Kızıl Devrim, Komünizm ve Stalin - Üç Devrim (Rouge) - Olmaz Öyle Saçma Tarih! - Bölüm 11

  görünümler 1,423,542

Flu TV

Flu TV

3 yıl önce

#KızılDevrimKomünizmveStalin #OlmazÖyleSaçmaTarih
TÜM BÖLÜMLER İÇİN: tarih.flutv.online
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Bu Hafta Hozomuz 1917 Rus Devrimi'ni ve Komünizmi Ele Aldı. Batıcı Monşer İlker Canikligil Sordu, ESG Kelle Koltukta Yanıtladı:
İşçi Devrimi Neden Marx'ın Beklediği Gibi Batı Avrupa'da Değil de Rusya'da Oldu? Stalin İyi miydi Kötü müydü? Hozomuz Stalinci mi Troçkist mi?
Devrim Uzun Etapta Başarılı Mıydı? Berlin Duvarı'nın Yıkılması ve Komünist Sistemin Çökmesi Kaçınılmaz Mıydı? Rus Devrimi ile Türk İnkilapları Arasında Paralellik Kurulabilir Mi?
Neoliberal Dünya Sonsuza Kadar Sürer Mi? Olası Bir Devrim Kanlı mı Olur, Mayonezli mi? İspanyollar Neden Düzgün Dizi Yapamaz?
Tüm Bu Soruların Cevapları ve Çok Daha Fazlası Devrim Üçlemesi'nin İkinci Bölümü'nde. Kaçırmayın, FluTV Gulagları ile Tanışmayın.
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" Yepyeni bir Dijital Platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen Abone Olun.
Destek için Patreon sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online .
. . . .
FluTV Discord: discord.flutv.me -- Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

YORUMLAR: 1 835
legolas1244
legolas1244 3 yıl önce
Sevgili İlker Canikligil, bu şarkı sözleri senin için gelsin. Vip mekanlar private partiler Krallar gibiyken Zaman didaktik ilerler Bir gecede ortak gibiyiz Sinirliyiz ve de hortlak gibiyiz Hep Miami hep Alplerdesiniz Jetleriniz helikopterleriniz Örtpas ettiğiniz katolog suçlar Bu puştlar bizi aklı yok sanacak Cinneti bastırmaz karnı tok kalmak geri baş Salyası akar sürekli şehveti yoksuldan sağlar En başta ağlar, en başta kaçar.. Çünkü kayıptan korkar Bilmezler ne yazık en dipte yaşamak kaygıyı saklar. Statü yalnızca gökdelenlerde saygıyı sağlar Sokakta çöpsünüz çöplükte yanan şu yangını harlar.. Ölüler dirilerden çalacak Silahını al , silahını al Ölüler dirilerden çalacak Hakkında değil fazlasında gözü var Var mızmızlar dımdızlak kalacaklar Saygın adamları korku basacak Ölüler dirilerden çalacak Bireysel herkes değil organize Kime kol gelicez, kime yol vericez Erken düşün taşın yakındalar Evcil kaplanlarınızı bir gece Sokak köpekleri parçalar Ahh çok paran var dolup taşmış hep çantalar Dört yanın kadın ve şık masan Dom perignon ve şampanya Tabakta en az var on gram Yanında az pişen pirzolan Teknen var yüz milyon dolar Ama kafanda silah var ne yapacan? Adalet konuyken değinmeyen çok Tabi korkunuz belirmeyen son Cinayet işleyip gerinmeyen yok Zehri ve şifayı belirleyen doz! Bir sabah bakmışsın kantarın yok Yüzün yok aslın astarın yok Götünde don yok bastonun yok Saksocun yok Ziynet eşyaların, taşlı yüzüklerin Birazda nasırlı ellerde kalacak Sigorta poliçesi, aka47 yorganların altından çıkacak Çatık kaşlılar size çatacak Ölüler dirilerden çalacak Ölüler dirilerden çalacak Silahını al , silahını al Ölüler dirilerden çalacak Hakkında değil fazlasında gözü var Var mızmızlar dımdızlak kalacaklar Saygın adamları korku basacak Ölüler dirilerden çalacak
Lütfü mutlu
Lütfü mutlu 8 aylar önce
@Εμμανουήλ Αλεξανδρόπουλος Şarkı değil babako (rap Gazapizm)
FluTV
FluTV 11 aylar önce
@Arj Orayi bile gecemiyorsa daha cok bekleriz o zaman
Samet Amirgan
Samet Amirgan 3 yıl önce
İlker Canikligil'in gülüşü görmesem de gözümün önüne geliyor hocam nolur bu laneti üzerimden kaldırın
Deniz Soydan
Deniz Soydan 2 yıl önce
Hocam coca colanın abd deki şeker maniplasyonunu by pass etmeye çalışan pepsinin kübada belini kırdırdıkları elemanın adı che diye anlatsaydınız. Birde oregon gölü yakınlarında yapılan dünyanın ilk şehir aydınlatmasını yapan barajında gece boşa giden kilowatt saatler için barajın sahibini 3 vardiya sistemine geçmesi marksizmin başarısı değil patronun isteğidir. Yaşasın 1 mayıs işçinin emekçinin hidroelektrik santrali bayramı
Fatih Işık
Fatih Işık 3 yıl önce
"Her sistem kendi yalanını yaratıyor." -ESG Hocam agziniza saglik 40 dk anlatmissiniz o kadar
Arzu Başman
Arzu Başman 3 yıl önce
Hocam hollanda, isvec, norveç gibi gelismis kuzey avrupa ulkelerini tarihlerini anlatsanız harika olurdu. Size gore nasıl oldu da bircok hususta bu kadar ileride olabildiler..
fotonot
fotonot Yıl önce
@Herra Jumala yok canım 🙂
mc cc
mc cc Yıl önce
Ben de yorum yapayım Arzu Hanım:)) İsveçte yaşamış biri olarak İsveç eğitim reformlarıyla müthiş ilerledi. Eğitim ve demokraside çok acayip bir yer İsveç. İş dünyasının çoğu nitelikli yöneticileri İsveçten çıkıyor. Business okulları çok iyidir. Norveç petrolü bulmasından sonra acayip kalkındı. Hatta Norveçin petrol aramak için parası yoktu zamanında. İsveçten yardım istiyorlar, ortak olalım biraz para verin beraber arayalım diye. İsveç karşı çıkıyor, çok sallamıyor. Sonra Norveç petrolü bulunca işler değişiyor. Bu yüzden bir İsveçliye bu olayı sorduğunuzda kıskançlıktan biraz gıcık olurlar:))
Furkan Özsakarya
Furkan Özsakarya Yıl önce
isveçte öyle bir demir madeni varmışki tüm avrupaya yetecek demirin 2 3 katı varmış bugün müze olmuş
Azizcan Durak
Azizcan Durak 2 yıl önce
@şehsuvar sami keşke bizde de otobanlar hariç olmasa ya
Parmang-ül Vezir
Parmang-ül Vezir 3 yıl önce
Ablacım çok basit ya. Ebesinin nikahındalar.
The Dumber
The Dumber 3 yıl önce
40 dakika boyunca gözümü kırpmadan izlediğim tek ders.
gurkan cuvitoglu
gurkan cuvitoglu 3 yıl önce
Kitap okumak; seni iyilikte de mahir yapar, kötülükte de. Senin özünde bir adam var onu çeşitlendiriyor. Mükemmel :)
Radamel Falcao
Radamel Falcao 3 yıl önce
@Fatma Yılmazoğlu zaten doğduktan sonra direk kitapların üzerine atlamıyorsun. O kültürün içerisinde bi süre yoğuruluyorsun, biyolojik olarak da mutlaka genlerinin bir karşılığı var. Bilimsel bir gerçek bu sonuçta, istersen kabul etme. Kitap okuma çağına veya kafanda fikirlerin oluştuğu döneme geldiğinde de bir öze mutlaka sahip olmuş oluyorsun.
YM AK
YM AK 3 yıl önce
Her ne kadar videonun altında her türlü yabancı sözcüklerin ve tümcelerin anlamı açıklansa da, videolarınızı izlemeden önce İngilizce ve Fransızca sözlüklerden birkaç sözcük ezberleyip başlıyorum videoyu izlemeye. Sayenizde dil öğrenmeye başladım :) Teşekkürler Emrah ve İlker Hocam
Sebahattin Arslan
Sebahattin Arslan 3 yıl önce
Babanı mı daha çok seviyorsun anneni mi ? 100 lira veririm. - ESG
minimalistya
minimalistya Yıl önce
0,75 ile izleyeyim dedim ilber hocaya döndü anında. 0,87 gibi ara bir seçenek ne kadar iyi olurdu 🤟🏻
Melike Ateş
Melike Ateş 2 yıl önce
Benim oğlum ikinizi de aynı miktarda, eşit derecede seviyorum, yani 50-50 diyor. Küçük komünist yavrum benim.
antiqtech
antiqtech 3 yıl önce
Amerika'dan lobi yapmayı iyi öğrenmiş 😂
Ahmet Kurt
Ahmet Kurt 3 yıl önce
ertuğrul güney Gayet samimi bir espri yapmış adam ne var bunda? Sanki çocuğa parayla zorlayarak istemediği bir şey yaptırıyor. Komik bir şekilde sevgisini dile getirmiş keşke benimde böyle babam olsaydıda sevgisini görseydim.
Ahmet Kurt
Ahmet Kurt 3 yıl önce
ertuğrul güney Absürt duyar kasan insan modeli.
Ali Altıparmak
Ali Altıparmak 3 yıl önce
ESG 'nin performansını 2'ye katlayan bir unsur olarak kurgucunun da hakkını verelim lütfen. Kendisini tanımıyoruz, akışta Fatma Yılmaz diyor. Eğer mümkünse kurgucu ile bu ekrandan tanışmak istiyorum. Sadece bendeniz değil, halk da bunu istiyor.
FluTV
FluTV 3 yıl önce
Fatma bunu sevdi!
İlayda Köroğlu
İlayda Köroğlu 3 yıl önce
Çok iyi ya memlekette tarih derslerinin sıkıcılığından muzdarip binlerce genç artık mutlu olabilecek 😂☀️
Mervan
Mervan 3 yıl önce
Hocam ağzına sağlık dünyadaki sistemleri (örn:kapitalizm liberal sosyalizm) tarihsel gelişimlerini ve durumunu anlatırsanız çok güzel olur
zeynep eda eroğlu
zeynep eda eroğlu 3 yıl önce
Sevgili ESG den günün aforizması; "Her sistem kendi kolpasını yaratıyor."
Yağız37
Yağız37 3 yıl önce
Dolu dolu tarih programı olmuş en iyi bölümlerden biriydi. Göz kırpmadan izledik. Geyiğiniz de çok güzel ama buna özel programlar yaparsanız daha iyi olur. Bu sadece tarih olsun böyle.
Maruf Dora Giray
Maruf Dora Giray 3 yıl önce
Selamlar. Ağzınıza sağlık severek izliyoruz. Şimdi şöyle bir sorum olacak. O dönemlerde (1800-1930) üniversitelerde siyaset dışında dahi okuyan insanlar farklı konularda uçuk yazılar yazabiliyordu (bknz. Tolkien) . Şu dönemde Karl Marx örneğine yakın üniversitelerde gelecek siyaseti, yeni siyasi toplumsal yapılar vs üzerine yazılar yazılıyor mu yoksa makalelerin içinde fikirler yüzeysel olarak geçiyor mu? Hocamın şahsi fikrini isterim soru cevap falan şansım olabilirse. Son olarak eğer varsa yazarlar yada bu konularda litarature birşeyler katan üniversiteler varsa paylaşabilir mi? Okusak biraz :)))
koray tutkun
koray tutkun 8 aylar önce
minnak misafiriniz harikaymış :) anında sorgulama ve merak sistemini devreye sokması çok iyiydi.genç arkadaşa bol şanslar diliyorum.
Umit Turkkan
Umit Turkkan 3 yıl önce
Şu adamın videolarının izlenme oranlarının düşük olmasını aklım almıyor . Bu tarz tarih dinleyip keyif alabileceğimiz. Oturduğun yerden bir sürü şey öğrenebileceğin kaç kişi var
Mustafa Doğruer
Mustafa Doğruer Aylar önce
3 yıl sonra tekrar izliyorum. İlker hocanın Amerikancı sistemde en azından gazeteci kaybedilmiyor dediğinde tesadüfen penceremden dışarda bakınca eciş bücüş grafitiyle duvara yazılmış #FreeJulianAssage yazısını fark ettim
behnan gültaş
behnan gültaş 3 yıl önce
Çok akıcı, çok eğleneceli ve bilgilendirici bir seri olmuş. Acaba daha derinleme sade bir konu anlatılsa videoların güzelliği bozulur mu ? Ama öbür türlü de yüzeysel ve tekrarlanmayan bilgi unutlup gidiyor, bilemedim .
gumustas
gumustas 3 yıl önce
Rusya'nın taa kuruluşundan bugüne kadar geldiği tarihçeyi gayet akıcı bir dille anlatan Paul Bushkovitch !in Rusya'nın Kısa Tarihi isimli bir kitabı var. Meraklısına tavsiye ederim.
Nezih MUMCU
Nezih MUMCU 3 yıl önce
Mehveş'in sürekli solda durup babasını taklit ettiği versiyonu olmalı bu programın :)
Kakaroshi
Kakaroshi 3 yıl önce
Ben tarih sevmeyen insandım, sayenizde hem öğreniyor hem de keyif alıyorum. Mükemmelsiniz. Güzel şeyler de oluyor dedirten cinsten. tşkkibbye
Emre
Emre 3 yıl önce
Kanalınızda birtek tarihi içeriklerinizi izliyorum devamının gelmesinin size izleyici olarak bizede bilgi olarak çok yararlı olacağını düşünüyorum .
Mehmet Fatih Düz
Mehmet Fatih Düz 3 yıl önce
Çocuk komunizme o ne demek dediğinde ESG'nin yetişkine anlatır gibi anlatması çok sevimli geldi.
Abbersn
Abbersn 2 yıl önce
Ben de takdir ediyorum bu davranışı, çocuklar ciddiye alınmalı.
Serdar Sener
Serdar Sener Yıl önce
Yayınınız çok güzel resmen flu laştım.. İşitme engelli öğrenme merakı olanlar için altyazı yakışır bu flu hayatta :))
Mesut Demirci
Mesut Demirci 3 yıl önce
her seriniz olduğu gibi bu seriniz de mükemmel.
Atila Gacal
Atila Gacal 3 yıl önce
Emre bey belli ki tarihin belli alanlarında iyi bir uzman. Ayrıca çok iyi bir konuşmacı. Şüphesiz bu bir belgesel programı değil ama işin ancakk kısmına gelir isek dünyayı değiştiren 17 Ekim (Kasım) devrimi ve sonrasındaki yakın tarih konusunda daha iyi hazırlanması gerekirdi diye düşünüyorum. Sorular yanıtlardan daha iyi hazırlanmış. Emre bey daha iyisini yapabilir kuşkusuz.
Uğur Arı
Uğur Arı 3 yıl önce
Daron Acemoğlu'nun Ulusların Düşüşü adlı kitabı hakkında bir yayın yapmayı düşünür müsünüz? En az Sapiens kitabı kadar önemli. Tüfek, Mikrop ve Çelik anlatılanlar gibi yürümüyor işler diyerek kendi tezini ortaya koyuyor. İki kitap birden ele alınabilir. Sanjay Subrahmanyam'la ilgili çok değişik bir yorum yapmıştı twitter'da ESG, bu da ufuk açıcı olabilir.
FluTV
FluTV 3 yıl önce
Yapacagim esg
Abdullah Ademoğlu
Abdullah Ademoğlu 3 yıl önce
Agziniza saglik. 10 numara program. Basarilarinizin devamini diliyorum.
QuasarFX
QuasarFX 3 yıl önce
Bu yayın süre kontrolü olarak her zamankinden daha iyi olmuş, teşekkürler.
Selçuk Nerkis
Selçuk Nerkis 3 yıl önce
İlker Hocamın soruları her açıdan çok yerinde.. Emrah Hocamın da cevapları harika.. bir tarihçi ve sinemacı diyaloğundan çok daha öteye taşınmış. Tebrikler ve Teşekkürler. Not: - Neden extremistler çirkin olur? -Dis atıyor
Gürsel ARDIÇ
Gürsel ARDIÇ 3 yıl önce
Hocam kanka olmamız lazım. Her videonun sonunda anlattığınız döneme ilişkin üçer kitap tavsiyesi ekleseniz mesela verimli olur bizim için.
root34
root34 3 yıl önce
İlker abi, batıyı gazeteci kaybetmiyor diye taraf olarak seçmen gerçekten çok enteresan. Batı dediğin dünya kendi ülkesinde gazeteci kaybetmiyor olabilir, fakat batılı istihbarat örgütlerinin başka ülkelerde sayısı belli olmayacak kadar çok gazeteci kaybettiği açık bir gerçek.
Can Paşa
Can Paşa 3 yıl önce
1932 İspanya iç savaşı ve George Orwell'in bu savaşta anarşist tarafta milis olarak çatışması üzerine bi bölüm istemek insanlık mıdır hocam :)
umut şahin
umut şahin 2 aylar önce
@Mahmut Kuruçay Bu sözü hiç sevmiyorum ama emma goldmanı araştırmanızı öneririm.
Mahmut Kuruçay
Mahmut Kuruçay 2 aylar önce
@umut şahin Yani? Diğer birçok yabancı milis gibi POUM milisiydi. POUM ve CNT/FAI zaten ittifak halindeydi.
umut şahin
umut şahin 2 aylar önce
@Mahmut Kuruçay Anarşist tarafta hareket ediyor kitabının içinde koskoca emmanuel goldstein yazıyordu.
Mahmut Kuruçay
Mahmut Kuruçay Yıl önce
Anarşist tarafta değil. POUM ile beraber hareket ediyor.
Emre Ozcelik
Emre Ozcelik 3 yıl önce
Sadece yarım gün sonra abone/izlenme oranı iyi tebrikler. 500bin abonesi olup bi haftada en fazla 5bin izlenen kanallar var.
homo per se
homo per se 3 yıl önce
hocam selam. şu anda ülkeler arası gap çok artmadı. aslında ülkeler arası gap’in azaldığı bir dönemdeyiz. asıl sorun within countries inequality atkinson ve piketty’nin belirttiği gibi.
Bekir Aydoğan
Bekir Aydoğan 3 yıl önce
Saygıdeğer hocam bir gün de Çin'in nasıl komünistleştiğini, Güney ve Kuzey Kore'ye etkilerini anlatabilirse çok sevinirim. Araya birkaç video koymayı unutmayın, liberaller kudurmasın. :) Bir başka merak ettiğim konu, İsrail'in kuruluş sürecinde komünizmden daha "eşit" bir yönetim sistemi benimsemiş olması. Kibutz yapı zannediyorum halen İsrail'de az da olsa devam ediyor. Kibutz yapı, komünizmin torunu olabilir mi?
Kerem Buzkaplan
Kerem Buzkaplan 3 yıl önce
Hocam sırf sizin değerli bilgileriniz için şu amerika aşığı arkadaşa katlanıyorum
Kerem Buzkaplan
Kerem Buzkaplan 3 yıl önce
Öğretim almış olması onlara aşık olduğu anlamına gelmez adam yararlı bilgiyi alıp kaçmış :) ama siz kopamıyorsunuz ilker bey siz aşık oluyorsunuz .
FluTV
FluTV 3 yıl önce
Ahahah yahu hocaniz da amerikan tedrisatindan. Komiksiniz gercekten.
Tuğsan Taşyumru
Tuğsan Taşyumru 3 yıl önce
Duyduğum en iyi SSCB analizi : "Rusya olunca, çok kötü olduğu için ne koysan kötü duruyor zaten. " Helal olsun hocam.
enough is enough
enough is enough 2 aylar önce
​@abdullahbingabiloglu daha yeni yeni öğrenmeye başlamış olsam bile nasyonal sosyalizm ile asıl sosyalizmin uzaktan yakından alakası olmadığını biliyorum,ki yalnız isimlere bakmayan,yüzeysel olmayan biri için çok da zor değil :)
Olcay Alp Bayram
Olcay Alp Bayram 8 aylar önce
@Radamel Falcao 1871i diyor olabilir.
Radamel Falcao
Radamel Falcao 3 yıl önce
@abdullahbingabiloglu bu aforizmayı da george orwell okuyarak falan uydurduğuna eminim.
Radamel Falcao
Radamel Falcao 3 yıl önce
@abdullahbingabiloglu almanyada ne zaman devrim olmuş? Paralel evrenden yazıyorsun sanırım, bizi de bilgilendir.
abdullahbingabiloglu
abdullahbingabiloglu 3 yıl önce
Almanya'da bile kötü durdu. Hocaçok bilgili ve kültürlü olmasına rağmen her söylediği doğru olmayabilir ve doğaçlama çekiyorlar , metin yok. Nerede hakim olduysa sosyalizm , eşitlik değil yöneten sınıfa ayrıcalıklar getirdi.
Suzan Akkuş
Suzan Akkuş 2 yıl önce
1.dünya savaşı ve 2. Dünya savaşı neden oldu Türkiye ve Osmanlı bu savaşların nerelerinde durduğu hakkında güzel bir bölüm olsa çok güzel olur hocam😊
ThuG club
ThuG club Yıl önce
Biri sanayi savaşı biri petrol.
coprofik
coprofik Yıl önce
Emeğinize sağlık bu güzel yayın için.
Serif Çetindag
Serif Çetindag 3 yıl önce
Emrah hoca, İlker Bey’in aşırı batı hayranlığını onaylanmasına ustaca izin vermedi. Elinden geldiğince objektif olmaya çalıştı. Her şeye karşın dinlemesi keyifli, derinliği olan güzel konulardı.
Emre KOÇ
Emre KOÇ Yıl önce
Cengiz Dağcı'nın yanlış hatırlamıyorsam "Onlar da İnsandı" romanında "Kala Mala" karater anlatımıyla bu anlayışın habersiz köylüye ne şekilde tepeden indiği güzel anlatılıyordu.
a a
a a 3 yıl önce
Hocam çocuk komünist olmasın yanlışlıkla? -İlker Canikligil
Chimp Bro
Chimp Bro 2 yıl önce
Ayrica socialismin kazandirdiklari- emeklilik, her kese egitim, her yere elektrik, universite, okul, kres, hastane, banyo, ve is garantisi.
Chimp Bro
Chimp Bro 2 yıl önce
Ayrica Ptuin dediginiz gibi hic te oyle maco degil. kameraya oynayan adam. korona korkusunda 2 ay bunkerde kapandi. Trump gibi kalkip halkin ortasinda her gun cevap vermedi
Chimp Bro
Chimp Bro 2 yıl önce
Hocam , Stalin 800bin kisiyi kendi imzasiyla idam ettirdi. ayrica 20 Milyon kisiyi GULAGa surdu, yani -50C lerde sehir ve fabrikalar kurup olduler cogu. kalanlari yasamadi uzun. Sayilara gore, Stalinin sayesinde 20Milyona yakin kisi olmustur- Golodomor 8milyon(Ukrayna, Rusya ve Kazahstan), GULAG ve 2inci Dunya savasinda. Adam insanlari tufeksiz gonderdi savasa. Adam delinin tekiydi. ulkeyi istedigi gibi yonetip olup gitti. Hanimi kendisini asti. Cocuklari hepsi Stalini lanetledi. Stalin 20 yuzyilda en hunhar ve gaddar devlet adamidir.
Semih the Wynaut
Semih the Wynaut 3 yıl önce
beethoven ve mozartın çocuğu
Deniz Kaplan
Deniz Kaplan 2 yıl önce
Sol tarihle ilgili daha fazla program istiyoruz 🙏🏻
onur akkaya
onur akkaya 2 yıl önce
abiler gözünüzü seveyim canınızı yiyeyim sizin çok güzel anlatıyorsunuz herşey iyi hoş tek sıkıntı su kanalı tanıtın sacma sapan oyun oynayan adamlar 2m abonelere ulaşıyor siz daha 393 bin :) yayına başlarken yada bitirirken abone isteyin begeni isteyin ayıp değil bunlar yapamıyorsanız biz yapak :) bilgilerin daha çok duyulması ve öğrenilmesi gerekiyor.
Klarisin Kuzusu
Klarisin Kuzusu 3 yıl önce
Kumandadan ESG’yi uzaklaştırmayı denedim. Olmayınca kendim geri gidip duvara yapıştım. Bu kadar yakın çekme hocam, 105 ekranda durum paranormal bir hal alıyor.
Serkan SOYSAL
Serkan SOYSAL 3 yıl önce
Her bölümde bahsettiğiniz tarihi olayların sonuna, "bu tarihi olaydan ne ders alınmalı?" bölümü eklerseniz?
Serkan SOYSAL
Serkan SOYSAL 3 yıl önce
@M. Yasir Karaca mantıklı...
M. Yasir Karaca
M. Yasir Karaca 3 yıl önce
O zaman tarihçi kimliğini bırakmış olur.
dembet dembet
dembet dembet 3 yıl önce
Ya ben sizi izleyince çok bilgisiz hissediyorum hocam.. tarihi sevdirdiniz .. emeği geçen herkese çok teşekkürler.. reklamı atla kısmını atlıyorum ve reklamı da izliyorum😀ki hep bu tarz içerekler üretecek kanallar kazansın...
ferruh eryılmaz
ferruh eryılmaz Yıl önce
Özledik bu günleri 😢
YM AK
YM AK 3 yıl önce
İzlemeye başladım; ama Daha izlemeye başlamadan beğendim; çünkü biliyorum ki, zaten video çok güzel olmuştur. 👍👏
william wallace
william wallace 3 yıl önce
tam 23 nisanda gelmelik bölüm olmuş. o zamana da diğer canavarı getirirsiniz artık :)
KaRTaL 1903
KaRTaL 1903 3 yıl önce
Her zamanki gibi güzel sohbet olmuş, Keşke haftada iki kere olsa..........
Exdeun
Exdeun 3 yıl önce
Hocam 2. Dünya Savaşı bölümü gelirse güzel olur.
Müslüm Erkasap
Müslüm Erkasap 3 yıl önce
hocam bi gün de temele baksak. devlet nedir. bir topluluğun devlet olarak kabul edilebilmesi için barındırması gereken yapılar nelerdir. israil nasıl devlet oldu? Gelecekte devlet kavramının ortadan kalkması mümkün mü?
Mert Alakır
Mert Alakır 3 yıl önce
Emrah hocanın "babanı mı daha çok seviyorsun anneni mi" sorusuna kızının verdiği tepki çok iyi ya : ))
umut güney
umut güney 2 yıl önce
Eşitlik burjuva bir kavramdır Emrah bey daha ilk saniyeden taca çıktınız:)
Fatih Gümüş
Fatih Gümüş 3 yıl önce
yılmaz erdoğan'a ve ilker hocaya teşekkürler bu arada eski altyazı sistemi daha güzeldi oldu hocam
Deniz Köksal
Deniz Köksal 4 aylar önce
Emrah hocam "star-struck" olmasa yuzlerce bolum izlerdik. Maalesef yildizlasan kisiler Ilker hocamin farkini tam kestiremiyorlar. Canlari sagolsun.
TheSandSoul
TheSandSoul 3 yıl önce
Hocam mesela 2. Dünya Savaşını genel olarak anlatan bir video yapabilir misiniz veya 2 3 part şeklinde
horravel
horravel 3 yıl önce
izledikce ne kdr cahil oldugumu ne kdr az kitap okudugumu hissediyorum, daha fazla ogrenmek icin guzel tesvik ediyor bu program
Oğuzhan Gençer
Oğuzhan Gençer 3 yıl önce
Ulan kana kana su içmiş gibi hissettim bitince.Bu kanalı ilk defa bu video ile gördüm çokta beğendim. Ağzınıza sağlık.
Anıl Taslak
Anıl Taslak 3 yıl önce
3 saniyelik cut larla 40 dk bölüm yapmışsınız hocam ama yoruyor takip etmeye çalışmak. Arada nefes alsın onu da kesmeyin :D
Emre İsaoğlu
Emre İsaoğlu 3 yıl önce
sevgili emrah sefa hocam ve ilker bey abi, 4 aylık kızım sizleri izlerken ağlamayı kesiyor. pür dikkat olmaz öyle saçma tarihi izliyor. amme hizmeti yapıyorsunuz allah sizlerden razı olsun.
Elrohir Talemnar
Elrohir Talemnar 9 aylar önce
Sevgili Emre bu yorumu yazalı 2 yıl olmuş. Bu iki yıl içerisinde "kızım böyle duruyor" diye ekrana maruz bırakmaya devam ettiysen büyük ihtimalle şu anda uyaran eksikliğine bağlı, dikkat ve odaklanma süresinde azlık, hatta belki hiperaktivite veya otizm sorunlarıyla uğraşıyor olmalısın. Öyle mi gerçekten?
Arda Yozbakan
Arda Yozbakan 3 yıl önce
İzlemek acayip keyifli, adamsınz!
Tevfik Fikret Bakan
Tevfik Fikret Bakan 3 yıl önce
SSCB'nin dağılması sonrası AB ve ABD'de iş haklarının gerilediği, gelir adaletinde makasın daha da açıldığı aşikar. Bununla ilgili bir İngiliz filminde atıfta vardı ama adına hatırlayamadım, Billy Elliot veya Full Monty olabilir.
ThuG club
ThuG club Yıl önce
@Adem Korkmaz doğrudur son 30 yıla milyardlerin sayı baya arttı
Adem Korkmaz
Adem Korkmaz Yıl önce
İş haklarının gerilediğini düşünmüyorum, gelir adaleti makasının açılması zaten beklenen bişeydi ilerleyen yıllarda daha da artıcağının garantisini verebilirim
oguz yedikardes
oguz yedikardes 3 yıl önce
Emeğinize ve bilginize sağlık
Bora STAN
Bora STAN Yıl önce
İşin şakası: Bıyık yamuk :) İşin gerçeği: Flu TV'ye özgü çok eğlenceli anlatma tarzı. Teşekkürler.
bellaciao
bellaciao 2 yıl önce
bi ricam olacak, programda bahsi geçen film ya da belgesellerin linkini de verebilir misiniz , verirseniz çok güzel olur, sevgiler
Jacque Fresco
Jacque Fresco 3 yıl önce
Keşke aynı dekonstrüksiyon Cumhuriyet devrimi için de yapılabilse :D
Eren Mercan
Eren Mercan 3 yıl önce
TARTIŞMASIZ ŞU ANA KADARKİ EN İYİ BÖLÜM.. patreyon yaramış
ozgur celik
ozgur celik 3 yıl önce
Söylenecek çok şey var. Bu güzel tartışma için teşekkür ederim.
Enes Taha
Enes Taha 3 yıl önce
Proje ödevimi yaparken arkada dinliyordum, oda arkadaşım "kanka baya dinledim ama hiç anlamadım ama hala dinlemek istiyorum" dedi.
Huseyin Amac
Huseyin Amac 2 yıl önce
Allah bağışlasın hocam kızınızı
Golden Gate
Golden Gate 3 yıl önce
güzel bir çalışma olmuş yine, beğenerek takip ettik. iyi çalışmalar.
Seyfullah Şahin
Seyfullah Şahin 9 aylar önce
Tarih bölümleriniz devam etmeli...
Atacan Demir
Atacan Demir 2 yıl önce
Çok yakından çekmişsiniz değerli hocayı.
Ozan Hasret Gültekin
Ozan Hasret Gültekin 3 yıl önce
Hocam şöyle bir yanlışlığı düzeltmek gerek; karl marx, komünizmin koşullarının ilk önce kapitalizmin en ileri koşullarda yaşandığı ülkelerde ortaya çıkacağını fakat devrimin perifer ülkelerde başlayıp daha sonra ileri kapitalist ülkelere yayılacağını ifade eder. Yani devrimin ilk sanayisi gelişmiş ülkelerde ortaya çıkacağı bilgisi yanlıştır.
Mahmut Kuruçay
Mahmut Kuruçay Yıl önce
@Alperen Gür Manifesto'nun Rusça önsözüne bakabilirsiniz.
Alperen Gür
Alperen Gür Yıl önce
Marx hangi yazısında ya da eserinde bunu söylüyor, bilgi verir misiniz?
Serhat Bicen
Serhat Bicen 3 yıl önce
keyifle izledim abone oldum tabi ki. böyle kanallara ihtiyaç vardı zaten...
Berkayyjpg
Berkayyjpg 3 yıl önce
Tarih hocamı bile bu kadar dinlemedim Bu videoyu izledikten sonra kitabını alıcam
Rana
Rana Yıl önce
Tolstoy'un itiraflarım kitabı aşılmış din algısını çok güzel gösteriyor. Öneririm. 21:29
kaan kaaner
kaan kaaner 3 yıl önce
Helal olsun bu konudan bahsedip zerre linçlik malzeme vermemek ustalık Komünizm yanlısı veya karşıtı kimse bu bölüme birşey diyemez Bilgi ağırlıklı neyse onu söyleyen bir taraf ağzıyla amigoluk yapmayan programlara hasret kalmıştık
aycabetulerkmn
aycabetulerkmn 3 yıl önce
Tarih seven herkese önerim The man in the high castle Dizisi Efsane 👌
charizard
charizard 3 yıl önce
Hocam çok merak ettiğim bir mesele var: Bu adamlar kiliseleri yıkıyor da Kremlin Sarayı'nı neden yıkmıyor? Sonuçta o saray çarlığı hatırlatan bir yapı değil mi?
AlperTunga
AlperTunga Yıl önce
Bedavaya ansiklopedi dinliyorum resmen Teşekkür ederim papyonlu hoca
Özge Bayer
Özge Bayer Yıl önce
Akış hızını hızlandırmak yerine düşürdüğüm tek kişi. Ağzı hızdan spin atıyor bazen.. inanılmaz🙌
dora
dora 3 yıl önce
hocam italyanın faşizmle mücadelesini de anlatır mısınız
mythbuster3055
mythbuster3055 9 aylar önce
Stalin'i anlamanın en eğitici yolu Aleksandr Soljenitsin'in Gulag Takımadaları kitabını okumak. Bayağı bir ufuk açıyor. Ayrıca tanıdık bir çok şey ile karşılaşabiliyorsunuz.
Deniz öner
Deniz öner 3 yıl önce
Hocam videoyu izledim şunu demek istiyorum. Paris komünü sonrası Marx ve engels devrimi Doğudan bekliyordu .
abdullahbingabiloglu
abdullahbingabiloglu 3 yıl önce
Alman istihbaratı fonluyordu çünkü :)
Rembrandt van Gogh
Rembrandt van Gogh 2 yıl önce
Tükiye'nin en büyük yönetmenlerinin sosyalist olduğunu hatırlatırım. Sinema yapmak, sadece maddi bahanelerin giderilmesiyle alakalı değildir. Sosyalizmin de özünde olan insancıllık ve ruh sahibi olmak da sanatçı olmanın dinamiklerinden biridir.
özgür özlem
özgür özlem 3 yıl önce
Umarım o çocukcağız bir toplumda her şeyin eşit paylaşılması gerektiğini öğrenme şansını bulur bir yerlerden...
yücel bağatur
yücel bağatur 3 yıl önce
video harika başarılarınızın devamını dilerim
Cevdet Şahin
Cevdet Şahin 3 yıl önce
Bir marksist olarak saygı duydum hocam, tarafsız videoların devamını istiyoruz:)
chocolattejesus
chocolattejesus 3 yıl önce
Peşkeş 68 kuşağı etkisinden çıkamamış :)
Peşkeş
Peşkeş 3 yıl önce
Cevdet Şahin marksist kemalist komikmiş :)
Ulas Kart
Ulas Kart 3 yıl önce
Kaçırmışımdır diye birkaç kez izledim ama ne 2. dünya savaşı döneminden ne de rusyanın nasıl yükselip süper güç olduğundan tek kelime söz etmemişsiniz. Amacınızın bu olmadığını biliyorum ama gereksiz kesmeleriniz yüzünden ya da konuyu 2 bölüm yerine tek bölümde irdeleme kaygısından bu bölüm konunun amacından çok komünizmi kötüleme videosu gibi durmuş. Kaldı ki benzeri görüşleri tüm dünya ülkelerinin baskısına rağmen iyi kötü uygulayabilenler de var. 2 cümle bile yer vermemişsiniz. Keşke bunları da işleseydiniz. Emekleriniz için ve seviyenizde olmadığım halde tarafsız eleştirilerimi sizlerle paylaşma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.
Yeliz
Yeliz 2 yıl önce
Emrah Safa Hoca 5 saat konuşsun sıkılmadan dinlerim
o.
o. 2 yıl önce
4:27 İpek Yolu Çin'den doğuya gidiyorsa bir deniz yolu demektir. Yazan arkadaşı tebrik ediyorum, kendisini ayık kafayla yakaladığınızda durumu bir anlatın.
tarık bolat
tarık bolat 3 yıl önce
Bundan daha iyisini çekemeyeceksiniz sanırım. efsaneydi.
İLLEGAL MİZAH
İLLEGAL MİZAH 3 yıl önce
nedense beni tatmin etmediniz hocam konudan çok saptınız örnekleriniz anlatiklariniz iyi hoşta böyle anlatmaniz bu konuyu 20 videoya kadar çekebilir. devamini bekliyoruz
Efe
Efe 3 yıl önce
Hocam Orta Asya, Kürtler ya da Alevilik hakkında uzunca bir bölüm çekerseniz tadından yenmez.
Ali utku Özlü
Ali utku Özlü 3 yıl önce
Hocam muhtemelen bir çok insan benim gibi tembellik yaparak okumak yerine seni izliyor hoşuma da gidiyor arada söylediğin kitapları da sapyoseksüel kız tavlama amacıyla ortamlarda okumuş gibi yapıyoruz helal et (işe yaramıyor sapyoseksüel kız gerçek değil Türkiye’de ) bu arada güzel program seviliyorsun hocam
Rufat Alizade
Rufat Alizade 3 yıl önce
27:41 "Yani okumuş yazmış insanlar nasıl bunu kabul eder demek istiyorum ama diyemiyorum" İlker Canikligil. müthiş tespit, ayrıca baya güldüm :))
Camdaki Kız 72. Bölüm Fragmanı | Hayri Evli Mi?
0:58
Komünizm Aslında Nedir ? Sesli Kitap
37:38
Denizin Ötesindeki Sesler
görünümler 325 B
Neden kızdı sizce ?:)
0:32
Hazar Yılmaz
görünümler 7 Mn
Berke Can Kabataş en yeni TikTok videoları #Shorts
0:56
Discover With Berke
görünümler 436 B
Kardeşler hasta olduğunda kimler böyle😅 #shorts
0:21
Küçük çocuk ve keko eleyna
0:15
Sadnecip
görünümler 412 B
Sahte banka soygunu #shorts #adanalı
1:00
Adanalı
görünümler 5 Mn