Kızıl Devrim, Komünizm ve Stalin - Üç Devrim (Rouge) -Olmaz Öyle Saçma Tarih -Emrah Safa Gürkan -B11

  görünümler 1,520,870

Flu TV

Flu TV

4 yıl önce

#KızılDevrimKomünizmveStalin #OlmazÖyleSaçmaTarih
TÜM BÖLÜMLER İÇİN: tarih.flutv.online
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Bu Hafta Hozomuz 1917 Rus Devrimi'ni ve Komünizmi Ele Aldı. Batıcı Monşer İlker Canikligil Sordu, ESG Kelle Koltukta Yanıtladı:
İşçi Devrimi Neden Marx'ın Beklediği Gibi Batı Avrupa'da Değil de Rusya'da Oldu? Stalin İyi miydi Kötü müydü? Hozomuz Stalinci mi Troçkist mi?
Devrim Uzun Etapta Başarılı Mıydı? Berlin Duvarı'nın Yıkılması ve Komünist Sistemin Çökmesi Kaçınılmaz Mıydı? Rus Devrimi ile Türk İnkilapları Arasında Paralellik Kurulabilir Mi?
Neoliberal Dünya Sonsuza Kadar Sürer Mi? Olası Bir Devrim Kanlı mı Olur, Mayonezli mi? İspanyollar Neden Düzgün Dizi Yapamaz?
Tüm Bu Soruların Cevapları ve Çok Daha Fazlası Devrim Üçlemesi'nin İkinci Bölümü'nde. Kaçırmayın, FluTV Gulagları ile Tanışmayın.
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" Yepyeni bir Dijital Platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen Abone Olun.
Destek için Patreon sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: / flutivi
Instagram: / flutv.online .
. . . .
FluTV Discord: discord.flutv.me -- Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

YORUMLAR: 1 800
@legolas1244
@legolas1244 4 yıl önce
Sevgili İlker Canikligil, bu şarkı sözleri senin için gelsin.
@tugsantasyumru8498
@tugsantasyumru8498 4 yıl önce
Duyduğum en iyi SSCB analizi : "Rusya olunca, çok kötü olduğu için ne koysan kötü duruyor zaten. " Helal olsun hocam.
@sametamirgan1149
@sametamirgan1149 4 yıl önce
İlker Canikligil'in gülüşü görmesem de gözümün önüne geliyor hocam nolur bu laneti üzerimden kaldırın
@fatihisk2718
@fatihisk2718 4 yıl önce
"Her sistem kendi yalanını yaratıyor."
@thedumber7506
@thedumber7506 4 yıl önce
40 dakika boyunca gözümü kırpmadan izlediğim tek ders.
@mervan1199
@mervan1199 4 yıl önce
Hocam ağzına sağlık dünyadaki sistemleri (örn:kapitalizm liberal sosyalizm) tarihsel gelişimlerini ve durumunu anlatırsanız çok güzel olur
@ymak5772
@ymak5772 4 yıl önce
Her ne kadar videonun altında her türlü yabancı sözcüklerin ve tümcelerin anlamı açıklansa da, videolarınızı izlemeden önce İngilizce ve Fransızca sözlüklerden birkaç sözcük ezberleyip başlıyorum videoyu izlemeye. Sayenizde dil öğrenmeye başladım :) Teşekkürler Emrah ve İlker Hocam
@mdoragry
@mdoragry 4 yıl önce
Selamlar. Ağzınıza sağlık severek izliyoruz. Şimdi şöyle bir sorum olacak. O dönemlerde (1800-1930) üniversitelerde siyaset dışında dahi okuyan insanlar farklı konularda uçuk yazılar yazabiliyordu (bknz. Tolkien) . Şu dönemde Karl Marx örneğine yakın üniversitelerde gelecek siyaseti, yeni siyasi toplumsal yapılar vs üzerine yazılar yazılıyor mu yoksa makalelerin içinde fikirler yüzeysel olarak geçiyor mu? Hocamın şahsi fikrini isterim soru cevap falan şansım olabilirse. Son olarak eğer varsa yazarlar yada bu konularda litarature birşeyler katan üniversiteler varsa paylaşabilir mi? Okusak biraz :)))
@ali6p
@ali6p 4 yıl önce
ESG 'nin performansını 2'ye katlayan bir unsur olarak kurgucunun da hakkını verelim lütfen. Kendisini tanımıyoruz, akışta Fatma Yılmaz diyor. Eğer mümkünse kurgucu ile bu ekrandan tanışmak istiyorum. Sadece bendeniz değil, halk da bunu istiyor.
@ZeuceS17
@ZeuceS17 4 yıl önce
Dolu dolu tarih programı olmuş en iyi bölümlerden biriydi. Göz kırpmadan izledik. Geyiğiniz de çok güzel ama buna özel programlar yaparsanız daha iyi olur. Bu sadece tarih olsun böyle.
@koraytutkun4312
@koraytutkun4312 Yıl önce
minnak misafiriniz harikaymış :)
@behnangultas2533
@behnangultas2533 4 yıl önce
Çok akıcı, çok eğleneceli ve bilgilendirici bir seri olmuş. Acaba daha derinleme sade bir konu anlatılsa videoların güzelliği bozulur mu ? Ama öbür türlü de yüzeysel ve tekrarlanmayan bilgi unutlup gidiyor, bilemedim .
@IlaydaKoroglu
@IlaydaKoroglu 4 yıl önce
Çok iyi ya memlekette tarih derslerinin sıkıcılığından muzdarip binlerce genç artık mutlu olabilecek 😂☀️
@arzubasman3810
@arzubasman3810 4 yıl önce
Hocam hollanda, isvec, norveç gibi gelismis kuzey avrupa ulkelerini tarihlerini anlatsanız harika olurdu. Size gore nasıl oldu da bircok hususta bu kadar ileride olabildiler..
@umitturkkan4403
@umitturkkan4403 3 yıl önce
Şu adamın videolarının izlenme oranlarının düşük olmasını aklım almıyor . Bu tarz tarih dinleyip keyif alabileceğimiz. Oturduğun yerden bir sürü şey öğrenebileceğin kaç kişi var
@gumustas
@gumustas 4 yıl önce
Rusya'nın taa kuruluşundan bugüne kadar geldiği tarihçeyi gayet akıcı bir dille anlatan Paul Bushkovitch !in Rusya'nın Kısa Tarihi isimli bir kitabı var. Meraklısına tavsiye ederim.
@Kakaroshi
@Kakaroshi 4 yıl önce
Ben tarih sevmeyen insandım, sayenizde hem öğreniyor hem de keyif alıyorum. Mükemmelsiniz. Güzel şeyler de oluyor dedirten cinsten. tşkkibbye
@SerdarSener
@SerdarSener 2 yıl önce
Yayınınız çok güzel resmen flu laştım.. İşitme engelli öğrenme merakı olanlar için altyazı yakışır bu flu hayatta :))
@mesutdemirci7933
@mesutdemirci7933 4 yıl önce
her seriniz olduğu gibi bu seriniz de mükemmel.
@Emre-ei8is
@Emre-ei8is 3 yıl önce
Kanalınızda birtek tarihi içeriklerinizi izliyorum devamının gelmesinin size izleyici olarak bizede bilgi olarak çok yararlı olacağını düşünüyorum .
böcek sıralıyoruz 🕷️
00:55
Pınar & Burak
görünümler 1,3 Mn
böcek sıralıyoruz 🕷️
00:55
Pınar & Burak
görünümler 1,3 Mn