Aziz 4. Bölüm

  görünümler 3,140,165

Aziz

Aziz

2 aylar önce

Aziz 4. Bölümünde; Aziz’in Efnan ile evleneceğinin duyulması Payidar konağında şaşkınlık ve gerilim yaratır. Nigar Hala ve Maksude yeni gelin namzetlerini tanımak için çiftliğe gitmeye karar verir. Atölyesini açmak için kolları sıvayan Aziz’i ise zorlu bir yolculuk beklemektedir. Fransızların koyduğu şart yerine gelecek mi, yoksa atölyeyi açmak bir hayal mi olacaktır? Üstelik Aziz’e yardım ettikleri için evlerinden atılmakla karşı karşıya kalan işçilerin tek umudu yine Aziz’dir… Adem, babasının sakladığı büyük bir sırra ulaşır. Ancak ikilemde kalmıştır. Bu sırrı babasına karşı kullanıp Dilruba ile evlenmek mi, yoksa hakkı olanı Aziz’e vermek mi? Öte yanda Efnan’la yolu kesişen Pierre de oğlunun cinayeti ile ilgili önemli bir bilgiye sahip olur.

Kısaca Hikaye:
Antakya'nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre'in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle Aziz'in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar'ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan'ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

Aziz TRshow kanalına abone olmak için ➡ showtv.tv/THB3nV
Aziz Facebook hesabını takip etmek için ➡ azizdizitvYORUMLAR: 2 142
Aziz
Aziz
Aziz TRshow kanalına abone olmak için ➡
tbssm
tbssm
Aziz'in "cahil" dediği kız herkesten daha akıllı, daha yürekli, daha cesaretli. Hür bir kadın olduğunu kavrıyor, özgürlüğü için savaşıyor, bir kadın olarak güçlü duruşu ile hepimizi hayran bırakıyor. Kısacası cahillik sadece çatal bıçak tutmasını bilmek, süslenip gezmekle olmuyor. Hayat Efnan'a adil davranmamış, eğer ki o da Dilruba gibi, Maksude gibi büyütülseydi adabı muaşeret kurallarını bilirdi. Elleri kendi helal parasını kazanmak için halı dokumaktan sertleşmiş, hakkını ve özgürlüğünü arayan gözü kara Efnandan mı utandı Aziz. Ne büyük acı. Oysa en çok onunla dışarı çıkmaktan gurur duymalıydı. Asıl cahil olanlar fransızlara yaranmak için soyunu yok sayıp, özgürlüğü için savaşmayanlardır.
verity007
verity007
Kapı çalınıp; Ankara cevabı verilip Paşamızın selamı var denildi ya, kalbim titredi.
Fernweh
Fernweh
Suzan Kardeş o kadar harikasın ki… Senin olduğun sahneler, rolün, konuşma şeklin, başındaki yazma… Off aşırı keyif alıyorum son zamanlarda yüzümü birazcık tebessüm ettiren tek şeysin Azime :)
Aytac Ehmedova
Aytac Ehmedova
Murat Yıldırım gerçekden efsane bir oyuncu.
İTİ QOVAN PRODUCTİON 44
İTİ QOVAN PRODUCTİON 44
Diziyi aşk için değilde Aziz'in fransız dallamalarını iti kovar gibi kovmasını ve Ramo karakteri gibi güçlü olmasını bekliyorum.
M
M
Bakınız, Murat Yıldırım'ın partneri kim olursa olsun uyumuna duruşuna hayran bırakıyor her seferinde 😍
Zu Zu
Zu Zu
Tırtılın kelebeğe dönüşeceği günü sabırsızlıkla bekliyorum🦋
Sahra 27
Sahra 27
Yargidan sonra tek güzel dizi, oyuncular senaryo müzik hepsi efsane
Roselenka
Roselenka
Aziz'in dengi Efnan.. İkisi de alfa karakter. Efnan'ın hamuru öyle sağlam ki Aziz'in dişisi olmak için yaratılmış yanında hiç sırıtmıyor parıl parıl parlıyor pespaye görünmesine rağmen bile. Ağlak zırlak daldan dala konan Dilruba karakteri asla Aziz gibi birinin dengi olamaz. Aziz de bunu fark etmek üzere. Efnan'a baktıkça dengini bulduğunun farkına varmaya başlayacak ve bunu izlemek çok keyifli olacak..
Gülsüm Doğan
Gülsüm Doğan
Hatice ana her bölüm bizi ağlatmayı nasıl beceriyosun. Oskarlıksın ellerinden öpüyoruz
Burcu KINIK
Burcu KINIK
"Burası Zülfikar halı atölyesi" dedin içimi yaktın Aziz.
Nilüfer Kibar
Nilüfer Kibar
Paşamızın selamı var Hatayın uyanma vakti geldi dedikten sonra tüylerim diken diken….
Ahmet Tandoğan
Ahmet Tandoğan
Bu dizi tutmaz reyting yapmaz diyenler gün geçtikçe bence susmayi tercih etmeliler oyuncular gerçekten harika oyunculuk sergiliyorlar böyle oyucnuluk karşısında biz değerli izleyicilere şapka çıkartmak düşüyor bravo..👏
soft
soft
Maksude ve Azizin bozulmayan kardeşliği çok hoş
Zehra Aytaç
Zehra Aytaç
Bize geçmişimizi anlatan diziler lazım kimin kiminle olduğu belli olmayan diziler değil!
Gizem
Gizem
Şu diziyi sırf Aziz ve Efnanı görüp merak ettiğim için açıp izleyeyim dedim gerçekten güzel diziymiş. 🥰🥰
Feyz
Feyz
Delegenin efnan a söz hakkı vermesi çok iyiydi.
Ayşegül Yılmaz
Ayşegül Yılmaz
Gerçekten uzun zamandır seyrettiğim saçma sapan sahneleri olmadan kendini seyrettiren tek dizi diyebilirim; yayını, yapımı, oyunculuklar harika… Böyle dizilerin artması dileğiyle… Gerçekten Türk yurdu böyle insanlar sayesinde; neneler, çocuklar, yiğitler sayesinde Türk yurdu 🌹❤️
Alone baby
Alone baby
Aziz🤍Efnan çok güzeller 😍 hala o hediye verdiği sahne şahane, Efananın çoçuk gibi mutlu olmasına gözlerim doldu 😻🙌🏻
Aziz 1. Bölüm
2:04:42
Aziz
görünümler 5 Mn
Aziz 3. Bölüm
2:12:05
Aziz
görünümler 2 Mn
BU TAŞI SAKIN SUYA ATMAYIN | EFSANE Mİ GERÇEK Mİ
24:47
Aziz 5. Bölüm Özeti
37:25
Aziz
görünümler 43 B
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 17. Bölüm
2:21:34
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 840 B
Destan 1. Bölüm @atv
2:23:29
Destan
görünümler 11 Mn
Врачебная ошибка | Серия 1-4
3:09:19
Телеканал Домашний
görünümler 2 Mn
Camdaki Kız | 28. Bölüm
1:59:52
Camdaki Kız
görünümler 1 Mn
Aziz 6. Bölüm
2:17:34
Aziz
görünümler 2 Mn