünkü bilim kurgu filmi nede olsa
aekmodelcars
aekmodelcars 3 yıl önce
4:45 vallaha hayran kaldım böyle bir mesaj vermen çok güzel gerçekten. Endoktrinasyon ne midir? Endoktrinasyon tartışmalı, soru-cevaplı olmayan sohbet tarzına hiç yakın olmayan sadece anlatmaya dayalı bir eğitim tarzıdır. Çocukları manipüle ederek onları uyutan bir eğitim tarzıdır. Yani burda bu eğitim tarzı çocuklara sadece wilfordun iyi olup onu tanrı gibi gösterilmesini gösteriyor.
🦋TUĞÇE🦋
🦋TUĞÇE🦋 3 yıl önce
Ben anlamadım açıklar misin?
Ali Pehlivan
Ali Pehlivan 3 yıl önce
@🦋TUĞÇE🦋 doğrudan bilgiyi ezberletme gibi manipüle etme aynı günümüz din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri gibi
abuk sabuk bir kanal
abuk sabuk bir kanal 3 yıl önce
@Ali Pehlivan ve Atatürk'ü (filmdeki Wilford ) koşulsuz sevmeyi ögretme gibi.
Yusuf Efe Zorlu
Yusuf Efe Zorlu 3 yıl önce
Mesela çocukları 5 yaşında kur an kursuna göndermek gibi
abuk sabuk bir kanal
abuk sabuk bir kanal 3 yıl önce
@Yusuf Efe Zorlu aynen 18 sınırı olsun bence
Ümit A
Ümit A 2 yıl önce
"İnsanlık tarihinde, kaynakların eşit ve ölçülü bir şekilde dağıldığını hiç duydunuz mu? ". Written by Barış Özcan
ELİF SOLHAN
ELİF SOLHAN 2 yıl önce
Tam uyuduğumu düşündüğüm zaman seni dinleyip uyanıyorum. Beni bu dünyanın derin uykusundan kurtardığın için teşekkür ederim..
Sakir Yılmaz
Sakir Yılmaz 2 yıl önce
Aynen
Berk Durmaz
Berk Durmaz 2 yıl önce
Benide sen kurtar
TÜRKGİGA
TÜRKGİGA 2 yıl önce
Şu anda çalışana kısıtlama yok. Kas sistemi var gibi gözükebilir ancak ordaki seviyeniz çalışmanıza ve zekanıza bağlı. Bu film kuzey koreye gönderme. Bize değil. Böyle isyan çıkarmamaıza gerek yok çünkü o zaman başarılı olsakta olmasakta diğer trenler tarafından çantada keklik oluruz. Şu an bir nizam var ama böyle değil.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Yıl önce
Barış özca'nın seside karizmadır.
Emre Erkin
Emre Erkin 3 yıl önce
AĞLADIM... Snowpiercer filmini ve Willy Wonka filminin devamı olduğu yönündeki teori videosunu izlemiştim. İki filmin de vermek istediği mesajı böyle ruha dokunacak şekilde anlatmış olman son zamanlarda vicdanlarının sesini dinlemeyi ve sahnenin ardına bakmayı unutmuş insanlar için bir lütuftur. Tebrikler, tebrikler. Beni böylesine derinden etkileyen başka bir film olan Cloud Atlas için de bir analiz hazırlamanı çok istiyorum.
D E C
D E C 2 yıl önce
izlerken kaç kere tüylerim ürperdi hatırlamıyorum bile çok iyiydi.
Z. Banu
Z. Banu 3 yıl önce
'Adaletsizliğe dayanamayıp devrim yapan ayakkabılar lokomotife geçipte şapka olma fırsatını yakalayınca maalesef düzeni devam ettiriyor' Platformu izlediyseniz bilirsiniz. Alt katlarda yaşayanlar, üst katlara geçince çektikleri sıkıntıyı unutup aynı sıkıntıyı şimdi onların alt katlarında yer edinen insanlara yaşatıyorlardı. Mantık olarak aynı. Yükseldiğin yerde, eskiden çektiğin sıkıntıları unutursan, aynı sıkıntıları başkalarına yaşatman kaçınılmaz sondur.👍
dogukan katkat
dogukan katkat 3 yıl önce
açlık oyunları final serisinde devrim gerçekleşince başkan sembolik bir açlık oyunları yapalım demişti, izleyenler bilir.
Semih Fatih Adem
Semih Fatih Adem 3 yıl önce
Çok güzel yorum. Günümüzün özeti
Nbtw
Nbtw 3 yıl önce
Doğru
Sefa Baylav
Sefa Baylav 3 yıl önce
çok doğru katılıyorum!
Mert
Mert 3 yıl önce
Günümüzdeki torpili anlatmışsınız.
Oğuzhan Tekeli
Oğuzhan Tekeli 3 yıl önce
Tebrikler Barış Özcan . Anlamlı konuları herkes için daha anlaşılır hale getirdiğin için. Sosyolojik açıdan tez konusu olabilecek bir çalışma olmuş.
Joy Bailey
Joy Bailey 3 yıl önce
I have seen this movie years ago. Your coverage of the film is one of the best I came across. In addition, having watched a few of your other videos on your channel, I am left with impression that you are incredibly talented person who skillfully draw the viewers by your intellectually rich vocabulary. Each video has your distinctive storytelling style, your voice presented with relevant content such as images and music gives us sense of masterfully crafted art. Thank you!
Geoffrey
Geoffrey 2 yıl önce
Şu videonuzda bulduğum kaliteyi başka hiç bir içerik üreticisinde bulamıyorum. Çok sağolun bizi bu kadar bilgilendirip aynı zamanda eğlendiren bir eğitim kanalı açtığınız için. Ne kadar teşekkür etsem az.
ayhan
ayhan 2 yıl önce
Filmi ve diziyi defalarca izledim dünyanın en iyi yapımları arasında yer alır mı bilmem ama Dünya'nın en anlamlı ve en özel filmi.Barış hocam harika bir insansın sen.
Atakan ÇALIK
Atakan ÇALIK 2 yıl önce
Bir insan nasıl bütün sonları bu kadara güzel bağlayıp kendine hayran bırakabilir ki!! Barış abi (belki düşünüyorsundur) kesinlikle bir film yönetmeni olmalısın, eminim bir çok meşhur yönetmene taş çıkartırdın, zira videolarından, izlediğim bir çok filmden hatta neredeyse tamamından daha çok etkileniyorum. iyi ki varsın bütün övgüleri hak ediyorsun. Ellerine sağlık!!!
kremalı börek
kremalı börek 7 aylar önce
Murat soner ile yaptıklarını düşünsene bir nasıl olurdu acaba
ROJHAT KAYAR
ROJHAT KAYAR 3 yıl önce
Snowpiercer'i izledim ama hiç bu boyutta düşünmedim çok teşekkürler Barış Özcan. Lütfen bu tip içerikleri yakaladıkça bizimle paylaş , bilgiler paylaşıldıkça artar.
LevenOfDood
LevenOfDood 3 yıl önce
Bende sana katılıyorum. Barış abi öyle bir anlattı ki hikayenin içinde kayboldum
Ali Sarp
Ali Sarp 3 yıl önce
Ben de izledim bu kadar detay yakalayamamistim
SAVAŞ OZTURK
SAVAŞ OZTURK 2 yıl önce
Barış hocam, Çok sınıflı ve de kısır döngülü hayatımıza dikkat çeken bu filmi paylaşıp yorumladığın için teşekkür ederiz. Iyi ki varsınız👍
eren karabulut
eren karabulut 3 aylar önce
Bu film hakkında bundan daha iyi bir video daha yapılamaz. Çıta ulaşılamaz bir noktaya çıkmış 👏
çınar ağacı
çınar ağacı 2 yıl önce
Bakış açın harika her replikte her sahnede "bu niye var ki?"demiyorsun ve her seferinde farklı bir açıdan bakmayı başarabiliyorsun
Liva
Liva 3 yıl önce
Yine her zamanki gibi beni derinden etkiledi bu video. Barış Özcanın o eşsiz anlatımı, filmin güzelliğı ve müziğin uyumu harika! tek kelimeyle beğendim iki kelimeyle çok beğendim
Selçuk Çilek
Selçuk Çilek 2 yıl önce
Filmi zamanında izleyip çok beğenmiştim ama sonu çok tatmin etmemişti ancak bu video ile birçok şeyi kaçırdığımı fark ayrıca Solar Opposites dizisinin S01E09 bölümü benzer bir en alt tabakadan en üste yükselişte hayran kalmıştım.
Sinan Dmrcn
Sinan Dmrcn 3 yıl önce
içtenlikle yazıyorum hiç bir youtube videosunun bitiminde böyle içimde bi titreşim olmuyodu iyiki Barış abimiz var...
İsviçre hakkında ilginç videolar
İsviçre hakkında ilginç videolar 3 yıl önce
Baris Ozcan Muslumanmi
Faruk Karatas
Faruk Karatas 3 yıl önce
The Lord Of The Rings napacaksın? Müslüman olsa da olmasa da videolarında bi etkisi yok, o yüzden bilmesende olur
Kürşat Deviren
Kürşat Deviren 3 yıl önce
@İsviçre hakkında ilginç videolar Oğlunun ismi Suphi yani müslüman tabi ki
MR CİNEMA
MR CİNEMA 3 yıl önce
@Faruk Karatas adam merak edip düzgün bir şekilde sormuş ne bu müslüman düşmanlığı lale
Tugrul Karakaya
Tugrul Karakaya 3 yıl önce
@İsviçre hakkında ilginç videolar seni / bizi nedne ilgilendiriyor bu? sahsi oel hayata dair bu bilgiyi modern dunyada soramazsin kimseye ...
Silver Tema
Silver Tema 3 yıl önce
Bu videodan öğrendiğim en çarpıcı iddia proleteryaların direnişinin bir devrim değil, sadece tatmin yolu olduğu mesajıydı. Filmini dizisini ve kitabını kendi yorumlarıyla harmanlayıp çok güzel bir video ortaya çıkarmışsın Barış Abi.
Nur
Nur Yıl önce
Video içerisinde o kadar çok hayatla benzerlikler gördüm ki yaratılış ile dinler ile sosyoloji ile ilgili ilginç gerçekten.Böyle videolar harika eline emeğine sağlık abi.
waxensan
waxensan 2 yıl önce
Hayatımda izleyip anlamının ne boyutlarda oldugunu yazıya dökmekde en zorlandıgım konu eline emegine saglik Barış abi bu kaliteyi tüm Turkiye gorur insallah
Celal YILMAZ
Celal YILMAZ 2 yıl önce
Yazına nokta virgül koysaydın iyydi tek kalemde yazmışsın anlamsız olmuş anlatmak istediğin
Gulben Eror
Gulben Eror 3 yıl önce
O kadar güzel anlatıyor ki tüylerim diken diken oldu 🥺
Efecan
Efecan 2 yıl önce
=BUNLARI DİZİ İÇİN YAZIYORUM ZATEN FİLMLE ARASINDA ÇOK BİR FARK YOK= Öncelikle bu diziyi/filmi vermiş olduğu mesajlardan dolayı çok başarılı buldum neredeyse tüm yaşanan olaylar günlük yaşantımızda da karşımıza çıkan şeyler iyi bir gözlemci olduğum için diziyi izlerken ister istemez bazı detaylar dikkatimi çekti ve bu detayları not alıp paylaşma gereksinimi hissettim bunların bazıları şöyle; 1- Zengin fakir sınıf ayrımı (her zaman olan şeyler çok aşinayız) 2- Ortalık karışınca hemen bir maç ayarla gösteri düzenle gündem değiştir halkın algılarını başka yöne çek (eski Romalılar da bu taktiği kullanırmış) günümüzde de futbol, konser vb. aktivitelerle halk çok güzel uyutuluyor. 3- Ortak bir düşman belirle parçalanıp dağılan halk bir anda birlik olup her şeyi unutsun, dizide vagonların sorun çıkarıp trenin raydan çıkma tehlikesi atlatması ve tüm halkın bir anda birlik olup her şeyi unutması (gerçek hayatta ise ABD'nin yapmaya hazırlandığı sahte uzaylı istilası ya da dünyaya meteor düşmesi gibi şeyler) 4- Acaba kuyruk vagonu yani en fakirlerin bulunduğu sınıf neden var? Neden vagonları ayırıp onlardan kurtulmuyorlar? diye çok kez sordum kendi kendime sonra düşününce mantıklı cevabı kendim buldum, zenginler fakirleri hem pis işlerinde kullanıp hem de kendi aralarında uslu durmayanları korkutmak amacıyla kullanıyorlar, fakirler her zaman var olacak ki orta sınıftan yaramazlık yapanları onların yaşamış olduğu zor hayatla ve yanlarına göndermekle korkutsunlar böylece düzeni sağlasınlar, gerçek hayatta yine emsalleri var fakirler her zaman var olacak ki orta sınıf (memur kesimi, bankacı vb.) onlardan korksun ve üst sınıftakiler için daha istekli, hırslı, hevesli ve sorgusuz sualsiz çalışsınlar. Şimdilik aklıma gelenler bunlar diziyi tam olarak bitirmedim gözlemlemeye devam edeceğim dikkatimi çeken başka şeyler olursa eklerim herkese iyi seyirler.
Pete Castiglione
Pete Castiglione 3 yıl önce
Abi senin ülkemize şu youtube kanalıyla kazandırdığın bilgiyi bu hazineyi belki biz okulda 10-15 senede kazanmıyoruz kral adamsın vesselam.
Marco Polo
Marco Polo 3 yıl önce
Okul 10 15 senede kazandıramıyor barışın videolarda kazandırdıklarını öyle mi, dostum sen iyi misin
Ayaz Ozkum
Ayaz Ozkum 3 yıl önce
her ulus hak ettiği hükümete ve hak ettiği yöneticilere sahiptir
Marco Polo
Marco Polo 3 yıl önce
Ayaz Ozkum şimdi de laf mı söyledin
Ragnarın Kuyusu
Ragnarın Kuyusu 3 yıl önce
@Marco Polo Eğitim sisteminin iyi olduğunu mu dusunuyorsun ?
Ragnarın Kuyusu
Ragnarın Kuyusu 3 yıl önce
@Marco Polo Bu tür bir film Tr den çıkmaz bunuda biliyorsundur umarım
The Kemal
The Kemal 3 yıl önce
Verdiğin bilgiler için ve kendi hayal dünyana bizim de girmemize izin verdiğin için teşekkürler Barış abi.
Ertug Aslantas
Ertug Aslantas 3 yıl önce
Senin gibi bir insanla aynı zaman çizgisinde yaşadığım için gerçekten çok şanslı ve mutluyum Gerçekten çok başarılı... Seni devlet büyükleri desteklemesi gerekiyor Senin bu yayınlarını kamu spotu gibi gereksiz programların yerine konularak izletilmeli Çocuklarımızın ve gençlerin sizi örnek almalı Ahlaklı - Akıllı - Zeki - Yaratıcı - Yani bu gibi örnekleri vermekle bitmeyecek bir çok yeteneğe sahip birisi Bu ülkede harcanmamalı iyi ki varsın BARIŞ ÖZCAN
With Selim Dursun
With Selim Dursun 2 yıl önce
Filme çok güzel bir bakış açısı kattı yine tebrik ediyorum tekrar izledim bu sayede filmi ve tekrar düşündüm. Barış Özcan pencereli gösteriyor o pencerelerden bakıp bizim düşünmemizi ve sonuca kendimizin ulaşmasını istiyor her videosunda. Gelmiş geçmiş en iyi TRshowr ve inanılmaz bir zeka 👏🏻👏🏻👏🏻
cherrypie
cherrypie 3 yıl önce
girişi izledim. ilk defa duydum. spoiler yazısını görünce durdurdum. filmi izledim. geri geldim. videoyu bitirdim. saat 1:44. sonuna kadar memnun olduğum bi karardı. barış abi, yaptığın bunca güzel iş, verdiğin bunca emek 1 saniyelik böyle bir kararı alabilmemi sağlayacak kadar seni bana sevdirdi ve sana güvenmemi sağladı. ne güzel insansın. teşekkürler.
Leyla ilham
Leyla ilham 3 yıl önce
Bu videoyu izlediğim gibi filmi izledim. Sizin baktığınız açılardan bakınca da hem düşünerek hem de keyif alarak izledim. Size çok teşekkür ederim. İyiki varsınız Barış hocam:)
Tramp Worm
Tramp Worm 3 yıl önce
Zirve bu cidden TRshow da global olarak işini en iyi yapan 2-3 kişiden birisi belki de en iyisi içerikler İngilizce altyazılı olsun diğer milletten insanların da bu güzelliklerden faydalanması lazım sadece Türklere değil insanlığa hitap eden birisi.
Ahmet
Ahmet 3 yıl önce
A A Amma da boş bir yorum yapmışsın hee. Reis sen kendine takıl (!)
zbazb 25jfm
zbazb 25jfm 3 yıl önce
@Ahmet helal
Tramp Worm
Tramp Worm 3 yıl önce
A A Evet kardeşim yanlış yazmışım düzelttiğin için teşekkürler.
Hüseyin
Hüseyin 3 yıl önce
TRshow'da çok iyi iş yapan 2-3 kişi var yani? Biraz bilmiyorsunuz TRshow'u sanırım :D
zbazb 25jfm
zbazb 25jfm 3 yıl önce
@Hüseyin kime göre neye göre
Tufan Tasdemircanan
Tufan Tasdemircanan Yıl önce
3.kez dinliyorum halen zevk alabiliyorum . Teşekkür ederim Barış Özcan !
Canan Ilter
Canan Ilter 2 yıl önce
Müthiş güzel bir anlatım❤️ Yüreğinize sağlık!
preveze savaşı
preveze savaşı 2 yıl önce
Bu filmi daha önce beğenerek seyretmiştim ama hakkında bu kadar ayrıntılı düşünmemiş, arka plânda verdiği mesajları bu derece ayrıntılarıyla fark etmemiştim. Teşekkürler Barış Özcan..
Şamil Kağan
Şamil Kağan 3 yıl önce
Bir film bu kadar harika yorumlanamazdı bence. Kim bilir bilmediğimiz daha ne gizemler ve çözülmesi gereken sırlar vardır.
Sule Ozbek
Sule Ozbek 2 yıl önce
Müthiş bir anlatım ve çıkarım olmuş Barış bey her zamanki gibi harikasınız👏👏👏
Abyssos
Abyssos 3 yıl önce
"Daha sonra ne mi oluyor ? 1001 vagonlu bir trende 1001 gece masalları anlatılmaya başlanıyor." Buradaki ayrıntı beni derinden etkiledi.
Özkan Yaşar
Özkan Yaşar 3 yıl önce
Ayrıntı ne anlayamadım ben
Fahreddin IŞIK
Fahreddin IŞIK 3 yıl önce
@Özkan Yaşar *başka bir 1001 vagonlu trende *başka bir 1001 gece masalları anlatılmaya başlanıyor. Diye düzeltebiliriz
Glorfindel
Glorfindel 3 yıl önce
@Özkan Yaşar trendeki kısır döngü dünyada da yaşanacak yani insanlar gene aynı boku yiyip aynı noktaya gelecekler
grasyas debas
grasyas debas 3 yıl önce
@Glorfindel aslında bu olmak zorunda
Mustafa akdoğan
Mustafa akdoğan Yıl önce
Yalnız bu filmi izleyip de politik bir alt okuması olduğunu düşünemeyen de film izliyorum demesin. Barış Özcan gerek anlatımı gerek ayrıntılara nokta atışı yapması tabi ki mükemmel olmuş. Eline sağlık ... Yerden göğe kadar bulunduğu hakeden nadir youtuberlardan. Öğrencilerime şayet böyle bir platformda yer alacaklarsa Barış Özcan gibi kaliteli işler yapmalarını tavsiye ediyorum.
KADİR BİÇER
KADİR BİÇER Yıl önce
Çok çalışıyor,okuyor ve araştırıyorsun.Umarım tam da olmak istediğin yerdesindir... Bol şanslar Barış Özcan
Filiz Tr
Filiz Tr 2 yıl önce
Harikasın nasıl objektif nasıl duru-sade bir anlatım varlığın için teşekkürler Barış Özcan ❤❤
onur şahin
onur şahin 3 yıl önce
Uzun zaman önce izlemiştim filmi çok etkilenmiştim arşivimde de duruyor hala barış abi anlatımın harika olmuş teşekkürler unutamadığım filmlerden biriydi
Hüseyin Arslan
Hüseyin Arslan 3 yıl önce
Şahane bir anlatım. Bi önerim var Sayın Barış Bey, daha fazla film tavsiyesi veya kitap tavsiyesi videoları çekin ve bizlerde sizinle bu tavsiye film ve kitap etkinliği için bir hafta sonunda konuya ilişkin videonuzda buluşalım.
ÇOMARSAVAR
ÇOMARSAVAR 3 yıl önce
bu filmi 2013 te sinemada izlemiştim gerçekten beni çok etkilemişti hala da fırsat buldukça izlerim ama barış özcan bana birçok görmediğim detayı gösterdikten sonra filmi ne kadar yüzeysel izlediğimin farkına vardım .tek kelime ile muthişsin barış özcan müthiş!!!
Eshareth
Eshareth 3 yıl önce
sinema salonu 2013 yapımı bir film
delfin KAYA
delfin KAYA 3 yıl önce
sinema salonu flim tutuşunca dızı yapıldı 4.bolumu yayınlanmadı bıle
Relic's Place
Relic's Place 3 yıl önce
sinema salonu dizi daha yeni çıktı bu 2013 yapımı film
M. DOGAN
M. DOGAN 3 yıl önce
Oo kafa boş diyorsun yani 😁😁😁
Vuqar Adishov
Vuqar Adishov 3 yıl önce
Barish Ozcan farki bu ishte
Sezgin Alak
Sezgin Alak 3 yıl önce
Bu kadar müthiş bir filmi ancak bu kadar müthiş şekilde sen anlatabilirdin. Eline ağzına sağlık.
BAYANKUŞ
BAYANKUŞ 3 yıl önce
Videoyu gördüm filmi izledim,videoya geri döndüm.Bundan önce kendi içimde bir şeyler düşünmüştüm ve düşündüklerimle aynı doğrultuda olduğunu gördüm,çoğu mesajı anlamışım gibi hissettim ve bu beni mutlu etti.Teşekkur ederim,uzun zamandır bir filmden bu kadar etkilenmemiştim ❤
DarkforcE
DarkforcE 2 yıl önce
Bu filmi 3 kere izlemiştim her seferinde de farklı tat almıştım. Anlatılan, verilmek istenen mesajlar hayet net zaten Barış Özcan da bunu gayet güzel bir şekilde anlatmış. Filmde televizyonlarda gösterilen o siyah beyaz kısa filmler, wilford propagandası temalı içerikler nedense filmde bu sahneleri her izlediğimde Fallout oyununu aklıma getirmiştir hep.
Legend Series
Legend Series 2 yıl önce
Filmi ilk çiktığinda izlemiş olmama rağmen hiç iler sarmadan ve sıkılmadan zevkle okumanızı dinledim.Harikaydı..!
Betül Sare
Betül Sare 2 yıl önce
Filmi daha once izlemiş olmama rağmen videonuzu dinlerken ne de çok detay anlam barindiriyormus kacirdigim ne de çok şey olmuş dedirttiniz. Emeğinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş 👌👏👏 Insanın içine girdiği kısır döngü mevzuunu içeren başka içeriklerde de görüşmek dileğiyle ...
Game Forces
Game Forces 3 yıl önce
Filmi zaten izledim ama kendi kendime bu kadar detay yakalayamamıştım üstüne senden dinleyince tam oturdu aslında her şeyde bir anlam yüklü.
Yasin Karabulut
Yasin Karabulut 3 yıl önce
Tek kelimeyle harika içinde bulunduğumuz dünyanın özeti gibi oldu.!
Kerem Ege AYKUT
Kerem Ege AYKUT 3 yıl önce
Emeğine sağlık Barış. Harika yorumladın. Filmi ilk çıktığında izlediğim zaman '' Bu filmin mutlaka ikincisi de yapılmalı '' demiştim . Keşke yapılsa...
Mustafa Manyasli
Mustafa Manyasli 3 yıl önce
her seferinde tekrar izleyesim geliyor harikasın Barış Abi keman sesi muhteşem
Aykut Ekici
Aykut Ekici 3 yıl önce
Çok kaliteli ve mükemmel videolar yapıyorsun abi. Ama bence videoların global olması icin İngilizce alt yazı eklenebilir bence... Seviliyorsun
Revaha ŞIKŞIK
Revaha ŞIKŞIK Yıl önce
Videoda filmi görür görmez videoyu durdurup filmi tek solukta izledim sonra filmi kapatıp videoya kaldığım yerde devam ettim. TRshowr değilde kendine neden hikaye anlatıcı dediğini şimdi farkettim. Ve bir kere daha saygı duydum. Bakış açınıza yorum kabiliyetinize. Yolu size düşen insanlar çok şanslı. İlham vermeye devam etmeniz dileğiyle.
Doğu
Doğu 3 yıl önce
Filmi izlediğim de bu kadar zevk alamadım , bu nasıl bir analizdir barış abi kaçırdığımız detayları muhteşem ses tonuyla beynimize işlediğin için teşekkürler iyiki de varsın çokta güzel adamsın 👏
MAHMUT YAVUZ
MAHMUT YAVUZ 3 yıl önce
Harbi izlerken bu kadar keyif almamıştım, film simdi daha anlamli gelfi
follow mee
follow mee 3 yıl önce
Bu film bir analizden ziyade sağlam bir ana fikire vurgu yapıyor
MS Bilim
MS Bilim 3 yıl önce
Bildiğimiz, gördüğümüz her şeyin bilimsel yönünü açıklıyoruz. Dilerseniz kanalımıza göz atabilirsiniz. Bize destek olursanız mutlu oluruz. Desteğinizi bekliyoruz. :)
Fahri Atmaca
Fahri Atmaca 3 yıl önce
dizisini izle reis
Clenza
Clenza 2 yıl önce
Arkadaşlar aslında Barış abimizin asıl mesleği hikaye anlatıcılığı , gidip araştırabilirsiniz ,bu adamın yapabildiği çok şey var . Onun için etkilendiniz galibs
EMRE KOŞAR
EMRE KOŞAR 3 yıl önce
Abi olaya felsefik bir yaklaşım sunman, bizim gibi sadece aksiyon ya da dram modundaki izleyiciyi alıp başka yerlere götürüyor, ufkunu genişletiyor. Çok Teşekkür Ederim...
İbrahim Can
İbrahim Can 3 yıl önce
Reis öyle bir anlattın ki filmi bir daha izleyesim geldi diline sağlık
Cem Özdemir
Cem Özdemir 2 yıl önce
Tek kelimeyle Mükemmel anlatım. Teşekkürler Barış Özcan.
Sebat Umaraliev
Sebat Umaraliev 2 yıl önce
Filmi seyrettikten sonra buna benzer bir sonucu anlatan bir film review'u bulalamanın üzüntüsünü yaşamış ve neden ben yapmıyorum ki o zmn deyip geçiştirdikten epey sonra senin bu ayrıntılı açıklamalı video'nu bulmak beni çok memnun etti.
nihal demirkaya
nihal demirkaya 2 yıl önce
çok etkilendim harika bir film ve daha harika bir analiz. hiç fark etmediğim bir kaç filmi senin sayende izleyip çok begendim. bu tarz filmlerin analizlerini daha çok yapmalısın
osman ender
osman ender 3 yıl önce
Uzun zamandır izlediğim en iyi Barış ÖZCAN videosu. George Floyd ve The Wall göndermeleri çok iyiydi. Sistem ve mekanizmaları çok iyi gözler önüne konuyor. Bazen bu kanalı bunun gibi bir kaç video için kurduğunu diğer videoları da hitab ettiği kitleyi genişletmek için yaptığını düşünüyorum. Devrimin bile sistemin bir parçası olması fikri süper. Umarım bu devrimcilerin içindeki ateşi söndürmez. Her yeni 1001 gece masalı bir sonrakine göre nisbeten daha iyi oluyorsa, bunun sebebi insanlığın acıları için mücadele eden devrimciler. Bir çok peygamber, bilim insanı ve sanatçı devrimcilerdir.
Ozan İhlamur
Ozan İhlamur 3 yıl önce
BÖYLESİNE KALİTELİ BİR İÇERİĞE BÖYLESİNE KALİTELİ BİR YORUM YAKIŞIRDI.
Esostrefis
Esostrefis 3 yıl önce
@Ozan İhlamur ben bazen barış ozcanin videolarindaki gondermeleri anlayamiyorum diye uzuldugum oluyor ne anlatmak istiyor acaba diye ama bilip anlatanlara bayiliyorum sağolsun sayın ender yardimci olmuş
Özgür Can
Özgür Can 3 yıl önce
@osman ender çok iyi bir yorum yapmışsın ellerine saglık anlamayanlarda anladı sayende
Talha Cerrah
Talha Cerrah 3 yıl önce
Donanım Avcısı o çocuğun niye öldürüldüğünü sağır sultan duydu siz ilk yayılan yalana inanmak istiyorsanız onu bilemeyeceğim
A B
A B 3 yıl önce
Yazılış tarihi 11.11.2011 ilginç degilmi 11 her yerde
Schmitt Trigger
Schmitt Trigger 2 yıl önce
Bu filmi herkes izlemeli, bu videoda ise film mükemmel yorumlanmış.
Sofia
Sofia 2 yıl önce
Barış abi bütün videolarına bayılıyorum ama bu vidya benim en sevdiklerim arasında . Filmin de vermek isteği mesaja bu dünyadaki sorunlardan yola çıkarak verdiğin mesajlar çok etkileyici . Snowpiercer filmini izledim , hatta çok beğenip dizisini de izledim (dizi filminden biraz farklı ama konu aynı) . Bu videoyu ilk attığınız zaman izlemiştim ve bazen aklıma geldiğinde açıp tekrar tekrar izliyorum . Teşekkürler
jamshid saeedi
jamshid saeedi 3 yıl önce
Barış bey yüreğinize sağlık, her videonuz başka bir güzel süpersiniz 👍🏽👏🏽
Komedinin Dibisi
Komedinin Dibisi 3 yıl önce
Farklı düşündüğümü düşünürken, başka bakış açıları katıyorsun ya abi, işte o yüzden sen... Teşekkürler
Özcan Kavmaz
Özcan Kavmaz 2 yıl önce
Filmi izledikten sonra bu video çok güzel oldu. Anlatımın, bakış açın ve kurgu tekniğin yine çok iyi olmuş abi. Eline sağlık. Emeğin için teşekkürler 👏
Alper Koç
Alper Koç 3 yıl önce
Filmi izleyip ondan sonra bu video izlenmeli TRshow'nin en kral 3 adamından birisi teşekkürler Barış Özcan ❤️
Mətin Əlizadə
Mətin Əlizadə 3 yıl önce
Sen bu dünyadaki harika bir detaysın Barış Özcan. 👏🏻
Ömer Faruk
Ömer Faruk 2 yıl önce
İnsanı çeşit çeşit sorulara iten düşünmesini sağlayan videolar yaptığın için sana teşekkür etmek istiyorum.
Zeyneb Vildan Sözcü
Zeyneb Vildan Sözcü 2 yıl önce
Filmi izledim film konusunu kuresecileri anlatan başka bir program dan duymuştum Netflix dizisine gerek kalmadı dedikleriniz doğru ve hatta o kadar güzel anlatmış vurgu yapmış olayı acmissiniz ki bende farkedemedigim bir çok detayı da ayrıca fark ettim emeğinize sağlık harika bir video ve anlatım olmuş cidden 👍👏👏👏👏👏
Adelaide
Adelaide 3 yıl önce
Bu filmi izlemiştim ama çok fazla bir şey anlayamamıştım. Videoyu izledikten sonra filmi şöyle bir gözümün önünden geçirdim de gerçekten inanılmaz detaylar varmış. Muhteşem bir film analizi olmuş.👍
asy5464
asy5464 2 yıl önce
Özellikle düzen, adalet, tanrı ve din konusunda mükemmel göndermeler var bence. Görmesini bilen gözler için çarpıcı bir başyapıt.
Muhammed Emre
Muhammed Emre 3 yıl önce
“Ben kendi gölgemin gölgesiyim” Gilliam kendisinin Wilford’ın gölgesi olduğunu söylemiş. Farkettiğimde çok şaşırdım
lmoonla
lmoonla 3 yıl önce
Wilfordunda kendisi olduğunuda söylemiş garip bir döngü kendi gölgemin gölgesiyim... fazla düşündürücü
ozgefreiwilligturkie
ozgefreiwilligturkie 3 yıl önce
Sizi her izlediğimde gerçekten çok beğendiğim bir filmin etkisinde kalmış gibi hissediyorum aynı şimdiki gibi
Ugur Yetkin
Ugur Yetkin Yıl önce
Ben bu adamın film yorumlarına bayılıyorum. Tek kelimeyle mükemmel.
shiryairyu
shiryairyu 2 yıl önce
tüyler diken diken iyi ki filmi izleyip de bu videoyu izliyorum ne kadar manipüle edilebilir bir beynimin olduğunu tekrardan keyfettim
terrible catastropher
terrible catastropher 3 yıl önce
Çok nefis bir filmdi. Gerçek hayat hikayeleriyle insanı büyülüyor. İzlenmesi şiddetle önerilir!
ErkutG 07
ErkutG 07 2 yıl önce
muhteşem bir analiz ve anlatım olmuş kardeşim. Tebrikler.
Cem Ksk35
Cem Ksk35 3 yıl önce
Willy Wonka'yı gördüğümde tarifsiz bi mutluluk kapladı içimi tıpkı George Floyd'u gördüğüm an içten içe burkulmam gibi.. Biri ayakkabıyken,diğerinin şapka olduğunu fark ettiğim an ise tam olarak yıkıldığım an.
sáiwen 881
sáiwen 881 3 yıl önce
bir bilim kurgu filmin hayata uyarlanması ancak bu kadar güzel hikayeleştirilip anlatılır saygılar
Sipan Dal
Sipan Dal Yıl önce
inanın barış bey sınıf ayrımı ve bu denli toplumsal baskıları ve düzen adı verilen pis düzenleri çok güzel anlatmışsınız,çok sağolun...
Ozan Yalçınkaya
Ozan Yalçınkaya 2 yıl önce
Bu video ilk çıktığında izlemiştim filmi . Aklıma gelince tekrar buraya geldim ve yine tüyler diken diken
Zynlva
Zynlva 5 aylar önce
Hayatımda izlediğim en mükemmel filmlerden kesinlikle. Çok garip bir hiss bıraktı bende. Anlatım da müthişti.
Sinem Dilmaç
Sinem Dilmaç 2 yıl önce
İzlemeyi ertelediğim ama merak ettiğim bir filmdi snowpiercer. Aslında bir çok şeyi ertelediğimi ve her gün aynı şeyleri yaptığımı fark ettim. Farklı bir şey yapma isteği geldiğinde sürekli şimdi kim uğraşacak diyip asla yapmadığım şeyleri tam da şu an yapmam gerek. Bu döngüyü kırmalıyım, raydan çıkmalıyım.
Oğuzhan Uluç Özcan
Oğuzhan Uluç Özcan 3 yıl önce
2017 yılında olsa gerek; bir dersimizin konusu listeden film seçip o filmdeki politik mesajlardan bir çıkarıma varmaktı. ben District 9 filmini seçmiştim; bir arkadaşım da Snowpiercer'ı. ben bu dersin ilk dönemdeki karşılığını da aldığım için olsa gerek; o arkadaşım benden yardım istemişti. vagon sayısına dikkat ettim mi bilmiyorum, ama her yıl aynı noktalardan geçmesiyle "dünyanın her yıl aynı noktalardan geçmesi" hakkında bir bağlantıyı biz de kurmuştuk. burada bahsetmediğiniz bir şeyi de ekleyeyim Sayın Özcan; o kazadan kurtulan 2 kişiden birisi siyahi, birisi de Asyalı. bunun dünya repopülasyonu için ne demek olacağı ile; biz "insan"ların şimdiki "siyahi ve Asyalı" algısı arasındaki ayla gün farkına dikkat çekmekte de yarar var. düşününce, şu anda beyaz ırkın "üstün" olmasının tek sebebi kocaman ama kocaman bir olumsallıktan (contingency) ibaret. her şey sadece şans eseri böyle. not: tırnak içinde dedim ya "insan" diye. insan aslında ne kadar şeytani bir varlık.
Oğuzhan Uluç Özcan
Oğuzhan Uluç Özcan 3 yıl önce
Gökçe Çetin hocamız Cory Shores isminde ABD kökenli birisi idi. Ders de zaten aslında Erasmus öğrencilerine verilen bir dersti ama o dönemde yapılan bir düzenleme ile örgün eğitim öğrencileri de o dersleri seçmeli olarak alabiliyordu. Baharda "ideology and politics in film", güzde de "history of political ideology in film" olsa gerek derslerin isimleri. (Arkadaşım da zaten İngilizce konusunda yardım istemişti benden, dersin dili İngilizce idi). Filmlerin de çoğunu unuttum, ama yaptıklarım(ız)ı söyleyeyim, District 9, snowpiercer ve modern times. Bunların dışında Chappie ve clockwork orange ın da olduğunu hatırlıyorum. Gelen maillere bakar listeye ulaşmaya çalışırım. Bu yorumu düzenleyerek bilgilendiririm. Sağlıcakla kalın Düzenleme: kendisi Wikipedia'dan "List of dystopian films" başlığını alıntılamış ve "snowpiercer ı yeni izledim, tavsiye ederim" notunu düşmüş. Yani üzgünüm, özel bir liste söz konusu değil maalesef. Ama distopik filmlerin neredeyse hiçbirinden pişmanlık yaşamazsınız diyesim geliyor. Çoğunlukla dolu oluyor. Hatta Chappie *bile*. (tavsiye etmem biraz daha Hollywood kaygısı var gibi, ama zaman geçirmek için yeterince hoş bence). Tekrar iyi günler
Miramar Belediyesi
Miramar Belediyesi 3 yıl önce
@Oğuzhan Uluç Özcan ne kadar iyi birisiniz teşekkür ederim
Oğuzhan Uluç Özcan
Oğuzhan Uluç Özcan 3 yıl önce
@Miramar Belediyesi teşekkürler 😊
umitless_
umitless_ 3 yıl önce
çok güzel konuşmuşsun
Okan M.
Okan M. 3 yıl önce
Karikatürü de flimini hatta yeni çıkan dizisini de merakla takip ettiğim için videoyu seve seve izledim barış özcan’ın bakış açısı bu videoyu izlemeden önce bende de oluşmuştu. Buna benzer videolar görmek beni mutlu eder Emeğinize sağlık
Sıtkı Torun
Sıtkı Torun 3 yıl önce
Daha önce izlemiştim bu filmi. Mucizevi bir şekilde denk geldi, bugün video'dan hemen sonra TV+ da tekrar izledim. Emin olabilirsiniz ki bu videoyu izlemek filmi izlemekten daha tercih edilebilir. Yani filmin kendisinden daha etkileyici bir okuma. Tebrikler...
Yusuf A
Yusuf A 2 yıl önce
Abi naptın nasıl yorumladın öyle filmi, muhteşem. Artık kanalınıza abone olmanın zamanı geldi bir iki haftadır vidyolarınızı izliyorum. Filmi izledim ama senin yorumlarını izleyince daha da bi oturdu her şey. Tam da bizi anlatıyormuş film hem yaşam biçimimizi hem de gelecekle ilgili uyarılarda bulunuyor
zettayyada(meryem)8
zettayyada(meryem)8 11 aylar önce
Ben filmi iki yıl önce izlemiştim şahaneydi ama yaşım küçük olduğu için pek anlayamamıştım sen anlatınca filmin anlamını ve verdiği mesajı çok daha iyi anladım gerçekten harikasın çok teşekkürler
Zehra Arslan
Zehra Arslan 3 yıl önce
Uzun zamandır izlediğim en iyi film eleştiri videosuydu ben filmi diziyi duyduktan sonra izledim ve çok etkilendim çünkü bende treni bir metafor gibi düşündüm ve filmde aslında trendeki düzeni değilde dünyadaki düzeni anlattığını farkettim. Gerçekten emeğinize sağlık.
Serhat iris
Serhat iris Yıl önce
Bu nasıl bir analizdir böyle geniş açıdan olaylara bakıp birçok şeyle kıyaslayıp bağlamak müthiş
Bahadır
Bahadır 3 yıl önce
Çok iyi içerik olmuş zevkle izledim, emeğine sağlık Barış Özcan.
Eyüp CAN
Eyüp CAN 2 yıl önce
Barış Hocam; uzun süre oldu bu videodaki gibi betimlemesi bol olan türden, farklı tatlar veren içeriklerinizi görmeyeli.
hiç...
hiç... 3 yıl önce
Barış abi işte bu yüzden senin yerin cok ayrı bizde gerçekten çok iyi ve duyarlı bir insansın videolarını hazırlarken bile ele alman gereken konuları unutmuyorsun..(tıpkı 2:48 deki örnek gibi) Çok Teşekkürler Iyi ki varsın 😊🙏♥️
ilker
ilker 2 yıl önce
Barış bey nasıl filmden daha güzel anlattınız olayları ?
Merve ÖZCAN
Merve ÖZCAN 3 yıl önce
Lütfen videolarınıza ingilizce altyazı da ekleyin. Yabancı arkadaşlarıma da önermek istiyorum.
Birsen Bircener
Birsen Bircener 3 yıl önce
👏👏👏 film yorumunuz yeni bir film gibi olmuş, anlatımınız mükemmel.
Roza
Roza 3 yıl önce
@Birsen Bircener illa film ile ilgili yorum mu yapması gerekir burada görüşler öneriler de söylenebilir
Mr_Tulga
Mr_Tulga 3 yıl önce
@Birsen Bircener Bu ne saçma bir bakış açısı yahu.
Eren
Eren 3 yıl önce
@Birsen Bircener sencede yaptığın boş değilmi?
Tyler durden
Tyler durden 3 yıl önce
Son zamanlarda izlediğim en muhteşem filmdi diyebilirim ve mükemmel bir film yorumlaması olmuş kaçırdığım detayları farkettim
Battal YILDIRIM
Battal YILDIRIM 3 yıl önce
Üniversiteyi Japonya’da okumak için adımlar atıyordum sonra karşıma bu video çıktı ve sadece bir cümle fikrimi değiştir, o fikir; “hayatta sadece ileriye ve ya geriye gidilebileceğini düşünenler” ben bu cümleden sonra her şeyden vazgeçip hayatın anlamını aramak için yola çıkmaya hazırlanıyorum sadece bir sırt çantası ile.
TR
TR 2 yıl önce
Hayatın anlamı: "Yardım etmek." Her konuda.
Uchiha Quan
Uchiha Quan 2 yıl önce
Yolculuğa çıktın mı bari
Elekber Kerimli
Elekber Kerimli 2 yıl önce
Hayatın anlamini aramaya Japonyaya bir öğrenci olarak giderek başlamak peki..🍃 Buddhanin hayatın anlamini arama oğküsünü dinlemeni tavsiye ederim..:) Yol, yolda sana başarılar!..
Burak İÇÖZ
Burak İÇÖZ 2 yıl önce
Ne yaptınız? Bende de böyle fikirler dolaşıyor. Aydınlatır mısınız?
Çağlar Bilge
Çağlar Bilge 2 yıl önce
Filden kalan boşlukları doldurduğunuz için gecikmiş bir teşekkür 👏👍
Mikail Ozdemir
Mikail Ozdemir 3 yıl önce
İzlediğimde hiç böylesi bir açıdan bakmamıştım, mükemmel bir analiz videosu olmuş. Videodan sonra filmden bir kez daha etkilendim.
Arjantin vatandaşlığı nasıl alınır. Soru cevap
10:06
Hayatını Değiştirme ETKİLİ 9 FİLM!
9:13
Kaan'ın Tavsiyesi
görünümler 172 B
Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 2. Sezon | 7. Bölüm Haftanın Galası FULL
3:06:55
Kısmetse Olur: Aşkın Gücü Official
görünümler 772 B
Analysis of DUNE
17:33
Barış Özcan
görünümler 1,7 Mn
What is inside The Great Pyramid? 3D TOUR
19:20
Barış Özcan
görünümler 4 Mn
Will mammoths come back to life in 2027?
19:06
Barış Özcan
görünümler 2,1 Mn
Matrixten Kaçış Rehberi
7:58
Uğur
görünümler 1,1 B
Why is everyone talking about this series? Squid Game
17:31
10 Kentilyon Dolarlık Asteroite gidiyoruz! Psyche
10:27
Dark Side of Pinocchio
19:51
Barış Özcan
görünümler 1,2 Mn
Rüyalarımızı kontrol edebilir miyiz?
17:52
Barış Özcan
görünümler 3,3 Mn